Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       398/398
(#60632) G.F. Rákoskeresztúr válasza GABA TT hozzászólására (#60631) Válasz Jan 7, 2019
Minden elismerésem, jó az ízlésed!
(#60637) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Jan 8, 2019
Megkezdődött az az első Csörgő összeépítése a 3. szériából. Sok minden megváltozott, főleg apró részletekben a forgóvázak környékén, a csatlásfejeknél, és a tetőszellőzőknél, valamint még a mozdony oldala. Sajnos még a sorozat nem indítható, mert rengeteg részelem nincs még meg hozzá.

DSCN2091.JPG

DSCN2095.JPG

(#60638) jenicel válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#60637) Válasz Jan 8, 2019
Ez már így is elég jól néz ki!
(#60642) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Jan 11, 2019
Ha valakit érintene, akkor most spórolhat egy kicsit:
Ludmilla olcsón
(#60647) Vumurt89 hozzászólása Válasz Jan 14, 2019
Sziasztok!
Régi Bttb-s nohabhoz ilyen forgóvázkerete nincs valakinek? Kettőre lenne szükségem.

47826880-588...jpeg

(#60648) pkofalusi hozzászólása Válasz Kedd, 13:10
Érdeklődni szeretnék, van / használt valaki NOCH Fertiggeländét ?
Noch LINK

Idő hiányában ilyesmivel szeretném a terepasztal terveim megvalósítását kezdeni.
Ami eddig megvan: ágyazatos Tillig sínek, és a régről megmaradt, illetve azóta felbővített gördülő állomány
(#60649) Arctic37 válasza pkofalusi hozzászólására (#60648) Válasz Kedd, 19:50
Kiindulási alapnak jó, viszonylag tág lehetőségek vannak a személyre szabásra. Ha sikerül egy normális állomási vágányhálózatot kialakítani, akkor már csak rajtad múlik, milyen lesz. Egyébként pont itt a fórumon csinált Csíkos egy feljavítást OFF méretben Link
(#60650) pkofalusi hozzászólása Válasz Sze, 8:42
köszönöm
idő közben gondolkoztam, számolgattam- ha összerakok egy Nohab és 3 Y személykocsi szerelévnyt, majdnem már 60 cm felett járok, 1,6 méteres terepasztalon ez eléggé érdekesen mutat
így viszont várnom kell, míg rendelkezésre fog állni nagyobb hely, nagyobb terepasztalhoz.
(#60656) enigma válasza pkofalusi hozzászólására (#60650) Válasz Pé, 19:31
Azzal már 80 centi felett jársz.
Az "Y"-ok pár miniméterrel hosszabbak mint 200 mm, plusz a nohab is kb. 200 mm
(#60658) enigma hozzászólása Válasz Pé, 19:46
Keresnék "Mákos"-féle váltókat (főképp jobbost). Ha lenne valakinél eladó, vagy tud valakinél eladót megkérném, hogy értesítsen. Köszönöm!
(#60659) róbertke válasza pkofalusi hozzászólására (#60650) Válasz Pé, 19:47
Ívben fekvő állomásról, megállóhelyről nem hallottál még?
(#60662) csíkosháTTú válasza pkofalusi hozzászólására (#60648) Válasz Vas, 8:57
Szia!
A Noch "kész" asztalairól nekem nincs jó véleményem, eléggé játékszerűek, zsúfoltak, az ívekből a legszűkebbeket használja, az emelkedők pedig durván meredekek.
Ha mégis egy ilyen mellett döntesz, akkor a következőket kell még figyelembe venned:
- Hihetetlen ugyan, de nem stabilak. Mindenképpen kell alájuk egy stabil vázkeret. Enélkül nyeklik-nyaklik az egész.
- Eléggé megköti az ember fantáziáját, csak azt tudod megcsinálni rá, amit a gyár "enged".
- Az állomásaik általában kicsik, például az Általad is emlegetett szerelvény nemigen fér be. Nézd csak meg egy kicsit szúrósabb szemmel a katalógusban található képeket! Szép, rikító színes, de...

A szomszédban, a Z-s topicban írtam egy Noch kofferről. Végül is szép lett, de modellvasútnak még agy sem nevezném.

Szóval, szerintem egy Noch Fertiggelande árát el lehet hatékonyabban is költeni, és akkor olyat építesz Magadnak, amilyet szeretnél.
Lapozás       398/398
Frissek
  2019. Jan, 21. Hé
15:35:06
  Jelenleg 22 fő olvassa az oldalt
Hirdetés