Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kezdő modellező
Kezdő modellező
Témaindító: HitMen476, idő: Nov 22, 2012
Témakörök:

Lapozás       24/24
(#60278) KromekPal hozzászólása Válasz Szept 23, 2018
Szevasztok.
Szeretném eldicsekedni, hogy sikerült megoldanom a visszajelzéseket a váltóról. etwg ledes ötletét használtam fel, a váltókon átfolyó áram felhasználásával. Optikai csatolót tettem a váltó tekercsekre, azok reléket működtetnek. Most már megy a vezérlőpanel visszajelzés, a jelző állítás, ezekkel együtt le tudom kapcsolni az áramot a tilos állású jelzők előtti szakaszokon. A célom egy későbbi automatikus üzem, analóg rendszeren. Persze csak két színt használok a jelzőkhöz, és még minden jelzőhöz nem építettem ki, csak próbára készült egy panel.
(#60280) Frankye válasza KromekPal hozzászólására (#60278) Válasz Szept 24, 2018
Gratulálok!
(#60282) novakerno válasza KromekPal hozzászólására (#60278) Válasz Szept 25, 2018
Én is gratulálok! Esetleg néhány képet feltennél, hogy látni is lehessen az eredményt? Üdv: Ernő
(#60283) diginewl válasza KromekPal hozzászólására (#60278) Válasz Szept 25, 2018
Igen - az ötlet jó. Egy dolgot többféleképpen is meg lehet oldani. Ennek ékes példája ez.
Amikor egy dollárért eljön egy dupla relés, optocsatolóval leválasztott LED-es áramkör 1, igen EGY dollárért Kínából, az egy relés (igaz az tranzisztoros) változat pedig FÉL dollárért, akkor igenis itt az ideje vasút modellezni!!!!!
(#60284) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#60283) Válasz Szept 26, 2018
Most olvasom mi történik a kínai postával.
Lehet lőttek ennek a beszerzési forrásnak...
(#60285) JZoli válasza diginewl hozzászólására (#60284) Válasz Szept 26, 2018
Bocs, de én is rendelek elég sok dolgot, viszont nem láttam/olvastam még semmit. Mire gondolsz?
(#60286) diginewl válasza JZoli hozzászólására (#60285) Válasz Szept 26, 2018
Izé? Nem olvasol netet? (max áttesznek minket az OFF-ba)
pl. ez:
Index
Mivel ez már hírként is bekerült mindenhova, valószínű sokkal jobban megszigorítják a csomag ellenőrzéseket....
Azaz nem feltétlenül hiszik el, hogy 100db npn sot23-as tranyót kértél 1 dollárért, és az is van benne a csomagban.
Ezek az anyagok nagyon kis mennyiségben is piszok hatásosak, ezért ilyen mini csomagban is bekerülhetnek. Ami nekünk, a legális megrendelőknek nem jó, mert vagy drágulni fog a postázás (free sipping nuku), vagy még hosszabb ideig fog az útja tartani...

Nekem, ez jön le...
Amúgy az egész esetet el sem tudom képzelni. Itt Hazánkban ha 12mikrogammal (mikro!!! NEM mili) nem tudok ilyen szerből elszámolni, ugrott a működési engedélyem, és 5 évre eltiltanak a szakmámtól - Uniós szinten, azaz nemcsak Magyarországon. Ezek meg simán rendelnek ilyent Kínából ide Magyarországra 500GRAMM-ot.
Ez BRUTÁLIS!!!!
(#60290) KromekPal válasza novakerno hozzászólására (#60282) Válasz Szept 28, 2018
Köszönöm a válaszokat. Készítek képeket, esetleg videót és felteszem.
(#60291) KromekPal válasza diginewl hozzászólására (#60283) Válasz Szept 28, 2018
Igen kínai cuccok. Csak elég bonyolult lett az ügy. Most nem csak a szállításra, hanem a kivitelezésre gondolok. Például egy SHARP optocsatoló nálunk több rongy, addig a kínai 100 mondom száz darabot küldött 340 forintért. Most emelte az árát 450-re, 100 darabnak. Már el is használtam kettőt, az elsőt tönkretettem.
Igen, a relés modulok is ennyibe kerültek, csak az nem elég, mert sajnos a kivitelezésük miatt még egyszer át kell fordítani a csatolást. Le kell őket választani teljesen, ehhez kelet a fent említett csatoló. De megoldottam.
Mindezek ellenére, most már úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb mégis a bipstabil relék használata, amit a Csikoshátu írt.(#59611) (#59618) Az a baj, hogy későn értettem meg a működését a rendszernek és túlkomplikáltam. Rendeltem is belőle a netten két tucatot.
Egyenlőre ennyi, ha érdekel valakit egy móricka rajzot készítek a kapcsolásról.
(#60292) KromekPal válasza diginewl hozzászólására (#60283) Válasz Szept 28, 2018
Rendeltem én négy relés, meg hat relés, optocsatolós áramköröket, 340 ft ért darabját, a hatrelésnek ugyanúgy 340 volt, ahogy az egy relésé.
(#60294) diginewl válasza KromekPal hozzászólására (#60292) Válasz Szept 29, 2018
Ha ilyen relét veszel:
ALI opto-s
Ebben már benne van a neked szükséges LED az optocsatolóban.
Nem kell még külön LTV-t (optocsatolót is venni).
Ez valóban monostabil. Így nem tudom mennyire használható a te esetedben.
Vannak valami egybeépített monostabil relére rárakott jelmegtartó áramkörrel ellátott cuccaik is.

