Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Digitális vezérlésű terepasztal építése
Digitális vezérlésű terepasztal építése
Témaindító: Tibi20, idő: Júl 22, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/7    
(#891) Tibi20 hozzászólása Válasz Júl 22, 2010
Üdvözletem digi vezérlésű terepasztalt szeretnék építeni, ehez kérnék segítéget és sok-sok magyarázatot. Hajómodellezésben már elég jártas vagyok, de a vasút világában még nagyon zöldfülű. A tervezés alatt lévő terepasztalom U alakú 6m* 3méteres lesz, és ezt szeretném digitálisan kézzel és PC-vel irányítani.
(#899) SzerNoh válasza Tibi20 hozzászólására (#891) Válasz Júl 22, 2010
Szia Tibi20 !
Szerintem szívesen segítünk amiben csak tudunk!
Kérdez bátran.
Milyen méretarányban szeretnél vasutazni?

üdv
SzerNoh
(#966) zoli19981019 hozzászólása Válasz Júl 22, 2010
hello! SzerNoh mikor lessz újra nyiva a bolt
(#967) SzerNoh válasza zoli19981019 hozzászólására (#966) Válasz Júl 22, 2010
Szeptember elejéig, azt olvastam. De ha nézzed a honlapjukat akkor ki írják mikor nyitva. De ha SOS dolog kell szerintem telefonon azt is meglehet velük beszélni.
(#970) Tibi20 válasza SzerNoh hozzászólására (#899) Válasz Júl 22, 2010
HO-ás méretarányban gyűjtögetem a terepasztalhoz a hozzávalókat.
(#971) Tibi20 hozzászólása Válasz Júl 22, 2010
Melyik rendszerből lehet egyszerűen építkezni a Roco vagy a Lenz Digitál ból? Esetleg tapasztalat valamelyik rendszerből?
(#972) SzerNoh válasza Tibi20 hozzászólására (#971) Válasz Júl 22, 2010
Csak házi jellegű asztalt szeretnél építeni? vagy modul szerűen kiállításra járni is?
Mert ha otthoni felhasználásban szeretnél "játszani" akkor érdemes kezdésnek venni egy Roco start szettet.
Van benne egy központ, irányító , digitális mozdony.. pár vagon meg némi pálya... és ahoz már csak egy számítógép átalakított kell venni és kész...
És milyen elképzeléseid vannak? pálya? domborzat? esetleg valami reptér?
Szép estét!
SzerNoh
(#1004) Tibi20 válasza SzerNoh hozzászólására (#972) Válasz Júl 23, 2010
Üdv. Csak házi jellegűt szeretnék építeni, az egyik felébe fordítókorongos fűtőházakat, a többi részébe mellék állomásokat és hegyvidéket, és ha összejön a terv akkor úgy lenne kiépítve hogy végig fusson a padlás szobám egy részén és a vitrinben érjen véget ahol mozdony csere után a szerelvény visszatérne a terepasztalra.Az első képen a terepasztal majdani helye lenne a világítást építkezéskor már felraktam, a második képen a vízszintes gerendára lenne felcsavarozva 1sin pár. Főleg gőz és dízel üzemet szeretnék létre hozni. A pontos terv még nincs készen de kb 20- 30 kitérő és rengeteg sin lesz rajta. Tegnap találtam a könyves boltban viszonylag érdekes könyvet valszeg ismeritek, a címe: Modellvasutak Digitalizálása hát van benne minden de számomra még nagyon ködös. Említik benne a Roco digitális rendszerét is + a Lenz digitális rendszerét is..... hát nem tudom elég bonyolult így első nekifutásra.

P7230383.JPG

P7230384.JPG
 
(#1009) SzerNoh válasza Tibi20 hozzászólására (#1004) Válasz Júl 23, 2010
szia

Helyed az van bőven
Sok sikert kívánok az építéshez, bármilyen konkrét kérdésed van szólj bátran!
(#1117) r.drian150 hozzászólása Válasz Júl 27, 2010
Helló ezt nézzétek meg

Nagyon jóKatt ide!
(#1169) ati101 válasza SzerNoh hozzászólására (#972) Válasz Júl 28, 2010
"Én lenni szintén zenész!" Egy Roco digit start szettem már van, ezzel kezdtem az ismerkedést a DCC rendszerrel. A váltók vezérléséhez a neten letöltött ák. ben lévő PIC ek írásához elsőnek egy égetőt készítettem a PC hez. Egy IC 4 váltót kezel, de a második is ugyanazt a CV értéket kapta, a Roco multimaus-al viszont nem tudom átprogramozni, szerencsétlenségemre olyan váltóvezérlőt sikerült építeni, ahol a cv értékeknél bitenkénti változtatásra lenne szükség. Nosza neki építettem egy Xpress-Net interface-t a PC és a Roco rendszer közé, mivel a leírás szerint csak a PC -vel tudom kiolvasni és bitenként írni a CV értékeket. Ez az interface is működik, a TrainController -en megtervezett sínszakaszon a váltó állításakor a pályán is vált és fordítva, a multimauson váltva a PC-én is állítódik a váltó! A probléma, hogy nekem a TrainProgrammer kellene a CV íráshoz, letöltve ez is kommunikál, de írni - olvasni nem tudok vele, lehet, hogy azért, mert ez csak demo verzió?
(#1204) SzerNoh válasza ati101 hozzászólására (#1169) Válasz Júl 29, 2010
Szia
akár még az is lehet amit mondasz, vagy nincs hozzá meg a HW-ere.
De hardver nélkül nehéz megmondani
(#1210) ati101 válasza SzerNoh hozzászólására (#1204) Válasz Júl 29, 2010
Azt még nem említettem, hogy a TrainController verzíója 5.5B1 nem demo, míg a TrainProgrammer 7.0 -ás verzíóját tudtam csak letölteni, ami alapban csak demóként működik. Nagy segítség lenne, ha valaki tudna aTrainProgrammer-ből 5.5 B1 -es verzíót küldeni, vagy megmondani, hogy honnan lehetne ezt letölteni!
(#1216) Frankye válasza r.drian150 hozzászólására (#1117) Válasz Júl 30, 2010
Nem semmi ez a tolópad!
(#1556) Csukló hozzászólása Válasz Aug 13, 2010
Kérdés Roco központtal vagy másik központtal lehet ilyet csinálni?

55310_62.jpg
 
(#1561) Topi válasza Csukló hozzászólására (#1556) Válasz Aug 13, 2010
Természetesen lehet, semmi akadálya.
(#1562) Abs válasza Csukló hozzászólására (#1556) Válasz Aug 13, 2010
Szia!

Kell egy elosztó, és ennyi. A két pályára fel kéne tenni egy-egy, azonos címre programozott mozdonyt

Abs
(#1639) ati101 válasza Abs hozzászólására (#1562) Válasz Aug 15, 2010
Miért javasoltad a két azonos címre programozott mozdonyt? A központnak a két "dilikör" valójában egy egységnek számít, itt különösen igaz a külön programozó sinen való programozás, mert hiába van látszólag két külön pálya, a programozásnál egynek számít!
(#1646) SzervízMacska válasza ati101 hozzászólására (#1639) Válasz Aug 15, 2010
Idézet:
„Miért javasoltad a két azonos címre programozott mozdonyt?”
Mert csak így valósul meg, hogy a két "dilikörön" a két szerelvény egyformán mozogjon.
(#1661) mammut hozzászólása Válasz Aug 16, 2010
Üdv!

Érdeklődnék, hogy egy digitális terepasztal építéséhez érdemes-e külön-külön megvenni a tartozékokat (tápegység, központ, erősítő, multimaus), vagy elegendő egy pl. ilyen szettet megvásárolni?

