Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Z méretarányban mindenfélét
Z méretarányban mindenfélét
Témaindító: Zsiti4, idő: Jan 8, 2012
Témakörök:

Lapozás       20/22    
(#62567) róbertke válasza Zsiti4 hozzászólására (#62566) Válasz Máj 27, 2020
Valamit nagyon rosszúl csináltál!
Képeket rakjál ide.
(#62568) Zsiti4 hozzászólása Válasz Máj 27, 2020
Nem tudom öket szerkeszteni sem pedig kitörölni
(#62570) Frankye moderátori hozzászólása Válasz Máj 27, 2020
Az volt a hiba, hogy a png fájlokat jpg kiterjesztéssel csatoltad be. Sikerült az egyiket nekem is kétszer (két hozzászólásban) feltenni, de igyekeztem mindegyiket átalakítani és újra feltölteni.
(#62571) Zsiti4 válasza Frankye hozzászólására (#62570) Válasz Máj 27, 2020
Köszönöm szépen. A képek mobillal készültek és nem lettek szerkesztve. Lehet ez valami beépitett hülyeség a telefonba?
(#62573) róbertke válasza Zsiti4 hozzászólására (#62571) Válasz Máj 27, 2020
Nem hülyeség a telefontól, hanem a HATÁR! Telefonról hívd a kedvesed, még csak ne is internetezz.
A fényképet küld át számítógépre, ott csinálj meg vele mindenféle szerkesztést vagy trükköt, utána küldözgesd jobbra-balra. Bevált módszer, barátnőm évek óta így csinálja.
Fényképezéshez próbálj beszerezni egy Canon/Nikon nagygépet és állványt, némelyikkel azonnal frissiben küldheted a képet/filmet az internetre.
Amit készítesz 3D -ben nagyon jó és hiánypótló ebben a méretben, gratulálok, Így tovább!
(#62574) Zsiti4 válasza róbertke hozzászólására (#62573) Válasz Máj 27, 2020
Hát vásárolj tölem sok sok hiánypótló nyomtatványt baromi drágán és igérem beszerzek egy rendes fényképezögépet meg állványt meg satöbbit. Egyenlöre marad a mobilfényképezés

Igen nehéz használható modellhez jutni aztán pedig nem kis munka olyan állapotba hozni ami nyomtatható ilyen icuripicuriban.
(#62579) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62566) Válasz Máj 27, 2020
Szia szépek lettek. Milyen düznivel dolgozol. Nekem 0,3 mm-s van, az ilyen kis modellekre tul durva. Egy hinapja rendeltem 0,2 meg 0,1 mm-seket. Remélem azokkal már elérem a kivánt felbontást.
(#62580) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62579) Válasz Máj 27, 2020
Ha a nyomtató fejre gondolsz akkor olyat nem használok mert ez resin (gyanta?) nyomtató. Használtam 0.2mm fejet FDM nyomtatón de az ebben a méretben továbbra is túl durva. Viszont baromi lassú és szörnyü macera már a 0.2mm fejjel nyomtatás is.
(#62581) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62580) Válasz Máj 28, 2020
Bocs ezt nem tudtam. Már én is néztem egy resin nyomtatot, csak még nincs arra "helyem" - mert állitolag büdös igy nem igen lehet a házon belül használni.
Van egy külsö helység azt kell elöbb kirámolni és talán majd oda veszek én is.
(#62583) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62581) Válasz Máj 28, 2020
Szerintem azért annyira nincs vészes szaga hogy ne lehetne egy kevésbé használt helységben müködtetni. Nem a nappalira vagy a hálószobára gondolok természetesen. Vannak most már kicsit drágább növényi alapú resinek is amik kicsit kevésbe káros/büdös-ek. Nekem van mellé még két FDM nyomtatóm is. De ez már egy másik történet ha bármiben tudok segiteni irj üzit, ne itt tárgyaljuk a modellvasút fórumon.

