Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Szerszámok és segédeszközök
Szerszámok és segédeszközök
Témaindító: etwg, idő: Jan 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       11/15    
(#44314) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Ápr 29, 2015
Sziasztok!

Láttátok már a Limitbahn-os "oktató" videókat??
Kerék,szíjtárcsa,ütközőtányér... esztergálás, rézkaszni festések, tamponozás.
Limitbahn videók!
Élmény volt megnézni őket!
Van "segédeszköz" bőven!!
Nagyon profi műhely, de a lendkerék / szíjtárcsa furata náluk is csak fúróval volt elkészítve, lyukesztergálás nem volt rajta....
Lakonti ez te vagy??
(#44316) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#44314) Válasz Ápr 29, 2015
Valoban egészen érdekes videok. Egyik másikat már láttam, de most végignéztem mind.
(#44332) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Ápr 29, 2015
Morgok...

A harmadik flakon Positiv20-szal járok úgy, hogy képtelen vagyok egyenletes rétegben felvinni a NYÁK lemezre. Ugyanis a spray szórófeje egy kalap sz__ (Nem írom le mégsem.) Nem egyenletes a szórásképe, középen egy csíkban erősebben engedi az anyagot, így a csík, amit a lemezre fúj a szegény ember fia középen vastag lesz, a széleken meg vékony. Így aztán lesz egy réteg, aminek a beállított megvilágítási idő sok lesz, a közepének meg kevés. Aztán fotózzon idehaza az ember kísérleti NYÁK-ot, ha tud...

Sokan szidták anno a Wolf KFT fotólakkját, pedig az alapanyaga ugyanaz volt, mint a Contact Chemie gyártmányának. Én szerettem, mert sokkal olcsóbb volt, és fele annyi UV világítás kellett neki. Sajnos nem gyártják már évek óta. Ma voltam épp a cégnél, itt vannak a "szomszédomban", nem is tervezik, hogy lesz megint, sajnos...
(#44333) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#44332) Válasz Ápr 29, 2015
Nyomd ki a lakkot egy kis sötét flakonba és vidd fel egy airbrushhal. Az biztos müködik.
( amugy ez a szorofej historia nagyon jellemzö - annyira, hogy már külön is árulják.)
(#44334) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#44333) Válasz Ápr 29, 2015
13 oka van, hogy miért nem teszem meg.

Az első: nincs szórópisztolyom.

Soroljam fel a többi 12-t?
(#44343) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#44334) Válasz Ápr 30, 2015
Gondolom azt a flakont amit utoljára használtál mint jót, már rég kidobtad.
(#44708) etwg hozzászólása Válasz Máj 20, 2015
Szakik,

sikerült szereznem egy uj furot (1 mm), már egyszer kérdeztem, hogy ki tudja ennek a tipusnak mi lehet a neve, mert tengelyek furására a legjobb. ( az én tönkrement furom 0,8 mm-s volt). Sajnos nem tudom, hogy hivják igy azt sem, hogy honnan lehetne venni. Több orás katalogust már végignyálaztam, de ez a furo automata gépre készült, az meg nem okvetlenül orás szerszám.
( a most kapott furo is ugyanonnan származik ahonnan az enyém is jött jo 30 éve, és azota sajnos nemcsak az ismerösök tüntek el, de a gyár is, ahol ezeket használták).
A furo teljesen egyenes akár egy dörzsár, az egyik oldalán egy egyenes hosszanti vájat van - a hegye meg V alakba van köszörülve. A furt lyuk fala viszont gyönyörü felületet kap - finommechanikai berendezésekben a csapágylyukak voltak ilyen furokkal furva egy automata berendezésen.

image.jpg
 
(#44710) lakonti válasza etwg hozzászólására (#44708) Válasz Máj 20, 2015
Telibefúró szerszámnak hívják. Olyat keress ami hűtőcsatornás mert nehezen viszi ki a forgácsot. Pl.
Bővebben: Link
(#44711) etwg válasza lakonti hozzászólására (#44710) Válasz Máj 20, 2015
Kösz ezt a kifejezést kerestem már évek ota. Megvallom öszintén, most hallom elöször a furo hivatalos nevét.....

