Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       435/435
(#69296) csíkosháTTú válasza TT.F.J. hozzászólására (#69295) Válasz Ápr 8, 2024
(Rosszul fogalmaztam: Szolnokon is lakunk. A műhely itt van, ahogy munkaidőben én is.)

A ROCO digitális története a Lenz-zel kezdődött, aztán átálltak gyorsan az ESU-ra. Majd érkezett H0-ban az Uhlenbrock és egyes modellekben egy kis gyártó (nem sokáig, már a nevére sem emlékszem), és évekn óta nem importálnak, hanem ZIMO van a mozdonyokban.
Érdekes, hogy az N és TT mozdonyokban sosem volt gyárilag ESU, azokba az egykori Kühn került a ZIMO előtt. Hangos dekóderek esetén csak az ESU-t használták a ZIMO előtt.
(#69307) TT.F.J. válasza csíkosháTTú hozzászólására (#69296) Válasz Ápr 8, 2024
Üdvözöllek.
Köszönöm a hasznos információkat.
(#69327) Bácsi Attila hozzászólása Válasz Ápr 10, 2024
Kedves Topiktársak!

Érdeklődöm hogy készített-e valaki Tillig TT traxxba fülkevilágítást? A mozdonyba Lenz Plux12-es dekóder van. A nyáklapon gyárilag több forrpont is van. Ezek közül lehet-e valamelyik a fülkevilágításé? Megköszöném ha valaki megosztaná velem ezzel kapcsolatos
tapasztalatait.
Üdv. Bácsi Attila

(#69329) csíkosháTTú válasza Bácsi Attila hozzászólására (#69327) Válasz Ápr 10, 2024
Szia!
A PLUX12-s dekódereknek 2+2 funkció kimenete van. Kettő a menetirány szerinti világításé, és van két tartalék, az AUX1 és AUX2.
A Tillig modellek, PLUX12-es dekóder esetén ki is használják ezeket, vagyis nincs szabad funkció kimenet, amit fülkevilágítás céljára használhatnál.
Általában a PLUX12-s dekóderknek nincs is több kivezetésük, amit használni lehetne ilyen célra.*
Amit a Tillig panelen találsz két szabad forrasztópontot, az a hangszóróé.

A ZIMO MX600P12-nek van két forrpad-je, azok az AUX3 és AUX4, de ezek csak logikai kimenetek, nem valós funkció csatlakozások! Vagyis egy külső erősítő elektronika még kell ezek használatához.
(#69330) Bácsi Attila válasza csíkosháTTú hozzászólására (#69329) Válasz Ápr 10, 2024
Szia!
A nyáklapon odalt van F1-F2 jelzésű forrpont azt akkor mire lehet használni.
A panel két végén is van egy mini forrpont oda meg a pozitiv forrpont közé beforrasztottam egy ledet de csak akkor világit ha F1-el bekapcsolom távolsági fényt. Köszönöm részletező válaszodat.
(#69334) csíkosháTTú válasza Bácsi Attila hozzászólására (#69330) Válasz Ápr 10, 2024
Azok az AUX1 és AUX2 kimenetek.
A Tillig PLUX12 alaplapjai univerzálisak, használják több modellben is. Viszont a világítások kis LED paneljei különbözők, ezért vannak "felesleges" forrpontok.
De ez nem változtat azon, hogy a PLUX12 dekódernek csak négy funkció kimenete van.
(#69357) M298 hozzászólása Válasz Ápr 19, 2024
Ismét TT modellvasút kiállítás, bemutató Komarnóban a vasútállomáson!

Komáromi nap...pdf
 
(#69359) hamel hozzászólása Válasz Ápr 20, 2024
Apróba tettem néhány eladó portékát.
Üdv
hamel
(#69369) etwg hozzászólása Válasz Sze, 9:27
Jo hir

A Roco elkezdte a Kühntöl átvett modellek szállitását.
Lapozás       435/435
Frissek
  2024. Ápr, 27. Szo
8:04:23
  Jelenleg 19 fő olvassa az oldalt
Hirdetés