Z méretarányban szerintem FDM nyomtatóval nem lehet jó eredményt produkálni. Esetleg épületeket tervezek nyomtatni FDM teknikával de már az is necces. Viszont egész jó tereptárgyakat lehet nyomtatni. Majd ilyen képeket is teszek fel egyszercsak.
(#62584) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62583) Válasz Máj 28, 2020
Én nem Z-ben modellezek, de még a majdnem 2x akkora TT méretben sem használhato jármümodellek készitésére. Sok mindenre persze nagyon jo.
Egyelöre nincs közeli tervben a resin, még gyakorolni kell a rajzok optimális készitését meg bizonyos beállitásokat.

Kösz az ajánlatot, alkalom adtán élni fogok vele.
(#62585) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62584) Válasz Máj 28, 2020
Milyen programban rajzolsz? Nekem is ez a szük keresztmetszetem a nyomtatók kihasználásánál, hogy a modellek fellelése és elökészitése túl sok idöt igényel. Z méretben pedig már bejátszik az anyagvastagság eltünése is a modelleknél.

Szivesen csereberélnék modelleket akár nem Z méretböl is. Egy részük átméretezhetö megfelelöre.
(#62589) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62585) Válasz Máj 28, 2020
Mindenfélében ami éppen kéznél van. A fiamnak van profi sulis rajzoloprogramja ( azt inkább ö használja) én a freecadban meg a tinkercadban rajzolgatok.

Sajnos minél kisebb a modell annál körülményesbb a dolog, mert sajnos az nem müködik, hogy megrajzolom nagyobb méretben majd lekicsinyitem, mert nekünk már számolni kell az anyagvastagsággal.
(#62590) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62589) Válasz Máj 28, 2020
Tinkercad nagyon használható én mindenféle dolgot rajzoltam a "codeblock" használatával. Próbálkozom a Fusion 360-vel is de az nem egy könnyü progi.

A nagyméretü modellek egész jól kicsinyithetök ha némi utánmunkát végzel rajtuk Autocad Meshmixerben. (ingyenes program) Én majd minden Z modellt igy készitettem elö.
(#62592) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62590) Válasz Máj 28, 2020
Az mi az a codeblock, azzal még nem futottam össze. ( a kezdetben nagyon csalodott voltam a tinkercaddal. Olyan primitiv dolgok mint egy elem egy adott helyre helyezése nagyon primitiv benne. (Vagy nem tudom hogyan kell). A cursorokkal mozgani megy de marha körülményes ha pl 5 cm-re kell valamit eltölni stb. Szoval megtudok benne mindent rajzolni, de összehasonlithatatlanul primitiv minden más CAD programhoz. ( igaz azok közül némelyikkel már vagy 30-35 éve dolgozok.).
(#62593) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62592) Válasz Máj 28, 2020
Hát Tinkercad-ben van ugye a normális 3D Designs. Az áramkör szimulátor a Circuits és alatta a Codeblocks. Ez egy olyan tervezö felület ahol geometriai formákat tudsz egy folyamatábra leiróval paraméterezni illetve müveleteket végezni velük. Én elég sok mindenre használtam.

codeblocks.JPG
 
(#62595) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62593) Válasz Máj 28, 2020
Ezeket még nem is láttam. Valami áramkörök vannak ( azok 3D alakjai de mást még nem). Majd késöbb megnézem.
(#62596) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62593) Válasz Máj 28, 2020
Közben megtaláltam - ez egy kicsit és még meglehetösen idegen. Van ehhez valamilyen video.
Azt láltom, hogy minden elem méretét meg lehet elöre tervezni de azt nem látom, hogy hogyan lehet egy adott koordinátára helyezni. Ez egy kicsik primitiv a tinkercadban.
Minden más CAD ilyesmit tud.
Na majd megprobálok valami tanulni.
(#62597) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62579) Válasz Máj 29, 2020
Nekünk egy Geeetech A10M nyomtatónk van, 0,4-es nozzel-el megy.