Bistabillal már kicsit nehezebb eset a Kínaiaknál. Éppen most szívtam meg. Egy bistabil két tekercseset AZ850P2-12V-t rendeltem (egy dollárért). Ez helyett jött egy TQ2-12V (azaz monostabil egytekercses).
Ebből a TQ2-L2-12V lenne az igazi. "Asszonyga" az eladó higgyek neki, hogy az kéttekercses... Hiszek én neki, de pontosan úgy működik, ahogy az egytekercses monostabil. Ebben nincs gond, nyilván ha 20-at rendelek, akkor vívódunk még rajta, de ezen nem veszünk össze.
Üdv: Jenő
(#60295) KromekPal válasza diginewl hozzászólására (#60294) Válasz Szept 29, 2018
Ugyanezen cégnél, csak a magyar nyelvű boltjukba forintért vettem hasonló reléket. Itt.

Az fz1 váltóáramát egyenirányítottam. A grécz (+) végét közösítettem. Ehhez készítettem a visszajelző ledeket, melyek, kétszínűek, egyik a váltó egyik tekercsét a másik, a másik tekercset terheli. mivel a váltó nyomógomb közöse így (-) polaritású lett, ezért közös katódú ledeket építettem be. Mivel itt veszem el az optocsatoló bemenetére a jelet ezért a belinkelt, és az általam is vásárolt relés opotocsatolók nem jók, mert a másik (+) polaritásuk a közös. Ebből adódóan polaritást kelett váltani amihez nagyon megfelel egy mini pc817 -es optocstoló.

A bistabil reléket nem a kínaiaknál rendeltem, hanem egy amerikai oldalról, csak az a baj, hogy decemberre ígérik.

Elnézést az értetlen magyarázatomért.
(#60296) KromekPal válasza diginewl hozzászólására (#60294) Válasz Szept 29, 2018
Néztem a bistabil reléket a kínaiaknál, az a baj velük, hogy a bistabil funkciót elektronikusan oldják meg és nem mechanikusan. Ezért nem alkalmasak az általunk elvárt feladatra.
(#60297) diginewl válasza KromekPal hozzászólására (#60296) Válasz Szept 29, 2018
Bistabil - reteszelő relék. (bistable latching relay)

Magyar oldalt is említsünk - mint kályhát:
TQ
Zettler

ALI - TQ relé

Ezek mind kéttekercses, adott impulzusra abban az állapotban maradnak. 2 áramkörös. Olyan mint a régi PIKO relé, vagy BTTB relék. Nem kell ezt az USA-ból rendelni
(#60298) KromekPal válasza diginewl hozzászólására (#60297) Válasz Szept 29, 2018
Köszönöm a linkeket. Megnézem.
(#60302) KromekPal válasza diginewl hozzászólására (#60283) Válasz Szept 30, 2018
Készítettem képeket, a galériába szerettem volna feltölteni de nem megy . A felugró, feltöltő ablakba nem jelenik meg a feltöltés gomb.
Ide töltök párat.
Megjegyzés: A bontásra még nem érett meg.

Elnézést az Ernőnek készült a kép, eltévesztettem.

20180930_203...jpg

20180930_203...jpg

20180930_203...jpg

(#60305) Frankye válasza KromekPal hozzászólására (#60302) Válasz Okt 1, 2018
Idézet:
„...nem jelenik meg a feltöltés gomb...”
A böngésződ nem megfelelő, vagy le vannak tiltva egyes bővítmények (pl. ActiveX, Flash, SilverPlayer, stb.) Próbáld meg egy frissebb verziójú böngészővel, vagy engedélyezt a bővítményeket!
(#60307) KromekPal válasza Frankye hozzászólására (#60305) Válasz Okt 1, 2018
Igen ez így van. Köszönöm a válaszod.
Azokon az oldalakon, ahol jelszavakat kérnek ezt a böngészőt használom bővítmények nélkül.
Tudom nem az oldal hibája.
(#60317) novakerno válasza KromekPal hozzászólására (#60302) Válasz Okt 2, 2018
Köszönöm a képeket, nagyon tetszik amit csináltál. Egy kérdésem lenne. Vezeték-összekötőknél nem próbáltad a rugós, nem csavaros fajtákat? Sokkal könnyebb és gyorsabb dolgozni vele, igen kis méretűeket is lehet ma már kapni. Én ezeket tervezem alkalmazni. Még egyszer gratulálok!
(#60318) KromekPal válasza novakerno hozzászólására (#60317) Válasz Okt 2, 2018
Ez is átmeneti megoldás.
A laprugó szorítású kötőelemekből van pár darab. Az is igaz, csak, 0,25 -ös nél nagyobb méretben, de két problémám van vele, az egyik, hogy nem rögzíthető, a másik, hogy nem oldható kötést biztosít. Valószínű létezik kisebb méretű is de, rögzíthetőt és oldhatót egyáltalán nem láttam belőle. Még a csokival (sorkapocs)is a z a bajom, hogy nagyon nehéz kisméretű fa és pozdorja csavarhoz hozzáférni.
(#60465) Zsolt76 hozzászólása Válasz Nov 4, 2018
Sziasztok!

Az alábbi FUGGERTH 4562 2-fényű MÁV szabványú fényjelző lábkiosztása az alábbi?

piros: piros fény (+)
zöld: zöld fény (+)
fekete: közös test (-)

Hány Volt-os táppal működnek, 16 V DC?

Létezik hozzá egyébként valamilyen vezérlő?

köszi a segítségeteket!

FUGGERTH 456...jpg

FUGGERTH 456...jpg

Lapozás       24/24
Frissek
  2018. Nov, 16. Pé
18:50:08
  Jelenleg 34 fő olvassa az oldalt
Hirdetés