Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Szerszámok és segédeszközök
Szerszámok és segédeszközök
Témaindító: etwg, idő: Jan 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       12/15    
(#50216) HOTotya válasza diginewl hozzászólására (#50213) Válasz Márc 14, 2016
Egy jó tanács.....használj a szivacsot is!!! akkor tovább tudsz rendesen forrasztani....sokat számít!
(#50238) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 15, 2016
Sziasztok!
Csináltam egy kis segédeszközt az újonnan beszerzett satumhoz.
Spórolásból vettem ezt az orsó nélküli típust a kisgépemre.
Nagyon gáz volt az imbuszkulcsos nyitás-zárás,ezért készült hozzá egy
belső imbuszos forgatógomb,amivel kényelmesebben lehet használni.
Lépcsőzetesen lehet mozgatni a pofáját,egy lépcsőben~15-20mm-t
mozog a pofa,ha nagyobb vagy kisebb munkadarabokat fogunk be,akkor
alul át kell ugrasztani az imbusz csavar túlvégén lévő alsó beakasztós belsőmenetes darabot.
Gondoltam megmutatom,hátha valaki még nem látott ilyet...
Így néz ki a forgatógomb,amit az orsós típus gombjáról mintáztam:


forgatógomb.jpg

Satu1.jpg

satu2.jpg
 
(#50240) róbertke válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50238) Válasz Márc 15, 2016
Ötletes megoldás!
(#50271) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50238) Válasz Márc 16, 2016
Ez nagyon ötletes én is meg fogom csinálni!!!! Nekem is ez volt a gondom,hogy a kulcs mindig kiesett...... Gratula!!!
(#50597) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#50271) Válasz Ápr 2, 2016
Kösz Totya!
Azóta már gyártottam egyet az óriásoknak is!

WP_20160402_...jpg

WP_20160402_...jpg
 
(#51119) DZolTTán hozzászólása Válasz Máj 20, 2016
Használt már valaki UV-s ragasztót, mennyire jó az a mi kis dolgainkhoz?
Pl. ilyenre gondolok: UV ragasztó toll
(#51123) Csukló válasza DZolTTán hozzászólására (#51119) Válasz Máj 20, 2016
Én az OBI-ban kapható verzióval szemeztem de még nem vettem meg!
(#51141) etwg hozzászólása Válasz Máj 23, 2016
Az utobbi idöben kertészkedtem, és ehhez kiötlöttem egy egyszerü szerszámot.
A feladat mindenféle bokrok, nádas stb. ültetése a terepasztal legeldugodtabb helyein.
Ezért egy hosszu keményebb csavarhúzószerü fémszerszám kell. (Kötötü stb)
Nekem, kitudja honnan, henteregtek kemény vékony fogantyus acélcsövek (2,5 mm külsö átmérö a belsö meg 1,2 mm). Ebbe szereltem az ültetöszerszámot, ami nem más mint 2 egymáshiz forrasztott szög. A vékonyabb olyan vastag hogy szoruljon az acélcsöbe, a vastagabb átméröje meg 2 mm körüli.
A vastagabb hegyébe egy mintegy 3 mm mély sliccet vágtam ( finom fürésszel vagy vágokoronggal). Ezután az egész hegyet szépen körbeköszörülve kuposra alakitottam - ez fontos, mert akkor könnyü kivenni, a növény meg a földben marad.
A szögeket benyomtam a szerszám végébe és egy zsugorcsövel rögzitettem.
A munka nagyon egyszerü. A terepbe 2,2-2,6 mm lyukakat furok, a növényeket (lehet vékony huzal, ecsetször stb.) beillesztem a szerszámba az egészre felviszek egy kis faragasztot majd benyomom a terepbe. A szerszámot ovatosan kihuzva ott marad a bokor.

obr001.jpg

obr002.jpg
 
(#52499) jumo31 hozzászólása Válasz Aug 11, 2016
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy az alábbi kis vágógép itthon kapható e és ha igen, hol? Sajnos a neten magyar nyelvű oldalon nem találtam...
Előre is köszi!

