Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Z méretarányban mindenfélét
Z méretarányban mindenfélét
Témaindító: Zsiti4, idő: Jan 8, 2012
Témakörök:

Lapozás       20/20
(#62567) róbertke válasza Zsiti4 hozzászólására (#62566) Válasz Máj 27, 2020
Valamit nagyon rosszúl csináltál!
Képeket rakjál ide.
(#62568) Zsiti4 hozzászólása Válasz Máj 27, 2020
Nem tudom öket szerkeszteni sem pedig kitörölni
(#62570) Frankye moderátori hozzászólása Válasz Máj 27, 2020
Az volt a hiba, hogy a png fájlokat jpg kiterjesztéssel csatoltad be. Sikerült az egyiket nekem is kétszer (két hozzászólásban) feltenni, de igyekeztem mindegyiket átalakítani és újra feltölteni.
(#62571) Zsiti4 válasza Frankye hozzászólására (#62570) Válasz Máj 27, 2020
Köszönöm szépen. A képek mobillal készültek és nem lettek szerkesztve. Lehet ez valami beépitett hülyeség a telefonba?
(#62573) róbertke válasza Zsiti4 hozzászólására (#62571) Válasz Máj 27, 2020
Nem hülyeség a telefontól, hanem a HATÁR! Telefonról hívd a kedvesed, még csak ne is internetezz.
A fényképet küld át számítógépre, ott csinálj meg vele mindenféle szerkesztést vagy trükköt, utána küldözgesd jobbra-balra. Bevált módszer, barátnőm évek óta így csinálja.
Fényképezéshez próbálj beszerezni egy Canon/Nikon nagygépet és állványt, némelyikkel azonnal frissiben küldheted a képet/filmet az internetre.
Amit készítesz 3D -ben nagyon jó és hiánypótló ebben a méretben, gratulálok, Így tovább!
(#62574) Zsiti4 válasza róbertke hozzászólására (#62573) Válasz Máj 27, 2020
Hát vásárolj tölem sok sok hiánypótló nyomtatványt baromi drágán és igérem beszerzek egy rendes fényképezögépet meg állványt meg satöbbit. Egyenlöre marad a mobilfényképezés

Igen nehéz használható modellhez jutni aztán pedig nem kis munka olyan állapotba hozni ami nyomtatható ilyen icuripicuriban.
(#62579) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62566) Válasz Máj 27, 2020
Szia szépek lettek. Milyen düznivel dolgozol. Nekem 0,3 mm-s van, az ilyen kis modellekre tul durva. Egy hinapja rendeltem 0,2 meg 0,1 mm-seket. Remélem azokkal már elérem a kivánt felbontást.
(#62580) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62579) Válasz Máj 27, 2020
Ha a nyomtató fejre gondolsz akkor olyat nem használok mert ez resin (gyanta?) nyomtató. Használtam 0.2mm fejet FDM nyomtatón de az ebben a méretben továbbra is túl durva. Viszont baromi lassú és szörnyü macera már a 0.2mm fejjel nyomtatás is.
(#62581) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62580) Válasz Máj 28, 2020
Bocs ezt nem tudtam. Már én is néztem egy resin nyomtatot, csak még nincs arra "helyem" - mert állitolag büdös igy nem igen lehet a házon belül használni.
Van egy külsö helység azt kell elöbb kirámolni és talán majd oda veszek én is.
(#62583) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62581) Válasz Máj 28, 2020
Szerintem azért annyira nincs vészes szaga hogy ne lehetne egy kevésbé használt helységben müködtetni. Nem a nappalira vagy a hálószobára gondolok természetesen. Vannak most már kicsit drágább növényi alapú resinek is amik kicsit kevésbe káros/büdös-ek. Nekem van mellé még két FDM nyomtatóm is. De ez már egy másik történet ha bármiben tudok segiteni irj üzit, ne itt tárgyaljuk a modellvasút fórumon.

Z méretarányban szerintem FDM nyomtatóval nem lehet jó eredményt produkálni. Esetleg épületeket tervezek nyomtatni FDM teknikával de már az is necces. Viszont egész jó tereptárgyakat lehet nyomtatni. Majd ilyen képeket is teszek fel egyszercsak.
(#62584) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62583) Válasz Máj 28, 2020
Én nem Z-ben modellezek, de még a majdnem 2x akkora TT méretben sem használhato jármümodellek készitésére. Sok mindenre persze nagyon jo.
Egyelöre nincs közeli tervben a resin, még gyakorolni kell a rajzok optimális készitését meg bizonyos beállitásokat.

Kösz az ajánlatot, alkalom adtán élni fogok vele.
(#62585) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62584) Válasz Máj 28, 2020
Milyen programban rajzolsz? Nekem is ez a szük keresztmetszetem a nyomtatók kihasználásánál, hogy a modellek fellelése és elökészitése túl sok idöt igényel. Z méretben pedig már bejátszik az anyagvastagság eltünése is a modelleknél.

Szivesen csereberélnék modelleket akár nem Z méretböl is. Egy részük átméretezhetö megfelelöre.
(#62589) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62585) Válasz Máj 28, 2020
Mindenfélében ami éppen kéznél van. A fiamnak van profi sulis rajzoloprogramja ( azt inkább ö használja) én a freecadban meg a tinkercadban rajzolgatok.

Sajnos minél kisebb a modell annál körülményesbb a dolog, mert sajnos az nem müködik, hogy megrajzolom nagyobb méretben majd lekicsinyitem, mert nekünk már számolni kell az anyagvastagsággal.
(#62590) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62589) Válasz Máj 28, 2020
Tinkercad nagyon használható én mindenféle dolgot rajzoltam a "codeblock" használatával. Próbálkozom a Fusion 360-vel is de az nem egy könnyü progi.

A nagyméretü modellek egész jól kicsinyithetök ha némi utánmunkát végzel rajtuk Autocad Meshmixerben. (ingyenes program) Én majd minden Z modellt igy készitettem elö.
(#62592) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62590) Válasz Máj 28, 2020
Az mi az a codeblock, azzal még nem futottam össze. ( a kezdetben nagyon csalodott voltam a tinkercaddal. Olyan primitiv dolgok mint egy elem egy adott helyre helyezése nagyon primitiv benne. (Vagy nem tudom hogyan kell). A cursorokkal mozgani megy de marha körülményes ha pl 5 cm-re kell valamit eltölni stb. Szoval megtudok benne mindent rajzolni, de összehasonlithatatlanul primitiv minden más CAD programhoz. ( igaz azok közül némelyikkel már vagy 30-35 éve dolgozok.).
(#62593) Zsiti4 válasza etwg hozzászólására (#62592) Válasz Máj 28, 2020
Hát Tinkercad-ben van ugye a normális 3D Designs. Az áramkör szimulátor a Circuits és alatta a Codeblocks. Ez egy olyan tervezö felület ahol geometriai formákat tudsz egy folyamatábra leiróval paraméterezni illetve müveleteket végezni velük. Én elég sok mindenre használtam.

codeblocks.JPG

(#62595) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62593) Válasz Máj 28, 2020
Ezeket még nem is láttam. Valami áramkörök vannak ( azok 3D alakjai de mást még nem). Majd késöbb megnézem.
(#62596) etwg válasza Zsiti4 hozzászólására (#62593) Válasz Máj 28, 2020
Közben megtaláltam - ez egy kicsit és még meglehetösen idegen. Van ehhez valamilyen video.
Azt láltom, hogy minden elem méretét meg lehet elöre tervezni de azt nem látom, hogy hogyan lehet egy adott koordinátára helyezni. Ez egy kicsik primitiv a tinkercadban.
Minden más CAD ilyesmit tud.
Na majd megprobálok valami tanulni.
(#62597) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62579) Válasz Máj 29, 2020
Nekünk egy Geeetech A10M nyomtatónk van, 0,4-es nozzel-el megy.

Mivel, aki használja, az éppen AutoCad tanfolyamra (is) jár, így a tervezőprogram "adott".
(#62602) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#62597) Válasz Máj 29, 2020
Nálunk az Inventa, a Corel Draw, AutoCad light, Autosketch ( sajnos már csak bizinyos gépen müködik, de sok tucat rajz még azon készült). FreeCad és a tinkercad megy - mikor melyik jobb az adott feladatra.
Most még 0,3-s nozzleval nyomtatok, de már uton vannak a kisebbek is:

IMG_20200331...jpg

(#62610) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#62602) Válasz Máj 29, 2020
A TT topicban folytatnám, 3D-s értekezést, mert, amit mutatni szeretnék, az ott aktuális.
Lapozás       20/20
Frissek
  2020. Júl, 06. Hé
21:16:28
  Jelenleg 17 fő olvassa az oldalt
Hirdetés