Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Dekóder beállitások
Dekóder beállitások
Témaindító: szuperman, idő: Jún 17, 2011
Témakörök:

Lapozás       2/4    
(#20231) zsolesz74 válasza vanhensing hozzászólására (#20214) Válasz Aug 1, 2013
Az a baj velük, hogy a *zarrágás ott is olyan magas fokon megy, hogy inkább eltüntetnek minden azonosítót nehogy lemásolja valaki.
Csakhogy a dekóderek is egy sémára épülnek, hiszen szabványos (nem tök egyformák!) alapokon nyugszanak. A titok a programban van, azt meg lehet védeni a procikban. Pl a Kühn dekóderét megfogod és minden alkatrészét leolvashatod. Az ESU átlátszó zsugorcsőbe csomagolja.
És akkor van egy néhány gyártó, aki tök fekete zsugorcsőbe húzza a cuccát.
Ez pedig akkor kezd bajokat okozni, amikor veszel egy "ZIMO"-t.
(#20237) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#20231) Válasz Aug 1, 2013
Ezzel nem az a baj, hogy fekete zsugorban van a dekóder, hanem az, hogy Zimo-nak adták... Nem tudom mennyi volt a vételára, de a Zimo az nem egy olcsó cég, az alapszinen kiépített vezérlője a kisebbik tápegységgel együtt is kb. egy ezres... Euróban. A dekóderei sem olcsók, majdnem 40Euro, az átlagos az kb 30-33, ha nincs akció valahol. Az Uhlenbrock ROCO által forgalmazott dekódere egy teljesen alap cucc, elég sokszor van 25-28Euro körüli áron boltban. (Mondjuk nem olyan fapad, mint az ESU Basic, és sokkal jobb is annál.) Vagy tudatlanság, vagy, ha Zimo árban volt, akkor átverés...
(#20238) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#20237) Válasz Aug 1, 2013
Hát én már lehet, hogy mániás vagyok, de az utóbbira tippelnék a leírtakból!
(#20689) zsolesz74 hozzászólása Válasz Aug 10, 2013
Mért már valamelyikőtök dekódereknek a világítás kimenetén feszültséget? Érdekelne, hogy hány voltot adnak le, mert LED-esre akarom átépíteni a jelenlegi analóg rendszert, és ugye az előtét ellenállás miatt nem ártana tudni!
(#20690) HOTotya válasza zsolesz74 hozzászólására (#20689) Válasz Aug 10, 2013
HA jól tudom,(de javítanak,ha nincs igazam) tudomásom szerint direktbe kötheted a ledeket az előkészítő kimenetére...Én nem tettem ellenállásokat sehova! Én a Csíkos féle előkészítő panelt használom!!!Vagy csak rosszul emlékszem????? vagy 470 ohmot tettem,,,, mivel sorba kötöttem a ledeket.. a végén még félre vezetlek...
(#20695) zsolesz74 válasza HOTotya hozzászólására (#20690) Válasz Aug 10, 2013
Nem biztos, hogy tévedsz!
Ezt feltételezem azért, mert lehet, hogy az előkészítő panelen van rajta az előtét ellenállása a LED-es világításnak.

Viszont az ilyen perverziókat szeretem magam építeni, úgyhogy ezért is a kérdés, mert akkor beleszámolom és megy oda az illesztés!
(#20715) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#20695) Válasz Aug 11, 2013
A funkciokimenetek többnyire open kollektor kimenetek, amik a pluszhoz képest huzzák GND-re a szintet, azaz itt feszültséget nem igen mérhetsz ( kivéve némi kósza áramot).
A fogyasztok ( Led) az egyik sin ( vagy A dekoderen levö Plusz) meg ezen kimenet között vannak, azaz itt a sinfeszültség jelenik meg, ha be van kapcsolva az F.
A kis dekoderekben az áram van többnyire megadva ( 250mA), azaz ennyit tudsz kapcsolni a kimeneti tranzisztorral.

