Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » DCC profiktól (nem csak) profiknak
DCC profiktól (nem csak) profiknak
Témaindító: Frankye, idő: Jan 23, 2013
Témakörök:

Lapozás       52/61    
(#64168) tmanjunior válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64163) Válasz Feb 1, 2021
Köszi!

Azzal nagy gondot csinálok, ha kiiktatom ezt a szűrő elektronikát? Természetesen kipróbálom az ajánlott alaktrész cserét is, de ha előbb kipróbálnám a kiiktatást és, ha az beválik akkor a cserebere? Mert feleslegesen addig nem mennék alkatrész vásárolni amíg nem tudom hogy az segítene-e.
(#64169) csíkosháTTú válasza tmanjunior hozzászólására (#64168) Válasz Feb 2, 2021
A gond az, hogy a PIKO modellekbe szerelt motorok komoly energiát termelnek visszafelé, ennek zöme káros. Sajnos az újabb ESU dekoderek ezeket szeretik kvázi "visszatáplálni" a sínbe. Ezeket kellene valahogy kordában tartanunk. Valami kell a motor és a dekóder közé.
Ezek hiányában, vagy a gyári PIKO megoldással sok zavarjel jut ilyenkor a sínbe, "rongálva" a DCC feszültséget. Nem csak az ABC-t zavarhatja össze egyes dekódereknél, hanem "beindíthat" szélsőséges esetekben álló modelleket is.
(#64173) jvnd válasza rex1872 hozzászólására (#64165) Válasz Feb 2, 2021
Szia. Este küldök majd egyet.
(#64176) tmanjunior válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64169) Válasz Feb 2, 2021
Köszönöm a választ!

Most már kezdem tisztábban látni hogy mi, mivel hogyan működik. Akkor veszek ilyen akatrészeket és kipróbálom azzal.
(#64177) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64169) Válasz Feb 2, 2021
Steve nem lehet, az a baj, hogy központ kimenö impedanciája nagy igy nem csillapitja megfelelöen a zavarjeleket. Volt nekem ilyen gondom egy boosterrel. Ott sok mozdony megzavarodott, egy másikkal meg nem.
(#64179) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#64177) Válasz Feb 2, 2021
Az is lehet, de csak ESU dekóderekkel van baj. Azokból is csak a 4. generációtól felfelé. Így gyanús*, hogy nem a nanoX központ baja.

*: Inkább bizonyosság. ZF5-tel is tapasztaltam hasonlót, ha ilyen kombináció volt a pályán.
(#64180) tmanjunior válasza etwg hozzászólására (#64177) Válasz Feb 2, 2021
Lenne oszciloszkópom meg mérném. De remélem ezek a szűrőkör generálok megoldják, máskülönben dekóder csere lesz.
(#64181) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64179) Válasz Feb 2, 2021
Esetleg rossz FETek lettek beépitve a dekoderbe? Ma már a mezei FETekben is ott a Shottky szabadonfuto dioda. Azoknak el kellene ezeket a zajokat nyelnie. Vagy esetleg a mérö ellenállás lett "tuldimenzionálva".
(#64182) EnTeO válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64169) Válasz Feb 2, 2021
"Nem csak az ABC-t zavarhatja össze egyes dekódereknél, hanem "beindíthat" szélsőséges esetekben álló modelleket is."

Aláírom! Nagyon-nagyon ritkán, de előfordult nálam is ez a jelenség többször. Ráadásul az álló modellek rohanni kezdtek, mint az őrült. Csak a STOP gomb vészleállító használata segített ilyenkor... Én meg meg vagyok ijedve, lepődve, és azt hiszem, én csináltam valamit rosszul... De most sok értetlenkedésem megválaszoltad.

Mi segíthet ilyenkor? ESU 4.X dekóderek cseréje? PIKO neve alatt forgalmazott dekóderek közül melyik lehet problematikus? Vagy milyen más megoldás lehet?

