Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kamerás vagon
Kamerás vagon
Témaindító: zilahi, idő: Aug 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       3/3
(#45058) diginewl hozzászólása Válasz Jún 15, 2015
Tiszteletem!

A "másik" fórumon szó volt régebben a sínkamerákról. Szóba jött ott a Mobius.
Beinvesztáltam egybe...
A folyamatosságára tényleg nem lehet panasz. Ez folyamatos, nem szaggat, a képe szép.
A képe/felvétel minősége rendkívül meggyőző. Mivel sok időm nem volt a beállításokkal foglalkozni, gyorsan készítettem két vágott (youtube-val) videót a Nagyérdeműnek kedvcsinálónak. A fényviszonyokra figyelni kell, mert a sok "oldalról érkező" zavaró fény bizony néha besötétítette a lényeget. Ezért készítettem egy felvételt éjszaka is

A két videó:

FélHD 720p ad 30 fps

FullHD ad 30fps
FullHD ad30fps

Mindkét esetben tekergettem a kamera széleslátószögű lencséjét (ezt egyszerűen fel lehet oldani). Így sikerült egy közelebb éles lehetőség mely kb 20 cm-től 2-3m-ig éles képet ad a másik állítás pedig 5-6cm-től éles, viszont 70-80 cm-től már homályos képet ad.
Remélhetőleg a kommentek (megjegyzések) látszanak a videóknál másoknak is, hogy mikor melyik kameraélesítéssel dolgozik a felvevő.
Az elsőnél kb 1 percnél van a váltás, a másodiknál is hasonlóan 1 percnél.

Jelenleg a magyar forgalmazónál nem elérhető a készülék (majd később), aki bátor, rendelheti külföldről... valamivel olcsóbban.

Nagy előnye, hogy USB-n keresztül azonnal webkameraként tud működni, így könnyen beállítható az élesség, ill autóba is használható dashcam-nek.
(#45070) etwg válasza diginewl hozzászólására (#45058) Válasz Jún 15, 2015
Már én is néztem ezt a kamerát, de a 30 fps nálam használhatatlan ezért egyelöre még várok, hátha kijönnek azzal is.
Azt nem tudtam, hogy lehet a lencsén állitani.
(#45071) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#45058) Válasz Jún 15, 2015
Egy hátrányát látom a kamerának (meg minden ilyen eszköznek), azt, hogy nem lehet fixálni rajtuk az íriszt. Így aztán vannak olyan jelenetek, ahol az ablak fényerejére áll be, így maga a felvenni kívánt motívum sötét lesz. Amikor meg megyünk be az alagútba, akkor kivilágosodik a kép rendesre.
(#45072) diginewl válasza etwg hozzászólására (#45070) Válasz Jún 15, 2015
Tud 60 fps-t is 720p-ben...

Az már elég lenne? Nekem az tetszett benne, hogy 4cm széles, azaz pont űrszelvénnyi. Valamint a felvétele folyamatos.

A lencsén gari-vesztéssel lehet állítani
Szét kell szedni a készüléket (két csavar) és a mellékelt mini imbuszkulccsal a mini hernyócsavart kicsavarni, ezze feloldani a gyári beállítást a lencsén. Innentől kezdve a széleslátószögű könnyedén állítható, az A lencséhez mindig szét kell kapni, mert az a házban elfér, így nem lehet tekergetni.
(#45073) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#45071) Válasz Jún 15, 2015
Lehet vele valamit szoftveresen bűvölni, mert van hozzá egy beállítóprogi - pont ezzel kapcsolatban is.
Abban lehet sok mindent lefixálni neki előre.

Annyira nem volt rá időm, és lehetőségem, hogy itt csak azt tudtam bemutatni:
Van egy fullHD-ben is gyönyörűen, folyamatosan rögzítő mini eszköz, ami nem horror áru.
Hidd el, amint lesz időm turkálok a beállításaiban
(#45074) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#45073) Válasz Jún 15, 2015
Van egy linked ehhez a kamerához?
(#45078) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#45074) Válasz Jún 15, 2015
Nagyjából beszerzés, és kinézet:
Itt

A kezelőporgram itt

A magyar beszerzés, ami most szünetel, de leírás itt is van róla.
itt
(#45079) etwg válasza diginewl hozzászólására (#45072) Válasz Jún 15, 2015
Sajnos az sem segit, nekem a 25fps ill annak a többszöröse jo.
Nekem van már több ilyen kis (profi) kamerám, de egyiken sem lehet piszkálni az objektivet. Az én kameráimon mindegyiken lehet fix beállitásokkal filmezni, de sajnos a TT alagutba a kisebbik csak kerék nélkül fér be.
(#45082) zsolesz74 válasza diginewl hozzászólására (#45058) Válasz Jún 15, 2015
Szia,

nekem nagyon tetszett a FullHD felvétel. Az automatikus fényerő kompenzálás miatt ilyen szembefényben nem lesz jó felvételed.
Azt kipróbálhatod, hogy egy nagy fényerejű LED-et felszerelni és világítani a kamerának menet közben. Az ablakot besötétíteni nem lehet, viszont éjjel jó felvételt lehetne készíteni. Talán.
(#45090) diginewl válasza zsolesz74 hozzászólására (#45082) Válasz Jún 16, 2015
Hali!
Ha megint készítek egy "official" videót a vitrinvonatról, akkor természetesen nem lesz ellenfényes
Ez most egy tanulmányvideó volt.
Időm sem volt a beállítgatásokra, ezért ahogy esett úgy puffant. A youtube szerkesztővel meg gyorsan online megvágtam.
Nekem az volt a fontos, hogy a felvétel más felhasználóknál is folyamatos, és élvezhető (éles, részletgazdag felvétel) eredményt ad.
Ha valakinek kedve szottyan mini kamerát venni, ebben nem fog csalódni, ha H0-ban utazik.

A TT -ben már necces, mert állítva is 4 cm magas, nem tudom az átfér-e egy alagúton. Van ebből a mobius kamerából 90fokkal elforgatott képérzékelőjű, így az ott is használható, ha a 4 cm magasság belefér a magasságba.
(#45114) SzervízMacska válasza etwg hozzászólására (#45079) Válasz Jún 17, 2015
Szia! Nekem is ez a gondom vele így első ránézésre. Eredetileg azért álltam rá a 25 fps-re, mert gondoltam, a kamerát is kímélem kissé, meg az utómunka is arányosan rövidül. Most ez hatványozottan aktuális, mivel a gopro 4 irdatlanul melegszik, s a 4k eszi a tárhelyet rendesen. A renderelési időkről meg már ne is beszéljünk. Amúgy semmiből nem állna 30-ra átállni, de nehogy már a nyúl vigye a puskát...

Láttam néhány youtube videót, melyeken profinak látszó objektívet szereltek gopro kamerákra. Kitben árulják, s csak némi (finommechanikai) kézügyesség kell az átalakításhoz.
(#45115) SzervízMacska válasza diginewl hozzászólására (#45073) Válasz Jún 17, 2015
Szia! Nagyon tetszik a vitrined, gratulálok hozzá! A videók is nagyon tetszetősek. Ha véletlenül egy fw frissítés kapcsán alkalmassá válna a kamera a 25 fps-re, kérlek jelezd, mert akkor engem is érdekelne...
(#45116) diginewl válasza SzervízMacska hozzászólására (#45115) Válasz Jún 17, 2015
Hali!
Mivel nekem semmi közöm a mobius-hoz, ezért nem tudom mikor fogják ezt megoldani. De mivel ez nagyon DIY-rendszerű kütyü szerintem a fórumokon biztos van hozzá olyan firmware, ami tudja.
Ez a 30 fps miért gond?
Nekem nincs hardverem szerkeszteni, ezért felteszem a youtube-ra ott megszerkesztem, aztán a készet letöltöm
A videót meg törlöm onnan.
(#45117) diginewl válasza etwg hozzászólására (#45079) Válasz Jún 17, 2015
A TT alagútba a 4 cm-es magasság (2cm széles) már nem megy? Beleakad a tetejébe?
(#45121) etwg válasza diginewl hozzászólására (#45117) Válasz Jún 17, 2015
Az én kamerám kisebb, de valamilyen kerék is kell alá ( hogy menjen), de az legalább 6-8 mm extra magasságot jelent).
(#45122) etwg válasza diginewl hozzászólására (#45116) Válasz Jún 17, 2015
Mert Europában a 25fps a szabvány és gyakran gondokkal jár ha 30 fps anyagot kell feldolgozni. ( lassabban megy a kelleténél).
(#45126) SzervízMacska válasza diginewl hozzászólására (#45116) Válasz Jún 17, 2015
Nos, mi felénk, és talán a világ nagyobbik részén a PAL szabvány terjedt el, mely a mozgóképet 25képkocka/másodperc sebességgel definiálja.

Én mostanában kezdek több kamerás felvételeket készíteni, ahol a kamerák nyersanyagainak kompatibilitása fontos dolog (az utómunkánál).

Pár példa: Bővebben: Link; Bővebben: Link

Nem kell a szerkesztéshez különleges hardver, csak egy viszonylag korszerű PC a megfelelő programmal. A YouTube szerkesztőjét nem ismerem, de látatlanban gondolom, hogy az nekem kevés volna... Nem azért, mert olyan sok funkciót használnék, de amit igen, az nélkülözhetetlen.

Egyébként szomorú, hogy a legtöbb (márkás) fényképezőgép és mobiltelefon szintén csak 30 fps-el hajlandó videózni, holott a magyar kezelőfelület arra enged következtetni, hogy nekünk csinálták.
(#45131) diginewl válasza SzervízMacska hozzászólására (#45126) Válasz Jún 18, 2015
Azért nem értem ezt az egészet, mert az arányszám fix: frame/sec
Ha 20/sec, vagy 30/sec, vagy 60/sec, az mind egy másodpercen belül lejátszott képkockák száma... Akkor mi a baj?
A mobius is beállítható, ha TV kimenetre van kapcsolva a PAL 25FPS-re.

Egyébként teljesen igazad van, mert kb 3 éve vettünk egy olcsóbb toshiba kamerát, ami csak 30fps-el hajlandó rögzíteni, pedig EU-s gyártmány nem USA. Nekem fel nem tűnt, hogy nem 25 fps-el rögzít, igaz sosem szerkesztettem a felvételt, csak visszanéztük.
(#45134) SzervízMacska válasza diginewl hozzászólására (#45131) Válasz Jún 19, 2015
Az egyik gond, ha több kamerát használok, egyforma fps-t is kell használom. Feltéve, hogy egy produktumban szeretném a felvételeket felhasználni. Tehát két megoldás van: vagy a mobius tanul meg 25fps-ül, vagy a többi kamerámmal kéne átállnom 30fps-re, ami gazdaságtalan, ezért irracionális lépés volna. Ugyanis időegység alatt 20%-kal több képkocka feldolgozása pont ennyivel több szerkesztési és feltöltési időt is eredményez. Ez kézzel foghatóan jelentkezne a villanyszámlában, a gép elhasználódásában, valamint a pihenési időm csökkenésében - ugyanis lefekvés előtt szoktam a videókkal foglalkozni... Hát ezért nem mindegy.
(#45135) etwg válasza diginewl hozzászólására (#45131) Válasz Jún 19, 2015
Van bizony sok baj a 30fps-sel, az még a legkevesebb, hogy 5 képkockával kapsz többet mint az europai rendszerben, de amint az ilyen felvételt DVD-re, BR-re akarod elmenteni, hogy odaadd a barátodnak stb. akkor kezdenek a dolgok bonyolodni, ráadásul a szabványszerü 30fps nem is 30, hanem csupán 29,97fps (a szinfeldolgozás miatt). Nem tudom mennyire tartják ezt manapság be, mert a modern technika "csodákra képes" a szabványok be nem tartása terén is....
Lapozás       3/3
Frissek
  2024. Ápr, 27. Szo
3:37:10
  Jelenleg 2 fő olvassa az oldalt
Hirdetés