Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » DCC profiktól (nem csak) profiknak
DCC profiktól (nem csak) profiknak
Témaindító: Frankye, idő: Jan 23, 2013
Témakörök:

Lapozás       39/62    
(#54809) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#54808) Válasz Jan 6, 2017
Mégha csak a világitás volna primitiv, de az a csuklos keret az igazi rémálom. Ha az a mozdony sokat fut az ocska fémcsaoágy kibövül, amitöl kiakad a fog igy elfordulnak a kerekek, amit a csatlok nem birnak el és löttek a mozdonynak. Ez a mozdony sajnos éppenugy nem sikerült mint a korabeli PIKO BR50-s mozdonya, annak is csuklos kerete volt ugyanezekkal a gondokkal. Mind a 2 gép csak vitrinbe valo. A Hruska szebb.
(#54810) róbertke hozzászólása Válasz Jan 6, 2017
Már elnézést, de a BR 84 is Hruska, és ha modellhű ívekben járatjuk, akkor nem megyünk 1000 mm sugarú ív alá. A világítása milyen legyen egy 50 éves gépnek?? Xenon lámpa??
(#54813) etwg válasza róbertke hozzászólására (#54810) Válasz Jan 6, 2017
Amikor a HRUSKA született aligha válogathattál a modellivekben. A PILZ ( mai Tillig) szintén születöben volt és elérhetetlen. Igy maradtak a PIKO kátránypapirra szerelt kalapsinjei a nyakatörö váltokkal meg ivekkel.

(#54814) HOTotya válasza etwg hozzászólására (#54813) Válasz Jan 6, 2017
Miért mit akartál.....anno 50éve volt hó télen,Tisza tv-n néztük az adást(amikor volt) Orion rádión hallgattuk a zenét...Warshavával,Volgával,Roburral,Zukkal volt "tele" az utca és Ikarusz buszokkal utaztunk...akkor ezek voltak!!! A kor technikai szintje....nem volt PWM amiről itt "vitáztok"...DE volt már akkor is "használható" modellvasút!!!
(#54815) etwg válasza HOTotya hozzászólására (#54814) Válasz Jan 6, 2017
Nem erröl volt szo, hanem arrol a szerencsétlen Hruska modellröl, ami hát nem sikerült a legjobban. A baj pontosan az volt, hogy a Hruska elötte jo magasra tette a lecet, aztán elbukta a saját célját ( csak szebb lett az azonos koru PIKO mozdonynál - de mechanikailag sajnos jobb nem.) Hiába volt benne a 7 polusu motor meg a jo áttétel, ha keret nem birta.
Valoban rossz topikban került elö, de ez már igy szokott lenni az internetes forumokon, hogy mellékágra lett váltva a téma. Majd talán Frankye helyre teszi, vagy törli az egészet, mert tényleg nem ide valo.
(#54818) róbertke válasza etwg hozzászólására (#54815) Válasz Jan 7, 2017
Azért mert 5 hozzászólás idekerült nem kéne mindjárt Moderátorért kiáltani ....... azt hagyjuk meg a Zindex oldalakat kedvelőknek .....
Három BR84 -em van, egyiket még a néhai Dr Károly Imrétől vettem, a másikat csíkosháTTú Mester adta, hogy csináljam meg magamnak (ez volt a lámpa problémás gépe, nálam sem világít de jelentem Mester már gyönyörűen fut ), és van egy harmadik össze Legózandó, zacsiban. Ami miatt idevalóknak gondoltam őket: PWM vezérlővel a kettő gép eszméletlenül jól fut, már a legalacsonyabb fokozatban - épp hogy elforgatom a potit - elindulnak.
(#54819) etwg válasza róbertke hozzászólására (#54818) Válasz Jan 7, 2017
Nem kiabáltam a moderátorért - nem vagyunk az indexen, és Frankye ért a dolgához. Csak arra gondoltam, hogy átrakja az egészet jobb helyre, mert valoban nem a DCC-be valo.
(#54820) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Jan 7, 2017
Lezárnám a témát, mert az én bűnöm,, én adtam hírt egy öreg Hsuschka BR91-es digizéséről, amiben a ZIMO dekódert nem kellett állítgani, a nagyfrekvenciás PWM-jével együtt.

