Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       400/400
(#60811) csíkosháTTú válasza masTTertape hozzászólására (#60805) Válasz Márc 6, 2019
És sajnos nem éppen a legolcsóbb az alkatrész, mert az egész kerékpárt cserélni kell, amelyik tengelyén megrepedt a fogaskerék. Mármint a BR84 esetében. Az sajnos nem járható út, hogy "legfeljebb az az egy tengely nem hajt". Ugyanis komplett a rendszer, a rudazattal együtt. Ha egy meghajtás kiesik a csatolt kerekeknél, akkor borul, kuszálódik az egész rudazat.

A BR50/BR52 alváz az durva... Nem függ évjárattól?
(#60813) masTTertape válasza Arctic37 hozzászólására (#60808) Válasz Márc 6, 2019
Attila, a tied az 555.1-es, ha jól tudom, az későbbi kiadás, azokon nem volt pestis.
(#60814) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60811) Válasz Márc 6, 2019
Igen, az 50/52-es pestisesség évjárat függő, mert az érintett modellek korábbi kiadásúak. Sajnos a BR50-es ráadásul a Kabinentender verzió, ami különleges, ergo ritkább és a példa szerint fertőzésre hajlamos.
A vicc az egészben, hogy a fekete főkeret fel annyiba kerül, mint a piros.

A 84-es kerekének árszintje vetekszik a Gützold hasonló alkatrészeinek árával, ezzel különösebb gond nincs. Inkább az a probléma, hogy az egyedi hajtás miatt nem a jól bevált, korábbi tengelyeket és az azokon használatos fogaskerekeket alkalmazták, hanem egy kisebbet, kevesebb fogszámmal. Így kizárt az átcserélés lehetősége.
És azt se felejtsük, hogy a BR84-es a megjelenésekor sem volt probléma mentes. Jelenleg nem is gyártják, csak az azonos platformra épített 95-ös van forgalomban, pár apróbb módosítással.

A hajtott "forgóvázban" három eltérő kivitelű, azaz cikkszámú kerék van, ezeket még felcserélni sem lehet. Így, ha egynél törik a fog, akkor sanszos, hogy mindnél és a nagy szervizhez ezt a három kerékpárt be kell rendelni.
(#60815) Arctic37 válasza masTTertape hozzászólására (#60813) Válasz Márc 6, 2019
Igen, azom van, úgyhogy ezt jó hallani Azért megnéztem, de az említett tünetek nem láthatók rajta szerencsére
(#60820) gachan hozzászólása Válasz Márc 12, 2019
Sziasztok,
a 80'as évek nagy gyűjtője voltam. Három lányom lett, akárhogyan igyekeztem.. Így szerintem jelentős készletemet szeretném értékesíteni. Kb 30db gőz-villany-dízel mozdonyom van pullmankocsikkal, szerelvényekkel, gyönyörűen kategorizálva elcsomagolva gyári állapotban. Mind TT. Tud esetleg valaki segíteni? A vatera nekem nem játszik, Rengeteg van, nem szeretném egyenként feltölteni, postázni stb.
Köszönettel
Gábor
(#60821) Arctic37 válasza gachan hozzászólására (#60820) Válasz Márc 12, 2019
Ide az Apróba is felrakhatod egy hirdetésben ès a leírásban írod le, hogy melyik mennyibe kerül.
Vagy Facebookon vannak TT-s csoportok oda is fel lehet rakni: 120-as kórterem, TT kincsvadászok, TT 1:120 modellvasút adok-veszek (és ott valószínűleg hamarabb el is kelne, mint itt)
Hozzátenném, hogy egyben az egészet viszonylag nehéz eladni, megbontva gyorsabban elmegy és többet is lehet érte kapni (könnyebb 30 embert találni, akik vesznek 1-1 mozdonyt, mint egy embert, aki vesz 30 mozdonyt)
(#60830) ModELiTT hozzászólása Válasz Kedd, 18:59
Tiszteletem minden kórtermi társamnak!
Ismételten szeretnénk gyarapítani a MÁV TTs mozdonyok társadalmát. Wirtz Robi barátom jóvoltából (minden dicsőség őt illeti) lehetőség nyílott arra, hogy újabb modellekkel gyarapítsuk a gyűjtők készleteit. Előre bocsátanám, hogy még nem teljesen kész modellek, de már bemutatható állapotban vannak, és azon dolgozunk, hogy minél hamarabb el is készüljenek.
Az első harcos egy M32-es Gokard lészen, kétféle korláttal. A hajtása kérdéses, mivel a gyári nem jó, ezért tárgyalások folynak ez irányban, egy normális gépezet kialakítása végett.
A következő legyen a V46-os Szöcske! Itt már könnyebb a helyzet, mivel a PIKO dízelmozdonyát tudtuk alkalmazni donornak.
A harmadik, és reméljük nem az utolsó, a V41-V42 LEÓ. Ő alá egy átalakított Tillig hajtás kerül majdan.

M32.- Gokart...jpg

M32.- Gokart.jpg

(#60831) ModELiTT hozzászólása Válasz Kedd, 19:00
A következő:

V46.- Szöcsk...jpg

V46.- Szöcsk...jpg

V46.- Szöcsk...jpg

(#60832) ModELiTT hozzászólása Válasz Kedd, 19:01
És a harmadik:

LEO V42.- (1...jpg

LEO V42.-.jpg

(#60837) enigma hozzászólása Válasz Pé, 7:27
Üdv Urak!
Komoly hagyaték került hozzánk aminek jó részét eladnánk, a részletek, és elérhetőség az [url=http://www.hobbivasut.hu/apro/hirdetes_2060.html] hirdetésben
Lapozás       400/400
Frissek
  2019. Márc, 24. Vas
2:18:11
  Jelenleg 2 fő olvassa az oldalt
Hirdetés