Mivel, aki használja, az éppen AutoCad tanfolyamra (is) jár, így a tervezőprogram "adott".
(#62602) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62597) Válasz Máj 29, 2020
Nálunk az Inventa, a Corel Draw, AutoCad light, Autosketch ( sajnos már csak bizinyos gépen müködik, de sok tucat rajz még azon készült). FreeCad és a tinkercad megy - mikor melyik jobb az adott feladatra.
Most még 0,3-s nozzleval nyomtatok, de már uton vannak a kisebbek is:

IMG_20200331...jpg
 
(#62610) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62602) Válasz Máj 29, 2020
A TT topicban folytatnám, 3D-s értekezést, mert, amit mutatni szeretnék, az ott aktuális.
(#62968) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Júl 15, 2020
Gondolom, mindenki ismeri a német NOCH céget. Sok szép dolguk van, van olyan is, amit ontopic méretben is lehet szépen használni.
Meg van ez a, minek is nevezzem:
ez az izé itt!

Szerencsére nem kapni, de szép pénzt kértek érte: "bagatell" 1.869Eurot.
- Ennyi pénzbe nem fér bele, hogy ágyazatot rakjunk a sín alá, pedig van saját!
- Ennyi pénzbe nem fér bele, hogy elektromos váltókat használjunk.
- Ennyi pénzbe nem fér bele, hogy útátjárót is tegyünk a vasút - közút szintbeli keresztezésébe.
- Ennyi pénzbe csak az fér bele, hogy a keményített hab alapba leszögeljük a síneket.

De ezek még nem is lennének bajok, a tragédia az nem ez. Nem tudok rá jobb, kifejezőbb szót, bocsáss meg nekem Frankye! A Noch ezt a pályát elb***ta, úgy, ahogy van! Ugyanis 5cm-t emelnek a pályán a legjobb esetben is úgy 60cm-nyi sínhosszon! A legkirívóbb eset pedig a belső pálya egy szakasza, ahol a legszűkebb Märklin ívet használják ugyanekkora emelésre, de csak kb. 40cm hosszban!!!

Ezen a szakaszon, ezeken az emelkedőkön semmilyen miniclub modell nem megy fel, a mozdonyok saját magukat sem tudják felvonszolni, nemhogy kocsikat is!

Mi nekem ezzel a bajom? Az, amit az ügyfelem mondott, aki kiadott ezért a sz***ért ennyi pénzt, és még szép mozdonyokat, Rheingold vonatot is vett hozzá: "
Idézet:
„amikor kipróbáltam, sírtam!”
Megveszi a laikus modellező, mert első pillantásra szép, meg aranyos, és "kész termék", hazaviszi, vesz hozzá vonatokat, és nem tud vele szórakozni! Kidob egy rakás pénzt, ez az összeg még a németeknél sem kevés, és úgy érzi feleslegesen. Elmegy a kedve az egész modellezéstől, és soha többé nem fog venni semmilyen vasútmodellt sem. Aztán a gyárak meg panaszkodnak, hogy nincs vevő, nem bővül az ügyfélkörük. Na ilyen "termékekkel" ennyi pénzért nem is lesz!

Van bátorságom leírni, és állok ezért mindenkor elébe mindennek, hogy ez a Noch termék az iparág szégyene, egy csalás, egy csúnya, összetákolt átverése a vásárlónak!
Megtévesztés, a fogyasztó megkárosítása!

