Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » [OFF] Pihenő vasutasok
[OFF] Pihenő vasutasok
Témaindító: Topi, idő: Jún 28, 2010
Témakörök:

Lapozás       74/83    
(#63592) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63590) Válasz Nov 13, 2020
Ebböl is látni, hogy nem egységes a jelzés. Mégis anno bekerült a KRESZ kérdések közé. Állitolag a mai computeres kérdések között már nincs, de ezt nehéz ellenörizni.
Amiket én láttam nagyon régen, azokon két fajta volt.
Az egyik szertáron olyan villogo volt, mint magán a tüzoltoauton ( vörös forgotükrös fényforrás).
A másikon meg két vörös fény egymás felett, de nem tudom hogyan villogtak, mert bekapcsolva nem láttam.
(#63613) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63592) Válasz Nov 17, 2020
Hétvégén szüleimnél voltam.
Apám könyvespolcán megtaláltam az 1971-es és 1976-os KRESZ tankönyvet.
63590 h.sz.-nál belinkelt lámpák megvoltak.
Villogó piros csak egy volt.

Vasúti fénysorompó szabad jelzése 71' -ben: Villogó négyzet alakú zöld; 76' -ban: Villogó kerek fehér;
Tilos jelzés felváltva kettő villogó kerek piros lámpa;

Viszont etwg találtam egy érdekes fényjelzést 71'-ben: - Szóló lámpatest, egy szem kerek sárgán villogó lámpa; Jelentése: - Óvatos haladás, veszélyes hely következik, lassítson. 76' -os könyvből először kimaradt, de tudjuk, hogy a mai napig használják pld.: Gyalogátkelőknél;
(#63614) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63613) Válasz Nov 17, 2020
Igen ilyen sárga villogo jelzést sok helyen látni, arra nem emlékszem, hogy valaha is olvastam volna a Kreszben, de intuitiven az ember rájön, hogy mit jelent, de ha teszt kérdés lenne az is elég kemény dio lenne......
(#63615) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63614) Válasz Nov 17, 2020
Kettő teszt kérdésben is szerepelt.
(#63657) etwg hozzászólása Válasz Nov 25, 2020
Bombasztikus cim. A világ néhány nagy lapja igy tálalta a hirt.
Az uj vasut csökkenti a olajtol valo függést.
Mi ez? Az Emiratusok vasuti terveiröl van szo.

Etihad Rail

Nos ez a vasut nem tudom, miért csökkentené az ország függöségét az olajtol.
Amit eddig megépitettek az a jövö hálozatának a kis része. (Piros vonallal jelölve). És eddig kizárolag a teherforgalomra szolgál. Az olajtermelés egyik velejároját a ként (granulálva) szállitják a mintegy 1,8 km hosszu egységes modern szerelvények. Összesen mintegy 11000 tonna egy vonat és eddig 7 darab EMD SD70ACS mozdonyuk van.
Naponta 2 vonat megy.
A vasutat a kinaiak épitik, természetesen a legmodernebb technologiával belértve az ETCS-t is.
Ha a térképen átkapcsoltok a GCC lapra ott az egész arab félsziget jövöbeli vasuti terveit látni. Összesen mintegy 1200 km hosszban Kuwaitig.
A vasuti pálya mindkét oldalán be van keritve a dromedárok meg egy nagytestü vadállatok távoltartására.
Hogy mikor lesz kész a második rész azt nem tudni, mert a terep ha nem is tul nehéz ( most valami alagutat épitenek) de nagyon kies. A szél pillanatok alatt 2-3 méteres homokdunát fuj a sinekre, amit meglehetösen nehéz eltávolitani.
Egyszer velem is elöfordult az autopályán, a busz már alig tudott menni, mert a homoktol semmit nem lehetett látni. Megálltunk egy parkoloban, alig 10 perc alatt már az ajtot sem lehetett kinyitni, annyi homok volt a busz körül.
Ketten az ablakon másztak ki ellapátolni a homokot.
(#63658) Gabi válasza etwg hozzászólására (#63657) Válasz Nov 28, 2020
"Nos ez a vasut nem tudom, miért csökkentené az ország függöségét az olajtol."
Szerintem arra gondolnak, hogy ez a szállítási mód a legolcsóbb és legkevesebb olajfelhasználást igénylő, ezáltal csökken a függőség.
Én inkább azt nem értem, hogy miért kellene csökkenteni a függőséget, hisz olaj az ott van. Vasutat meg százat, ezeret...
(#63659) etwg válasza Gabi hozzászólására (#63658) Válasz Nov 28, 2020
Én is ezen akadtam meg. Gyakorlatilag semmi másuk nincs az olajon illetve a velejáro elemeken meg a homokon kivül, ezért nem értem a cimet sem.
A honlapon már sokkal elfogadhatobb érvek vannak - CO2 meg hány gumikereküt váltanak ki, ott az olajrol szo sincs....
(#63660) róbertke válasza róbertke hozzászólására (#63615) Válasz Nov 28, 2020
Lemaradt múltkor a kép.....

