Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Szerszámok és segédeszközök
Szerszámok és segédeszközök
Témaindító: etwg, idő: Jan 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       8/15    
(#38115) etwg hozzászólása Válasz Okt 4, 2014
Egy uj eszköz a felsövezeték szerelésre. ( egyelöre nem tervezzük, de az alagutban biztos ami biztos alapon felszereljük.)

image.jpg
 
(#38146) Frankye válasza etwg hozzászólására (#38115) Válasz Okt 5, 2014
Hehe. Ötletes megoldás!
(#38840) FriTTz hozzászólása Válasz Okt 27, 2014
Lidliben jópofa parkside barkácsgép (dremel szerű) kapható!
5999 Ft
(#38853) zsolesz74 válasza FriTTz hozzászólására (#38840) Válasz Okt 27, 2014
Vedd meg és referálj róla!
(#38855) jumo31 válasza FriTTz hozzászólására (#38840) Válasz Okt 27, 2014
Ja és mellette külön még dobozos tartozék készlet is, ami szintén jó ár. Szerintem!
(#38856) GAtesz hozzászólása Válasz Okt 27, 2014
Nekem van ilyenem, még az előző akcióban vetem. Nincs viszonyítási alapom, de szerintem nem rossz. Egy ON-OFF kapcsolót tehettek volna rá. Csak a fordulatszám szabályzó potival lehet lekapcsolni. Mint a sokol rádión a hangerő szabályzóval..
(#38857) jumo31 válasza zsolesz74 hozzászólására (#38853) Válasz Okt 27, 2014
Igen, azért érdekel engem is.
Bár nekem van már multigépem, de azért érdekelnek az alternatív lehetőségek!
(#38861) zsolesz74 válasza jumo31 hozzászólására (#38857) Válasz Okt 27, 2014
Én ezt elintéztem a Dremmel készlettel, állvánnyal és eddig mindenre elég volt. Jók a kiegészítőik is.
Persze nagy munkákra van nagy gép...
(#38934) FriTTz válasza GAtesz hozzászólására (#38856) Válasz Okt 29, 2014
Ezen van már kibe kapcsoló!
(#39571) etwg hozzászólása Válasz Nov 20, 2014
Ma egy uj szerszámot kellett gyártanom, mert nem olyan egyszerü szép párhuzamos vágányokat fektetni (föleg nem flexisinekböl).


image.jpg

image.jpg
 
(#39798) DinoTT hozzászólása Válasz Nov 25, 2014
Sziasztok!

Milyen forrasztó állomást érdemes venni általános modellezési célokra?

Van értelme a digitálisoknak?
Érdemes megvenni egy 60-80W-t vagy elegendő az 50W is.
Melyik vajon a jobb, tartósabb, biztosabb alkatrészellátású a Conrad féle Toolcraft vagy a Fahrenheit állomások?
A normális Wellerek szerintem kicsit tól vannak árazva, a piros hobby sorozat pedig gagyi (ilyenünk van bent és nagyon korlátozott a használhatósága).

Köszi

Dénes
(#39801) zsolesz74 válasza DinoTT hozzászólására (#39798) Válasz Nov 25, 2014
Szia,

én egy ilyet vettem, Bővebben: Link és az SMD-től a sín forrasztásig mindenre használtam, használom. Kb. 15 másodperc alatt eléri a 300°C-os beállított hőfokot és mehet a munka.
Készenlétbe áll 200°C-ra és ha felemeled azonnal felfűt üzemi hőmérsékletre.

Kis pirosom nekem is volt, van. Azzal sem volt bajom.
(#39803) Frankye válasza zsolesz74 hozzászólására (#39801) Válasz Nov 26, 2014
Így van. A Fahrenheit állomások - akár digitális, akár analóg - nagyon jó ár-érték arány képviselnek. A Conrad termékei túlárazottak, én ott csak olyasmit vásárolok, ami máshol nem kapható, kuriózum. (Ők az áraikat a német bérekhez igazítják...)
A Wellerek is jók, bár én nem használtam, csak a kollégák (elektronika) mesélték. Panaszt még nem hallottam rájuk, így ha Nálatok gond van vele, akkor az valamilyen hibára (működési, működtetési, technológiai) utal!
Zsoleszt annyival egészíteném ki még csupán, hogy ha nem precíziós forrasztáshoz használod, akkor nem muszáj digitálist venned. (Amatőr célra elegendő az analóg, bár némileg talán lomhább, mint ahogy zsolesz írta.)
(#39805) etwg válasza Frankye hozzászólására (#39803) Válasz Nov 26, 2014
A legfontosabb kérdés a hegyek elérhetösége és minösége. Sajnos tul sok olyan forrasztoállomás van a piacon (még neves gyártoktol is) amihez vagy nem lehet hegyet szerezni vagy többe kerül mint a fél állomás ujjonan. S van olyan hegy is, ami csak ugy (majdnem magátol ) rendszeresen tönkremegy........

