Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kamerás vagon
Kamerás vagon
Témaindító: zilahi, idő: Aug 31, 2013
Témakörök:

Lapozás   1/3    
(#21824) zilahi hozzászólása Válasz Aug 31, 2013
Sziasztok!

Mivel nem találtam kamerás vagonról témát, ezért nyitok eggyet.

Én is sok embert kérdeztem milyen kamera lenne jó egy vagonba vagy egy pőrekocsira.
Ők olyan kamerákat ajánlottak amik legjobb képminősége 2-1 megapixel vagy még rosszabb VGA.

Én jobb képminőséget akartam, ezért a keresztapám rendelt egyet Kínából. Ahhoz képest ahogy kinézett a csomagolása, kiváló videót csinált, de nem volt elég jó és a mikrofonja is "gyenge" volt.
+ még nekem tápot kellett csinálnom hozzá, mert ez helikopterekre való.c

Én olyan gépet akartam ami HD-s vagy FullHD-s videót csinál. Keresgetésemre találtam egyet. Pár nap múlva lejött postán és ez FullHD-ban vesz, van beépített WiFi-je, ezért ha feltöltesz egy progit az "okostelefonodra" akkor azon látod amit veszel.
+ be lehet állítani, hogy 120°-ban vagy 170°-ban vegyen nem beszélve a többi apróságáról.

Mielőtt elmondanám milyen kamera kíváncsi vagyok kitaláljátok-e.
Feltöltöttem egy videót youtube-ra.
Amit láttok az a én asztalom ami 95%-ban kész van és ami le van takarva azt éppen most bővítjük hozzá.
Még nincs teljesen kész, mert még egy-két helyről hiányzik egy-két apróság, de a képminőséget nézzétek.

Tapasztalataim szerint akkor adja legjobban vissza magát, ha kiteszitek egy nagy Tv-re a felvételt, beállítjátok a képminőséget FullHD-re és úgy nézitek. (Természetesen akkor, ha a tv FullHD-s)

Pár hét múlva elárulom a kamerát milyen is, hogy hol lehet venni és majd megpróbálok válaszolni a kérdésekre.
Addig is köszönöm a hozzászólásokat.

Bővebben: Link
(#21825) etwg válasza zilahi hozzászólására (#21824) Válasz Aug 31, 2013
Légy üdvözölve közöttünk!

Tegnap volt a kezemben, de nem rontom el a rébuszodat, de azért a helyesirásra meg a linkelésre is legaĺbb ennyire odafigyelhetnél.
(#21837) zsolesz74 válasza zilahi hozzászólására (#21824) Válasz Aug 31, 2013
Az én tippem a Liquid Image.
Egyébként gratulálok az asztalhoz és a videohoz is!
(#21877) zilahi hozzászólása Válasz Aug 31, 2013
Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a dicséreteket és elnézést kérek a helyesirási hibákért és, hogy nem linkeltem.
Még most kezdtem, de igérem ezekre legközelebb jobban odafigyelek.
Nem, nem a Liquid Image, de ez is első ránézésre megfelelne.
Csak eszt nem értem teljesen:
Idézet:
„Tegnap volt a kezemben...”
Lehet egy kicsit lassú a felfogásom, de eszt elmagyaráznád kérlelek.
Egyébként, ha valaki rájött csak nem akarja leírni írja le nyugottan úgyis jelzem, ha jó, ha nem.

Remélem írtok még több találatot is, mert nem csak egy kamera van ami jó erre a célra, ha nem is a megfejtés.
Pl.: Én nem is tudtam, hogy van ilyen kamera is amit zsolesz írt.
Ha van valakinek kérdése az asztallal kapcsolatban az is írhat.

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat és várom a többit is.
(#21878) etwg válasza zilahi hozzászólására (#21877) Válasz Aug 31, 2013
Tegnap nézegettem ezt és gondolkodom a megvételén kiegészitve eddigi kameratechnikámat. A leirásodra teljesen illik.
(#21883) FriTTz válasza zilahi hozzászólására (#21824) Válasz Szept 1, 2013

Az asztal jó nagy egy jó nagy pincében!
Esetleg egy pályatervet megnéznék róla, lehet skicc is!
Mi volt a vontatójármű mert a hang alapján nekem bármi lehetett, még hegesztő dinamóra is gondoltam!
Kéne pár kép az asztalról mert nagyon jól néz ki szerintem!

