Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » DCC profiktól (nem csak) profiknak
DCC profiktól (nem csak) profiknak
Témaindító: Frankye, idő: Jan 23, 2013
Témakörök:

Lapozás       49/61    
(#62075) patexati hozzászólása Válasz Feb 19, 2020
Sziasztok! Melyik prgrammal lehet egyszerűen ellenőrizni az erősített dcc jel tartalmát? ShowDCC-t olvastam de azt nem találok sehol...

(A csupa nagybetűs írás a netikett szerint kiabálás.)
(#62076) patexati válasza patexati hozzászólására (#62075) Válasz Feb 19, 2020
Találtam mégis ShowDCC-t!
(#62081) patexati hozzászólása Válasz Feb 21, 2020
Sziasztok! Elindult a dcc üzem Ha ez a motor nem rúgja szét a dekódert akkor bírja..Bővebben: Link

dcc teszt.JPG
 
(#62082) patexati hozzászólása Válasz Feb 21, 2020
Analóg mozdony,dcc mozdony egyszerre..Néha bezavar a digitális jelbe az analóg mozdony majd megpróbálom szűrni mit lehet..Ez csak kényszeropció de frankón megy Még összedobok egykét dekódert.. Eddig bírja úgy néz ki..A Booster is kezeli a zárlatot nincs gond nagyon jól muzsikál nem bántam meg,hogy megépítettem..Majd a hurokfordítást is megpróbálom ha lesz időm mert azt is tudja Bővebben: Link
(#62083) diginewl válasza patexati hozzászólására (#62081) Válasz Feb 22, 2020
Gratula!
Elsőre, és minden működik! Nagyon jó!

(nekem a vasalásos nyákkészítés sajnos nem sikerül. Olyan utántöltő porom van, ami nagyon szépen fed papírra, de semmilyen unszolásra sem akar a nyákra átmenni szépen, csak egy része.... Így marad az UV levilágítás, vagy Kína.)
(#62084) patexati válasza diginewl hozzászólására (#62083) Válasz Feb 22, 2020
Szia! HP laserjet 6l régi printer ez a tuti..Én nem vasalni hanem laminált egy átalakított laminálóval mit egy léptetőmotor hajt állítható sebességel és állítható hőmérsékletel. A gyári paraméterek nem jók ilyen smd cuccokhoz..Most még szenvedek kicsit mert szétcsesztem két fetet és kontrollert lehet a hex volt rossz..Már tudom melyik jó..Egyenlőre három lesz tesztelve.
(#62087) ati101 válasza patexati hozzászólására (#62082) Válasz Feb 22, 2020
A hurokfordítást említetted a szövegben, kapcsolási rajzod honnan van?
A Paco oldalán én nem találtam, de lehet, hogy rosszul keresem. Ez ügyben tudsz valami támpontot adni?
Köszönettel
(#62089) patexati válasza ati101 hozzászólására (#62087) Válasz Feb 23, 2020
Szia!Én is úgy kaptam a linket nem úgy találtam..Nagyon jó és főképp olcsó kis cucc.A vezérlőközpont,booster,öt dekóder (csak 3,5 maradt életben a tesztek miatt) postával kerek 10 ezer volt,igaz volt a fiókban ls sok minden a vezérlő java megvolt,nyákot nem számolom mert az is adott..Egy 6 A Sony laptoptápban megbuheráltam az osztót így 15V a kimenete,ez nálam bőségesen elég.A booster 4 Amprnél kikapcsol,3A felett jelez,dcc jelre kapcsol be egy gyors dual optóval galvanikusan leválasztott,szinte tönkretehetetlen,nálam még egykét mozdonnyal ment de jéghideg a borda..Bővebben: Link

