Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Terepépítés
Terepépítés
Témaindító: SzerNoh, idő: Júl 6, 2010
Témakörök:

Lapozás       63/66    
(#56499) gigantati válasza KromekPal hozzászólására (#56485) Válasz Jún 18, 2017
Emelkedő kialakítását én is többféle módon próbáltam. A legegyszerűbb és legjobb a táblából kivágni az emelkedő oldalvonalát, majd a kivágott részt felhúzni. Ekkor lesz a legjobb az átmenet (szerintem Csíkos mester is erre gondolt).
(#56500) KromekPal válasza gigantati hozzászólására (#56499) Válasz Jún 18, 2017
Igen, láttam mert megnéztem, bár nekem a kivágás jobban süllyesztésnek tűnt. Ehhez igazatok van a legjobb a vékony modellező lemez, vagy esetleg valamilyen műanyag. Mondjuk egy vastagabb rétegelt lemezt, már sajnálnák megfaragni. Talán majd később, ha belejöttem a terep építésbe.
Most még gyakorolok a hungarocell faragással. Könnyen megmunkálható, faragható, ragasztható. Aztán meglátom. Most csak a terep építés a téma.
Talán, pont ezért érdekel, hogy az ívek, a különféle modelleknél mennyire egyeznek meg? Mondjuk a HO piko 30 fokos ívére készült terepre, ráhelyezhető egy 120-as vagy százhatvanas méretarányú pálya? Vagy nincs mese a terepet az adott vasútmodellhez kell építeni?
(#56502) KromekPal hozzászólása Válasz Jún 18, 2017
Még egy kérdésem van. Remélem az utolsó mára. A SCRAM tervező programban a sínek emelésénél mindkét végét emeli. Lejtőt nem tudok beállítani. Ugyanitt meg kell adni a magasság emelést ezt "dh" jellel illeti. Mi ez a "dh" ?
(#56503) gigantati válasza KromekPal hozzászólására (#56502) Válasz Jún 18, 2017
Külön be lehet a két vég magasságát állítani. Hosszabb emelkedő esetén jelöld ki a teljes szakaszt, majd a legvégének állítsd be a magasságát. A program automatikusan beszintezi a teljes szakaszt.
(#56549) KromekPal válasza gigantati hozzászólására (#56503) Válasz Jún 24, 2017
Nem értem, nekem nem jön össze.
(#56557) gigantati válasza KromekPal hozzászólására (#56549) Válasz Jún 26, 2017
Megpróbálom egy példán bemutatni. 4db egyenest látsz a képen. A fenti menüsorban tudod bekapcsolni a magasság megjelenítését (1 kép). Ekkor minden sindarab magasságát egyenként szabadon beállíthatod. Azonban gyorsabb, ha az egész szakaszt kijelölöd (kijelölés egérrel miközben a ctrl gombot nyomva tartod). Ha kijelölted, a szakasz az egyik végén lévő számra kattintva tudod módosítani a magasságot (2 kép). A magasság beállítása: kijelölt állapotban az egér "gögőjével", vagy a fenti menüben manuálisan tudod növelni-csökkenteni a magasságot (3 kép). A magasság megadásával párhuzamosan a program mutatja az emelkedő meredekségét (%).

Ha valami továbbra sem világos, vagy nem pontosan erre irányult a kérdésed jelezz!

üdv:ati

1.JPG

2.JPG

3.JPG
 
(#56586) KromekPal válasza gigantati hozzászólására (#56557) Válasz Jún 30, 2017
Köszönöm a segítséget. A képek segítettek.
A hiba az volt, hogy megnyitottam a szerelődobozt és úgy akartam a magasságot emelni. Ahogy én próbálkoztam úgy az egész kijelölt szakaszt emeli.
A képek alapján vezettél rá, hogy az ikonnal kell csinálni.
(#56634) KromekPal hozzászólása Válasz Júl 6, 2017
Az előbb a kezdő topikban már említettem, hogy a terep elemeket készítgetem, hungarocellből. Az érdekel van e valakinek ezzel kapcsolatba tapasztalata?
(#56647) etwg válasza KromekPal hozzászólására (#56634) Válasz Júl 7, 2017
Manapság szinte mindenki hungarocell féle anyagokkal dolgozik. Jo, könnyü megmunkálni és tartos. Amikor kialakitom a durva felületet konyhai papirtörlövel, WC papirral stb. és vastag ragasztoval ( latex, faragaszto - amibe kevés gipszet keverek) lefedem az egészet. Ezt késöbb lehet festeni, és semmi nem támadja meg a habanyagot. A festést nem szabad kihagyni, mert nincs csunyább amikor a sérült felületböl kikukucskál a habanyag ( rendszerint fehér, sárga vagy rozsaszin).
Nekem az EPS anyag jobban bevált, mert az nem morzsolodik ( igy nincs tele a helység fehér golyocskákkal).
(#56648) diginewl válasza etwg hozzászólására (#56647) Válasz Júl 7, 2017
Engedd meg, hogy kiigazítsalak: bocs az OFF-ért, de most ebben nyakig vagyok
Idézet:
„Nekem az EPS anyag jobban bevált, mert az nem morzsolodik”