A videóval kapcsolatban:
-A kép nagyon jó!
-A hang túl erős (hangos), a torzítás határán van szerintem.
-Ha már digitális esetleg mehetett volna lassabban is(élethűen hacsak nem TGV volt), hogy tudjak gyönyörködni a tájban!
(#21884) etwg válasza FriTTz hozzászólására (#21883) Válasz Szept 1, 2013
Ejnye, ejnye.
Egyetlen énekelö mozdonyfaj van nagyobb környezetünkben, és a hang elég egyértelmü!

(#21885) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok.

Amit etwg ajánlott egyenlőre nem mondom el, hogy jó-e vagy nem, de ez is jó egy vagonra.

Köszönöm a dicséreteket és a válaszok:

-A hang azért anyira erős, mert egy Jagendorfer 28060 Villanymozdony (Sisi 175, 470-501, GySEV) tolta amibe a csíkosműhely álltal beleszerelt train hangdekóder van beleszerelve. Bővebben itt
-A valóságba is óriási a hangja, főleg ha még nem ismered eszt a dekódert ezzel a speciális hangszóróval.
E mellet eltörpül minden ESU hangja.
(szinte mindeggyik mozdonyba ez van és 1-2 kivételével mindeggyik hangos)
-Természetesen nincs ekkora hangja egy villanymozdonynak csak még nem vettük lejebb a hangerőjét.( szerintem ezért jobb a train, mert nagyból lehet kicsit csinálni, de kicsiből nagyot nem)
És azért hallattszik már már torzítottnak , mert eleve ilyen kicsit torzított a hangja ezeknek a taurusokna.
(Liszt, Railjet, Sisi, ...)
-Tudom, tudom egykicsit siettem vele és tudom, hogy tú gyors, de csinálok még felvételeket és még videoklippet is akarok, de ez csak olyan ízelítő volt még.
-És hát igen a tájban lehet is gyönyörködni, amit itt láttatok az 27 méter sínpálya. ( csak a két fővonal eggyenként )
Most kb. 3 évvel ezelőtt keztük el onnét, hogy az alap salgórendszer össze lett állítva és idáig jutottunk.
Naggyából hárman csináljuk: én, nagyapám, apám
Csak, hogy tudjátok nagyapám mérnök volt a vasútnál pl.: ő újjította fel a Záhony-Nyugati pályaudvari sínpályát
( szerintem vagy van 50 éve, ha nem több) és mostanra ment tönkre.
Tehát van köze a vasúthoz!!!
-A tájat azt én építettem, de nem akarom részletezni, mert egy nem ide tartozik a kamerás vagonhoz, kettő regényt tudnék írni róla.( a noch termékeivel épült és sehol nem használtam hungarocelt)
-Pár képet felteszek róla, de lehet, hogy van olyan is amikor még nem volt teljesen kész.
(#21886) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Elnézést már, hogy nem raktam fel képet csak nem engedte, ezért FriTTz-nek elküldöm E-mail-en a képeket!
(#21889) HOTotya válasza zilahi hozzászólására (#21824) Válasz Szept 1, 2013
Gratulálok!!! Nagyon szép nagy és szépen kivitelezett pálya!! A kamerás feltételre meg ezt mondom: ha nem is eszem,de egy ilyet veszem..... (már mint kamerát . )
(#21892) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok!

Végre sikerült a skicc.
Felteszem, de amit most építünk annak a pályavezetését nem rajzoltam le, de szerintem ez is elég.
Az új részen van árnyékpályaudvar, H0e pálya(15m), van egy 4 szintes két vágányos spirál is (ezegy sima egyvágányos mellékvonal (dilikör) csak úgy meg van csavarva jobra balra, hogy senki nem tudja követni a vonatokat(több mint 30m))
Mind két részen térközrendszer működik.
Összesen az asztalon, ha nem nyúlok semmihez 17db vonat tud úgy menni, hogy nem mennek egymásnak.
Ezen kívül tudok még tolatgatni.

