Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Piko digitális rendszer
Piko digitális rendszer
Témaindító: xy6666, idő: Márc 27, 2011
Témakörök:

Lapozás   1/2    
(#5337) xy6666 hozzászólása Válasz Márc 27, 2011
Sziasztok.

Bocsi, hogy ilyen alap dolgokkal zargatlak titeket, de elég kezdő vagyok. Vettem egy Piko digitális startkészletet, de nem tudom hogyan tovább. A váltó digitalizálását szertném megoldani. Láttam dekódereket a trainmodules honlapján, de nem tudom melyik jó a piko váltóhoz.

Irjon az is akinek bármi más információja, tapasztalata van a piko digitális rendszerrel kapcsolatban, minden sokat segíthet.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#5340) SzerNoh válasza xy6666 hozzászólására (#5337) Válasz Márc 28, 2011
Szia!

Csak a sima váltód van ? vagy van hozzá Piko állítómű is?
(#5344) xy6666 hozzászólása Válasz Márc 28, 2011
Vettem hozzá piko állítóművet is.
(#5345) SzerNoh válasza xy6666 hozzászólására (#5344) Válasz Márc 28, 2011
akkor ezt javaslom
az oldal alján ott van a bekötés technikák is.
(#5354) xy6666 hozzászólása Válasz Márc 29, 2011
Köszönöm szépen.

Egyébként a piko digitális rendszere jónak számít, mert a fórumokon, blogokban egy szó sem esik róla ellentétben azzokkal a márkákkal amikről még életemben nem hallottam?
(#5355) SzerNoh válasza xy6666 hozzászólására (#5354) Válasz Márc 29, 2011
Szia!

Amennyire utána néztem most hirtelenjében azt találtam hogy a Piko LocoNet szabványt használ ami jobb mint a Roco XpressNet. Mi is Loconet-et használunk a terepasztalunknál, és stabilabb is.
Bővebben:

XpressNet: Olyan buszrendszer, melynek az elve a fix eszköz címzésen alapszik. Maximálisan 32 eszközt tud kezelni, ami kisebb terepasztalokra elég csak.

LocoNet: Egyik legnagyobb előnye, a magasabb eszközszám, és a dinamikusabb működés. Míg az XpressNet rendszer fix címekkel dolgozik, addig a LocoNet rendszer a becsatlakozáskor oszt ki az eszköznek címet. Legnagyobb felhasználása: Nagyobb terepasztalok, a FREMO alapja!

forrás


Amiért jobban hallhatsz itthon a Roco dolgokról szerintem az azért van mert nagyobb a kínálata mint a Pikoénak
(#5364) xy6666 hozzászólása Válasz Márc 31, 2011
Ah, megnyugodtam. Nagyon köszi az infokat, és a segitséget. Most egy ideig elleszek a váltóval.
(#7376) mexi hozzászólása Válasz Jan 4, 2012
Sziasztok!
Segítsetek!
Van egy PIKO 57175-ös kezdőkészlet, hozzá 5 db 55271-es váltóállító. Ezt kellene vezérelni egy KUEHN-Digital WD10-el. Ehhez van egy szép német használati utasítás, ami még nem lenne baj. A nagyobb baj velem van, aki még csak éppen hallott a CV-kről. és a DCC-ről. Tud valaki abban segíteni, hogyan lehet azt felprogramozni, hogy a távirányítóval kapcsoljam a váltókat? Tudom, hogy nem bonyolult, de még nem csináltam ilyet és nem ismerem eléggé a technológiát....
Köszi
(#8361) Tamas31 hozzászólása Válasz Ápr 15, 2012
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem vettem egy Piko digitális kezdő settet,és van egy Piko gyesevem ami nem digis.
De átlehet alakítani digivé.Hogy kezdjek hozzá?
Mert még igen kezdő vagyok.
Be vallom őszintén egy kicsit benéztem a dolgot mert előbb vettem egy mozdonyt mint egy kezdő set-et.Most pedig csak lesek hogy most mit is csináljak?
Azt tudom hogy venni kell egy decodert de azt hogy kell bekötni arrol halvány lilám sincs.

Ha lenne valaki aki tudna segíteni nekem azt igazán megköszönöm nagyon szépen.