Köszönöm előre is a válaszokat!
(#64186) csíkosháTTú válasza EnTeO hozzászólására (#64182) Válasz Feb 2, 2021
A PIKO modellekben problémásak az ESU dekóderek a 4. generációtól. A régebbiekkel nincs ilyen baj.
A PIKO saját dekóderei (vannak ilyenek is!) meg újabban rosszul kezelik az ABC üzemet! Elszúrták a szoftvert a dekóderben, sajnos.
(#64215) tmanjunior válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64163) Válasz Feb 16, 2021
Na eljutottam odáig, hogy kipróbáljam az átalakítással a rendszert, de nem igen sikerült.
Két folytó tekercset kicseréltem 2,2uH axiálisra és a motorra beraktam egy 10nF-os kerámia kondit. Ugyan az az őrült működést hozta.
Így gondolom csak dekóder csere segítene.
(#64216) Lazsi válasza tmanjunior hozzászólására (#64215) Válasz Feb 16, 2021
Csak halkan jegyzem meg:
folytó = ami folyást enged, vagy okoz
fojtó = ami elfojt, megfojt
Jelen esetben a tekercs feladata a nagyfrekvenciás komponensek, zavarok csökkentése, elfojtása.
(#64217) tmanjunior válasza Lazsi hozzászólására (#64216) Válasz Feb 16, 2021
Elnézést!
(#64218) Lazsi válasza tmanjunior hozzászólására (#64217) Válasz Feb 17, 2021
Semmi gond, csak mindenkinek vannak vesszőparipái - nekem ez az egyik a sok közül...
(#64219) csíkosháTTú válasza tmanjunior hozzászólására (#64215) Válasz Feb 17, 2021
Mivel a motorcsere nem jön szóba (ami befér a helyére, az pontosan ugyan ilyen), így marad sajnos az ESU száműzése a PIKO modellekből. Arra figyelj, hogy a PIKO forgalmazta az ESU-t saját név alatt, és van még rakáron/boltban belőle! A PIKO saját dekódereinek a nyomtatott áramkörei pirosak, az ESU gyártotta darabok meg zöldek. Így könnyű felismerni őket, anélkül, hogy kiolvasnánk a CV8-ból az azonosítót.
Egyébként tapasztalataim szerint a PIKO mozdonyokba a legjobb, vagy legmegnyugtatóbb választás a ZIMO.
(#64224) tmanjunior válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64219) Válasz Feb 17, 2021
DigiTools dekoderra gondoltam első körben, azok kicsit olcsóbbak és meg voltam elégedve velük. De a zimot se zárom ki mint opció.
(#64233) rzzla hozzászólása Válasz Feb 19, 2021
Üdv mindenkinek!

A Lenz LZV100 központjával kapcsolatban szeretném megkérdezni:
1. A központot AC helyett ajánlatosabb-e stabilizált egyenárammal táplálni? 19V-os laptop táp használatát javasolták, mert a gyári táp állítólag már tönkre tett központokat.
2. Az U és V csatlakozókba a (+) és a "T" (földelés) csatlakozóba a (-) pólust célszerű kötni az egyenirányító diódáin keletkező hő csökkentése érdekében?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#64234) csíkosháTTú válasza rzzla hozzászólására (#64233) Válasz Feb 19, 2021
Én erről nem hallottam még. Van benne egy belső stabilizátor (ezzel programozható a sínkimenet feszültsége). Elvileg nincs akadálya, hogy ne egy szimpla váltóáramot kiadó, 16V-os trafóról járasd, hanem egy max. 20V-os egyenáramú tápegységről. A polaritás mindegy, a belső Graetz-hídon mindenképpen átmegy majd minden áram, amit felszív. Felesleges elé betenni bármilyen diódát is. Mivel a központ 5A-nyi max áramot tud a sínre adni, így, ha be is teszel egy diódát a táp bemenete elé, annak legalább ennyinek kellene lennie.

Bocs, felületesen olvastam. Mindegy, hogy milyen polaritással kötöd be a tápegységet.
(#64235) rzzla hozzászólása Válasz Feb 19, 2021
A melegedés kérdéséhez csatolok egy képet.