DSC01005.JPG

Terepasztal ...png
 
(#21910) etwg válasza zilahi hozzászólására (#21892) Válasz Szept 1, 2013
Sajnos ma nem nyilnak meg a képek, de igy kicsiben is jol néz ki.
(#21911) HOTotya válasza zilahi hozzászólására (#21892) Válasz Szept 1, 2013
Akkor ez egy szép nagy "szoba" Legalább 8mx5m-s kis helység.? Látom te sem vagy az előre valamilyen tervező programmal tervező,hanem amit a papír kibír variációt szereted..
(#21916) Fordítókorongos válasza zilahi hozzászólására (#21824) Válasz Szept 1, 2013
Szia Zilahi!
Először is gratulálok az asztalodhoz! Gigantikus!
A videód is nagyon jól sikerült!Élmény volt megnézni!
Ha már nem lesz titok,akkor a kamerás kocsidról is tehetnél fel néhány képet!
Hogy sikerült elhelyezni rajta a kamerát , beépíteni stb.,leírhatnád,hogy működik,ha nem titok.
Csinálhatnál egy külső videót is,amin látszódnak már a mozdonyok és vonataik is,én nagyon kíváncsi lennék rá.
Üdv.:korongos
(#21931) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok!

Hát a szoba elvileg 50m2, de még nem mértem le.
Az asztal a bővített résszel eggyütt 23,55m2.
Igen én sem vagyok a híve annak, hogy lerajzolom tervezőprogrammal még aszt is, hogy hol lesznek a fák meg az utak.
Igaz készült az elején egy "első elgondolás" alapján egy pályaterv, de teljesen más lett az egész.
Ide meg paintel készitettem gyorsan egy skiccet, de én is jobban szeretem a papírt és a ceruzát.
Természetesen, ha nem lesz már titok én is akarok egy olyan videót amikor a kamerás vagont veszem, de ez még arrébb van.
Leírom majd én milyen vagonra tettem fel és hogyan rögzítettem.
Ha meglátjátok majd, hogy milyen egyszerü!!!
Az asztalról még annyit, hogy amit a képen láttok bal oldalt a hegy alatt az a hosszú egyenes szakasz kb.: 6méter
Ott 3 vágány fut párhuzamosan és mind kb.: 6 méter,ebből kettő 2/3-a alagútba van, a harmadik 1/4-e van alagútban.
Felteszek még pár képet, csak azért nem tudok többet, mert nagyon jó a minőségük és 1-1 db 3-4Megabyte.
De próbálok majd minden hozzászólásnál feltenni egyet-egyet.

DSC01002.JPG
 
(#21933) HOTotya válasza zilahi hozzászólására (#21931) Válasz Szept 1, 2013
Köszönjük az infót!és várjuk a többi képet Látom akkor van még hely a bővítésre!! Viszont szólj annak a 3 emberkének,hogy ne álljanak meg ott a vasúti pályán,mert életveszélyes Különben a pálya is és a kivitel is nagyon szép Gratula!!!
(#21937) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok!

Megint csak köszönöm a dicséreteket, ezért 2x teszek fel képeket.
Az ipartelepnél csak érdekességképpen:
-Láttok egy pikós önürítő hidat ami gyárilag "pocsék".
De én megoldottam!!!
Egy kis villanymotor rezonanciát kelt és ezzel már működőképes a híd.
-Van ott roco-s dzsojsztikos daru elektromágnessel. -Jobb oldalt láttok egy hobbyszériás konténer darut amit én teljes egészében megcsináltam működővé: Emel, süllyeszt, viszi előre, hátra, jobbra, balra, karmok fogják meg a konténert, engedik el, kétféle világítással.
Mindezt egyedül.
Minden terepasztalra kellene egy ilyen, mert elférne és nagyon jó vele játszani.
Igaz vannak hibái, de ezeket ki fogom javitani ha arra kerül a sor.
-Legalább 8 dolgot csináltam ha nem többet amik működnek vagy világitanak az asztalon beleértve azt a kombájnt amit ti a repce mellett láttatok.
Mindene működik világít, villog.
Jobb szerintem mint amit a viessmann gyárt.
Valóság hűbb is.
Egyébként egy siku fém modell az egész!!!

DSC01006.JPG
 
(#21938) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Elfelejtettem mondani a két kémény is füstöl eggyenként 22 percig.
Tiszta büdös lesz tőlük, de nagyon "super-realistic"
Még nem ragasztottam fel a korlátokat, de már folyamatban van.

DSC01009.JPG
 
(#21939) FriTTz válasza zilahi hozzászólására (#21938) Válasz Szept 1, 2013

Ide is már csak egy német hídrobbantó alakulat hiányzik!
Ha túl a nagy kép és nehéz feltöltetni akkor inkább rajzold le, de ez csak egy ötlet mert láttam jól megy a rajz is!
(#21945) HOTotya válasza zilahi hozzászólására (#21938) Válasz Szept 1, 2013
Ne hallgass rá !! Ez a mániája,hogy híd robbantó..... (különben jó gyerek )
(#21956) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Eggyenlőre biztos nem fogom lerobbantani, de felrobbantani se.
Főle azután amennyi melóval járt a betétele meg az építés során a védelme.
A többiről mit gondoltok?
Az ipartelepről?
(a kedvenc mozdonyom) Gyárilag hangos

DSC01007.JPG
 
(#21958) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Megpróbálok még ma este feltenni egy esti videót.:
Akit érdekel és kiváncsi este kilenckor, fél tízkor nézze
meg az oldalt.
(#21964) FriTTz válasza zilahi hozzászólására (#21958) Válasz Szept 1, 2013
Azt hittem hirtelen, hogy benne leszel a tévében amiért ilyen pontosan megmondtad, hogy mikor kell nézni!
(#21965) etwg válasza FriTTz hozzászólására (#21964) Válasz Szept 1, 2013
Ma egy ujabb HD kamerát találtam - repülö dronokhoz árulják és nagyon kicsi mindössze 15x15x10 mm. Van neki olyan változata is amihez van egy app az okos telefonhoz amivel látni a képét és kezelni is lehet ( hasonloan a Sonyhoz). Ez a változat ma sajnos nem volt itt, de a héten lesz. Ez belefér akár egy N-s modellbe is, és micro SD-re rögzit.
Ezen cserélhetö lencse van, de nem tudom mennyire jo a képe.
(Nekem ez nem annyire lényeges, mert segédkamerának kell - ráragasztva a profikamerára, aminek távolbol nem látom a képét, hogy tudjam mit lát a nagy kamera.)
(#21968) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől, mert tényleg felvettem az asztalt, de egy hangyák háborúja!
Vagyis a fekete háttér.
Erről a felvételről az ember nem mondaná, hogy FullHD-s, de nem adom fel holnap kipróbálom aszt, hogy megvilágítom aszt amit veszek, de ha ez se segít akkor felkapcsolom a szpotokat.

Nem raktam fel a videót, de úgy gondolom még própálkoznék az esti videózással.

Lesz ez is jobb csak most siettem is, mert holnap suli.
Tehát megpróbálom még párszor holnap és a legjobbat teszem fel.
Előre is a megértéseteket kérem!
Egyéblént köszönöm az új tippet.
Azt tudom mondani "próba-szerencse".
(#21972) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok!

Csak rá szántam magam.
Ne kritizáljátok, lesz ez még sokkal jobb is!!!
Itt a link.
Egyébként csak azért tettem fel, mert volt olyan aki teljes sötétséget a kart az asztalon.
(ez az)
(#21974) TTomi válasza zilahi hozzászólására (#21972) Válasz Szept 1, 2013
Csak nem meggondoltad magad? Nem érhető el a videó!
(#21979) zilahi hozzászólása Válasz Szept 2, 2013
Sziasztok!

Itt a videó!!!

Most sietek, de majd írok még róla.
(#21983) etwg válasza zilahi hozzászólására (#21979) Válasz Szept 2, 2013
Jobb lett volna, ha egy kicsit megvilágitod a termet, - egy asztali lámpa is megtette volna.
Éjszakai felvétel soha nem éjszaka kell csinálni, hanem "majdnem" világosban, majd "besötiteni". (blendével elektronikusan stb.)
Igy sokkal jobb eredményt kapsz...
(#21992) zilahi hozzászólása Válasz Szept 2, 2013
Sziasztok!

Nem vagyok jártas az éjszakai felvételben, de azért köszönöm a tippet.
Ez blendével elektronikusan úgy történik, hogy letöltök egy programot és úgy mint a képszerkesztővel megszerkesztem aszt?
Mondtam egyébként akarok valami megvilágítást csak már tegnap este nem jutott rá időm.
Ha van valakinek valamilyen tippje szivesen kipróbálom:
Pl.: Két nagyteljesítményű leddel megvilágítom aszt amit veszek vagy a vagonra még felteszek a kamera mögé valami fényforrást vagy csak gyenge fényben veszek.
Aki jártas ebben írja mán le a véleményét ő, hogy csinálná, mert e téren még kezdő vagyok.
(#22005) csíkosháTTú válasza zilahi hozzászólására (#21992) Válasz Szept 2, 2013
Nem
Milyen a kamera?
Ugyanis a legtöbb "éjszakai" film vagy videó felvétel fényes nappal készül. Csak a kamerán van egy olyan funkció, amit irisznek hívunk (a fényképező gépeken blende). Ezt a normál üzemhez képest elkezdjük zárni magán a kamerán, mint, amikor erős fényben hunyorítani kezdünk, ezzel csökkentve a szembe jutó fény mennyiségét. (Fényképező gépeknél kisebb blende-t állítunk be.) Ha a kamerán ezt lehet álítani, akkor nyert ügyünk van, ennek segítségével mesterséges éjszakát lehet a képernyőre varázsolni nappal is. Csak az árnyékokkal kell vigyázni, úgy kell megválasztani a képkivágást (a kamera helyét), hogy ne tűnjön fel a háttérben egy jókora oszlop árnyéka.
(#22008) csíkosháTTú válasza zilahi hozzászólására (#21885) Válasz Szept 2, 2013
Pár tanács, ha nem baj

1: tessék a CV3-t, és a CV4-t nagyobbra venni. Ha az van a dekóderben, amit én írtam bele "gyárilag", akkor mindkettő 10-en van. Kicsit finomabban kéne megindulni, tudom én, hogy ez egy gyors mozdony, de azért nem S. Vettel vezeti CV3=20, CV4: na ezt majd később.

2: forgalmistának feket pont!!! 0'40"-nél egy karos alakjelző mellett hátulról megyünk el, és ez a jelző szabadot mutat, vagyis elvileg jön szembe valaki! Megálljra kéne állítani.

3: na most jön a CV4, vagyis a lassítás. Ezt is nagyobbra kéne venni két okból. 1'58" körül látni/hallani. Az egyik az, hogy a jelzőktől túl távol áll meg a mozdony. A másik, hogy a Taurus megálláskor is szólmizál ám! (Ez nincs benne pl. az ESU vagy a Zimo dekóderekben.) De, ha a modell túl hamar áll meg, akkor a dekódernek nem lesz ideje lejátszani tisztességesen hangot, ez hallatszik is. Még javában énekelne lefelé, csak már a motor nem kap vezérlést, majd kapja is a parancsot, hogy megyünk tovább.

Egyébként a kamera tipusára kíváncsi vagyok én is, a kép pazar. A terepasztalhoz már volt szerencsém képeken, meg videón, de azért itt is gratulálok! Szép!
(#22013) etwg válasza zilahi hozzászólására (#21992) Válasz Szept 2, 2013
Ez sokkal bonyolultabb dolog.

Ha megnézed mondjuk ezt a videot, ez majdnem teljesen megvilágitott helységben készült, profi cuccokkal, mégis egyik másik snitt bög a több fényért.
Azota már minden kamerámon van pofavilágitás (6-8 LED a lencse körül), de az neked nem fogja felvilágitani a hátteret (azaz továbbra is (fény-) alagutban fogsz vonatozni.

Mindenképpen meg kell találni a tér optimális kivilágitását, és ahhoz kellenek a kamera köré további fényforrások a közeli tárgyak optimális kivilágitására.
Ha igy minden jo, veszel egy olcso (néha ingyenes) video programot ahol besötétitheted az egész felvételt (meg egy kis vágás is ráfér).

(#22014) zilahi hozzászólása Válasz Szept 2, 2013
Sziasztok!

Köszönöm szépen az ötleteket és a dicséretet.
Megpróbálok egy optimális fényerőt létrehozni mindjárt, de el kell vele játszanom.
A beállításokat is köszönöm és a jelzőnek azért megy háttal, mert:
- A másik vágány túl rövid a fékezéshez és a megálláshoz.
-A másik, hogy elektromos bekötés révén, ha jól menne a jelzőnek és át megy a jelzőn akkor aszt tilosra állítja.
( a videón úgy tűnik, hogy szabad, de amikor át megy rajta a mozdony tilosra állítja.)
tudom vasútellenes, de ez bekötés(ezért kéne a rocomotion)

Ha jutottam valamire írok!!!
(#22016) csíkosháTTú válasza zilahi hozzászólására (#22014) Válasz Szept 2, 2013
Idézet:
„Megpróbálok egy optimális fényerőt létrehozni mindjárt, de el kell vele játszanom.”
Ez a türelmes emberek sportja!

Idézet:
„ezért kéne a rocomotion”
Vagy a Lenz ABC.
(#22017) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22014) Válasz Szept 2, 2013
Még valami, ami kitünik az ilyen felvételekböl. A modellfényforrások nagyságrenddel nagyobb fényt adnak, mint a valoság lámpái. ( utcai lámpák, kék fény, mozdonylámpák, kocsivilágitások stb.) igy a modellben egy egy ilyen fényforrás bevilágitja az egész környéket, és emiatt nagyon rontja az illuziot.
Pontosan ezért kell az (állitható) teremvilágitás is, hogy elnyomja ezen fényforrások erejét.
A videon ezt aránylag könnyü beállitani, hajdanában filmen ez egy agyrém volt). Érdemes ilyenkor a video vagy digikamerát egyenesen egy monitorhoz csatlakoztatni, és a monitoron (!) lehuzni a fényt (sötétet csinálni), és akkor látod, hogy milyen arányban vannak a fények. Ha igy jo, akkor ugyanezt majd meg fogod tudni csinálni a felvett anyagon is egy videoszerkesztövel.
(#22024) zilahi hozzászólása Válasz Szept 2, 2013
Sziasztok!

Tényleg jó lenne így, hogy világosba veszek és lesötétítem egy programmal, de nem találok ingyenes olyan programot ami eszt tudná.
Vagyis találtam, de nem tudtam letölteni az oldalról.
Ha valaki tudna ebben segiteni honnan lehetne letölteni (Linkel) aszt megköszönném.
Mert ha meg van akkor fel is tennék egy esti videót.

Lenne egy másik dolog: Érdekelne minket egy roco line teljes angol gumiágyazatos váltó.
Ha valakinek van vagy tud valakit akinek van vagy valahol látott eggyet nagyon megköszönnénk.
Kérlek titeket sürgős lenne!!!

Egyébként amíg esti felvétel nem megy csinálok világosba felvételt.
(#22026) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22024) Válasz Szept 2, 2013
Valamennyi komoly programnak van 30 napos ingyenes demo verzioja:

Corel: Video Studio x6
Magix: video Studio
Cyberlink: Power Direktir
Sony: Vegas
Pinnacle: Video Studio

Stb.

Sok esetben ezen programok kiöregedett verzioit ingyen vagy apropénzért árulják egyes források.
(#22029) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#22026) Válasz Szept 2, 2013
OFF
Program ügyben röppent egy drótos postagalamb.
ON
(#22030) etwg válasza etwg hozzászólására (#22026) Válasz Szept 2, 2013
Söt azt hiszem a YT- n is van egy program amivel a filmeket kezelni lehet. De tudja ezt a Nero is.
(#22044) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#22029) Válasz Szept 2, 2013

Nem jött semmi
(#22070) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#22044) Válasz Szept 3, 2013
Mert félrenyomtam, bocs! Most nézem. zilahi kollégának ment a mail!
(#22088) zilahi hozzászólása Válasz Szept 3, 2013
Nem tettem fel videót és lehet, hogy csak hétvégén lesz rá időm!

Egyébként köszönöm a programokat, megpróbálok majd eggyet.
(#22125) zilahi hozzászólása Válasz Szept 3, 2013
Sziasztok!

Egy kis ízelítő: itt
(#22133) HOTotya válasza zilahi hozzászólására (#22125) Válasz Szept 3, 2013
nem műkÖDik....,de igen .... csak sokat kell várni várni...
(#22135) HOTotya válasza HOTotya hozzászólására (#22133) Válasz Szept 3, 2013
Nos nekem tetszik.....viszont egy apróság.... én nem 3 kört mentem volna a helyedben,hanem végig jártam volna az egész pályát.....az sokkal,de sokkal élvezhetőbbé tetted volna az asztalodat! (mondja egy olyan modellező akinek még nincs kész még az asztala és csak szeretné, ha ilyen videót készíthetne.... )
(#22156) zilahi hozzászólása Válasz Szept 4, 2013
Ezért írtam, hogy csak ízelítő!!!

Majd, ha teljesen kész az asztal, majd akkor mindenről.
( Várhatóan karácsony, tavasz)

Hétvégén elárulom a kamera kilétét és leírom hogyan fogattam oda 1 vagonhoz.

Egyébként észrevettétek a világítást? ( már mint a vagonon)
(#22275) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
Sziasztok!

Eljött a napja, hogy leleplezzem a kamerát.
Ezzel vettem fel az asztalt.
ETWG eltalálta, ezért gratula neki!
Én igaz nem tudtam róluk, de így első ránézésre megfelelnek ezek a kamerák is:
- Sony-i
- Liquid Image
- Kicsi N-es kamera
- és teljesen akármi ami belefér az adott méretarány méretei közé.

Videót nem teszek fel, de képeket igen.
A kamerát egy Fleischmann (3211-es)kamionszállító vagonra tettem fel.( lehet, hogy már nem gyártják)
Először csak gyorsan úgy fogattam fel, hogy alávágtam egy 2 mm-es parafa darabot, hogy ne mozogjon és az egészet körbetekertem tesa maszkolószallaggal.
Így a levétel és a rátétel egyszerűen megoldódott és egyszerű volt kezelni a gépet.(lásd első, második videó.

Majd amikor már többet akartam( este videózni) kénytelen voltam egy kis kivilágítást csinálni.
Két smd led egy ellenállás egy védődióda egy 9 voltos elem egy kis kábel és egy kis munka. Máris kész az esti videózás feltétele.( lásd 3. videó)
Ilyenkor előrébb kellett hoznom a kamerát, hogy a képbe ne legyenek benne a ledek!
Úgy helyeztem el a két ledet, hogy a gőzmozdony lámpái magasságában legyenek a ledek.
Így olyan hatást kelt mintha tényleg a mozdonyba lennénk.
Még további előnyei a kamerának, hogy tud:
- képet és videót készíteni
- látod wifin keresztül a képet, hogy jól helyezted-e el a kamerát
- könnyen indítható és leállítható a felvétel akár telefonról is!
- 120° és 170° közül lehet választani( nekem a 120° jött be, a 170°- nál a kép szélén mondjuk egy jelző oszlopát nagyon behúzza ívesre)
- van rajta kézremegés kompenzáció( ez azért jó, mert nem rezonál a kép, de csak 120°-nál működik)
- Állítható a minőség( rosszabbnál nem akkora méretű a videó)
- Két mirofon vesz, ezért jobb a hangminőség( mint a nagyobb kamerákon)
- Modellvasúton kívül is használható a vízálló tokjában( pl.: búvárkodni)
- és sorolhatnám még!

Ebből is látszik milyen sokoldalú!

Eggyetlen hátrányát látom, minden felvétel áttételéhez a gépre le kell szedni( mondjuk, ha feláldoz érte egy vagont az ember és ott ahol kell kivágja megoldható ez a probléma is, de én nem akartam tönkretenni egy vagont ezért).

Aki vesz egy ilyen kamerát ajánlom neki az árgépet, mert olcsóbban megúszhatja.
Pár tipp a kamerázáshoz:
- a vagon közepére helyezzük el
- ne menjünk gyorsan
- legyen meg a kellő fény a szobában
- próbáljunk meg nem benne lenni a képben, mert mint "óriások" elronthatjuk az illúziót.

Mindenképpen megéri a pénzét ez a kamera.
Nem mondom lehet, hogy van jobb is, de szerintem ilyen jó képminőség elég.

Aki vesz egy ilyet és netán vesz fel vele valami terepasztalt az tegye fel, mert kiváncsi vagyok rá!

Mindenesetre ez egy jó téma és, ha van valakinek jobb ötlete kamerára vagy pl.: kisebb méretarányba talált egy jó kamerát ( TT, N, Z) az is írjon, mert ez a kamera csak H0-ba jó a többi méretarányba nem.
Itt pár kép a gépről.
Következő videóm várhatólag egy videoklipp lesz, de csak ha teljesen kész az asztal.
Addig is írjatok bátran, ha van valami kérdésetek vagy ötletetek, sziasztok.

DSC02758.JPG

DSC02761.JPG
 
(#22276) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
szétszerelve

DSC02762.JPG

DSC02763.JPG
 
(#22277) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
belülről

DSC01030.JPG

DSC01031.JPG
 
Lapozás   1/3    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
21:16:48
  Jelenleg 9 fő olvassa az oldalt
Hirdetés