Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Terepasztal vezérlés és elektronika
Terepasztal vezérlés és elektronika
Témaindító: nzozz, idő: Júl 14, 2010
Témakörök:

Lapozás       70/70
(#64409) róbertke válasza etwg hozzászólására (#64408) Válasz Márc 20, 2021
El ne hidd mán'....
(#64410) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#64409) Válasz Márc 20, 2021
Az kicsoda?
Mármint ez az
El 'ne Hiddmán?
Soha nem halottam ilyen emberről!

Egyébként itt a közelemben a Lőrinci Sörfőzde nyitva van, igaz, csak elvitelre csapolnak.
(#64519) wpet hozzászólása Válasz Ápr 14, 2021
Előre is elnézést kérek a közönség professzionális részétől, eretnek gondolataim támadtak...

Tele van az Ali meg ebay különféle PWM szabályzókkal (amiket hozzáértés hiányában legalább nem nekem kell összeraknom), de vajon van ezek között olyan, ami értelmes alternatíva lehet a tudatlan plebejusok számára is?

példa 1

példa 2

példa 3
(#64520) etwg válasza wpet hozzászólására (#64519) Válasz Ápr 14, 2021
Nem irod mit akarsz velük kezdeni, de normalis modellvasuthoz ezek igen ( feleslegesen ) nagy teljesitményüek.
Olyat keress amik 5 A alattiak, és esetleg a frekvencia is változtathato. Szerintem Csikos kolléga is tud valamit ajánlani.
Az Alirol ( Kinábol) most ne rendelj már semmit, mert juniusban ráfázhatsz. Változnak a vám szabályok, ami minimum 6 Euroval plusz AFAval drágitja meg a cuccot. ( meg azt sem tudja ma még senki, hogy fognak büvészkedni EU vámosai a napi kb 5 millio csomagocskával, ami Kinábol jön az EU-ba. Garantáltan a meghülyülés állapotába fogja öket terelni. ( meg még azt sem tudjuk hol fogják a cuccokat elvámolni.)
(#64521) novakerno válasza wpet hozzászólására (#64519) Válasz Ápr 14, 2021
Csatlakoznék etwg kollégához. Én Csíkos mester PWM-jét használom, rendben működik, egyszerű kezelni és zárlatbiztos. Egyetlen probléma van, de ez minden PWM-nél fennáll szerintem. Ez pedig az, hogy a különböző mozdonyok " érzékenysége" más és más. Az én PWM szabályzóm kb 10 %-tól indul. Itt a régi PIKO és Gützold mozdonyaim még meg se mozdulnak, az új PIKO villanymozdony viszont már éppen elindul. Ezt nem könnyű beállítani, de Csíkos mesternek sikerült.
(#64522) wpet válasza novakerno hozzászólására (#64521) Válasz Ápr 14, 2021
Jó hát én meggyőzhető vagyok, akkor elfelejtem a kínai csodákat!

Csak azt sajnálom, hogy így viszont nehéz lesz a már kifutott Csíkos-féle vezérlő helyett alternatívát találni.
(#64523) etwg válasza wpet hozzászólására (#64522) Válasz Ápr 14, 2021
Van Conradnal meg távvezérelhetö is. És mindent tud amit kell.

PWM modul
(#64524) etwg válasza novakerno hozzászólására (#64521) Válasz Ápr 14, 2021
Ezzel rengeteg baj van ha az embernek mindenfajta motorokkal van dolga.
Egy jo baratom N méretü terepasztalahoz épitek 3 vezérlöt. Miután a korai korszakot <1930 igyekszik modellezni amiböl az N méret meglehetösen szükös igy az ebayon vásárolja össze a modelleket. Ahány mozdony annyi gyárto. Miutan a terpesztal az USAban van igy én is szereztem egy marék motort Arnoldtol kezdve mindenféle japán motorokig. Ahány annyi tipus. Megtalálni hozza az optimális PWM beállitást igen nehéz, ráadásul van egy angol motor vadi uj de, vagy 50 éves amerikai kopia. Az a motor 5 Vnál indul 200Hzes
PWM-el 10 volton 98%-n már 60 fokos.300 Hzen meg el sem indul.
(#64532) wpet válasza etwg hozzászólására (#64523) Válasz Csü, 18:54
Köszönöm a javaslatot, de hozzáértés hiányában nem fogom tudni összerakni. (Ezt külön is említettem az eredeti kérdésben.)

