Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » G&D TT-ben
G&D TT-ben
Témaindító: etwg, idő: Ápr 13, 2014
Témakörök:

Lapozás       5/7    
(#55841) etwg válasza maTTato hozzászólására (#55840) Válasz Ápr 12, 2017
Nem tudom, odapottyant csak ugy.
Lehet, hogy majd odaköltözik a fütöház fönöksége, de elöbb rendbe kell tenni a kéményt......
Meg hát egymásmellé sem lehet öket tenni, mert akkor leégnék....
(#55842) etwg hozzászólása Válasz Ápr 12, 2017
Más, ha már ilyen tömegek olvassák a topikot

Ahelyett a sárga börüldözö helyett jo lenne egy komolyabb férfiu szobra az állomás elé. Tud valaki valamilyen ilyen apro szobormásokrol ( max 3 cm magas lenne jo), akit oda lehetne állittani az állomás elé. Gondoltam még egy mechanikus föjelzöre is stb, de egy emberi szobor mégiscsak jobb lenne oda.
Remélem valahol majd valamire rálelelk.

IMG_2436.JPG
 
(#55843) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#55830) Válasz Ápr 12, 2017
Közelebb nincs?
(#55845) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#55842) Válasz Ápr 12, 2017
Mondjuk a TSZ elnököt megállító Toldi lovasszobra?

Jó ötlet, csak ne tedd olyan közel az épülethez. Egy köztéri emberalakot ábrázoló szobrot mindig körül lehet járni úgy, hogy közben nem kell a falat dörzsölni. Egyébként - szerintem - egy alkalmas pózt ábrázoló modellfigurát simán fel lehet teni egy talapzatra, csak le kell festeni kőszínűre.
(#55848) mTTamas válasza etwg hozzászólására (#55842) Válasz Ápr 12, 2017
Ha más megoldást nem találsz akkor akár tőle is segítséget kérhetsz: Willard Wigan. A képek alapján biztos vagyok benne, hogy a modellvasutállomásod várótermében kiállított modellvasút-modell főterére is tud szobrot készíteni. Lehet, hogy még a felirat is olvasható lesz.

319.jpg

download.jpg

image_update...jpg
 
(#55853) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#55843) Válasz Ápr 12, 2017
Volt csak már eladták lakásnak és rikito sárgára festették.....
(#55854) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#55845) Válasz Ápr 12, 2017
Ilyen alapon akár Rotschild is állhatna ott. A Keletiben sem igen lehet körbejárni a szobrokat ( ott fenn a homlokzaton ).
(#55855) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#55854) Válasz Ápr 12, 2017
Jaaa!
Azt nem írtad, hogy az épület homlokzatára szánnád...
(#55861) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#55843) Válasz Ápr 12, 2017
Hollandul:"van D' Ronda"
(#56064) etwg hozzászólása Válasz Ápr 29, 2017
Elkészült a föpályaudvar kezelöszerkezet. A pulton 2 gombbal lehet kiválasztani a vágányutat ( honnan - hova) ami kezeli az összes közbülsö váltot). Ezzel hat gombra sikerült csökkenteni a kezelöszerveket oldalanként. Külön van kezelve az állomás mindkét fele.

A két nyomogombos panel a plexi alá lesz szerelve a többi rész meg a kezelöpult belsejében van.
A háttérben láthato a pult munkarajza - még hiányzik a zöld háttér meg a raszter. Az lesz majd a plexis also oldalán majd pedig jön a NYÁK lemez a gombokkal. A kapcsolok egyenesen a plexire lesznek szerelve.

IMG_2450.JPG

IMG_2451.JPG
 
(#56067) Frankye válasza etwg hozzászólására (#56064) Válasz Ápr 30, 2017
Váó! Ez igen! Tiszta Dominó pult!
(#56069) etwg válasza Frankye hozzászólására (#56067) Válasz Ápr 30, 2017
Még nem - csak alakulgat.....
Ép most csináltam lyukasztokat, mert a papirba igen nehéz szép lyukakat furni.
Ha majd kész lesz ekkora lesz.

