Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » H0 klubtopic
H0 klubtopic
Témaindító: csíkosháTTú, idő: Márc 14, 2013
Témakörök:

Lapozás       19/19
(#61376) patexati hozzászólása Válasz Nov 29, 2019
Meg is terveztem a zsugorított tervet.Abból mi van sin össze tudtam állítani szinte semmi nem marad 15 nagy ív és a huzenttróger váltó.Sajna az nem fér bele ebbe az asztalba..Két terv is van az egyik sima a másikban van egy delta vágány is.Ha jól elfér a deltásat építem,azzal meg lehet keverni a dolgokat .

PIKO 39 sima.PNG

PKO 39 delta...png

(#61377) Frankye válasza patexati hozzászólására (#61376) Válasz Nov 29, 2019
A deltás megoldás nem rossz, de elektronikai szempontból bonyolultabb a kialakítása. Viszont a látvány miatt megéri, az biztos.
(#61378) patexati válasza Frankye hozzászólására (#61377) Válasz Nov 29, 2019
Elektronika nem gond csak ott tartanák már
(#61379) Lazsi válasza patexati hozzászólására (#61376) Válasz Nov 29, 2019
Csak egy hirtelen ötlet bármiféle belegondolás nélkül...
A hózentróger nem férne el esetleg a deltás változatnál fönt, az emelt rész két váltója helyett?
Emiatt kicsit talán szét kellene húzni az egészet (az emelt részt, a hurok bal oldali részét még balra, akár az alsó rész fölé is részben), de az azért is lehet jó, mert megszüntet egy másik veszélyforrást:
Mindkét tervben az emelt szintnél, a közelebbi részen, a jobb oldali kitérőnél, ahol párhuzamos lesz a két íves szakasz egy jobb ív után egy balra forduló kitérő következik. Ha a váltó egyenesen áll, akkor nincs gond, de kitérő állásnál egyenes szakasz nélkül következik két ellentétes irányú ív.

PKO 39 delta...png

(#61380) Frankye válasza patexati hozzászólására (#61378) Válasz Nov 29, 2019
Idézet:
„Elektronika nem gond...”

Tudom.
Csak jeleztem, hogy erre majd figyelni kell, mert tréfás dolgokat művelhet, ha nem gondol rá előre idejében az ember...
(#61381) patexati válasza Lazsi hozzászólására (#61379) Válasz Nov 29, 2019
Köszönöm az értékes hozzászólást! Nincs gyakorlatom a pályaépítésben és fontolóra veszem a dolgot! A hózentróger nem hiszem,hogy befér mert az nem kalapos sines és az átalakítóval brutálisan hosszú lenne az ívek nem jönnének ki..Először pedíg úgy terveztem kb,hogy rajzoltad az ívet de túlságosan kiment bal oldalt a kivitelezési rajz arányaihoz képest ezért húztam össze. Megépítem és futáspróbákat hajtok végre. Ez csak egy terv a sok közül így szokott lenni mikor nyomtatott áramkört tervezek akkor is
(#61382) patexati válasza Frankye hozzászólására (#61380) Válasz Nov 29, 2019
Már megfogalmazódott bennem kb,hogyan automatizálom azt a részt.Foglaltság esetén egyszerűen átkapcsol majd és szépen megfordítja a polaritást a kiszigetelt váltó után az egész pályán,de lehet,hogy csak a lefutó szakaszon mert én nem érem be csak egy sima hurokáramkörrel ám a másik vonat az tudjon jönni ellenkező polaritáson is jelzőre Van egy halom power fet lesz helye a pwm-es szakaszolt pályatáplálásban..
(#61383) róbertke válasza patexati hozzászólására (#61381) Válasz Nov 29, 2019
Kalapsínes 4db Piko váltóból+átszelés tisztességes Hózentróger jöhet össze, csak a vágánytengely távolságra nem emlékszem
(#61384) patexati válasza róbertke hozzászólására (#61383) Válasz Nov 29, 2019
Tényleg beférhet illesztők nélkül.Lehet megbarkácsolom simán hozzáidomítom a kalapos síneket csapolással,forrasztással ilyenkor a nagyítós lámpa és a drill csodákra képes
(#61385) róbertke válasza patexati hozzászólására (#61384) Válasz Nov 29, 2019
Csak egyre vigyázz, a modern gyártású gépek nem mindegyike szereti a Piko váltómű fedeleket.
(#61386) patexati válasza Lazsi hozzászólására (#61379) Válasz Nov 29, 2019
Ez nem pontos de valahogy be lesz erőltetve.. Most nem érek rá tervezgetni pontosítani a makró sem jó teljesen de pont kiadja annyival tér most el szerintem.... Köszönöm az ötletet..