(A másik szóbakerült Hruschka modell a BR84-es sajnos valóban egy mechanikai rémálom, a rossz anyagválasztás miatt. Nem egy starapabíró gépezet, hiába szebb, mint a kortársai. És mára gyakorlatilag javíthatatlan.)
(#54823) róbertke válasza etwg hozzászólására (#54819) Válasz Jan 7, 2017
Például ide: H0 klubtopic
(#55073) diginewl hozzászólása Válasz Jan 24, 2017
Tiszteletem!

Segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam.
Nem olyan régóta tudok PIC-et írni.
Nézegettem nagyon-nagyon egyszerű fényjelző dekódereket.
Találtam ezt: Szemafor
Ezen belül ezt a "kapcsolást" megépítettem az ULN nélkül, mert olyanom nincs. A kapcsolás

Ez nem működött... jobban mondva nem tudtam működésre bírni. A pic 2,3 és 6,7 lábára tettem egy-egy ledet, plusz 500ohm ellenállást, de nem igazán reagált semmit sem. Volt amelyik világított, volt amelyik nem. Programozni sem tudtam.

Nem lehet közvetlenül a pic lábára kötni LED-et? Pedig olyan jó lenne. Az ULN tranyómező ezek szerint kell a működéshez?


Találtam egy másik "free" kapcsolást ITT
De ebben is a pic kimenetein tranzisztorok vannak.

Ezek szerint a pic közvetlenül nem mehet LED-re? Vagy még valami más hibát is elkövettem?
A pic jó, mert átprogizva szépen állít szervót.
(#55076) proba válasza diginewl hozzászólására (#55073) Válasz Jan 24, 2017
A picet nem érdekli ULN, led, vagy tranzisztor van a kimeneten. A LED-nek testhez képest ugyan úgy működnie kell mint az ULN tranzisztorainak.Ha volt olyan led ami világított, és volt ami nem, akkor vagy nem a kapcsoláshoz való programot égetted be, valamit elkötöttél, esetleg a program nem tartalmazza a konfig biteket, és valamelyik nem jól áll.
(#55082) diginewl válasza proba hozzászólására (#55076) Válasz Jan 25, 2017
Ok! Köszönöm.
Megpróbálom még egyszer. A lényeg, hogy ULN nélkül is tudna menni. 5-8mA-el már egy fényjelző led is gyönyörűen világít.
Azért lenne, jó ha össze tudnám rakni, mert így kb. 5-6 alkatrészből egy DCC pálya mellé bárhova telepíthető fényjelzővezérlőt tudnék eszkábálni.
(#55083) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#55082) Válasz Jan 25, 2017
A PIC kimeneteire azért alkalmaznak - rendszerint - valamilyen tranzisztoros kimenő fokozatot, mert a PIC kimeneteinek terhelhetősége eléggé kicsi. Egy-egy LED-et még elbírnak, de többet "nem illik" rájuk kötni. Ha szigorúan csak 1 LED = 1 kimenet a felállás, és a LED nem valami extra nagy fényerejű típus, akkor a PIC kimenete el fogja bírni (persze előtét-ellenállással).
Ha a hibajelenség fennáll, akkor annak oka a proba fórumtárs által leírtak valamelyike lehet, vagy a PIC "el sem indul", azaz nincs órajel. (Ennek oka lehet az, hogy külső, pl. kvarc órajelet vár a PIC a programja szerint, vagy nem megfelelő frekvencia van beállítva a belső órajelnek, stb.), illetve az MCLR láb folyamatos reset állapotban tarthatja a chipet.
(#55089) diginewl válasza Frankye hozzászólására (#55083) Válasz Jan 25, 2017
Próbálkoztam még. De nem sikerült.

