Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Terepasztali pályaépítés
Terepasztali pályaépítés
Témaindító: etwg, idő: Ápr 7, 2017
Témakörök:

Lapozás       3/3
(#62820) róbertke válasza etwg hozzászólására (#62819) Válasz Jún 28, 2020
Nyugatinál a Bajcsy-Zsilinszkin van egy olyan üzlet, ami a "Kulcskirály" névre hallgat. Náluk csavarból is ezerféle van ... De mellettük 10 lépésre van egy másik szaküzlet is ....
(#62821) etwg válasza róbertke hozzászólására (#62820) Válasz Jún 28, 2020
Kösz, de én Pestre jo ha valamelyik szököévben elmegyek. Másoknak jo lesz a cim.
(#62825) ZésZoli hozzászólása Válasz Hé, 16:44
Sziasztok!

Köszönöm szépen a sínvágásos beszámolókat!

De srácok! Hát nem elég az, ha a talpfával párhuzamos vonal mentén vágtok? Minek kell ehhez szerszám? (Mármint ezzel a szerszámmal megjelölni a vágás helyét.) A talpfák nem merőlegesek a sínszálakra?

PikoDCC!
Én szívesen nézek képeket az építés bármilyen fázisáról! Felőlem lehet a padlón is. Engem mindennemű építkezés érdekel!

Novakerno!
Feldobnád ide az asztal pályatervét!? Ha már úgyis megvan Scarm-ban, hagy sasoljam meg.

Jó építkezést mindenkinek!
(#62826) novakerno válasza ZésZoli hozzászólására (#62825) Válasz Hé, 17:09
Kedves Zoli!
Idézet:
„ Hát nem elég az, ha a talpfával párhuzamos vonal mentén vágtok? Minek kell ehhez szerszám? (Mármint ezzel a szerszámmal megjelölni a vágás helyét.) A talpfák nem merőlegesek a sínszálakra? ”

Ahogy írtam, a probléma az íves síneknél van. Itt a talpfa rácsozata csak kb. sugárirányú. Ha megnézed, íves sínnél a talpfa rácsok befelé "összefutnak", nincs mihez "párhuzamosan" vágni. A vágásnak nem a sínszálra, hanem a körívhez az adott pontban húzott érintőre kell merőlegesnek lennie!
Üdv: Ernő
(#62827) novakerno válasza ZésZoli hozzászólására (#62825) Válasz Hé, 17:28
Itt a pályaterv, amit kértél. Ehhez képest minimális eltéréssel épült meg. A sínek melletti "szürke téglalapok" a szétkapcsolók. Annyi változás van, hogy alulról a második csonka vágányon is van szétkapcsoló. A pálya összesen 10 szakaszra van osztva. Üdv: Ernő

apalko06h5d.jpg

apalko06h5d.scarm

(#62828) novakerno válasza novakerno hozzászólására (#62827) Válasz Hé, 18:38
Küldök még 3 képet, amin a megvalósítás látható. A domborzat persze még hiányos, csak az alagútkapuk vannak meg. A vonatok összeállítása a 4 éves Pali unokámat dicséri. A kék fehér oszlopok jelzik számára az elektromos szakaszhatárokat, a váltók melletti kis sárga LED-ek pedig a váltók állását. Így sokkal könnyebb a távolabbi váltók állását ellenőrizni. Csináltam egy közeli képet a vezérlőpultról is. A menetszabályozást a Csíkos műhely PWM szabályzója adja. Ennek az asztalnak az építés közbeni állapotát láthatod egy előző bejegyzésben, ahol a 3 unokával vagyunk lefényképezve, itt még nincs vezérlőpult. Ha érdekel, később tudok majd feltenni képeket az építés különböző fázisairól.
Üdv: Ernő

IMG_20200629...jpg

IMG_20200629...jpg

IMG_20200629...jpg

Lapozás       3/3
Frissek
  2020. Júl, 05. Vas
4:50:16
  Jelenleg 0 fő olvassa az oldalt
Hirdetés