Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » DCC profiktól (nem csak) profiknak
DCC profiktól (nem csak) profiknak
Témaindító: Frankye, idő: Jan 23, 2013
Témakörök:

Lapozás       47/47
(#60457) diginewl válasza tibi hozzászólására (#60450) Válasz Okt 31, 2018
Megpróbálok segíteni.
A mozdonydekódert ugyanúgy kell programozni, mint a váltó dekódert.
Amíg programozol valamit, gondolom direkt CV rendszerben teszed, és nem POM módban vagy, akkor csak egy dolog lehet a programozó sínen/vezetéken. Ha esetleg eddog POM módban lett volna a központod programozása, akkor írd át direkt CV módra.

Cv1=5 ezt be tudok programozni a a mozdonynak?
(5-ös címre hallgasson) Ha igen, akkor ugyanígy arra a sínkimenetre kösd rá a váltódekódert. Ha a sima fucik, vagy Paco dekódert építettél, akkor a cv1=3 lesz a váltócíme. (ez nem mozdonycím, hanem váltócím Ezt te a programozásnál nem tudod eldönteni, hanem kiadod a parancsot, hogy cv1 értékét a céleszközön átírod x értékre, amit utána megadsz.)
Paco-nál
cv1 cím
cv3-6 a kitérés érték a közepétől. (mennyire menjen jobbra, balra)
Pl: CV3=4 akkor az első kimeneten levő szervó egy ici-picit fog jobbra/balra mozdulni, a két végállás között. ha 99értéket állítasz be, akkor majdnem 180 fokot mászik
cv35-38 sebessége a szervóknak.
Így már kicsit előrébb vagyunk?
(#60484) diginewl hozzászólása Válasz Nov 9, 2018
Tiszteletem!

Van egy jó és egy rossz hírem, az utóbbiban kérem a segítségeteket.
Jó hír, a minimaus - kijelzős - a PACO oldaláról szépen működik!!

A rossz: a TCO-xbus nem működik.
Állandóan világít a piros led, ami elméletileg azt jelentené, hogy nincs dcc-jel. Nincs kommunikáció, a másik led nem villog, ha az x-buson van forgalom. A panel nagyon viszi az áramot, melegszik a multiplexer chip, és a feszültségstabilizátor is.
A 29-es cím jó be van állítva.
"Elméletileg" nem rajzoltam el semmit már egyszer megint átnéztem. A pic-et is újra írtam, hátha az nem sikerült jól.

Van esetleg ötlet?
Köszönettel: Newl
(#60485) proba válasza diginewl hozzászólására (#60484) Válasz Nov 9, 2018
Első körben köss le mindent a multiplexer kimenetéről. Ha továbbra is melegszik, vedd ki. Ha továbbra sincs normális tápfeszültség akkor a stabilizátor is hibás lehet. ( természetesen ha lehet pic nélkül végezd ezeket a műveleteket, az esetleges hibás stabilizátor ne pusztítsa el azt is.)
(#60486) diginewl válasza proba hozzászólására (#60485) Válasz Szo, 15:37
Köszi az ötleteket!

Nem volt semmi a multiplexer kimenetén, eleve így álltam neki.
Tettem be egy kisebb fesztstab ic-t azzal nem melegszik senki sem: 78L05
4,6V-ot mérek a fesztab ic után, ha benn van a multiplexer IC. Amúgy 4,9V-van rajta.
Nekem az fura, hogy nem villog a x-bus led.

Amit lehet kipróbáltam. Tettem bele másik PIC-et, másik busvezérlőt, ami a minimaus-ban működik.
Újra átnéztem a rajzot, nincs benne hiba.
Az egyetlen gyenge pont a multiplexer ic maradt. Ez már vagy 5 éve itt van nálam a 2 db, és szinte ingyen kaptam meg annó a boltban, annyira örült neki az eladó, hogy elviszem.
CD4515BCN van ráírva.
Ebből megpróbálok egyet venni valahogy újat. Más tippem nincs.

(#60487) Gabi válasza diginewl hozzászólására (#60486) Válasz Szo, 20:29
Ne haragudj a buta feltételezésért, de nincs fordítva bedugva a multiplexer ic a helyére? Vagy nincs valahol valami panelzárlat?
(#60488) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#60486) Válasz Szo, 20:36
Bakker. Itt valami nagyon nem stimmel!!!
A PACO oldalán azt látom, hogy a CD chip
1: láb Vcc
23 láb: GND
PACO

A chip leírásánál meg ez van:
12: GND
24: VDD
CD 4515

Azért ezek elég nagy eltérések....
Most mit tegyek?

Hát bakker-bakker ezt nagyon megszívtam - már bocsánat. Mert én szépen nekiláttam a kapcsolási rajz alapján egy NYÁK-ot tervezni. De most nézem, hogy a PACO leírásánál levő áramkörben a 12-es láb a VSS, azaz a NYÁK rajz jó, de kapcsolási leírás NEM!!!

Most megint kezdhetem elölről...
(#60489) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#60488) Válasz Vas, 8:36
Kaptam egy ötletet - köszönöm!
Kipróbálom. A rajzon nincs jelölve, de be kell kötni a 12, és a 24-es lábat is a CD chipnél is.
Pont olyan, mint a max ic.nél. ott sincs jelölve a táp.
Jó lenne, ha nem kellene mindent átrajzolni.
(#60490) csttom válasza diginewl hozzászólására (#60488) Válasz Vas, 8:41
Jó a Paco féle kapcsolási rajz, csak a cd4515-nél lehagyta a 12, 24 lábak (Vcc, Gnd) jelölését.
Ha a kapcsolási rajz alapján csináltad a nyák-ot, csak ezeket kell pótolnod, és működni fog.
(#60491) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#60486) Válasz Hé, 5:44
Azért az sem "rendes dolog", ha a 7805 kimenetén terhelés mellett csak 4,6 V van, míg terheletlenül 4,9. Ha mind a két sestben ugyan annyi lenne, akkor azt mondanám, hogy a mérés nem pontos, de ekkora kilengés nem volna szabad, hogy legyen.
Biztos, hogy a táp bemenete elbírja a terhelést? Gondolom, trafóról kapja a váltót, egyenirányítás, simítás, pufferelés után megy a 7805-re a táp. Nekem legalábbis gyanús a dolog.
(#60492) Lazsi válasza Frankye hozzászólására (#60491) Válasz Hé, 8:02
Ezt egyszerűen meg lehet nézni: Meg kell mérni a 7805 bemenetén is a feszültséget terheléssel és anélkül.
(#60493) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#60488) Válasz Hé, 13:58
MŰKÖDIK!!! Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

A CD chip kapott GND-t, és 5V-ot. Innentől szépen megy minden. Váltók mozognak, led villan, amikor kimegy a parancs.
Ez van. A MAX 485-el is így jártam volna, ha a minimaus-t nem tervezem együtt a TCO-val. Ott láttam, hogy azt is be kell kötni tápra, és nullára is.
A CD 4515-nél az zavart meg, hogy a chip kapott nullát, és földet. Mint utóbb kiderült ez valami referencia dolog a chipnek, és nem a tápja.
Köszönöm!

ui: és a feszültség is helyreállt! 4,9V
Még engedett módosítani. Beteszem ide róluk a képet.
A nyákok saját munka.

WP_20181112_...jpg

(#60494) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#60493) Válasz Hé, 21:20

Sok "profi" - már, aki annak mondja, vagy gondolja magát - megirigyelhetné!
Szép munka, gratulálok Kolléga Úr!

(#60495) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#60493) Válasz Kedd, 5:26
Csatlakozom Csíkos mesterhez, elismerésem! Profi kivitel.
(#60496) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60494) Válasz Kedd, 9:05
Ööö. Szerintem rosszul fogalmaztam, nem jár nekem az elismerés!
"A nyákok saját munka."
Úgy értettem, hogy fogtam a kapcs. rajzot eagle-ben megrajzoltam, ahogy nekem jobban tetszik. Ezért került minden máshova, mint az eredeti PACO nyákokon. Ezután elküldtem a gerbert Kínába. Innentől már nem az én érdemem a dolog
Ott 2 dollárért megcsinálták (készült még más is, arról majd később csicsergek, ha működik), kb 2000Ft-ért elküldték.
Annak nagyon örülök, hogy a minimaus "csont nélkül" azaz elsőre működik. A TCO-n már kell egy kis utómunka, de tulajdonképpen itt már nem tévesztettem a rajzon.

Elnézést, ha félreérthető voltam.
(#60498) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#60496) Válasz Csü, 6:58
A kínai csak azt tudja megcsinálni ám, amit Te megterveztél!
Lapozás       47/47
Frissek
  2018. Nov, 16. Pé
19:22:34
  Jelenleg 23 fő olvassa az oldalt
Hirdetés