Aztán annyira elprogramoztam a pic-en minden órajelet, meg fuse-t, hogy az eddig működő két relé+két szervó hex sem működött...
Ekkor jutott eszembe, hogy visszatöltöm az eredeti pic-hex-et. (ezt a HE-n, és itt is a Fórumtárs ajánlotta, hogy mentsem le)
Aztán arra rátöltöttem a relé hex-et. Így már ismét ment.

De a fényjelző hex nem akar futni. Gyanítom, valami időzítéses munka/probléma lesz vele, mert a fényjelző hex átír valami 03f8 értékben az utolsó értéket 3FFF-re, holott annak 34FF-nek kellene maradni (ez valami oscal izé a HE-n mondták...). Ezt utólag átírtam, így újra beprogramoztam, de akkor sem megy a PIC.
Így valami még lesz a háttérben amit kézzel kell átírni.
Azt hiszem itt megállok, hiszen eddig is pofátlan nagy mázlim volt, hogy a szervóvezérlő HEX tökéletesen fut vele!
Szinte fillérekből egy komoly, szervó+szívpolarizáló áramkört sikerül össze DIY-elnem
(#55090) proba válasza diginewl hozzászólására (#55089) Válasz Jan 25, 2017
Az osccallal nem hiszem hogy kell foglalkoznod. Az arra való, ha a PIC órajele egy picit eltér a kívánttól, azt ott tudod korrigálni. Azt gondolom annak szinte csak óra építésnél van jelentősége.Ami viszont eszembe jutott, mi van ha nem jó címen próbálkozol vele? Az hogy nem teljesen halott bizonyítja hogy két ellentétes állapotú led van a kimeneten.Ezt csak programból lehet előidézni, ha el sem indul a kimenetek lebegnek. Ezért a DCC jel forrása környékén is keresgélnék.
(#55091) diginewl válasza proba hozzászólására (#55090) Válasz Jan 25, 2017
Nem értek hozzá
Józan, egyszerű logikával úgy gondoltam, ha belement a paco 4 szervós HEX-e, aztán utána a Paco 2 szervós HEX-e, akkor a fényjelző HEX is belemegy.... hát nem Aztán visszaírva a két relés HEX-et működik, akkor valami más bibi lesz a levegőben.

Az viszont lehet, hogy nem jó címen próbálkozom, de akkor melyiken? )) (1-12-ig végignéztem minden váltócímet, mind a 4 kimenetre, és semmi reakció, ellenben a szervós HEX-ekkel azonnal reagál az 5-ös címre, ami az 1-es, és tudom programozni is)
(#55095) slogan válasza diginewl hozzászólására (#55091) Válasz Jan 25, 2017
Melyik hex-et tetted bele ?
(#55097) diginewl válasza slogan hozzászólására (#55095) Válasz Jan 25, 2017
Ezt Paco Unisemaf 8lábú PIC-re

Ez meg a másik HEX Másik szemaf

Mindegyik HEX-nél stabilan világított kettő led, a másik kettő meg nem.
(#55099) slogan válasza diginewl hozzászólására (#55097) Válasz Jan 25, 2017
12F629 van neked ?
(#55103) diginewl válasza slogan hozzászólására (#55099) Válasz Jan 25, 2017
Az. Ez a hex tökéletesen működik vele.
2 relé kettő szervó 1 pic
Most már legalább 6 szor nyomtam rá fel újra, és újra, ez megy rendesen.