táp.JPG
 
(#62112) ati101 hozzászólása Válasz Feb 27, 2020
Megépítettem a "Z21_Ethernet_DCC_Zentrale_v480" -at.
A fenti prg-ot betöltöttem a Mega2560-ba. XpressNet csatlakozón keresztül Roco MultiMaus-al müködik a rendszer, de nem mindegyik mozdony veszi az "adást"! A Paco féle világításpaneles vagonok, és a mozdonydekóderrel felszerelt mozdonyok valamint egy Zimo és egy ESU hangdekóderes mozdony működnek, de nagy meglepetésre a DigiTools hangdekóderes mozdonyok (5) közül négynél nem megy semmi még a világítás sem! Egyedül az utoljára vásárolt 1047-be vett hangkártyás panel működik. A itt nem működők a Roco 10764 és MM. -al hibátlanul működnek. Igaz, ezeket a hangos mozdonydekódereket régen vettem, még az első kiadások közül valók. Mi lehet a fent említett működési hiba? Szeretném felvenni a kapcsolatot azokkal akik ezt megépítették és a működéssel kapcsolatban az ismereteiket megosztanák velem.

3.jpg

4.jpg

Arduino_MEGA...png
 
(#62127) patexati hozzászólása Válasz Márc 3, 2020
Dobozoltam a vezérlőt.. Megy az infra is frankón..

vezérlő1.JPG
 
(#62128) etwg válasza patexati hozzászólására (#62127) Válasz Márc 3, 2020
Jol néz ki!
(#62130) patexati válasza etwg hozzászólására (#62128) Válasz Márc 3, 2020
Egy Hirschmann RO 280 antennaforgató volt fénykorában.Még a pc kommunikációt nem próbáltam és az ACK detekttort sem építettem meg mivel ezekkel a dekóderekkel nem működik.A dcc jelett kéne úgy megoldanom,hogy vigye a booster dual optóját két szálon (most kivezetve +5V ,GND,és a kontroller azon lába mi a 74LS04N-re menne mi most nincs bent) így megy,de jobb lenne megoldani korrektebben..Az infra mintha bezavarna,lehet kell felhúzó ellenállást tennem neki.

forgató.jpg
 
(#62131) Frankye válasza patexati hozzászólására (#62130) Válasz Márc 4, 2020
Épp kérdezni akartam, hogy minek a doboza volt előző életében.
Nem mellesleg szép lett, gratula!
(#62133) patexati válasza Frankye hozzászólására (#62131) Válasz Márc 4, 2020
Ez volt a legelfogadhatóbb mit találtam a lomok közt (kellett rajta túlórázni kicsit mert a kijelzőnek a helyét meg kellett építeni,billentyűzetet kivágni pontosan,lefesteni) és egyben pont megfelel a célnak mert van hely bent egy erősebb kis trafónak így nem olyan pille könnyű és főképp a központ nem kapcsolótápról üzemel mi jobb is.. A booster 6,3 A laptoptáp de galvanikusan külön van és atom stabilnak bizonyult eddig pedig használom a nem ajánlott analóg módot is folyamatosan a digivel,de elviseli minden egymást ..Tiszta digi üzemben akkor biztos még stabilabb..
(#62134) etwg válasza patexati hozzászólására (#62133) Válasz Márc 4, 2020
Egy kapcsitáp nem lehet instabil kimenetü. Ott mindig van visszacsatolás, ami a kimenetet figyeli és aszerint vezérli a meghato áramkört. Ezért kell mindegyikbe védelem is, mert anélkül valoszinü simán elégne az egész cucc.
(#62135) patexati válasza etwg hozzászólására (#62134) Válasz Márc 4, 2020
Én a boosterre és a vezérlő működésére értettem,hogy stabil
(#62136) csíkosháTTú válasza patexati hozzászólására (#62130) Válasz Márc 4, 2020
OFF
Antennáztál, vagy kábel-tv-ztél korábban?
ON