(#1668) balatonperes válasza mammut hozzászólására (#1661) Válasz Aug 16, 2010
Szia!

Ha összeadod külön-külön az alkatrészek árait,kiderül,hogy drágább, mint ha készletben megveszed.
Hiszen ezért találták ki a kezdőkészleteket, amiben, minden benne van az induláshoz.(táp, egér,központ),sőt, még egy 'diliköröd' is lesz,meg egy jármű, dekóderrel.

Pár éve én is így indítottam.

Gyártóra a TOPItól kérj 'szakvéleményt/tanácsot'.

(3*2m-es emeletes asztalt négy mozdonnyal, tartósan vitte a ROCO kezdőkészlet egy barátomnál,gond nélkül)
(#1680) tuxkart válasza mammut hozzászólására (#1661) Válasz Aug 17, 2010
Vagy 0-ról kezdve SK megcsinálni az egészet. Irtó buli, amikor rájössz a működésére és a SAJÁT rendszeredet berheled !!!

Ha otthon vagy mikrovezérlők terén (pl.Microchip), akkor még a programozásban is fejlődsz!

És nem utolsósorban: rendkívül OLCSÓ mutatvány.
(#1809) ati101 válasza SzervízMacska hozzászólására (#1646) Válasz Aug 24, 2010
Ha az volt a cél, hogy a két vonat szinkronba mozogjon, akkor értem, de a digitlis vezérlésnek az a lényege, hogy "azonos pályán" egymástól függetlenül lehet a mozdonyokat vezérelni! Ebben az esetben viszont külön cím kell!
(#4430) balint0715 hozzászólása Válasz Jan 1, 2011
Üdv.Én még elég kezdő vagyok és érdeklődni szeretnék hogy,egy roco kezdő szett-hez mi kell hogy PC-vel irányítsam?
És még azt szeretném kérdezni hogy mi kell a hoz hogy lámpát,váltót,jelzőt irányítsak digitálisan PC-vel?
(#4433) Csukló válasza balint0715 hozzászólására (#4430) Válasz Jan 1, 2011
Szia

Hát én sem vagyok vér profi de ezt a kiegészítőt javasolnám pc hez: Bővebben: Link

A többire meg ezt: Bővebben: Link
(#6191) tuxkart hozzászólása Válasz Máj 30, 2011
Sziasztok!

Van valamelyikteknek valami egyszerű booster kapcsolási rajza DCC-hez? Nagyon egyszerű és olcsó megoldás kellene.

Köszi: tuXkart
(#6193) tuxkart válasza tuxkart hozzászólására (#6191) Válasz Máj 30, 2011
Hohó, már meg is van!

http://dcctrains.netne.net/

További szép napot Mindenkinek!
(#6385) PikoDCC hozzászólása Válasz Jún 21, 2011
Sziasztok! Kezdő modellező vagyok. Vettem egy piko digitális startkészletet és nem tudom hogyan tovább. A neten kerestem több napon át bekötési rajzokat pl: a http://piko.de/produkt_db/check.php?page=detail&grand_id=10&parent_id=1&child_id=1&id=55030 -hez de nem találtam semmit hozzá, hogy mit kell hova kötni, hogy tudjam irányítani a Piko digi-fern-nel a modult (még nem vettem meg e miatt). Kérlek titeket hogy segítsetek nekem ha tudtok. Üdv: PikoDCC
(#6386) Csukló válasza PikoDCC hozzászólására (#6385) Válasz Jún 21, 2011
Szia