IMG_2453.JPG
 
(#56074) róbertke válasza etwg hozzászólására (#56069) Válasz Máj 1, 2017
Gratulálok, tényleg jó lesz....apropó: Újságot sikerült szerezni???
(#56080) etwg válasza róbertke hozzászólására (#56074) Válasz Máj 1, 2017
Kösz

Még mindig nem, mert állitolag pénteken jöttek csak meg. Lehet, hogy ma elmegyek az állomásra.
(#56082) etwg hozzászólása Válasz Máj 1, 2017
Itt van egy leirás a Panellyukasztorol
(#56083) róbertke válasza etwg hozzászólására (#56080) Válasz Máj 1, 2017
Üzenj időben, ha be kellene neked szereznem. Max. az enyémet kissé olvasottan megkapod ajándékba....
(#56086) etwg válasza róbertke hozzászólására (#56083) Válasz Máj 1, 2017
Kösz, majd jelentkezem! (Egy mail is ment más témában).
(#56178) etwg hozzászólása Válasz Máj 10, 2017
A föpályaudvar alulrol. Még hiányzik néhány tizméter kábel, de már ugy ahogy müködik a szerkezet.


IMG_2468.JPG
 
(#56206) Frankye válasza etwg hozzászólására (#56178) Válasz Máj 15, 2017
Alakul a spagetti!
(#56207) etwg válasza Frankye hozzászólására (#56206) Válasz Máj 15, 2017
Már át is drotoztam, mert csak keésön vetem észre, hogy igy látva a tükörképen dolgozok, igy minden forditva lett bekötve. De már átdrotoztam, csak még ki kell probálni...

(#56247) etwg hozzászólása Válasz Máj 19, 2017
Sörre várva.....


IMG_2481.JPG
 
(#56250) róbertke válasza etwg hozzászólására (#56247) Válasz Máj 19, 2017
Vízdaruból mérik a sört?? Hol?? Žatec, vagy netán Pardubice??
(#56251) etwg válasza róbertke hozzászólására (#56250) Válasz Máj 19, 2017
Szén már nem kell, igy át kellett funkcionálni a szénrakodot. nem lehet csak ugy a szegény vasutasokat munka és élvezet nélkül hagyni....
(#56297) Frankye válasza etwg hozzászólására (#56251) Válasz Máj 25, 2017
Megyek oda "dolgozni"!
(#57563) etwg hozzászólása Válasz Okt 30, 2017
Végre egy uj használhato gép az anyosom tulajdonában.
Ilyen dolgokat lehet vele késziteni akár 400 grammos kartonbol is:

A gépet Scan&cut- nak hivják, és ö föleg kézimunkára vette.
Már én is "kézimunkázok".

IMG_2746.JPG
 
(#57564) Frankye válasza etwg hozzászólására (#57563) Válasz Okt 30, 2017
Mármint hogy ez a gép ki is vágja a darabokat? Mi alapján? Te rajzolod meg a mintát, vagy valahonnan származik? Lehet erről tudni valamit bővebben?
(#57566) róbertke válasza Frankye hozzászólására (#57564) Válasz Okt 30, 2017
Igen, kivágja a darabokat.
Itt a bemutató DEMO
(#57568) etwg válasza Frankye hozzászólására (#57564) Válasz Okt 30, 2017
Alul a fehér papiron látni a rajzot, s azt vágja ki. Egy kicsit meg kell szokni, de müködik, zaj és szag nélkül.

(#57569) Frankye válasza etwg hozzászólására (#57568) Válasz Okt 30, 2017
Érdekes egy technika. Azt kb. sejtem, hogy nem lézerrel vág, de vajon mivel? (Lehet, hogy a narrátor hölgy mondja, de hang nélkül néztem, elvégre is munkahelyen nem illik hangosan nézni a filmet... )
(#57571) etwg válasza Frankye hozzászólására (#57569) Válasz Okt 30, 2017
Nem mond semmit, késsel vág - eredetileg szövetre/selyemre stb lett kitalálva
(#57572) Frankye válasza etwg hozzászólására (#57571) Válasz Okt 30, 2017
Hmm... Jó kis kése lehet.
(#57573) etwg válasza Frankye hozzászólására (#57572) Válasz Okt 30, 2017
Kis hegyes valami ami felülröl lefelé vibrál és igy vágja az anyagot.
(#57785) etwg hozzászólása Válasz Nov 28, 2017
Készül a kolostor.

