Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Terepépítés
Terepépítés
Témaindító: SzerNoh, idő: Júl 6, 2010
Témakörök:

Lapozás       51/66    
(#38100) BaTTka hozzászólása Válasz Okt 3, 2014
Ez ugyan nem terepasztal lesz, de attól még érdekes lehet. Kellett egy fotó dioráma, úgyhogy nekiálltam.

3.1.JPG

3.2.JPG

3.3.JPG
 
(#38101) BaTTka válasza BaTTka hozzászólására (#38100) Válasz Okt 3, 2014
Második adag kép.

1.1.JPG

1.2.JPG

1.3.JPG
 
(#38102) BaTTka válasza BaTTka hozzászólására (#38101) Válasz Okt 3, 2014
És jelenleg itt áll a projekt. Még egy kis fű, némi gaz, pár bokor, és mehetnek rá a manökenek

2.1.JPG

2.2.JPG

2.4.JPG
 
(#38109) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#38102) Válasz Okt 4, 2014
Nagyon "patent"! A készítésről (alapanyagok, módszerek, etc.) kaphatunk valami infót?
(#38117) BaTTka válasza Frankye hozzászólására (#38109) Válasz Okt 4, 2014
Köszönöm!
Amint a képeken nagyjából követhető, az alapja Nikecell. Ezt bevontam egy homokból, faragasztóból és vízből álló masszával, egyrészt hogy a nagyobb egyenetlenségeket kiegyenlítsem, másrészt pedig hogy alapot adjon a következő rétegeknek.
Száradás(kötés) után hígított faragasztós kenegetésre szórt különböző színű föld és kavics szórásával kialakítottam a szín és struktúra egyveleget. A gyökerek, az ősszel kihúzgált egynyári virágok gyökérzetéből vágott darabokból készültek a föld szórással egy ütemben. Kivéve ahol utólag még be kellett raknom, mert ott újra ragasztózás, gyökér elhelyezés és újra föld szórás következett.
Az út alapja vastag 2,5 mm-es karton. Erre felkentem fatapaszt, bele karcoltam a repedéseket és kikapartam a kátyúkat. S kátyúkba kentem egy kis faragasztót és szórtam bele homokot. A festést Gunze Panzergrau (ez volt itthon ) és egy vlágosabb szürke (az is valamilyen német páncélos szín
) festékkel végeztem. Először a sötétebbel megfújtam az egészet, aztán a világosabbal ízlés szerint bele babráltam.

Hát eddig ennyi.
Ja, a keret farostlemez hulladékból van, miként a Nikecell meg abból amit a műhely ablak kibontásánál félretettem. Végülis a faragasztó kivételével az egész hulladékból van. Eddig.
(#38145) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#38117) Válasz Okt 5, 2014
Igazán profi! Szívből gratulálok.
Szerk.: Köszönet az építési leírásért!
(#38151) BaTTka válasza Frankye hozzászólására (#38145) Válasz Okt 5, 2014
Köszönöm! Még a fű nem nőtt ki ugyan, de azért ma már meg volt az első bevetése is.

2.2.JPG

4.3.JPG

4.4.JPG
 
(#38153) maTTato válasza BaTTka hozzászólására (#38151) Válasz Okt 5, 2014
Légy türelmes, tavaszra kizöldül az...
Ez is pöpec, akárcsak az eddigi munkáid! Sok hasonlót készíts még!
(#38161) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#38151) Válasz Okt 6, 2014
Egyetértek maTTato fórumtárssal, ez tényleg a profizmus kategóriába tartozik már.
(#38197) diginewl hozzászólása Válasz Okt 7, 2014
Kicsit koszolódott a "főpályaudvar" a vitrinben.
Jól ezek az egyszerű dolgok (vízfesték, krétapor)
Köszönöm a tanácsokat, segítségeket.

A háttér készülőben van. A tervem az, hogy a vitrin minden fala körbe be legyen rendezve, a szabad részek pedig felhőkkel.
Kicsit "röhejes", de ide járok kirándulni, mert itt nyugalom van a hegyek között, közel az éghez

PA070292_.jpg

PA070293_.jpg

PA070296_.jpg
 
(#38373) diginewl hozzászólása Válasz Okt 16, 2014
Ismét itt

Síntisztítás, kerékpucolás ügyben a következő érdekes - de érthető - dologra jutottam.
Eltelt több mint egy hónap azaz 37nap, amióta a vitrinben nem pucoltam sem sínt, sem a mozdonyok kerekét.

Jelenleg is nagyon szépek a kerekek, így nem is fogok tisztítani, holott folyamatosan növekszik a vasútforgalom a vitrinben (napi kb. 20 indítás)

Azaz bejön a "miniszikra->koszolódás" elmélet, de nagyon!
A BR55-ben a szerkocsi is szedi az áramot, a VT135 szerelvényben pedig mindhárom egység összes kereke be van kapcsolva a közös áramszedésbe.

Egyszóval az áramszedés történjen minél több keréken, annál jobb!!!
(#38415) etwg válasza diginewl hozzászólására (#38373) Válasz Okt 17, 2014
Hát hol csatangolt eddig kend?
Netán máshun osztotta az észt?

(#38665) reszelozsir hozzászólása Válasz Okt 23, 2014
Saját készítésű TÜZÉP telep. Most nyílt, még csak szenet és sódert lehet itt kapni (a sóder a kép készítése után érkezett... ).

DSCF0953.JPG
 
(#38666) etwg válasza reszelozsir hozzászólására (#38665) Válasz Okt 23, 2014
Jo néz ki, de szerezz finomabb hullámpapirt. Ez igy igen durva - 2,5 hullám egy ablakszélesség!

(#38673) SzerNoh válasza reszelozsir hozzászólására (#38665) Válasz Okt 23, 2014
Nekem tetszik!
(#38688) diginewl hozzászólása Válasz Okt 24, 2014
Technikai jellegű kérdés:
Van a noch-nak 61152 néven egy haft und fixierspray-je, amit lomb fixáláshoz, ill. krétaporos alapozáshoz, és utána fixáláshoz ír.

Kérdésem az lenne, hogy egy mezei színtelen, szagtalan, matt, szilikon- és allergén mentes hajlakk mennyire tudja ezt kiváltani?

Kísérletképpen egy fát havaztam be, előtte és utána is lefújtam hajlakkal, és jól tartja a havat a fán.

Fánál gondolom a lomb ragasztásra nem jó (oda higított ragasztót használnék), de a végén fixálásra megfelelne?

A krétaporos épület "antikolás" rögzítésére is megfelelő?

Vagy inkább szerezzek be egy ilyen noch ragasztót, mert a hajlakk gyenge?
(#38693) Frankye válasza reszelozsir hozzászólására (#38665) Válasz Okt 24, 2014
Jó szöveg!
(#38703) SzerNoh válasza diginewl hozzászólására (#38688) Válasz Okt 24, 2014
Én is hajlakot szoktam használni, de olcsóbb ha festékes boltban veszel "Színtelen lakkspray"-t Link

Üdv
Gergő
(#38708) reszelozsir válasza etwg hozzászólására (#38666) Válasz Okt 24, 2014
Ilyen volt az oviban. Idén iskolás lett a gyerkőc, meglátom ott mit találok
(#38709) reszelozsir válasza diginewl hozzászólására (#38688) Válasz Okt 24, 2014
Nekem a lombhoz nem jött be a hajlakk, inkább vettem M5 ragasztóspray-t, az jónak tűnik eddig.
(#38740) diginewl hozzászólása Válasz Okt 25, 2014
Életkép a vitrinből

Lassan, de haladok.
Bár annyira nem látványos, de a sziklák mögött a vezetékdzsungelt is kezdem rendbe tenni. A forrasztásokat zsugorcsövekkel védem, a vezetékeket kötegelem. Így már csak a "központ" körül van vezetékerdő...

PA250312_.jpg
 
(#38748) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#38740) Válasz Okt 25, 2014
Tetszik az a fenyő az előtérben. Lehet, hogy nem élethű, de szép. Legalább nekem.
(#38762) jumo31 válasza diginewl hozzászólására (#38740) Válasz Okt 25, 2014
Határozottan zöldül...
(#38763) jumo31 válasza diginewl hozzászólására (#38688) Válasz Okt 25, 2014
Ja és a hajlakk...
Én a legolcsóbb hajlakkot használom, mert jól ragad.
A ragasztóspray nekem nem jött be, nem annyira porlaszt, és nagyon látszik a "maradványa", pl finom fehér bevonat vagy pl kisebb csomósodás látható, na meg elég drága azért a hajlakkhoz képest. Nekem ez a tapasztalatom, de kinek más jön be...
(#38795) diginewl válasza jumo31 hozzászólására (#38763) Válasz Okt 26, 2014
Nézegetem itt ezeket a hajlakkokat, meg ragasztókat.
Amit szerNoch ajánlott, az akril ragacs, ami nagyjából ugyanaz lehet, mint a hajlakk.... az M5 ragasztó az más, annak nem találtam összetevőjét.
A hajlakk metakrilát ko-polimereket tartalmaz, azaz hajaz az eudragit-ra. Ezt tabletták bevonó anyagának szokták használni, mert hosszú távon rugalmas és viszonylag tartós bevonatot ad.
Erősnek nem annyira erős, de rugalmas marad. A párára valamennyire érzékeny, így nedves pincébe nem érdemes tárolni a hajlakkos fákat, mert lehullhat a lombjuk.
Nekem ez a legolcsóbb választás - főleg itt a kísérleti szakaszban, mert 200ml 450Ft belőle, de később megfontolandó egy erősebb akril ragacs.
Azt lenne jó tudni a noch ragacsában mi van - veszek majd egyet aztán beszámolok róla (hajlakk-e, vagy valami komolyabb dolog tényleg drágábban)
(#38807) SzerNoh válasza diginewl hozzászólására (#38795) Válasz Okt 27, 2014
Én drukkolok! Cikkben is megírhatod!
(#38809) etwg válasza diginewl hozzászólására (#38795) Válasz Okt 27, 2014
Probáld ki a matt szintelen butorlakkot (hajlitott fa butorra) az is aránylag finoman szor, rugalmas és jol ragad. (Elvben nagyon tartosnak kell lennie).
(#38866) jumo31 válasza diginewl hozzászólására (#38795) Válasz Okt 27, 2014
Szia Digi!

Precíz vagy, mint a patikusok!
De meghajlok előtted. Mint mindig mikor több vélemény van azt szokták mondani, hogy a puding próbája az evés, bár előtte való igaz, melyiket is kóstoljam meg?
Szóval vicc nélkül tényleg nagyon sok variáció lehet, és mindenki másra esküszik!
Én az összetevők kémia reakcióit nem ismerem. Hajlakkos fákat pincében még nem tartottam, de elfogadom, ebben neked lehet tapasztalatod és köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!

Bár, ha belegondolok én nedves pincében semmi vasútmodell dolgot nem tárolnék.

Amúgy, mint mindig, nagyon szívesen olvasom tapasztalataidat, mert tanulságosak, és én is várom köszönettel ezek eredményét!
(#38953) etwg hozzászólása Válasz Okt 30, 2014
Ezt nézzétek meg, meddig modell és hol kezdödik a valoság?
( az egyik testvér forumon látott modellezö munkája).

image.jpg
 
(#38965) BaTTka válasza diginewl hozzászólására (#38795) Válasz Okt 30, 2014
A NOCH ragasztója ugyanannyit ér mint a TESA ragasztók. Semmit. Lomb ragasztására nem alkalmas. Szerintem
(#39027) Frankye válasza etwg hozzászólására (#38953) Válasz Nov 1, 2014
Ez biza (pestiesen szólván) : Nem semmi!
(#39053) etwg válasza Frankye hozzászólására (#39027) Válasz Nov 2, 2014
A srác egy valodi, immár bezárt vonal állomását modellezte és pár méterrel magátol az állomástól fényképezte a modult, igy a háttér/környék azonos. Néhány további kép Peter Bendzalatol:

image.jpg

image.jpg

image.jpg
 
(#39059) Frankye válasza etwg hozzászólására (#39053) Válasz Nov 2, 2014
Nem semmi, de tényleg! Ez aztán az elismerésre méltó munka.
(#39064) etwg válasza Frankye hozzászólására (#39059) Válasz Nov 2, 2014
Itt végignézhettek több mint 100 képet az egyes munkafokozatokrol.

vlaky.net
(#39234) diginewl hozzászólása Válasz Nov 9, 2014
Készülget a vitrinvonat....
Kb. 2 hónapja nem volt sínpucolás (és a sín tisztának tűnik), és a mozdonykerekek is (éljen a több tengelyes áramszedés!)

Kizöldültek a hegyek, és világít a kápolna is. Az alagút feletti hegy még kopár, de ami késik, nem múlik.
Ez a 3-as rész.

PB090324_.jpg

PB090325_.jpg

PB090329_.jpg
 
(#39235) diginewl hozzászólása Válasz Nov 9, 2014
Az 1-es, és 2-es vitrinben befejeződtek a "körbesziklázások" és a kék ég is.
Így ha valaki betekint a vitrinbe nem lát már oldalt, vagy az alagút felett bútorlapot. Mindenhol terep fed, vagy az ég.
A "zöldség" még hiányzik főleg a 2-esben (középső), de igyekszem...

PB090330_.jpg

PB090337_.jpg

PB090338_.jpg
 
(#39278) diginewl hozzászólása Válasz Nov 10, 2014
Kicsit feljavítottam a költséghatékony fenyőket. Egész pofásak lettek...mit nem tud egy sztatikus fűszóró

Majd készítek saját fát is, de ha már megvannak ezek is, kicsit gyorsabban beépíthetők

PB110348_.jpg
 
(#39279) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#39235) Válasz Nov 11, 2014
A 2-es vitrin elkezdett zöldülni

Aztán befejezem, mert túltengek itt a minimál munkámmal...

PB110351_.jpg

PB110352_.jpg
 
(#39305) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#39279) Válasz Nov 11, 2014
Egész szépen alakul! Ha elfogadsz egy "tanácsot" (innen, a pálya széléről): A fűpapírt ragaszd le, mert a széle felpöndörödik, és eléggé illúzió-romboló hatású. Amúgy kimondottan tetszetős. Főleg a fák "tuningja" és a kápolna.
(#39310) diginewl válasza Frankye hozzászólására (#39305) Válasz Nov 11, 2014
Köszönöm!!!
Idézet:
„ A fűpapírt ragaszd le, ”

Rajta van a listán, talán ma éjjel elkészül. Igen, a "kész"-től még messze van, de gondoltam megmutatom ho ltartok.
(#39313) diginewl válasza Frankye hozzászólására (#39305) Válasz Nov 12, 2014
Frankye! Nagyon köszönöm a bátorító szavakat!!!

Néhány jobb kép, talán ezek szebben visszaadják a "munkámat"...

Sziklák, és bíbor díszcsalán. Remélhetőleg ezek a hungarocell faragványok már nevezhetők szikláknak.

IMG_3637_.JPG

IMG_3640_.JPG

IMG_3650_.JPG
 
(#39314) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#39313) Válasz Nov 12, 2014
És még a megígért fűszőnyeg "probléma". Ezt is beszabtam a helyére de még nincs leragasztva, mert a sorompó beüzemelése most fog megkezdődni, így lehet, hogy itt még bontani kell.

Na, tényleg visszafogom magam, nem teszek több képet.

Mindössze ezekkel próbálom "viszonozni" az itt a fórumon kapott segítséget, és bátorítást (fűszóró, sziklakészítés, stb). Talán elfogadható szinten vannak már a dolgok. A vitrin pedig folyamatosan készül - ha nem baj majd még teszek ide képeket később is.


IMG_3638_.JPG

IMG_3648_.JPG

IMG_3649_.JPG
 
(#39316) etwg válasza diginewl hozzászólására (#39314) Válasz Nov 12, 2014
Szép munka, de azért lenne néhány megjegyzés, amit majd egy más alkalommal figyelembe lehetne venni.

1. Az alagut bejárata ( portál) ilyen hegy esetén elöre szokott huzva lenni, azaz a hegy elött van, hogy igy védje a pályát a legurulo kövektöl, ho lavináktól stb. Szokott a portál meg a hegy között néhány méteres vedötér lenni.
2. Egy ilyen sziklahegybe nem mindig szoktak falazott alagut portált épiteni, inkább természetes szikla portál van. Felette meg mindenféle háloval korlátokkal probálják fenntartani a köveket, havat.
3. A szikla strukturáját egy kicsit finomitani kellene ( megmaradhatnak a jelenlegi vonalak, de itt-ott aprozni kellene.
4. A keresztet általában egy hegycsucsra, kidomborodo alakzatra épitik, ritkán a völgy mélyére.
5. A kápolna jol néz ki, jo helyen is van, de a feljáro lépcsö tul durva. Hasonlitsd össze a figurával a mostani lépcsöfokok jo 50-70 cm magasak. Szebb lenne, meg a hivöknek is kényelmesebb, ha kisebb lépcsöfokok lennének - érdemes lenne pl. cikk-cakk-ba, szerpentin formában kialakitani a feljáratot. ( akár még egy kálvária is elfér oda).
6. Csak fototechnikai megjegyzés - szép a kék ég ( háttér), ezért a sarkot érdemes lenne lekerekiteni, hogy ne látszodjon.
(#39319) diginewl válasza etwg hozzászólására (#39316) Válasz Nov 12, 2014
Ok! Köszönöm-köszönöm!!!
-Alagút bejárata fülé szúnyoghálóból lesz majd sziklavédő. Nekem a túlzott egyenessége nem tetszik a szikláknak ott, erre lesz majd a háló, ami megtöri ezt az egyenességet - amikor kifaragtam a lapokat és festetlenül odapróbáltam, nem tűnt fel...

- Sziklánál nálam ez a maximum
- Kereszt: Rendben, megy majd följebb, ott meg majd valami pihenő lesz.
-Ez egy hegyi-kápolna, ide elszánt zarándokok jöjjenek
-Az ég "fordul" a sarokban, normál fénynél nem jön annyira elő, inkább a ronda ragasztása.... olyan furán húzta rá magát a papír itt-ott, hogy csak lestem...

Mindenesetre az itt személyesen megforduló nézelődők egyike sem tudott eddig ilyen részletességgel észrevételeket tenni... bejönnek a patikában, aztán jól meglepődnek mi van itt Egyenlőre itt tartunk. Azért teszem fel ide a fórumba a képeket, mert innen mindjárt építő kritikát kapok a merre továbbról!
(#39322) etwg válasza diginewl hozzászólására (#39319) Válasz Nov 12, 2014
Tudod, hogy a vasutmodellezéshez türelem és elszántság kell. Ma már megvan minden technika, ami kimutatja, hogy hol log ki a ludláb. Egyszerüen, rendszeresen fényképezd a pályád, és nézegesd a képeket, azok sokszor többet mutatnak, mint a szemünk munka közben. (Esetleg hasonlitsd össze egy hasonlo képpel a valodi vasutról.)
Munka közben örülünk a sikernek, a fényképen meg keressük a hibákat (én is ezt teszem - és már sok dolgom vándorolt a terepasztalról a vitrinbe, szekrénybe vagy néha a szemétbe), mert bármilyen szép meg jo volt - nem tetszett, nem volt élethü (néha csak a mérete miatt).
A látogatoid ezt nem látják, hiszen nem modellezök, és egy patikátol aligha várják el az ilyen látványt. Igy ök nem tudják értékelni, de te meg a itteni modellezök tudják, és közös a cél, hogy minél szebb legyen.