Amugy ezek mindig benne vannak a dekoderekhez tartozo doksiban. Pl.:
DCX76
(#20729) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#20715) Válasz Aug 11, 2013
Köszönöm szépen.
Tegnap éjjel még tanulmányoztam a NEM651 szabványt és ott találtam (biztos te is ismered), azt a dióda kiegészítő kapcsolást, ahogy a common + vonalat elő lehet állítani a 6 tűs dekóderekhez.
Ekkor le is esett, hogy tuti a DCC vonali jelet kell számolni az egyenirányítás utáni feszültséggel.

Tehát ezek szerint, ha jól matekoztam akkor a 15V-os pályafeszültség miatt kell az 1,2k ellenállás, ha a LED 3V, 10mA-rel számoltam.
(#20744) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#20729) Válasz Aug 11, 2013
Ez megint egy csámcsogásra késztetö kérdés.

A dekoderekben a DCC áram egyenirányitva van, és a kapcsolotranzisztorok emittere mindig a - ponton van. Ehhez képest a sinfeszültség pozitiv lehet, vagy negativ. Azaz a Led anodját egy kb 1 kOhmos ellenálláson keresztül valamelyik sinhez kötöd, akkor a funkcio bekapcsolásakor csak a pozitiv periodusban fog világitani. Azaz elvben kisebb fényerövel ( ami rendszerint nem látható). Sok régebbi led nem vette tul jo néven a forditott polaritást, igy ezeket ajánlott egy forditott párhuzamosan kapcsolt bármilyen diodával levédeni.
Ha a sin helyett a Pluszra kötöd, vagy egyenirányitod a sinfeszt, akkor mind a két periodusban világit. És nem kell a védödioda.
(#20745) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#20744) Válasz Aug 11, 2013
Idézet:
„Ha a sin helyett a Pluszra kötöd, vagy egyenirányitod a sinfeszt, akkor mind a két periodusban világit. És nem kell a védödioda.”

Pontossan ezért tetszett meg a NEM651-ben lévő két diódás kapcsolás!
(#20748) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#20745) Válasz Aug 11, 2013
Nem mindegyik dekodérban éred el a pluszt ( a szigetelés megbontása nélkül), igy sokszor járhatobb ut a közös 1 diodás védelem ( sorba kötve a ledekkel valamint jo egy kb. 10 kOhmos ellenállást a dioda katodjáról a másik sinre kötni.)
(#20785) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#20748) Válasz Aug 11, 2013
Erre a lap alján található megoldásra szeretném építeni a fogadó panelt. És ezért gondolom, hogy ez a szabvány fejezet már csak nem téved!
Ugye?

A 10k mire kell szerinted? Előtétnek?

nem651_d.jpg
 
(#20787) HOTotya válasza zsolesz74 hozzászólására (#20785) Válasz Aug 11, 2013
Csíkos most csinált nekem ilyen 6-s előkészítő paneleket!! Kérdezd meg tőle hogy áll a többivel,ha érdekel...
(#20791) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#20785) Válasz Aug 11, 2013
Igy is jo.
Én csak 1 diodát irtam, olyankor nem árt, ha a katodusát egy nagy ellenállással a másik sinre kötöd, vagy mint itt 2 diodát használsz. ( csak ledekre érvényes a mondokám . )
(#20792) zsolesz74 válasza HOTotya hozzászólására (#20787) Válasz Aug 11, 2013
Abban nekem semmi kihívás!
Megcsináltam a 6 és 8 tűs dekóder foglalatot időközben...és ha valakinek kell, akkor megtalál!

