Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » H0 klubtopic
H0 klubtopic
Témaindító: csíkosháTTú, idő: Márc 14, 2013
Témakörök:

Lapozás       28/28
(#63704) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#63703) Válasz Dec 11, 2020
MesTTer! Jelenleg Metil szilikon 500-at használok mindenféle kenéshez. Ez az olajnál sűrűbb, zsírnál hígabb. MikroLiter nagyságrendben - azaz egy csepp tizede mennyiségben. Minden csendes és szépen fut.
Azt még nem tudom mivel fogom lepucolni, mert a benzin ugye nem hozza le De egyenlőre nagyon tetszik ez a kenési módszer.
Mennyire teszek ezzel jót a modelleknek?
(#63705) etwg válasza diginewl hozzászólására (#63704) Válasz Dec 11, 2020
Lehet kapni szilikoneltávolito löttyöt,szagra nagyon benzin szagu, de modellekre még nem probáltam.
Nem hasznalok ilyen zsirt és még egyetlen modellböl sem kellett zsirt eltávolitani.
(#63706) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#63704) Válasz Dec 11, 2020
Azért annyira nem aggódok Mindössze egy gyakorlati ötletet vártam a szervizestől
Az alkohol egész jól leszedi a cuccot. Tanulmányaimból is erre következettem, és az anyag is tudja. Íme ezt találtam a nagy neten - biztos oroszból fordították:
Idézet:
„Nedvesítsen meg egy ruhát alkoholtartalmú folyadékkal (etil, orvosi, hangya-alkohol, vodka), és telítse meg a foltot ezzel.”
Vodka nincs, 96%-os alkohol van
(#63707) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#63704) Válasz Dec 11, 2020
Ennek az a veszélye, hogy avatatlan kezekben, ha bekerül a motorba, akkor rendkívül nehéz javítani. Én személy szerint laikus modellezőnek nem ajánlom a szilikonos termékeket. Ugyanis komolyan javítani, ha arra kerül a sor, akkor nem tudnak hozzányúlni. A szerviz óradíja meg magas. Az így kezelt modellek javítása meg sokkal több idő.
(#63708) patexati hozzászólása Válasz Dec 11, 2020
Sziaszok! Még itt vagyok olvasom a fóumot,de az asztalt szétszedtem mert nem jó helyen is volt és lehet másikat készítek.. Most nekiállok inkább személykocsikat világosítani digitálisan.. Hogyan oldjam meg szerintetek a zárfényvilágítást? Minden kocsiba beépítsem vagy nem tudom eldönteni ,hogy egyszerűen elhagyom a közbelső kocsikon vagy bonyolítsam úgy,hogy optikai érzékelés legyen és csak a vége világítson és ne kelljen külön állítani kényelmi szempontból. Mi a véleményetek Persze bevállt módszer is érdekel..Mozdonynál is gondoltam rá ne kelljen millió beállítás ,ha leakad automatikusan van zárfény..
(#63709) róbertke válasza patexati hozzászólására (#63708) Válasz Dec 11, 2020
Mozdony: - Nagyvasútnál törekednek arra, hogy kerüljék a mozdonyok felesleges szolóban történő futkorászását. Olyan gépet alakíts csak működő zárlámpássá, ami tolva közlekedő Ingavonaton is fog dolgozni.

00000000001.jpg

(#63710) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#63707) Válasz Dec 12, 2020
Köszönöm! Igen, nagyon módjával használom. Nagyító alatt látható a minicsepp 0,2-es drót végén. (lehet Z-re kéne váltanom?)
(#63711) csíkosháTTú válasza patexati hozzászólására (#63708) Válasz Dec 12, 2020
Funkció dekóder, és akkor kapcsolhatod.
(#63912) HOTotya hozzászólása Válasz Jan 4, 2021
B.U.É.K. minden modellező társamnak!!!!
(#63913) patexati válasza HOTotya hozzászólására (#63912) Válasz Jan 4, 2021
BUÉK!
(#64061) etwg hozzászólása Válasz Jan 17, 2021
Azt hiszem ez még itt nem volt:

Oroszország modellben

Érdemes figyelni az embereket akik ezt épitették.
A vasut csak mellékes, ott nem törekedtek a tulzott élethüségre, de igy is lenyügözö. Kb akkora mint a Keszthelyi pálya.