A LENZ LZV100 útmutatója megemlíti, hogy célszerű túlfeszültségvédelemről gondoskodni. Gondolom ez a központ bemenetére vonatkozik. Az AC DC kérdés lehet csak egy véletlen és villámlás tette tönkre a központot.

Lenz LZV100.png
 
(#64239) novakerno válasza rzzla hozzászólására (#64235) Válasz Feb 19, 2021
Ha arra gondolsz, amiről a használati útmutató 9.1 pontja ír, akkor igen a válasz. Ez azt írja, hogy a transzformátort olyan konnektorba csatlakoztasd, ami el van látva túlfeszültség védelemmel. Ha nincs ilyen konnektorod, akkor az is megoldás, ha vásárolsz egy olyan túlfeszültség védő adaptert, amit a konnektorba dugsz, és ebbe dugod be a trafót. Egyébként csak megemlítem, hogy ilyen, közeli villámcsapás okozta túlfeszültség sajnos a mai, érzékeny elektronikákra nézve legtöbbször "halálos" szokott lenni, ha nincs megfelelő védelem. A hatásos védelemhez azonban ennél több kell, ha érdekel, akár magánban is szívesen segítek. Kérlek, vedd komolyan a használati útmutató 9.2 pontját is, ami elmondja, miért nem jó a laptop táp és milyen trafók, tápegységek használatát javasolja. Ezt ide másoltam.
Idézet:
„If you wish to use a different transformer, please note that it should be a Class 2 SELV model railroad transformerwith a 'UL,'GS' or 'CE' symbol.”
(#64244) rzzla válasza novakerno hozzászólására (#64239) Válasz Feb 19, 2021
Köszönöm a tanácsot!
Újra elolvastam az útmutató 9.1 és 9.2 fejezetét. Ha jól értem, a földelést nem engedi a gyártó, a laptopok tápja pedig legtöbbször földelt.
A tápegység kérdése, úgy merült fel bennem, hogy valaki azt írta, több központja is tönkrement a gyári transzformátorral, viszont a laptop töltővel semmi gondja.
A kérdés lehet, hogy nem is az, ac vagy dc a táp, hanem, hogy az elektromos hálózat megfelelő-e vagy van-e valami plusz tényező, ami miatt rönkre mehet a központ?
(#64297) tmanjunior válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64219) Válasz Feb 26, 2021
Dekóderből 2db DT Digidrive 4.1 lett berakva a 2 esu helyére és így eddig hibátlanul megy. Így 1 esu maradt a gőzösben, de mikor 1 van a pályán, akkor nincs gond mindig 2-nél kezdődnek az őrültségek. Köszönöm a segítséget!
(#64321) PikoDCC hozzászólása Válasz Feb 28, 2021
Nézegettem pár leírást a Minimausról és egy olyan kérdésem lenne, hogy a legújabb verziójának (3.6), amiben lehet 28 funkciót is kapcsolni és sok mindent tud az alap 2.0-as verzióhoz képest, abban lehet esetleg valahogy potmétert kicserélni végállás nélküli tekerő gombra? Magyarul sajna nem ismerem a pontos nevét a "rotary encoder"-nek (talán forgásérzékelő), de nekem olyasmi funkció tetszene, hogy nem nyilak jelzik, hogy merre tekerjem majd a potmétert egy másik ellentétesen futó mozdonyhoz, hanem a tekerő gomb aktuális pozíciójához az elmozdulást nézi. Így nem lenne az, hogy ha eltekerem balra középállásból az egyik mozdonyhoz, majd váltani szeretnék a másik mozdonyra ami jobbra mozog, akkor előtte vissza kell tekernem balról jobbra a potmétert, ameddig el nem érem a 2. mozdony aktuális sebességét. Láttam pár megvalósítás lehetőséget már, de az még a régebbi 2.0-ás verzióhoz készült, és sokkal kisebb a tudása azoknak. Ez megvalósítható egyáltalán, vagy alapból ilyen lenne a Minimaus újabb verziója? Jelenleg még nincs központ+Minimaus, de szeretnék hamarosan váltani Roco fekete központról. Programozási tapasztalatomból tudom, hogy nem nehéz ilyet implementálni, csak kell hozzá tárolni az aktuális állapotot, és elmozdulás irányától függően növelni vagy csökkenteni a számlálót, ameddig el nem érem az alsó vagy felső limitet, viszont akkor is tekerném limit alá / fölé a gombot akkor egyszerűen nem változna a sebesség. Igaz ehhez kell, hogy assemblyben is tudjunk programozni és meglegyen a 3.6-os Minimaus kódja, amit eddig csak HEX fájlban találtam meg.
(#64322) etwg válasza PikoDCC hozzászólására (#64321) Válasz Feb 28, 2021
Ha tudsz jol programozni, akkor talán van esély a cserére, de alapbol aligha, mert a poti meg az encoder egészen más alapon müködik, és ráadásul az utobbihoz több bemenet/port kell. A potihoz csak egy.
(#64339) PikoDCC válasza etwg hozzászólására (#64322) Válasz Márc 3, 2021
Hát programozni tudok, igaz nem ebben a nyelvben, viszont kis tanulással talán megvalósítható. Egyedül ugye, hogy van-e forráskódja az újabb Minimausnak vagy csak a régihez van.
(#64340) etwg válasza PikoDCC hozzászólására (#64339) Válasz Márc 3, 2021
Sajnos a koddal nem tudok szolgalni, de lehet, hogy egy külsö kis procival (AVR tiny stb) meg tudod oldalni a poti kiváltását, az encoder kezelését és a kivánt extra funkciokat.
(#64341) diginewl válasza PikoDCC hozzászólására (#64339) Válasz Márc 4, 2021
Az a baj, hogy erről volt már szó itt. Megcsinálták enkóderrel a minimaust - vissza kellene olvasni. Sokan nem járnak errefelé.
JVND-t lenne érdemes megkérdezned.
(#64342) csíkosháTTú válasza PikoDCC hozzászólására (#64339) Válasz Márc 4, 2021
Más a hardware!
(#64346) PikoDCC válasza diginewl hozzászólására (#64341) Válasz Márc 4, 2021
Na akkor visszakeresem, csak sajnos nem igazán lehet fórum hozzászólásban keresni ezért még nem pörgettem vissza. Igen azóta JVND már privátban megkeresett a témában.