A világitás már kész, már csak a barátokra várnak (száradnak a festés után). A baloldali szerkezet majd a felvonot fogja alakitani.

IMG_2813.JPG

IMG_2815.JPG

IMG_2816.JPG
 
(#57787) róbertke válasza etwg hozzászólására (#57785) Válasz Nov 28, 2017
Meteorák kicsiben ???
(#58046) etwg hozzászólása Válasz Dec 31, 2017
Hogy ne álljon az élet itt sem.

BUÉK 2018

A legujabb épület épités közben.


IMG_2861.JPG

IMG_2863.JPG
 
(#58066) etwg hozzászólása Válasz Jan 8, 2018
Na nekem is megjöttek a NYAKok Kinábol. Csupan 1 honappal késöbb kint Diginewl kollegának, holott 1 héttel korábban rendeltem meg.

Ennyit a postárol. Na a vasutmodellezés nem a sietösök hobbija.

IMG_2891.JPG
 
(#58067) Frankye válasza etwg hozzászólására (#58066) Válasz Jan 8, 2018
Fordítókorong lesz, vagy valami világítás?
(#58068) etwg válasza Frankye hozzászólására (#58067) Válasz Jan 8, 2018
Annak (meg másnak is) a vezérlése/kezelöpultja......
(#58070) diginewl válasza etwg hozzászólására (#58066) Válasz Jan 8, 2018
Örülök, hogy megérkezett!
Ugye mindjárt 10 korong lesz?
(#58071) róbertke válasza etwg hozzászólására (#58066) Válasz Jan 8, 2018
Decemberi MR -t ma kaptam meg, 3-4 hét a késés....
(#58072) etwg válasza diginewl hozzászólására (#58070) Válasz Jan 9, 2018
Pillanatnyilag csak 1, de még ahhoz is meg kell irni kodot , hogy olvassa meg irja ezt a kezelöszerkezetet...
(#58075) JZoli válasza etwg hozzászólására (#58072) Válasz Jan 9, 2018
Ez 32 helyzetben fog megállni? Így elsőre eléggé professzionális és univerzális megoldás lesz. Mennyire lesz ez publikus?
(#58079) etwg válasza JZoli hozzászólására (#58075) Válasz Jan 9, 2018
Elvben igen, azaz 32 állása lehet. Itt van még egy aproság amit majd alkalom adtán meg kell oldani - attol függ milyen a korong hajtása. A léptetömotorral történö hajtás esetén olyan kell, ami tudja a 32 állás egészszámu többszörösét (64, 128 stb). Az áttétel nélküli motorok sajnos 200 lépést tudnak igy ezekhez ki kell ötleni valamit. Elektronikusan sajnos a 200 lépés nem oszthato 32-vel, azaz mindenképpen kell némi mechanika. De vannak léptetömotorok, amik 64 lépésben tesznek 360 fokos kört - most nekem is ilyen van.
Maga a szerkezet 2 (3) részböl áll. A bemutatott NYÁK-on van 32 LED ami kijelzi a hid állását és mozgását. Kivül a kör szélén be lehet ültetni 32 nyomogombot, amivel a kivánt helyzetbe lehet küldeni a hidat. ( a nyomogomb megnyomása után a hid elindul az adott irányba amit a LED-k kijeleznek majd megáll.)
A nyomogombokbol csak annyit kell beültetni amennyi a hid valos állása (illetve annak a dupláját, ha minden állásban 180 fokot is akarunk forditani. (nem mindig kell, egy 6 állásu fütöházhoz 12 gomb kell, ha minden allásban 180 fokot is kivánunk forditani.)