Ha azt a dekódert építetted meg, amiben egy PIC12F629 az alap, az elvileg adhat vissza impulzust a központ felé. Ha rajta van a motor a kimenetén, akkor simán, próbáld ki!
(#62139) patexati válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62136) Válasz Márc 4, 2020
Nem nem csak foglalkoztam én mindennel mi jött anno ....Ha megépítem az ACK detektort lepróbálom..Bár nem sok mindent kell kiolvasni mert azt a keveset beállítom már fejből is mit kell rajta.. Egyébként egy javított hex van bent azzal másként zenél a PWM is úgy vettem észre..Sajna ki ezt javította a HE fórumon olvastam,hogy sajnos nincs köztünk már.. Ő biztos sokat tudott volna még fejleszteni ezeken a házilagos készítésű cuccokon..Megy egyébként mind a három..Egyet úgy sikerült a teszteknél leégetnem,hogy lecsúszott menet közben a boosterre menő pozitív szál és valószínű fél periódusban kapta a jelet a dekóder és szépen nekiálltak a fetek füstölni..Ezért kell megcsinálnom a kimenetet kétvezetékesre..
(#62224) d.h.andras válasza diginewl hozzászólására (#60770) Válasz Márc 27, 2020
T. diginewl ! Adott egy kapcsolópult Paco-féle TCO vezérlővel. Ezt szeretném kiegésziteni az emlitett s88 kiolvasó (master) modullal. Megoldható-e az összes kommunikáció a meglévő xpressnet csatlakozással, vagyis ne kelljen az s88 kábelt is a kapcsolópultba vinnem ? Köszönettel : d.h.andras
(#62225) diginewl válasza d.h.andras hozzászólására (#62224) Válasz Márc 27, 2020
Üdv! Erre én nem tudok válaszolni.
Mivel a xpress-net, és az s88 is más szabvány, valószínű nem lehet őket közösíteni, aztán szétválasztani. Meg talán nem is érdemes.
Az s88 - 6 vezeték, és ezen eljön 128 jelzés, szerintem ez valahol elfér a többi vezeték között egy asztalon.
(#62226) d.h.andras válasza diginewl hozzászólására (#62225) Válasz Márc 27, 2020
Köszönöm a gyors reagálást ! Az emlitett kapcsolópult nem az asztal tartozéka, ugyanolyan mobil eszkoz, mint pl a multimaus - emiatt van némi jelentősége az s88 -kábel (esetleges) elhagyásának . Előbbi kérdésemnek alapja : ha megnézem : " Paco / NanoX-S88 for G scale " kapcsolási rajzát, ezen van egy s88 interfész valamint egy xpressnet ( + a teljesitmény fokozat csatlakozója ), de nincs PC csatlakozás . Ebből arra következtetek, hogy ez a modul képes az s88 információt átkódolni/konvertálni a xpressnet -re. Valamint a Paco-féle minimaus ( V3.a ) meg tud jeleniteni a LCD-jén foglaltsági információkat, tehát az xpressnetről le is lehet szedni azokat. Sajnos ez utóbbinak az asm. forrásfile-jét nem találtam, igy nem tudtam elemezni miként történik
(#62227) diginewl válasza d.h.andras hozzászólására (#62226) Válasz Márc 28, 2020
Igen ezen már én is gondolkodtam, hogy a legtöbb NanoX központ kapcsoláson van s88 fogadó, de PC port nincs, a MiniMaus V3-ban pedig benne van a feedback.
Reméljük olvassa olyan is a fórumot, aki ebben tudna neked, segíteni.
MiniMaust én is készítettem, és tényleg van benn ilyen opció - de őszintén: nem foglalkoztam vele.
(#62228) d.h.andras válasza diginewl hozzászólására (#62227) Válasz Márc 28, 2020
Jelenthetem, hogy igazunk van, azóta kipróbáltam az emltetteket, működnek. De furkált a gondolat és elolvastam a a s88, valamint a xpressnet potokolljait ( 80 oldal ) és arra jöttem rá .hogy "" Meg talán nem is érdemes. "".
15 éve progamozok PIC, AVR mikrovezérlőket, nem lenne túl nagy gond megirni egy visszakonvertáló programot, de egyszerűbb, ha mindkét kábel beköt a kapcsolópultba .(egyébként a HW lesz bonyolultabb , pl. MAX transceiver kell ) Köszönettel : d.h.andrás
(#62232) d.h.andras válasza d.h.andras hozzászólására (#62228) Válasz Márc 28, 2020

metró_1.jpg

metro_2.jpg
 
(#62237) patexati hozzászólása Válasz Márc 29, 2020
Sziasztok! Lenne egy kérdésem.. Ha megépítem a ACK detektort akkor azt,hogy szokták használni?? Ráteszik az egész asztalra vagy egy külön kis programozósín van csak rákötve?? Melyik lenne jobb??
(#62375) diginewl válasza patexati hozzászólására (#62237) Válasz Máj 4, 2020
DCC megállítás fékgenerátorral.
Ez úgy működik, hogy amikor a mozdony a vezérelt (kettősen szakaszolt) megállítandó szakaszon van, akkor bekapcsol a fékgenerátor. Ez veszi a központ DCC jelét, és egy általános lassító stop jelet küld még mellé. Így az adott szakaszon minden mozdony megáll címtől függetlenül. (Azaz ügyesen megtervezve egy ilyen cucc elég).
Két bökkenő van vele:
-Akkor lehet csak elindítani a fékgenerátort, ha már a mozdony a belső szakaszon van - mivel átírja a DCC parancsot, más lesz a jelalak, így rövidzárba megy a dolog, ha szakaszhatáron történik a váltás.
-még nem láttam a DIY változatát... Pedig engem is érdekelne a kipróbálás szintjén
(#62376) patexati válasza diginewl hozzászólására (#62375) Válasz Máj 4, 2020
Köszönöm a felvilágosítást! Próbálkozni fogok a megvalósítással!
(#62381) diginewl válasza patexati hozzászólására (#62376) Válasz Máj 4, 2020
Az a gond vele, hogy nincs rá szabadon megépíthető áramkör.
Ha valamit találsz, vagy jön ide ötlet az nagyon jó lenne.

Bremsgenerator/bremsmodul néven fut tőlünk nyugatabbra.

Abban gondolkodtam, és most is benne tartom a pakliban, mint lehetőséget, hogy egy ilyen fékgenerátort, ami lassító jelet küld, és egy stop generátort lenne jó építeni. Ahogy belép a kérdéses szakaszba a mozdony, belép a fék, aztán, amikor odaért a jelzőhöz ott a stop.

Nem tudom ezeknek a megépítése mekkora munka. A belépő DCC jelet fel kell dolgozni, és mellé tenni egy általános lassító, vagy stop parancsot. Nyilván nem agysebészet 2020-ban, de én csak a kész programot tudom beégetni a PIC-be Tehát nekem az!
Ha kész a jel, akkor azt egy szabványos - már megépíthető - bosterbe kell irányítani és kész.

Így igaz megerőszakoljuk a DCC-t, viszont kvázi lehetőség van egy rendkívül szép elindulás/megállás lehetőségnek. Durván ugyanaz lenne mint analógban, csak itt szépen gyorsítva indulnának el a mozdonyok, lassítva állnának meg. Mindeközben a funkciókat is lehet kapcsolgatni. Mindezt analógban igen-igen nehéz megcsinálni. Meg lehet de már ott is rengeteget kell emiatt trükközni.

A LenzABC-vel nekem is az bajom, hogy nem minden dekóder tudja, és ő is nagyon érzékeny a zavaró tényezőkre (a szakaszoláson áthaladáskor meg tud változni a fékút).
Szóval nem egyszerű

Várom lesz-e valamilyen megoldás rá valahonnan
(#62382) ati101 válasza diginewl hozzászólására (#62083) Válasz Máj 4, 2020
Szia!
HP 6P nyomtatóm van után töltött patronnal és simán megy a dolog!
A buktató a papírnál lehet, nekem 160g. -os A4-es hőpapírom van! Nehéz volt beszerezni, de ezzel működik a dolog, jobban, mint az UV-s megoldással. és még egyszerűbb is.
(#62383) patexati válasza ati101 hozzászólására (#62382) Válasz Máj 4, 2020
Szerintem nem a nyák elkészítése a probléma (főleg nem nálam,nekem HP laserjet 6L van egyébként ) hanem maga az áramkör és a belevaló nem publikus..
(#62384) diginewl válasza patexati hozzászólására (#62383) Válasz Máj 4, 2020
Itt egész jól összefoglalják a lehetőségeket.
Bővebben: Link

Van benne lenz féle generátor is. Érdekes, hogy annak nem jött ki DIY verziója.
A fékgenerátor rákfenéje akkor is ott lesz: nem tudod pontosan ugyanott megállítani a mozdonyokat, mert mindegyik más sebességgel, és lassító értékkel érkezik.

Na, meglátjuk jön-e ötlet.
(#62385) patexati válasza diginewl hozzászólására (#62384) Válasz Máj 4, 2020
Hát igen.. A megállítás adott helyen a fő probléma..Szerintem olyan régi cuccnál mint mi nálam van (nevezzük játékvasútnak) nem lehet beállítani,hogy ugyanúgy álljon meg .. Kell egy pont,hol letalpal a jelző előtt mert azt nem lehet meghaladni még a nagyvasútnál sem..Nem akarok csúnya primitív megoldásokat írni,de kipróbálom majd azokat is Én nem kötöm az ebet a karóhoz.. Működjön..
(#62386) patexati hozzászólása Válasz Máj 4, 2020
Az lenne jó ha az analóg asztalt ötvözni tudnám egy digitálissal..Magyarul a mozdonyok iránya,sebessége egyedi mit lehetővé tesz a dcc ,de az asztalt továbbra is manuálisan kezelném mit a mozdonyok felismernek és megállnak mint a sima analóg technikánál..Már csak ez a kérdés,hogyan Beszereztem egy mini Samsung laptopot is,de nem vitt rá a lelkiismeret még a gépes vezérlésre.. Csak program kéne rá mert a kapcsolat is megvan mivel elkészítettem a szükséges átalakító kábelt mi a dcc központtal kommunikál..Nekem ez nem jön be egy terepasztalnál.. Kapcsolni,tekerni,nyomni akarok dedikált gombokat..
(#62387) etwg válasza patexati hozzászólására (#62386) Válasz Máj 4, 2020
Ugyanugy mint az analog világban, csak itt a megállo szakaszokat egyszerüen kikapcsolod - pl a jelzök elött. Még mindig joval egyszerübb és átláthatobb mint ugyanezt DCC-ben kezelni.
(#62388) csíkosháTTú válasza patexati hozzászólására (#62386) Válasz Máj 4, 2020
Erre találták ki a Lenz ABC-t.

Igazából egy teljesen jól használható rendszer. Több ügyfelemnél is gond nélkül üzemel, pedig van jópár ROCO 10764, sőt 10761 erősítő is köztük. A Paco féle központokkal meg pláne üzembiztos. Egyetlen hátránya, hogy nem minden dekóder tudja kezelni. De még mindig jobb megoldás, mint bármilyen fékgenerátor, vagy a ROCO jelzőmodulja, vagy egy számítógépes vezérlés. Már, ha tényleg az a cél, hogy a DCC adta élethű, és nagyon kényelmes vontatást egy hagyományos váltó- és jelzőkezeléssel kombináljuk.

Lásd még a honlapom letöltés menüjében a DCC ABC és a Z-Elektronik ismertető írásokat.
(#62389) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62387) Válasz Máj 4, 2020
Idézet:
„Még mindig joval egyszerübb és átláthatobb mint ugyanezt DCC-ben kezelni.”

Igaz, csak nem elegáns. 5db dióda kell egy szakaszhoz, és pár jobb dekóder, Lenz, ZIMO, Tran, Kühn. A többinél, hiába írják, hogy kezeli az ABC fékezést, igazából nem üzembiztosak. Kezdve az ESU-val, és mindenki mással, aki innen leste el az ABC megoldást. Ezekkel tényleg szenvedés az ABC, a korábban felsoroltakkal meg atombiztos.
(#62390) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62389) Válasz Máj 5, 2020
A szakaszhoz igen, de az egész infrastrukturát se felejtsd el ( dekoder, ami felismeri, a PC vagy más rendszer ami ezt kezelni tudja......).
(#62391) patexati válasza etwg hozzászólására (#62387) Válasz Máj 5, 2020
Én is erre a nem elegáns megoldásra gondoltam,valószínű kipróbálom..
(#62392) diginewl válasza patexati hozzászólására (#62391) Válasz Máj 5, 2020
Lassításhoz használhatod a diódás megoldást, amit linkeltem is.
Jelző előtt meg lekapcsol...
(#62393) patexati válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62389) Válasz Máj 5, 2020
Persze,hogy az ABC rendszer a jó,de akkor minden mozdonynak kell rendelkeznie megfelelő dekóderrel.. Még agyalok rajta..Olvastam már az oldaladon régebben tudom,hogyan működik.. Zseniális megoldás az ABC amúgy..
(#62394) etwg válasza patexati hozzászólására (#62391) Válasz Máj 5, 2020
Ráadásul a mai mozdonyok kivétel nélkül lendkerekesek, igy a megállás meg az indulás sem olyan meredek mint régen ( a régi TT mozdonyokhoz elég volt a 20-25 cm-s megállo szakasz az ujakhoz félsebességen is kell a 35-40 cm. (Vmax több mint 50 cm). Az egyetlen különbség, hogy a mozdony elveszti a világitást ha áll.
(#62395) patexati válasza diginewl hozzászólására (#62392) Válasz Máj 5, 2020
Kipróbálom ha lesz időm Köszi!!
(#62396) patexati válasza etwg hozzászólására (#62394) Válasz Máj 5, 2020
Igen,de ennyi kompromisszumnak bele kell férnie nálam..
(#62397) JZoli válasza patexati hozzászólására (#62396) Válasz Máj 5, 2020
Mi lesz az ellenirányból érkező vonatokkal, ha egyszerűen csak lekapcsolod a vörös jelző előtti szakaszból a betáplálást? Itt a diódázás nem nagyon segítene.
(#62398) patexati válasza JZoli hozzászólására (#62397) Válasz Máj 5, 2020
Valószínű a bejárati jelzővel illetve vágányúttal függésben kéne lenni ennek a szakasznak,hogy ki illetve be legyen kapcsolva..
(#62399) etwg válasza JZoli hozzászólására (#62397) Válasz Máj 5, 2020
Azzal alapbol nincs baj, mert ha változik az irány, akkor a szakasz kezelése is a másik irányba mutato jelzötöl függ.
Nemrégen éppen egy amerikai srác megoldását javitottam ki. Ö autoblokkot épitett Arduino alapon, anélkül, hogy kezelte volna az irányokat, igy a jelzöi mindkét irányban egyszerre müködtek, meglehetösen szokatlanul és összevissza.
Itt a jo megoldás ( amerikaiul ). Az E/W jel a menetirányt kapcsolja, és csak azok a jelzök, és a hozzátartozo szakaszok vannak kezelve amiknek az adott menetirányban feladatuk van.
(A jelzök, és a szakaszok az arduino kimeneteihez vannak kötve - nincs a rajzon). A kapcsolásban megoldhato, hogy az ellenkezö irányba mutato jelzök egységesen vörösre váltsanak vagy elsötétüljenek - kinek mi tetszik, valamint az is hogyan kapod a foglaltsági jelet ( nekem sináramköreim vannak, Jim meg optokapukat használ mint diginewl kolléga.