Csíkos helyett nincs esetleg másik "készmegoldás", preferáltan belföldről?

(#64535) etwg válasza wpet hozzászólására (#64532) Válasz Csü, 20:06
Sajnos messze lakok, de szivesen összeraknám. Lehet, hogy találsz valakit a közelben aki megcsinalja neked. 10-20 perces munka......
(#64538) PéTTer válasza wpet hozzászólására (#64532) Válasz Csü, 21:48
Szervusz!
ezt nézd meg https://www.hestore.hu/prod_10034883.html
nem tettek fel adatlapot, ha nulláig le lehet szabályozni akkor ok.
Más Csíkos Mesteren kívül " Medvend" mester is szokott hirdetni PWM vezérlőket.
PéTTer
(#64541) csíkosháTTú válasza wpet hozzászólására (#64532) Válasz Pé, 8:43
Az index fórumán elő szokott fordulni "medvend" kolléga. Nekem nemsokára műsor felvételem van, nem tudok most utána keresni ott a nick nevek között. Ha még gyárt, akkor neki van kész megoldása a kérdésre.

(Tervben van egy új analóg vezérlés, de egyelőre áll a projekt, kapacitás hiány van a műhelyben.)
(#64543) wpet válasza csíkosháTTú hozzászólására (#64541) Válasz Pé, 11:38
No, ez már egy nagyon szofisztikált, számomra tökéletes megoldás lenne, amilyen a szerencsém már biztosan nem gyártja.

Köszönöm az ötletet!!!
(#64544) róbertke válasza wpet hozzászólására (#64543) Válasz Pé, 13:09
medvend legutolsó hirdetése >>>>>> megadta e-mail címét és telefonszámát
(#64546) wpet válasza róbertke hozzászólására (#64544) Válasz Pé, 17:18
Köszönöm, tudom, írtam neki. Épp azért mondtam, hogy lehet már nem is foglalkozik vele, mert én is észrevettem, hogy régen hirdetett.
(#64547) proba válasza etwg hozzászólására (#64520) Válasz Pé, 17:21
Ha kicsit jobban utána néz az ember, már kezdenek megjelenni európai szállítási címek. A vám meg legyen a kereskedő dolga.
(#64551) etwg válasza proba hozzászólására (#64547) Válasz Pé, 19:17
Igen, de ott többnyire csak értékesebb dolgok vannak, söt olyan termékek, amit amugy is itt gyártanak, csak a kinaiak értékesitik. ( én Kinan keresztül vettem a studiom teljes vilagitasi berendezését, amit Olaszországban gyártottak és onnan szállitottak, csak Kinan keresztül fizettem - és még igy is kb 40% volt olcsobb mintha direkt az olaszoktol endelem.)
De azt nem igen tudom elképzelni, hogy igy helyettesiteni tudják az ilyen kinai web áruházak több mint százezer beszállitoját.
Az üzleti modell dől teljesen össze. Ami az europai boltokban lesz az már mind a kinai cég web aruhaz tulajdona, azaz abban áll a pénze. Mig amikor Kinábol rendelsz, akkor csak összehoznak a beszállitoval, az intéz mindent, a pénz a kinai web shopon át akkor kerül hozzá amikor megrendeled és a web shop csak a tranzakciot intézi és fölözi le a hasznát ( akár az ebay) vagy a régi bizomanyi áruház.

Kár volt ezért az éhenkorász törvényért.
Ez ujabb csapás lesz az europai hobbi és diak/ifjusági és divatszegmensre szegmensre, amitöl Europa meg jobban lemarad a nagyvilagtol.
A kinaiak szerint naponta eddig 500 millio csomag jött átlagban Europaba.
Ez elképzelhetetlen mennyiség még egy szuper nagy kinai fix áruházra is Europa határain belül. ( gondold el hány embert kellene erre itt alkalmazniuk otthon meg legfeljebb egy call-centerük van. Minden munkát a beszállitok végeznek.
(#64552) wpet válasza wpet hozzászólására (#64546) Válasz Pé, 19:36
Oké, katasztrófahelyzet elhárult, Endre úr jelentkezett és van vezérlője! Az apokalipszis így sajnos ma elmarad!
(#64557) róbertke válasza wpet hozzászólására (#64552) Válasz Szo, 8:01
Tegnap este kijött a Börzére a barlangjából ...
Lapozás       70/70
Frissek
  2021. Ápr, 21. Sze
10:21:08
  Jelenleg 17 fő olvassa az oldalt
Hirdetés