(#64313) diginewl hozzászólása Válasz Szo, 14:44
Egy kis érdekesség a ROCO-tól... vagy Fleischmann, vagy micsoda ez?
BR 55 de micsoda?
Ugye ott van a képe alatt, hogy fotómontázs. Az, mert a FL BR55 szerkocsijának egyik küllősorán NEM lehet átlátni, mert a fogaskerék a küllőkön van, azaz takarja. Itt a képen pedig minden küllőn át lehet látni, sőt a szerkocsi alja is magas. A roco br57-ben is a szerkocsiban volt/van a hajtás. Azaz a kép azt SUGALLJA, hogy a kazántérbe, de valahova előre került a hajtás, azaz egy ÚJ konstrukcióról van szó.

Megnyitva a spare parts.de pdf-et Eszözlista ugyanaz a BR55 kacsint vissza, ami a szekrényemben van, kb 30 éves, és a szerkocsiban dobmotor van.
Ennyit az újdonságokról
(#64315) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#64313) Válasz Vas, 7:05
Átdolgozott Fleischmann. Nem baj. Ez amúgy a ROCO BR86 megjelenése óta tart. Abban a modellben sikerült ötvözni a ROCO és a Fleischmann legjobb dolgait anélkül, hogy a butaságokat megtartották volna.
(#64317) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#64313) Válasz Vas, 9:04
Nekem az alábbi részlet tünt fel: lendkerekes lett a Dobmotor?

000000000000...jpg

(#64318) etwg válasza róbertke hozzászólására (#64317) Válasz Vas, 10:18
Biztos egy kis olmot pumpáltak az armaturába....
(#64319) diginewl válasza róbertke hozzászólására (#64317) Válasz Vas, 10:31
Az valószínű, hiszen beleírták, látszik is. Ötlet szintjén lehet én is ragasztok a régi 3 pólus közé egy-egy horgász ólomgolyóbist )))
Így viszont valószínű, nagyon szépen fog lassan járni az új modell - ennyi pénzért már tudhatja is ..... 42 eur... csak ez a belső forgórész. Bakker hol élünk, vagy én dógozok rossz helyen.
A szerkocsi alatti átláthatóságot viszont még mindig nem értem. Ott valamit nagyon átszabhattak, vagy a fotó lett retusálva.
(#64320) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64315) Válasz Vas, 10:37
MesTTER nekem szinte csak FL gőzösöm van. Igaz nem sok (7 db). Viszont ezek csudaszépek, arányosak, szerelhetőek. ÉÉÉS használtban elérhető áruk volt, így meg tudtam őket venni. A Roco kétszer ennyibe kerül, nehezebben szerelhető. Abból csak egy gőzösöm van (br57).
Örülök, ha tovább él az FL, mindössze ez a kép volt nekem zavaró, főleg a szerkocsiról - mintha egy üres (hajtás nélküli) lenne a gőzös mögé téve a gyors fotó kedvéért.
(#64324) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#64320) Válasz Hé, 9:49
Tegnap leveleztem a németországi haverommal. FLM 4147 G8.1 van neki, SB-modellbau 14004 hajtást vett. Szívta a fogát az ára miatt. Viszont lett egy szuper mozdonya. A szerkocsi műanyag szénrésze helyett balsafa palánkolással igazi szénteret készített. A max. 140 Km/h helyett csak 80 -al teker 12 voltnál.
(#64325) etwg válasza róbertke hozzászólására (#64324) Válasz Hé, 10:17
Na azzal még lehet, hogy szivni fog, mert sajnos az SB motorok a technika csucsai, csak nem éppen kompatibilisek a modellvasuttal - kivéve, ha digitalizálja valamilyen modern kütyüvel.
(#64326) róbertke válasza etwg hozzászólására (#64325) Válasz Hé, 11:06
Kint 4 éve albérletben lakik és egy polcasztalt csinálhatott. Bolhapiacon vette a mozdonyt és pár kocsit hozzá. Neki tökéletesen megfelel. Itthon is analóg asztala van, amit a már dolgozó fiára hagyott.
(#64327) róbertke válasza etwg hozzászólására (#64325) Válasz Hé, 11:07
Mi a baj vele ?
(#64328) etwg válasza róbertke hozzászólására (#64327) Válasz Hé, 11:45
Semmi csak az, hogy az vasmentes motor, a többi modellmotor meg klasszikus, vas armaturás. És a kettő nem viselkedik egyformán, és ezt nem mindig lehet figyelembe venni. Csak DCC-ben lehet kompatibilissé tenni.
(#64333) róbertke hozzászólása Válasz 16:52
Amikor a váltó rosszul lesz állítva a rejtett állomáson ....
Szerencsére nem az enyém.

43878403_120...jpg

44037232_120...jpg

Lapozás       28/28
Frissek
  2021. Márc, 02. Kedd
21:19:13
  Jelenleg 21 fő olvassa az oldalt
Hirdetés