(#44946) piltdownman válasza csíkosháTTú hozzászólására (#44332) Válasz Jún 3, 2015
Bővebben: Link

Ezt próbáltad? Jobb, mint a műnyomó, bombabiztos,bár nem annyira szép, mint a fotoszenzitív nyák, de nem is kb.800.- Ft, mint egy Europa méretű egyoldalas Bungard nyák.
(#44949) csíkosháTTú válasza piltdownman hozzászólására (#44946) Válasz Jún 4, 2015
Szia!
Koszi!
Nem konkrétan ezt, hanem egy másik hasonló fóliát próbáltam mér, de nekem nem vált be, nem eléggé pontos.
Mondjuk ez a panelke 46*7mm-es, igaz, nem is a műhelyben készült a NYÁK lemez, de a proto tipusa igen.

IMG_2331.JPG
 
(#48152) etwg hozzászólása Válasz Nov 6, 2015
Akit esetleg érdekel egy profi, használt fémöntögép (lost wax casting) jelezze privát üzenetben.

(#49937) diginewl hozzászólása Válasz Feb 27, 2016
Tiszteletem!
Forrasztópáka kérdés: Van itt mellettünk a lidl-ben 3500Ft-ért egy szakasztott ilyen páka
Bővebben: Link
Mivel itt van mellettünk az esetleges gari ügyintézés is jóval egyszerűbb - ha baj van.

Vagy, gondolkodom egy ilyenben:
Okosabb

Melyik lenne nekem jó választás? Árban minimálisak a különbségek.
Amire kell: nagy ritkán/néha/hetente egyszer kell használni. Jó legyen dekóder/smd forrasztáshoz is (a pákahegy nem kérdés, azt bele tudom applikálni). Amúgy semmi extra.

Amik vannak nekem, azok mind folyamatosan működő pl.ez Gyorspáka -persze 4-5 perc alatt melegszik fel...: , azok egyszerűen megeszik a pákahegyeket.
Igaz, van amikor 15-20 percet is bekapcsolva hagyom. A pákahegyek elfeketednek, és nem veszik fel az ónt. Van olyan pákahegy amit megreszelgettem, vagy szalmiák kőbe forgattam. akkor is rövid ideig jók, és megint befeketednek a hegyek. Magas a hő? Vagy mit nem csinálok jól?
Ezért gondoltam egy hőfokszabályzós pákára. De valami egyszerűre, hiszen alig használom.
Van tanácsotok?
(#49939) etwg válasza diginewl hozzászólására (#49937) Válasz Feb 27, 2016
Valoszinü, hogy magas a hö. Ha jobb felületkezelt hegyeid vannak, azokat soha ne reszeld.
(#49940) Fordítókorongos válasza diginewl hozzászólására (#49937) Válasz Feb 27, 2016
Szia!
A pákának bírni kell a napi használatot!
Senki sem fogja 5-percenként kihuzigálni,hanem reggel bekapcsolja este meg ki,bírnia kell,a 20perc az semmi!
Szerintem a dekóderes smd munkákhoz nem szabad ennyire alapminőséget venni,a hőfokszabályzás meg alap!!
Nekem is Fahrenheit van, nem rossz,de magas hőfokon túlmelegszik a nyele és "azbeszt kesztyű kellene hozzá".

(#49941) diginewl válasza Fordítókorongos hozzászólására (#49940) Válasz Feb 28, 2016
Hali! Köszönöm a gyors válaszokat Mindkettőtöktől.
Gondolkodom ezen a hestore állomáson.

Amikor a vitrinvonatot csináltam majdnem napi (éji) szinten ment el egy olcsóbb pákahegy - annyira fekete lett, hogy nem tudtam vele dolgozni.

A pákahegyeim egyik fajtája ez lehet az ára végett:
conrad
vagy ez:
egyszerűbb
Ezt szoktam reszelgetni, akkor egy ideig jó.

A "drágábbik", az ehhez hasonlít (az árából gondolom, amennyiért vettük)
Ebből van a vékony változat, amivel az smd ledeket/dekódert forrasztom - kis hegye miatt. De már erre is csak egyik oldalon fut fel az ón. Ezt pedig a szalmiák kőbe szoktam beletologatni. Akkor megint jó egy ideig, de kb. 10-15 percig, aztán megint fekete lesz.
vékony pákahegy
szalmiák kő

Tudom ezek eléggé a gagyi réteg, de mint mondtam nekem nem napi szinten kell.

(Azt vettem még észre, hogy ha lakkozott rézhuzalt forrasztok, akkor azonnal le kell törölnöm a pákahegy végét (szivacs híjján ezt egy papírzsebkendő teszi lehetővé), persze a kezemre vigyázok. Tehát nem ettől feketednek.)
(#49942) etwg válasza diginewl hozzászólására (#49941) Válasz Feb 28, 2016
Szia,
a szivacs meg a gyanta mindig jo ha kéznél van. Ugy állitsd be a hömérsékletet, hogy ne égjen le az on rajta.
Ha van modod, alakitsd át a páka trafoját ugy, hogy beépitesz egy másik potit ( trimmer) amin beállitod az "elömelegitést", azaz a páka, ha bekapcsolod ide melegedjen (200-250 fok). A páka tartojába vagy egy lábkapcsoloba beépitesz egy mikrokapcsolot, ami na kiveszed a pákát a helyéröl vagy megnyomod a lábkapcsolot, akkor átkapcsol a fö potira ahol 320 fok van beállitva. Azaz ilyenkor a páka felmelegszik.
(#49943) HOTotya válasza diginewl hozzászólására (#49941) Válasz Feb 28, 2016
Érdekes.....én nekem mindig be van kapcsolva a páka ahogy lemegyek a műhelybe és bekapcsolom az áramot.... még nem volt ilyen gondom.....a vizes szivacsot mindig használd! Én miden egyes smd-l letöröltem a páka hegyét és nem feketedett el(én is Salomon-t használok+wellert)! Sőt most már lehet kapni réz "gömböt" amin még könnyebben le tudod tisztítani a hegyet! Akkor tud "elégni" a fej,ha túlontúl magas hőmérsékletre teszed a hőfokot! (a régi wellerek voltak ilyenek)

588819_LB_00...jpg
 
(#49945) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#49937) Válasz Feb 28, 2016
Lidl -ben Garancia?? Ez nem egy egyszerű "akciós" termékük, hanem állandóan ott van a polcokon??
(#49947) diginewl válasza HOTotya hozzászólására (#49943) Válasz Feb 28, 2016
Ezekből a válaszokból nekem az jön le, hogy a páka hője magas.
Köszönöm a segítségeket!
Ez rendben van, de itt nem lehet hőt beállítani, mert ezek a bedugom, és használom páka típusok.
Ez az egyik páka:
Parkside
A képeken is látható, hogy már kezd feketedni. Ezután a teljesen fekete állapotba jut el - erről most nincs fotóm.
A conrad-nál van egy booster funkció, de hát azt sem nyomom állandóan másik

Ezekszerint valamilyen hőfokszabályzós lenne a jó.

(#49949) diginewl válasza róbertke hozzászólására (#49945) Válasz Feb 28, 2016
Akciós! Persze. A gari ara vonatkozik, hogy 3 éven belül visszaviszed, visszaadják az árát. Már csináltunk ilyent más termékükkel - nincs kérdés: mutatod a blokkot jön a pénz.
(#49951) etwg válasza diginewl hozzászólására (#49947) Válasz Feb 28, 2016
Van a Lidl-ben (szinte ugyanaz mint a Conradnál meg máshol) is, amin van egy poti. Én egy olyant alakitottam át a fiamnak és jol müködik. Ha visszateszi a pákát a helyére a hömérśeklet leszabályozodik .
(#49958) proba válasza diginewl hozzászólására (#49947) Válasz Feb 28, 2016
A weller hegynél a probléma akkor kezdődik, ha a bevonat sérül ,de az kb 2-3 év napi 6-8h használat. De ha nem napi szinten használod, akkor is rendes hegyet kell venni hozzá. Kedvenc példám a ts pillanatforrasztó, max üzemidő a prospektus szerint 30s , az ónt viszont 50 s után olvasztotta meg. De voltam olyan tanulmányi versenyen, ahol a páka hegye egy panel (6*8) összerakását sem bírta ki . Kaptunk a wellerhez gagyi hegyet, azzal is forrasszon akinek muszáj, pont azt csinálta mint a tiéd .A gagyi nem azt jelenti sokszor, hogy keveset kibír, hanem azt hogy használhatatlan. a szivacs meg a többi csodaszer, csak könnyebbé teszi a használatot, de egy vasdarabon nem segít.
(#49960) HOTotya válasza proba hozzászólására (#49958) Válasz Feb 28, 2016
Ez a régi Magyarországon gyártott pákahegyekre igaz....volt (és még van eredeti hegyem ami más vagy 40 éves és tudom használni a mai napig....)
(#49962) diginewl hozzászólása Válasz Feb 28, 2016
Köszönöm mindenki Segítségét!
Gondolkodom, mitévő legyek
(#49963) JZoli válasza proba hozzászólására (#49958) Válasz Feb 28, 2016
Abból a szempontból neked van igazad, hogy ezek a hegyek bevonatosak! De csak addig használhatók amíg a bevonat nem sérül meg mechanikusan! Ha a bevonat megsérül akkor már csak feketedik meg az ón sem "fut el rajta", ilyenkor kínszenvedés a forrasztás vele! A normálisabb pákahegyeket nem lehet reszelgetni, vagy valamilyen mechanikai tisztítást alkalmazni, mert nagyon könnyen megsérül a bevonat és már vége is! Szerintem olyan pákát érdemes megvenni amihez megoldható a pákahegy utólagos beszerzése!Legalább is a saját tapasztalatom ezt mutatja, pedig van, hogy napi szinten 6-8 órát is forrasztok, és a páka (igaz hőfokszabályzós) állandóan be van kapcsolva!
(#50057) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#49962) Válasz Márc 4, 2016
Úgy döntöttem, hogy itt pécsett egy elektronikai boltban veszem meg életem első forrasztóállomását.
Ilyen lett: JLT-02

Kép a netről valahonnan - de pont így néz ki

Az a jó, hogy az eddig vett pákahegyeim mind jók bele.
Gondolom ez messze nem a high-tech. Annyi időm volt eddig, hogy bekapcsoljam kipróbáljam.
Tetszik, hogy kijelzi az aktuális hőfokot, így ránézve is látható, hogy már felfűtött-e.
És tényleg ki/be kapcsol! Megnéztem fogyasztásmérővel 70W-ot eszik, amikor fűt, és 5W-ot amikor pihentet.


Remélem lesz majd időm használni is.
(#50058) etwg válasza diginewl hozzászólására (#50057) Válasz Márc 4, 2016
Használd egészséggel!

(#50065) JZoli válasza diginewl hozzászólására (#50057) Válasz Márc 5, 2016
Nekem nagyon hasonló van, már több éve, van olyan, hogy egész nap forrasztgatok vele, tehát be van kapcsolva. Jól bírja! Én nagyon meg vagyok elégedve vele!
(#50068) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#50057) Válasz Márc 5, 2016
Köszönöm!

Még egy kérdésem van:
ehhez a pákához lehet pl. a solomon pákahegyet használni?
A kettő csak annyiban tér el egymástól, hogy a solomon-nak a pákába benyúló része rövidebb.
Azaz ettől tönkremegy-e a fűtőbetét?
Avagy azonos pákába azonos hegyet elv mellet járjak el?

(eddig ilyen kérdésem nem volt: beledugtam az állandó pákába a hegyet, az oldalán levő csavarral odaszorítottam, aztán fűtötte )
(#50076) HOTotya válasza diginewl hozzászólására (#50068) Válasz Márc 6, 2016
Azonos pákába azonos hegyet,mert pont az lesz hogy nem fog melegíteni vagy nagyon "elég" majd a hegy! De próbálkozni lehet....
(#50078) diginewl válasza HOTotya hozzászólására (#50076) Válasz Márc 6, 2016
Ok értettem!
(#50083) angyal.marci hozzászólása Válasz Márc 6, 2016
Jó szerszám, fél mesterség. 14 kiváló állapotú reszelővel gazdagodott a szerszámosláda.

20160306_195...jpg
 
(#50092) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Márc 7, 2016
Sziasztok!
Egy barátom felhívta a figyelmemet csigakerék készítő videókra.
Elég primitív módon menetfúróval is lehet készíteni akár nagy átmérőjű kereket is,a csigája meg a csavar lesz,így készül:
Csigakerék gyártás1
Itt meg beépítve is megmutatják,hogy szuperál:
Csigakerék gyártás2
Ez egy komolyabb szakember,ő a menetvágót is maga készíti hozzá, egyedi emelkedéssel,csiga átmérővel:
Csigakerék gyártás3

Fordítókorong hajtásnak lehetne kísérletezgetni a témával,szerintem nagyon meggyőző,egyszerűen gyártható,élmény volt nézni a felvételeket.
Egyszer majd kipróbálom...
ha utolértem magam...
(#50093) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50092) Válasz Márc 7, 2016
Valamikor a höskorban amikor alkatrész alig volt, egy esztergályos barátom szintén igy csinálta az áttételeket. Sok mindenre nem volt jo, mert a fogak még kevésbé jok az energiátvitelre, és igen nehéz elöre megmondani hány foga lesz a keréknek. Egy kicsit beljebb tolod az anyagot, mint az osztokör máris egy foggal kevesebb lesz. A metrikus meneteknél eléggé kritikus, ezért használnak itt is Withworth menetfurokat azok durvábba, mint a metrikusak.
Manapság, hacsak nem kell valamilyen különösen nagy kerék ( nemrégen kellett egy 64 fogas) akkor nem igen érdemes ilyesmivel veszödni.

( az a 64 fogas kerék is egy forditokorong hoz kellett)
(#50094) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#50093) Válasz Márc 8, 2016
igen,én is nagy átmérőre gondolok,~M8-M10-es,vagy ~1/4-3/8-os fogmérettel,nem H0 hajtásra gondoltam.
Viszont az erőátvitele nem lehet rossz,mert egy átlag csigakerék csak egy ponton ér a csigához,mint a hajtásokban,itt egy félkör menetprofil van belemarva a kerékbe.
Kitámasztott csigakerék tengelynél (mint a 2.videón) szerintem nem lehet gond az erőátvitellel sem,bőven kiszolgálhat egy fordítókorongot.
~100-150-es átmérőjű kerékkel valószínűleg már tisztességes lassítást érhetünk el a koronghoz.
Egyébként meg nem nagyon kapni készen nagy átmérőjű fogaskereket...

(#50095) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50094) Válasz Márc 8, 2016
Igy van, ilyen feladatokhoz - forditokorong, precizios beállitásokhoz ( nekem is ehhez kellett) jo, de pontosan az a hátránya amit elönynek irsz, hogy nagyságrendekkel nagyobb a vesztesége, mint a valodi csigahajtásnak. Ott is elöfordul, hogy a csigakerék ivben fogja körbe a csigát ( lifthajtás, kormánymü, csörlö stb.), de ott a két alkatrész érintkezése másképp van megoldva mint a menetes megoldásnál - ahol alapfeltétel, hogy a csavarmenet minél nagyobb felületen érintkezzen az anyan menet felületével.
A másik dolog, ami itt nem müködik, hogy a csigának azonos átméröjünek kell lennie mint a menetfuro, azaz ha M8-s mentevágoval csinálod a kereket, akkor a csigának egy M8-s csavar kell, addig a csigahajtáshoz a csiga átméröje csak másodlagos kérdés - egy M0,5-s csigakerékhez csatlakoztathatsz egy 5 mm átméröjü csigát, de akár egy 10-15mm átméröjüt is.
(#50104) diginewl válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50092) Válasz Márc 8, 2016
Hehejj! Micsoda ötlet jutott eszembe - ezt továbbgondolva.

Mennyire baromság az az ötlet, hogy a korong és a felszín alatt, egy nagyjából ugyanakkora átmérőjű fa korongra felmetszek egy ilyen technikával fogaskeréksort (persze esztergám az nincs, de majd megoldom . Tehát egy a fordító koronggal nagyjából azonos átmérőjű, az oldalán végig fogazott körre tessék gondolni.... Ehhez már egy egyszerű motor (végtelenített szervómotor) is preciziós lesz, a maga normális forgási sebességével.
Naaa???
(#50105) HOTotya válasza diginewl hozzászólására (#50104) Válasz Márc 8, 2016
Akkor már egyszerűbb,ha bordás szíjat(vannak a nyomtatókban egész vékonyak!!!) elvágsz és azt ragasztod le körbe,majd egy hozzá való kerékkel meghajtod.....
(#50107) róbertke válasza HOTotya hozzászólására (#50105) Válasz Márc 8, 2016
Még egyszerűbb megoldást alkalmaztak a Szász Vasutaknál ! Bárhogy áll, mindig kazánnal előre megy....
(#50111) diginewl válasza HOTotya hozzászólására (#50105) Válasz Márc 8, 2016
Totya!
Pont erre gondoltam! Na, 2 év múlva visszatérünk rá ))
(#50112) HOTotya válasza diginewl hozzászólására (#50111) Válasz Márc 8, 2016
Ha jól emlékszem még a YuoTube-n is volt ilyen videó,hogy hogy kell megoldani...... Kinek melyik megoldás tetszik ill. melyiket tudja megoldani....
(#50113) diginewl válasza HOTotya hozzászólására (#50112) Válasz Márc 8, 2016
Kimodiznak minket innen. - Írok is Franke-nek!
Ha megtalálod, majd írd meg légyszíves!
(#50116) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#50095) Válasz Márc 8, 2016
Sziasztok!
Nem bírtam megállni,csináltam egy primitív csigakereket!
32-es átmérőt használtam,M12-es menetfúróval munkáltam ki,
pontosan úgy,ahogy a videón láttam.
1:58-as áttételt kaptam (58-at fordul a csiga,a csigakerék 1 fordulata alatt),így 58 fogra jött ki.
A 12-es csavar pontosan illeszkedik a kerékbe.
Továbbra is úgy gondolom,hogy erőátviteli szempontból jobb,hogy félkörívben illeszkedik a csigához,nem csak egy ponton.
Nagyobb átmérőt használva már elég tisztességes lassító áttételt érhetünk el,úgyhogy ezzel a módszerrel tök jó hajtóművet készíthetünk fordítókorongokhoz,majd kipróbálom.



Csigakerék1.jpg

Csigakerék2.jpg

Csigakerék3.jpg
 
(#50119) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50116) Válasz Márc 8, 2016
Szép lett a kerék.
(#50120) diginewl válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50116) Válasz Márc 8, 2016
Már amikor írtad, gondoltam, hogy meg fogod csinálni!
Gratulálok szép lett!
(#50122) Fordítókorongos válasza diginewl hozzászólására (#50120) Válasz Márc 8, 2016
Köszönöm urak!
Egyszerű volt megcsinálni,viszont gép kell hozzá!
Otthoni kis barkácsgépeken nehezebb összehozni,mert elég gyenguszak.. .
(#50124) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#50122) Válasz Márc 8, 2016
Persze müanyagba is vághattad volna!
(#50125) etwg válasza róbertke hozzászólására (#50107) Válasz Márc 8, 2016
Van ilyen csodamozdonymáshol is....

Példa:

Farlie
(#50213) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#50057) Válasz Márc 14, 2016
Ma sikerült kipróbálnom a pákát!
(szombati műszak volt, és délutánra kaptam kimenőt otthonról)
Hát, Tiszteletem!
3 órán át ment, de egy apró pici feketedés sem volt a pákán, azaz a páka hegyen! Végig tudtam használni. Amikor nem kellett levettem a hőt, ha kellett kb 15 mp-belül használatra kész volt! Érzeni lehet, hogy messze nem fűt annyira.
Mindenkit csak bátorítani tudok, hogy invesztáljon egy egyszerű hőfokszabályzós állomásba, mert időben is nagyon-nagyon megéri!!!!
Ismételten köszönet az itteni segítségért!
Lapozás       11/15    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
19:31:24
  Jelenleg 14 fő olvassa az oldalt
Hirdetés