Sárga villog...jpg
 
(#63661) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63660) Válasz Nov 28, 2020
Hát igen itt már gyakran a folklor is közbe szol. Mifelénk ( nem mindenütt) az ilyen meg iskola (stb) táblákon 4 sárga fény van a sarkokban és soronként villognak 2 fent majd 2 lent. De hogy ez szabványos azt nem tudom.
Az USAban a vasuti átjárokban gyakran annyi a fény mint egy diszkoban. Egyszer a fiam egy ilyen városi sorompos átjáron egy irányba ( azaz amit mi láttunk) 40 vörös villogo fényt számolt meg ( jo 15 percet álltunk ott mire a végtelen vonat vagy 40 km/val elment..
(#63662) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63659) Válasz Nov 28, 2020
Pedig ti magatok írtátok le: - Olcsó(b) a közútnál, 22.000 tonnát naponta csak 7db EMD gép visz, azaz napi 647 kamionnyi szállítás helyett csak 7 mozdony kíván üzemanyagot; Annak idején 35 éve azt tanították, hogy a közúti szállításhoz viszonyítva a tízed része a vasúti szállítás költsége (század része a hajózás). - Mindjárt látszódik ugye a károsanyag kibocsátás mértékének csökkenése; - Arabok sem hülyék, hogy csak úgy közel 500 emberrel többnek fizessenek munkabért; - Meg nem kell annyi finomítót üzemeltetnie a belső infrasrtuktúra ellátásához; stb;
(#63663) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63661) Válasz Nov 28, 2020
Csak egy ilyen keresztezés modellezése kész vagyon ....
(#63664) sunocske válasza róbertke hozzászólására (#63663) Válasz Nov 28, 2020
Plusz egy wig-wag, hogy teljes legyen a kép
(#63665) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63662) Válasz Nov 28, 2020
Azt nem tudom, ott a vasut közelében nem jártam de máshol alig volt forgalom az autopályákon amik végig meg vannak világitva. Többnyire személykocsikat meg buszokat látni itt ott valami teherautot ( inkább kamiont). A ott az olajfinomito vidéken nem jártam ( az ellenkezö irányokba volt többnyire dolgom).
(#63666) etwg válasza sunocske hozzászólására (#63664) Válasz Nov 28, 2020
Az már alig van müködö többnyire csak muzeumokban.
(#63667) róbertke válasza sunocske hozzászólására (#63664) Válasz Nov 28, 2020
Wig-Wag működőképes
(#63669) etwg hozzászólása Válasz Dec 2, 2020
Egy érdekes mozdony ezuttal Irán számára Anglábol. Nem sokat tudni rola, de ugy néz ki mint egy meztelen csiga, és meglehetösen érdekesen van a darura is felkötve.


IMG_5053.JPG
 
(#63670) sunocske válasza etwg hozzászólására (#63669) Válasz Dec 3, 2020
Találtam egy oldalt, ott Henschel/Krupp/Maschinenbau Esslingen gyártmánynak mondják, vagy félreértettem valamit, elég felületesen olvastam a szöveget

Bővebben: Link
(#63671) etwg válasza sunocske hozzászólására (#63670) Válasz Dec 3, 2020
Érdekes majd mindjárt szolok Rogernek, mert az én képem is töle származik - igaz valamilyen dán forrásbol, de ö angol mozdonynak irja.


Azért meglehetösen érdekes lenne ha mindkét országban gyártották volna, mert a háborus korszakrol van szo, és a két ország aligha volt annyira joban, hogy osztozkodtak volna az iráni piacon.
(#63672) etwg válasza etwg hozzászólására (#63671) Válasz Dec 3, 2020
Már ki is derült a huncutság. Rossz a szöveg. Azon a képen is egy Vulcan mozdony van.
A németek nem gyártottak egyenesen Iránnak 1-E-1 tengelyelrendezésü mozdonyokat. Itt keveredhetett el Roger, mert voltak Iránban német Santa-Fe tipusu mozdonyok is, de azok meglehetösen érdekes uton kerültek oda. Eredetileg Kinába lettek szállitva. Onnan kerültek Hong-Kongba, majd onnan Indiába. Ott át lettek épitve olajtüzelésre és europai stilusu ütközöket és kapcsolokat kaptak, majd igy kerültek Iránba 1943-ban. Egy részük az oroszokhoz került, de a maradék kb 1962-ig Irán északi részén volt üzemben.

Ezek egy kicsit másképp néztek ki:


IMG_5056.PNG
 
(#63673) sunocske válasza etwg hozzászólására (#63672) Válasz Dec 3, 2020
Kicsit másképp
(#63674) etwg válasza sunocske hozzászólására (#63673) Válasz Dec 3, 2020
Ez a hülye Ipad a képernyökepeket csak png-ben tudja feltölteni.
De az általad megtalált oldalon van még egy kis zürzavar. Az elsö kép a Vulcan mozdony s nem a Krupp.
Az alatta levö 2 kép már a Krupp mozdony, de nem 2-10-2es, hanem csak 2-10-0 azaz 1E, amit a németek elég nagy számban gyártottak egyenesen Irán számára. Remélem majd Roger ki is javitja, szerintem most már szinte minden tisztázodott...
(#63676) etwg válasza etwg hozzászólására (#63674) Válasz Dec 4, 2020
Átalakitottam a képet. Most már talán mindenki számára láthato.
Van még egy pontatlanság a szövegemben. Mind 6 az oroszokhoz került a háboru utolso éveiben ahol uj számot kaptak 52.01 -52.06, de a háboru után a terület visszakerült Iránhoz és ott lettek selejtezve 1962-ben.

IMG_5058.JPG
 
(#63687) etwg hozzászólása Válasz Dec 7, 2020
Akit érdekel:

Egy régi film Iránrol és az utolso 20 percben a lélegzetelállito Transziráni vasut épitéséröl. A film dánul van de a képek magukért beszélnek.

Transziráni vasut
(#63778) etwg hozzászólása Válasz Dec 19, 2020
Egy kis indiai keskennyomközü romantika.
Az elsö film már történelmi, a forgalmat leállitották és állitolag a jármüveket a roncstelepre vitték:

India 1

A második vasut is lassan a multté ott nyomtávot váltanak.

India 2

Ezt a filme érdemes végignézni a java az utolso percekre maradt.
(#63779) róbertke hozzászólása Válasz Dec 20, 2020
(#63780) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63778) Válasz Dec 20, 2020
Nézem a videóidat.
Indiai Alco gépek árnyékaik egykori önmaguknak. 2. vidin erőlködik és kormol az öreg Alco mozdony rendesen. Nincs beszabályozva. Max kakaóval ennyi ....
Személykocsik maguk a vicc, mindegyik videón, XXI. század kérem ....
(#63790) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63780) Válasz Dec 21, 2020
Egy érdekes iromány jutott el hozzám. Az Indiai Vasut Mumbayban gyakorlatilag bezáratta a keskenynyomközü vasutat, söt felszámolásra utalta, DE a vasut minden mütárgyát és épületet megtartja, mert állitolag szélesnyomtávra tervezik átépeiteni, és majd az elkészült tervek alapján döntenek a mütárgyak és épületek sorsárol.
(#63791) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63790) Válasz Dec 21, 2020
Szóval átépítik az Indiai normálnyomtávra, beviszik a "nagy vérkeringésbe". Mumbay még nagyobb csomópont lesz. Átrakás nélküli forgalom felfelé megy ...
(#63792) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63791) Válasz Dec 22, 2020
Közben persze az is kiderült, hogy már évek ota nincs érdemleges teherforgalom egyik vonalon sem. Némelyik vonatban itt ott nehány tehervagon, de az inkább valamilyen szimbolikus dolog - szemtanuk szerint a parasztok nyomására akasztanak a személyvonatokhoz egy két teherkocsit.
(#63793) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63792) Válasz Dec 22, 2020
Közutak agyonterheltek, légszennyezés iszonyu méretekben ... és a Föld legnépesebb országáról beszélgetünk ....
(#63794) etwg válasza róbertke hozzászólására (#63793) Válasz Dec 22, 2020
Sajnos ez van.... meg a Gandhi féle végtelen demokracia. A szallodában még az evöeszközt is a pincér adja a kezedbe, nehogy belafáradjál a keresésbe, a munka után meg kivonul a szálloda elé elfoglalni az összkomfortos karton dobozát, ami fénykorában egy hütöszekrény csomagolása volt....
(#63795) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63794) Válasz Dec 22, 2020
Barátom két éve kiment Delhibe négy hónapra dolgozni. Krisnásoknál volt elszállásolva (Pesten kapta a címet) Nevetve mesélte az étkeztetéseket. Földön ülve több százan(!) levélből ettek mindenfélét, majd a "tányért" odaadták a teheneknek. Nem kellett mosogatni. Ja és szárított tehénlepénnyel tűzeltek főzéskor. 
(#63807) róbertke hozzászólása Válasz Dec 24, 2020
Boldog Karácsonyi Ünnepeket és Eredményekben, Modellezésben Gazdag Békés 2021-es Esztendőt Kívánók Mindenkinek! Kazi
(#63811) SzerNoh hozzászólása Válasz Dec 25, 2020
Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek, és persze sok sok vasútmodellt a fa alatt
(#63812) etwg válasza SzerNoh hozzászólására (#63811) Válasz Dec 25, 2020
Mi is mindenkinek kellemes ünnepeket kivánunk!

xmas20hrr.jpg
 
(#63816) etwg hozzászólása Válasz Dec 25, 2020
Egy német forumrol a diskurzus.


K: hogyan kössem be ezt az 5 drotot?
* narancs
* szürke
* piros
* fekete
* fehér
* sárga

V: de ez 6
V: a kék a világitás + pontja
V: de az már a 7. drot



S hol van még Szilveszter.
Igaz az idei ilyen lesz:

img-20201224...jpg
 
(#63826) Gabi hozzászólása Válasz Dec 26, 2020
Vettem a gyerekeknek egy Máv-Startos kezdőkészletet. Kibontotta és egy vonatpótló autóbusz volt benne.
(#63828) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Dec 26, 2020
Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek!

IMG_20201226...jpg
 
(#63829) róbertke válasza Gabi hozzászólására (#63826) Válasz Dec 26, 2020
Vonatpótló busz ...

413097_37919...jpg
 
(#63830) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#63828) Válasz Dec 26, 2020
Mester nálad nagyon beállt a Messenger
(#63832) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#63830) Válasz Dec 28, 2020
Hát, jaaa....

IMG_20201228...jpg
 
(#63834) róbertke hozzászólása Válasz Dec 29, 2020
Amikor rendberakják és nézhetővé teszik a Világ LEGRÉGEBBI filmjét
(#63838) etwg hozzászólása Válasz Dec 29, 2020
Ezt nézzétek meg!
Vonattal Thaiföldön. Sajnos német a szöveg, de szinte minden benne van amit a Thaiföldi vasutrol tudni kell. Nagyon friss tempoju a film, és gyönyörü képekkel meg uszo vonatokkal....

