Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Fordítókorong, tolópad
Fordítókorong, tolópad
Témaindító: FriTTz, idő: Ápr 13, 2013
Témakörök:

Lapozás       6/6
(#53642) etwg hozzászólása Válasz Okt 20, 2016
Egy topiktárs kérésére ime néhány támpont a léptetömotoros meghajtásra.

Elöször is a Léptetö motor
Nekünk legalább 90 lépéses motor kell (régi nyomtatokbol, CNC gépekhez stb. A motor kb 10€ körül van a legkisebb is elég.

Némi vezérlés:
Stepper control

Itt a kész Meghajto

Több fajta van a megfelelöt kell megvenni.
Azonkivül kell egy Arduino nano vagy hasonlo proci (szintén kész modul 3-4 €) meg egy program.( meg kell iratni), de ahhoz elöbb el kell dönteni, a vezérlés/kezelés modját.

Sajnos magyar ilyen részletes linkekröl nem tudok, de nyugodtan kiegészithetitek.
(#53721) HarciSün válasza etwg hozzászólására (#53642) Válasz Okt 24, 2016
Az Arduino IDE (ingyenes programozó környezet) példaprogramjai között van előre megírt Stepper könyvtár és példaprogram is.

És itt egy youtube videó (rengeteg van) a működéséről:
VIDEJÓÓ
(#53722) etwg válasza HarciSün hozzászólására (#53721) Válasz Okt 24, 2016
Kösz, lehet, hogy majd a kolléga (meg a fiam ) használatát veszi, mert ez már az ö feladatuk lesz. Én amit tudtam megirtam. A motor már forog csak indexelni kell illetve ki kell találni milyen modon.
(#54709) diginewl hozzászólása Válasz Dec 26, 2016
Most itt leszek egy ideig.

Ami megvan: van egy HDD csapágy, aljjal, amit jó be lehet rögzíteni. A csapágyra bármit fel tudok építeni, mert a tetejében van 6 menetes csavarlyuk (1,5mm), amihez vannak csavarjaim.
A meghajtás egy kiszuperált elektromos radiátorszelep, ami 3V egyenáramról megy ide/oda. Megállása pillanatszerű, nincs továbbfordulás, és nincs lötyögése sem. Ennek az utolsó fogaskerekére húztam egy gumi tömítőgyűrűt. Ez fogja a korong alsó/nem látható nagy kerekét oldalról dörzshajtással meghajtani. Ez az alsó korong adná fel korongra az áramot is lemezkék segítségével. Valamint ez adná a pozicionálást (indexelést). Optokapuval. A másik fórumban bemutatott mini optokapu lenne szétvágva. Ennek érzékenysége/feloldása 0,4mm. Szerintem enni pontosság elég lesz.

Ha haladok vele beszámolok róla.
(#56263) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#54709) Válasz Máj 21, 2017
Haladtál vele???
(#58092) atter82 hozzászólása Válasz Jan 10, 2018
Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy esetleg valaki tudna-e készíteni egy léptetőmotoros vezérlést egy házi fordítókoronghoz?

Nekem még még 2016 októberében megígérte valaki a testvéroldalon, de sajnos azóta sem lett belőle semmi

Ha van egyáltalán ilyen vállalkozó kedvű, a legjobb lenne Budapestről,
az egyszerűbb bonyolítás kedvééért, mivel én is Bp-i vagyok,

Előre is köszönöm válaszotokat
(#58093) Frankye moderátori válasza atter82 hozzászólására (#58092) Válasz Jan 10, 2018
Ennek nem igazán ebben a témában volna a helye. Erre való az Apróhirdetési rovat igazából...
Lapozás       6/6
Frissek
  2018. Jan, 19. Pé
10:32:14
  Jelenleg 25 fő olvassa az oldalt
Hirdetés