NWSL-49-4-2.jpg
 
(#52505) etwg válasza jumo31 hozzászólására (#52499) Válasz Aug 11, 2016
Ma már nem igy néz ki, hanem a barna lap helyett egy más szinü lap van és benne egy öngyogyulo vágoalátét.
Van klonja is ami egy müanyag öntvény és gyakrabban fordul elö a ( nem vasut-) modellezö boltokban.
Sajnos a klonban többnyire nem lehet cserélni a pengét p, de egy barátomnál átalakitottuk. Az eredeti NWSL azonban még mindig használhatobb.

image.jpeg
 
(#52539) jumo31 válasza etwg hozzászólására (#52505) Válasz Aug 12, 2016
Hát ezzel a verzióval is megtudnék barátkozni...
etwg, adtál egy tippet, köszi szépen! Kutatok tovább.
(#52543) etwg válasza jumo31 hozzászólására (#52539) Válasz Aug 12, 2016
Sajnos az ilyen rafináltabb szerszámok sehol a világon nincsenek rendszeresen forgalmazva. Rengetegszer fordult elö velem, amikor még rendszeresen az USA-ban koptattam a globuszt, hogy visszamentem abba a boltba, ahol én vettem a spéci szerszámokat ( amit otthon megcsodáltak és tömtek megrendelésekkel, hogy hozzak nekik is), szinte soha nem sikerült a boltban ugyanazt ujra vennem ( természetesen más valamit mindig találtam.... ), igy ott kint is mindig meg kellett rendelni ( szerencsére 1-2 napon belül mindig megjött), ha biztosra akartam menni ( s nem 100 km-t utazni egy ilyen valami után).
(#53129) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Szept 13, 2016
Ha valaki kedvet kapna amatőr "festészethez", akkor neki
akár ez is jó lehet.
(#53247) diginewl hozzászólása Válasz Szept 21, 2016
Aldi tájékoztató
Fél éven belül viszem vissza a második litium-akksis fúró csavarozót. Az elsőnek a töltője, a másodiknak az akkuja szállt el. Pedig nem is használtam sokat... 4-5 feltöltés és kinyiffant mind a kettő...
Jó ez a pénzvisszafizetéses garancia, mert nem sokat bánkódnak rajta. 2-3 nap alatt elbírálják és kapod vissza a pénzt. Szóval ebben rugalmasak.

Most megpróbálok egy drágább kategóriát, szakboltból.
(#53248) csTT válasza diginewl hozzászólására (#53247) Válasz Szept 21, 2016
Ez itt nem a reklám helye, de próbáld ki a Lidl-is Parkside akkus fúrót, én csak ajánlani tudom. Már több mint 2 éve használjuk a cégünknél, volt nyektetve rendesen, de bírja a strapát. Azóta többet is vettünk már, igaz az egyiknek kotyogott a tokmánya, de gariban (3év) azonnal cserélik.
Magamnak egy 4in1 kombinált akkus szerszámot vettem, ez szerintem a mi hobbinknak tökéletes.

parkside-4-i...jpg
 
(#53254) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#53247) Válasz Szept 22, 2016
Jelentem: ma megérkezett egy minőségi kézi fúrógép hozzám.
Ment kb 10 másodpercet, erős recsegés, és vége. Se ide se oda nem forog.

Ügyfélszolgálat: holnap küldik a futárt aki elviszi, és cserélik.

Szerintetek minden rendben van nálam????


(Krois Bácsi sem válaszolt még...)
(#53261) DZolTTán válasza diginewl hozzászólására (#53254) Válasz Szept 22, 2016
Ez az utóbbi konkrétan milyen márka volt?
(#53264) diginewl válasza DZolTTán hozzászólására (#53261) Válasz Szept 23, 2016
Ez. Powerplus
Itt valószínű, az összeszereléssel volt baj. De mint kiderült sikeresen kifogtam az elsőt a sok százból - de valahogy ennek én már nem örülök, hogy ilyen szerencsém van...

(Előtte beszéltem a céggel, hogy nekem néha kell, de akkor kb. egy napot használom. Aztán megint egy-két hétig rá sem nézek. Hát ez van. Szóval én ezt nem kenyérkereső munkára venném, ezért nem foglalkozom Makita, és társaival.)
(#53266) proba válasza diginewl hozzászólására (#53264) Válasz Szept 23, 2016
Ebben az esetben felejtsd el ha jót akarsz magadnak. Csak és kizárólag LION akkus gépet vegyél. A NICD akku kb 1-2 hónap alatt magától kimerül, így mikor használnád pont nem fog működni.Ha hidegben nem használod akkor a LION sokkal jobb választás.
(#53274) diginewl válasza proba hozzászólására (#53266) Válasz Szept 23, 2016
Nem felejtem el.
1 óra alatt feltölti, és van hozzá kettő.
Eddig két LI-ion akksis gépet vittem vissza, mert kinyiffant vagy a töltője, vagy az akku.
Tehát nekem tökmindegy mi hajtja, csak már legyen gép amivel dolgozni tudok.
Utólagosan hőszigetelem a munkahelyemet. Ha kész a munka utána megint csak ritkán kell, addigra a litiumos is lemerül.
(#53282) etwg válasza diginewl hozzászólására (#53274) Válasz Szept 24, 2016
A jo lithiumos még egy év alatt sem merül le. Az ocskábbakra sajnos ez nem vonatkozik.
(#53283) diginewl válasza etwg hozzászólására (#53282) Válasz Szept 24, 2016
Igen, az elmélettel tisztában vagyok.
Most már a gyakorlatban is szeretném használni a fúrógépet.
Eljutottam arra szintre, hogy mindegy mi hajtja, csak:
-működjön
-és 3-4 feltöltés után ne kelljen ismét a garanciával foglalkozni.

Ezek talán nem a profi igények.
(#53284) etwg válasza diginewl hozzászólására (#53283) Válasz Szept 24, 2016
Valahogyan peched van az uj dolgaiddal. Nekem is voltak ilyen korszakaim amik csak kint hoztak.
De van 2-3 bevált furogépem, amik még soha nem hagytak cserben. A videokamerák akkuja is mindig müködöképes, igaz töltve szoktam öket eltenni.
Most éppen egy laptop akkuval szorakozok. A kinai már a 3.-kat küldl, mert az elsö kettö bár jo volt, de a notebook nem tudta tölteni. A régit - szintén ugyanabbol a forrásbol - viszont simán tölti és jol is megy immár 5 éve, ezért rendeltem egy ujat, de az eddig nem tölthetö.
(#53334) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#53283) Válasz Szept 27, 2016
No, még egy-két hét amíg a szervíz bevizsgálja, a 10 percet működő gépet, és javítja, vagy cseréli...
Én valami olyanban éltem, ha 3 napon belül tönkremegy valami akkor ott csere van vagy pénzvissza... de hát ezek az elképzelések, és a gyakorlat közti különbség...

Hogy valami jót is mondjak (igaz ezt még tavaly vettem, de most volt időm kipróbálni). Egy felső maró ugyanettől a cégtől: nagyon szépen működik. Tudok vele marni/vágni műanyag lapokat. És szép íveket is tudok vele marni/vágni
(#53335) Frankye válasza diginewl hozzászólására (#53334) Válasz Szept 27, 2016
Én is így emlékeztem, mármint hogy 3 napon (72 órán) belül visszavitt készülék esetén csak csere, vagy vételár-visszatérítés jöhet szóba. Utána kell nélzni a fogyasztói jogoknak, de lehet, hogy volt valami "apróbetűs" kitétel a vásárlásnál, ami ezt kizárja. (Láttunk már ilyet is... )
(#53336) proba válasza diginewl hozzászólására (#53334) Válasz Szept 27, 2016
Érdekesség, anno egy egeret vittem vissza garanciába,- szakmai ártalom, előbb szétszedtem, egy műanyag pöcök volt törött, - simán javíthatónak ítéltem. A boltban készségesek voltak , ugyan így azt mondták. szerviz, jöjjek vissza három nap múlva. Mikor visszamentem, a polcon szerintem teljesen ugyan ügy állt mint mikor oda vittem, de készségesen adtak egy újat. Csak azt nem értem miért nem tudták ezt megtenni várakoztatás nélkül.
(#53337) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#53334) Válasz Szept 27, 2016
Él ez a csere-bere, csak hát az elmélet és gyakorlat. (benn van az ÁSZF-ben, nincs gond, lesz megoldás, erre 15 napjuk áll rendelkezésre)
Az alapeset az, hogy nem hiszik el, hogy kiküldtek, egy minőségibb gépet, azt diginewl a kezébe veszi, és kb 10 másodperc után szétszaladnak a fogaskerekek a fúrógépben, és beáll az egész minőségi cucc...
Ezért most bevizsgálja a szervíz, hogy az előzetesen, MEO-n átesett gép, hogyan tudott összeomlani az ügyfél kezében, kb 5-10 másodperc alatt.

Aztán még itt van nekem Johann Krois bácsi is
(#53399) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#53337) Válasz Okt 1, 2016
megérkezett tegnap a cserefúrógép. (nicad akksis).
Ma nyüstöltem: csiszolás, önfúrócsavar behajtás.
Én elfáradtam, az első akksi még bírta.

