Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Hogyan kezdjünk bele?
Hogyan kezdjünk bele?
Témaindító: ifjuhorgasz, idő: Júl 8, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/4    
(#559) ifjuhorgasz hozzászólása Válasz Júl 8, 2010
Sziasztok!

Mivel még nem építettem semmit ami több lenne egy Knight Rider stílusú ledsornál ezért kérném hogy segítsetek egészen az elejében. Maga az asztal már megvan sínekkel, de ezen még változtatni fogok, mert sínváltást is szeretnék meg ilyenek, de azt majd csak később.

Szóval az lenne a lényeg:

Hogyan kell egyáltalán megcsinálni, hogy magától Menjen egyáltalán a vonat?

Hogyan lehetne megállónál megoldani, hogy szépen lassan megálljon?

Hogyan lehet megcsinálni, hogy egy alagútban bekapcsolja a lámpát?

Légy szíves segítsetek nekem!
(#561) klemo86 válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#559) Válasz Júl 8, 2010
Én azzal kezdeném, hogy egy Piko katalógust megnéznék
Ott képes ábrákat látsz a dolgokról, és az alkalmazásukról (ami a bekötéseket is tartalmazza). Egy egyszerű standard asztalon van egy alap vezérlő, ami a vonatnak egy változtatható egyenáramot biztosít, és a többi cuccnak egy váltóáramú állandó rész. A sínpárra kell csak akasztani az egyenáramot (-feszt.), így a vonatnak biztosított a betáp. a közvilágítást meg egyszerűen rákötöd az állandó váltóra, persze egy kapcsolót közbeiktatva... A váltót úgy tudod vezérelni, hogy két nyomógombbal vagy a váltó egyik tekercsét húzatod be, vagy a másikat (nem kapcsolóval!). A biztosítók pedig úgy működnek, hogy a sínpár egyik fele meg van szakítva egy szakaszon, azaz azt nem tudod vezérelni, ha nem engedsz neki szabad utat - a biztosító ha zöldet mutat, akkor a már vezérelt sínnel köti össze a különálló szakaszt (ezt is úgy tudod működtetni, mint a váltót, ebben is két elektromágnes van). Nagyjából ennyivel már lehet mit kezdeni Remélem nem fogalmaztam túl bonyolultan...
(#562) SzerNoh válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#559) Válasz Júl 8, 2010
Szia ifjuhorgasz!

Mekkora asztalod van? (szeretnél)
és milyen üzemben? Analóg vagy digitális? és milyen méretarány: -)
(#570) Csukló hozzászólása Válasz Júl 8, 2010
A cím jó de akkor kezdjük az elejéről és lépésről lépésre.

Én a könnyű szerkezetes 50/100as modult építettem:
Én 20*60*200as fenyőlécből és HBF lapból építettem, előnye hogy nagyon könnyű de hátránya hogy jól ki kell merevítenia pálya alatt (sajna erre csak utólag jöttem rá )

P1270615.JPG

P1270616.JPG

P1270618.JPG
 
(#571) Csukló válasza Csukló hozzászólására (#570) Válasz Júl 8, 2010
Vágány fektetés:

P1270619.JPG

P1270722.JPG

P1270726.JPG
 
(#595) városi szökőkút válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#559) Válasz Júl 10, 2010
Kedves modellező társam!
Elhiheted egy pár asztal építésén már túl vagyok és nyugodtan írhatom volt mit tapasztalnom.
Tehát én azt tudom tanácsolni,hogy először lelki szemeiddel gondold át mit is szeretnél.Már most meg jegyzem nem szabad első lépésben meg építeni a "holdra szálló űrhajót"
Úgy kell előbb papíron fel vázolni a célokat. Persze ha műszaki rajzolás nem áll tőled messze akkor az egész asztal teveit méret arányosan el lehet készíteni. Nagyon lényeges a vágányok Íves /fordulók/ pontos sugár méretei lehetőleg a gyár által megadott legnagyobb méretet kell használni.Persze vannak kivételek.
Jó ha a tervezett épületek ,építmények rendelkezésre álnak
így a későbbi hej szűkéből adódó rontás-bontás elkerülhető.
Hát egyenlőre úgy gondolom ez élég is nem szeretném a kedvedet szegni.Ha segítség kell jelentkezz.

Tisztelettel egy régi modellező.

Fontos dolgo...jpg
 
(#607) Laikus hozzászólása Válasz Júl 10, 2010
Topi cikkei alapján elkezdtem próbálkozni igaz még csak a "műhelyt" alakítottam ki, de van pár ötletem amire talán tudnátok választ adni:
- Az első az olajfesték kérdése. Nagyon drága és nagyon nehezen beszerezhető legalább is számomra. Milyen alternatívák lehetnek rá? Mire vigyázzak? (sokmindenben volt már, hogy potyára vettem meg valamit).
- gumikesztyű: ha jól láttam sok helyen használta Topi, de nem tudom miért. Csak kényelmi okokból vagy mert mondjuk a bőrnek árt? Erről esetleg valami munkavédelmi topic vagy cikk is születhetne szerintem a kezdők "védelmében"
- Gipsz színezése. Keresgettem a neten, de kb annyit találtam, hogy nem nagyon lehet előre színezni a gipszet. Pl a ház falát eleve vöröses gipszből önteném ki.
- Füvezés, vagyis mennyire szükséges ez a szűrő+légyölő szerkezet és mi történik, ha nem használom?
- Méretarányok, H0 és társai mit jelentenek? Melyiket érdemes "használni"?

Ahogy elnéztem igen költséges hobbiba kezdtem, jól látom?
(#609) SzerNoh válasza Laikus hozzászólására (#607) Válasz Júl 10, 2010
Szia Laikus!

-próbáld meg akkor Akril festékkel "hobby boltban kapható"
vagy vízfestékkel/temperával, ahogy a költségvetésed engedi. ezek vízzel hígítható festékek, arra kell vigyázni hogy nem tudod őket könnyen takarítani, pl vizes ronggyal sehogy sem, mert lejön a festék.

-gumikesztyű... könnyebben lehúz a kezedről, mint hogy ~20 percet sikáld magad a csap alatt, vagy ha van hozzá hígítód ami oldja az olajfestéket, az meg nem tesz túl jót a bőrnek...

gipsz színezése: a cikkben nem volt színezve a híd, amikor kellő képen kiszárad a gipsz (fehér lesz) akkor kentem át olajfestékkel. de lehet olyat is csinálni hogy amikor kevered ki a gipszet kicsi színezőt öntesz bele (lehet ez akril... vagy esetleg Diszperzit festékhez való is)

-füvezés: szűrő mindenképpen szükséges hogy egyenletesen eltud szórni a füvet, de ha nem használod ki az elektromosságot akkor simán lapos lesz az egész.
(az meg nem annyira valósághű)

-Méretarányok: ezt inkább hely igényes.. ha van több helyed, akkor mindenképpen H0 javaslók sokkal kézzel foghatóbb, de ha kevesebb helyed van, de nagy dolgokat szeretnél csinálni akkor TT, N Z ....

-A végére egy saját gondolat
"Egy terepasztal soha sincs készen! mindig lehet rá költeni valamit! "

(#618) balatonperes válasza Laikus hozzászólására (#607) Válasz Júl 11, 2010
Az előttem szóló 'SzerNoh' kolléga hozzászólását egészíteném ki,kapcsolódva a kérdéseidhez.
-és már itt kérdezném,hogy mennyire szeretsz olvasni.Ha igen,ha nem, ajánlom tanulmányozásra: Linzbauer Tamás -Vasútmodellezés című könyvét.
Sok kérdésre választ ad.(kisvasút,nagyvasút,méretarányok, helyigény,építés,vezérlés,stb),hasznos olvasnivaló.

Mindenki másképp készít dolgokat. 'SzerNoh' a gipszet körüljárta.

Füvezés: ezt is lehet többféleképpen kivitelezni. Amíg nem volt statikus szóró, legyen az -drága NOCH,vagy légycsapós változat- addig is füveztük az asztalokat.

Van ,aki kézzel szórta,nyomkodta/nyomkodja a faragasztóba a fűanyagot.
Én/mi műanyag flakonokat használunk. Kiürült mustáros, majommézes,ketchupos flakonok tetejét, a gyári lyuk körül kifurkáljuk 2,5-3mmes fúróval.
Belerakjuk a szóróanyagot, és a flakon oldalának nyomkodásával füvezünk.(40 méter modul készült így)

Ezt lehet fokozni,ha a szóróanyag közé,már esetleg sötétebb, világosabb színű homokot is hozzákeverünk.

Létezik gyári - fűszőnyeg is,meg sok más kiegészítő.

Használunk PUR-habot,kisebb,nagyobb dombok készítéséhez. Ez is könnyen formálható szikével, fűrészlappal.

Ezt,mi átkenjük faragasztó és finom csiszolópor keverékével,(asztalosoktól kérhető)de rakunk még rá kötözőpólyát-gézt-is.
Ez képezi a terepszintet,földszintet. Erre megy a homok,fű,stb.

A modellezésben minden használható, a szívószál, a konzerves-doboz,gyufaszál, fogpiszkáló,(ez utóbbiból a közúti vasbeton korlát készíthető el).

De a műanyag lap-sztirol lap, karton papír is széles körben használható,pl. épületek készítésére.

Elnézést,hogy kicsit sok betűt használtam.

Jó modellezést kívánok



(#620) városi szökőkút válasza balatonperes hozzászólására (#618) Válasz Júl 11, 2010
Ez már olyan precíz technológia ,hogy csak meg kell valósítani. A valóság azért sok türelmet időt igénylő aki már ilyenre adta a fejét az igen csak bólogat e sorok olvasása után.
(#624) Laikus válasza SzerNoh hozzászólására (#609) Válasz Júl 11, 2010
Köszönöm, neki is állok, próbálgatással talán sikerül.
Egyelőre vonat nem lesz az asztalon mivel nem vasútmodellezéshez készülnek a blokkok
Előbb ki akarom kísérletezni, be akarom gyakorolni a terep építését utána fogok beruházni vasútmodellre.

A műhely készen áll. Helyem pedig a padláson úgy 60 m2, de van még két kihasználatlan helységünk is úgyhogy azzal nem lesz probléma.
Elektronikához konyítok valamennyit úgyhogy ez a része menni fog.

A mozdonyok miért ilyen drágák?
Olyat lehet szerezni olcsóbban aminek csak a váza van meg? Vagy az a drága benne?
(#636) AlstomMetropolis válasza Laikus hozzászólására (#624) Válasz Júl 11, 2010
Attól függ mi a drága!?

Egy ROCO is lehet olcsó de egy PIKO is drága.

Sajna nagyobb macera építeni egy mozdonyt mint venni egyet, és nem az elektronika a nehéz hanem a hajtás meg hogy biztonsággal fusson!
(#645) Laikus válasza AlstomMetropolis hozzászólására (#636) Válasz Júl 12, 2010
Hát 20.000 Ft egy műanyagdarabért igen drágának tűnik.
A hajtásnál nem nagyon értem mi a probléma sok más játéknál is megoldották és 2-3.000 Ft-nál nem kerül többe.
Vagyis inkább az erősen "hobbi" jelleget érzem ki az árakból, nem tömegcikk így hatalmas árrést kell rakni rá sajnos.

Ezért is kérdeztem az utánépítést, de valóban egy komolyabb műhely nélkül nehézkes lehet.

Akkor keresek használtat hátha találok valamit
(#650) Solt85 válasza balatonperes hozzászólására (#618) Válasz Júl 12, 2010
Helló mindenki !

Fentebb megemlítésre került Linzbauer Tamás -Vasútmodellezés című könyve. Tudom, hogy nem szép dolog , de érdekelne megtalálható-e valahol elektronikus formában (Vagy esetleg olcsón beszerezhető-e valahol)? Csak azért kérdem mert egy használt könyvért a Vaterán nem akarok 3000 forintot kiadni. Köszönöm a választ előre is.

üdv.
(#654) Laikus hozzászólása Válasz Júl 12, 2010
Nos elkezdtem életem első diaizéját a videó alapján .
Nagyon tetszik és azt is látom, hogy magamtól simán elbuktam volna.
Íme a híd gagyi telefonnal fényképezve.
Szándékosan nem szimmetrikus, egy kicsit kőhíd beütést akartam neki csinálni.
Arra viszont rájöttem, hogy alaposan fel kell készülni a kb jó lesz eszközök nem igazán megfelelőek
Amint elkészül a blokk feltöltöm, már ha érdekel valakit.

híd01.jpg
 
(#655) balatonperes válasza Solt85 hozzászólására (#650) Válasz Júl 12, 2010
Üdv!

Esetleg egy könyvtárba kellene megnézni,és kikölcsönözni.(szerintem a legolcsóbb megoldás,és más hasznos modellezéssel foglalkozó könyv is fellelhető)

Hogy elektronikus formában megvan-e valahol,nem tudom.Én nem kerestem.

Szia
(#668) Magitor hozzászólása Válasz Júl 13, 2010
Üdv urak nekem is tulajdonomban van egy talán H0 síncsomag illetve mozdony hozzá. az lenne a kérdésem hogy teljesen kezdő vagyok hozzá, hogy szeretnék egy analóg vezérlést építeni hozzá, mert sajnos nincs hozzá meg az eredetije, ehhez keresek kapcsolást, nem kel sokat tudnia, előre, hátra tudjon menni, és tudjam szabályozni a sebességet. A motorkocsi működik, ráakasztottam egy 12VDC 1A tápot és azzal vígan ment.
(#671) Topi válasza Magitor hozzászólására (#668) Válasz Júl 13, 2010
Analóg rendszerrel kezdés esetén én feleslegesnek tartanám a kapcsolás keresést.
Egy egyszerű FZ1 trafóval szinte minden megoldható.
Ha mégis inkább magad szeretnél építeni, akkor az NE555 időzítőt javaslom.

Mellékeltem egy rajzot, ami alapján az 555-ös időzítő PWM módban működik, így a pulzusszélességgel arányos feszültséget kapsz.
A MOT1 helyére itt magát a sínt kell kötni. Az irányváltás pedig egy sima 2 áramkörös kapcsolóval megoldható.

ne555-pwm.gif
 
(#672) Topi válasza Laikus hozzászólására (#654) Válasz Júl 13, 2010
Kezdésnek nem rossz! Sőt!
(#677) városi szökőkút válasza Magitor hozzászólására (#668) Válasz Júl 13, 2010
A legegyszerűbb meg oldás venni egy F1-s trafót a zemokinál szokott lenni.
a másik meg oldás a készítés ez már némi jártasságot
igénylő feladat .
Komplett dukumentumok találhatók a hobby elektronika:
1993/2. és 2000/3. számában.

img272.jpg
 
(#700) Laikus válasza Topi hozzászólására (#672) Válasz Júl 13, 2010
Köszönöm.
Bevallom temperával festettem amit a gyerektől csórtam el

Már rászórtam a füvet is, de én barom valami pázsitfélét vettem így olyan, mint egy rossz amerikai kertváros gyeptengere
Majd teszek fel képet.

Sehol sem találok ilyen elektromos légyfogót az itthonit pedig a párom nem engedi szétszedni a nemesebb cél érdekében úgyhogy most egyelőre várépítés lesz, hogy gyakoroljam a technikát.

Köszönöm még egyszer a kezdő lökést, vén fejjel enélkül már nem hiszem, hogy bele mertem volna kezdeni.
(#706) Laikus válasza Solt85 hozzászólására (#650) Válasz Júl 14, 2010
Tegnap vettem ki az egyik könyvtárból úgyhogy biztosan meg lehet találni. Legrosszabb esetben könyvtárközi kölcsönzéssel.
(#707) nzozz hozzászólása Válasz Júl 14, 2010
Sziasztok!
Régen nagyon érdekelt, egy kis szünet, de most újra érdekelni kezd a modellezés, a terepasztal építés. De még mindig nincs rá túl sok pénzem és még mindig egy 55 m2 -es panelba lakom a szüleimmel. De van pár TT -s cuccom, ami anno még fateromé volt (azaz még mindig az övé). Tehát kb. 50 éves lehet, rá férne egy kis javítás, stb., de amúgy nagyon jó állapotba van!
Az igazán nagy kérdés: hogy/hova lehet elhelyezni egy (nagyon) kis lakásba egy komplett terepasztalt?

Köszi!
(#713) Laikus válasza Topi hozzászólására (#672) Válasz Júl 14, 2010
Itt tartok jelenleg.
A híd még nincs rögzítve, nem is ez lesz valószínűleg.
A "sziklák" még száradnak ezért kicsit fehér a környékük.
A nagy problémám a víz, mert most csak időszakos pataknak hívhatom sajnos azt a medret
Erre, utalást láttam a cikkben, hogy lesz folytatás?

Fotó066.jpg
 
(#714) Topi válasza Laikus hozzászólására (#713) Válasz Júl 14, 2010
Lesz folytatás! A víz az műgyanta! Kis türelmet kérünk és folytatás következik!
(Még 3 rész)
(#732) gysanyi hozzászólása Válasz Júl 15, 2010
Sziasztok énis hosszú időután kezdttem ujra terepasztalt csinálni.Igaz idáig csak szinezett fűrészporral,de mostmár kedvet kapttam a sztatikus fűhöz is ,egy párkép a terepasztalokrol.

Kép 035.jpg

Kép 036.jpg

Kép 037.jpg
 
(#739) Solt85 válasza Laikus hozzászólására (#706) Válasz Júl 15, 2010
Köszönöm a tippet, én is gondoltam rá. Csak nem hittem, hogy könyvtárban meg lehet . Meg fogom nézni a helyi könyvtárban.

Üdv.
(#740) Laikus válasza Solt85 hozzászólására (#739) Válasz Júl 16, 2010
A mohácsi könyvtárban most pl kb úgy 30-40 régebbi (80-97-esig láttam) elektronikai könyvet dobnak ki.

Ez annyit jelent, hogy egy polcon elhelyezték őket és 100Ft/db áron meg lehet venni. Ha Áfa-s számlát kérsz ajándékba megkapod őket
Ugyanígy esélyes vasútmodellezéssel foglalkozó könyveket is fellelni, a könyvtáros szerint ami már 10-20 évnél régebbi azt helyhiány miatt selejtezik az említett módon. És ami fontos, hogy nekik fogalmuk sincs, hogy mit ér egy ilyen könyv.
Következő látogatásom alkalmával átnézem őket hátha találok olyat ami ide illik.

Az általad említett könyv pedig hamarosan esedékes lesz és le fogják selejtezni, mert alig veszik ki és nagyon régi kiadás ráadásul kicsit szakadt is.

Pár cím (főle azoknak akik a HE-n is járnak):
J. Wojciechowski: Elektronikai játékok építése
A.I. Vdovikin: Érdekes elektronikai kapcsolások
David L Heiserman: Amatőr kapcsolások integrált áramkörökkel
Magnósok évkönyve (kb 10 db)
stb...stb...stb...
(#772) SzerNoh válasza Laikus hozzászólására (#713) Válasz Júl 19, 2010
Szia Laikus!

Végre hazaértem.. néztem a képeket, nem rosszak ahogy Topi is mondta kezdésnek nem rossz!
De miért nem ragasztod le a hidad, vagy milyen hidat szeretnél majd?

Üdv
SzerNoh
(#781) Laikus válasza SzerNoh hozzászólására (#772) Válasz Júl 19, 2010
A híd csak próba volt főleg arra, hogy meg tudom-e csinálni
Most kezdem el csinálni a valódi terepeket, még a fűszórót kell megépítenem.

Amúgy első körben nem terepasztal lesz belőle, hanem ilyen (lásd csatolt kép).

Ez szintén egy próba, de bejött úgyhogy nagyüzemben neki fogok állni a terep építésnek.
Az egyik az amit lefényképeztem a másik pedig ami lett belőle.

Még nem fix állványról lett fényképezve nincs megoldva a világosítás stb...stb...

ebbol.jpg

terep01.jpg
 
(#1008) zoli19981019 válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#559) Válasz Júl 23, 2010
a világittás bekapcsolásához használhatsz fotoellenállást is nekem bevált!
(#1012) zoli19981019 hozzászólása Válasz Júl 23, 2010
(#1029) Bubu válasza gysanyi hozzászólására (#732) Válasz Júl 24, 2010
Jól nézz ki nagyon !
Van még képed róla?
(#1044) gysanyi válasza Bubu hozzászólására (#1029) Válasz Júl 24, 2010
van még képem róla teszekfel majd,megpróbálok közelit hogy jól lehessen látni a dolgokat.
(#1049) Bubu válasza gysanyi hozzászólására (#1044) Válasz Júl 25, 2010
szia
köszi, türelemmel várom!
Nagyon kíváncsi vagyok rá!
(#1060) gysanyi válasza gysanyi hozzászólására (#1044) Válasz Júl 25, 2010
Van_még egy_pár kép:

tt-terpaszta...jpg

tt-terpaszta...jpg

tt-terpaszta...jpg
 
(#1061) gysanyi válasza gysanyi hozzászólására (#1060) Válasz Júl 25, 2010
Még egy pár

tt-terpaszta...jpg

tt-terpaszta...jpg

tt-terpaszta...jpg
 
(#1506) tuxkart válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#559) Válasz Aug 11, 2010
Szia Ifjúhorgász!

Ha érdekel a "szegény ember csináldmagad DCC-je" (max. 256 db mozdony, kitérők, stb. egyszerű vezérlése
(SMD alkatrészekből, közepes elektronikai ismeretekkel, alap szerszámokkal, stb.),
szívesen elküldöm az eddig elért eredményeket ZIP-ben:
* mozdonydekóder 1/4 gyufásdoboz méretben (elfér a Hobby BR80 gőzös fülkéjében)
* 16-os funkciódekóder,
* LCD kijelzős központ 4 potméterrel 4 mozdonyhoz. Kapcsolásik, NYÁK-tervek, PIC programok.

tuxkart
(#1507) tuxkart válasza tuxkart hozzászólására (#1506) Válasz Aug 11, 2010
Sajnos a mozdonyok helyzetérzékelése nem megoldott (még) ennél a rendszernél. Álmodtam róla, de még nem ébredtem fel...
(#1536) ifjuhorgasz válasza tuxkart hozzászólására (#1506) Válasz Aug 12, 2010
Azt megköszönném ha elküldenéd az e-mailemre.
(#1537) ifjuhorgasz válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#1536) Válasz Aug 12, 2010
Oops! Az e-mailem lemaradt...

****@****.***

Az e-mail címedet SOHA ne írd ki nyilvánosan, mert a spammerbotok erre vadásznak! (Hacsak nem vagy mazochista, és nem akarod a postafiókod megtölteni spammel.) Erre van az adatlap, ott mindenki megnézheti, akit érdekel.
Frankye
(#1538) MarkTrain hozzászólása Válasz Aug 12, 2010
Üdv!

Teszek be képet az én diorámámról. Viszonylag jól sikerült ez volt az első ilyan munkám és nem akartam rá 10,20ezreket költeni de azért elég jó lett.

dscn5878.jpg
 
(#1578) tuxkart válasza ifjuhorgasz hozzászólására (#1536) Válasz Aug 14, 2010
! megy magánban !
(#1638) ICSG hozzászólása Válasz Aug 15, 2010
Kedves Fórumozók!
Ismer valaki olyan forrást, ahol megtalálhatók a Roco geoLINE sin elemek méretei?
Pálya tervezés érdekében szeretném bevinni azokat AutoCad-be. Konkrétan a 61154 és 61155 ívelt kitérők esetében akadtam el.
(#1778) SzerNoh válasza MarkTrain hozzászólására (#1538) Válasz Aug 23, 2010
szia
kezdésnek nem rossz!

készítéséről vannak képek?
(#1779) Csukló hozzászólása Válasz Aug 23, 2010
Egy jó tanács a kezdetekhez!

Amikor az ember fia eldönti, hogy mit épít, illetve fogy milyen fa keretet készít hozzá akkor ugye tudjuk milyen méreteket használ majd.

Nos a tanács lényege, hogy ha fa-boltban vagy fatelepen veszed meg az anyagot és a helyszínen egy minimális díj ellenében méretre is vágják, akkor érdemes ezzel élni, mert egy 3-5 méteres lécet haza vinni akár tömegközlekedéssel, akár autóval macerás, de még a házon belüli mozgatása sem egyszerű!
"saját tapasztalatból tudom!"
(#1812) cs.csaby válasza Csukló hozzászólására (#1779) Válasz Aug 24, 2010
Én egyszer egy 1X2m-es faroslemezt préseltem be egy Caddy puttonyába
Na az volt a macera
(#1817) MarkTrain válasza SzerNoh hozzászólására (#1778) Válasz Aug 24, 2010
Vannak itt: http://5mp.eu/web.php?a=mtvasutmodell&o=mt83ZHmIh2
(#2287) soma hozzászólása Válasz Szept 14, 2010
Sziasztok!
Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy digitális üzmnél ha automata térközbiztosítást szeretnék, ki kell-e szakaszolni a jelzők előtti pályaszakaszt vagy nem? Segítségeteket előre is köszönöm!
(#2294) Topi válasza soma hozzászólására (#2287) Válasz Szept 14, 2010
Igen. Fékjel generátor jelét kell majd ide, a jelző állásnak megfelelően kiadni.
Lapozás   1/4    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
21:37:59
  Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt
Hirdetés