Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás   1/434    
(#8854) sunocske hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Ezt a topicot azért hoztam létre, mert az Index fórumcsoportjában az utóbbi időben meglehetősen elszaladt a ló a moderatúrával. Felhasználó-ellenes magatartásuk odáig fajult, hogy komoly, évtizedes szakmai múlttal rendelkező és több tízezer szakmai hozzászólással rendelkező nickeket töröltek egyetlen félreértelmezett mondat és az ekörül kialakult (felhasználó vs. moderátor) vita miatt.

Ha nem is lesz olyan pörgős mint a "másik" topic, itt talán nyugodtabban beszélgethetnek a "120-as kórterem" lakói!

Az új betérők pedig az alábbi linken tájékozódhatnak a klubról:

Budapesti TT Barátok Köre

403885_45152...jpg
 
(#8855) csíkosháTTú válasza sunocske hozzászólására (#8854) Válasz Okt 1, 2012
Kössz!
Hátha itt nyugodtabb az élet
(#8856) sunocske hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Remélem a legjobbakat, és egyben azt is, hogy a régi nagy nevek előkerülnek, bár nehéz úgy ideterelni az embereket, hogy 10 percet sem él meg a hozzászólásom...
(#8857) csíkosháTTú válasza sunocske hozzászólására (#8856) Válasz Okt 1, 2012
Hamarjában küldtem pár üzenetet, de most mennem kell dolgozni.-)
(#8858) Gashpy válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8857) Válasz Okt 1, 2012
És én már meg is tértem

A jövőben ide fókuszálok, a villogó irányjelzőn pedig csendesen meghúzom magam

Köszönet a kezdeményezésért!
(#8859) Zolttan hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
szép napot
(#8860) sunocske hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Üdv mindenkinek, jó látni, hogy szépen gyűlünk!

Az este folyamán kiderül, hogy tudom-e mobilról használni ezt a fórumot (az indexen pl. csak olvasni tudtam, belépni nem).
(#8861) vasasgabri válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8857) Válasz Okt 1, 2012
Szia!
Örülök hogy itt folytatod, szerintem sokkal nyugodtabb a légkör és nincs rossz indulatú kritika csak építő. Igaz én csak inkább olvasgatom a fórumot de sok mindenben találtam segítséget.
Üdv Gabi
(#8862) csíkosháTTú válasza Gashpy hozzászólására (#8858) Válasz Okt 1, 2012
sünöcske érdeme nem az enyém! Ő hozta létre. Én csak egyet sajnálok, hogy az elhagyni kényszuerült helyen elveszeTT a modis ámokfutás miaTT egy csomó információ, és tartalom, ami sok embernek segíthetett volna. Hogy is énekelte Billy Joel? "We didn't start the fire!..."

Nna! TT-zünk! meg akinek digis kérdése van, az is tegye fel bátran!
(#8864) sunocske hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
teszt mobilról!

És működik!
(#8865) kombi hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok!

Regisztrálódtam én is..
(#8866) masTTertape válasza sunocske hozzászólására (#8854) Válasz Okt 1, 2012
A legmélyebb tiszteletem minden TT-s jóbarátnak! Köszi Dávid, hogy meglépted ezt! Való igaz, hogy az index topikja mellőzve lesz ezek után. Remélem, hogy az a 182 klubtag legalább így gondolja, akik eddig csatlakoztak a BTTB klubhoz. Viszont azt mindenképp szeretném én is kérni, hogy ez a topik ne az index anti-klubja legyen. Sosem vezetett jóra, ha egyes tömörüléseket más értékrend folyamatos kritikája tart fent. Mi mi vagyunk és egyek a TT-vel. Erről folyjon itt a diskurzus.
Üdv mindenkinek!
(#8867) csíkosháTTú válasza masTTertape hozzászólására (#8866) Válasz Okt 1, 2012
Így van!
Szívemből szóltál Gábor!
(#8870) jvnd hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok, nézem én is a fórumot, bár már korábban is olvastam, csak ritkábban mint a másikat.
(#8871) balatonperes hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Mondanám, de írom inkább....

Üdvözlök Minden Új Tagot 'körünkben'.

És bátran mondhatom ezt az oldal 'tulajdonosa,fő-hóhér moderátora és valamennyi -általam itt is ismert- modellező és vasútbarát nevében,aki ide szokott tévedni,és törzstagnak számít.

A 'pihenő vasutasokban' minden megengedett.az a komolytalan dolgokat is .........szolgálja.


VBÜ


(#8872) gumidani hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Tisztelettel jelentkezem.

Csepel D 352...jpg
 
(#8873) SindokTTor hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Üdv Mindenkinek!

Évek óta követtem a "másik" topikot, de csak ritkán írtam valamit.
Magamat ismerve jelent valamit, hogy itt megjelentem.
CsíkosháTTú-nak kitartást és továbbiakban is a megszokott szivonalat kívánom. Nem a Te és MasTTertape volt a hunyó.
Sajnos a mindennapok eltipró stilúsa beleszolt az eddigi nyugodt világunkba.

Liebhardt József
(#8874) sunocske válasza balatonperes hozzászólására (#8871) Válasz Okt 1, 2012
Köszönjük a köszöntőt! Az OFF-ot már én is nézegettem, hogy az lehet a gumiszoba
(#8875) masTTertape válasza balatonperes hozzászólására (#8871) Válasz Okt 1, 2012
Peti, köszi a lehetőséget!
A levlistás felvetéshez: remélem, hogy azért a helyesírás nem lesz kitiltó tényező, bár erre igen sokan és sokszor figyelünk. TT-s körökben (is) előfordulnak olyan hozzászólások, melyek tartalma messze túlmutat a formáján, ergo ez utóbbiért lehetőség szerint ne induljon be a rotációs kapa.
A magam részéről hálás köszönet jelen fórum moderatúrájának, hogy befogadta ezt a kiűzeteTT csapatot.
És iTT is szeretnék elnézést kérni mindenkitől, hogy az én ügyem kapcsán idáig fajult a topik helyzete.
Gábor
(#8876) masTTertape válasza gumidani hozzászólására (#8872) Válasz Okt 1, 2012
Tyű, ha valaki ezt a Csepelt elkövetné TT-ben....
Jut eszembe, hogy a Posch Modell hajlamos ilyesmire, de ismerve a nem csúnya OFF Ziu troli árát (25k), nem tudom, hogy sokkal olcsóbb lenne-e.
(#8877) balatonperes válasza sunocske hozzászólására (#8874) Válasz Okt 1, 2012
...hát,valami olyasmi-nek is mondhatnánk...

De, kicsit,mindenki el van veszve az utóbbi időben, meg,hát más dolgok, gondok vannak...itt/ott.
(#8878) balatonperes válasza masTTertape hozzászólására (#8875) Válasz Okt 1, 2012
...én vagyok én, vagy nem én vagyok én......, a fene sem tudja már ezt!

(szeretek inkognitóban lenni)

(a 'hóhér', lehet még úton van, és nem olvasta az írásainkat, de majd visszatér....és olvas -véletlenül tudom, hol volt ma, és én sem merek vele újjjjjjjjjjat húzni,mert nagy ember ám! én is létráról fogok vele kezet)

(majd, egyszer elmeséled, SK a teljes történést,ha úgy hozza a lépés.....)
(#8879) masTTertape válasza balatonperes hozzászólására (#8878) Válasz Okt 1, 2012
Ezer bocs "balatonperes" baráTTunk!
Maximálisan ügyelek az IRL utalásokra, nehogy ez legyen a végzetem iTT is.
magyarázatként annyit, hogy a másik közegben tényleg szinte mindenki ismerte a többieket valós nevükön. volt is belőle kavarodás...
(#8880) maTTato hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok!

Megjöttem!
(Köszi csíkos)
(#8881) Mk48 2024 válasza sunocske hozzászólására (#8854) Válasz Okt 1, 2012
Szervusz Sünöcske!
A napokban amúgy is többször jártam az oldalon, ezután úgynézki mégtöbbször!
Köszi!
(#8883) TT Putz hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
SziaszTTok!

Csíkos hívott, iTT vagyok.
Amint látjátok TT Putz néven.

Éljen az új topic!
(#8884) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Na, ahogy elnézem, lassan mindenki iTT van!

Szóval, akkor iTT is egy kis DCC információ!
Páran jelezték, hogy nem úgy muzsikálnak a dekóderek odahaza, mint nálam a műhelyben. (Mind ROCO DCC vezérlés.)
Pár tipp a beállításokhoz a következők szerint
Tran (minden tipus, akár hangos, akár nem):
CV9=147
CV51=60
CV52=20

ESU:
CV54=30,
CV55=10 (sajnos az ESU-nál érdemben többet nem lehet tenni, a többi paraméter nem programozható.

Van beállítási tipp a honlapomon a Tran dekoderekhez, és egy magyar használati utasítás is, a letöltések menüben. Az SL75 hangdekoder CV táblázata a hangrészekre vonatkozó CV-ken kívül ugyanaz, mint a sima DCX sorozatú Tran dekodereknél.

www.csikos-muhely.hu
(#8885) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8884) Válasz Okt 1, 2012
Én is - igaz passzivan már az elsö naptól.
(#8886) masTTertape válasza TT Putz hozzászólására (#8883) Válasz Okt 1, 2012
Éljen!
(#8887) masTTertape válasza Mk48 2024 hozzászólására (#8881) Válasz Okt 1, 2012
Csak nehogy a Mátravasút is elkényszerüljön onnan...
(#8888) balatonperes válasza masTTertape hozzászólására (#8879) Válasz Okt 1, 2012
NO PARA!
(#8889) BR95 hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Üdv Mindenkinek!

Én is ideértem. Nehogy kimaradjak valami jóból...
Béke és harmónia jellemezte kicsiny (?) klubunkat, remélem sokáig élvezhetjük egymás társaságát!

Jaksicz József
(#8890) bgfTT54 hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Én is megkezdtem iTT az olvasást. Jó iTT látni a régi ismerősőket.
(#8891) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Üdvözlöm a régi-új "kollégákat"!
Örülök hogy továbbra is segítségére lehetünk egymásnak!

Külön köszönném Csíkosnak a meghívást eme topicba!

Hubert Feri



(#8893) TTzozo hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Én is "megtértem". A másik topikon is főleg csak olvasóként voltam jelen, de azért jelezni szerettem volna, hogy én is itt vagyok, figyelek, olvasok, tanulok.
Egyszerűen csak döbbenten állok a történtek előtt. Mások évtizedes munkáját, egy hatalmas információs halmazt egyetlen gombnyomásra megsemmisítsen valaki...
Reméljük a legjobbakat, hogy itt nem lesz hasonló eset.
Köszönet az itteni lehetőségért az alapítónak és az oldalnak is.
Sok sikert, jó szórakozást, tanulást mindenkinek.
Baráti üdvözlettel:

Lipák Zoltán
(#8895) bcs szgab hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Hát akkor üdv mindenkinek a 120-as kórTTeremben
(#8896) nohab 74 hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok! Igaz én h0 nyomulok .De már egy éve tudom ,hogy iTT jobb a közösség mint a másik hasonló oldalon. Üdv mindenkinek.
(#8897) bcs szgab hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Kérdésem hogy nem lehet -e valahogy beállítani a hozzászólásokat úgy mint odaát, hogy a legújabbak kerüljenek felülre ?
(#8898) Gashpy válasza bcs szgab hozzászólására (#8897) Válasz Okt 1, 2012
A bal oldalon találsz egy olyat, hogy beállítások. Ha arra kattintasz, akkor a legalján lehet átállítani.
(#8899) gumidani válasza bcs szgab hozzászólására (#8897) Válasz Okt 1, 2012
Baromi büszke vagyok magamra, mert egyedül megtaláltam.

beállítás 2.jpg
 
(#8900) gumidani válasza gumidani hozzászólására (#8899) Válasz Okt 1, 2012
Arra már kevésbé, hogy az első képet nem sikerült idejuttatnom.

beállítás 1.jpg
 
(#8901) bcs szgab válasza Gashpy hozzászólására (#8898) Válasz Okt 1, 2012
Köszönöm, siker
(#8902) Gashpy hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Most tette fel egy német modulos a TT-Board-ra. Gondoltam, megosztom veletek is, mert tanulságos...

A 70 cm-es modulra fűtött szobában forrasztotta fel a síneket a modul végére. A modul két éjszakát töltött az autó csomagtartójában (+7 fok), majd bevitte a vonatos szobájába. A vizsgálóaknáknál, ahol a síneket nem tartotta semmi, az alábbi képen láthatókat tapasztalta.

Tanulság: még 70 cm-es modulnál is érdemes tágulási hézagokat beiktatni a feszültségek csökkentése céljából...

Gleisverwerf...jpg
 
(#8903) Csupaszem60 hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok!
Megjöttem én is. Örülők, hogy újra együtt a csapat!

TTibi
(#8904) hoTTo hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Szép jó estét! Na, ki vagyok?
(#8905) jvnd válasza Gashpy hozzászólására (#8902) Válasz Okt 1, 2012
Szia. Na ez az amit még az elején mondtam, hogy érdemes lenne a modul végétől pl. 5 cm-re mindenkinek egy vágást eszközölnie a síneken. Így a fém tud mozogni. Viszont van ezzel egy problémám. Dremel tárcsával vágom a sínt, keletkezik egy kb. 0.6-1 mm-nyi rés. Ezt ki kellene tölteni valamilyen rugalmas anyaggal, hogy ne legyen nagy zakatolás az átgördülő kerekeknél. (Ez szerintem a kerekenek sem tesz jót) Olyan anyag kellene ami össze is tud húzódni, hozzáragadna a fémhez, ott is maradna, kitölti a teret, formázható stb. (Még ilyet nem találtam.) Ha valakinek van ötlete, jó lenne.
Gyakorlatban a jövő csütörtökön megvizsgálhatjuk a kérdést, viszek egy modult a felhívásra. Remélem mások is hoznak.
(#8906) jenicel hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Üdv mindenkinek!
Én is itt vagyok okosodni.
(#8907) TTomasz válasza sunocske hozzászólására (#8854) Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok!
Megérkeztem én is
(#8908) etwg válasza jvnd hozzászólására (#8905) Válasz Okt 1, 2012
Én nem tartom hibának, ha zakatol a vonat (hiszen ez a dolga). Söt egy korábbi terepasztalomon 20-30 cm-enkét türeszelövel kis árkokat reszletem, hogy zakatoljon a vonat.
1 mm böven benne van a pakliban, semmi gond nem lesz ebböl.
(#8909) TTomasz válasza gumidani hozzászólására (#8900) Válasz Okt 1, 2012
Én is raktam fel egy képet a regisztrációnál , de magam sem tudom hova lett
Lapozás   1/434    
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
8:43:59
  Jelenleg 3 fő olvassa az oldalt
Hirdetés