Krois bácsi maradt, ő nem válaszolt, jövő héten megint írnom kell nekik, hogy mi legyen. Bár őszintén nem értem, mit nem lehet érteni.
Ha egy csatlakozó nem jó, akkor nem jó...
(#53404) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#53399) Válasz Okt 2, 2016
Egyértelmű Krois bácsi miért nem válaszol: A gyártók, készítők NEM szeretik a negatív kritikát (toszogatást). Főleg a nyugatiak a keletiektől....
(#53433) diginewl válasza róbertke hozzászólására (#53404) Válasz Okt 4, 2016
Ja persze.
Nyilván ezért nem rendelünk európai boltokból online semmit.
Most biztos MESSE-n vannak, persze azért nem ér rá.
Egyébként tényleg nem értem a Kroist. Eladott hibás terméket, oszt jónapot?

Még írok neki még egyet, hátha SPAM-be mentem. Van nekik honlapjukon is levélküldés.
(#53563) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Okt 13, 2016
Sziasztok!
Csináltam egy forgácsfelfogó dobozt a satum köré!
Akkor jöhet jól,ha műanyagot,vasat,vagy spiátert kell forgácsolni.
Olyankor nem kell egyből takarítással indítani,hanem csak felteszem a dobozomat és nem keveredik idegen anyaggal az értékes rézforgácsom.
Kisebb munkáknál tovább tarthat a forgács összetakarítása,mint az elvégzendő munka.
Egyszerű,plexiből dobozformát hajlítottam és rávágtam alulról a satu és a spanejzlik formáját...
ilyen lett:

Forgácsdoboz...jpg

Forgácsdoboz...jpg
 
(#53568) Frankye válasza Fordítókorongos hozzászólására (#53563) Válasz Okt 14, 2016
Ügyes eszköz!
Az ürítésnél az alsó, "T" alakú nyíláson nem hullik ki a felfogott forgács?
(#53572) Fordítókorongos válasza Frankye hozzászólására (#53568) Válasz Okt 14, 2016
Szia!
Igen,arra ügyelni kell,nem szabad megvárni,hogy félig teljen forgáccsal,kiemelés előtt ecsettel elhúzom a forgácsot a nyílás közeléből és úgy veszem ki...
Működő dolog,ezelőtt egy papírból készült dobozom volt,aki gyűjti a forgácsot az jó hasznát tudja venni.
(#53573) Frankye válasza Fordítókorongos hozzászólására (#53572) Válasz Okt 14, 2016
Aha, így világos. Ötletes!
(#53577) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#53563) Válasz Okt 14, 2016
Na de korongos ezt is lenyúltad..... Látom tetszett a cnc burkolatom.... Így sokkal kevesebbet kell takarítani!!! Jó lett gratula!
(#53581) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#53577) Válasz Okt 14, 2016
Ezek szerint,igen...
Viszont ugyanúgy nem tudtam megcsinálni,ezért megcsináltam jobban!
Kösz!
(#53844) Csukló hozzászólása Válasz Nov 2, 2016
Szóljon aki ezt meg alkotta

Bővebben: Link
(#53845) etwg válasza Csukló hozzászólására (#53844) Válasz Nov 2, 2016
Az FB linkek mellözendök, mert csak regisztrácio után érhetök el.
(#53846) DZolTTán válasza Csukló hozzászólására (#53844) Válasz Nov 2, 2016
Jópofa, de én nem mernék henteskesztyű nélkül a közelébe nyúlni.
A gyári fűrészszalag is el tud szakadni, nem hogy a 6db-ból forrasztott konzervdobozoldal...
(#53853) Csukló válasza etwg hozzászólására (#53845) Válasz Nov 2, 2016
Bocsi
(#53854) Csukló válasza DZolTTán hozzászólására (#53846) Válasz Nov 2, 2016
Nekem nem kell lánc kesztyű de pont én is a szalagból vennék gyárit, amúgy minden más jó ötlet!
(#53855) róbertke válasza Csukló hozzászólására (#53854) Válasz Nov 2, 2016
Ez a szerkezet így kialakítva hosszú távon működésképtelen ..... de szíved joga építeni és használni egy ugyanilyent....csak a családtagjaid tartsd jó messze tőle....
(#53858) BaTTka válasza róbertke hozzászólására (#53855) Válasz Nov 2, 2016
Miért volna akármilyen távon is működésképtelen? Pontosan olyan mint a nagy testvérei, csak nem fém alkatrészekkel. Attól még ugyanúgy működik. Persze a szalag az tényleg nem a legjobb megoldás, de az nem része a működőképesség vizsgálatának. Ezen kívül még talán az ékszíjon lehetne vitatkozni, de felesleges. Ismerek olyan Proxxon állványos fúrógépet amelyik hónapok óta egy befőttes gumival üzemel, mert nem képesek hozzá ékszíjat rendelni Igaz hogy nagyon nem erőltetjük szegényt...
(#53859) somitomi válasza Csukló hozzászólására (#53844) Válasz Nov 2, 2016
Nekem van lombfűrészem, innentől már minden csak türelem kérdése.
(#53861) proba válasza somitomi hozzászólására (#53859) Válasz Nov 2, 2016
Egész jó modelleket lehetne vele csinálni. Egy TT-s fűrészgép kifűrészelése nem tart sokáig. Azzal már lehetne egy H0 méretűt készíteni......
(#53866) Frankye válasza proba hozzászólására (#53861) Válasz Nov 3, 2016
Kezdhetnénk egyZ-vel, aztán egy N-essel, azzal lehetne TT, aztán H0, aztán kerti vasút, a végére eljuthaunk így a volt Szovjetúníió vasútjaiig...
(#53880) Csukló válasza róbertke hozzászólására (#53855) Válasz Nov 3, 2016
Akkor kettőt kel csinálni!
(#56075) etwg hozzászólása Válasz Máj 1, 2017
Egy ujabb szerszámot hoztam össze. A kezelöpult, aminek a felsö része egy 3 mm-s plexi, alulrol papirra nyomtatott vágyányterv meg kapcsolok feliratai kerülnek. A sok nyomogombhoz meg LED-hez természetesen megfelelö lyukak kellenek amit a papirba nem egyszerü furni, föleg ha a lyuk szélének is szépnek kell lennie ( nem takarja el a kezelöszerv csavaranyája stb.)
Igy csak a lyukasztás jön számitásba. A boltban kaphato börlyukasztok ugyan szépen lyukasztanak de gyakran tönkre teszik a lyuk szélét és nem is kaphatok minden méretben.
Igy az irodai papirlyukaszto látszott jobb megoldásnak. Elöször vaslemezekböl csináltam meg az egészet, de az nem lett igen jo, mert nem látni pontosan hol is kell a papirt lyukasztani. Ezért plexiböl készitettem el a szerszámot. Ügyeljünk arra, hogy a szerszám karja elég hosszu legyen, hogy elérjük a pult középrészén levö lyukakat is.
Én egy vastagabb 8 mm-s plexiböl meg egy 3 mm-s lapbol vágtam ki a karokat. Nálam mintegy 12 cm hosszuk, hogy elérjem a 160 mm széles pult minden helyét. A két lapok közé egy vékony 0,5 foliát tettem (csak az egyik végébe) majd menetes lyukakat furva csavarral összefogtam a két lapot. Ha minden stimmel akkor össze is kell ragasztani, mert késöbb a két lap nem mozdulhat el. Egy nap száradás után folytattam a munkát.
A kar nyitott végébe 3, 4, 5 és 6 mm-s lyukakat furtam, vigyázva arra, hogy a lyukak a legszorosabbak legyen a majdani késekhez, amiket 3,4,5 és 6 mm-s szerszámacél rudakbol vágtam le mintegy 40 mm hosszban. Minden furás elött egy plexihulladékba furtam egy lyukat ellenörizve, hogy passzol-e a rudhoz.
A lyukaszto rudak egyik oldalába egy U alaku vájjut köszörültem, ügyelve arra, hogy a szélek nagyon élesek legyenek. Az utolso simitást nagyon finom köszörüvel végeztem. Az egyes késekre szines zsugorcsöveket huztam jelzés céljábol ( könnyebb megtalálni ha elkallodik valahol).
A használata egyszerü. Az elörerajzolt (nyomtatott) papirlapot benyomjuk a két kar közé. A lyukat pontosan a megfelelö nyilás helyére mozgatjuk majd összenyomom a kart rögzitve a papirt. A megfelelö kést a megfelelö lyukba nyomva átlyukasztom a papirt.

IMG_2457.JPG

IMG_2458.JPG

IMG_2459.JPG
 
(#56094) Frankye válasza etwg hozzászólására (#56075) Válasz Máj 2, 2017
Ötletes, ügyes szerszám!
(#57678) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Nov 23, 2017
Ha valaki szeretne egy lézer gravírozót, annak egy tipp:
lézer gravírozó, klikk ide!
Lapozás       12/15    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
16:49:46
  Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt
Hirdetés