Sőt végül is majdnem mindent megépítettem amihez nyáklap kell. És töredékáron, mint a bolti...
(#20793) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#20791) Válasz Aug 11, 2013
Akkor OK! egyetértek!
(#20794) HOTotya válasza zsolesz74 hozzászólására (#20792) Válasz Aug 11, 2013
Bármit lehet írni.... most mutasd meg.... lehet,hogy rendelek,ha tetszik..
(#20798) zsolesz74 válasza HOTotya hozzászólására (#20794) Válasz Aug 11, 2013
Totya neked bármit megmutatok! ami vasúti!
Holnap megyek áruért a LOMEX-be és összerakom a prototípust! Lesz itt minden!

egyebek már a galériában...
(#20813) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Aug 11, 2013
A LED vs NEM651 aljzat témához:

1: zsolesz74 jól számolt, cca. 1-2kOhm kell előtétnek.
2: nem minden NEM651-es csatival bíró dekóderen van eldugva a kék vezeték, vagyis az egyenirányított DCC sínfesz, ami ugye a közös plusz, ha nem akarjuk a sín egyik pólusát használni ennek. Többek között az etwg barátom által belinkelt Tran DCX76D/N dekoderen sem, ha kell, rá lehet forrasztani a kék madzagot.
3: a NEM651 szabvány leírásában a rajzon azért van két dióda, mert az a rajz az analóg üzem vakdugójához kell.
4: mivel a dekóderek funkció kimenetei egy-egy tranzisztor (Uhlenbrock egyes dekódreiben FET) nyitott kollektorai, így a soros védődióda felesleges, akkor is, ha a sínt használjuk közösnek, nem a kéket. Csak a megfelelő előtét ellenállás kell a LED elé, a pozitív oldalra célszerű tenni.
5: vannak olyan helyzetek, amikor a hajamat tépem, egy-egy NEM651-es modell esetében. A Tillig első NoHAB modelljeiben a panelen voltak az analóg üzemhez szükséges kapcsoló diódák, nem a vakdugón. Ez csak akkor volt idegtépő, amikor aktivált Lenz ABC fékezés esetén, tök mindegy milyen dekóderrel a mozdony kutyába se' vette a tilos jelzőt. Az átdolgozott, PLUX12-es Tillig már nem ilyen. Abban a PLUX-os LENZ Silver bolondul csak meg, de ez a dekóder baja. De ilyen a ROCO TT-s Szergeje és Ludmillája is, lévén tök azonos alappanel van bennük. A NEM651 ugyanis azt írja, hogy a közös vezeték a funkciókhoz a bal sín, vagyis a dekóder 4. lába. Ehhez képest az említett modellek "NEM651" paneljein a közös vezeték az egyik irányban a 3. láb, a másikban a 4.
A régi Tillig NoHAB-ban elég, ha kivesszük digi üzemben az SMD dual diódát. A ROCO modelljeiben kicsit jobban be kell avatkoznunk, akár Tran, akár ZIMO dekóderrel akarjuk használni az ABC fékezést.

ROCO-hoz link iTT

Közben végső fázisba került Unterbremsenfeld állomás, ami egy N-es kis asztalka lesz, vonatbefolyásolással működő alakjelzőkkel, és persze ABC fékezéssel. Majd írom, hogy a két Fleischmann mozdony (BR064, és BR212) hogyan macerálható át ehhez, mert Tran DCX76zD dekóderek lesznek bennük.
(#20821) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#20813) Válasz Aug 12, 2013
Idézet:
„3: a NEM651 szabvány leírásában a rajzon azért van két dióda, mert az a rajz az analóg üzem vakdugójához kell.”

No álljunk meg egy szóra tanár úr!
Az alsó rajzon a két dióda a két félhullámból a pozitív oldalt szolgáltatja. Ha nincs common + vezetékem és nincs más megoldás, akkor ez megoldja a tápvonalat.
Vagy nem?
(#20822) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#20821) Válasz Aug 12, 2013
Valoban egy extra plusz polust állitasz igy elö ami minden dekodérben alapjában megvan, csak ezen a csatin nincs jelen. Ezért mondtam, hogy ehhez a potenciálhoz hozzájuthatsz, ha megbontod a szigetelést ( ha van). Persze igy függetlenül ezt ujra megteszed, akkor dekodér független lesz, azaz bármiyen dekodérrel menni fog.
Ezek a diodák nyugodtan fixen ott lehetnének minden mozdonypanelon, akkor nem kéne igy büvészkedni.
(#20824) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#20822) Válasz Aug 12, 2013
Analóg üzemben!
Az a két dióda elvileg a vakdugón kéne legyen.
(#20825) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#20821) Válasz Aug 12, 2013
Analóg üzemben nincs semmilyen félhullám a sínen.
Digiben meg elvileg mindegy, melyiket engeded a LED-re. Megjegyzem, a dekóderben lévő funkció tranzisztor mindenképpen "zsebre vágja" a neki nem tetsző polaritást, és csak a megfelelőt engedi a át, ezért is felesleges az a két dióda DCC táplálás esetében. (Csak összezavarja az ABC jelet, arra viszont tökéletes...)
(#20832) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#20824) Válasz Aug 12, 2013
Analog üzemben erre a két diodára semmi szükség nincs!

( Hacsak nem ugy érted most az analog üzemet, hogy a dekoder is benne marad a mozdonyban - azt az állapotot nem is nagyon tudom, hogy hogyan kezelik - mennek olyankor a funkciok?)
(#20838) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#20832) Válasz Aug 12, 2013
Akkor hogyan oldod meg dekóder nélkül, hogy menetirány szerint világítson a masina?
(#20839) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#20838) Válasz Aug 12, 2013
Meg lehetne, de akkor a vakdugon még 2 átkötés kell:

3-5
4-6

Ráadásul az átkötésnek a dugon kell lennie, ha nincs a mozdonyban dekoder, a diodákra meg akkor is szükség van, amikor ott a dekodér ( duplázott plusz polus).
Szoval amondo vagyok, hogy a 2 dioda jobb helyen van az alaplapon.
(#20843) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#20825) Válasz Aug 12, 2013
Idézet:
„Analóg üzemben nincs semmilyen félhullám a sínen.”

Na de Mester! Azért ez mélyre sikerült!

Szét fogom szedni a gyári Tillig, Roco mozdonyaimat és megnézem ott mi a fogadó panel setupja!
(#20872) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#20843) Válasz Aug 12, 2013
Váltakozó sínfesz félhullámára gondoltam...

Amúgy nem nagyon értem a problémátokat, pusztán gyakorlati szempontból. Az OK, hogy analógban "be kell forgatni" a polaritást, hogy menetiránynak megfelelően világítson a modell, akár izzós, akár LED-es. DCC-ben ezt elintézi a dekóder, akár úgy, hogy a kék közös pluszt haszáljuk, akár úgy, hogy a fekete drótot, vagyis a bal sínszálat, tök mindegy. Csak az előtét ellenállás értéke változik meg. Meg az, hogy egyszerre ne használjuk a két módszert...
Nem ntudom, milyen ROCO gépeid vannak, de a Szergejben, és a Ludmillában a közös plusznak használt sínszál az egyik menetirányban a jobb, a másikban a bal sín, vagyis a piros, és a fekete, így a szabványtól ezek a modellek eltérnek. A BR80-at még nem néztem, de van idehaza egy állomásítva, majd megtekintem. A mostani Tilligek-nél általában a panelen vannak a diódák az analóg üzemhez, a PLUX12-esekben meg egy kicsit amúgyis komplikáltabb a helyzet. De a Tillig legalább tartja magát a NEM651-hez, és a NEM658-hoz, ahogy a Kühn és a Gützold is. (A PIKO játékvonatait most hagyjuk, az katasztrófa...)
(#20882) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#20872) Válasz Aug 13, 2013
Roco BR44 és Tillig Szergej.
(#20914) vilagjaro hozzászólása Válasz Aug 13, 2013
Sziasztok!

Még nagyon zöldfülű vagyok a vasútmodellezésben, ezért segítséget kérnék tőletek!
Van egy roco multis kezdőkészletem, ugye ott be voltak lőve a mozdonyok, kettő szerelvény van, egy ice és egy teher. A lényeg, vettem egy piko taurust+hozzá 8tűs NEM652 dekódert, kivettem a vakdugót?! a helyéről és ugye értelem szerűen belemegy a 8 tűs csati. A mozdonyon ugye meg van jelölve 1-es számmal az első láb helye, csak melyik az első?! mert a dekóderen nincs jelölve! Beleraktam 2 féle képpen, először a mmuse-on állítottam, valahogy sikerült is, ment a mozdony, csak nagyon nagyon lassan reagált a menetirány váltásokra, illetve a világítás is lassan váltott át a megfelelő irányba, eltekertem a mmouse-on a vezérlő tárcsát, van amikor egy percet kellett várni hogy elinduljon. Aztán valamit sikerült elállítani rajta, azóta se előre se hátra se világítás , ha a CV-ket próbálom beadni akkor ugye néha megmozdul, de sosem változik meg a gyári beállításról, hiába adok be mást és OK-zom le!
Egy egyenes pályán próbálom belőni, ez baj, hogy nincs összekötve vagy lezárva a pálya? Mert a két gyári roco meg megy raja így is. Mi lehet a baj? Esetleg valaki tud segíteni?
Egy kép a bekötésről..

1080769_5735...jpg
 
(#20936) zsolesz74 válasza vilagjaro hozzászólására (#20914) Válasz Aug 13, 2013
A narancs kábelvégen van az amit keresel!

nem652_nmra_...jpeg
 
(#30148) marklinmanus hozzászólása Válasz Feb 20, 2014
Szervusztok!

Egyáltalában nem vagyok otthon a digitális vassútban, mivel az öreg 30-40-50 éves és annál öregebb marklinekben utazom. Most azonban adódott egy probléma, amit esetleg az itteni digitális tudósok meg tudnak oldani. Úgy esett, hogy hozzám került néhány piko modell némi sínanyaggal. Az épülő asztalba be lett kombinálva egy piko pálya, amin két szerelvény tud térközbiztosítással közlekedni. Analóg rendszerről van szó teljesen. Nos az egyik mozdony egy piko gyártású taurus. Jó kis mozdony, nincsen vele baj, mindössze annyi, hogy azonos trafóállásnál kb. kétszer olyan gyors mint a többi mozdony, így képes egy kőrben utolérni a másik szerelvényt, mielőtt az a térközből kimenne.
A kérdés, mivel ez gondolom már digitálisan előkészített modell van e lehetőség valamiféle dekóderrel analóg üzemben ráhatni a mozdony sebességére, mármint, hogy ne legyen túl gyors a többi géphez képest? Lehetőség szerint nem állnék neki barmolni a belsejében mindenféle germánium diódákkal feszültség esést előidézni. Ha tud valaki segíteni ötlettel előre is köszönöm.
(#30151) zsolesz74 válasza marklinmanus hozzászólására (#30148) Válasz Feb 20, 2014
Így nincs. Csak digitálisan.
(#41685) saetta válasza sunocske hozzászólására (#15440) Válasz Jan 23, 2015
Azt az "árnyalatnyit én átlagosan jó kétszeres árnak látom.

SAetta
(#41688) masTTertape válasza marklinmanus hozzászólására (#30148) Válasz Jan 23, 2015
Valahol már olvastam, vagy hallottam, hogy van olyan dekóder, amit ha digitálisan felparaméterezünk, akkor pl. a sebességértékeket analógban is megtartja. Lehet, hogy csak terv volt, vagy valami marketing duma, de én még nem próbáltam ki egyik digitális mozdonyommal sem.
Aztán persze lehet, hogy működik.

Sajnos a Piko Tauruszok (is) jóval gyorsabbak a kelleténél.
(#41690) csíkosháTTú válasza marklinmanus hozzászólására (#30148) Válasz Jan 23, 2015
Háttt... A germánium diódákon mérhető cca. 0,3V feszültségeséssel számolva kellene bele egy nagy maréknyi...

Sajnos analóg módban erre nincs esélyed, még akkor sem, ha teszel bele egy DCC dekódert, és analógban használod. Ráadásul az a hátrány is belép ilyenkor, hogyha elcsavarod a trafót, akkor nem azonnal fog reagálni a modell, hanem előbb a dekóder fog észhez térni, és némi késéssel fogja indítani a mozdonyt. A Taurus-nak amúgy 230km/h az engedélyezett végsebessége, így a PIKO modellben nem sokat vesződtek, hogy nagyon lelassítsák a modellt...
(#41693) diginewl válasza marklinmanus hozzászólására (#30148) Válasz Jan 23, 2015
Tisztázzuk:
kétsínes egyenáramú rendszerre (tehát nem maerklin) tenni egy dekódert a mozdonyba, hogy legyen neki maximális sebessége?

Ha ez így van, akkor Digitools.

A a digitools 1.x és 2.x verziói is tökéletesen működnek analóg módban - ahogy a leírásukban is szerepel!!! Megtartják a beállított gyorsulási paramétereket (ha maxi áramot kap nem kapar, hanem szépen lassan elindul, és gyorsít..) és tudja a beállított vmax sebességet is. Sőt a terhelés szabályzott rendszere is működik! Nyilván a lassulás már másképp megy, ha nincs áram megáll. Kb 5V sínfesztől indul a dekóder, az alatt nem moccan meg a mozdony.

A vitrinvonatomban is 12V-ról mennek szépen lassan a mozdonyok!!!
Szóval: DIGITOOLS!!!!
(#41695) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#41693) Válasz Jan 23, 2015
Ez nagyon szép, és nagyon jó. Csak a kolléga hogyan fogja a Taurusa végsebességét felprogramozni odahaza a trafójával, hogy hozzáigazítsa a többihez? Ha meg mindbe vesz egy-egy dekódert, akkor már vegyen egy digitális vezérlő központot is, nem?
(#41697) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41695) Válasz Jan 23, 2015
Pl: akitől megveszi, megkéri az eladót hogy progizzon fel neki egy 36-os értéket a cv5-be.

A Tran tudja ezt? Ott is olvastam a klasszikus üzemmódot, de azt még nem próbáltam ki. Jó lenne, ha az is tudná.
(#41699) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#41697) Válasz Jan 23, 2015
Idézet:
„Pl: akitől megveszi, megkéri az eladót hogy progizzon fel neki egy 36-os értéket a cv5-be.”

Mert azt tudni fogja, hogy ez az érték lesz a tuti? Adott trafó állás, meg a pálya ismeretében, anélkül, hogy ismerné a dekóder tulajdonságait? Ez még nekem is csak kísérleti úton megy...
(#41704) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41699) Válasz Jan 23, 2015
Jajj Mesterem! Nem ez volt a kérdés!

Idézet:
„A kérdés, mivel ez gondolom már digitálisan előkészített modell van e lehetőség valamiféle dekóderrel analóg üzemben ráhatni a mozdony sebességére, mármint, hogy ne legyen túl gyors a többi géphez képest?”

Azt, hogy hogyan oldja meg a programozását, az legyen az ő gondja. Nem írta, hogy nem tud programozni! Elvben a digitools-al megoldható. A hogyan tovább, legyen a kérdezőnél ismét.

Amúgy meg mit írkászok én is...2014-februári kérdés, rég okafogyott...most nézem
(#41707) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#41704) Válasz Jan 23, 2015
OK, de erre a helyes és teljes válasz:

Van!
De ehhez a pályára rá kell kötni egy DCC vezérlő központot, a modellek mindegyikét fel kell szerelni dekóderrel, felprogramozni őket a megfelelő módon, majd leszerelni a DCC központot, visszakötni a hagyományos trafót, és készen van.

Ennek aztán nagyon sok értelme van...
(#41742) zsolesz74 válasza diginewl hozzászólására (#41704) Válasz Jan 23, 2015
Jobb későn, mint soha!

(#41743) HOTotya válasza csíkosháTTú hozzászólására (#41707) Válasz Jan 23, 2015
Azt hittem ehhez elég egy programozó vágány is és nem kell annyit szerelni.....
(#41744) masTTertape válasza diginewl hozzászólására (#41704) Válasz Jan 23, 2015
MéreTTársam irányított ide egy bizonyos témakörrel, ami ugyancsak, sőt régebbi, így csak reflexből reagáltam erre az analógos kérdésre.
Amúgy köszi, hogy felemlítetted a DT-t, így beugrott, hogy velük kapcsolatban olvastam ezt a fícsört.
(#41750) diginewl válasza masTTertape hozzászólására (#41744) Válasz Jan 24, 2015
Azt tudom, hogy a Digitools megy - napi szinten látom.
A Trainmodules az nem működik így, ott a dekóder kikapcsol, és mindent átenged, azaz megszűnik működni analógban.
A trant még ki kell próbálnom, mert a klasszikus üzemmód alatt analogbetrib-ben nem tudom mit értenek
Másom nincs.

Amúgy annyira nem hülyeség ez a dekóder analóg üzemben. Aki nem akar költeni először teljes digitre, annak is jó, max kölcsönkér havertól néha egy központot programozáshoz.
1; az analógban megszokott on/off helyett, a mozdonyok szépen gyorsítva indulnak el. A megállás már nem annyira szép, de folyamatos menet is lassítható, nem fognak csak azért gyorsan menni, hogy tudjanak. Emellett lehet 12V a sínben egyfolytában.

Egyszóval a meglévő analóg pályán is tud valaki egész komfortos elindulásokat, és mozdonyhű sebességet létrehozni. Így meg úgyis beleoltódik a digi iránti igény, de legalább lesz ideje gondolkodni.


Tudom vannak analóg fékező lassító áramkörök, de azoknál más más lesz a gyorsulás mozdonyonként. A dekóderben meg egyedileg beállíthatja a gyorsulást stb.
(#41752) dccvillanyos válasza diginewl hozzászólására (#41750) Válasz Jan 24, 2015
Üdv.
Gyors helyesbítés, mielőtt valaki csalódna. A DT dekóderek közül csak a régiben működik analóg üzemben a motor szabályzás. A digidrive2-ből kivettem ezt a funkciót, ott ami jön a sínből az megy a motorra. Ha jól emlékszem, ott volt a probléma, hogy legtöbben fz1-ről járatták volna.
Ilyenkor a trafó 100Hz és a motormérés 125Hz frekvenciák eredője látványos hullámzást produkált a mozdonyokon, főleg a lendkerék nélküli, könnyű gépeknél. Így inkább kivettem ezt a funkciót, dekóderes mozdonyt tessék digitben használni .
(#41756) diginewl válasza dccvillanyos hozzászólására (#41752) Válasz Jan 24, 2015
Hali!

Érdekes módom ezt mondta Tamás is.... de nem volt igaza - hála az égnek! A 2.x verzió a keskenyebb (hosszúkásnak) tűnő verzió?
Az is szépen megy analógban, működik nála minden funkció (v max, gyorsítás, fények kapcsolása stb.). Na?
FZ1-ről is így működött, meg simított egyenfeszről, fix 12V 3A is.

Sőt! Most így végig gondolva az "újabb" verzió van benne, amit Tamás töltött fel az új dekóderekre (2012.10)! (cv7=29). Ezek is mennek analógban - akkor most mi van? Olvasnak éjjel a dekóderek, megtanulják az analóg módot???

(#41761) dccvillanyos válasza diginewl hozzászólására (#41756) Válasz Jan 24, 2015
Igen a digidrive2 a kiskenyebb paneles. CV7=40-től nincs szabályzás analógban (2012.09).
(#41766) zsolesz74 válasza HOTotya hozzászólására (#41743) Válasz Jan 24, 2015
Csak a rutinosaknak!
Lapozás       2/4    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
22:19:59
  Jelenleg 15 fő olvassa az oldalt
Hirdetés