Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Terepépítés
Terepépítés
Témaindító: SzerNoh, idő: Júl 6, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/66    
(#467) SzerNoh hozzászólása Válasz Júl 6, 2010
Minden ami építéssel kapcsolatos:

anyagok, technikák, módszerek
(#468) godz11 hozzászólása Válasz Júl 6, 2010
helosztok?
valaki meg tudja mondni h a diorámába milyen anyagokat használtak? ha valaki tudja legyenszives megírni! elörre is köszönöm!
(#471) SzerNoh hozzászólása Válasz Júl 6, 2010
Szia!
fapolc alapanyag, hungarocell, homok, Palma faragasztó,
akvárium kavics, stb stb.
Cikkben és a videóban láthatod, de ha még kérdésed szívesen válaszolok.
(#475) NegyKerekes válasza godz11 hozzászólására (#468) Válasz Júl 6, 2010
Például a fűszórót használták. Rajongok érte, valami fantasztikus. Mindenkinek akinek megmutattam eddig leesett az álla.
Azt építsd meg feltétlen.
(#487) godz11 hozzászólása Válasz Júl 7, 2010
köszönöm!
(#649) Laikus hozzászólása Válasz Júl 12, 2010
Honnan lehet olyan légyölő szírt vagy szert szerezni?
Sehol nem lehet kapni és már kezdek kifogyni az ötletekből.
Esetleg a HEStore-ba fel lehetne venni, mint termék?
(#651) SzervízMacska válasza Laikus hozzászólására (#649) Válasz Júl 12, 2010
Üdv. Látom, nem tartozik kedvenc sportjaid közé az olvasás. A kérdésedet taglaló topicban többször is be volt linkelve.
Bővebben: Link
(#710) Laikus válasza SzervízMacska hozzászólására (#651) Válasz Júl 14, 2010
Rosszul tettem fel a kérdést valóban.
Szóval azon kívül honnan lehetne beszerezni, milyen boltokban látták már a gyanusítottat .
1500 Ft-os cuccért 1290 Ft postaktg kicsit sok ezért is gondoltam, hogy ha már amúgy is a várost járom benézek ide-oda csak minden boltot végigjárni...
Vagyis a lineáris keresésnél jobbra gondoltam

Bár amennyire megtetszett a dolog talán még így sem rossz.
Majd megmagyarázom az itthoniaknak, hogy égető szükségünk van rá és mindjárt kettőre
(#717) SzervízMacska válasza Laikus hozzászólására (#710) Válasz Júl 14, 2010
Szia. Nem számoltam, az országban hány várost járhatsz be. Több ezret, ez valószínű. Hasznos dolog az adatlapod részletes kitöltése, mert ilyenkor, mikor keresel, csak nem árulod el merre, meg lehetne nézni a lakhelyedet ( is ). Így csak remélni tudom, hogy segít az üzlet-listájuk. Bővebben: Link
(#727) Laikus válasza SzervízMacska hozzászólására (#717) Válasz Júl 15, 2010
Jogos
Baranya megye: Pécs, Mohács.
Sajnos az üzlet listájukban nem szerepelt ezt már megnéztem.
Azt az egyet amim van egy Pe**y vagy hasonlóban találtam véletlenül. Azóta amúgy nem használok légycsapót, piszkos és nehézkes is.
Ezzel pár perc alatt 10-20 legyet is össze lehet fogni a röptében legkisebb piszok nélkül csak óvatosan kell bánni vele, nehogy odaégesd, mert az büdös.

Na ezért sem engedi a család többi tagja birtokba venni a kütyüt...
(#731) Topi válasza Laikus hozzászólására (#727) Válasz Júl 15, 2010
Azt képzeld el, hogy a nálunk az egyik tönkre ment a legyezésben. Előtte csak csattant és volt hogy túlélte.
Kicseréltem a kondit, mert mint kiderült az adta be a kulcsot... De egy picit túllőttem a célon, és most röptében miszlikbe robbantja a legyet, szúnyogot, bármit. Olyat szól, hogy fáj az ember füle.
390nF 400V helyett 680nF 630V került bele.
Persze eztutóbbinál is trükk kell, mert több mint 630V van a kimeneten. ~ 6kV
(#741) Frankye válasza Topi hozzászólására (#731) Válasz Júl 16, 2010
Ez nagyon jó! Reptében robbantott légy!
(#749) Laikus válasza Topi hozzászólására (#731) Válasz Júl 16, 2010

El kéne dönteni, hogy legyet akarsz fogni vagy horror filmet forgatni bár nálunk a kettő majdnem ugyanaz
Ha egy légy nagyon szivat akkor azt szoktam csinálni, hogy megfogom, de csak néha nyomom 1 mp-ig, hogy szépen lassan megsüljön. Elektrosokk legyeknek.
Gonosz vagyok, de hát miért kellett neki bejönni a lakásba
(#782) Laikus hozzászólása Válasz Júl 19, 2010
Terepítéshez:
Az egyik könyvben találtam egy igen jó leírást, hogy melyik növényből milyen terepobjektum készíthető.
Sajnos latin nevekkel, de végül is ki lehet guberálni, hogy a valóságban melyik növény melyik .