A másik lehetöség, hogy a nyomogombok helyett a középre egy encodert teszünk ( filléres alkatrész) és azt forgatva állitjuk be a kivánt állást. Ezt még teljesen nem oldottam meg, mert itt is hasonlo gond van, mint a mezei léptetö motorral. Az encoder egy fordulatban (360 fok) nem adja a 32 állás többszörösét, ezért az encoder állása ( gomb állása) nincs szinkronban a hid állásával. Még gondolkodom, hogyan lehet ezt megoldani. Magát a müködést ez kevésbé folyasolja be, azt már kitaláltam, hogy hogyan jelzi ezt ki. Az encoder elforditásával a LED-k villogva követik a gomb mozgását, s ahol megáll ott villogva marad a LED és elindul a hid. Ha eléri a kivánt állást, akkor megáll és a LED folyamatosan világit. Ez a programrész még nincs meg, elöször össze kell raknom egy panelt, és azon kisérletezni mi lesz a jobb megoldás.
(#58081) JZoli válasza etwg hozzászólására (#58079) Válasz Jan 9, 2018
Ez az enkóderes megoldás tetszik! Szerintem ha nem az enkóder elfordulásával lenne arányos a beállási helyzet, hanem minden egyes "kattanás" lenne egy állás az megoldhatná a problémát, igaz ezzel egy fordulathoz az enkóderen akár másfél fordulat istartozhat, de ha egyértelmű a visszajelzés azzal nem lehet gond. A felhasználó ezt szokja meg és kész.
Mi van ha csak négy-öt állás lesz? Ott honnan lehet majd tudni, hogy hol áll éppen a tekerés, ha csak az a négy-öt LED lesz beépítve? Vagy abban az esetben is minden LED bent lesz, csak az éppen szükséges/valós állásoknál más színű LED lesz?
(#58082) etwg válasza JZoli hozzászólására (#58081) Válasz Jan 9, 2018
Az állást mindig jelzi a LED (elvben csak ott álhat meg, ahol a LED is jelzi. Igy ha nem, ott akkor "szinkronizálni kell". (Mechanikus eröszak miatt - sajnos ez a legnagyobb gond, eddig aki látta a forditokorongomat mindjárt "ki is probálta", hogy vajon forog-e. Ezért kellett a mechanizmusba egy csuszokuplungot is raknom, mert még a fogaskerekek is fájlalták a forgatást ).
Na szoval (most még nem), de végleges verzionál lesz egy szinkron állás, amit bekapcsoláskor megkeres a hid, és itt szinkronba hozza magát. Innen már csak elektromosan lehet/illik forgatni.
Mind a 32 LED mindig be lesz épitve - az alap, meg jol is mutat - csak a nyomogombokon lehet majd sporolni, azaz csak oda lehet forgatni, ahol valoban sin is van.
Minden LED egyszinü, most éppen sárgát rendeltem, mert akkor minden koronghoz egyedi pultot kellene rendelni/épiteni. (Akinek nem tetszik filctollal szinezheti a LEDeket. ). Igy a LEDek villogtatásával tudom csak az állapotot jelezni. Ahol áll a korong ott fixen világit, ahova fordulni kell az lassan villog, és amint elindul a korong a közbülsö LEDek felvillanak amig el nem érik a lassan villogot amitöl a korong megáll és a LED sima világitásra kapcsol. ( nem villog)
Az enkoder esetében még pontosan nem tudom mi lesz. Ott is valoszinü, gyors villogással fogja kijelezni, hogy hova akarod a hidat forditani, majd a kiválasztott állás átmegy lassu villogásba amire elindul a hid a fent leirtak szerint.
Sajnos 2 (vagy több) szinü LED-re pillanatnyilag nincs elérhetö meghajto áramkör, egy halom drotot meg portot erre nem akartam áldozni. Jelenleg a 32 LED meghajtás 2 szál huzalt (1 port) igényel, igy maradt elég a nyomogombokra (4+8=12 port) meg az enkoderre 4 port igy a kapcsolat megoldhato egy 20 eres szalagkábellel.
(#58083) Lazsi válasza etwg hozzászólására (#58082) Válasz Jan 9, 2018
Kibicnek semmi sem drága alapon...

Létezik olyan léptetőmotor, ami 0.9 fok elfordulást végez egy lépésre, ez 400 lépést jelent. Emellett vezérelhető féllépéses üzemmódban is, vagyis így már tulajdonképpen 800 lépésed lenne. Így a 32 pozíció 25 (fél)lépésenként ismétlődne.

Az adatokból azt gondolom, hogy a nyomógombok 4x8-as mátrixban vannak, vagyis a lekérdezésük multiplexelt. Ha nem közvetlenül a vezetékeket, hanem egy nyitott kollektoros dekódert vezérelsz az egyik irányból, akkor a 4 helyett 2 db., vagy a 8 helyett 3 db. vezeték is elég lenne. De maradjunk csak a 4->2 átalakításnál, mert akkor 8 bitet lehet egyszerre beolvasni. Akkor is felszabadul 2 vezeték.
A LED-ek vezérlésére bizonyára (a 2 vezetékből kiindulva) shift-regiszteres megoldást használsz. A gombok beolvasásánál használt 8 bites bemenetet kimenetként használva, a 2 bites címzést ugyanígy címzésre használva ki tudsz írni 4db 8 bites tárolóba értékeket. A LED-ekhez eredetileg használt, és így felszabadult 2 vezeték közül az egyik lehet a beolvasás/kiírás (vagyis a gombok/LED-ek) vezérlője, a másik pedig, ha megduplázod a LED-ek tárolóit, akkor a kétszínű LED-ek színének kiválasztása.

Az enkóderhez is van ötletem... A hagyományos (golyós) egerekben az elmozdulás-érzékeléshez használt tárcsa + a két optikai kapu esetében mindössze 2 vezeték adja az információt. Így további 2 vezetéket nyernél. Ebben az esetben nem lenne szükség a gombok és LED-ek összekeverésére. Az így felszabadult 2 vezetéket felhasználhatod a "másik" színű LED-ekhez az eredetihez hasonló módon.

Mint azt az írásom elején írtam: Kibicnek semmi sem drága...
(#58084) etwg válasza Lazsi hozzászólására (#58083) Válasz Jan 9, 2018
A motorral nincs gond, az én berendezésem már régen müködik, más meg abbol épit amilye van neki.
Ami a LEDeket illeti, azok egy spéci IC-vel soros porton ( 1 vezeték) vannak meghajtva, igy egyébb alkatrész (ellenállás stb) nem kell hozzá. Ha megnézed a panelt el sem igen férne más.
Ami az enkodert illeti, eredetileg nem is terveztem, de egy barátom beszélt rá mert akkor a panelt máshoz is lehet használni, igy került bele. Keresgéltem olyat aminek 32 állása van ( vagy ennek többszöröse) de gyári nincs. Ha meg bütykölni kell, akkor meg van már kettö is, amibe olyan tárcsát lehet rakni amilyen kell ( annyi lyukut).
(#58085) etwg válasza etwg hozzászólására (#58084) Válasz Jan 9, 2018
Sokkal nagyobb a bajom, hogy nincsenek jelenleg ilyen nyomogombok ( 2 lábu, 6x6 mm, 8 mm-s gombbal), minden más hasonlo nyomogomb 4 lábu (SMD/ vagy normális), de azok sokkal nagyobb méretüek, mert a lábak kinyulnak a házon kivülre, és nem férnek el a panelon. Remélem legalább erre a néhány panelre van még elég nyomogombom. Közben meg igyekszek felhajtani 2 lábu gombokat.
(#58090) JZoli válasza etwg hozzászólására (#58085) Válasz Jan 10, 2018
Mindenképpen 6x6-os gomb kell és kerek "nyomófelület? mert 3x6-os kétlábút találtam ami 8mm-es, az nem jó?
Bővebben: Link
(#58091) JZoli válasza etwg hozzászólására (#58085) Válasz Jan 10, 2018
Vagy ez:Bővebben: Link
Kicsit kiemelve, mert a lábai ezt lehetővé is teszik. De ez csak szintén ötletelés! Beleokoskodni nem szeretnék, csak nagyon érdekel a téma!
Lapozás       5/7    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
16:31:57
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés