Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       389/389
(#57843) G.F. Rákoskeresztúr válasza róbertke hozzászólására (#57842) Válasz Dec 1, 2017
H0-ból sikerül vele egy modellezőtársat visszacsábíTTani ON méretbe.
(#57863) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#57770) Válasz Dec 3, 2017
Szervusz! Meg tudnád kérdezni Deák úrtól, hogy EZT ő csinálta?? Köszi..
(#57881) masTTertape válasza PéTTer hozzászólására (#57792) Válasz Dec 7, 2017
Peti,
Csak a te kedvedért kértem meg a jogosultságot. Erre akadt olyan, aki nagy dirrel durral kivonult a csoportból és még a közösségi oldalon is tiltott. Ő tudja miért...
Többiek,
Igen, rendkívül sok a hülye, a neveletlen, az írástudatlan és sorolhatnám. Ezeknek tökéletes gyűjtőhelye a fb. De sajnos sokkal jobban kezelhető, mint bármelyik fórum... És tényleg felgyorsult a világ. Én ezt 49 évesen teljesen el tudom fogadni...
(#57892) saetta hozzászólása Válasz Dec 9, 2017
Sziasztok!

Az apróba feltettem egy MÁV TRAXX mozdonyt és pár magyar teherkocsit.

Üdvözlettel:

BZ
(#57923) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Hé, 20:21
Úgy voltam vele, hogy megér egy próbát a dolog. Mivel még a MÁV korszakban akarnám látni ezek kocsijaimat, kénytelen vagyok a gyári tampont eltüntetni bizonyos helyekről. Innen jött az ötlet, hogy mivel a kocsi osztály jelölés úgy is ugrik, és abból kifolyólag ott úgy is festenem kell, hát akkor vegyük kisebbre azt a peron ablakot. Az ablak adott volt a Halbiból. Magasságra ugyan az mint az adott kocsijé, így csak egy kis műanyagmunka kelletett, na meg a marógép, és máris arányosabb az ajtó melletti rész.

DSCN0900.JPG

(#57930) hoTTo válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57923) Válasz Kedd, 9:20
Ezt irigylem tőled, hogy van egy 12 ezer forintos modell, és minden szívbaj nélkül nekiállsz és átalakítod. Tök jó lett.
(#57931) G.F. Rákoskeresztúr válasza hoTTo hozzászólására (#57930) Válasz Kedd, 11:22
Még azon is gondlokodom, hogy a szürke csíkot kicsit keskenyebbre veszem, hogy arányosabb legyen a szürke csík, és az ablakok közötti kék rész. Bezony így majd újra kell tenni a szürkébe lévő feliratokat, de ha közelről megnézed az InterCity logót, hát bizony a közepe nem épen egy szép nyomat, legalább is az enyémen. Szóval lekiismeret furdalás nélkül kuka.
(#57939) ponTT hozzászólása Válasz Kedd, 23:25
Ahogy én látom; aránytalanul nagyok az ablakok, így mindenhol "csalni" kell, hogy valamelyest rendben legyen optikailag.
(#57944) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Sze, 8:17
Közben tovább gondoltam a dolgot. Nézegetvén az igaz kocsi ablakait, megfigyelhető hogy a szürke fémkeretet, (ami a modellen ezüst ) körbe veszi egy fekete gumiszegély. Tettem is egy próbát, hogy ez az ezüst színű keretet feketére festem, és azon belül megfújom újra a szürke részt. Arányain még lehetne javítani. Szerintem nem lett annyira gáz, bár vélemény az, hogy ezt a szürkét jó lenne egy külön, rézből lemaratott keretre festeni, és úgy helyezni be, mert így nagyon hátul ülőnek látszódik a szürke keret. Szerencsére láthattam már Márta Pista barátunk ex osztrák kocsijain ezt a megoldást, és igen tetszetős, hogy maratott rézből van az ablakkeret elkészítve. Szerintetek milyen?