Szokott még valaki így fásítani vagy inkább a bolti fákat érdemes megvenni?
A szerző azt írta, hogy azok túl egyhangúak.

Például mohából lomb, gazból fa, stb...
(#783) Frankye válasza Laikus hozzászólására (#782) Válasz Júl 19, 2010
Anno valóban elég "egyhangúak" voltak a fák, és nem is túl természetesek, de ma már e téren is hatalmasat fejlődött a modellezőket kiszolgáló ipar. Sajnos, a fejlődés miatt az árak is ugrásszerűen megnőttek, ezért a kispénzű modellezők még ma is sokszor nyúlnak vissza a "gyökerekhez" (képletesen és szó szerint egyaránt).
(#789) Laikus válasza Frankye hozzászólására (#783) Válasz Júl 19, 2010
Vagyis nyissam ki a szemem, a boltok ajtaját és a pénztárcámat

Azért átnézem a kertünk kínálatát.
(#791) SzerNoh válasza Laikus hozzászólására (#782) Válasz Júl 19, 2010
Szia Laikus!

Attól függ mi a cél, és milyen fák kellenek!
Én villany vezetékből hajtom ki a fáim, és az ágakat szárított gazzal imitálom, majd ezt ragasztózóm, és erre megy a lomb.. pár képet teszek fel róla, de majd lesz róla később videó is!

1 020.jpg

1 022.jpg

1 083.jpg
 
(#792) SzerNoh válasza SzerNoh hozzászólására (#791) Válasz Júl 19, 2010
Jaj és még egy gondolat kimaradt!
Soha ne dolgozunk "élő növénnyel" mert elveszti az alakját ahogy kiszárad, vagy bogarak költözhetnek bele...
(#806) Laikus válasza SzerNoh hozzászólására (#791) Válasz Júl 20, 2010
Nagyon jók lettek!
Ha lesz videó az biztos, hogy én megpróbálom elkészíteni, de addig is ahogy írtam körülnézek itthon
A gazt csak kiszárítod vagy kezeled is valamivel?
(#807) Topi válasza Laikus hozzászólására (#806) Válasz Júl 20, 2010
Idézet:
„A gazt csak kiszárítod vagy kezeled is valamivel?”

Igazából pont előtted írta, hogy soha ne dolgozz valódi növénnyel.
(#808) balatonperes válasza Topi hozzászólására (#807) Válasz Júl 20, 2010
Nem 'kekeckedésként', de van egy ismerősöm, aki füveket, gyomnövényeket gyűjt.
Név szerint-ha jól emlékszem -: tündérfürt, bürök,cickafark

Ezeket leszedi,összegyűjti, majd megszárítja őket.(fajtánként egy papírdobozban)

Miután kiszáradtak, szóróanyaggal igazi 'zöld növényt' készít belőlük,alakra vágva,formálva.
Majd egy hungarocell lapon várják,hogy a terepasztalon végső helyükre kerüljenek.

-tehát ezek igazi növények, csak kiszárított állapotban.
(#809) Topi válasza balatonperes hozzászólására (#808) Válasz Júl 20, 2010
Gergő azért mondta, hogy ne száraz növényt használjon, mert az sokkal könnyebben törik. Ahol igénybevétel érheti, oda drót alapú rugalmasabb fákat célszerű tenni.
(#810) balatonperes válasza Topi hozzászólására (#809) Válasz Júl 20, 2010
Igen,törik,ha nem vigyázunk rá szállításkor,de mégis használjuk az asztalainkon. Drótos fáink egyelőre nincsenek!
(#811) SzerNoh hozzászólása Válasz Júl 20, 2010
őőő igazából hogy jó legyen... én a kettőt egyben szoktam használni.
Tehát kihajtom drótból a fő ágat, majd ráragasztom a szárított növény egy darabját.
Én azt mondtam ha lehet "élő növényt" ami még zöld, friss olyat ne használjunk fel az asztalra, kiszárítva már jobb...

képek...

1 012.jpg

1 044.jpg

1 055.jpg
 
(#812) Frankye válasza SzerNoh hozzászólására (#811) Válasz Júl 20, 2010
Az "igazi profi" szárítók kénnel fertőtlenített padláson szokták, fejjel lefelé fordítva szárítani a növényeket. Ezután matt lakkba mártva, majd szóróanyaggal ellátva egészen élethűek lesznek, de mindenképpen érdemes (színtelen, matt) lakkal (akár szórttal is!) bevonni, ragasztás előtt őket.
Gergő és Topi viszont rendkívül profi fákat készít az említett módszerrel, ezt bizonyíthatom, mert sok képen láttam már a munkáikat.
(#813) SzerNoh válasza Frankye hozzászólására (#812) Válasz Júl 20, 2010
Sima natúr hajlakk? Olcsó és büdös... én olyat használok. de csak a végén ha rajta van a lomb.
(#815) Frankye válasza SzerNoh hozzászólására (#813) Válasz Júl 20, 2010
Én inkább az akril lakkot javasolnám, mert azt ismerem, hajlakkot meghagyom a feleségemnek, lányomnak, anyósomnak... Viccet félretéve: Ha Nálatok bevált, akkor bizton ajánlható. (A természetes növényi származékokat azért érdemes lakkozni, mert ezáltal nem fognak rothadni, erősebbek lesznek, és ha már rajtuk van a "lomb", az kevésbé lesz hajlamos lehullani róla, ahogy Topi barátunk is megjegyezte, az igénybevételnek jobban kitett terepek esetében.)
(#820) balatonperes hozzászólása Válasz Júl 20, 2010
Akkor, maradjunk a 'fűfélékből' készült modellfáknál.

Szeretném hangsúlyozni,hogy nem én, hanem egy KOLLÉGÁM készíti. Jó pár éve, és használja, alkalmazza terepasztalon.

Kerestem pár képet.

Íme:

IMG_0611.jpg

IMG_0734.jpg

IMG_0741.jpg
 
(#821) balatonperes válasza balatonperes hozzászólására (#820) Válasz Júl 20, 2010
Ja, és miután a szóróanyag rákerült, és megszáradt, a legolcsóbb hajlakkal van átfújva.
Ha eltörnek, betudjuk favágásnak. Ha a letört használható, fúrunk új likat, és megint beragasszuk.

Azért, hála az égnek 'tarra vágást' még nem hoztunk össze.

IMG_0742.jpg

IMG_0808.jpg

IMG_2517m.JPG
 
(#822) SzerNoh válasza balatonperes hozzászólására (#821) Válasz Júl 20, 2010
Szia !

Ez milyen méretarány? Mert kisebbnek látszik mint a H0
(#823) balatonperes válasza SzerNoh hozzászólására (#822) Válasz Júl 20, 2010
Ahoy!

Igen,jól látod,kisebb,mint a H0, azért, mert ez TTs modul asztal.

De a fák miatt raktam föl a kollégám műveit.
(#827) SzerNoh válasza balatonperes hozzászólására (#823) Válasz Júl 20, 2010
Szép zöld fák, nagyon tetszenek.
(#828) balatonperes válasza SzerNoh hozzászólására (#827) Válasz Júl 20, 2010
Köszi, majd tolmácsolom a kollégának.
(#829) kisKirály válasza SzerNoh hozzászólására (#791) Válasz Júl 20, 2010
Aha! A réz miatt meg előbb eltűnik az asztalról, mintha kockacukrot raknák ki
(#830) Laikus válasza Topi hozzászólására (#807) Válasz Júl 20, 2010
Idézet:
„Soha ne dolgozunk "élő növénnyel"”
Ezért kérdeztem, hogy szárítani elég-e vagy valamivel kezelni is kell.
Bár most jutott eszembe, hogy édes jó anyám biológia tanár volt és ennek mellékterméke a növénykonzerválás tudománya remélem még emlékszik rá

A drótos ötlet nagyon jó csak a lombozatot nem értem, de majd a videó biztos segít
(#833) Frankye válasza balatonperes hozzászólására (#821) Válasz Júl 21, 2010
Idézet:
„Ha eltörnek, betudjuk favágásnak. ”
Vazz, ez mekkora duma!
(#837) balatonperes válasza Frankye hozzászólására (#833) Válasz Júl 21, 2010
ÉS ez úgy komoly,ahogy írtam! Általában, de az esetek többségében tőben törik el.

Egy másik kolléga 'cunamit' is emleget, de hála az égnek, vizet még nem kapott, meg remélem nem is fog.
(#838) Frankye válasza balatonperes hozzászólására (#837) Válasz Júl 21, 2010
Az lenne csak még a szép, ha el is áznának szegények. Azért az sem utolsó ötlet, hogy olcsó terepépítésnél eleve "kivágott erdőt" építesz a terepbe.
(#1107) Antal Miklós válasza Laikus hozzászólására (#710) Válasz Júl 27, 2010
Szia. a kérdezett elektromos légycsapót Budapesten a TV-shop-ban vettem (Bp Lehel út 1a,) 1270-, Ft
Teszteltem is, ha 2 db AA elemet teszek bele 3V-ról 850V mérhető a kimeneten.
Ezt én egy kicsit kevésnek tartottam a sztatikus fűszóráshoz, és több megoldás is lehetséges: 1, nem 3V tápfeszt adok neki, hanem +5V-ról járatom, 2, feszültség sokszorozót épitek bele.
1, ha +5V-ról járatom, akkor illik kicserélni a meghajtó (egyetlen) tranyót pl BC301-re.
2, fesz sokszorozó esetén 150nF de 1500V kondenzátorokat kell beépíteni. 1N4007 diódát NEM beépiteni. 2 diódával és 3 kondival már 2 kV szép eredményt hozz. Az eredeti 300nF 600V kondi felejtős.
Sok Sikert.
(#1109) Antal Miklós válasza Antal Miklós hozzászólására (#1107) Válasz Júl 27, 2010
A kapcs rajz.
A D3, D4, C3, C4, az új alkatrészek. A K1 kiemenet és a tésztaszűrő közé egy 3,3Mohm ellenállást beforrasztani ajánlatos, az érintés védelem miatt.

statikus fűs...tif
 
(#1111) lidi válasza Antal Miklós hozzászólására (#1109) Válasz Júl 27, 2010
Épp kérni akartam volna egy kapcs rajzot erről. De megelőztél. Csakhogy ezzel a képpel valami nem stimmel. Nem tudnád az egész rajzot feltenni png ben ? (kép méretezést ne kapcsold be mikor feltöltöd)
(#1122) Frankye moderátori válasza lidi hozzászólására (#1111) Válasz Júl 27, 2010
Hát, ennek bizony levágta a felét, harmadát... Miki, tedd fel - légy szíves - még egyszer!
(#1734) MarkTrain hozzászólása Válasz Aug 20, 2010
Itt egy leírás a hungarocell dombok készítéséről.
(#1767) cs.csaby válasza MarkTrain hozzászólására (#1734) Válasz Aug 23, 2010
Ej, de népszerű lett hirtelen a topic
Akkor pár személyes tapasztalat.
A papírmasét senki ne próbálja ki, kínlódás szerintem. (Saját tapasztalat)
Sínek alá tessék parafa csíkot tenni, ez egyrészt az ágyazat alapját is képezi, illetve egy hangszigetelő réteget alkot, így nem zörög annyira a vonat. Barkácsáruházakban lehet vásárolni, tekercsben éri meg venni, még az unokáitoknak is avval fogjátok a terepasztalát építeni.

Üdv: Csaba
(#1794) MarkTrain hozzászólása Válasz Aug 23, 2010
Igen a Papírmasé megoldást én is láttam Együsetünk terpasztalán amit még az előzö tulajdonosa csinált ronda is és egy fát nem lehet rá tenni mert behorpad és nemsokár ki is lesz dobva mert vagy csinálok oda egy hungarocellből vagy a Noch modszerével ami kicsit drágább. A diorámám alá tettem is parafa csíkot csak kellett volna mégegyet hogy életszerüb legyen de nembaj... A terepasztalomon meg a Noch szivacsos ágyazatát fogom használni. (Miért lett hirtelen népszerű a topic?)

DSCF6611.JPG
 
(#1806) cs.csaby válasza MarkTrain hozzászólására (#1794) Válasz Aug 24, 2010
Jól néz ki a gyári ágyazat. Csak nem drága kicsit?

(azért írtam a népszerűséget, mert napokig nem írt senki semmit )
(#1807) SzerNoh hozzászólása Válasz Aug 24, 2010
Szia MarkTrain!

Néztem a fotótárban a terepasztalos képeidet és azt szeretném neked javasolni, ha annyira kiviszed a pályát az asztal széléhez akkor mindenféleképpen tegyél később oda plexi lapot, nehogy egy gyorsabb menetben kiegyenesítse a mozdony a kanyart.

Viszont nagyon tetszik a pályakialakításod!

üdv
SzerNoh
(#1808) cs.csaby válasza SzerNoh hozzászólására (#1807) Válasz Aug 24, 2010
Bizony!
SzerNoh jól beszél... Elég szívás lenne egy jó drága mozdonyt látni csattanni 2-3 kocsival a padlón
(#1816) MarkTrain válasza SzerNoh hozzászólására (#1807) Válasz Aug 24, 2010
Persze az még megoldás alatt van mert még csak nemrég épült fel. Én se szeretném ha leesne most is csak lassan közlekedtem rajta.
(#1831) Frankye válasza SzerNoh hozzászólására (#1807) Válasz Aug 25, 2010
Bocs, Gergő, de a vasútnál nem "kanyar", hanem "ív" van...
Lapozás   1/66    
Frissek
  2024. Márc, 19. Kedd
8:09:56
  Jelenleg 6 fő olvassa az oldalt
Hirdetés