block_Origin...jpg
 
(#62400) novakerno válasza patexati hozzászólására (#62386) Válasz Máj 5, 2020
Idézet:
„Kapcsolni,tekerni,nyomni akarok dedikált gombokat..”
Kedves Attila!
Én ugyanígy vagyok ezzel. Többek között ezért is csináltam analóg asztalt, lásd a kezdő modellező topikban. Igazából semmilyen automatikát nem tervezek bele, egy dolgot kivéve. A váltóknál gyökirányból érkezve automatikusan vált a helyes irányba. Amint írtad, te akarod irányítani. Ezért nincs benne automatikus megállítás, ez a "masiniszta" dolga. Állítsa meg a vonatot a jelző előtt. 30 éve, amit a gyerekeinknek csináltunk a régi Piko-val, ott használtam a blokkjelzőket, automatikus megállítással. Nem igazán értékelték. Mi abban a jó, ha a vonat magától megáll és én csak nézem? Persze kinek a pap, kinek a papné.... Nekem az analóg+digitálisban az egyetlen vonzó, hogy a mozdonyokat külön-külön tudom vezérelni, ez hatalmas előre lépés az analóg pályához képest, ahol csak a szakaszolással tudsz operálni.
A készülőben lévő asztal régi Piko sinekkel és váltókkal készül, hamarosan beszámolok a tapasztalataimról, egyelőre kedvező a kép, minden hibátlanul működik. Üdv: Ernő
(#62401) patexati válasza novakerno hozzászólására (#62400) Válasz Máj 5, 2020
Szia!Hát ha sok a mozdony nem könnyű egyedül irányítani..Rejtett kitérőben meg nem is látom hol van a mozdony..Én inkább a menetet szeretném irányítani a vonatokat csak elmeneszteni....Kíváncsian várom a tiedet ha elkészül!Én is régi Piko sínekből váltókból építem mert ez van..
(#62402) etwg válasza patexati hozzászólására (#62401) Válasz Máj 5, 2020
Ez örökös dilemmája minden vasutmodellezönek - aki rendszerint egyedül élvezi ennek a tevékenységnek a gyümölcsét. Ha csak egy ember van, akkor csak 1 mozdonyt lehet irányitani a többinek automatikusan kell közlekednie, bizonyos egyszerü szabályok szerint( pl. magátol megáll a tiltott jelzö elött vagy forditva elindul, ha szabad a jelzö). Az ilyesmihez majdnem teljesen felesleges a digitális megoldás.
Ha több ember is rendelkezésre áll és mindenki mozdonyt akar vezetni, akkor viszont sokkal jobb a digitalizácio, még akkor is ha a házi pályákon gyakran eltünik a mozdony a mozdonyvezetö szeme elöl ( ilyenkor ki is vezeti a mozdonyt???). A kettö kombinácioja viszont nagyon bonyolult és müszakilag zürös, gyakran a meghaladja a modellezö képességeit...( a pénztárcájárol ne is beszéljünk. ).
(#62403) róbertke válasza etwg hozzászólására (#62402) Válasz Máj 5, 2020
Februárban előkerűlt az Ezermester újság közel 40 éves száma
Benne egy vasútmodellezéssel foglalkozó cikk, autómatizálásról.
Egyik megoldás szerint csak egy mozdony körbejár 4db Zeuke relé segítségével, míg a másik eshetőségben mindjárt mozdonyt is cserél 5db zeuke segítségével. Annyi a modernizáció az estünkben, hogy a reléket felváltja Csíkos Mester CSM116 kapcsoló reléi, ami az állomásépület alá rejtve szépen befér. Modernizációnak tudható be talán az is, hogy a kocsikapcsoló nem elektromosan, hanem Kadee mágneskapcsolóval fog műkdni (nem rontja tájképet a nagy mágnes). A váltófelvágásos csúcssín állítástól meg vasutas neveltetésem okán írtózom. Állítódjanak azok a vasak csak rendesen ahogy kell! Természetesen csak az egyik üzemmódot építem meg, a másik állomást teljesen én kezelem

001 a.JPG

001 b.JPG
 
Lapozás       49/61    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
22:18:17
  Jelenleg 14 fő olvassa az oldalt
Hirdetés