Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » DCC profiktól (nem csak) profiknak
DCC profiktól (nem csak) profiknak
Témaindító: Frankye, idő: Jan 23, 2013
Témakörök:

Lapozás       46/46
(#59364) Arctic37 hozzászólása Válasz Máj 14, 2018
Ugyanígy. Mintha a motoráramkör lenne problémás, de az nem magyarázza a funkciókimenetek kapcsolhatatlanságát (ugyanis menetirány szerint vált a lámpa, akár kérem akár nem)
(#59365) Lazsi válasza Arctic37 hozzászólására (#59364) Válasz Máj 14, 2018
Változik a lámpa fényereje, ha változtatod a sebességet?
(#59366) Arctic37 hozzászólása Válasz Máj 14, 2018
Nem, ugyanolyan marad. Csak az iránya változik, ha a tekerőt a másik iranyba forditom
(#59369) csíkosháTTú válasza Arctic37 hozzászólására (#59366) Válasz Máj 15, 2018
Érdekes, mert, ha a dekóder motor végfokozata hibásodott meg, akkor az egész dekóder válik működés képtelenné...
(#59370) Arctic37 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59369) Válasz Máj 15, 2018
Nem tudom, hogy ennél a dekódernél hogy van, de ha a MCU egy, a lapkára szerelt tranzsiztort vezérel, ami előállítja a motornak a PWM jelet (kvázi szaggatóként), és a tranzisztor ment tönkre, akkor ez magyarázat lehet (feltéve, ha tényleg ilyen a Kühn N025-ös), csak ez nem magyarázza, hogy a lámpák még mindig váltanak menetirány szerint, akár be van kapcsolva FL funkció, akár nincs, és a címét is felismeri a dekóder, tehát a vezérlőnek működőképesnek kéne lennie...
(#59371) Lazsi válasza Arctic37 hozzászólására (#59370) Válasz Máj 15, 2018
Előfordulhat, hogy gyárilag egy másik panel vezérlőprogramját töltötték bele? Bizonyos pontok azonosak (kommunikáció a központtal), de mások meg rosszak (a kontroller egyes részeit eltérően kezeli, más regisztereket, más portokat kapcsol / állít be)?

Ezeknek a dekódereknek a kontrollerét át lehet programozni (mint egy PIC-et vagy AVR-t) ?
(#59372) Arctic37 válasza Lazsi hozzászólására (#59371) Válasz Máj 15, 2018
Eddig rendesen működött, szóval ndm hiszem, hogy eleve rossz program volt benne, vagy ha igen, nagyon meglepő lenne, hogy eddig képes volt vezérelni. Egyébként ha jól látom PIC van rajta
(#59374) csíkosháTTú válasza Arctic37 hozzászólására (#59372) Válasz Máj 15, 2018
Restelni próbáltad? CV8=8
(#59376) Arctic37 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59374) Válasz Máj 15, 2018
Reseteltem is, de semmi változás
(#59423) csíkosháTTú válasza Lazsi hozzászólására (#59371) Válasz Máj 18, 2018
Idézet:
„Előfordulhat, hogy gyárilag egy másik panel vezérlőprogramját töltötték bele?”

Kizárhatod ezt a lehetőséget.
Ha "felborult" a H-híd, ami a motor kimenet, akkor leáll az egész dekóder, kiolvasni, programozni sem lehet, és a világítását sem tudod vezérelni.

Az még előfordulhat, hogy az a tranzisztora purcant ki, a Back EMF jelet adja a processzornak, de ez nagyon ritka hiba, és nem jár egyedül.
(#59526) ZésZoli válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59353) Válasz Máj 23, 2018
Köszi Mester! Megjött a TT Roco V100-am. Köszönöm a tanácsot! Azt hiszem tényleg nem lőttem mellé. Nagyon szép hangja van!

Végre kipróbálhattam a Z21-et. (H0-át nem is volt időm előpakolni) Fiúk! Ez nem is rossz!

Érdekes, hogy a Roco nem reklámozza, hogy van új szoftver az okoskütyükre. Csak véletlenül töltöttem le az ajánlott Z21 mobile mellé. A beállítása nagyon egyszerű és ami érdekes ebben az új programban, hogy van pályaszerkesztő. (A régiben csak fotóra lehetett rátenni a kitérőket) Ezen nagyon kellemesen lehet vágányutakat kezelni.

Azt mondjuk nem értem, miért nem tudták belepakolni a Z21 házába a wifi modult? Ez a külön router elég béna dolog.

TT-hez 13V-ra állítottam a sínfeszültséget. Így is szépen muzsikál.

Ha valaki tudja, hogyan tudnám a Z21 routerét valahogy wifin keresztül elérhetővé tenni a meglévő UPC routeremmel, az ne tartsa magában. A Z21-nek van egy fix IP címe (...111). Vezetékkel bedughatnám a meglévő routerbe, de az nagyon messze van.
(#59529) proba válasza ZésZoli hozzászólására (#59526) Válasz Máj 24, 2018
Van valami Acces pointnak nevezett hálózatos eszköz ( két lan csatlakozót köt össze wifin keresztül.) . Azon keresztül szerintem mennie kellene. Vagy telepítesz mellé egy routert, és azt hozod össze wifin keresztül az UPC-sel.
(#59530) diginewl válasza ZésZoli hozzászólására (#59526) Válasz Máj 24, 2018
Az a gond, hogy a TP link wifije csak a saját alhálózatát tudja látni. Az UPC wifije nem tud "felbővülni" a tp-linkjére. Legalábbis ez a tp link ruter nem tudja ezt.
Egy egyszerűbb megoldás talán EZ
Ezt a upc wifijéhez párosítod, és a kijövő madzagot utp-t a ruter WAN likjába dugod. Itt nem 100% hogy a upc wifijéről fogod látni a tp ruterben levő Z21-et. Lehet hogy kell portforwardolni. De netezni mindenképp lehet a tp link ruteren keresztül is.
(#59546) Arctic37 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59423) Válasz Máj 25, 2018
Próba-cseresznye alapon ma beletettem az egyik mozdonyomba, és csodák-csodájára működött... Nem tudom mi volt a baja, hogy eddig nem működött, de mindenesetre elég fura (mondjuk örömteli is, hogy nem kell új dekódert vennem )
(#59555) diginewl hozzászólása Válasz Máj 27, 2018
Olvasgatom a kezdő modellező oldalon a váltó visszajelzést a kezelőpulton.
Azon gondolkodtam, hogy létezik-e valamilyen visszafejtő kijelző, ami a Xpress-net-en leadott váltóállítási parancsot kijelezné? Kicsit olyan a TCO-xbus, csak a fordítottját tenné, azaz figyeli milyen váltóállítási parancsok mentek az xpress-net-be, és azt kijelezné.
Van ilyen?
(#59559) etwg válasza diginewl hozzászólására (#59555) Válasz Máj 27, 2018
Az Xpressnetet nem ismerem, de a DCC-hez volt/van egy monitor modul, ami egy PC-re irta ki szépen érthetöen a parancsokat. Gondolom manapság van már zsebkivitelben valamilyen Arduinora vagy PI-re, de nem igen követem már az eseményeket.
(#59568) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#59555) Válasz Máj 28, 2018
Jól rémlett, hogy nem csak úgy ábrándozok róla
Itt van Fucik Name oldala
Ott van az alján a HEX, de nem lehet letölteni, hanem valami ismeretlen nyelvű oldalra visz - ha fizetős, akkor miért nem írja ki, hogy ennyi a hex és tessék, ha meg nem, a paco oldalán s van JindraFucik leírás akkor meg mit olvastat az emberrel még ))
Nekem az egyszerű verzió is jó lenne.
Tud ebben nekem valaki segíteni?
(#59569) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#59568) Válasz Máj 28, 2018
Tessék!

Ehh, most nézem, ez csak a webshop...
(#59587) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#59569) Válasz Máj 28, 2018
Oh! Köszönöm!

Ez fizetős, és csak saját nyelven megy. Ezt egyenlőre elfelejtem.

Viszont van itt egy másik dolog:
Az volna a nagy kérdésem, hogy az ASM-ből lehet fordítani hex-be, vagy ez megint valami fizetős dolog lesz?
Az asm kód megvan.
(#59588) Arctic37 hozzászólása Válasz Máj 28, 2018
Asm-ből akár te is előállíthatod a hex kódot egy forditó segitségével (a gcc-é az egyik legjobb és ingyenes)
(#59589) diginewl válasza Arctic37 hozzászólására (#59588) Válasz Máj 28, 2018
Persze csak van egy csomó változó, amiről fogalmam sincs, mit jelent: x86, meg arm meg mittudomén micsoda

Lehet úgy lettem volna pontosabb, hogy: valaki le tudná-e ezt fordítani PIC-nek HEX nyelvre, az asm kódot
(#59597) proba válasza diginewl hozzászólására (#59589) Válasz Máj 29, 2018
Lehet vele próbálkozni, ha elküldöd.
(#59609) diginewl válasza proba hozzászólására (#59597) Válasz Máj 30, 2018
Köszönöm!
(#59643) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#59609) Válasz Jún 1, 2018
Hála Próba fórumtársnak, úgy néz ki képes vagyok asm-ből hex-et készíteni. A kipróbálás kicsit odébb van, de készítettem olyan asm-ből is hex-et ahol mindkettő fenn volt a honlapon. A saját, és a gyári összenézve ugyanolyan volt.
Köszönet!!!
Lapozás       46/46
Frissek
  2018. Júl, 17. Kedd
13:33:33
  Jelenleg 11 fő olvassa az oldalt
Hirdetés