Sajnos ez van...
(#62969) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62968) Válasz Júl 16, 2020
Nem haragszom, de azért a durvább szavakat "kigyomláltam". Azzal együtt teljes mértékben egyetértek Veled.
(#62970) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62968) Válasz Júl 16, 2020
Sajnos ez nem uj a Nap alatt, de ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy az egész iparág (nemcsak ez) vergödik, és nemcsak a korona virus miatt.
Sajnos ehhez a vergödéshez sok ,minta-" modellezö is hozzájárult, na nem azzal, hogy utánpotlás legyen, hanem egyre meredekebb/hülyébb igényekkel és egyre nagyobb szájjal. Ha összehasonlitunk egy 30-40 éves modellt a maival akkor látjuk mekkora fejlödésen mentek át aminek nemcsak az áruk a mutatoja. Aki egy kicsit mélyebben foglakozik a modellépitéssel, pontosan tudja milyen kihivás bármit is javitani, modellhübbé tenni. Mennyivel drágább, pontosabb szerszámok kellenek és mennyivel igényesebb az összeszerelés. És látjuk szerte Europában, hogy nem találsz már munkaeröt, aki hajlando és képes ilyen üzemekben dolgozni. (Lásd a Pikot - csak a G méretü hatalmas modelleket lehet még odahaza összeszereltetni, minden máshoz már finom kis ázsiai kezek kellenek és az ottani hölgyek végtelen türelme).
Ha ezt valaki ignorálja, akkor még a világ legszebb legpontosabb modelljei is szörnyü kivitelüek lesznek, és még játékra sem jok. (Lásd nemcsak a NOCH emlegetett termékét).
A másik dolog meg a gazdasági környezet hajtása, már elképzelhetetlen bármelyik modellgyárban, a nyugodt meggondolt (tervezett) fejlödés, mert szinte mindenki idegen pénzböl dolgozik, ahol az egyetlen elvárás, hogy jöjjön a haszon és minel gyorsabban! Miután az eladási számok sajnos nagyon csökkennek, az egyetlen lehetöség a tulélésre az egyre drágább termékek piacra dobása, ami nemcsak a gyáron belül növeli az árakat, de a piac is hozzáidomul és mindenki felzárkozik ahhoz az árszinthez. Igy alakul ugyanozon modellnek az ára pár év alatt a duplájára ( semmi más változás nimcs a modellen).
(#62971) csíkosháTTú válasza Frankye hozzászólására (#62969) Válasz Júl 16, 2020
Már lehiggadtam, ne haragudj, hogy munkát adtam!

De ez alaposan felháborított. Ekkora szarvashibát elkövetni egy ilyen szintű cégnek nem lenne szabad!
Itt buta volt a tervező, és sajnos nagyon buta volt, aki ezt gyártásba engedte ebben a formában. Ez nem modellvasút, de még csak nem is villanyvonat, ez egy játszhatatlan, élvezhetetlen valami.

Elméletben már kitaláltunk, hogyan lehet működőképessé tenni, hogy legalább az egyik irányban a VT98 motorkocsi felmenjen az egy szem mellékkocsijával... Hogyan lesz szép, azt nem tudom, mert az állomásépületet el kell vinni onnan, ahol most van.