Az ember örökké tanul, a szemünk meg egyre öregebb lesz, igy könnyen csal......


A kápolna elé épithetnél esetleg egy fa feljárot is, egy pihenö toronnyal. Az ilyesmi nagyon filigrán lehet, igy mindjárt sokat dob a környezeten.

(#39323) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#39313) Válasz Nov 12, 2014
Még valami apróságot kiszúrtam, ami természetellenes lett: A 3650-es képen látható magányos szikla eláll a talajtól. (Nyilván azért, mert alatta van a fűszőnyeg-papír...) Javaslom, ha a szikla "végleges" (méret és hely szempontból is), az alatta levő füvet vágd le, és szorosan a földhöz rögzítsd le a sziklát. Mindjárt kevésbé lesz feltűnő, nem lesz akkora hézag a két réteg között.
Amúgy etwg barátunk és fórumtársunk minden szava igaz.
Továbbra is várom/várjuk a képeket, beszámolókat. Ez egy igazi "minta-projekt", hogyan lehet egy patikában elképeszteni az oda betérőket. Nekem tetszik az egész, mind koncepcionálisan, mind kivitelileg, és csak bátorítalak továbbra is, hogy folytasd a megkezdett munkát.
(#39324) diginewl válasza Frankye hozzászólására (#39323) Válasz Nov 12, 2014

Igen, a szikla csak ott van, majd be lesz süllyesztve a helyére - valahol.

Köszönöm a biztató szavakat!!!
Ha készült valami, jelentkezem!
(#39351) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#39324) Válasz Nov 13, 2014
OK, várjuk, és sok sikert!
(#39380) etwg hozzászólása Válasz Nov 14, 2014
Inspirácionak ime egy felsöfoku tankönyv a kedves barátom tollából: Csak a galériát kell nézni (a videok még nem mennek).

HHS
(#39585) diginewl válasza Frankye hozzászólására (#39351) Válasz Nov 21, 2014
Üdv Frankye!
Elkészült a "vasúti" átjáró a vitrinvasúton. Igyekeztem jóra készíteni.

Egy gyermekkori ajándékom is helyet kapott benne, a PIKO 5-7103-000 Warnblinkanlage. Ezt 8 éves koromban hozta a "Jézuska". Sosem használtuk, csak talán egyszer, mivel terepasztal eddig nem volt. Most kipróbáltam és 28 év után működött, így bekerült az átkelőbe (a tesla kondikat kicseréltem benne, biztos ami biztos).
A sorompó egy Auhagen startszett sima sorompója, két szervó (TG9e - Zsolesz "bácsi" jóvoltából), és kettő hajlított acéldrót - valamint egy kéz alól vett Trainmodules szervóvezérlő.

A legnagyobb munkát a szervók helyének kimarása jelentette... ezt fészekmaróval oldottam meg úgy, hogy a 16mm-es bútorlapban a 12mm-es szervó elférjen, meg a környező dolgok ne sérüljenek - ez az utólag jött ötleteknek egy nagy rákfenéje....

Így most az elektronikai építés befejeződött. Ami még hátravan, az a terep hiányosságainak felszámolása.

Az origami járművek is eltűntek, helyébe egy merci, és egy trabi került
Ettől kezdve itt, ezen a vitrinszinten csak H0-ás léptékű dolgok vannak.

PB200368_.jpg

PB210373_.jpg

PB210374_.jpg
 
Lapozás       51/66    
Frissek
  2024. Ápr, 25. Csü
22:22:32
  Jelenleg 59 fő olvassa az oldalt
Hirdetés