Thaiföldi vasut.
(#63868) etwg hozzászólása Válasz Jan 1, 2021
BUEK minden topiktársnak!!


Öröm a járványban?

Egész váratlan hireket kaptunk a 2020 év utolso napjaiban. A modellvasutiipar teljesen váratlan fejlödést jelentett.Piko
A Piko a tervezett 5-6%-s növekedési céljait masszivan felfelé korrigálta, és 16%-s növekedéssel zárta az évet.
A piac második nagy játékosa a Hornby is a kezdeti kápsz után talpra állt és a növekedési mutato elérte a 33%!!!
BBC
De ez láthato volt a neten is. Gomba modra szaporodtak a modellezö TV csatornák, és szinte valamennyinek akadt szinte minden hétre egy uj témája, egy uj modell bemutatására.
És olyan egzotikus helyekröl is jelentkeztek modellezök mint Panama, Buenos Aires és Indonézia.

Ez mindenképpen egy nagyon jo start a 2021-s évbe, és talán a többi modellgyár is észbe kap és megprobálja kideriteni miért müködik ez másoknál.
Az idén - kivéve a háborus korszakot - nem lesz Nürnbergben játékvásár, reméljük, hogy ezt a gyártok arra fogják kihasználni, hogy uj utakat keressennek a modellezökhöz, és talán másoknál is kigyullad a fejekben a fény.



(#63882) róbertke válasza etwg hozzászólására (#63868) Válasz Jan 2, 2021
Ez tényleg nagyon jó hír!

BUÉK etwg!
(#64036) etwg hozzászólása Válasz Jan 14, 2021
100 éves a ROBOT kifejezés.

100 éve mutatták be Karel Čapek drámáját a "Rossumovi Univerzální Roboti" cimü elöadást a prágai Nemzetei Szinházban.
(Rossum Univerzális Robotjai).
Ebben a müben hangzott el elöször a robot kifejezés, ami csehül a munka (robota) egy kicsit szlanges kifejezését jelenti.
Ebben a drámában R.U.R.-ben, a robotokat egy szintetikus anyagbol állitják elö munkavégzés céljábol.
A müben a robotok inkább a valos emberekre hasonlitottak ( AI ???), annyira, hogy panaszkodtak a sok munkára stb.
Nos ebböl az állapotbol jutottunk el mai gépi robotokhoz.
(#64108) etwg hozzászólása Válasz Jan 25, 2021
Nejem egy uj vasaloval jött haza. (Német gyártmány).
Hadd idézzek a használati utasitásbol egy mondatot:

"
Idézet:
„Nagy valoszinüséggel elöfordulhat, hogy a vasalo talpa meleg lesz. Megérintése égési sebeket okozhat.”

Hát reméljük ennek a valoszinüsége nem 0,000001 % és a vasalo nem papirnehezéknek készült.

(#64111) etwg hozzászólása Válasz Jan 25, 2021
Közben kiderült a vasalo felmelegedésének az esélye elég nagy - mindig bemelegedett, viszont a gözfejlesztés esélye kb 10%. azaz csak éppenhogy gözölög. Holnap vihetem vissza.

(#64138) sunocske válasza etwg hozzászólására (#64111) Válasz Jan 27, 2021
Én lézeres távolságmérőt vittem vissza a hódos barkácsboltba, mert hazamenve beletettem a vadi új 3×AAA elemeket meg se nyikkant. Szerencsére volt még belőle az üzletben, így másnap ki tudták cserélni egy működőre, de azért bosszantó volt.
(#64140) Frankye válasza etwg hozzászólására (#64111) Válasz Jan 27, 2021
Erről nekem az a régi vicc jut az eszembe, amikor a hölgy felháborodott levél kíséretében küldi vissza a terméket, mondván, a férje által néhány nappal korábban vásárolt vibrátor egyáltalán nem vibrál, ellenben rendkívüli módon melegszik. Mire az üzlet válasza:
"Asszonyom! Az Ön férje által vásárolt hot-dog készítő esetében mindkét funkció normális."
(Bocsánat! Ne vedd Magadra!)
Lapozás       74/83    
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
9:04:52
  Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt
Hirdetés