Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Ragasztó, ragasztás - mit mivel?
Ragasztó, ragasztás - mit mivel?
Témaindító: lidi, idő: Júl 22, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#853) lidi hozzászólása Válasz Júl 22, 2010
Üdv minden modellezőnek !

Azért nyitom ezt a témát, hogy a különböző anyagok ragasztásáról, és magukról a ragasztókról eszmét tudjunk cserélni.
Lenne is mindjárt egy kérdésem: átlátszó műanyagot, (ablak) mivel érdemes ragasztani ? A hagyományos pillanatragasztó ugyanis szokott fehér kipárolgást okozni, ami eléggé elrondítaná a végeredményt.
(#855) SzerNoh válasza lidi hozzászólására (#853) Válasz Júl 22, 2010
Szia mekkora a méret? és mihez kell? (modell ház, igazi?)
(#856) lidi válasza SzerNoh hozzászólására (#855) Válasz Júl 22, 2010
Modell természetesen, nem igazi Ez egy H0 kleinbahn személyvagon üvegezése. Azt sajnos nem tudom, hogy milyen típusú műanyag. A kaszni is műanyag, ahová ragasztanám. Van belül perem, de eláll, nem fekszik fel rendesen, ezért kéne odaragasztani.
(#857) SzerNoh válasza lidi hozzászólására (#856) Válasz Júl 22, 2010
akkor Revel modellragasztó, tűs, és pontosan lehet vele ragasztani. gyorsan köt... és jó büdös
(#2785) Taurus1047 hozzászólása Válasz Okt 16, 2010
Hello.
A problémám a következő. Piko taurus-om vezetőfülkéjének oldal üvegei kiestek mert a ragasztó elengedett "gyári".
Szeretnék tanácsot kérni milyen típusú ragasztót ajánlotok, bár szerintem ezt nem kell mondani de ide írom hogy olyan kéne ami száradás közben nem opálosítja be az üveget, azaz nem fehéríti ki. Az tanácsokat előre is köszi.Üdv.
(#2789) Abs válasza Taurus1047 hozzászólására (#2785) Válasz Okt 16, 2010
Szia!

Óvatosan kell dolgozni, hogy csak a kasznival érintkező részekre jusson a ragasztóból. A legcélszerűbb a modellragasztó, de a kétkomponensű faragasztó is megfogja, és az nem is opálosít.

(Megj.: Szerintem ezért kár volt külön topikot nyitni.)

Abs
(#2792) MarkTrain válasza SzerNoh hozzászólására (#857) Válasz Okt 17, 2010
Csak nehogy úgy járj mint én. Hogy a tűben be van száradva a ragasztó.
(#2797) t_dave válasza MarkTrain hozzászólására (#2792) Válasz Okt 18, 2010
Akkor kihúzod a tűt és gyertyalánggal vagy valami hasonlóval kiégeted.
(persze nem kézzel fogod a tűt hanem valamilyen fogóval )
(#2798) Rick válasza lidi hozzászólására (#853) Válasz Okt 18, 2010
Én évekkel ezelőtt a makettezős korszakomban Humbrol Clearfixet használtam a plexi ablakok ragasztására.Pontosan ilyen célra készítették, jól ragaszt, kisebb réseket eltömi, és nem bántja a plexit.De, mint említettem, ez már régebben volt, nem tudom, egyáltalán lehet-e még kapni.Én speciel már Humbrol festéket is régen láttam, itt mindenhol csak ez a Revell van...
(#2799) lidi válasza Rick hozzászólására (#2798) Válasz Okt 18, 2010
Köszi a választ. Időközben már túl vagyok a problémán. Lusta voltam elmenni venni spéci ragit, így maradt a pillanatragasztó. Épp csak a szükséges mennyiséget szabad használni, nem többet, és nem szabad ragasztás után összerakni a modellt legalább 1 napig. Így szabadon tudnak távozni a gőzök, nem fehéredik ki az ablak.
(#4150) Taurus1047 hozzászólása Válasz Dec 13, 2010
Hello mindenki! Segítség kéne. Ettől tud valaki jobb illetve használhatóbb ragasztót mert folyton beszárad és ahoz képest elég drága hogy több mint a felét a kukába dobjam. Sem kimelegíteni nem sikerült a csőből a beszáradt ragasztót sem vékony tűvel kipiszkálni. Köszi a válaszokat.Bővebben: Link

Linkelés javítva.
Frankye
(#4151) Abs válasza Taurus1047 hozzászólására (#4150) Válasz Dec 13, 2010
Húzd ki a tűt a tubusból, fogd meg egy csipesszel, és öngyújtóval égesd ki belőle a beszáradt ragasztót.

Abs
(#4665) Tapti hozzászólása Válasz Jan 13, 2011
Üdvözlök mindenkit!

Nagyon örülök hogy rátaláltam erre az oldalra, máris hasznos tippeket kaptam innen! Pl. elektrosztatikus fűszóró

A témánál maradva, füvesíteni szeretnék és nem feltétlenül ragaszkodom a valamelyik modell cég méregdrága ragasztójához! Van alternatíva esetleg más olcsóbb de jó ragasztóra? Pl. hígított faragasztó jó lehet?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#4666) SzerNoh válasza Tapti hozzászólására (#4665) Válasz Jan 13, 2011
Szia Tapti!

üdv a fórumon.

A füvet PALMA NORMÁL ragasztóval ragasztottam, kb: 1 egység ragasztó és 1/4 egység víz.

ragasztót a 2. oldalon látod majd.


és itt van a technikám
(#4667) Tapti válasza SzerNoh hozzászólására (#4666) Válasz Jan 13, 2011
Fantasztikus! Köszönöm a válaszod, én is hasonló dologban gondolkodtam!
(#4668) SzerNoh válasza Tapti hozzászólására (#4667) Válasz Jan 13, 2011
Nincs mit!

Látom egy kerületben lakunk... merre vagy Zuglóban?
(#4669) Matyi hozzászólása Válasz Jan 13, 2011
Sziasztok!
1,Lehet, le van írva, de nem találtam, szóval hol lehetne ezt a jól bevált Palma fa ragasztót venni?
Ja és ugye nem csak fára jó?


2, azt az ötletes kerítést hogy csináltátok a nyájnak, mert nem volt leírva!
Esetleg meg tudjátok mondani?


3 a polisztirolnak pontosan mi a neve, amit használtatok?
Üdv.: Matyi
(#4673) SzerNoh válasza Matyi hozzászólására (#4669) Válasz Jan 13, 2011
hát hogy mire jó még... azt nem tudom.. de erre nagyon.
Praktiker, festékes boltok.



polisztirol pedig nem más mint két komponensű víztiszta műgyanta .


beszerzési helye...
(#4679) Tapti válasza SzerNoh hozzászólására (#4668) Válasz Jan 13, 2011
Füredi LTP. 46nm-s lakás, 250x160-s asztal N-s méretarány.
(#4680) SzerNoh válasza Tapti hozzászólására (#4679) Válasz Jan 13, 2011
Én meg a Miskolci környéke...
(#4683) Matyi válasza SzerNoh hozzászólására (#4673) Válasz Jan 14, 2011
Ismét köszönöm ;)
(#4702) Matyi hozzászólása Válasz Jan 15, 2011
Sziasztok!
Revell makettragasztót használok, ami nagyon jó, de mégis, ha odaszárad, mivel lehet leszedni?
Üdv.:Matyi
(#6567) buczimaci hozzászólása Válasz Júl 21, 2011
Sziasztok!
Tudna-e valaki tanácsot adni az ágyazatépítés rejtelmeiből.
Rétegelt lemezre 0,5 mm öntapadó Polyfoam-ra lefektettem a síneket, kétoldalas ragasztóval rögzítettem, majd elkezdtem a kavicságyat csinálni. Próbából csináltam 50 cm-t, úgy ahogy a nagykönyvben írva van.(faragasztó, vizezés folyékonyság növelővel, hígított faragasztó). Nagyon mutatósra sikeredett. Aztán felraktam egy járművet, és elkeseredtem, mert a hangja olyan volt, mintha csak a rétegelt lemezre szögeltem volna a síneket. Csak a Polyfoam-on nagyon csendes volt, és ez a kövezés után
visszaromlott.
Van-e valamilyen megoldás?
(#6572) SzerNoh válasza buczimaci hozzászólására (#6567) Válasz Júl 21, 2011
Szia, a hangja már ilyen marad mert a ragasztott kavics merevségét nem tudod megváltoztatni.
Viszont a Noch gyárt ilyen szivacsos kavicságyazatot, ennek halknak kell lennie.
Link

Remélem tudtam segíteni.

üdv SzerNoh
(#6597) buczimaci válasza SzerNoh hozzászólására (#6572) Válasz Júl 24, 2011
Szia, köszönöm a segítséget. Hát igen, ismerem a NOCH-ot, csak sajnos húzós az ára. Én arra gondoltam, hogy jó-e
ez a technika amivel dolgoztam vagy másként kellene csinálni, más ragasztóval, vagy nem lehúzni a kavicságy szélét egészen a rétegelt lemezig. Most jutott eszembe, hogy esetleg a fűszórás nem javít-e a helyzeten, vagy valami hangtompító anyag felragasztása felülről vagy alulról a rét. lemezre?
Ha van valakinek ezekről tapasztalata előre is köszönöm a segítségét,
És köszönöm SzerNoh-nak is a válaszát

Üdv: buczimaci (Csaba)
(#6601) SzerNoh válasza buczimaci hozzászólására (#6597) Válasz Júl 24, 2011
Szia, én nem tudok semmi hagyományos hangtompítást.
A másik módszer szerintem meg azért nem volna jó (puha valamire ragasztani) mert teszem azt rákönyökölsz vagy kisebb nagyobb ütés éri akkor össze törhet az ágyazat.

üdv
SzerNoh (Gergő)
(#6603) buczimaci válasza SzerNoh hozzászólására (#6601) Válasz Júl 25, 2011
Szia Gergő,
OK. köszi a választ. Azért megpróbálok kísérletezgetni egy
másik lemezen. Ha van eredmény majd beszámolok róla.


Üdv:
buczimaci, (Csaba)
(#6858) buczimaci válasza SzerNoh hozzászólására (#6601) Válasz Okt 22, 2011
Szia Gergő,
Megvan a zaj eredete.
Mégpedig az, hogy az én járműveim felfüggesztése enyhén szólva kemény. Ugyanis én ROKAL-TT-ben utazom. Szép gyűjteményem van belőlük. Több száz darab. Bizony ezek már nem mai darabok (1972-ben megszűnt a gyártás). Az alvázak fémből, a kocsiszekrények szintén fémből, a keréktengelyek a fém alvázakban futnak. Szóval dübörög rendesen, és én ezekkel próbáltam először. Úgy körülbelül 1962-65-től viszont már építettek könnyű alvázas, kocsiszekrényes járgányokat (TEE-03, SBB A6/6, SNCF, V-200) Ezek már jóval csendesebbek. Aztán a fiamtól kaptam mostanában egy Tillig BR 52-es Reko DR-t. Hát ez meg szinte suhan. Úgyhogy le vagyok nyugodva.

Nemsokára talán kész leszek a NEM TEREP asztallal. Mert ez csak egy játszó asztal lesz. Habár 1-2 üresen maradt részt lehetne talán hasznosítani. (Nem tudnál segíteni? Ebbe azért nem akarom beleélni magam). Egyenlőre nincs nagyon ötletem.
No de ez az én bajom.
Köszönöm az eddigieket is.

Üdv:buczimaci (Csaba)
(#6859) SzerNoh válasza buczimaci hozzászólására (#6858) Válasz Okt 23, 2011
Szia Csaba!

Készíts képeket az asztalról.
Hátha a többiek is tudnak segíteni ötletelni .

üdv
SzerNoh
(Gergő)
(#6876) buczimaci válasza SzerNoh hozzászólására (#6859) Válasz Okt 30, 2011
Szia Gergő! és üdvözlök mindenkit aki tudna segíteni!!!
Tehát az asztal 228 cm X 112 cm. A két visszafordítót le lehet
szerelni, és azokat ismét össze lehet csavarozni, és akkor lesz belőle egy 112cmX84cm-es kis asztal.Ennek a közepét kellene valahogy hasznosítani, úgy, hogy értelme legyen úgy is mint kicsi, és úgyis mint az összeszerelt egész. Ja azt elfelejtettem, hogy a nagy asztalnak nincs közepe. (helyhiány miatt, mert így tudom elrakni a szekrény mögé-mellé. A szemaforok kihúzhatóak és az esetleges épületeknek is csak a helye lenne meg, csak az összerakásnál lennének feltéve a helyükre. Tehát kiemelkedő tárgy nem lehet, csak 2-3cm magas.
Aztán van a négy sarok. Az egyikre gondoltam egy átfolyó patakot, azt már elkezdtem fabrikálni, csak hát nem tudok elég mély medret csinálni, mivel a sínkorona magassága
csak12mm az alaplemeztől. Egy másik sarokra gondoltam mondjuk egy szántóföldet vagy valami ilyesmit.
Szóval ez egész asztal olyan modul szerű akar lenni.
Az állomásra van egy bizarr ötletem. Mégpedig az, hogy az
állomás nem "igazi" lenne, hanem fénykép, kartonra ragasztva, és ez imitálná az állomást.
Ide most felraktam 3 képet, nem tudom, hogy ez átmegy-e
így? az első az az egész asztal látképe, a 2. és 3. pedig a
két visszafordító képe amit külön önállóképp össze lehet szerelni
Azért felrakom külön válasz ablakokban a többit.

Üdv., és előre is köszönet.

buczimaci (Csaba)

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg
 
(#6877) buczimaci válasza SzerNoh hozzászólására (#6859) Válasz Okt 30, 2011
Szia!
További képek

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg
 
(#6879) buczimaci válasza buczimaci hozzászólására (#6877) Válasz Okt 30, 2011
Képek folytatás

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg
 
(#6880) buczimaci hozzászólása Válasz Okt 30, 2011
Képek folytatás:

Lehet-e valamire hasznosítani a három vágány közti részt?

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg

NEM Terepasz...jpg
 
(#6883) SzerNoh válasza buczimaci hozzászólására (#6880) Válasz Okt 31, 2011
Szia Csaba!

Megnéztem a képeket, és ha az a fő szempont, hogy mobilnak kell lennie tárolásilag akkor a szántóföld, ill zöldes, őszes lanka lenne neked az igazi, mobil fákkal.

üdv
Gergő
(#7074) gabor628 hozzászólása Válasz Nov 30, 2011
Sziasztok!

Most regiztem az oldalra és lenne egy kérdésem: Sínágyazathoz milyen szóróanyagok szükségesek, mert már láttam sínkavicsot, sínágyazatot és ágyazat kavicsot. Ezekből meLYik(ek) kell(enek) ágyazat készítéséhez? (TT méretű a terepasztalom) Továbbá milyen ragasztót érdemes ágyazathoz használni?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#7075) SzerNoh válasza gabor628 hozzászólására (#7074) Válasz Nov 30, 2011
Szia!
kezdésnek ezt ajánlom, link

másik link

üdv
SzerNoh
(#7079) Frankye moderátori válasza gabor628 hozzászólására (#7074) Válasz Dec 1, 2011
Szia!
Üdvözlünk körünkben, remélem, hasznosnak találod majd az oldalt!
(Azért halkan felhívnám rá a figyelmedet, hogy itt az MSN-szleng (pl.: "meik") nem "menő", ezért kérlek, ezt légy szíves mellőzni! Köszönöm. )
(#7082) gabor628 válasza SzerNoh hozzászólására (#7075) Válasz Dec 1, 2011
Köszönöm!

Rendben, oda fogok figyelni a szavaimra.

Sajnos ebből a videóból csak annyit látok, hogy kétféle szóróanyagot érdemes használni, de nem tudom, hogy milyeneket.
Köszönöm az eddigi segítséget!
(#7083) SzerNoh válasza gabor628 hozzászólására (#7082) Válasz Dec 1, 2011
Szia!
Hát akvárium kavics is többféle van... elmész a boltba megnézzed melyik szín tetszik, meg milyen méret.

De modellboltban is van bőségesen választék, azok közül meg oda kell figyelni milyet veszel.. mert én vettem próbának Auchagen sínkavicsot... és áztatásnál lejött a színe. De viszont utólag is lehet festeni és koszolni.

És a Ragasztó: Palma Faipari Normál ragasztó (vizel hígítható)

(#7093) gabor628 válasza SzerNoh hozzászólására (#7083) Válasz Dec 1, 2011
Nagyon köszönöm a segítséget! Valószínűleg megpróbálom a modellboltit első körben.
(#7094) SzerNoh válasza gabor628 hozzászólására (#7093) Válasz Dec 1, 2011
Szívesen, bármi kérdésed van, bátran kérdezd!
szép estét!

(#46777) Thamer hozzászólása Válasz Szept 11, 2015
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Tihamérnak hívnak.
Szeretnék modellezni, tehát semmi lövésem az egészről.
Be kell vallanom nem vasút és vonat modellezésben gondolkodom de remélem ez nem gond itt.
Tanácsot szeretnék kérni abban, h sztirol lapokat és külömböző profilokat mivel tudnék elég tartósan összeragasztani?
Látom itt vannak elég tapasztalt alkotók
(#46781) etwg válasza Thamer hozzászólására (#46777) Válasz Szept 11, 2015
A legjobb az erre gyártott modellragaszto. (Faller, Revell stb) bármelyik modellboltban válogathatsz.
(#46784) Thamer válasza etwg hozzászólására (#46781) Válasz Szept 12, 2015
Köszönöm válaszod.
Revell Contacta Professional makett ragasztó 25g ez megfelelne szerintetek?
(#46814) somitomi válasza Thamer hozzászólására (#46784) Válasz Szept 12, 2015
Emlékeim szerint az egy jó ragasztó. Ha van, akkor szerintem kis üveges kiszerelést vegyél, annak a tetejében van egy kis ecset, amivel elég jól fel lehet hordani a kellő helyre. A tubusokból nem olyan egyszerű keveset kinyomni, és nem is férnek oda mindenhova.
(#46973) Thamer hozzászólása Válasz Szept 21, 2015
Köszönöm a segítségeteket!
Még egy dolog lenne, Ti mivel vágjátok az 1mm vastag sztirol lapokat?
(#46974) sunocske válasza Thamer hozzászólására (#46973) Válasz Szept 21, 2015
Szike+acélvonalzó.
(#46977) Fordítókorongos válasza lidi hozzászólására (#853) Válasz Szept 21, 2015
Szia!
Idézet:
„ A hagyományos pillanatragasztó ugyanis szokott fehér kipárolgást okozni, ami eléggé elrondítaná a végeredményt.”
Akkor viszont nem csinál fehér foltot a ragasztásod köröl,ha a száradás alatt egy kis ventilátorral fúvatod a ragasztás környékét.
(Egy kicsit későn kapcsoltam,láttam a dátumot.)

Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
14:21:44
  Jelenleg 3 fő olvassa az oldalt
Hirdetés