Erre mondják, hogy szórakoztató elektronika olcsón
(#55104) proba válasza diginewl hozzászólására (#55103) Válasz Jan 25, 2017
És mivel próbálod elérni? Szerintem mégiscsak címzés gond lesz.
(#55105) proba válasza diginewl hozzászólására (#55103) Válasz Jan 25, 2017
Ha a hexek adat résznek lehet hinni, a szemaforos hexek durván más címen szerepelnek mint a váltó dekóderek. (oldalon lévő leírás szerint a hexek adatrészének számozása megfelel a CV értékek számozásának) Ez alapján a két dekóder címzése köszönő viszonyban sincs egymással. ( szerintem)
(#55106) diginewl válasza proba hozzászólására (#55104) Válasz Jan 25, 2017
NanoX központ, roco MM-el használva. A váltócímzés Roco-féle azaz a cím érték *4+1. Ha cv1 értéke 1, akkor az 5-ös váltócímmel érem el a dekódert, és onnan felfelé.
(#55107) proba válasza proba hozzászólására (#55105) Válasz Jan 25, 2017
Ha esetleg ezzel próbálkozol? talán a 2 vagy (2+4) címen?

semf2.hex
 
(#55108) diginewl válasza proba hozzászólására (#55107) Válasz Jan 25, 2017
Ok, köszi!
Holnap reggel ezzel kezdek, aztán jelentkezem.
(#55109) proba válasza diginewl hozzászólására (#55108) Válasz Jan 25, 2017
Azóta találtam mást róla és lecseréltem az előző hexet, ha lementetted, próbáld ki azt is, de ami most fent van az szerintem közelebb áll a valósághoz
(#55112) piltdownman válasza diginewl hozzászólására (#55073) Válasz Jan 26, 2017
A kapcsolás szerintem olyan szemafort állít, amiben szolenoidok vannak.
Azoknak két fajtájával volt dolgom.
Az egyik átálláskor lekapcsolta magát a meghajtásról, ekkor a PIC lába végtelen ideig lehetett
magas szinten. A másik működtetéséhez csak kb.100ms pulzust kellett, nem lehetett magas a kimenet, mert dőlt az áram a tekercsbe.
Nem lehet, hogy az utóbbi verzióhoz tartozik az sw?
A PIC 12F629 öt kivezetése lábanként +-25mA tud kiadni vagy elnyelni, attól függően,hogy a földre vagy tápra van rövidzárral kötve, a teljes 800mW-os disszipációt sem lehet túllépni, megölhetetlen.
A PIC tudja agyonvágni a 0402-es ledek némelyikét ellenállás ill. sw trükk nélkül.

Ha már szó esett róla.
A HE-en csacskaságot mondtak. A 3fff helyen h’3480’ körüli értéknek kell lennie a névleges 4MHz-es osc. frekvenciához. Ennek átírását a programozó eszözök igyekeznek megakadályozni, külön meg kell keresni a default átállítását. Sw-ben +- 30%-al lehet elhúzni az oszillátort, órát nem lehet róla járatni, nem lehet 5ppm-re beállítani, mászik hőre, tápfesz. változásra.


Bárcsak annyit értenék a farmakológiához, mit te a PIC-hez.
(#55113) piltdownman válasza etwg hozzászólására (#54790) Válasz Jan 26, 2017
Idézet:
„Néha nehéz követni mit is gondolsz,....”
Ajaj, pedig mindent megteszek, hogy közérthető legyen, nyilván bennem van a baj.
Tehát:
1. A indításkor a nyugalmi súrlódást (a csapágyazás ill. a kefe fékezése) kell legyőzni, ekkor
szó sincs „ Kefeveszteség,kollektorveszteség mágneses lépésveszteség stb.”-ről.
2. A motor induktivitás-ellenállás, mint aluláteresztő szűrő egy adott PWM frekvencia felett
(kb.200Hz) a bökdösés”-t leintegrálja, a motor indulása épp olyan ugrásszerű, mintha
egyenfesz.-ről működne.
3. A PWM önmagába (a vasvesztességek nélkül) is nagyobb hő vesztességet okoz a motor
ellenállásán, mint az egyenfesz. meghajtás.
4. A visszacsatolás nélküli PWM meghajtás soros ellenállást jelent, a motor terhelésre
rosszabbul reagál,mintha egyenfesz.-szel lenne meghajtva, nem hagyható el a visszacsatolás,
ha szép gyorsulási-lassulási karakterisztikát szeretnénk.
30us-es (kb. 30kHz-es) PWM-el is mennek a mozdonyok, csak kis sebességnél kb. 10ms-ként
meg kell növelni a pulzusszélességet kb.2ms-re. Egy bizonyos haladási sebesség felett ez a
járulékos kitöltés változtatás elhagyható. Az egyszerű pl. 555-sel működő 100Hz-es PWM
vezérlés esetén a kezelő tekergeti a potmétert, automatikus a bökdösés. Nagy frekvenciás
PWM –nél a kezelő nem tudja gyorsan feltekerni a potmétert majd gyorsan letekerni,
ugyanaz a probléma, mint az egyenfesz.-ről való működtetés, kivéve, ha van elektromotoros
erőre (és nem nyomatékra) történő szabályozás. A „drótozási hálózat, stb” nem számít, egy
dekódert rá lehet kötni a sínre, így lehet a dekoder sw-jét fejleszteni.