Én ugyan ROCO val foglalkozom de talán ez segít!
Bővebben: Link

Digi_1.jpg
 
(#6387) PikoDCC válasza Csukló hozzászólására (#6386) Válasz Jún 21, 2011
Köszi, de ezt már tudom mert megvan a kezelésije de abban nem ír semmit hogy pl: a a tranmodules vagy digitools termékeit (amihez simán drótokat kelll bekötni) nem tudom hogy a sínről vegyem e le mert nincs olyan "booster" mint a roco-nál, csak a kicsi digi 1 és digi 2 doboz (mellesleg csak a digi 1 van meg nekem ) szóval nem tudom hogy mit tegyek. A piko honlapján nem írja hogy hogyan kell táplálni vagy bármi ilyesmi ellentétben a rocoéval ahol a boosteren van ilyen csatlakozó. Én személy szerint a digitools féle hurokmodult akartam megvenni de nem tudtam hogy hogyan kössem be mert nem lehet a booserről rárakni a "J" és a "K" kábelt.
(#6388) 1047-505 válasza PikoDCC hozzászólására (#6387) Válasz Jún 21, 2011
Helló! Jobban jártál volna Rocoval!
(#6390) PikoDCC hozzászólása Válasz Jún 21, 2011
Én azért még bízok a Pikoban is de azért a hurokmodul jól jönne. Szerintem elég lennne ha egyszerűen csak a sínről leveszem a jelet és a leszigetelt hurkot kötném rá a másik részére. mert ahogy nézem a itt a 20. oldalon itt is csak a sínről veszi át és nem a boosteről veszi
(#6403) Bazsi hozzászólása Válasz Jún 23, 2011
Sziasztok,

Analóg mozdony digitalizálása előtt állok. Egy D11430 MÁV mozdony lesz a páciens. Mit javasoltok? Mire kell figyelni? Várom tanácsokat aki már csinált ilyet, esetleges hiba lehetőségek. Sosem csináltam ilyet, de el kell kezdeni valahol.
(#6441) Frankye moderátori hozzászólása Válasz Júl 1, 2011
A korábbi, két, hasonló témát egyesítettem, ebbe az egybe. Témanyitás előtt kérem, hogy győződjetek meg róla, nincs-e már meglévő, hasonló téma!

Köszönöm.
(#6621) Bazsi hozzászólása Válasz Júl 31, 2011
Sziasztok,

Elorebb leptem a tervezesben egy kicsit. Az alabbi asztal van tervben. A megfelelo aramellatassal kapcsolatban varnek javaslatokat. Mellekelt kepekben megtalaljatok a terepasztal rajzat, es 3D-s kepeket.

4 mozdonyt fogok futtatni az asztalon. 2 szemely vonatot. es 2 tehervonatot. Az egyik tehervonat a ket vegallomas kozott fog Falleres Kamionokat szallitani, es a kamionok visszamennek majd a ket allomas kozott egy kis vasuti utazas utan. A masik ket szemely vonat ellentetesen fog mozogni a korpalyan. A masodik teher vonat pedig itt ott mozog majd.

Az asztal szamitogep vezerelt lesz. Valtok, lampak, es minden egyebet a pc-rol szeretnem vezerelni.

Varok kerdeseket, javaslatokat minden mennyisegben.

Szep napot nektek

B.

palya.png

palya2.png
 
(#6622) Bazsi hozzászólása Válasz Júl 31, 2011
Az elobbibol lemaradt a palya rajz

B.
(#6623) Bazsi válasza Bazsi hozzászólására (#6622) Válasz Aug 1, 2011
Csak sikerult csatolnom, valamiert a .bmp fajl nem akart megjelenni.

B.

palya terv.png
 
(#6625) SzerNoh válasza Bazsi hozzászólására (#6623) Válasz Aug 2, 2011
Szia Balázs!

Mesélj még róla, mert érdekes elképzelésnek nézzem:
mekkora lesz ez a valóságban?
építettél e már terepasztalt?
ha lesz város /falú az hol lesz az asztalon?
Mi a fő célod? - Hogy csak menjenek a vonatok?
- Vagy szeretnél egy szépasztalt építeni?

Magadról is mesélj már mert az adatlapodból nem sok derül ki.


Várom a válaszodat.

üdv
SzerNoh
(Gergő)

(#6628) Bazsi válasza SzerNoh hozzászólására (#6625) Válasz Aug 2, 2011
Szia Szernoh (Gergo),

Melyik neveden szolithatlak?

Hat nem is tudom hol kezdjem. Az asztal egy folyamatosan nokvekvo allando kiallitasra fog keszulni. A rajzon mutatott 3Ds meret az 3*2 meteres asztal. Ez csak az elso kis darabja lesz az egesznek. eddig 5 ilyesmi meretu tovabbi asztal fog keszulni. Az egyik egy teherallomas a palya2.png felso reszetol fog folytatodni. Ott lesznek parkolok a vonatoknak, lesz egy futohaz szeruseg fordito koronggal. A palya.png felso reszetol lesz egy folytatas. Ugyan ekkora asztallal. Az asztal bal oldalan az allomas kivezetese lesz egy dupla savos felsovezetekkel ellatott sinpar, ami effektive csak egy egyenes szakasz lesz 3 meteren, az asztal jobb oldalan pedig egy egysavos diesel vonal lesz, kis falusi megallokkal. Ez utan kovetkezo asztal egy nagy allomasban er veget, arra meg nincsenek tervek, a kovetkezo asztal az allomas utan pedig egy komplett varos lesz Faller car system-el es villamosokkal. Ez az elozetes terv.

Soha nem epitettem asztalt, de izgalmas kihivasnak tartom, es erdekes is, tovabba mivel allando kiallitas lesz, penzt is varok belole vissza

A cel, hogy minden amit csak mozgasra lehet birni az mozogjon valamilyen formaban, cel az hogy valami kulonlegeset alkossunk, cel a profit is, de mindenek elott szeretnem megmutatni hogy a magyarok is tudnak olyat alkotni, mint a nemet miniwunderland. Effektive a vegcel annal nagyobbat alkotni par even belul.

Magamrol nem sokat tudok. Arrol majd kerdezz szemelyes uzenetben, szivesen valaszolok.

Tehat igazabol vallalkozaskent fog mukodni ez a projekt, csak ido kell mire belerazodok ezert varok mindenfele javaslatot, tapasztalatot.

B.
(#6629) Bazsi válasza Bazsi hozzászólására (#6628) Válasz Aug 2, 2011
Jelenleg elektronikat tanulmanyozom, mit hogyan lehet, ki mikent oldott meg dolgokat. Hamarosan beszerzem az elso digitalis kezdoszettet. Onnantol kicsit gyorsabban fog menni a dolog. Csak meg nagyon sok tesztet kell csinalni, mert mindent szeretnek atvenni, felkeszulni, atlatni mit hogyan merre pontosan. De en fokent a programozas, elektronika, mechanika reszeket fogom csinalni, egy masik baratom pedig a terep dolgokat csinalja a tervek szerint. Aztan meglatjuk hogyan haladunk.
(#6631) SzerNoh válasza Bazsi hozzászólására (#6628) Válasz Aug 3, 2011
Szia Balázs!

Így már kerekebb a történet, tudván hogy lesz folytatása.

üdv
Gergő
(#6633) Frankye válasza Bazsi hozzászólására (#6628) Válasz Aug 3, 2011
Alapvetően két irányítási mód közül tudsz választani:
- Digitális modellvasút: Ez a most futó, modern eljárás. Kevesebb programozással (számítógép) jár, viszont készen megvásárolhatóak az elemei. Gyakorlatilag valamennyi eleme kapható kereskedelmi forgalomban, pl.: itt.
- Számítógép által vezérelt terepasztal: Ez egy régebbi módszer. Hátránya, hogy sok hardware eszköz kell hozzá. A számítógép programozása nem olyan nagy munka, van rá program is, például ez.
(#6634) Bazsi válasza Frankye hozzászólására (#6633) Válasz Aug 3, 2011
Igen, koszonom, en is a digitalis modell vasut mellett dontottem, de azert ossze lesz kotve egy PC-vel. Roco vagy Fleischmann rendszert akarok hasznalni. Most sin tipuson vacilalok. Lattam profi sint, meg agyazatosat, mg ugye van a GeoLine a Roco-nal.

Melyiket ajanljatok? Vagy Roco vagy Fleischmann termekek kozul kellene valasztani.

Koszonom figyelmeteket

B.
(#6651) csabiapa hozzászólása Válasz Aug 15, 2011
Szevasztok Srácok !

Nem vagyok kezdő, de most igenis szükségem volna segítségre! Analóg rendszerben utaztam ezidáig, de a azt kell mondjam a digitális rendszerben jobban megvalósíthatók dolgok. Nem beszélve a mozdony-, vonat-üzemekről. Kérlek segítsetek a megvalósításban. A probléma a következő. Digitális üzem, egy, ill, kétvágányú fővonalak, jelzők telepítve. Azonban a vonalakon kétirányú forgalmat szeretnék megvalósítani. Hogyan lehetséges azt magvalósítani, hogy a jelzőim vonatbefolyásolással működjenek ?! Az a problémám, hogy amennyiben a jelző tilosat mutat az ellenkező irányból érkező szerelvény megáll (?) a jelző után, holott nem rá vonatkozik a tilos jelzés.
(#6652) Topi válasza csabiapa hozzászólására (#6651) Válasz Aug 16, 2011
Erre a problémára jelenleg két megoldás létezik.
Az egyik a fékezésvezérlők alkalmazása, a másik pedig a Lenz ABC.

Kérdés, hogy mikor lesz implementálva minden kereskedelmi forgalomban kapható dekóderben a Lenz ABC, mert nagyon lassan és nehezen terjed.

Mind fékezésvezérlőnél mind pedig a Lenz ABC-nél megadható, hogy melyik irányt fékezze. Ha a dekódereid támogatják akkor mindenképpen az ajánlott. Maga a Lenz ABC jel előállítása nagyon egyszerű, pár diódával elvégezhető.
Bővebben: Tony oldala
(#6657) Blazsy hozzászólása Válasz Aug 17, 2011
Sziasztok ! Nem vagyok túl jártas az elektronikában és tonképpen semmivel sem ami terepasztalal kapcsolatos. Abba szeretném a segítségeteket kérni hogy kinéztem egy N-es motorvonatot ( http://vasutmodell.com/trix-12585-dieseltriebzug-br-648-1-db-ag ) de ebben nincs digitális előkészítés. Nem tudna valaki ajánlani valakit aki meg tudja csinálni a digitális előkészítést ? ( természetesen nem ingyen ) Mert ez a mozdony árban is jónak tűnik. de nincs benne digi előkészítés. A segítséget előre is köszi DD
(#6658) Topi válasza Blazsy hozzászólására (#6657) Válasz Aug 21, 2011
Abs kollégát tudom javasolni. Ő minden bizonnyal készséggel segít Neked.

balazs.arnold kukac gmail.com
(#6660) Taurus1047 hozzászólása Válasz Aug 21, 2011
Hello mindenki!
Remélem jó helyen kérdezek, terepasztal építés előtt állok és véleményre lenne szükségem. Az alább mellékelt pdf-ben van a terv a vázról amire egy 8mm vastag OSB lap kerülne. a kérdés, elég merevséget tud nyújtani ez a váz vagy valahova kell még merevítő? Méretek a rajzon, köszi a válaszokat.

Terepasztal ...pdf
 
(#6661) Taurus1047 hozzászólása Válasz Aug 21, 2011
Ez lenne az elképzelés, az előbbi vázból 2 lesz.

Végleges_kie...jpg
 
(#6662) SzerNoh válasza Taurus1047 hozzászólására (#6660) Válasz Aug 21, 2011
Szia Viktor!

Miből építed meg az asztalod vázát?

várom válaszod!

üdv
Gergő
Lapozás   1/7    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
20:30:35
  Jelenleg 14 fő olvassa az oldalt
Hirdetés