Ja és még egy kérdés analóg vonat fog e menni digitális rendszeren vagy adjam el az analóg mozdonyomat ami másik nagy ötletem volt meg venni.
(#8362) diesel693 válasza Tamas31 hozzászólására (#8361) Válasz Ápr 15, 2012
Szinte minden mozdonyba beépíthető digitális decoder. Lényeges, hogy olyan méretűt kell beszerezni, amelyik belefér, a választék ma már igen nagy. Így megoldhatod analóg mozdonyod felhasználását is, ugyanis az digitális pályán jelenlegi állapotában nem tud működni. A decoderkhez általában részletes beépítési utasítást mellékelnek, ennek ellenére minden szakmai ismeret és gyakorlat nélkül ez elég reménytelen vállalkozás. Már az elektromos szempontból megfelelő decoder kiválasztása is igényli a kellő szakmai ismereteket.
(#8363) nohab 74 válasza Tamas31 hozzászólására (#8361) Válasz Ápr 15, 2012
Kérdez ráBővebben: Link.A mester biztos segít
(#8364) Tamas31 válasza nohab 74 hozzászólására (#8363) Válasz Ápr 15, 2012
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Ha lesz valami kérdésem akkor még írok.De majd rakok fel majd képeket is.
(#8392) Tamas31 hozzászólása Válasz Ápr 22, 2012
Sziasztok
A segítségetek szeretném kérni most vettem egy Piko digitális kezdő setet és megse akar mukkani.Pontosabban van valakinek valamilyen ötlete hogy hol tudok egy magyar nyelvü használati utasítást beszerezni mert csak németet kaptam hozzá.
(#8393) Tamas31 válasza diesel693 hozzászólására (#8362) Válasz Ápr 24, 2012
Szia
ne haragudj hogy zavarlak de te mennyire vagy értesz a piko digi 1-hez?Mert most vettem egy kezdő setet és nem akar meg mozdulni.
Van valami ötleted?
Köszönö a segítséget előre is.
(#8399) nohab 74 válasza Tamas31 hozzászólására (#8393) Válasz Máj 3, 2012
Szia! Én szerintem vegyél egy Roco multimaus mert van hozzá magyar nyelvű le írás,és látod rajta mit csinálsz
(#8419) Tamas31 válasza nohab 74 hozzászólására (#8399) Válasz Máj 7, 2012
Értem ha vissza kapom akkor veszek egyet.
Remélem fog menni és nem én vagyok a bamba.
(#8510) PikoDCC hozzászólása Válasz Jún 5, 2012
Azoknak akik Piko digitális rendszert (távírányítósat) használnak és nem kaptak vagy nem tudnak letölteni magyar kézikönyvet akkor kérésre beszkennelem és felrakom ide a fórumba. Nekem sok segítséget adott
(#8518) Frankye válasza PikoDCC hozzászólására (#8510) Válasz Jún 7, 2012
Szerintem hasznos lenne mindenképpen, ha nem nagy munka (vagy ha van időd rá), véleményem szerint örömmel vennék a többiek, ha feltennéd. (Nekem jelenleg sem analóg, sem digitális rendszerem nincsen...)
(#8521) PikoDCC hozzászólása Válasz Jún 7, 2012
Hova rakjam fel a kész pdf-t kb 16-17MB?
(#8523) PikoDCC hozzászólása Válasz Jún 7, 2012
Na sikerült felraknom a magyar kezelési útmutatót. link
(#8618) Tamas31 válasza PikoDCC hozzászólására (#8523) Válasz Júl 1, 2012
Szia
Nagyon szépen köszönöm azt,hogy fel tetted mert nagy nagy segítség lesz nekem a későbbiekben.
Vissza is kaptam a vonatot 1 hónapi szerelés után és lőn
működik.
(#8621) PikoDCC válasza Tamas31 hozzászólására (#8618) Válasz Júl 3, 2012
Szívesen, ha kell még valami segítség akkor szólj nyugodtan mert én is piko digi 1-et használok bár már terepasztalnyi sínem van jelenleg, és 2 mozdonnyal és 6 ledes vagonnal használom. Ajánlom hozzá a piko 55006 18v-os trafót használok és gond nélkül elmegy vele minden bár elvileg nem lehetne rá ezt rakni de a T3-mas trafót már nem gyártják.
(#8623) Tamas31 válasza PikoDCC hozzászólására (#8621) Válasz Júl 3, 2012
Hát ez az!!
Akkor a kis modellező mint én aki kezdő mit csináljon?
Mert égen földön keresem azt a trafót de nem kapok.
Utána néztem de sehol.
Van egy kérdésem a Piko ICE3-ba lehet világítást rakni?
Mert találtam egy jó pár lápa testet de nem találok semmilyen rá vonatkozó adatot.
Neked mi a véleményed?
(#8628) PikoDCC hozzászólása Válasz Júl 5, 2012
Hát szerintem először is szedd szét a vagon amit vagy az ütközők (ez inkább mozdonyok esetén van szerintem) vagy a egész alváz vagy a nagy fém vagy műanyag alja tart (ilyen kor én egy nagyin kicsi sima vagy egyenes végű csavarhúzóval feszítettem fel és úgy kellett lepattintani, ennek az a veszélye hogy eltörhet a műanyag üveg megkarcolódik a festés meg ilyesmi. Majd nézd meg/mérd le a vagon kasznijának a belső részét és úgy már könnyen lehet találni világítás panelt. Ha olyat akarsz mint a mit én használok(ha áram van a sínben mindig világít, nem kapcsolható) akkor olcsón megúszod. De ha digitálisan kapcsolhatót akarsz akkor 1-2ezerrel is drágább lehet egy panel. Az áramot vagy a sínből a kerekeken át kapja, ilyenkor 2 kereket azonosan kell rakni hogy ne legyen rövid zár és a másik 2 tengelyt pedig pont ellentétesen. Az ice 3 vagonokban elvileg (még nem láttam a piko ice 3-ját személyesen) van egy olyan csatlakozó amin az áram keresztül halad, és ha ezt a vagon belsejében megbontod akkor csak rá kell forrasztanod és megy is, ha digitális akkor pluszba be kell programozni. Én a zzemokinál vettem a paneleket és a kerékáramszedőket. A trafóval kapcsolatban: ha csak egy mozdonyt üzemelsz + még a világítás annak bőven elég a gyári 14V-os táp én csak az miatt vettem meg a nagyobbat mert 2 mozdonynak tud elegendő mA-t biztosítani és a 6 vagon világítása kb egy mozdony mA felvételének számít mármint a gyrtó honlapján.
hasznos linkek:
zzemoki
csíkos-műhely
digitools
trainmodules
A galériámban van pár kép a világításról fotók
Nyugodtan írj ha kell valami segítség.
(#8741) dodidodo hozzászólása Válasz Aug 12, 2012
Sziasztok! Szeretnék terepasztalt építeni és digitális vezérlést tervezek. Milyet ajánlotok nekem, kezdőnek
(#11689) STTaradder válasza dodidodo hozzászólására (#8741) Válasz Dec 20, 2012
Bárki aki kezdőként akar digitális vezérlést az egy kezdő Digitális készletet vagy az ahhoz való vezérlő szett beszerzését ajánlom.
Amihez van magyar ha más nyelven is jó értesz akkor olyan nyelvű leírás.
Nem bonyolult de az adott szetthez tartozó kézikönyv nagy segítség.
Egy szett a kézvezérlő(k) egy Bosster egy Központi egység (ez a kettő legtöbbnél már egyben van) és egy trafóból áll.
(#11831) SonyStef válasza PikoDCC hozzászólására (#8523) Válasz Dec 25, 2012
Kedves PikoDCC! A 12 éves fiamnak karácsonyra vettem egy PIKO induló készletet, ICE3, Digi1 vezérlővel. Németországból jött, magyar leírás nem volt hozzá, bár beszélek valamennyire németül, de egyáltalán nem értettem. Még tegnap este megtaláltam, hogy valakinek feltöltötted a magyar leírást, ezt ezúton is köszönöm, de sajnos a magyar leírással sem sikerült elindítanom...

Én gyerekkoromban játszottam PIKO H0 vasúttal, de az már volt vagy 30 éve, az itt most nem segít... A gyerek nem tud játszani a karácsonyi ajándékkal, romokban van, én meg felrobbanok a dühtől...

Nem tudnád pár mondatban leírni, hogyan tudnám beüzemelni?

- Bekötöttem szabályosan az áram csatlakozót
- Azt az egyik leírásban megtaláltam, hogy a "C" csatornát kell használnom.
- A mozdony aljára fel van ragasztva egy kód, amivel nem tudom, hogy kell-e kezdeni?

1. Áram alá helyeztem a Digi1-et, folyamatosan világított a piros led.
2. Megnyomtam a "C" gombot.
3. Megnyomtam a vonat piktogramot, ami után csináltam sok mindent, de nem segített, nem indult el...(

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.
Mohácsy István
(#11833) PikoDCC válasza SonyStef hozzászólására (#11831) Válasz Dec 25, 2012
Szerintem ne a C csatornára rakd mert alapból mindig az A csatornán megy elvileg, "1-es" címen. És úgy kapcsold be hogy rajta van a mozdony. Ezután nézd meg hogy nem mozog-e valamerre a mozdony (a nyilakkal) majd ha nem sikerült akkor nyomd meg a "mozdony" gombot és írd be pl a "1" és nyomj utána valami nem számot. Ha jól csinálod akkor furcsán villog a digi1 és egy kis idő után nem villog. Nekem úgy sikerült elindítanom hogy csak ráraktam majd A csatorna és "+" jel. Próbáld ki ezeket hátha segít. Remélem tudtam segíteni. ;)
Üdv: PikoDCC
(#11835) PikoDCC válasza PikoDCC hozzászólására (#11833) Válasz Dec 25, 2012
Bocsánat elírtam nem a mozdony gombot kell megnyomni hanem a "duplabalra váltó" gombot kell 2szer.
Szóval programozás menete: 2szer Duplaváltógomb majd egy szám 1-127-ig majd 1szer a duplaváltógomb. Amit elötte írtam az kimondottan a vezérléshez van, hogy ha több mozdony van a pályán akkor így egyszerűbb.
Üdv: PikoDCC
(#11837) SonyStef válasza PikoDCC hozzászólására (#11835) Válasz Dec 26, 2012
Köszi a gyors visszajelzés! Ma nekiszaladok még1x...
(#11839) PikoDCC válasza SonyStef hozzászólására (#11837) Válasz Dec 26, 2012
Sok sikert hozzá. Remélem sikerül majd. ;)
(#11842) Tamas31 válasza SonyStef hozzászólására (#11837) Válasz Dec 26, 2012
Hali
Ha nem megy a vonat egybol akkor nezesd meg a motort mert en is pont igy jartam pont ugyan ezzel.De neked nem biztos hogy ez a baja.Nem feltetlen,hogy a dekoderrel van baj.
(#11843) Tamas31 hozzászólása Válasz Dec 26, 2012
Meg valami a számát beütötted mert nem csak a betű kell hanem a szám is mert a 0-as kód az a analóg mozdonyoké.
Ez tuti mert nekem is van analóg a digis pályán.
(#11850) SonyStef válasza Tamas31 hozzászólására (#11843) Válasz Dec 26, 2012
Köszi neked is a segítséget!

Rosszul kötöttem be a csatlakozót, ez volt az első és legnagyobb gond... Ezt kiküszöböltem, a vonat elindult, de egy irányban, egy sebességgel megy körbe körbe...

Azóta a fiaim már programoztak valamit rajta, tudnak irányt változtatni és sebességet, de a mozdony kódolás még nem jön át. Ez egy ICE3 szerelvény, 4 kocsiból áll, a Boardbistro kocsiban van a motor, annak az alján van egy 10-11 jegyű szám (most nem emlékszem rá pontosan), de betű nincs...

A leírásból az jön át, hogy lehetne sok mindent csinálni, csak azt nem írják le, hogy hogyan... Legalább is én így érzem...

Ha nem lennének rendes emberek a fórumon, akkor még mindig nem menne a vonat. Szeretném, ha sikerülne programozgatni és később bővíteni a jelenlegi induló készletet, mert hasznosabb, mint a telefonokat, meg a PC-t és konzolokat nyomkodni...

Üdv.
(#11853) Tamas31 válasza SonyStef hozzászólására (#11850) Válasz Dec 26, 2012
Hali
Szerintem tökéletesen igazad van.
(#11855) etwg válasza SonyStef hozzászólására (#11850) Válasz Dec 27, 2012
jelenlegi induló készletet, mert hasznosabb, mint a telefonokat, meg a PC-t és konzolokat nyomkodni...


Ebben tökéletesen igazad van, de ne feledd, itt is computerekkel van dolgod (mégha nem is mindent látsz belölük), és ehhez mindenütt a világon egy tanulási idö is tartozik. Ha már néhány nap alatt sikerül mozgásra birni a vonatot az majdnem jo jelnek számit...
(az okos telefont sem tudod gyakran honapokig kezelni, söt elöfordul, hogy gyakran telefonálni sem tudsz vele ugy, ahogy megszoktad...).
(#11856) SonyStef válasza etwg hozzászólására (#11855) Válasz Dec 27, 2012
Igen, arra már rájöttem, hogy csak első ránézésre vettem azt, amit gondoltam, persze kicsit önző módon azt gondoltam, hogy a gyerekkoromból némi retró feelinget próbálok becserkészni a gyerekeim életébe, de csak a látszat az, valóban egy computert vettem, aminek nincs se kijelzője, sem billentyűzete, sem érintőképernyője, nem olyan elterjedt, mint az windows, vagy az android, vagy az ios, ezért kicsit nehezebb infót szerezni hozzá. A mai gyerekek egyrészt elég rámenősek, ha akarnak valamit, akkor kitúrják maguknak, viszont nagyon türelmetlenek is, ide a cipót, hamm bekaplak... Ha nincs prompt eredmény, akkor lépnek és ebben kell segítenem, mert én a koromból adódóan kitartóbb vagyok, viszont picit úgy érzem, hogy ez meghaladja az én kereteimet... Nem értem, hogy miért autodidakta módon kell ezt elsajátítani? Amit PikoDCC jóvoltából (még1x nagyon köszönöm neki!) sikerült nekem is megszerezni leírást, nem sokat segít az elindulásban. Elolvastam előröl és hátulról is, de nem érzem, hogy a honom alá nyúlt volna... Azért nyúzom továbbra is a fórum tagokat...
(#11857) SonyStef válasza Tamas31 hozzászólására (#11853) Válasz Dec 27, 2012
Az általam említett 10-11 jegyű számot kell bevinni valami módon? Vagy más számot kell keresni? Jól gondolom, hogy a szám a meghajtott szerelvényrészen kell, hogy legyen? Ha nem az a szám, amiről szó van, akkor hogyan tudom beszerezni?
(#11860) etwg válasza SonyStef hozzászólására (#11856) Válasz Dec 27, 2012
A digitális vasutmodell beleesett ugyanabba a csapdába mint sok minden más a napi életünkben. Egy computerre képteleség jo leirást kiszenvedni (ha jol emlékszem 30 évvel ezelött a Sinclair-re volt utoljára ilyesmi), mert ebben a világban minden változik, és sokkal gyorsabban, mint a festék száradása a nyomdában.
Azaz mire valaki leirná, hogy mit is tud, más jováhagyná, a nyomda kinyomtatná, már a computeren legalább 5 generácis FW változás lenne, és aligha stimmelne valami a leirtakkal (lásd megint a kedvenc témámat az okos telefont).
Sajnos kisérleti nyulakká váltunk mindannyian, mi kisérletezzük ki a kis és nagy gyáraknak, hogy mi jó és mi nem, mi használható, s mi nem.
Ehhez rengeteg türelem kell, és sok keserüséggel is jár.

(A kedvenc klubom karácsonyi nyitvatartása is majdnem csödbe ment, mert a terepasztal digitális része az elözö napon leégett, és annak javitása vagy cseréje messze van attól, hogy az ember dec. 24.-én el tudja végezni. (Az analog világban ilyen még véletlenül sem fordulhatott elö).
(#11863) PikoDCC válasza SonyStef hozzászólására (#11857) Válasz Dec 27, 2012
Elvileg bármilyen számot beírhatsz a mozdony címnek 1-127 között de a 0-át azért ne írd be mert az egy darab analog mozdony számára van. Szerintem a számsor ami az alján van az arra van ha sok mozdonyod lenne és így egy jó vezérlő feltudja ismerni könnyen . De ameddig max 1-2 mozdonyt használsz addig Te nevezd el. Én analog Piko modellekkel kezdtem (saját magamnak építettem egy 12V-os tápot)majd egyre több sínanyagot vettem, igaz sokan azt mondják, hogy először tervezni kellene, de nekem még nincs annyi hely, hogy egy nagyobb, nem "dilikör" pályát felépítsek, így csak gyűjtöttem. Végül vettem egy digitális szettet meg még egy dekódert és nagy nehezen beüzemeltem.
Nem tudom hogy hogyan próbáltad programozni a mozdonyt. mert ha félre nyomsz valami gombot mielőtt befejezné akkor valószínűleg nem fog sikerülni. Ha nem próbáltad volna meg akkor mozdony gomb -> 1 -> f0 és akkor ha a mozdony az 1es címen van akkor a lámpáját fel/lekapcsolja. Ha ez sikerül akkor minden más is sikerül, de ne feledd hogy lehet hogy a dekóder ami benne van az nem képes az egyenletes gyorsulásra. Ha meg nem csinál semmit a 1-es címen akkor próbáld meg a programozást, duplaváltó gomb (2-szer) -> valami szám, például 1 -> 1szer a duplaváltó gomb. A lényege hogy minél gyorsabban nyomd be a gombokat mert a várakozásnál nekem már kapcsolt ki és nem csinált semmit. Remélem ez segít. ;)
(#11864) SonyStef válasza PikoDCC hozzászólására (#11863) Válasz Dec 27, 2012
Köszönöm szépen! Délután nekifutok újra!
(#11865) PikoDCC válasza SonyStef hozzászólására (#11864) Válasz Dec 27, 2012
Sok sikert. Hidd el a fiad hamarosan meg fogja tanulni kezelni, én kb 14 évesen vettem meg az analog készletet és utána 3 nap alatt sikerült beletanulnom. Bár most 3 év után is még van mit tanulnom róla.
(#12379) Tamas31 hozzászólása Válasz Jan 6, 2013
Jó estet az uraknak
Először is B.U.É.K.

Másodszor tudna nekem segíteni valaki abban a kérdésben ha veszek egy Piko multi protokoll dekódert az kell valami féle képpen programozni vagy csak bele pattintom a mozdonyba és megy?

A segítséget előre is köszönöm.
(#12394) csíkosháTTú válasza Tamas31 hozzászólására (#12379) Válasz Jan 7, 2013
Beteszed és megy is. A 3-as mozdonycímen lehet elérni. Ha ezen a címen van m ár egy másik mozdonyod, akkor vagy azt, vagy ezt át kell programozi egy másik címre.
(#12695) Blaupunkt hozzászólása Válasz Jan 14, 2013
Sziasztok!

Barátommal egy nagy terepasztal építését vettük tervbe, de digitális rendszerben gondolkodnánk, és mindenképp Piko-ban. Az első és legfontosabb kérdésem az lenne, és megköszönöm előre is a segítséget, hogy ketten 2 távvezérlővel tudunk-e egyszerre "játszani", és ha igen, akkor ez hogy kivitelezhető?

Ő vesz a közeljövőben egy digitális Piko ICE 3-at, én pedig az 1987-es Piko motorvonatom fogom első körben digitalizáltatni. Ő a szettjéhez kap egy Digi1 vezérlőt. Vajon nekem is elég a Piko 55011 csomagot megvásárolnom?

Köszönöm szépen a segítséget!
(#12701) csíkosháTTú válasza Blaupunkt hozzászólására (#12695) Válasz Jan 15, 2013
Az Uhelnbrock eredető PIKO DCC vezérlést én nem ajánlom, mert semmiféle kijelző nincs rajta, ergo nem látjuk, hogy mit csinálunk vele. Ez max arra jó, hogy egy IC szerelvény körbe-körbe szaladgáljon az oválon. Egy nagy terepasztal vezérlésre alkalmatlan.
(#12726) Blaupunkt válasza csíkosháTTú hozzászólására (#12701) Válasz Jan 15, 2013
És ha mondjuk én veszek egy BACHMANN 36505 E-Z Command Dynamis DCC digitális vezérlő-t, akkor azzal könnyedebben tudnék irányítani egyszerre akár 3 szerelvényt is?

Egyébként ez, hogy működik? Digitalizáltatom a '87-es motorvonatom, azt utána "össze kell párosítani" ezzel a vezérlővel?
(#12730) STTaradder válasza Blaupunkt hozzászólására (#12726) Válasz Jan 15, 2013
Saját tapasztalatból mondom, arra figyelj legyen hozzá magyar leírás ha más nyelven nem tudsz olyan jól ami szükséges.
Ha igen akkor olyan nyelven. És nézd meg hogy ha össze akarod hozni egy másikkal az lehet-e.
Sokat segít a kezelésben és programozásban.
(#12731) STTaradder válasza Blaupunkt hozzászólására (#12695) Válasz Jan 15, 2013
Azt tudom hogy Roco-val ezt lehet. Lokmaus 2 vagy multimaus-sal is. Vagy az ezen alapon másolt Fleschmann digit szett, ami ugyan így néz ki csak más a felírat.
(#12762) csíkosháTTú válasza Blaupunkt hozzászólására (#12726) Válasz Jan 16, 2013
Azzal legalább látod, hogy mit csinálsz. A PIKO start szettes rendszere olyan, mint egy műszerfal nélküli autó, ami tele van elektronikával.

olvasni való
Lapozás   1/2    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
20:33:45
  Jelenleg 15 fő olvassa az oldalt
Hirdetés