A zümmögés nem a transzformátoroknál „megszokott” tekercselési lazaságból ill. a vasmag
nem kellő összeszorításából ered, hanem a forgórész csapágyazásából. Kotyog, üt ami
alacsony frekvenciás PWM-nél esetén az áramingadozásból eredően nyilván jobban károsítja
a motort.
(Ezért pl. a MAXON megadja, hogy milyen minimális frekvencia felett javasolja adott tipusú
motorjait használni és külön méretezett fojtótekercset javasol az áram ingadozás
csökkentésére.)
Folyt.köv.
(#55114) diginewl válasza proba hozzászólására (#55109) Válasz Jan 26, 2017
Köszönöm. Sajnálom, hogy ennyit dolgoztál vele.
Mindkettőt kipróbáltam, a helyzet ugyanaz. Kettő led világít, aztán kész. Nekem az a furcsa, hogy ha belemegyek a programozásba, akkor sem nyikkan meg egyik LED-sem, pedig ilyenkor villogni kéne nekik, nem? Mintha a DCC jel nem jutna be a pic-be
Próbáltam, az osclal-t is (hagytam az eredetin, utána meg átírtam a pic sajátjára), hátha az a gond, de az sem segített, minidg a 2 led világít.

Visszaírtam a 2relé/2servó hex-re, ott minden működik.
Ez van. És tényleg nagyon köszönöm, hogy segíttetettek, mert szervóvezérlőm az LETT!!!
(#55115) diginewl válasza piltdownman hozzászólására (#55112) Válasz Jan 26, 2017
Ez fényjelzős (LED+ellenállás, vagy izzó), nem tekercses.
Ebbe az oscal-ba ne menjünk bele, mert úgysem értem

Tapasztalat: ha nem írom át a gyári 03F8 utolsó értékét a PIC-ben találtra (jelen esetben 34FF), akkor nem működnek a szervóvezérlő hex-ek sem. Megy az összes szervó ide/oda. Ha csak ezt az egy értéket átírom, akkor helyreáll a világ, és minden működik.

(ez a tipikus esete annak, hogy: nem tudom miért, de jó lett a koleszterinszintem, amióta nem szedem a gyógyszert, de odafigyelek az életmódomra - ha már szóba került a farmakológia )))
(#55117) etwg válasza piltdownman hozzászólására (#55113) Válasz Jan 26, 2017
A leirtakhoz nem igen van mit hozzáfüzni, csak néhány apro pontositás, kiegészités.

Nem jo ha a témában keverjük a klasszikus analog PWM-t a DCC PWM-l. A kettö két világ, az egyetlen kapcsolat közöttük a modellmozdony motorja, vezérlési szempontból teljesen eltérö feladat. Ezért igyekezni kell mindig jelezni melyik feladatrol beszélünk.

Az sem jo, ha a Maxon motorra hivatkozunk (vasmentes precizios motor > Faulhaber), mert a modellek nagy többségében nem ilyen motor van, igy félrevezetö lehet. (Sokan ezt lehet, hogy nem tudják igy könnyen axiomának vehetik a leirtakat).

Továbbra sem tartom egészségesnek a PWM frekit a tizkilohertzes tratományba vinni. Ez megint alapvetöen más a DCC-ben és a külsö PWM hajtásban az ilyen nagy frekik amugy is inkább a maxon tipusu motorokra alkalmazhatok.

Néha talán tul messzire kalandozol, amikor a "Kefeveszteség,kollektorveszteség mágneses lépésveszteség stb.”-ről értekezel, ezek a mi kis motorainkra nem igen jellemzöek a kefeveszteségen kivül, de azt már megbeszéltük.

Köszönjük, hogy ennyi idöt szánsz a problémára. Tényleg sokak számára egy egészen uj világot nyithat egy ilyen leirás ( magyar nyelven eddig nem sok ilyesmit láttam).

(#55134) proba válasza diginewl hozzászólására (#55073) Válasz Jan 27, 2017
Először lehetne két linket kérni, a DCC szervó vezérlő a másik pedig a szemafor kapcsolási rajza, és a hozzá tartozó program. Azt sejtem hogy mind a PACO oldaláról származik, de pontosan melyik?
(#55135) diginewl válasza proba hozzászólására (#55134) Válasz Jan 27, 2017
A kapcsolási rajz azonos. A különbség a PIC 4 lába után van csak

Ez a két relés:
Két szervó két relé
Ez a szemafor:
szemafor
Ez a kapcsolás van meg ULN nélkül. Ebbe ha 4 lábra dugok 4 szervót, akkor azt viszi a 4 szervós HEX-el, ha 2 szervót dugok rá, és 2 szervós, két relés HEX-et nyomom rá, akkor úgy megy (a másik lábon tudom nézni egy LED-el, hogy tényleg a szervóút közepén alszik ki a led). Erre ha felnyomom az unisemaf HEX-et akkor meg semmi )))

És a hex. HEX
(#55136) slogan válasza diginewl hozzászólására (#55135) Válasz Jan 27, 2017
E_CV513 equ EE_INI+0x00 ; CV513 Primary Adress low
E_CV515 equ EE_INI+0x01 ; CV515 Max.light 0..15
E_CV516 equ EE_INI+0x02 ; CV516
E_CV517 equ EE_INI+0x03 ; CV517
E_CV518 equ EE_INI+0x04 ; CV518
E_CV7 equ EE_INI+0x05 ; Manufacturer Version
E_CV8 equ EE_INI+0x06 ; Manufacturer ID
E_CV521 equ EE_INI+0x07 ; CV521 Primary Adress high
E_CV541 equ EE_INI+0x08 ; config
E_CV545 equ EE_INI+0x09 ; CV545 Slope
E_CV546 equ EE_INI+0x0A ; CV546 Flashing rate
E_CV547 equ EE_INI+0x0B ; CV547 Aspect table

Ezeket a CV-ket próbálod ?
(#55137) proba válasza diginewl hozzászólására (#55135) Válasz Jan 27, 2017
Akkor ha jól értem: megvan az optocsatolóval a DCC-ről leválasztott kapcsolás ULN nélkül 4 leddel a kimeneteken tehát a másodiként linkelt kapcsolás, és ebbe a szervós program jól működik, a szemaforos meg nem? A szervós ebben a felállásban lehet programozni, a szemaforost meg nem?
(#55139) diginewl válasza proba hozzászólására (#55137) Válasz Jan 27, 2017
IGEN!!!
(#55140) proba válasza diginewl hozzászólására (#55139) Válasz Jan 27, 2017
Ezek szerint az áramkör hibátlannak mondható, hiszen ugyan az.
A következőt próbálnám ki, beírod a szervó vezérlő programját a picbe. Utána elindítod ( elvileg működik) . Leállítás után csinálsz egy teljes kiolvasást. Felírod a 3f8 -as sor utolsó értékét, valamint az összes config bit állapotát. Utána betöltöd a szemaforos programot, ott beállítod az előző kiolvasásból felírt értékeket, és így írod be. Ez után elindítod, hátha megy. Amire kíváncsi vagyok ha ezután kiolvasod a PIC-et vajon a 3f8 sor végi érték változott e a beírthoz képest?
(#55145) diginewl válasza proba hozzászólására (#55140) Válasz Jan 28, 2017
Hol laknak a konfig bitek?
(#55146) proba válasza diginewl hozzászólására (#55145) Válasz Jan 28, 2017
A programozód egy erre elkülönített részében.

programozó.jpg
 
(#55147) zsolesz74 válasza piltdownman hozzászólására (#55113) Válasz Jan 28, 2017
Idézet:
„Ajaj, pedig mindent megteszek, hogy közérthető legyen, nyilván bennem van a baj.”

Aki akarja érti, aki nem érti, az nem érti az elektronikát.
(#55148) zsolesz74 hozzászólása Válasz Jan 28, 2017
Kedves PACO utánépítők!

Többször előfordult már, hogy a PACO oldalon lévő HEX file-ok hibásak voltak. Ennyi a ti problémátok. Sajnos a fiatalember kb 10 éve már nem frissített semmit az oldalán. Többen, akik utánépítettek,(többek között én is a kezdetek kezdetén) az egyes vezérlők szoftverén frissíteni kellett.
(Kértem a Mr. Canada-t, hogy legyen szíves frissíteni, mert egyes procik nem vagy drágábban elérhetők. Semmi reakció nem volt. Ezután kértem, hogy legalább adja ki a forráskódokat, hogy a programkódot át lehessen írni az új sorozatú F1 procikra, erre sem volt válasz. Úgyhogy ennyit Paco-ról.)
Ezért egy idő után, a megjelent legújabb PIC-ek és ATMEL procik miatt, célszerűbb volt más megoldást találni. Én a teljes DCC standard megtanulásával kezdtem. Ezt azért ajánlom mindenkinek, aki eszközt akar építeni. Mindenki másnak ott a vasútmodellbolt.

Megjegyzés: Ha egy más személy által készített program hibás, és az csak és kizárólag HEX-ben van, egyszerűbb megírni az új programot, mint kikeresni a hibát abból az adathalmazból.

De ne adjátok fel! Én 5 éve írok PIC programokat és bármikor megírom, átírom, ha éppen egy megrendelőnek olyanra van szüksége, ami még nincs meg.

Azt pedig senki se gondolja, hogy odaadjuk a forráskódot.
De erről nyugodtan megkérdezhetitek, TOPI-t a Trainmodulstól, esetleg dccvillanyost a Digitoolstól. Na ez a DCC profiktól, nem az ingyenes programkód feltöltés a PIC-kbe.

Ajánlom még az utánépítők figyelmébe:
A MERG oldalt!.
A Digital-bahn oldalát.

Ha pedig valakit komolyabban érdekel a DCC téma és meg akar tanulni bármit ezzel kapcsolatban, annak ajánlom ezt az oldalt:
NMRA DCC section

Üdv:
Zsolt
(#55151) diginewl válasza zsolesz74 hozzászólására (#55148) Válasz Jan 28, 2017
Jól van na!
Értjük, értjük. (tudom ez elsősorban mind nekem szól)

Elég lett volna néhány sor: a paco oldala elavult, a pic-ek okosodtak. Ennyi, és mindent értek. Nagy mázlink van, hogy a többi működik.
(#55156) diginewl válasza proba hozzászólására (#55140) Válasz Jan 28, 2017
Kipróbálom holnap reggel.
Nagyjából értem mit kell tennem.


Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Nagyon valószínű, hogy valamit nem jól írok bele a pic-be, ezért nem hallgat a központra.

(#55158) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#55156) Válasz Jan 28, 2017
Végre megtaláltam, honnan szedtem le a Fucik.name oldalnak szervóvezérlő leírását, és hex-ét!!!
(mert a fucik oldalró NEM lehet, de ezek szerint a bácsi elfelejtette, hogy régebben "kollaborált" a Paco-val ))))

A paco oldalán van fenn ez is.
ITT

Ez okosabb, mint ami az eredeti paco oldalon fenn van, és szebben is viszi a szervókat!
(#55160) JZoli válasza diginewl hozzászólására (#55135) Válasz Jan 28, 2017
Az nem okozhat problémát, hogy a szervós kapcsolás másik PIC-el van megoldva mint a jelzős kapcsolás (829-629)?
(#55161) diginewl válasza JZoli hozzászólására (#55160) Válasz Jan 28, 2017
Nem, mert mindegyik 629

(#55166) zsolesz74 hozzászólása Válasz Jan 28, 2017
PACO oldala akkor is nagyon hasznos, ha az ember meg akarja tanulni a DCC programozást és segítséget akar kapni.
Akkor is nagyon hasznos, ha csak saját építést akartok használni.
Ezzel együtt vannak programok, amiket még tovább lehet javítani, és vannak HEX file-ok, amik nem működnek.
***
(#55171) hkrisz79 hozzászólása Válasz Jan 28, 2017
Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni valaki olyantól aki otthon van ESU function mapping témában. Valószínűleg nem olyan bonyolult, csak nekem sehogy sem sikerül kibogozni a rejtélyt. Szóval a feladat adott: ( a hátsó telek alatt ásunk tovább.. ) Van egy ESU LokPilot 4.0 8 tűs dekóderem, amit beleraktam egy Roco Szergejbe. Az 1-es oldali vezetőállásba raktam világítást mivel egy ideje már egy vezér úr is lakik ott. Az SMD led-et AUX1-re kötöttem. Azt szeretném megoldani hogy F1-el lehessen le-föl kapcsolni a világítást. Ha minden-t defaultban használok akkor ez működik is bekapcsolt F0 mellett de csak az egyik irányba. Abban a pillanatban le is kapcsol amikor a mozdonnyal irányt váltok. Addig már eljutottam magamtól hogy ilyenkor elsőnek CV31 = 16, aztán CV32=2 és lehet kezdeni az állítgatást. A legtöbb amit ki tudtam hozni hogy működött a fix le-fel kapcsolás mindkét irányba, de ekkor meg nem voltak homlok és zárófény az egyik irányba. Mi lehet a megoldás? A segítséget előre is köszönöm!
(#55173) diginewl hozzászólása Válasz Jan 29, 2017
Tiszteletem!
Sikerült szóra bírnom a pic-et, ha szemafor hex van benne.

A paco oldalán levő, előre programozott Dcc semaf hex működik! Bár egy kicsit bugos, mert a 3 fényű jelzőnél van egy olyan állása ahol mind a 3 lencse világít, de 2*2 lencsés jelzőnek tökéletesen működik!!! Itt lehet címet átírnom, stb.
Érdekes, hogy se az unisemaf 10, se a 20 (amit 2014-ben raktak fel nem működik, és arról a holland oldalról linkelt szemafor hex-sem működik).
Most még megpróbálom ennek a konfig bitjeit átírni a másikba, aztán ha nem megy, akkor itt zárul az egyszerű unisemaf ügyem.
Mindenkinek jó pihenést a hétvégére!
Köszönet a segítségekért!
(#55180) proba válasza slogan hozzászólására (#55152) Válasz Jan 29, 2017
És mellékesen, nem kis meglepetésemre némely alkalmazás ( köztük a semafor) is tartalmazza a forráskódot is...
Lapozás       39/62    
Frissek
  2024. Máj, 17. Pé
10:57:17
  Jelenleg 17 fő olvassa az oldalt
Hirdetés