Az jutott eszembe, hogy mi itt szajkózzuk minden kezdőnek, hogyan csináljon olyan emelkedőt, ahol fel is mennek a vonatok, és nem gyilkolja szét vele a mozdonyt. Erre jön a "Naaaagy, PROFI cég" a méregdrága termékével, ami használhatatlan, mert egy eszement kitalálta, hogy 145mm sugarú ívből készít egy 5cm-es emelkedőt, cca. 40cm hosszban. Ez a valaki szerintem éveket hiányzott a matematika és a fizika órákról...
(#62972) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62970) Válasz Júl 16, 2020
OK, ez igaz, de egy olyan termék, ami majdnem 1.900Euro, az legalább működjön! Fújják fel! Ez a piac rombolása így!
(#62973) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62972) Válasz Júl 16, 2020
Van egy sereg dolog a modellvasut szegmensben is ami nem müködik, mégis megveszik az emberek...... pl. Egy 4 kocsis motorvonat aminek a 16 tengelyböl 2 van meghajtva, és ráadásul egy olyan konstrukcioval ami a fizika megalázása ( egy kis motor van simán az alvázon és ennyi). Se lendkerék sem komolyan tapadotömeg). Ehhez képest a játék Mehano TGV ürkorszak, és mindössze alig 1/10-be kerül a nem müködö szerelvénynek.
(#62975) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62971) Válasz Júl 17, 2020
Idézet:
„Már lehiggadtam, ne haragudj, hogy munkát adtam!”
Dehogy haragszom.
Minden szavaddal egyetértek.
Sajnálatos, hogy manapság megengedheti egy nagy nevű gyártó, hogy egy termékét mindenféle minőségi kontroll, előzetes kipróbálás, horrile dictu: MEO nélkül nem csak hogy megtervezteti, legyártatja, forgalomba hozza, de utána még csak vissza sem hívja, sűrű bocsánatkérések és kártalanítás mellett...
(#62976) etwg válasza Frankye hozzászólására (#62975) Válasz Júl 17, 2020
Ah, dehogy. Manapság az ember köteles megvenni a gyárto korszakalkoto termékeit, hiszen ki tudja jobban mi kell az embereknek, ha nem a gyárto??
(Csak egy példa, a sok sok tizmillios auto, még a telefonra is kijelzi, hogy hol állitottad ke, hogy be-e zártad, de azt is, hogy a kocsidat nyitott ablakokkal zártad le és azokat nem lehet sem a telefonrol, de még a kulccsal sem felhuzni. ).
(#62979) Frankye válasza etwg hozzászólására (#62976) Válasz Júl 17, 2020
Nem is az a cél, hogy távvezérelhető legyen, elég, ha tudod (tudatja Veled), hogy hülye vagy kisgazdám.
Az előző autóm (FIAT Palio) nem mai darab volt, de volt annyi "esze", hogy ha a kulcsot kivettem,lekapcsolta a világítást. A mostani (kb. hasonló korú Peugeot 306) viszont csak "vinnyog", ha rajta maradt a világítás a gyújtás levétele után...
(#62980) csíkosháTTú válasza Frankye hozzászólására (#62979) Válasz Júl 17, 2020
OFF
Az előző két Octaviám, és a mostani is leveszi a világítást ilyen esetben, plusz hangjelzést is ad. Noch da zu még a full fapad Fabiánk is.
Ja, és az új Octaviánk nagy LCD kijelzője akkor is hibátlanul látszik, ha telibe süti a nap.
ON
(#62981) etwg válasza Frankye hozzászólására (#62979) Válasz Júl 17, 2020
Nekem volt olyan kocsim ami mindent elvégzett magátol, ha az ember bezárta. Azaz lekapcsolta a világitást, felhuzta az ablakot ( amit a távirányitorol meg lehetett állitani).
Sajnos az 5 éves fejlödés csak olyan hülye magyarázatot hozott, hogy valakinek odaszorulhat a feje, ezért nem lehet már a távirányitoval az ablakot kezelni ( holott az ablakfelhuzoba be van épitve a szenzor, hogy még egy függönyt sem lehet odacsiptetni.....). De tárt ablakokkal minden visszajelzés nélkül ott lehet hagyni a zárt kocsit a garázsban.
(#62982) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62980) Válasz Júl 17, 2020
A Skoda ilyen szempontbol verhetetlen a világpiacon. Amit azok beépitenek a kocsikba alapfelszerelésként arrol a "nagyok" még álmodni sem mernek. Ugyanazt másoknál még rengeteg extra pénzért sem kapod meg.
(#62983) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62971) Válasz Júl 17, 2020
Na, hogy vissZatérjünk a mederbe:

Az első képen a koffer felirata látszik. És ez nem vicc, ezt komolyan gondolták!

A második képen látszik, mert feliratoztam, hogy mi verte ki nálam a biztosítékot, és miért keseredett el a koffer tulajdonosa? Szerintem nem kell rá magyarázat. Sajnos a többi emelkedő sem sokkal jobb!

Korábban itt a topicon lehetett követni egy hasonló Noch koffer átépítését, hogy legalább valami pofája legyen a dolognak. De ott maga pálya működésileg nagyjából rendben volt, ott csak "optikai tuningra" volt szükség, igaz, arra nagyon. Itt viszont alapvető bajok vannak, magával a működéssel is! Legszívesebben kidobnám az egészet úgy, ahogy van...

Maaargit! Nooórmáális???!!!

IMG_20200717...jpg

IMG_20200717...jpg
 
(#62986) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62983) Válasz Júl 17, 2020
Lehet, hogy az egész terepet nem vizszintesen kell használni hanem kissé megdöntve, és akkor az emelkedö sem annyira veszélyes... ( csak ezt elfelejtették beleirni a leirásba).
(#62987) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62982) Válasz Júl 17, 2020
OFF

Jaja!
Imádom, hogy a csomagtartó tele van lehajtható fülekkel, amikre fel tudod akasztani a szatyrokat a bevásárlás után, és nem borulnak, csúszkálnak, ha elindulsz. Filléres dolgok, de nem annyival növelik a kocsi használati értékét, praktikumát, amennyibe kerülnek, hanem sokkal többel!

ON
(#62990) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62987) Válasz Júl 17, 2020
Ilyen az én kocsimban is van (egy), igaz arra alig lehet valamit akasztani mert olyan kicsi a mérete, hogy még egy szatyor füle sem marad meg rajta.... már vettem a barkácsbolban tisztességes akasztokat.
(#62997) Frankye válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62983) Válasz Júl 20, 2020
Idézet:
„Az első képen a koffer felirata látszik. És ez nem vicc, ezt komolyan gondolták!”

"Mint az eredeti"... Na, ehhez kall a rinocérosz-talp vastagságú bőr a pofájukra!
(#62999) róbertke válasza Frankye hozzászólására (#62997) Válasz Júl 20, 2020
Rinocérosz-talp vastagságú bőr: - Bőven megvan nekik! Még üléshuzatnak is jó a Tigris tankjukba Lásd még a VW ügyüket az Amcsikkal ...
(#63000) etwg válasza róbertke hozzászólására (#62999) Válasz Júl 20, 2020
Azt az amcsi VW ügyet azért nem kell annyira készpénznek venni. Németországban sok (állami) felelösnek könnyebb volt a VW-re tolni a saját felelötlenségüket, mint bevallani mi is történt valojában.
Érdekes modon az ugyanabbol a korbol származo nem német autok messze rosszabb motorral kerültek forgalomba és a kutya sem billenti a fülét, hogy esetleg azokat is vizsgálgassa. Ott valakinek valami vagy valaki nagyon az utjában állt.
(#64054) ysenyerkesz hozzászólása Válasz Jan 15, 2021
Már felválalható az "étkészletünk"

IMG_20191224...jpg

IMG_20210107...jpg

IMG_20210113...jpg
 
(#64055) ysenyerkesz hozzászólása Válasz Jan 15, 2021
még pár kép engedelmetekkel:

IMG_20210112...jpg

IMG_20210112...jpg
 
(#64056) etwg válasza ysenyerkesz hozzászólására (#64055) Válasz Jan 16, 2021
(#64057) Frankye válasza ysenyerkesz hozzászólására (#64055) Válasz Jan 16, 2021
Pöpec!
(#64193) ysenyerkesz válasza Frankye hozzászólására (#64057) Válasz Feb 5, 2021
Köszönöm Neked is meg etwg topiktársnak!
Közben az elektonika is elkészült, és hát mivel hordozható így akkuval.

IMG_20210205...jpg

IMG_20210205...jpg
 
(#64201) Frankye válasza ysenyerkesz hozzászólására (#64193) Válasz Feb 8, 2021
Ötletes! Gratulálok!
(#64203) csíkosháTTú válasza ysenyerkesz hozzászólására (#64193) Válasz Feb 8, 2021


(#65207) róbertke hozzászólása Válasz Aug 28, 2021
(#65479) róbertke hozzászólása Válasz Nov 16, 2021
(#65480) róbertke hozzászólása Válasz Nov 16, 2021
Lapozás       20/22    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
22:17:08
  Jelenleg 14 fő olvassa az oldalt
Hirdetés