Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:

Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » H0 klubtopic
H0 klubtopic
Témaindító: csíkosháTTú, idő: Márc 14, 2013
Témakörök:

Lapozás       28/28
(#63704) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#63703) Válasz Dec 11, 2020
MesTTer! Jelenleg Metil szilikon 500-at használok mindenféle kenéshez. Ez az olajnál sűrűbb, zsírnál hígabb. MikroLiter nagyságrendben - azaz egy csepp tizede mennyiségben. Minden csendes és szépen fut.
Azt még nem tudom mivel fogom lepucolni, mert a benzin ugye nem hozza le De egyenlőre nagyon tetszik ez a kenési módszer.
Mennyire teszek ezzel jót a modelleknek?
(#63705) etwg válasza diginewl hozzászólására (#63704) Válasz Dec 11, 2020
Lehet kapni szilikoneltávolito löttyöt,szagra nagyon benzin szagu, de modellekre még nem probáltam.
Nem hasznalok ilyen zsirt és még egyetlen modellböl sem kellett zsirt eltávolitani.
(#63706) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#63704) Válasz Dec 11, 2020
Azért annyira nem aggódok Mindössze egy gyakorlati ötletet vártam a szervizestől
Az alkohol egész jól leszedi a cuccot. Tanulmányaimból is erre következettem, és az anyag is tudja. Íme ezt találtam a nagy neten - biztos oroszból fordították:
Idézet:
„Nedvesítsen meg egy ruhát alkoholtartalmú folyadékkal (etil, orvosi, hangya-alkohol, vodka), és telítse meg a foltot ezzel.”
Vodka nincs, 96%-os alkohol van
(#63707) csíkosháTTú válasza diginewl hozzászólására (#63704) Válasz Dec 11, 2020
Ennek az a veszélye, hogy avatatlan kezekben, ha bekerül a motorba, akkor rendkívül nehéz javítani. Én személy szerint laikus modellezőnek nem ajánlom a szilikonos termékeket. Ugyanis komolyan javítani, ha arra kerül a sor, akkor nem tudnak hozzányúlni. A szerviz óradíja meg magas. Az így kezelt modellek javítása meg sokkal több idő.
(#63708) patexati hozzászólása Válasz Dec 11, 2020
Sziaszok! Még itt vagyok olvasom a fóumot,de az asztalt szétszedtem mert nem jó helyen is volt és lehet másikat készítek.. Most nekiállok inkább személykocsikat világosítani digitálisan.. Hogyan oldjam meg szerintetek a zárfényvilágítást? Minden kocsiba beépítsem vagy nem tudom eldönteni ,hogy egyszerűen elhagyom a közbelső kocsikon vagy bonyolítsam úgy,hogy optikai érzékelés legyen és csak a vége világítson és ne kelljen külön állítani kényelmi szempontból. Mi a véleményetek Persze bevállt módszer is érdekel..Mozdonynál is gondoltam rá ne kelljen millió beállítás ,ha leakad automatikusan van zárfény..
(#63709) róbertke válasza patexati hozzászólására (#63708) Válasz Dec 11, 2020
Mozdony: - Nagyvasútnál törekednek arra, hogy kerüljék a mozdonyok felesleges szolóban történő futkorászását. Olyan gépet alakíts csak működő zárlámpássá, ami tolva közlekedő Ingavonaton is fog dolgozni.

00000000001.jpg

(#63710) diginewl válasza csíkosháTTú hozzászólására (#63707) Válasz Dec 12, 2020
Köszönöm! Igen, nagyon módjával használom. Nagyító alatt látható a minicsepp 0,2-es drót végén. (lehet Z-re kéne váltanom?)
(#63711) csíkosháTTú válasza patexati hozzászólására (#63708) Válasz Dec 12, 2020
Funkció dekóder, és akkor kapcsolhatod.
(#63912) HOTotya hozzászólása Válasz Jan 4, 2021
B.U.É.K. minden modellező társamnak!!!!
(#63913) patexati válasza HOTotya hozzászólására (#63912) Válasz Jan 4, 2021
BUÉK!
(#64061) etwg hozzászólása Válasz Jan 17, 2021
Azt hiszem ez még itt nem volt:

Oroszország modellben

Érdemes figyelni az embereket akik ezt épitették.
A vasut csak mellékes, ott nem törekedtek a tulzott élethüségre, de igy is lenyügözö. Kb akkora mint a Keszthelyi pálya.

Lapozás       28/28
Frissek
  2021. Jan, 25. Hé
11:13:48
  Jelenleg 26 fő olvassa az oldalt
Hirdetés