DSCN0901.JPG

(#57945) etwg válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57944) Válasz Sze, 8:20
Nekem tetszik, semmi gondom nem lenne ha igy maradna!
(#57947) csíkosháTTú válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57944) Válasz Sze, 9:55
Nem erőltetném... Eredetiben is annyira vékony, hogy igazán méretarányosra vékonyítani nem nagyon lehet. Legfeljebb, ha valóban szürkére fújod át az ezüstöt, akkor vékony, fekete lakkfilccel talán ki lehet húzni a kontúrt. De így inkább bumfordinak tűnik számomra. lehet, hogy a kevesebb néha több...?
(#57952) G.F. Rákoskeresztúr válasza csíkosháTTú hozzászólására (#57947) Válasz Sze, 15:54
Igazad van benne, ez így aránytalan. A fekete-szürke aránynak 1:2 kell lennie. Viszont a bukó résznél duplázni kellene a szürkét, mert a fix kereten belül van egy nyiló keret. Igazából azért variálok, fantáziálok vele, mert így optikailag összeébb lehet nyomni az ablakok méreteit.
(#57953) etwg válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57952) Válasz Sze, 17:32
Itt már optikai büvészkedés kell ( nem igen ismerem pontosan az eredetit), de ha a feketét tul vékonyra veszed elveszted az optikai hatását, ha meg a szürke lesz tul vastag, akkor meg az ablakhoz valo viszonya fog változni ( nem tudom, hogy jo irányba vagy nem)
(#57954) G.F. Rákoskeresztúr válasza etwg hozzászólására (#57953) Válasz Sze, 18:05
Ki kell próbálni, azt majd meglátjuk! Úgy számoltam, hogy a gyári keret belső felénél lenne jó méretű az ablak, már mint magasságban. Ha jól tudom 1250X1000 a kocsi ablaka. Elvégeztem egy arányosítást is már. Igazából két dolog okozza ezt az aránytalanságot, egyik ugyebár az abalakunk, a másik pedig a szintén aránytalan szürke csík. Ennek átszámolva 3.9mm-nek kellene lennie, ehelyett 4.5mm.
(#57957) ponTT hozzászólása Válasz Csü, 15:39
Kb. ennyit kellene csalni.

Névtelen.png

(#57961) DinoTT válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57931) Válasz Pé, 0:05
Szia!
A szürke csík színére valami gyári szín vagy keverni kell. Én csak a leszedett Ap felirat alatti részt akarom javítani.
(#57962) G.F. Rákoskeresztúr válasza DinoTT hozzászólására (#57961) Válasz Pé, 8:26
Már próbáltam kikeverni, majdnem jó is lett, csak eltoltam azzal, hogy én fehér lapra próbáztam, és itt meg szürkére fújtam, ezért sötétetebb lett. De minden kép mixelni kell!
(#57963) G.F. Rákoskeresztúr válasza ponTT hozzászólására (#57957) Válasz Pé, 8:28
Gyuri!
Tudtam ha Te elkezdesz foglalkozni az arányosítással, az felér egy t....rúgással!
Azért az rengeteg, abból kéne kifőzni valami elfogadhatót, amink van.
(#57964) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Pé, 8:31
Tegnap mehettem a V43 forgóvázmaszkok alapjaiért!
Az egyikre fel is építettem azokat a dolgokat, amik szeretném hogy rajta legyenek. Ma megpróbálkozom behelyezni a mozdony alá, azt meglátjuk mi tartható meg ezekből.

DSCN0909.JPG

DSCN0910.JPG

(#57966) róbertke válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57964) Válasz Pé, 11:21
Erre csak azt lehet mondani, hogy húúúúúúúúúúú....
(#57970) ponTT válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57963) Válasz Pé, 12:26
Sör főzhető belőle?
(#57971) hoTTo válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#57964) Válasz Pé, 12:35
Ez Piko?
(#57972) G.F. Rákoskeresztúr válasza ponTT hozzászólására (#57970) Válasz Pé, 19:15
Félek hogy nagyon műanyag íze lenne!
(#57973) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Pé, 19:18
Sikerült behelyezni teljes felszereltségében oda ahová elképzeltem.
Ellenben jó pár dolgot át kell tervezni, pontosabban másképen felhelyezni az öntvény alapokra, hogy aztán "be is tudjon kanyarodni" az a mozdony. Lényeg hogy az alappal nem lőttem mellé.

DSCN0915.JPG

(#57974) ponTT válasza hoTTo hozzászólására (#57971) Válasz Pé, 23:05
Tilling!
Lapozás       389/389
Frissek
  2017. Dec, 16. Szo
0:22:31
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés