Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kamerás vagon
Kamerás vagon
Témaindító: zilahi, idő: Aug 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       2/3    
(#22278) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
itt számít a magassága a ledeknek

DSC01027.JPG

DSC01028.JPG
 
(#22279) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22275) Válasz Szept 7, 2013
Még egy kérdés: Mennyi ideig müködik egy töltéssel a kamera?

Kösz!
(#22281) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
Nem tudom pontosan, de szerintem két óránál többet.
Ennyi felvétellel az 1/3-a merült le.
Majd lemérem.
(#22283) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22281) Válasz Szept 7, 2013
Sajnos sehol nem irják, nekem meg nagyon lényeges, hogy legalább kb 2 orát menjen egy akkuval. ( ezért nem vettem meg két hete, mert senki nem tudott nekem válaszolni).
Kösz.
( az uj GoPro BE sajnos csak 1 orát megy ezért nem jo sajnos nekem)
(#22284) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
Így már tudom, hogy miért kérdezted!
Természetesen lemérem neked, de most biztos nem, mert megyünk esküvőre, de holnap megpróbálom lemérni.
(#22285) FriTTz hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
És mi az ára ezeknek a kameráknak mert jól volna egy ilyen nekem a H-ringre!
(#22286) zilahi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
Mi kb 80000-ért vettük.( nem olcsó, de aki vesz egy ilyet megéri)
Volt ahol 100000 volt.
(#22289) FriTTz válasza zilahi hozzászólására (#22286) Válasz Szept 7, 2013
Ezt az összeget inkább másra költöm!
(#22298) bélapappi hozzászólása Válasz Szept 7, 2013
80-100 rugó, csak hogy legyen belső felvételem is... hááát nem tudom...
(#22301) etwg válasza bélapappi hozzászólására (#22298) Válasz Szept 7, 2013
Ha nem is ilyen minöségben és ilyen funkciokkal kapsz ennek az árnak az 1/5- ért is nagyon jo HD kamerát. Nézz körül az un. akcio kamera piacon. ( sportboltokban), vagy a drone kamerák között ( jobb modellboltokban a helikopterek körül). Az utobbiakon nincs mikrofon, de sokkal kisebbek.
(#22304) zilahi hozzászólása Válasz Szept 8, 2013
Tudom, hogy sok, de a minőségnek ára van!
(#22352) zilahi válasza etwg hozzászólására (#22283) Válasz Szept 8, 2013
Szia etwg!

Van egy jó hírem a számodra!
Elképesztő két óra 43 perces eredményt értem el a kamerával úgy, hogy egyfolytában vett.

Igaz VGA-ra állítottam a minőséget, hogy ne teljen meg hamarabb a memória mint amennyi idő alatt lemerül. Nem tudom van-e kihatással ez az időre, de ennyit tudott.

Úgy tudom lehet venni nagyobb aksit is ha nem elég, de a te két órás kritériumodat ez bőven meghaladja, tehát, ha szeretnéd szerintem megveheted.

Lenne ezen kívül egy kérdésem ezen a témán kívül.
Most este csináltam egy olyan kuplungot ami 4 különböző áramot visz át egyik világítós kocsiból a másikba.
Jó ez csak lehet, hogy van olyan csati is amit lehet venni.(amit pl.: autókban használnak)
Tudom a Roco gyárt ilyet, de utálom, mert egy gyenge ***.
Ha van valakinek ötlete szívesen fogadom, mert ha nincs akkor kénytelen vagyok gyártani ilyeneket.
Előre is köszönöm!

Ejnye! Nem szép dolog káromkodni!
Frankye

DSC01033.JPG
 
(#22359) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22352) Válasz Szept 8, 2013
Na végre, erre vártam már 3 kamera tulajtol, te voltál az elsö! Kösz!

A héten meg is rendelem.

A kuplungot nem látni nagyon a képeden, de az elektronikai iparban vannak ilyen 1,27mm-s csatik. A baj többnyire az, hogy a 4 polus 1 sorban van és anya krimpelten jön a gyárból ( 10-30 cm-s nagyon finom hajlékony kábelekkel). A tüskék forraszthatók.
Az egyik kedvenc boltomban van 2x9 tüskesor 1.27mm-s raszterbe, de most nincs hozzá anya.
(#22374) DZolTTán válasza zilahi hozzászólására (#22352) Válasz Szept 9, 2013
Nekik vannak 2-6 pólusú kuplungjaik:

Krois Modell
(#22406) zilahi hozzászólása Válasz Szept 9, 2013
Sziasztok!

Köszönöm szépen az ötleteket.
Úgy látom ezek jók lesznek nekem.
A káromkodásért bocsánat.
ETWG szerintem, ha még nem rendelted meg várjál vele, mert megnézem, hogy FullHD-ban mennyi ideig bírja.( nehogy hamarabb lemerüljön a nagyobb adatmennyiség miatt)
Estére elmondom meddig bírja.
Az én csatlakozómat sima elektronikában használt tüskékből csináltam csak ezek nem látszanak a képen, de itt igen:

DSC01036.JPG
 
(#22423) csíkosháTTú válasza zilahi hozzászólására (#22406) Válasz Szept 9, 2013
Azért az áramvezető kupplungok körül illik óvatosnak lenni!

- A ROCO, az bumforni, és bizonytalan is lehet. Viszont cserébe merevm az összekapcsolt kupplungok nem tudnak egymáson elmozdulni az ívekben, nincs játékuk. Ez szűk ívsugarak esetén lehet gond.
- A Viessmann (Fleischmann alapú), ezzel mechanikusan nincs gond. Viszont az elektromos összeköttetések felülete kicsi, ezért bizonytalan.
-A Krois, az egy eléggé jó megoldás, biztos, de nagyon merev! Mint a ROCO, ez sem lépes szűk ívekben egymáson elmozdulni.

Kisebb csatlakozó párok azért vannak, majd mutatom legközelebb a műhelyben.
(#22427) zilahi válasza csíkosháTTú hozzászólására (#22423) Válasz Szept 9, 2013
Tudom, hogy kis ívben lehet gond, de eleve ez egy nagy vagonra lenne téve ami kis íveken nem közlekedne.
Amin menni fog az R3/ de inkább R4/R5/R6/R10/R20
Egyébként nekünk már mint azzal, hogy merev az összekapcsolás a roco esetében nem volt gond kis ívekben sem kis vagonnál!
A roco turbo ice 2 (dízel) ott is és több szerelvénynél is fix a kuplunk, egy műanyag rúd( az se nagyon mozog!)
Mindenesetre kiváncsi vagyok a kissebb csatlakozó párokra.
Ha lehetne feltennél pár képet ezekről?
(#22442) zilahi hozzászólása Válasz Szept 9, 2013
Úgy látom nem fog meglenni a két óra, de lehet, hogy nem töltöttem fel eléggé.
Mindenesetre holnapra feltöltöm teljesen és akkor megint megpróbálom.
Egy kis türelmet kérek.

Ezen kívül: Úgy tudom, hogy etwg kipróbáltad a rocomotiont. Ha tényleg így van akkor pár gondolatba kérlek írd már le, hogy tudsz-e segíteni a diszpécserbe és a menetrendbe vagy se.
Ne írd le teljesen csak ha tudsz róla valamit aszt jelezd már kérlek.
Előre is köszi.
(#22446) zilahi hozzászólása Válasz Szept 9, 2013
Még egy dolog:

Megoldható az is, hogy ha etwg ráérsz és megbeszéljük el tudok küldeni vagy vinni egy multimaus zetralt és pro-t meg a programot és le tudod tesztelni a rocomotiont.
Ha megoldható akkor beszéljük meg telefonon.
Természetesen nem sürgős.

Bélapappi hozzászólásához:
Megveheted szerintem, mert ez nem egy szokásos kamera, hanem az extrém sportoktól a búvárkodáson át a korcsolyázásig rengeteg dologra használható!
Volt ahol terepbiciklire tették és még a macsádra és a fejedre is feltehető!!!
Nem egy normál kamera amit védni, óvni kell, mert egy kis ütéstől is tönkremegy.
Ezek ellen van a vízálló tok.
Nézz meg több videót, mert a felhasználása szerintem végtelen.(távirányítós kocsira is feltehető ami mehet vagy 70-nel is!
(#22448) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22442) Válasz Szept 9, 2013
Kösz semmi gond, annyira nem sürgös.

Valoszinüleg tévedsz, nem használtam a rocomotiont, igy nincs vele semmi tapasztalatom.
(#22450) zilahi válasza etwg hozzászólására (#22448) Válasz Szept 9, 2013
Mert én a vimav oldalára gondoltam.
Akkor ha valaki tudja megadná az elérhetőségét?
Vagy ha fenn van a topikon a nevét?
Előre is köszönöm.
(#22558) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22442) Válasz Szept 11, 2013
A GoPro kiadott egy teljesen ingyenes video editort. Nagyon sok mindenre jo, még a halszem redukciot is tudja, és pofon egyszerü a kezelése.
Éppen most vágtam meg rajta egy ujabb filmecskét.
A fischeye reduktorra ilyen kameráknál már igen nagy szükség volt!
Azt feldolgozott filmet a Corelban folytatom.

Még várom a hirt töled, hogy HD-ban mennyit bir ki a SONY akku.
(#22562) etwg válasza etwg hozzászólására (#22558) Válasz Szept 11, 2013
Egy apro részlet a készülö filmecskéböl, még nyersen:

Cumb
(#22563) zilahi válasza etwg hozzászólására (#22562) Válasz Szept 11, 2013
Szia!

Nagyon tetszett a videó!( már mint az áttűnés ahogy forog a kamera és a nappalból éjszaka lett!)
Ha kérhetem leírnád, hogy hogyan kell egy ilyen áttűnéshez felvenni?
Csak forgatom a kamerát és a többit megcsinálom gépen?

A kamerát pedig teljesen feltöltöttem és pont most kesztem el felvenni vele.
Mérem az időt és estére elmondom.

Még egy olyan kérdés, hogy amikor én szerkesztettem videót hiába a nagy kamerával FullHD-ban vettem fel a videót a program amikor kész volt a videó és beállítottam a formátumot Mpeg4-re akkor is(mivel az asztalról vettem fel) a sínkavics kicsit homályosabb volt (meg minden)mint az eredeti videón.
Röviden rosszabb minőségben adta vissza.
Ez a program hibája?
Ez előfordul ennél a GoPro programnál is?
Mert ezt akkora TV-re teszem ki, hogy szembetűnő.
A program neve: Pinnacle VideoSpin.
(#22566) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22563) Válasz Szept 11, 2013
A dolog messze nem ilyen egyszerü, mert ehhez kell kb. 40-50 perc, mire ezt felveszed meg még néhány spéci aproság (kameraforgato szerkezet)
A te kamerádon is van egy Time Lapse mode, azzal és a GoPro Studioval raktam össze, de még nagyon nyers. A filmben még meg lesz dolgozva.

A kimeneti formátumot mire állitottad és milyen sebességre. Csak a legjobb a jo, de 20 Mbps feletti sebesség kell a jó minöséghez.
A GoPron is ezt kell választani, csak a YT-re lehet kisebb sebességgel feltenni.
A VideoSpint nem ismerem.
(#22568) zilahi válasza etwg hozzászólására (#22566) Válasz Szept 11, 2013
Szia!

Tehát ha nem tévedek forgatja a kamerát egy motor folyamatosan és így szerkeszted meg.
Szerencsére nekem forgatás nem kell csak nem tudom, hogy tud-e ez a program sötétedést csinálni az asztalon, mert ez a pincében kivitelezhetetlen.

Egy olyan videót akarok ahol az elején megjelenik a bonni pályaudvar ahol mennek ide-oda a vonatok és közben sötétedik.

A formátumon nem lehet állítani.
Ez egy nagyon kezdetleges progi ahol még a sötétedést sem lehet megcsinálni: összevágod, kiválasztod a minőséget(mpeg4) és elkészíti.
Ingyenes program, de közel se tud ilyet.
( nem lehet szerkeszteni a videón csak a hosszán lehet állítani)

A programot letöltöttem és szerintem ez már jó lesz.

Egyébként végeztem a tesztel és a kamera két óra 14 percet ért el FullHD-ban.
Remélem jó, mert tényleg van különbség a VGA-s felvétel és a FullHD-s felvétel energiaszükséglete között.

Egy tipp:

- FullHD-ban 4Gb-os microSD teleírásához 30 perc kell.
- Ezért neked lehet, hogy kell 4x4Gb tehát 16Gb ha két órán át veszel(ez a minimum).
- Ez VGA-ban: két óra alatt telít meg 4Gb tárhelyet.
(#22571) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22568) Válasz Szept 11, 2013
Kösz a tesztet. Ez már jo, mst még meg kell néznem, hogy van-e egyáltalán 16 vagy 32 GB mikroSD. Én eddig föleg 32GB extremeSD vel dolgozok - valamennyi kamerámba ez kell. Jo lenne ha a kis SONY is birná.

A terepasztalon ilyen naplementét egy állithato fényforrással tudsz csinálni. Elöször állitsd be az esti fényt -sötétséget -lásd a korábbi irományokat itt. Ezt külön kell!
Ha ez jo, akkor ehhez csináld meg a nappalt - extra fény ( lámpa) Ha nincs állithato fényed, akkor folyamatosan el kell távolitanod a fényforrást.
Állitsd be a kamerán, hogy mondjuk 5-10 sec-ként csináljon egy felvételt te meg percenként csökentsd a nappali fényt - vagy vidd el a lámpát kb 20 cm-rel. Ezt legalább 20-30 percig kell csinálnod. Igy kapsz mintegy 120-180 (240-360) képet ami mondjuk a videon 4-6 (8-12) sec lesz. Amit aztán lehet még lassitani, gyorsitani is.
Ha ugyanezt a videon akarod csinálni - szerintem tovább tart, hiszen minden képen változtatni kell a fényerön. Azt s meg lehet csinalni - döntsd el mi jobb.

(#22574) bélapappi hozzászólása Válasz Szept 11, 2013
Sziasztok!

A fényerőszabályzással mindenképpen tennék egy próbát. Ezeket a dimmereket különböző variációkban lehet venni (pl a Conrad-nál is kismillió fajta van), konnektoros falba dugható féle amiről egy állólámpát müködtetsz, vagy villanykpcsoló helyett felteszel egyet a pincétekbe.
Vagy hülyeséget beszélek, ezekkel nincs meg ez a hatás a felvételen?
(#22575) etwg válasza bélapappi hozzászólására (#22574) Válasz Szept 11, 2013
Igen dimmerekkel ilyen trükköt lehet csinálni ( 500W halogénnel).
(#22577) etwg válasza etwg hozzászólására (#22571) Válasz Szept 11, 2013
Közben megnéztem van micro SD-ben is 32GB, de gyorsat még nem találtam, majd hozatok Kinából.
(#22615) zilahi válasza etwg hozzászólására (#22577) Válasz Szept 12, 2013
Sziasztok!

Közben elfelejtettem mondani, hogy a kamerába jó a microSD-n kívül a SONY-i M2-es "microSD-je"( nem tudom mi a neve) .
Bele lehet tenni mindkettőt csak egyszerre természetesen eggyet!
A gyorsabb extrem SD-t nem tudom bírja-e, mert eleve nem ismerem.

A nagy kamera nem tudom tud-e ilyet csinálni, hogy megadott időközönként csinál képet, de csak tud, mert nem egy olcsó kamera:

SONY HDR-CX505

A fényerő szabályozására pedig szerintem jó lesz egy nagy állítható fényerejű lámpa. (van egy)
Még egy olyan kérdés, hogy a videón a kocsiknak a fénye vízszintes vonalak.
Hogyan lehet megcsinálni?
Természetesen a GoPro progin?
(#22633) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22615) Válasz Szept 12, 2013
Idézet:
„videón a kocsiknak a fénye vízszintes vonalak”

A GoPron ezt nem lehet megcsinálni, ahhoz jobb programm kell, vagy más kamera ( akkor optikailag meg tudod csinálni).
(#22635) zilahi válasza etwg hozzászólására (#22633) Válasz Szept 12, 2013
Ez mit takar, hogy jobb program vagy más kamera?
Konkrétumokat tudsz mondani?
Legalább egy programot mondasz te mivel csináltad?
Ha nem is ingyenes.
(#22636) csíkosháTTú válasza zilahi hozzászólására (#22635) Válasz Szept 12, 2013
etwg helyett:

Ami szerintem nagyon jó, én nagyon szeretem:
Adobe Premier (csak nekem a 6. verzióm van meg, az meg nem fut azon a gépen, amivel tudnék is dolgozni, mert W7-tel nem megy...)

Amit most használok:
Pinnacle Studio14
(#22641) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22635) Válasz Szept 12, 2013
Rendes fényképezögép és hosszabb exp. idö, ha elötte elmozdul a világito modell akkor kapsz egy csikot minden lámpához.
Videoban vannak olyan mozgáskövetök, ahol megjelölöd, hogy mit kövessen és hozzárendelsz egy bizonyos képe pl. a Dart Vader kardját ( ha volt neki )
Ilyen pl. a Corel VS X6 vagy Magix Pro verziok stb.
(#22827) zilahi hozzászólása Válasz Szept 16, 2013
Köszönöm szépen!!!
(#23859) etwg válasza zilahi hozzászólására (#22827) Válasz Okt 5, 2013
Két fajta ilyen kamera van, az olcsobb Sony Hdr-AS15 és a komfortosabb Hdr-AS30. Az utobbi GPS-t, NFS-t, valamit az europaibb 50kép/s felbontást is tud. Természetesen a képminség stb egyforma.
Nem hiszem, hogy számunkra fontosak lennének eme extrák, amik kb. 30%-l növelik a kamera árát.
(#24521) Balu424 válasza zilahi hozzászólására (#21938) Válasz Okt 20, 2013
Szia Ádám! A két kémény hogyan tud füstölni? Mi a füstölő ill. a füstölő (folyadék)?
(#24603) zilahi válasza Balu424 hozzászólására (#24521) Válasz Okt 21, 2013
Szia Matyi!

A füstölő és a folyadék is seuthe. A kéményekbe lévő kimondottan házakba való, mert nem a szokásos fém, hanem műanyag a külseje és nem olvasztja szét a kéményt. Majd elmondom milyen a tipusa és teszek fel képet, de "amatőren" négyszögletes és fehér.( kb 20-25 percig képes erőteljesen füstölni)
(#24633) Balu424 válasza zilahi hozzászólására (#24603) Válasz Okt 22, 2013
Várom a típus számot!
(#24654) zilahi válasza Balu424 hozzászólására (#24633) Válasz Okt 23, 2013
Tehát a füstgenerátort megtalálod itt.
A füstolajat pedig itt.
Kb.: 20-25 percig füstöl így:

DSC01107.JPG

DSC01110.JPG
 
(#24660) zsolesz74 válasza zilahi hozzászólására (#24654) Válasz Okt 23, 2013
Több mint 15 ezer forint egy liter olaj? Miből van ez?
(#24664) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#24660) Válasz Okt 23, 2013
Cipökrémböl. - magyarul boxból.

(#24666) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#24664) Válasz Okt 23, 2013
Miiicsodaaaa???
Ezt nem mondod komolyan?
(#24667) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#24666) Válasz Okt 23, 2013
Én még kilora mentettem a dobozokat a kaszárnya felszámolásakor....( szintelen cipökrém) aminek a java glicerin........
(#24668) etwg válasza etwg hozzászólására (#24667) Válasz Okt 23, 2013
Meg valamelyik vegyész topiktárs is kinált füstölö folyadékot itt a forumon.
(#24669) zilahi válasza zsolesz74 hozzászólására (#24660) Válasz Okt 23, 2013
Rendben van, de 250ml is rengeteg ideig elég nem ,hogy 1 liter!
Egyébként van kissebb kiszerelés is!
A másik meg, hogy egy átlagos mozdonyba való generátorba csak pár(2-3)ml-nyi kell és kb 5 ml-nyitől olyan büdös lesz a helyiségbe, hogy ki kell nyitni az ablakokat.
A vegyész topiktárs olaját pedig nem ismerem, hogy jó-e, de én nem kisérleteztem vele, mert az olaj árához képest drágább kb. 15 füstgenerátor!
(#24674) zsolesz74 válasza zilahi hozzászólására (#24669) Válasz Okt 23, 2013
Nem ismerem...ez büdös amikor pöfög?
(#24676) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#24674) Válasz Okt 23, 2013
Egyik sem szag nélküli, hiszen utovégre égési termékröl van szo. Ami szagtalan, de sajnos ilyen kis méretben nem egyszerü dolog az a száraz jég. ( koncert-, diszkoköd)
(#24678) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#24676) Válasz Okt 24, 2013
Szárazjéghez volt szerencsém. Az azért nem játékszer.
Lapozás       2/3    
Frissek
  2024. Ápr, 20. Szo
2:46:00
  Jelenleg 1 fő olvassa az oldalt
Hirdetés