Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Modellek, kiegészítők,tereptárgyak stb. festése
Modellek, kiegészítők,tereptárgyak stb. festése
Témaindító: Csukló, idő: Ápr 13, 2014
Témakörök:

Lapozás   1/12    
(#31993) Csukló hozzászólása Válasz Ápr 13, 2014
Fordítókorongos-os nak és nekem merült fel az az ötletünk, hogy megy nyissuk ezt a topikot ahol mindenki le írhatja a tapasztalatait és kérdéseit a festéssekkel kapcsolatban.

Lehet az:
-jármű festés. átfestés
-épületek festés, átfestése
-terepasztalon lévő festési munkálatok
-kiegészítő cuccok színezése,
-útburkolati jelek, út felületek festése
-és minden egyéb ami ide illik!

Az alap ötletet ez a cikk adta: Bővebben: Link
(#32006) Csukló hozzászólása Válasz Ápr 13, 2014
Egy haszon tapasztalat:
REVEL maszkoló szalagot NE vegyetek!

Nekem simán feltépte az alatta lévő réteget, peidg volt ideje megkötni bőven...
(#32022) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Ápr 13, 2014
Sziasztok!

Sokáig húztam halasztottam a festés témakörét,de már nem tudtam tovább jó szemmel nézni saját készítésű festetlen váltóimat.
Az már egy olyan dolog,amit nem lehet csak simán ecsettel pacsmagolni,rákenni,elkenni,(mint ahogy a kerítést is szoktam festeni),hanem azt bizony már rendesen,érintett felületeken lehelet vékonyan kell tudni lefesteni,azért,hogy a működést ne befolyásolja a festés minősége.

Itt került képbe a légecset,mint célszerszám.
Elsőre egy olcsóbbat próbáltam ki 0,3-as dűznivel,gondoltam kezdésre biztos jó lesz.
Korábban már megbeszéltük a Váltógyártósban,hogy ez alkalmas szerszám lehet erre a célra.
Első észrevétel:
Valahogy sehogy nem akar kézre állni,kényelmetlen tartani,nem olyan,mint egy golyóstollal írni.Pedig azt hittem...mindegy...majd megszokom.
Festékek:
Az erre készült festékek baromi drágák,és nagyon kevés van bennük,ezért azokat kapásból kihagytam(biztos jók).
Selyemfényű matt zománcfestéket szereztem,barnát és feketét.(Váltógyártó 4:3 arányban ajánlotta.)
Ezekből próbáltam kikeverni a megfelelő sötétbarna színt.
4:3 arányban túl világosnak hatott,ezért fele-felével próbáltam.
Elsőre 1:1-es hígítással teszteltem , és kb. tej sűrűségű matériát kaptam.
Beleöntöttem és elkezdtem próbálgatni,játszottam a nyomással és a tűszelep nyitogatásával is.
Vékony vonal-vastag vonal,kis nyomás-nagyobb nyomás,egy percen belül vége is volt a játéknak.
Eltömődött a dűzni(fúvóka)!
Jól van mondom... Tisztítás,hígító fújkálás,festék hígítás,újra teszt.(még kétszer,mire eltaláltam azt a sűrűséget ami már nem tömíti el túl hamar)
A hígított festéket elsőre póló anyaggal szűrtem,utána már egy zoknival ami bevált,már nem tömítette el a fúvókát.
Kicsit még mindig világosnak tartom ezt az 1:1-es keverési arányt,de gyakorolni jó lesz.
Lefestettem vele egy talpfasort,és a dilikörös (próba)
0.gyakorló,tapasztalatgyűjtő terepasztalom látható oldalait.
Ne virítson annyira a tetőléc és a púrhab látványa.
Még van egy-két gondolat későbbre...
Nézzétek:

Festék.jpg

oldal.jpg

talpfa.jpg
 
(#32024) enamessias hozzászólása Válasz Ápr 13, 2014
Jó a téma!
Már gondolatban spórolok a kompresszorra és légecsetre. Még nem tartok ott, de nemsokára kelleni fog nekem is. Rajzolni mindig is jól tudtam ,de festeni nem. Most majd meg kell tanuljam ezt is. Addig jöhetnek a tippek és trükkök!
(#32025) Csukló válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32022) Válasz Ápr 13, 2014
Mi a klubban a REVEL 84-es festékét használjuk, mert szerintünk az az ideális szín, igaz mi egy nagyon vékony ecsettel festegetünk és nem légecsettel.

Idézet:
„A hígított festéket elsőre póló anyaggal szűrtem,utána már egy zoknival ami bevált,már nem tömítette el a fúvókát.”

Hát a hagyományok szerint egy női harisnya a legjobb szűrő, és ha azon átmegy akkor már jó!
(#32043) Fordítókorongos válasza Csukló hozzászólására (#32025) Válasz Ápr 13, 2014
Jó modellfesték a Revell,használom időnként,de csak apró kütyük kifestésére,pl.a mozdonyok légtömlőihez,vagy esetleg javításokhoz is szuper.
Azokhoz a munkákhoz sokáig elég lehet a 14ml-es kiszerelés.
A másik,hogy az ára is elég húzós.
Biztos fel lehet hígítani kétszeres mennyiségűre,de légecsetnél elég sok megy mellé,és túl kevés lenne nekem.
Nem tudom,hogy van-e nagyobb kiszerelésben olcsóbban,de majdnem annyiért egyszerűbb festékből vehetek 0,25l-est,ami a duplájára hígítható.
Csukló:
A Duplicolor milyen áron és kiszerelésben kapható?
Szűrés:
Harisnyám nem volt,-majd ki fogom próbálni-, a tea filterre is gondoltam,de az sem volt itthon.
(#32044) Csukló válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32043) Válasz Ápr 13, 2014
Idézet:
„A Duplicolor milyen áron és kiszerelésben kapható?”

OBI ban olyan 1700 körúl van de a színre kevert Újpesten 2000 alatt szokott lenni és egy nagyobb spré a cucc (nem tudom, hogy mekkora!)
(#32045) Csukló hozzászólása Válasz Ápr 13, 2014
(#32050) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Ápr 13, 2014
Csukló belinkelt modellfestéses videója bemutatott néhány mesterfogást,módszert.
Én még nem vagyok azon a szinten,hogy modelleket próbáljak meg átfesteni,de nagyon is érdekel a dolog.

-Az csak egy apróság,hogy jóval kevesebb a Mávos, Gyseves modell,mint mondjuk a DR-es,vagy ÖBB-s,vagy bármi más.
Azt viszont már nagyon is bosszantónak tartom,hogy a legtöbb esetben éppen a Magyar vonatkozású modellekért kérnek itthon másfélszeres,vagy dupla árat,még akkor is,ha jóval egyszerűbb festésűek valamelyik külföldi testvérüknél.
Ezt a jelenséget biztos megmagyarázzák a kisebb darabszámokkal,és különben is örüljünk,hogy egyáltalán van valami. Na mindegy....

Folytatom első légecsetes tapasztalataimat.
A festéket én egy kicsi "Erős Pistás" üvegben kevertem,hígítottam.Abban jól össze lehetett rázni,keverni.
Fecskendővel mértem ki,és az ecsetbe is azzal adagoltam.
Kényelmesen használható,olcsó cucc,patikában lehet kapni.
Szívás:
Gumikesztyűt,pormaszkot nem használtam,pedig kellett volna...
A kezem csupa festék lett,szemem,torkom csípett a levegőben terjengő festékpermettől.
Később már nyitott erkélyajtónál csináltam a lépcsőházban,
szobai ventilátorral húztam ki a levegőt,minden ajtót zárva tartottam,de mégis mindenhová jutott egy kis hígító szag.
Úgyhogy az elszívást rendesen oldjátok meg,mert az otthoniakat általában jobban fogja zavarni a hígító szag,mint titeket.
Legközelebb már a pincében fújok,ha tehetem.

Jó modellfestést!
korongos
(#32065) baker6600 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32050) Válasz Ápr 14, 2014
Vízbázisú festék kell, az nem büdös
(#32070) Csukló válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32050) Válasz Ápr 14, 2014
Az én tapasztalatom az, jó dolog a fecskendő használata de egy egy csepp is elviheti az árnyalatot...

Hát a hígító szag sajnos ilyen de a pincétől nagyon óva intelek, mert a szag onnan még úgy sem szellőzik ki és a házban az felfelé megy!
Ki kell találni valami nagyon jó szellőzést!

Nekem azt sikerült elkövetni, hogy most van egy apró helységem és annak van nagy ablaka, de a festő fülkében van egy régebbi erős porszívó ami elszívja közvetlenül a modell mellől a felesleget, a csőbe tettem 2-3 réteg filcet ami megfogja a festék anyagot így a porszívót nem annyira rongálja!
Persze ebbe csak akkor éri meg belefogni ha az ember rendszeresen tervezi a modellek festését!

Maszk:
Mint a fotó is bizonyítja a sima pormaszk vagy orvosi maszk semmit nem ér!
(Mert mint látszik zöld festékkel dolgoztam)
Lehet kapni 3. kategóriás maszkokat 3-5000 körül ami megvéd ettől a jelenségtől, bár ami igazán jó az a tűzoltók maszkja mert az az egész arcot védi....

101_2474.JPG

IMG_4613.JPG
 
(#32074) HOTotya válasza Csukló hozzászólására (#32070) Válasz Ápr 14, 2014
A bukósisakot próbáltad már?......
Nagyon ötletes az új topic !!! Gratula hozzá!!! Sokat fogom olvasni!!!
(#32077) Csukló válasza HOTotya hozzászólására (#32074) Válasz Ápr 14, 2014
Hát gondolkodtam a vegyvédelmi szkafanderen!
(#32078) Csukló válasza Csukló hozzászólására (#32077) Válasz Ápr 14, 2014
Ui:

Itt nem tilos a használata így aki ide téved ezzel számoljon
(#32088) Fordítókorongos válasza Csukló hozzászólására (#32070) Válasz Ápr 14, 2014
Szia Shrek!

Még jó hogy használtál maszkot!
Jó sokat festhettél...
Akkor egy külön festő helységet kell majd kialakítani,és ott valami szuper maszkot kéne használni,mondjuk egy ilyet:
:

maszk.jpg
 
(#32089) enigma válasza Csukló hozzászólására (#32044) Válasz Ápr 14, 2014
A standard kiszerelés spray-ben 4 dl. Néha grátiszt szoktak adni hozzá és felturbozzák 6 dl-re.
(#32133) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Ápr 15, 2014
Szia Csukló!

Műanyag felületeken,nem kívánt furatok,hornyok eltüntetésére,kitöltésére milyen glettelő anyagot tudnál ajánlani?
(#32135) Csukló válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32133) Válasz Ápr 15, 2014
Van a REVEL tapasza amit most tesztelek és az OBI ban is kapható rendes mestertapasz, eddig az utóbbi be vál!
(#32136) zsolesz74 válasza Csukló hozzászólására (#32070) Válasz Ápr 15, 2014
Tomi, te is indulsz a Shrek szépségversenyen?
(#32141) Csukló válasza zsolesz74 hozzászólására (#32136) Válasz Ápr 15, 2014
Nem, mert én vagyok maga Shrek
(#32148) zsolesz74 válasza Csukló hozzászólására (#32141) Válasz Ápr 16, 2014
De a legjobban és legszebben "festő"!
(#32193) Csukló válasza zsolesz74 hozzászólására (#32148) Válasz Ápr 16, 2014
Biztos van aki nálam jobban dolgozik!
(#32200) jumo31 hozzászólása Válasz Ápr 16, 2014
Üdv Mindenkinek!

Az új topic tényleg jó téma, gratula Csukló és Fordítókorongos!!
Köszi!
(#32201) jumo31 válasza Csukló hozzászólására (#32193) Válasz Ápr 16, 2014
Az ogrék mindig is szerények voltak!
(#32204) KJLTT hozzászólása Válasz Ápr 16, 2014
Sziasztok

Segítsetek

Sárga IKARUS buszokat szeretnék festeni, valamint MÁV felső vezeték tartó oszlopokat.

Milyen típusú (gyártású), és RAL számú festéket szerezzek be

Üdv mindenkinek
János (KJLTT)
(#32209) Csukló válasza KJLTT hozzászólására (#32204) Válasz Ápr 16, 2014
Jövőhéten megmondom a Volán sárga RAL számát!
(#32213) HOTotya válasza jumo31 hozzászólására (#32201) Válasz Ápr 16, 2014
Igen..... szépek voltak....csak a fülével kéne valamit csinálni....(feljebb varrni pl.... )
(#32217) jumo31 válasza HOTotya hozzászólására (#32213) Válasz Ápr 16, 2014
Esetleg a füléből való materiából gyertyát? Az nem jó?
Bakker, Csukló egy oltári fazon, én nagyon kedvelem!
(#32223) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Ápr 16, 2014
Sziasztok!

Folytatom a légecsetes tapasztalatokat.
Csukló már említette,hogy a festék indítását soha ne a munkadarabra fújjuk,hanem mellé,mert csúnya pacákat köphet.
Igaz!
Csak az a baj vele,hogy nehéz megszokni a dolgot.
Nagyon is könnyen előfordul,hogy automatikusan a darabra célozva köpjük az első löketet,és akkor jön,hogy: na b.....!
Szóval szokni kell!
A másik, amiről nem is tudtam,hogy a légecset tartályának alsó traktusát(kb.1/4 alatti rész)sem célszerű használni,mert akkor nem pacát,hanem a festékben lévő szemetet köpheti intenzívebben a felületre.
Gondolom ez a jelenség csak gagyi festékek használatakor jelentkezik.
Sajnos a harisnyát még mindig nem sikerült kipróbálnom szűrésre,na majd azzal már biztos jobb lesz.

Jó Festékszórást!
(#32228) Fordítókorongos válasza KJLTT hozzászólására (#32204) Válasz Ápr 16, 2014
Szia!
Csukló adta meg a választ néhány éve:
RAL
(#32229) Csukló válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32228) Válasz Ápr 17, 2014
Nahát erre a bejegyzésre nem is emlékeztem

Azt azért hozzá tenném, hogy sokan azt állítják, hogy a modelleknek mattnak kell lennie, mert úgy valósabb a dolog, nos én ezzel vitáznék mert szerintem lehet csillogó is és selyemfényű is!


2014-01-17 1...jpg
 
(#32246) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Ápr 17, 2014
Szép estét az Uraknak!

Én is megosztanék néhány tapasztalatot festéssel kapcsolatosan.

Elsősorban azt szeretném tisztázni, hogy a jól sikerült festés alapja a megfelelő hangulat. "Muszájból" ez sem megy igazán jól.

Tapasztalatok a festékekkel kapcsolatban:

Én Revell festékeket használok, no nem azért, mert ez a legjobb, hanem mert a közelben ezt tudom beszerezni elég széles választékban.
Hígításához két módot alkalmazok :
- mozdonyok, kocsik, terepkiegészítő autók festéséhez Revell hígítót
- járművek antikolásakor, tereptárgyak, illetve kevésbé kényes kiegészítők ( raklapok, deszkák, épületek ) festésekor és az eszközök elmosásához kizárólag Celldömölkön készített lakkbenzint használok.
Ezt azért emeltem ki, mert néhány éve Supralux lakkbenzint használtam, aztán egyszer csak megváltozott a szaga és a "viselkedése", a vízdaruk festése közben apró göböcskékké állt össze a festék, mint ha homok lett volna benne. Aztán miután a sárga Wartburg tetejét kezdte oldani, kiderült, hogy alkoholt ( is ) tartalmaz... Kerestem más gyártótól, azok is tartalmaznak. Egyedül a Celli (még) nem alkoholos.
Járművek antikolásánál is lakkbenzint használok, mert lassúbb a száradási ideje, olajosabban terül, és nem olyan agresszív, mint a Revell hígító.

A Revell hígító agresszívebb, még a több éves festék illetve lakkréteget is oldja! Viszont jobban tapad a festék, ha ezzel hígítom, ezért járművek friss festésénél ezt használom.

Tapasztalatok a mozdonyok átfestésével kapcsolatban:

TILLIG Nohab és ROCO M62-esek átfestését készítettem el.
Mindkét gyártó különös figyelmet szentelt annak, hogy olyan lakkréteggel vonja be a mozdonyait, amelyek nem tűrnek el magukon semmilyen más festékréteget, és még a fékolajnak is ellenállnak.
Nem a legbarátságosabb módszer, de hatásosnak bizonyult : folyékony súrolószerbe mártott vizes fogkefével átmostam a kasznikat, ezután már megtapadt a festék rajtuk.
Alapozót soha nem használtam, a gyári festékréteg meglepően vastag a mozdonyokon, azok lemaratása nélkül ha még alapoznék is, eltűnnének az apró élek.
A fékolajnak nem vagyok híve. Hasznos, olykor elkerülhetetlen, de régebbi tapasztalataim azt mutatják, hogy a fékolajban való áztatás a műanyag idő előtti elöregedéséhez, repedezéshez, ridegséghez vezet. 40 ezres mozdonyoknál nem szívesen alkalmazom.

Amiket használok átfestéshez:
Revell 7 fekete, 04 fehér, ezekből keverem a szürke színeket.
31, 34, esetleg SM330, ezekből a piros színeket.
SM310 sárga és a 04 fehér keverékéből a sárga árnyalatokat.
Antikoláshoz MATT8 8 fekete, MATT 37, MATT 84, olajos, gépzsíros foltokhoz MATT 46.

Tereptárgyak festése:

A tereptárgyak között rengeteg anyag van a fától fémen át a műgyantáig minden. Fát, papírt általában ecsettel, műanyagot, fémet festékszóróval festek.
A festékek kavalkádját az adott tárgy helye határozza meg. Lehet két ugyanolyan bakterház a terepasztalon, mégsem lehet őket egyformán festeni, ha egyikük a tűző napon áll a préri közepén, a másik pedig egy erdősávban vizes talajon.
Egyik kedvenc témám az elhagyatott, kidobott gépek, alkatrészek, járművek modellezése.
Ezek egyik alapszíne a rozsda. Ennek is sokféle árnyalata van, ami a kidobott alkatrész anyagától, "nyughelyétől" és attól függ, hogy mióta áll a szabad ég alatt.
Revell MATT37, 84 és 85, illetve MATT8 - as festékeket használok lakkbenzinnel hígítva.

És a "desszert" a végére:

A kidobott "bányaló". MATT 84-el lefújtam elsőre minden alkatrészt, majd száradást követően sárgára a dekniket.
teljes száradás után a sárga festéket drótkefével kezdtem nyomkodni, ezáltal karcolások, lepattogzások keletkeztek a festéken. Ezután hígított rozsdaszínnel átmostam a felületet, így a karcolásokba beleült a rozsda. Ezt követte egy kis száraz ecsetelés, illetve a fogaskerekekre és a deknikbe egy kis gépzsír lerakódás felvitele.
Átmosáskor a rozsda több árnyalatát használom.

Igyekeztem mindent leírni, ami eszembe jutott. Talán majd egyszer lesz rá időm, és képekkel illusztrált kis szösszenetek formájában leírok minden lényegesebb momentumot a terepasztal építéséről, és felteszem ide is és a Facebook oldalamra illetve a honlapomra.

Üdvözlettel : Balogh Laci


DSCN0726.JPG
 
(#32248) DZolTTán válasza Lezlinilzen hozzászólására (#32246) Válasz Ápr 17, 2014
Amint utolérem magam a megkezdett projektekkel, hozzá fogok én is a festegetéshez, amihez ez a nagyszerű leírás is remek kiindulópont és iránymutató lesz! Köszönjük szépen!
(#32250) jumo31 hozzászólása Válasz Ápr 17, 2014
Sziasztok!

Én kezdő festegetőként az akrillal próbálkozom...
Ecsettel használom tereptárgyakra, de szórópisztolyban alkalmazza e valaki ezt a típusú festéket, és mi a tapasztalat? Például hígítás vagy pisztoly tisztítás...
Járművek festését tervezem katonai diorámához...
(#32251) jumo31 válasza Csukló hozzászólására (#32229) Válasz Ápr 17, 2014
Szia Csukló!

A Dupli-Color a műanyagot nem "kezdi ki"?? Illetve milyen anyagra használod? Sajnos nem sok tapasztalatom van ezzel a palackos festékszóróval.
(#32258) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Ápr 17, 2014
Sziasztok!

KJLTT :

Volánbusz sárga: RAL 1023 -ahogy Csukló írta

Felsővezeték tartó oszlopok: RAL 6017 ,vagy RAL 6018
esetleg RAL 6025 színárnyalatú Zöld lehet.

Lezlinilzen:
Köszönjük a részletes tapasztalatleírást.
Már egy kicsit bele is néztem a Terepasztalos honlapodba:
csodaszép asztal,profi munka,szuper képek.
Kíváncsian várjuk majd a képekkel illusztrált
Idézet:
„ szösszeneteket”
is.

Jó modellfestést!
(#32266) masTTertape válasza jumo31 hozzászólására (#32251) Válasz Ápr 17, 2014
Sziasztok!

Itt csatlakoznék be, mert elhangzott a DupliColor.
Nemrég kezdtem használni, mert egyik tanult modellezőmesterem javasolta még anno. Annak ellenére, hogy a modelljein többször visszaköszönt a narancsbőr, de úgy álltam neki, hogy ez nálam biztos nem fog jelentkezni. Nem is lett olyan, viszont ami nem tetszik a festékben, hogy borzasztó sokáig szárad. Holott azt írják rá, hogy gyorsan száradó. Nem. Legalább egy nap kell a porszáraz állapothoz. Nem tetszik, hogy szinte mindegyik fényes és hiába a gondos előkészület, buborékos lesz és sokszor nem fed rendesen, az éleken csúnyán megfolyik, összegyűlik.
Persze jó az ár/érték arány, de engem annyira nem győzött meg.
Palackos festékek közül nálam egyértelműen a Humbrol a nyerő, csak sajnos kicsi a színválaszték.
(#32295) Csukló válasza jumo31 hozzászólására (#32251) Válasz Ápr 18, 2014
Hali!

Hát én évek óta ezzel festek és ilyen bajom még NEM volt!
Festettem már Brekina IK556-ost, MODELTEC IK260-ast, Herpa kamionokat, műgyanta Fogast és még kitudja, hogy mit.......

Persze egy jó alapozó néha igen is KELL!
(#32296) Csukló válasza masTTertape hozzászólására (#32266) Válasz Ápr 18, 2014
Hát én neked is azt javaslom, hogy használj alapozót!
(#32297) Csukló hozzászólása Válasz Ápr 18, 2014
Nem régiben kezdtem tesztelni a Bővebben: Link maszkoló szalagot..

Eddigi tapasztalatok:
Faller festéket nem tépi fel, nem ázik át ha spriclizek és pl homokot/kavicsot szórok és ragasztok.

A szalag széle szép határozott!
(#32305) jumo31 válasza masTTertape hozzászólására (#32266) Válasz Ápr 18, 2014
Szia masTTertape!

Köszi szépen az infót és a tapasztalatot!
Hát ez bizony akkor pár kísérletezgetésbe bele fog kerülni, nem megyek rá egyből a járműre. Majd valami anyagot, formát bányászok, mert barkács cuccom nemigen van, amin lehetne próbálkozni.
A Humbrol-t megnézem nálunk kapható e valamelyik boltban, mert még nem találkoztam vele. Veszek.
A gépjármű parkomat egy ideje már gyűjtőm, nem örülnék, ha a festéssel "hazavágnám" őket!

üdv
(#32306) jumo31 válasza Csukló hozzászólására (#32295) Válasz Ápr 18, 2014
Szia Csukló!

Oké, értem, de akkor mi a "titkod" ?
Milyen alapozót ajánlasz?

üdv
(#32309) masTTertape válasza Csukló hozzászólására (#32296) Válasz Ápr 18, 2014
Használok fehér és szürke alapozót. Ez utóbbi nálam a Humbrol Primer-je, ami tökéletes.
Mégis, a DupliColor csak meggyűlik az éleken, csak nem fed rendesen...
A mellékelt képeken egy TT méretű Lada Niva látható, amit egy borzasztóan rossz minőségű építőkészletből raktam össze. Itt az alapszín DupliColor, de kb. az ötödik fújásra lett ilyen elfogadható.
A tükrök és az ablaktörlők már nem a festéken múltak.

lada_niva_01.jpg

lada_niva_02.jpg
 
(#32310) masTTertape válasza jumo31 hozzászólására (#32305) Válasz Ápr 18, 2014
Szia,
Igazán nincs mit. Én is csak nemrég kezdtem bele a festegetésbe, de úgy vagyok vele, hogy csak minőségi anyaggal szabad dolgozni.
A palackos fújás hosszútávon nem jó üzlet, de amíg nem oldható meg a légecset, addig mindenképp célratörő.
Nálam a rangsor az általános festékválasztékban: Humbrol, Tamiya és aztán jöhetnek a DuliColor kategóriájú anyagok.

Rossz, bontott modellalkatrészeken lehet próbálkozni, aztán jöhet a mély víz.
(#32312) Fordítókorongos válasza Csukló hozzászólására (#32297) Válasz Ápr 18, 2014
Sziasztok!

Én a Praktikerben vettem meg első maszkoló szalagomat.
A vele takart élek mentén kb. 1-2 tizedes beugrások maradtak!
Gondolom,azért vannak,mert 3-4 perc várakozás után húztam le a szalagot (azt hittem lehúzás előtt belefér egy gyors légecset takarítás).
Akkor azonnal festés után le kell húzni?

5mm-es csík.jpg

maszkoló sza...jpg
 
(#32313) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32312) Válasz Ápr 18, 2014
2 dolog.
1. a szalagot üveglapra ragasztva vág méretre és csak innen ragaszd a modellre.
2. Most gyorsan fuj rá ugyanolyan szint mint amit letakarsz ( nagyon vékonyan igy gyorsan megszárad. Ez eltömiti a széleket. Erre pár pillanat mulva fujhatod a felsö szint.
(#32314) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#32313) Válasz Ápr 18, 2014
Köszönöm a segítséget,ez rendben is van,érthető,de én inkább arra vagyok kíváncsi,hogy mitől lett ilyen.
Nem akarom kijavítani,nem számít,csak próbaképpen fújtam össze egy PVC lapokból tákolt dobozt.
Túl hamar,vagy már túl későn húztam le a szalagot?
Mert lehúzás előtt szép volt.
Azt jól gondolom,hogy a szalag gyári széleit az érintett részeken egyenesre kell vágni,nyersen nem festhető le?
(#32319) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#32314) Válasz Ápr 19, 2014
Az olcsobb szalagokon a ragaszto nincs olyan egyenletesen felvive, hogy számunkra (!) szép szélet adjon ( egy ajtofestönek ilyen szörösség nem számit).
A modelleken sokkal vékonyabb szalag kell ( pl. Tixo stb). Amin sokkal egyenletesebb ragasztofelületüek, vékonyabbak igy jobban odafekszenek a csillogos felületre. És természetesen nagyon éles zsilettpengével kell a széleket egyenesre vágni ( lásd 1. Pont).
Scothnak, stb van olyan szalagja amin nincs ragaszto, csak a sztatikusuan szivodnak a felületre ( biztosan találkoztál hasonloval a konyhafoliák között). Ez a ragasztomentes szalag elvben bármihez odasimul és nagyon könnyü eltávolitani ( nem szedi fel a festéket, hiszen nincs semilyen ragaszto). Sok etikett is ilyen kivitelben van - nyomtalanul lehuzhato.
Ennek ellenére a korábbi 2. Pont ad 100%-s biztonságot, mert az eltömi a legaprobb egyenetlenséget.


Itt egy haramadik is.

3. Csak nagyon vékony festékréteget szabad használni ( és itt merül fel a festék minösége), mert kb. 10-30x vékonyabbnak kell a rétegnek lennie mint a maszkolo szalag vastagsága, különben a szélen egy "lépcsöt" kapsz, aminek a vertikális széle már "kezeletlen", azaz szakad. A jo festék nagyon finom pigmensü, és a legvékonyabb réteg is 100%-n takar.
A jo festék az, ahol még nagyito alatt sem látsz lépcsöket a csikok szélein!
(#32320) Csukló válasza jumo31 hozzászólására (#32306) Válasz Ápr 19, 2014
Majd ha be megyek a klubba akkor lefotózom, mert fejből nekem sem megy
(#32321) Csukló válasza masTTertape hozzászólására (#32309) Válasz Ápr 19, 2014
Igen, a DUPLI az olyan amit sok rétegben kell felvinni ahoz, hogy takarjon.

Én is szívesen festenék Airbrass pisztolyal, de nincs egyben egy normál készletre 40-50e HUF om
Igaz, hogy kb ennyit már ráköltöttem a DUPLI rengeteg szín árnyalatára, de az nem egybeni kiadás!
Lapozás   1/12    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
22:48:53
  Jelenleg 14 fő olvassa az oldalt
Hirdetés