Eps: ExPandált Polisztirol: ez a klasszikus hungarocell/nikecell. Gyöngyös fehér marhaság. Olcsóbb, de sajnos rosszabb paraméteri vannak mint az xps-nek (hőszigetelés/páradiffúziós ellenállás stb.).

Xps: ExTrudált Polisztirol: Ez amiről beszélsz. Nem morzsolódik, már magában is gyönyörűen megmunkálható hegyhasadékokat lehet belőle faragni jó éles késsel. Van sárgás/rózsaszín/kék változatban. 300-as keménységtől indul, azaz önmagában is jó akár a sín alá is.
Ennek sokkal jobbak a műszaki paraméterei is, de kb 2szer annyiba jön, mint a fehér társa.
(#56649) etwg válasza diginewl hozzászólására (#56648) Válasz Júl 7, 2017
Lehet, de mifelénk már olyan golyos polisztirol nincs is (legalábbis a barkácsboltokban) mégis az egyikre EPS van irva a másikra XPS ( ez masszivabb, bejárhato, azaz a padlora is lehet rakni), de valamivel drágább. Engem valoszinü ez tévesztett meg.
Nekem valamikor valaki azt sugta, hogy az egyik fajta átereszti a levegöt a másik meg nem, de ezt sem probáltam soha..

Kösz a felvilágositást.
(#56652) KromekPal válasza etwg hozzászólására (#56647) Válasz Júl 7, 2017
Én kezdetbe fa ragasztót használtam. Csak simán belekevered a gipszet? Kb. milyen arányba?
Tehát a papírt ragasztod rá ezzel a kevert ragasztóval. Később az egész felületet átkened a ragasztóval majd száradás után lefested.
Hát én a papírozást kihagytam. Majd próbálkozok. A festést nem mulasztottam el. Igen és morzsolódós az én hungarocellem is. A ház szigeteléséből maradt. El is fogyott most veszek, akkor majd odafigyelek, a minőségre.

Ja én az egészet úgy kezdtem, hogy keménypapírból, (használt műszaki rajzlap) elkészítettem egy alapot, ere felrajzoltam a pályát. Az emelkedőt is elkészítettem hungarocellből. Ezzel sokat vesződtem, mert mindig ráraktam a régi piko síneket, és próbálgattam, hogy futnak rajt a vonatok. Ha nem tetszett a futás akkor faragtam, és változtattam az emelkedőn. Most ott tartok, hogy egy emelkedő r1 es ívvel (8-9 ív) kész. Kétoldalt ragasztom hozzá a dombot. Az első elég szögletesre sikerült, mert nem egy darabból faragtam ki, hanem 10mm es lapokból szabásokkal egy üreges hegyet készítettem. Ez nem tetszik. A másik felét két 15 cm es tömbből farigcsálom. Talán ez szebb lesz. Itt már használom majd a papír technikád.
Mindez rá van ragasztva egy műszaki rajzlapra, így könnyen mozgatom.

Érdekelne hogy a vízfolyást, hogy modellezitek. Patak.
(#56653) diginewl válasza KromekPal hozzászólására (#56652) Válasz Júl 7, 2017
Nézd, ezt az egész hegy-témát kezdheted egyszerűbben, nem kell annyira túlbonyolítani.
Kő a fűben.

eps
polisztirólból hegy. Semmi extra csak nagyon éles kés, és vágások. Aztán gipsszel kevert festék, és a többi már csak festés.

Xps-eps
Az alagút felett xps-ből faragott "hegy", mellette eps.

