Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Jármű építés, átalakítás és hasonlók....
Jármű építés, átalakítás és hasonlók....
Témaindító: Csukló, idő: Aug 5, 2010
Témakörök:

Lapozás       64/64
(#63814) kezdőgabi hozzászólása Válasz Dec 25, 2020
Már készül a második, bár ezen is módosítani kell még , de minőség gondot nem látok rajta, nekem tetszik a végeredmény. A kék az első verzió. Az nem lett annyira szép, majd ki kell egészíteni néhány részét. De így is megvagyok döbbenve, hogy ilyen lett, mert nem egy többszázezres gépről beszélünk. A saját szórakozásomra megfelelő.

IMG_20201225...jpg

IMG_20201225...jpg

(#63815) etwg válasza kezdőgabi hozzászólására (#63814) Válasz Dec 25, 2020
Figyelj csak, a géped ha jol nézem (az enyém is hasonlo) kb. 0,4 mm-s felbontásban dolgozik. Ha szenvedni akarsz, akkor lemehetsz a felére. Egy vasutmodell ilyen méretben viszont kb 0,05mm-s felbontásban készül.
Szoval ha valoban igényes vagy, akkor arra használd a gépet amire valo, ahol megfelel a minösége. Persze játékot csinálhatsz és örömet is tud okozni az eredmény, de ha kézbeveszel egy, akár nagyon olcso, gyári modellt is, akkor látod a különbséget. És már vannak gyárilag 3D gépen tervezett modellek is - sajnos még 50 cm-röl is látni a különbséget a másik gyár nem ilyen technologiával készült modelljétöl és nem a 3D modell javára.
Én pl a nyomtaton nyomtattam ki a hiányzo fogaskerekeket, meg egyébb alkatrészeket amik nagyon jok lettek, meg sok mindent ahol a nyomtatott minöség megfelel az elvárásaimnak.
(#63817) kezdőgabi válasza etwg hozzászólására (#63815) Válasz Dec 25, 2020
Természetes, hogy teljesen más egy gyári mint ez. Nem eladásra kínlom , csak magamnak. Most megnézegettem azokat a modelleket, amik talán jók lennének nekem, hoe méretben...hát elég drágák. Viszont alkotni szeretek. Nekem már az fél siker ha a negyedéből kitudnám hozni ezzel az arduinos megoldással. Aztán hogy mennyire igényesen tudom megcsinálni , már rajtam múlik. Illetve az utómunka részére.
De nagyon köszönöm a tanácsodat. Viszont a válaszaidból azt vettem le hogy te nem foglalkoztál ezzel a fajta megoldással. Remélem lesz olyan aki a témában valamennyire jártas. Sajnos nem sok mindent találtam a neten.
(#63819) etwg válasza kezdőgabi hozzászólására (#63817) Válasz Dec 25, 2020
Probálkoztam, de az igényeim nagyobbak mint amit a nyomtatom tud. Ezért modelleket nem, kiegészitöket stb viszont igen. Nemrégen pl ütközöket nyomtattam a drága gyári modellekhez, mert a gyárto még a ragasztot is kisporolta és egy sereget már sikerült elveszteni, vagy eltörni.
De nyomtattam már keritést, ablakokat, mindenféle hodokat, üzemanyagtartályokat, lépcsöket, padokat, hidat stb
(#63880) M298 hozzászólása Válasz Jan 2, 2021
Egy évvel ezelőtt megtetszett Pozsonyban az Albatrosz klub étkező és szalonkocsija. Mindkettőben a belső berendezés a régiek átfaragásával készült, a szalon foteljai Dénes 3D nyomtatásával.

nagyszalon T...jpg

szlovák szal...jpg

TT modell sz...jpg

(#63895) diginewl hozzászólása Válasz Jan 2, 2021
BUÉK (úgy legyen) 2021!

Szeretnék tanácsot kérni. Van nekem néhány Fleischmann H0-ás gőzmozdonyom. Mindegyikben az a csudaszép dobmotor van. Érdekes módon néhányban nagyon szépen működik, néhányban meg visít, hangos. Hiába csinálok velük bármit is a hang marad - egy gőzösnél nem jó a visító dízel/elektromos hang

Találtam több umbau lehetőséget. Érdeklődnék, hogy ezek közül használt-e már valaki valamelyiket?

34 eur Vonatdoki: FL motor

5 eur susumotors: susumot

Ezen kívül van még az sb-bau, de a 70 eur áráért már egy másik mozdonyt veszek...
(#63896) etwg válasza diginewl hozzászólására (#63895) Válasz Jan 2, 2021
Jenö olyan motorokat fillérekért kapsz a nagy fal mögött. Csak vigyázz, higy 12 Voltosak legyenek. Nekem is küldtek egyszer 5 voltosat, igaz azt mondták hogy 12 Voltos. Egy ora alatt sikerült kinyirni. Minden nagyobb munka nélkül passzol a FLM, de sok Märklin mozdonyba is - meg a kisebb kerti vasuti mozdonyokba is. Csak a fogaskereket kell lehuzni az eredetiröl, vagy azonossal helyettesiteni. A 12 Voltos motorok mennek.
(#63897) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#63895) Válasz Jan 2, 2021
sb-modellbau Faulhaber motorja mindent visz...
Vettem pár éve egy Faulhaber remot. Gützold SVT 137-es motorvonatot.
Mint egy svájci óra ...
(#63898) tumikas válasza diginewl hozzászólására (#63895) Válasz Jan 3, 2021
Én Flm-ben nem, csak Limában cseréltem a motort hasonló 12V-os szerkezetre egy barátom kérésére. Ár/érték arányban jó megoldás.
A csere nem egy bonyolult feladat, esetemben egy 4010-es motorvonatban ~15 perc volt. Sajnos ezek is nagyon sokat forognak, emiatt lassúmenete és a vonóereje sem az igazi, bár előbbin dekóderrel valamennyit lehet faragni.
(#63902) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#63895) Válasz Jan 3, 2021
Ugyanaz a motor, csak az egyik helyen 34, a másikon 5. Juhéj!

Én nem cserélném le! Indokaim is vannak:
1: Az ilyen motorok élettartama kiszámíthatatlan. A "szénkeféik" azok gyakorlatilag rojtosra vágott végű bronz lemezek, mintha egy-egy drótseprű tapogatná a kommutátor lemezeket.
2: A teljesítményük, így a nyomatékuk is az első pontból fakadóan korlátozott.
3: A névleges fordulatszámuk úgy kb. a duplája az eredeti motoroknak.

A régi Fleischmann hajtások két okból szoktak visítani:
- a motortengely csapágya van kikopva, ez a ritkább ok,
- a motor utáni első fogaskerék lötyög a helyén, mert ezt általában mindenki elfelejti megkenni.

Ugyanez áll a régi Lima, vagy Rivarossi hajtásokra is. Megfejelve azzal. hogy az olaszok azért olaszok, fényévekre voltak még a régi NDK-s PIKO-tól is lemaradva. Azokban mindegy, hogy milyen motor van: vonóerejük nulla, modellsebességük veri a TGV-t is, meg, ahogy kinéztek... Azokban mindegy, hogy visít-e a hajtás, vagy teszel-e beléjük egy 5 Eurós cseremotort. Nem lesz jobb, de rosszabb meg nem nagyon lehet...
(#63905) csíkosháTTú válasza kezdőgabi hozzászólására (#63814) Válasz Jan 3, 2021
Kicsit késve válaszolok, remélem nem baj!

Nem csúnyák ezek a próbálkozások! Hajrá, és szurkolok!
Kicsit átmész a TT-s topicba, és visszalapozol nyárig, akkor van pár kép, amin akkor dolgoztunk. A projekt egyelőre pihen, "téli álmot alszik", mert fejlesztője iskolában jár.

Mi egy dual extruderes Geeetech nyomtatóval dolgozunk, és ABS-ből. Nem rossz a cucc, egyedi gyártásra, ahol nem lényeges a gépidő, még jó is lehet egy ilyen.
(#63908) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#63902) Válasz Jan 3, 2021
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!
Gondolkodom.
(#63917) kezdőgabi válasza diginewl hozzászólására (#63908) Válasz Jan 5, 2021
Köszönöm a bíztatást!
Lapozás       64/64
Frissek
  2021. Jan, 20. Sze
20:54:17
  Jelenleg 22 fő olvassa az oldalt
Hirdetés