(#39810) csíkosháTTú válasza DinoTT hozzászólására (#39798) Válasz Nov 26, 2014
Szia!
A műhelyben sokáig egy AOYUE 909 SMD állomás üzemelt, részben még most is. Sajnos a páka rész fűtő betétje kiégett és ehhez nincs tartalék páka. (Pedig nagyon jó kis állomás... Most üres időmben próbálok összehozni hozzá egyet, mert elvileg "csak" a bekötése más, mint a többinek.)
Jelenleg csak a forró levegős rész megy, és a labor tápegysége. Ezt momentán egy ToolCraft ST-50A egészíti ki. Analóg, de gyorsan fűt fel, és szépen szabályoz. Sajnos egy pákát már elkoptatott a műhely, de van hozzá tartalék páka.
Az AOYUE-t vagy 5 éve vettem, 30.000Ft-ért hozta ki a Speedshop. A Toolcraft a Conrad-tól van, az 17.000Ft volt, minusz a BTTB kedvezmény. A ToolCraft-hoz még vegyük hozzá a cserepákát, az 7.000Ft volt.

Sajnos az én munkatempómban, és igénybevételemben egyik sem végleges megoldás. Jövőre biztos, hogy profi állomásra be kell majd ruháznom, csak nekem korábbról nagyon rossz tapasztalataim voltak a Weller-rel. Valami mást szeretnék keresni... Még kutatok, de nekem extra igényeim vannak, a műhelyben naponta 6-10h-t megy a páka. Ehhez képest a Toolcraft ST-50A nem is olyan rossz...

Véleményem: egy átlagos igényű műhelyben, pláne modellezési célra egy Olyan kategória, mint az ST-50A megfelelő. Ilyen forrasztó állomásokat 17-23.000Ft között lehet ma megvenni. Fontos, hogy Nektek olyan páka kell, amiben lehet olyan hegyes, vékony pákahegyet is használni, amivel akár SMD-ket is lehet forrasztani. Ehhez a pákával adott hegyek általában vastagok, legalább 0,8mm-es csúcsot kell beszerelni hozzá. A másik nagyon fontos dolog, hogy földelhetőnek kell lennie - ESD safe állomások -, mert a digi mozdonyokban található dekóderek CMOS technikával épülnek fel, könnyen a másvilágra lehet küldeni a processzort bennük!
Digitális, vagy analóg: ha kell, hogy egy szép LED, vagy LCD kijelzőn le tudd olvasni, hogy hova állítottad a hőmérsékletet, akkor adj ki pénzt a drágább, "digitális" állomásra. Ha elég megnézned, hogy skálán hova tekerted a potit, akkor nyugodtan maradhatsz az analógnál. A kijelzőt leszámítva ugyanaz belül mindegyik az emlegetett kategóriában. (Az igazán profi pákáknál már nem, de azok ára 6 számjegyű.)
(#39812) diginewl hozzászólása Válasz Nov 26, 2014
Nem kiröhögni, nekem is van egy forrasztós kérdésem:
van nekem ez a szupercsoda Lidl-ben vett pákám.
Kb 5 éve használom. Van neki földelt dugalja. Vettünk hozzá kicsit márkásabb pákahegyeket (kb 2000Ft volt darabja-lásd fotó), az egyik elég vékony hegyű így tudok vele mini dolgokat is forrasztani - le kellett esztergálni őket, hogy beleférjenek a pákába, de így jól működik.
Kérdésem: ez kb hány fokos páka lehet? Az smd cuccok mennyire tűrik ezt a pákát?


PB260378.JPG

PB260379.JPG
 
(#39813) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#39812) Válasz Nov 26, 2014
Ezt a nagyobbik fiam már "nyugdíjazta"...
Az a baj vele, hogy bedugod a 230V-ba, és fűt, amíg ki nem húzod. Tudomásom szerint nincs benne szabályzás, pontosabban annyi van, hogy nincs akkora teljesítménye, hogy elégesse magát. SMD-hez én nem használnám.
(#39816) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#39810) Válasz Nov 26, 2014
Én nagyon megvagyok elégedve a Wellerrel (gyakorlatilag más nem is igen használtam a trafos pákán kivül (aminek nagy elönyei vannak....).
Az elsö még a mágneses Weller volt (kattogos), azt valamikor a 80-as években lecseréltem egy elektronikusra (már akkor sem volt uj), ami nemrégen bedobta a törülközöt -
(#39817) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#39813) Válasz Nov 26, 2014
Igen addig fűt, amíg be van kapcsolva, de egy értéken felül nem megy valami miatt. Szóval ki még nem gyulladt - látszik mennyit használom

Nem akarok gyárat nyitni így, az SMD-re való kérdés inkább arra vonatkozott, hogy nem-e csapom vele agyon a cuccot valamilyen váltóáram átrezgés vagy ilyesmi miatt.
Már barátkozok a gondolattal, hogy a tran dekóderre ráforrasztom az aux 1,2-t, és az közös +.
(#39818) masTTertape válasza DinoTT hozzászólására (#39798) Válasz Nov 26, 2014
Megerősítem Zsolesz véleményét. Nekem is pont ugyanilyen Fahrenheitem van és nagyon megbízható. Pontos az érték, jó a hőkapcsoló és van hozzá minden.
Kb. másfél évnyi, üzemszerű használat után elment a fűtőszál. Bementem a forgalmazó üzletbe, az ElektroKontha-ba és ott a srác azt mondta, hogy nincs értelme csak fűtőbetétet vennem hozzá, hanem néhány száz ft-tal többért vegyem meg a komplett pákát. Megvettem, bedugtam és patent.
Van, hogy nálam 6-8 órát megy felfűtve 200 fokon, majd ha épp hozzáérek, felfűt a beállított 300-320 fokra.
Szóval tuti cucc és semmivel sem rosszabb, mint a Weller.
(#39858) Frankye válasza masTTertape hozzászólására (#39818) Válasz Nov 28, 2014
Teljesen egyetértek. A Fahrenheit pákámat elektronikai forrasztásokhoz használom már vagy 10 éve, és egyszer kellett fűtőbetétet cserélnem benne. Más baja nem volt. A hegy - megfelelő használat mellett - szintén nagyon sokáig bírja, cserélni inkább csak a méret miatt szoktam olykor.
Csíkos MesTTer! Neked is szívesen ajánlom, ha már váltasz, gyakorlatilag "elnyűhetetlen" típus.
(#39859) etwg válasza etwg hozzászólására (#39816) Válasz Nov 28, 2014
..(folyt) de már meg lett javitva. A régi Weller uj belsöt kapott meg uj pákát kellett vennem ( a régi teljesen kiégett - 40 év sok lett neki).
Közben tévedésböl ( mert még a Wellernél sem tudták milyen volt az eredeti) vettem egy ujabb pákát, amihez illeszkedtek a régi hegyek is ( ez fontos, mert van néhány nagyon különleges, de ma már nem gyártott hegyem), de sajnos nem illeszkedett a régi központhoz ( más alapokon müködik az uj páka).
Igy ehhez egy uj központot kellett épiteni, igy most 2 wellerem van meg egy névtelen, de nagyon finom páka SMD alkatrészekhez.
(#39861) proba válasza diginewl hozzászólására (#39817) Válasz Nov 28, 2014
A te pákád nem tudom milyen, de sima pillanatforrasztóval már jó néhány smd IC-t vettem ki, utána tettem vissza (igaz már nem azzal) és semmi baja nem lett. Ami veszélyesebb, a túlmelegítés, ha erre tudsz vigyázni, akkor szerintem nincs gond. Statikus feszültség ellen marad a megfelelő padló, ruha választás. Egyébként a statikusság miatt kevéssé kell aggódni, a túlmelegítés miatti fólialeválás sokkal gyakoribb probléma.
(#39863) etwg válasza proba hozzászólására (#39861) Válasz Nov 28, 2014
A sztatikus elektromossághoz csak annyit, hogy valoban SMD Ledeknél, passzivabb alkatrészeknél kevésbé veszélyes a komolyabb alkatrészeknél viszont nagyságrenddel veszélyesebb, söt nagyon alattomos tud lenni. - forrasztás után a dolog még müködik, de bármilyen késöbbi hatásra pl. tulterhelés vagy csak csucsra járatás azonnali halálhoz vetethet. Nagyon érzékenyek ilyesmire a FETek meg egyes procik, amelyiknek analog funkcio bemenete is van.
Azaz ha ilyen alktatrészekkel dolgoztok mindenképpen ügyelni kell a földelésekre meg a megfelelö öltözetre. Télidöben egyszerübb egy párásito használata, ami nem engedi meg kiszáradni a levegöt, igy nem is alakulhat ki sztatikus elektromosság.
(#40194) Váltógyártó hozzászólása Válasz Dec 9, 2014
Úgy döntöttem, hogy nem szívom tovább festéskor a jó kis festékködöt, ezért inkább építettem magamnak egy kis elszívót. Miután nem vagyok mérnök, és az aerodinamikai ismereteim is elég szegényesek, nem voltam biztos a végeredményben! Az oldallapokat el is rontottam, azt újra kellett csináltatni, és a ventilátor körüli cső is túl nagyra sikeredett, úgyhogy kartonpapír csíkokkal hézagoltam ki, hogy megfelelő legyen. A harmadik képen látszanak a belső terelő lemezek, ezek elvben arra hivatottak, hogy a venti a levegőt az összes ablakon aránylag egyformán szívja, és ez elég jól be is jött. Az eredeti ventilátor kapcsolóját is felhasználtam, bár csak a nagyobbik fokozatra van szükségem. Szerencsére a teszt egész biztató, nem túl erős, nem túl gyenge, úgyhogy holnap jöhet az éles bevetés!

elszivo_1.jpg

elszivo_2.jpg

elszivo_3.jpg
 
(#40195) Váltógyártó válasza Váltógyártó hozzászólására (#40194) Válasz Dec 9, 2014

elszivo_4.jpg

elszivo_5.jpg

elszivo_6.jpg
 
(#40196) Váltógyártó válasza Váltógyártó hozzászólására (#40195) Válasz Dec 9, 2014

elszivo_7.jpg

elszivo_8.jpg

elszivo_9.jpg
 
(#40209) etwg válasza Váltógyártó hozzászólására (#40196) Válasz Dec 10, 2014
Jol néz ki, de nem egészen értem honnan és hova megy a levegö?
(#40211) Váltógyártó válasza etwg hozzászólására (#40209) Válasz Dec 10, 2014
Az "ablakokon" szívja a levegőt a szűrőkön keresztül, és a kék karton mögött fújja ki.
(#40212) etwg válasza Váltógyártó hozzászólására (#40211) Válasz Dec 10, 2014
És hova fuvod?
(#40213) Váltógyártó válasza etwg hozzászólására (#40212) Válasz Dec 10, 2014
Vissza a szobába, csak a kék kartonnal el van terelve a levegő a hátam mögé, hogy közvetlenül ne keveredjen a festékes levegővel, ami ugye előttem lesz! Ez a szeparáció ennél a légtömegnél elég.
(#40216) diginewl válasza Váltógyártó hozzászólására (#40213) Válasz Dec 10, 2014
Hát izé

Ha már felmerült az elszívó, akkor az azt jelenti, hogy elég sokat fújsz.

Szeretnélek még sokáig Váltógyártóként tisztelni - igen megijesztelek!!!
Tudod ezekkel a szintetikus higítós sz@rokkal egy baj van: kumulálódnak (felhalmozódik) zsírban/májban, és nagyon nem veszik őket komolyan még a festők sem, aztán csodálkoznak - utólag.
Szóval: mennyire lenne megoldható, ha azt az elszívást kiszívná a levegőt a szabadba, ez a rendszer? Panelban mondjuk eléggé nehéz - nem tudom hol laksz, de nem kell 10cm-es lyukat fúrni, elég kisebb is, csak EL menjen a levegőből, amiben dolgozol. Oda meg a BE jutást kell megoldani. Fontos, hogy ne BENNE legyél, még ha úgy érzed hígult is...

Bocsánat, ha túl durvára sikerült, de ezzel tényleg nem szabad játszani!!! Arcmaszk mindig legyen rajtad (vannak szelepesek, amikből kifelé könnyen megy a levegő, csak légvételnél -befelé- szűrnek), valamint szemüveg sem árt.

Viccesnek tűnhet, de ha nem 3évente egyszer csinálsz ilyent, akkor tudomásul kell venni, hogy mi nem gépek vagyunk, hanem annál sokkal sérülékenyebb "valamik".
(#40217) Váltógyártó válasza diginewl hozzászólására (#40216) Válasz Dec 10, 2014
Köszönöm az aggódást!

Szerencsére csak keveset fújok, és azt is igyekszem jobb környezetben tenni, ezért is építettem ezt a cuccot. Sajnos a kivezetést nem tudom megoldani, ez így marad, amíg nem lesz nagyobb műhely. Most már maszkot is viselek, bár nem szelepeset, csak simát, de abból jobb félét, és cserélem, ha szükséges.
(#40218) BaTTka válasza Váltógyártó hozzászólására (#40217) Válasz Dec 10, 2014
És most sipirc fújkodni! Így soha nem lesznek készen a váltóim...
(#40219) HarciSün hozzászólása Válasz Dec 10, 2014
Bár nem hiszem, hogy most fedeztem volna fel a spanyol viaszt, de hátha valakinek hasznos lehet:

A sínek tisztítására kipróbáltam több mindent, de végül egy eredetileg műköröm polírozására szánt kocka vált be a legjobban. Mivel az eredetileg zsákmányolt példány elkoszolódott így tegnap elmentem egy helyi műkörömszalonba (úgysem voltam még ilyen helyen ) elmagyaráztam, hogy mit akarok és kemény 250 Ft-ért beszereztem egy újat (illetve egyből kettőt)

Ez olyasmi mint a finom csiszolópapír de mégis puha így nagyon finoman lehet vele dolgozni. Pár húzással csilli-villi tőle a sín de nem karcolja össze.

A sínradírnál mindenesetre lényegesen olcsóbb és könnyen pótolható.

Itt egy link róla

buffer.jpg
 
(#40221) HOTotya válasza HarciSün hozzászólására (#40219) Válasz Dec 10, 2014
Hamarabb is kifesthetted volna körmöd,mert akkor korábban tudomásunkra hoztad volna ezt a jó ötletet....
(#40223) Váltógyártó válasza BaTTka hozzászólására (#40218) Válasz Dec 10, 2014
Igenis!
Jelentem az első réteg felkerült!
(#40224) Váltógyártó válasza Váltógyártó hozzászólására (#40194) Válasz Dec 10, 2014
Nos, az elszívóval kapcsolatban az első tapasztalat rendkívül pozitív, a kuckóm levegője teljesen tiszta maradt, pedig két hózentrógert, a hosszú N-es fonódott szörnyeteget, és tizenegy kitérőt fújtam le, úgyhogy elég sokat nyomtam. Holnap leszedem az egyik szűrőt, kíváncsi vagyok, mennyire koszolódott el (a szűrő belső oldala fehér).
(#40242) Váltógyártó válasza Váltógyártó hozzászólására (#40224) Válasz Dec 11, 2014
Kiszedtem az elszívóból az egyik betétet.
Azt hiszem, tényleg teszek valami fehér papírt a ventilátor elé, hogy lássam, kifele mennyi festék jön, mert az látszik, hogy az elszívás jól működik!

szuro_1.jpg

szuro_2.jpg
 
(#40287) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 13, 2014
Sziasztok!

Kocsikerekek szerelésére csináltam egy szerszámot, amivel könnyen le tudom szedni a kereket a tengelyről.
Semmi extra,csak az új gépemet próbálgattam,közben találtam ki.
Egy 35-ös anyagból lett kifaragva...
Váltógyártónak gratula az elszívójához!
(Ezek szerint,már én is elég sok festéket szipkázhattam.)
Jó segédeszköz gyártást!

Keréktengely...jpg

Keréktengely...jpg

Keréktengely...jpg
 
(#40288) róbertke válasza Fordítókorongos hozzászólására (#40287) Válasz Dec 13, 2014
Nagyon jó, nagyon jó
Ellentétje lesz-e, amivel a kereket a tengelyre húzod fel?
(#40289) Fordítókorongos válasza róbertke hozzászólására (#40288) Válasz Dec 13, 2014
Kössz!
Még nem tudom,ha szükséges,akkor lesz....
(#40295) Milos Grimasz válasza Fordítókorongos hozzászólására (#40287) Válasz Dec 14, 2014
Nagyon ötletes cucc! Milyen fényképezőgéped van?
(#40299) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#40287) Válasz Dec 14, 2014
Klassz lett,de én a helyedben picit hosszabbra készíteném a csavart is és a fejét is,mert könnyebb dolgozni vele.....(tapasztalat.. )
(#40300) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#40299) Válasz Dec 14, 2014
Igaz!
Viszont ez a csavar korábban készült,már adott volt a hossza is,emiatt még a fejét is kénytelen voltam belesüllyeszteni,hogy elég hosszú legyen....
8-as átmérőjű a csavar feje,nagyon finoman lehúzza a kereket,amit szabad kézzel lehetetlen.
Csak az új gépállatot próbálgattam,valamire biztos jó lesz ez is.
(#40301) Fordítókorongos válasza Milos Grimasz hozzászólására (#40295) Válasz Dec 14, 2014
Szia!
Nem fényképezőgéppel,hanem egy mobillal lőttem!
Ezek a butított 5mp-s,feltöltésre való képei voltak.
Mindenről két képet készít,egy 5 és egy 38mp-est.
Sajnos ide nem tudok feltenni 5MB-nál nagyobb képeket,
a nagy felbontásúak sokszor 10MB-nál is nagyobbak.
(#40456) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 19, 2014
Sziasztok!

Motorok végtelen csigájának lehúzására csináltam egy célszerszámot!
Ez pl. a Kato 11-104, N-es hajtásában lévő motor csigájához kellett.
Nagyon stabilan rajta van,csak szerszámmal lehet sérülésmentesen leszedni róla.
A tengelyátmérő 1,5-ös,a "kitolótüske"meg 1-es...
Ilyen lett:
Jó segédeszköz gyártást!

Csigalehúzó1.jpg

Csigalehúzó2.jpg

Csigalehúzó3.jpg
 
(#40460) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#40456) Válasz Dec 20, 2014
Jol néz ki!

Valoszinü, hogy idövel azonban keményebb anyagbol fog kell ujra csinálni. A sárgaréz elég törékeny ( nekem már eltört). Most egy 12 mm vasdarabbol van egy hasonlo szerszámom, és ugy marta a barátom, hogy a belsö sarkak ivesek ( kb.R3) mert pontosan ott repedt el a sárgaréz keréklehuzom.
A kézi csavar helyett nekem imbusz csavar van, mert egyes csigák, fogaskerekek nagyon szivosak tudnak lenni, és olyankor jol jön az erö
(#40471) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#40460) Válasz Dec 20, 2014
Szia etwg!

Igazad van, a réz újabban nagyon törékeny,már sokszor jártam úgy hogy eltört pl. egy üreges rézcsavar.....
Egyenlőre jól működik,ha letörik,majd alulról rácsavarozok egy kórlemezt,na az már stabilabb lesz.
(#40472) diginewl hozzászólása Válasz Dec 20, 2014
Tiszteletem a Fórumozóknak!

Ma úgy hozta a sors, hogy gyerekek nélkül eljutottam a nejemmel a Baumaxba
Megláttam egy 19l-es 8bar max nyomású "hordót". Szabványos kompresszoros csatlakozással van ellátva IN/Out. Két manométerrel
A kimeneti nyomás egy szeleppel előre korlátozható.

Érdemes-e ilyent venni? Nekem van mezei-állandóan dolgozó tartály nélküli kompresszorom, de az iszonyat hangos. Azzal éjjel dolgozni, felér egy feljelentéssel.

Kb. mennyi levegő fér bele egy ilyen hordóba? Egy két számítógépet ki lehet vele pucolni egyszerre?
Tudnám ezt pl. festékszóró pisztolyhoz is használni (air brush)? A légecsethez lehet olyan csatlakozót venni ami erről a nagynyomású kompresszorvezetékről arra a pici festőkészülékre átvezeti a levegőt (valami közbetét)?

Köszönettel: Newl
Lapozás       8/15    
Frissek
  2024. Ápr, 28. Vas
16:14:14
  Jelenleg 6 fő olvassa az oldalt
Hirdetés