Csak saját ötletek
(#56654) etwg válasza KromekPal hozzászólására (#56652) Válasz Júl 7, 2017
Sima faragasztot vagy latex festéket használok ( az utobbi jobb az ilyen munkára). Annyi gipszet keverek bele higy hig kása legyen ( még rajta maradjon az ecseten.
Elöször befestem a felületet a kásával ( szinezöanyagot is keverek hozzá; barna vagy fekete, de nem tul sokat). Erre a még nedves felületre rárakom a papirt egyben vagy kis darabokra tépve. Majd ugyanabból a kásából nagyobb kör ecsettel ráviszek a papirra egy ujabb réteg kását és szépen az ecset szörével benyomogatom az anyagba, igy az pontosan követi a hab formáját. Ha szakad a papir oda kisebb foltokat viszek fel. Egy-két nap száradás után majdnem kökemény lesz a felület. Ahol kell lehet több réteget egyszerre felvinni. A latex aránylag gyorsan szikkad igy 15-30 perc mulva már mehet a következö réteg.
(#56846) BaTTka hozzászólása Válasz Júl 30, 2017
Mutatóba hoztam egy képet. Az egész produkció még nem publikus, úgyhogy egyelőre több kép nem lesz.

5.2.JPG
 
(#56849) pinyo39 válasza BaTTka hozzászólására (#56846) Válasz Júl 30, 2017
Nyálunk meg csorog mint betegnek az elfekvőben.
(#56862) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#56846) Válasz Aug 1, 2017
Aztarabvallató! Ez igen!
(#56865) KromekPal hozzászólása Válasz Aug 1, 2017
Nagyon szép.
Csodálatos, részletezés. Talán egyszer eljutok eddig.

Azért én sem alszok. Igaz még nagyon az elején vagyok, és csak saját anyagból dolgozok. Festett fűrészpor forgács.
Egy videót szerettem volna feltölteni, de nem jött össze.

Egy távolabbi képet azért feltöltök az első félkész folyamatba levő alkotásról.

20170724_183...jpg

20170801_135...jpg

20170801_135...jpg
 
(#56912) gigantati hozzászólása Válasz Aug 14, 2017
Sziasztok!
Meredek hegyoldalt kell kialakítanom kb 40-50cm hosszan. Jelenleg a gipsz alap szárad. Ha kész festeni fogom. További valósághűbb kialakításra van valami jó tamácsotok/javaslatotok?
Üdv: ati
(#56917) etwg válasza gigantati hozzászólására (#56912) Válasz Aug 15, 2017
Nem tudom mit értesz gipsz alapnak.
Én inkább a hungarocell féle anyagokat ajánlanám. Forro drottal, forrasztopákával nagyon szépen megdolgozhato majd akril, latex stb festékbe kevert gipsszes kásával szépen lekenyem. Az utolso lépés meg iskolai tubusos vizfestékekkel megadom a végsö szinezetet. Utánna szitán finom zöld fürészporral beszorom, ami a vizszintesebb felületeken megadja a mohát.

Itt van néhány kép:G&DTT
(#56920) gigantati válasza etwg hozzászólására (#56917) Válasz Aug 15, 2017
Az érintett "hegyoldal" alatt alagút fut. Itt hungarocellből elkészítettem a domborzat gerincét, utána gipszpólyával a felszint (1kép). Ez a felület azonban festés után is elégt bizar látvány volt. Ezek után a teljes felületet gipsszel leöntöttem (ezt neveztem gipsz alapnak). Így a felszin lényegesen realisztikusabb. Ha kiszárad jöhet a festés. Na ez az amiben még kevés rutinom van. Egy két próbát tettem de még nem az igazi.

20170602_175...jpg
 
(#56922) etwg válasza gigantati hozzászólására (#56920) Válasz Aug 15, 2017
Az attol függ milyen terepet képzelsz oda. Egyszerü sima domborzat ( homokkö, vastagabb földréteg) vagy vadabb sziklás hegység. Az elöbbit akár zöld bozot is fedheti - ilyenkor az egészet fesd be alapbol földszinüre: szürkétöl a pirosig ( Balatonfelvidék), majd szord be mindenféle növényzeti anyagokkal, az egyik legélethübb szerintem a valodi határban az utszélen összesöpört növényi szemét. Ha ez megszárad, ragaszthatod rá a nemesebb anyagokat a modellboltbol. Ha szépet akarsz akkor épits be támfalakat stb.
Ha sziklás terepet akarsz még mindig ragaszthatsz az alapra hungarocellt majd pákával "bedolgozhatsz" néhány sziklát a monoton felületbe. Azok szine meg a vilagos szürkétöl kezdve a piroson át a feketéig mehet.
Ne félj vedd elö a festékeket meg az ecsetet és festegess. Néha fényképezd le és hasonlitsd össze egy valos képpel. Addig fesd amig nem tetszik. Inkább a világos szineket helyezd elönybe, mert a sötét szin a modellben joval sötétebbnek hat mint kellene.

Itt van némi vöröses sziklás terep
(#56924) gigantati válasza etwg hozzászólására (#56922) Válasz Aug 15, 2017
A támfal tényleg jó megoldás, hogy ez eddig nem jutott eszembe
Szikla berakások lettek a felületen. Öntőformában készítettem néhányat, amit akril ragasztóval rögzítettem. Délután megpróbálok néhány képet készíteni az elkészült "gipszalapról".
(#56929) gigantati hozzászólása Válasz Aug 16, 2017
Így néz ki jelenleg a gipszelés után. Hátul a két sziklaberakás közötti simább részen lehet kipróbálom a támfalat. Ott előtte ugyis egy mozdonyszin lesz.
Az utolsó képen egy alagút oldalfal száradás közben. Emögött mindíg szokott valamilyen terep lenni, vagy előfordulhat így szabadon, hogy mindkét oldala látszódik?

1.jpg

2.JPG

3.JPG
 
(#56936) etwg válasza gigantati hozzászólására (#56929) Válasz Aug 17, 2017
A támfal az alagutnál arra van, hogy megtámassza a földet, hogy ne csusszon a sinekre. Igy természetesen a külsö felén ott kell lennie a megtámasztott terepnek.
Az alagut portálja is statikailag eléggé bizonytalan (a valoságban bedölne). Ha ilyen nagy nyilás kell, akkor jobb lenne egy modernebb pl vasbeton portált épitenél. Ott nem annyira kirivo a statika. A nagyvasuton ezt két portállyukkal oldanák meg, ami sajnos a modellvasuton a kis ivek miatt nem müködik. Igy nekünk sajnos mindig trükközni kell, ha az élethüségre törekszünk.
Én egy helyen pl az alagut elött egy hidat épitettem és az alatt tünik el a vonat az alagutban. Igy nem kell portál és nincs gond a statikával. A hidat meg tetszés szerint diszitheted.
(#56939) hoTTo válasza gigantati hozzászólására (#56929) Válasz Aug 18, 2017
(#56961) gigantati hozzászólása Válasz Aug 22, 2017
Terepépítésnél elkövettem egy hibát, amit most szeretnék okulásként megosztani.
Gipszből + néhány előre öntött szikladarabból kialakítottam a domborzatot. Ezt követően a "fugázást" és kisebb domborzati korrekciókat festhető akril tömítővel nyomtam ki. Tegnap mikor lefestettem az egészet látszódott, hogy az akrillal kikent felületen teljesen másként fed a festék. Egyszóval ronda (1 kép). 10-15 perc után nekiláttam a tűzoltásnak. Benedvesítve elkezdtem lekapargatni. Ahol vastagabb rétegben volt felkenve ott hártyaszerűen lejött (2kép). Sok helyen azomban kapirgálni kellett, majd a lekapart részt újra festeni. Az 1-3 képek előtte-utána állapotot mutatják.

1.JPG

2.JPG

3.JPG
 
(#56962) etwg válasza gigantati hozzászólására (#56961) Válasz Aug 22, 2017
Ezért kell az egész terepet mindig egy alapozoval lefesteni ( az lehet akril vagy mezei modern falfesték. Én ezt szinezni is szoktam (földszinekkel), hogy ne viritson késöbb, ha nincs jol lefedve ( festékkel vagy növényzettel).
(#56963) gigantati válasza etwg hozzászólására (#56962) Válasz Aug 22, 2017
Ha a jövőben (vagy esetleg ma ha kipihenten újra megnézem) úgy döntenék, hogy mégsem tetszik, lehet úgy javítani, hogy egy fehér falfestékkel lefestem az egészet, majd újratervezés?
(#56964) etwg válasza gigantati hozzászólására (#56963) Válasz Aug 22, 2017
Lehet. Csak a fehér helyett jobb valamilyen földszin - szürke, barna, vörös, okker stb. A falfesték amugy is kifakitja a szint, igy nem lesznek erös szinek, csak árnylatok. Én néha utcai szemetet is keverek a festékbe, mert az eredeti.
(#56969) TTomi válasza gigantati hozzászólására (#56961) Válasz Aug 22, 2017
Én nem is értem, miért kellett műanyagot használni "fugázás" gyanánt, ha egyszer gipsszel dolgoztál előtte.
(#56987) gigantati válasza TTomi hozzászólására (#56969) Válasz Aug 23, 2017
Sajnos lustaságból használtam
Lassabban húz meg mint a gipsz így a sok kicsi korrekciót könyebben és (gondoltam) egyszerűbben tudom megoldani.
Na és persze kényelmesebb egy tubusból kinyomni az anyagot, mint kis adagokban gipszet kevergetni.
(#57262) gigantati hozzászólása Válasz Szept 12, 2017
Az ágyazathoz próbáltam háromféle anyagot. Az első képen sorrendben balról Piko ágyazati szóróanyag, 1mm-es akvárium gyöngykavics, kvarchomok).
Az utolsó nagyon apró szemű. Az akváriumi gyöngykavics szerintetek hogy mutat? Nem túl nagy szemű?
Másik kérdés. Ha a töltés különböző anyagból készítem, hogyan érdemes az átmenetet kialakítani?

A végére egy kép mág a dolgok jelenlegi állásáról.

1.JPG

2.JPG

3.JPG
 
(#57263) Frankye válasza gigantati hozzászólására (#57262) Válasz Szept 12, 2017
Számomra a "gyári szóróanyag" a nyerő. Az apró túl apró, az akváriumi túl nagy...
(#57266) csíkosháTTú válasza gigantati hozzászólására (#57262) Válasz Szept 12, 2017
Még a PIKO a legszebb. Az akvárium kavics brutálisan nagy, aránytalan, és "gömbölyű". A homok meg nagyon apró.

Ami nálam bevált eddig ágyazatanyag:
- Auhagen. Sokan szidják, hogy ragasztáskor ereszti a színét. Ezt el lehet viselni, és utána nem lesz nagyon rikító.
- Paksinuti féle ágyazatkő. Ez sokkal jobb, és sokkal könnyebb is dolgozni vele. Kicsit visszagörgeted a Z-s topicot, ott látszik, hogy milyen lesz.

Használtam korábban a Jordant-t is, az nem igazán jó, és volt egy hozott anyag, ami egyenesen katasztrófa. A NOCH és a Faller anyagai nagyon rikító, élénk színűek.

Ja!
Átmenetre példát a 56808. számú hozzászólásomban láthatsz, a keskeny nyomközű átszelésnél, a H0 klubtopicban.
(#57267) csíkosháTTú válasza gigantati hozzászólására (#57262) Válasz Szept 12, 2017
Még egy kritikai megjegyzés, ha nem haragszol meg. A harmadik, távlati képen az állomás peronjainak a szélén a fehér sávokat eltúloztad, nagyon vastagok lettek. Kb a fele is elég, hidd el.
(#57269) gigantati válasza csíkosháTTú hozzászólására (#57267) Válasz Szept 13, 2017
Idézet:
„ ha nem haragszol meg ”
Sőt megköszönöm az ilyen jellegű tanácsot.
Az ágyazatnál a nagyobb szeművel jobb volt dolgonzi (na meg persze az ára is kedvezőbb ). Az általad javasolt (Paksinuti) ágyazati anyag honnan szerezhető be?
(#57270) Frankye válasza gigantati hozzászólására (#57269) Válasz Szept 13, 2017
(#57274) csíkosháTTú válasza gigantati hozzászólására (#57269) Válasz Szept 13, 2017
Elvileg van a Medikerben, de itt a műhelyben is.

Lehet, hogy a nagyobb szeművel jobb dolgozni, de nem szép (hogy finoman fogalmazzak).

Egy kép, az Auhagen anyagáról, igaz, ez TT-s:

vágjuk ki (1...jpg
 
(#57280) Arctic37 hozzászólása Válasz Szept 13, 2017
Sziasztok!
Elég meredek (kb 30-45 fokos) hegyi patak/folyó modellezését hogy lehetne megoldani? A Noch vízmodellező gyantája jó-e erre, vagy milyen egyéb megoldások vannak?
Előre is köszönöm
(#57288) etwg válasza Arctic37 hozzászólására (#57280) Válasz Szept 15, 2017
Több (kö) gáttal csinálj vizlépcsöket, utánna meg bármelyik vizmodellezö anyaggal dolgozhatsz. A gátakat meg utánna "vizesitheted".
(#57291) BaTTka hozzászólása Válasz Szept 15, 2017
Nem éppen vasútmodell, de attól még lehet jó. Bár még nem kóstoltam

1.1.JPG

2.1.JPG

2.9.JPG
 
(#57458) gigantati hozzászólása Válasz Okt 12, 2017
A napokban a 4 vágányos teherpályaudvar kialakításán töröm a fejem. Sok lehetőséget számban vettem, s közben juttott eszembe egy "elvetemült" ötlet. A vágányok közé 4-5mm vastag falemezt beszabni alapnak, majd a fa terejére kő, vagy egyéb mintázatú levonót ragasztani.
Ez nagyon fapados megoldás lenne?
(#57464) etwg válasza gigantati hozzászólására (#57458) Válasz Okt 12, 2017
A teherpályaudvaron ritkán van valami töltés a vágányok között. Igy a modellben sem igen kell feltölteni ezeket a területeket. Az öregebb pályaudvarokon a vágányok szoktak elmerülni, illetve a por meg a szemét szokta feltölteni a vágányközöket.

Ilyen feltöltést csak olyan helyeken szoktak használni ahol utasforgalom van.
(Oda viszont nem rossz az ötleted.)
(#57537) etwg hozzászólása Válasz Okt 25, 2017
Kinek milyen ötlete van erre a sarokra bal oldalon alul jön ki a vonat az alagutbol, és elmegy a jövöbeli terep elött.

Nem tudom mi forditotta el az elsö képet.
Lehet akár sziklás terep de épületkombinácio is.

( a sin most még le van ragasztva szalaggal, hogy ne sérüljön.

dsc_0391.jpg

dsc_0392.jpg
 
(#57538) Lazsi válasza etwg hozzászólására (#57537) Válasz Okt 25, 2017
Sziklákon legelésző kőszáli kecskék, előtérben egy oldalára borult, rozsdásodó vagon-ronccsal.

Vagy:
Több évtizede nem használt alagút-őr állomáshelye, amit éppen egy (horror)film-forgatáshoz használnak. Fentről köteleken leereszkedő stáb, a vágány mellett biztonsági őr, nehogy baleset legyen.

Vagy:
Sziklás táj, félmagasságban eredő forrás, ami vízeséssel egy kis tóba csorog, vadkacsák, kocapecás, stb... Ha az első képen látható bányaépület ott lesz a tetején, akkor a bányának a szivattyúvize is folyhat ide.

Az utóbbi kettőhöz célszerű lenne egy gyalogút a híd alatt. Emiatt a hungarocellből le kellene vágni a talajszinten egy keveset a híd alatti kövezés (támpillér) alatt.
Az elsőhöz nem kell ilyen út, éppen azért maradt ott a roncs, mert nem tudták elszállítani.

Kibicnek semmi sem drága jeligére...
(#57539) etwg válasza Lazsi hozzászólására (#57538) Válasz Okt 25, 2017
Jo, tetszik! Még várok néhány napot ( amugy is uton leszek) s majd meglátjuk mi lesz.
(#58032) etwg hozzászólása Válasz Dec 27, 2017
Évvégi kiárusitás.
Ne hagyjátok ki az alkalmat. Sok helyen most féláron vagy még olcsobban lehet LEDes karácsonyi füzéreket venni. Én is táláltam egyet ami sok fejfájástol ov meg ( meg egy sereg eltünt SMD LEDtöl). Ezen a mini karácsonyi füzéren 40-80 SMD LED van már elég vastag lakkdrotokra forrasztva (3xAA elemröl hajtva).
Mi sem egyszerübb a LEDeket szépen vezetékkel együtt levagdalni ( de mindig csak annyit amennyi kell, mert egyben nem igen veszik el) majd odaszerelni ahova kell ( kapuvilágitás, stb.). Lehet hogy még ma kap egyik másik uj épületem extra világitotesteket.


IMG_2852.JPG

IMG_2853.JPG

IMG_2854.JPG
 
(#58033) róbertke válasza etwg hozzászólására (#58032) Válasz Dec 27, 2017
Perontető alá világításnak 4-5 darab egyben lefűzve .... nekem ilyesmi jutott az eszembe amikor vettük ....
(#58034) etwg válasza róbertke hozzászólására (#58033) Válasz Dec 27, 2017
Gyakorlatilag bárhova, még utcai lámpába is be lehet komponálni. ( sokkal kisebb munkával mint egy SMD LED-t).
De lehet akár mozdonyvilágitás is.
Lapozás       63/66    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
16:29:09
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés