Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       2/434    
(#8910) hoTTo válasza Gashpy hozzászólására (#8902) Válasz Okt 1, 2012
A hidegebb helyen nyúlt meg a sínszál a modulon? Vagy hogy van ez?
(#8911) balatonperes válasza TTomasz hozzászólására (#8909) Válasz Okt 1, 2012
Milyen képre gondolsz? Erre

a váltóra? Mert ez ott van a regisztrációs adataidnál....!

Ha másra, akkor írd le,és segítek/tünk......

(egyéb közlésre, tudom ajánlani a KÉK CSÍKOT, azaz egy küldhető üzenetet, amit csak a címzett lát,ha be van jelentkezve,és használatával nem terhelődik az oldal,és privátban is lehet üzenni)
(#8912) TTomasz válasza jvnd hozzászólására (#8905) Válasz Okt 1, 2012
az EW2 és EW3 váltókhoz adnak kerékterelőnek egy barna műanyagot közel azonos profilú, mint maga sínszál. Az szerintem kellően rugalmas csak az a kérdés mitől marad oTT
Mert a pill. ragasztó nulla fok alatt pl. elenged (padlás tárolás esetén pl.)
a képen látható már be van fűzve a helyére
ezt van aki barnított sínszállal kiváltotta, tehát elméletileg akad elfekvőben is

ütközésig.jpg
 
(#8913) TTomasz válasza balatonperes hozzászólására (#8911) Válasz Okt 1, 2012
Szia!

Köszi megvan. Igen erre eme EW2 váltót ha valaki darabokban veszi meg, bármikor kérdezhet, hogy kell összerakni.

Ezt a kékcsíkos dolgot még nem értem , de ez az én hibám
(#8914) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#8908) Válasz Okt 1, 2012
Azért az komoly, amikor az ember megveszi a méteres sínszálakat, befűzi, lerakja, majd 20 centinként árkot reszel bele. Persze értem én a zakatolást, de hááát...
(#8915) masTTertape válasza TTomasz hozzászólására (#8907) Válasz Okt 1, 2012
Szia Tomi!
(#8916) PéTTer hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
Sziasztok!!!

én is megjöTTem. Remélem iTT békében lehetünk egymás közöTT. Köszönet a lehetőségért!
(#8917) masTTertape válasza jvnd hozzászólására (#8905) Válasz Okt 1, 2012
A magam részéről is igyekeznék elvinni egy erősen készülgető modult. Bár Help-ez Laci baráTTunk felvetette a témát a sírkertben, de úgy gondolom, hogy itt ismét érdemes rátérnünk.
Tehát ha van olyan modulozó klubtárs, akinek mozdítható, bemutatható, összeköthető a modulja, akkor a jövő heti klubesten bemutathatja. Összeraknánk pár m pályát.
Ki hoz végül is digit központot, vezérlőt, stb?

Nyilván ez a felvetés meg is határozza a találkozó vezértémáját, de természetesen minden érdeklődőt szívesen látunk.
(#8918) Gashpy válasza jvnd hozzászólására (#8905) Válasz Okt 1, 2012
A végétől 5 cm-re mindenképpen érdemes megszakítani, hogy ha véletlenül fetépődik, akkor csak az jöjjön le, ne az egész modul. Viszont ha nem a sínre merőlegesen vágsz, hanem ferdén, akkor nem zakatol és döccen
A téglagyárban minálunk így csinálják ...

(tök jók ezek a kis jelek )
(#8920) TTomasz válasza masTTertape hozzászólására (#8915) Válasz Okt 1, 2012
Szia Gábor!
Már izgultam, hogy nem lesz meg a Nickem

olyan furi, hogy nem látom a szöveget amire válaszolok, de tetszik , hogy lehet javítani elküldés után is
nem vagyok egy gépelő zseni
(#8921) balatonperes hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
(gyors 'oktatás',mindenkinek,mi az a KÉK CSÍK!

ez egy üzenet, melyet úgy érhetsz el, ha az adott nickre rákaTTintol, bejönnek az adatai,ott láttok egy ilyet :Üzenet küldése, középen, legalul. Katt, bejön az üzenet ablaka, megírod,elküldöd, elment.
A címzett,meg,ha be van jelentkezve, akkor kap egy KÉK CSÍKOT az oldal nézegetése közben,és ha rákaTTint, el tudja olvasni, és válaszolhat is rá.a saját menü/üzeneteknél pedig ott lesz összesítve.olyan ez,mint egy levelezés.....és azért KÉK CSÍK, mert.....)

remélem, sikerült értetően leírnom.
VBÜ
(#8922) balatonperes válasza TTomasz hozzászólására (#8920) Válasz Okt 1, 2012
(igen,javítható,ha igaz, kb. 5'-ig, majd belejöttök....,mi is belejöTTünk) a fene, kezdek rákattanni erre a tts dolgokra.....
(#8923) Gashpy válasza balatonperes hozzászólására (#8922) Válasz Okt 1, 2012
Fertőző egy csapaTT vagyunk (a 120-as kórTTerem )
Jól meggondoltátok, hogy befogadtatok minket?
(#8924) masTTertape válasza TTomasz hozzászólására (#8920) Válasz Okt 1, 2012
Miért veszeTT volna el? Hisz az enyém is megvan. ITT, ezen a fórumon.
(#8925) masTTertape válasza TTomasz hozzászólására (#8920) Válasz Okt 1, 2012
Ja egyébként, ha félrehúzod a válasz ablakot, akkor látod, hogy mire válaszolsz.
(#8926) balatonperes válasza Gashpy hozzászólására (#8923) Válasz Okt 1, 2012
Én nem fogadtam be senkit...., fertőzés....aha, az nálam eggyel nagyobb kórtermet jelent,de azért, ha nem szeretném,nem csinálnám......ezTT is!
(#8927) TTomasz hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
ez a KÉK Csík valóban jó
Ha pl. Gáborral randizni akarok egy 2.osztályú szoknyás miatt, csak írok neki egy KÉK Csíkot
(#8928) PéTTer válasza masTTertape hozzászólására (#8917) Válasz Okt 1, 2012
Szia Gábor!

Egy egyenessel én is beszállok. Köszönöm a kolléga elérhetőségét nyélbe ütöttük a boltot. Így két ívessel tudunk erősíteni.
(#8929) gumidani válasza Gashpy hozzászólására (#8923) Válasz Okt 1, 2012
Majd lecsillapodunk. Csak most úgy vagyunk, mint a gyerek az új játékkal. Próbálgatjuk.


DSCF6727a ha...jpg
 
(#8930) masTTertape válasza TTomasz hozzászólására (#8927) Válasz Okt 1, 2012
Nincs is kék csíkos 2. osztályú szoknyásom...
(#8931) masTTertape válasza PéTTer hozzászólására (#8928) Válasz Okt 1, 2012
Szia Péter,
Épp kérdezni akartam, de megelőztél. Örülök, hogy egyenesbe jöttek az íves dolgok.
(#8932) masTTertape válasza gumidani hozzászólására (#8929) Válasz Okt 1, 2012
És majd visszaszivárgunk a zindexre...
(#8933) PéTTer válasza masTTertape hozzászólására (#8932) Válasz Okt 1, 2012
én már töröltem a kedvencekből és elfelejteTTem hogy kerültem oda
(#8934) gumidani válasza masTTertape hozzászólására (#8932) Válasz Okt 1, 2012
Idézet:
„És majd visszaszivárgunk a zindexre”

Remélem, hogy nem. Már régebben is beleolvasgattam az itteni írásokba. Azonban az zavar - mindenféle modellező körben - hogy a szövegekben az építési nagyságra nem szokás utalni. Mintha magától érthető lenne az, hogy minden HO. Ez nem kisebbségi komplexus bennem. Csak zavar az, amikor a szöveg közepén, végén jövök rá, hogy a tartalom nem vonatkozik az én világomra. Ugyanakkor sok olyan dolog van a modellezésben ami nem függ a mérettől, így érdekes lehet számomra is. Például a fűszőrással kapcsolatban jónéhány kérdésemre megtaláltam itt a választ, mert már más megkérdezte.
(#8935) masTTertape hozzászólása Válasz Okt 1, 2012
A sokat emlegetett Posch Modell rögtönzött termékpalettája. Érdemes figyelni az Auhagen lakóház ablakai alatti parapet rácsokat is. Bizakodunk, hogy netán TT-ben is beindul némi sorozatgyártás az ilyen, tipikusan magyar apróságokból.

vegyes_sm.jpg
 
(#8936) jvnd válasza Gashpy hozzászólására (#8918) Válasz Okt 1, 2012
A ferde bevágás jó,de én még azt is szeretném, hogy a foglaltságjelzés is működjön. Ha a ferde mentén összecsúsznak a sínek, akkor hamis foglaltságjelzés lesz, vagy egyátalán nem is lesz érzékelés.
(Távolabbi célom, úgy kialakítani a modulrendszert, hogy pl. adott egy többvágányos állomás, megáll egy szerelvény a bejárati jelzője előtt -automatikusan, ABC- a vezérlőszoftver érzékeli, hogy melyik szerelvényről van szó -RailCom- és az előre megadott vágányra irányítja a szerelvényt. Majd, ha szabad a kijárati vágánya, az állomáson tartózkodó szerelvények közül egyet továbbenged. Innetől a következő állomás szoftvere gondoskodik a szerelvényről. -Remélem nem utópiát írtam-)
(#8937) TTzozo válasza hoTTo hozzászólására (#8910) Válasz Okt 1, 2012
Szerintem úgy jöhetett létre, hogy mivel a sínszálak két vége fixen rögzítve volt, lehűléskor nem tudott összehúzódni, maradandó alakváltozást szenvedett, vagyis "megnyúlt".
(ezt úgy képzeld el, mint amikor egy vékony huzalt a két végénél fogva elkezdesz feszíteni hosszirányba. A szakadás előtti pillanatban hirtelen megnyúlik az anyag. Ha elég ügyes vagy és itt meg tudsz állni a feszítéssel, akkor a kiindulásinál hosszabb méretű lesz a huzalod. Ilyen nyúlás jöhetett létre ebben az esetben is)
Ezután mikor ismét visszakerült melegebbre, az "új", (néhány tized milliméterrel) nagyobb hosszból eredően megtörtént a kivetődés.

Ha esetleg hibás az elképzelésem, akkor valaki majd kijavít.

Üdv Z.
(#8938) jvnd válasza masTTertape hozzászólására (#8935) Válasz Okt 1, 2012
A vágányzáró sorompó mindenképpen jó lenne (többek között) de úgy, hogy lenne rajta valamilyen fül, hogy szervóval mozgatható legyen. Ebből vennék néhány darabot.
(#8939) masTTertape válasza jvnd hozzászólására (#8938) Válasz Okt 1, 2012
H0-ban már van működő példány. A fül kialakítása sztem nem gond.
(#8940) etwg válasza jvnd hozzászólására (#8936) Válasz Okt 1, 2012
Hogy ne szakadjon fel a sin a modulok végén (én ezt a jelenlegi nem modulos), de szegmens - azaz szétszedhetö terepasztalomon használom, hogy a szegmensek széleihez csináltam 5 mm-s MDF lemezböl (de lehet rétegelt is) zárolapokat, igy amikor szétszedem a terepasztalt, akkor ezeket visszacsavarom a végekre. Mintegy 8 cm-rel magasabbak mint a szegmens (modul) vége, igy nemcsak a sineket védi, hanem a széleken levö érzékenyebb részleteket is.
(#8941) DinoTT hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok!

Egyrészt megjöttem én is.
Másrészt, modulozós klubtalálkozóra én is megyek a 2 modulommal. Az állomási modulnak sajnos csak az eleje van meg de azért valamire jó lesz.

Üdv:

D.
(#8942) palwolf hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Na, megérkeztem én is, így az éjszaka közepén
Valószínűleg továbbra is inkább csak olvasó üzemmódban maradva.
Hozzászólásokban gazdag új topicot!
(#8943) Mk48 2024 válasza masTTertape hozzászólására (#8887) Válasz Okt 2, 2012
Csak nem csapják szét azt a topikot is! Bár érdekes módon, azért hiányzik jópár hsz, még a kezdeti időkből, amit nemrég egy hsz keresésekor fedeztem fel.
(#8944) róbertke válasza kombi hozzászólására (#8865) Válasz Okt 2, 2012
Te is fiam ....?
(#8945) sunocske hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Én is tervezem, hogy viszem a két modulomat, bár még csak az egyik van játszható állapotban, és lábbefogókat is kell még gyártanom. Amit némileg nehezít, hogy a költözés óta nem sikerült berendezni az új műhelyt, amiben ráadásul egyelőre még villany sincs
(#8948) help-ez hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Üdv mindenkinek itt is !

Akkor ismét modul téma.

1.Jövőheti klubnapon modulozást szervezünk Gáborral.
Részvétel:akárki-akinek van bemutatásra alkalmas modulja.
Feltétel: nincs !!
De jó lenne 2 láb+2 a kezdéshez.
Elektromos bekötések:egyenlőre bármilyen megoldás jó,de a szabvány szerinti bekötés hasznos lenne..(piros-kék vezeték) 4-es banándugó és lengőalj( Én a Conradtól rendeltem megfelelő színekben 275 Ft/db áron---remélem megérkezik jővőhétig.)
Összeállításhoz is kellene M8 as csavar+anya,alátét(esetleg szárnyasanya),de jó egyenlőre valami gyorsszorító ill.sikattyús megoldás-csak összeállítható legyen.
Viszek Digi központot(hozhat más is)és FZ1 es trafót is valamint 1-2 digimozdonyt is--------ha a fiam ráér !!!--már beírattam a naptárába --de aki ismeri tudja mire gondolok........

Laci/help-ez
(#8949) róbertke hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
(#8950) róbertke hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
(#8951) hamel hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
jelentkezem szolgálatra
(#8952) sunocske hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Laci!

Az nagy baj lenne, ha lengőalj helyett is dugó van nekem? Van rajta lyuk, tehát anyaként is működik

Illetve a piros helyett barna vezetéket használtam, mert az volt itthon. De a dugója piros
(#8953) TTomasz válasza masTTertape hozzászólására (#8932) Válasz Okt 2, 2012
Jó reggelt Mindenkinek
Kis érdekesség Törölték a Nick-emet az írányjelzős fórumon ??? belépni sincs jogom
hsz -eim törölve, nem mintha szentírás lett volna
DE hogy engem miért?
Szóval hogy én oda már nem térek vissza az biztos
(#8954) sunocske hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Törölték, mert utaltál az utolsó hozzászólásoddal az előzményekre.

Na, de most már fejezzük be ezt a témát!
(#8955) TTomasz válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8862) Válasz Okt 2, 2012
Csíkos mester!
A Trannak van plux12 TT méretben?
az tudja az ABC? fékezést és a teljesítmény tartást emelkedőn?---tudom eme kettő független a plux12-től

Jól értelmezem, hogy analóg szakaszolású állomásnál a Digitális üzemben az ABC fékezésre a legegyszerűbb átállni?
persze a megfelelő dekóderek telepítése után a pálya alatt.
(#8956) keneseis hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Üdv mindenkinek! Sziasztok!
Átköltöztem és itt "okosodok" tovább. Sajnáltam volna, ha széthull a topic, mert az itteni olvasgatás napi program. Előre is köszönet minden témába vágó hozzászólásért amiből tanulhatok.
(#8957) BR01TT hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok!

Regisztráltam én is .

Akkor iTT folytatjuk a böngészgetést.
(#8958) help-ez válasza sunocske hozzászólására (#8952) Válasz Okt 2, 2012
Szia !
Nem baj.Az Én pirosam is barna,mert ez volt az Mtk kábelben.És a lengőalj helyett is megfelel a lyukas banándugó.

Üdv !

L.
(#8959) etwg válasza Mk48 2024 hozzászólására (#8943) Válasz Okt 2, 2012
Gyakorlatilag szétvert MI barátunk már mindent, amit tudott.
Sajnos intellektuális képességei kb. egy bakancstalp szintjén vannak, igy fel sem fogta, hogy mit tett.
A legjobb amikor valamelyik pályamunkás (fönök) nekifog magyarázni a bizonyitványt. (Ráadásul összevissza hazudoznak).
Tegnap nekifogtam összeszámolni, több mint kétszázezer hozzászolást érintett az ámokfutása.
Nagyon csodálkoznék, ha a tulajdonos nem lépne fel ellenük, habár manapság minden elképzelhetö.
(#8960) csíkosháTTú válasza TTomasz hozzászólására (#8955) Válasz Okt 2, 2012

Igen, van! Úgy hívják, hogy Tran DCX51-P12. 8.000Ft a műhelyben. Természetesen terhelés szabályozott, a Zimo HLU-n kívül kezeli a Lenz ABC fékezést is. Ha emlékszel még, erről a módról is szólt a fékezési előadásom anno
(#8961) csíkosháTTú válasza etwg hozzászólására (#8959) Válasz Okt 2, 2012
OFF, bocsánat!
Így van, én ugyan nem számoltam meg, hogy mennyi hsz tűnt el. Egy biztos, hogy azok a topicok, ahol én aktív voltam, és született vagy húszezer hozzászólásom, aminek döntő többsége tanács, tipp a szakmában, vagy megoldás, az is eltűnt, de a az erre érkező válaszok viszont megvannak, így az ottani topicok most úgy néznek ki, mintha valakik nem egymással beszélnének, hanem a levegővel, hiszen az alap téma nincs meg.
ON
(#8962) masTTertape hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Én is OFF és utoljára.
Ma reggel az jutott eszembe, hogy vajon érdemes-e mindezek után az érintett és elhagyott TT-s topik fejlécében hirdetni, hogy a topik közönségéből alakult baráti társaság a BTTB klub?
Ha netán valakinek van még használható nick-je és nem félti, akkor megkérhetné a modikat, hogy töröljék ezt az utalást a fejlécből.
Ha nem, vagy annyira nem fontos, akkor tekintsétek tárgytalannak a felvetésemet.
ON
Lapozás       2/434    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
16:33:13
  Jelenleg 7 fő olvassa az oldalt
Hirdetés