#64342 csíkosháTTú
Igen, néztem a Paco honlapján a már meglévő rajzokat és elvileg azonos chip-be bele lehet rakni, csak a potméter helyett kell a másik típusú forgásérzékelő illetve néhány apró változtatás volt még ott. Talán az alapján megvalósítható hardveresen is.

ui.: Köszi itt is a kis Roco gőzős javítást múlthéten, szuper lett, főleg hogy nem zúg a világítása
(#64347) diginewl válasza PikoDCC hozzászólására (#64346) Válasz Márc 4, 2021
Itt van. Erről volt szó itt a fórumon is.
Jindra Fucik munkája - kérdés még működik-e
Ezt a 3.* verziót dolgozta át.
(#64348) PikoDCC válasza diginewl hozzászólására (#64347) Válasz Márc 4, 2021
Oh, ez szinte mindent tud amit szeretnék. Ami nincs benne a 3.6-os verzióhoz képest csak, az a 10 elemű lista mozdonyok elnevezéséhez, a csatolt menet (double header/consist), visszajelző (feedback) állapotok. Ebből talán a visszajelzés része amit nem igazán érzek szükségesnek. Tök jól megcsinálta viszont a hex fájl sajna nem elérhető, mintha szándékosan elrejtette volna ezeket. Ilyen az én szerencsém
(#64349) csttom válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64342) Válasz Márc 5, 2021
Én diginewl-től kapott panel átalakításával, kiegészítésével megcsináltam az enkóderes változatot. A kijelzőt kicseréltem 4*16 karakteresre (meg a csipet is PIC16F1847-re).
A csatolt menet kivételével a 3.8 verziót tudja (2048 eszközcím).
Ami ezekhez többlet, hogy tud tárolni 24 db 16 karakteres mozdonynevet, amiben keresni is lehet.
(#64351) PikoDCC válasza csttom hozzászólására (#64349) Válasz Márc 5, 2021
Akkor jó sok munkád van benne. Nekem is ilyesmi lenne jó majd, csak sajnos panel építéshez nem igazán értek és nincs is benne nagy tapasztalatom. A csatolt menet az csak távoli lehetőségként akarom, de nem létszükség, ahhoz egyébként is kellene sok mozdony még, hogy párban menjenek.
(#64748) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Bevezető rész.

Érdemes megnézni a Minitrix BR155 (Ex DR BR255) tetőlemezének illeszkedését. Mitől dudorodott ki? A folytatása következik...

IMG_20210503...jpg
 
(#64749) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64748) Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Első rész: Szegény Stasi konténer

Érdemes megszemlélni az eredeti motor helyére beépített Maxxon motort, és modell öntvény házának megmunkálását. Made in Germany...


IMG_20210503...jpg
 
(#64750) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64749) Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Második rész: A megkíNzott ROCO

Érdemes a képen jól megnézni a D&H dekoder szakavatott beszerelését, a vezetékek és különösen az izzó szakszerű elhelyezését, rögzítését.

IMG_20210503...jpg
 
(#64751) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64750) Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Harmadik rész: Megnyomorítva

A kis ex bajor BBII/II sajnos menthetetlen, mert hiányos a hajtása. Ismét egy szakszerű vezeték pótlást, és elvezetést is láthatunk.

IMG_20210503...jpg
 
(#64752) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64751) Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Negyedik rész: Zénó, avagy mire jó a gyurma?

Én elhiszem, sőt tudom, hogy a ROCO N-es BR44 az nem a legsikerültebb gőzös modell a világon. De minek elkölteni a modell árának a felét egy Maxxon motorra, ha így vagyunk képesek rögzíteni? Gyenge kezdés után erős visszaesés...

IMG_20210503...jpg
 
(#64753) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64752) Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Ötödik, befejező rész: Über alles!

Slusszpoén, zárszó, ennél lejjebb talán nincs is, az értelem ilyenkor valahova messzire bujdoshatott el. Vagy egyszerűen két üveg pálinkát ihatott meg egy szuszra. A kép nem fotomontázs, az egy szebb napokat látott Fleischmann N BR212 (ex DB V100). Cink öntvény váz, benne középen egy 3 pólusú motor, mind a négy tengely meghajtva. Mármint gyárilag! Mert most, miután egy új rézből mart váza van, meg Maxxon motorja (kép bal szélén látszik a teteje), már csak két tengelye hajtott. Ugyanis a motor az egyik forgóváz mechanikájának a helyére került, így, ami alatta van, az csak szabadon futó valami.

IMG_20210503...jpg
 
(#64754) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64753) Válasz Máj 3, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Epilógus

Valamit én nem értek, és nem megy a fejembe egykönnyen. Elköltünk egy nagy rakás pénzt, gyakran a modell árát egy átalakításhoz szükséges alkatrészekre. Veszünk Maxxon motort, az alsó hangon 40-60Euro. Veszünk D&H dekódert, az megint 40, legalábbis az, ami ezekben a szerencsétlenekben van. A csimborasszó pedig a Fleischmann BR212 "átépítése", mert abban temérdek munka is van! És mindezzel azt érjük el, hogy a modellünk használhatósága nullára csökken! És még ócskavasnak, alkatrésznek sem lesz jó egyik sem! Helyreállítani meg reménytelen. Mégis ennek mi értelme volt???

Amit megmutattam, az csak a jéghegy csúcsa. A fiúkkal a kínunkban már hangosan, sírva röhögtünk, bocsánat érte. Eszement rombolás nyomait láttunk ma a műhelyben. Hogy hogyan lehet ezeket rendbe hozni, menteni a menthető? Fogalmunk sincs még. Illetve van, de az áráról nem tudok még nyilatkozni. És ezek a modellvasút vezető országából érkeztek... Ehhez is kell egyfajta tudás...
(#64755) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64754) Válasz Máj 4, 2021
Mire gondolhatott a költő?
Avagy, szakavatott kezek Németországból.
Ráadás epizód: Fény az alagút végén?

Nagyobbik fiam nem bírta ki, ő lelkes! Lebányászkodta a gyurmát, és nekiállt tolómérővel méricskélni. Némi tervezés, és 3D nyomtatás után megszületett a mentés. A képen talán látható, a fehér műanyag motortartó. A javulás útjára lépett N-es BR44 szerkocsija mellett pedig látható, hogy mi helyett kellett alkotni.

IMG_20210504...jpg
 
(#64756) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64754) Válasz Máj 4, 2021
Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem hogy alacsony a kerítés, avagy valaki nyitva hagyta a kaput... Szörnyűségek!
(#64757) etwg válasza Frankye hozzászólására (#64756) Válasz Máj 4, 2021
Ez is a pfizer szindroma, amikor valaki azt hiszi, hogy beleeszkabál roncsérett modellbe egy Maxxon/Faulhaber motort ( mert az ugye milyen nagyon jo), attol a modellje megtáltosodik. ( meg ugye jobban eladhatja ).

(És látom, hogy valakik meg is veszik).
(#64758) Frankye válasza etwg hozzászólására (#64757) Válasz Máj 4, 2021
Tudod, régi mondás, de igaz, hogy amíg lócitrom van, addig veréb is van. Amíg lesznek tákolók, addig lesznek, akik meg is veszik azt. Utána persze megy a morcogás, hogy nem jó, nem megy, kiolvad, stb. S ha végül a szervizes azt mondja, hogy javíthatatlan, akkor majd Ő a rossz.
(#64759) HOTotya válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64754) Válasz Máj 4, 2021
Lám lám nem csak nálunk vannak MEK mesterek......
(#64760) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64755) Válasz Máj 4, 2021
Ez volt a nagyobbik fiad "Mester" munkája.
(#64761) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#64757) Válasz Máj 4, 2021
Igen, pár olyan mozdonyban is van Maxxon motor, ami két fillért nem ér, de a 96db-s gyűjteményben vannak belül hasonló módom elfuserált gyöngyszemek is.
(#64762) csíkosháTTú válasza HOTotya hozzászólására (#64759) Válasz Máj 4, 2021
BR52?
(#64763) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64761) Válasz Máj 4, 2021
Az ilyen motorokkal nagyon kell vigyázni, nekem is van néhány drága réz modellem,amit én raktam össze (gyari kit). Ezekhez kimondottam alkalmatlanok az ilyen motorok. A nyers réz modellt be kell járatni, ki kell szürni minden nagyobb surolodást ami, ha bonyolultabb kinyirja a motort. Egy Shay mozdonyba ezert a bejáratás idejére egy nagy Bühlerhez hasonlo motort raktam, és a gyarilag adott vasmentes motort csak akkor raktam be amikor a nagymotor áramigénye erösen csökkenni kezdett. Azota már nincs gond a Sagamival és csak egy kicsit melegszik.
A DJH modelljeihez adott hajtás viszont egyenesen katasztrofa, a közel egy kilos fehérfém és réz modellben (8 meghajtot tengely) a te képen láthato motorok felénél kisebb motor van.
Érdekes modon a DJH modellt Ausztráliaban egy kisüzem összerakja, de teljesen más motort és hajtásláncot rak bele.
Valoszinü én is átalakitom.
(#64764) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#64763) Válasz Máj 4, 2021
Nem lenne ezekkel baj, mármint, amik nálam vannak. Újabban a Minitrix is hasonlókat szerel be alapjában 10-20 éve változatlan konstrukciókba. Csak ez a mód, ahogyan megtették...
Ráadásul Fleischmann, Arnold modellek is vannak közte, amikkel gyárilag kevés baj van eleve. Azért, mert beteszünk egy D&H dekódert, nem kell a gyári motort kicserélni, pláne nem úgy, hogy a Minitrix modell fém öntvény vázát gyakorlatilag kettévágjuk, hogy bele tudjuk tenni a nem oda való Maxxon-t...
Lapozás       52/61    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
12:42:30
  Jelenleg 5 fő olvassa az oldalt
Hirdetés