delta 2.PNG

(#61387) diginewl válasza patexati hozzászólására (#61386) Válasz Nov 30, 2019
Az a vicc, hogy annó (6 éve), én is pont így kezdtem el boncolgatni ezt a tervet. Pontosan ezt. Aztán került bele dupla hurok, és lett egy próbapályám. Ezen most próbálgatok, és kijöttek építési technikai problémák. A következő pályám - ha megérem - már fából lesz és keretes szerkezet. De a kiinduló pont ez a tervrajz

A jelenlegi próbapályám 150*250. Alapja egy 150*250 1cm-es polikarbonát lemez, és hozzá habbal ragasztott 6cm vastag eps 100-as lemezek.... aha Meglepően könnyű, így egy ember is tudja hordani, vinni. Egy kicsit nyeklik/nyaklik, de amire létrehoztam tökéletes. Lehet rajta próbázni, és emelkedőket tesztelni, hurokmodullal játszani. Ha ráeresztem a PC-s vezérlést, akkor meg jön-megy rajta 4-5 szerelvény is

Szóval jó lesz az!
(#61388) csíkosháTTú válasza ponTT hozzászólására (#61356) Válasz Nov 30, 2019
Rugózott Gützold ütközőt tudok adni.
(#61389) patexati válasza diginewl hozzászólására (#61387) Válasz Nov 30, 2019
Egyforma az ízlésük akkor Ez tetszik is és pont adott hozzá minden szinte semmi nem marad még kell 6-8 egyenes sin annyi a hiány és kocsilekapcsolót kell még szerezni két darabot..Most tervezgetem tényleg befér a hózentróger ha nem lesz rajt külön illesztősín.. A deltába úgy jönne ki,hogy egy kis ív és utána folytatva egy nagy ez szerinted belefér még??
(#61390) patexati hozzászólása Válasz Nov 30, 2019
Átértelmeztem a sínek forrasztását mivel tettem pár gyakorlati forrasztást selejt síneken.. Én arra számítottam nem tolerálja a műanyag a forrasztást de csalódnom kellett benne mivel igencsak bírja Legfrankóbban a 480 c fokos tűheggyel lehet szerintem ,de a TCP Wellerek is jók hozzá csak több a forrasztási ídő de nem tapasztalta a pvc-n deformációt..Még idén lesz próbakör szerintem megy ez gyorsan..A terv tökéletes a hózentrógerrel egyszerűbb lett mint az előző tervek egy szögben adta magát nem kellett gazdálkodni csak a hosszú sínek mínuszosak..
(#61391) patexati hozzászólása Válasz Dec 1, 2019
Elkészült az asztal össze lett ragasztva. Egy alap lazúrt kapott de a végleges majd ha már az építésben előrébb leszek akkor lesz megcsinálva ne karcoljam össze..A lábak két kiselejtezett fűkasza szárából készültek

asztal.JPG

keret.JPG

keret2.JPG

(#61418) patexati hozzászólása Válasz Sze, 19:50
Haladok..Már összeragasztottam a laminált parkettát és a héten kimarom a felső szintet.. Nagyon erősnek és jól hajlíthatónak bizonyult a teszteken ezért ezzel próbálkozom először.. Kiadta magát minden nem kell sín sem váltó pont elég

terep1.JPG

terep2.JPG

terp.JPG

Lapozás       19/19
Frissek
  2019. Dec, 08. Vas
1:43:25
  Jelenleg 4 fő olvassa az oldalt
Hirdetés