Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » JMRI használata
JMRI használata
Témaindító: jps, idő: Feb 5, 2018
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#58293) jps hozzászólása Válasz Feb 5, 2018
Kedves "Vasutasok"!
TT pálya építésébe kezdtem és a vezérléshez DCC++ vezérlőt (Arduino UNO +Motor Shield) használok és mind ezt Raspberry Pi 3-ról vezérlem. A digitális mozdonyokat így tudom is vezérelni a JMRI szoftverrel. Kérdésem a következő. Ezekkel az eszközökkel JMRI-ből tudom-e vezérelni a kitérőket, fogadni pl. vágányfoglaltsági jeleket?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#58295) proba hozzászólása Válasz Feb 5, 2018
A DCC++ tudja, rocraillel már próbáltam arduinón keresztül beolvasni, váltót állítani. Valószínű a te programod is tudhatja. A leírásában is írja tud kezelni váltót szenzorokat..
(#58353) jps hozzászólása Válasz Feb 10, 2018
Köszönöm a válaszod. A hosszú hallgatásom oka, hogy próbáltam szóra bírni a rendszert, vannak eredmények amik rámutattak a hiányosságokra. (ismeret, szoftver gond)
Most a Rocrail-lal próbálkozom. Itt nem tudok kapcsolatot teremteni az arduinoval. Pl. nem tudom a pályát bekapcsolni, nem tudom, hogy a portot hogyan kellene megadnom a file>Rocrail tulajdonságok>vezérlők fülön. Újként hozzáadtam DCCpp interfészt, ennek tulajdonságainál kellene megadni az eszközt???
(#62028) ati101 válasza jps hozzászólására (#58293) Válasz Feb 8, 2020
Az itteni hozzászólásodból látom,hogy neked működik az Arduino UNU + Motor Shild +Raspberry Pi 3 -ból felépített rendszer. A YouTube link alapján én is megépítettem, de segítséget szeretnék kérni, mert nem tudom miért nem működik a rendszer. A film szerint az UNO-t a Motor Shild -el az Arduino prg-al leteszteltem, ez működik. A Pi 3 -ba beletettem a RPi-JMRI.20202108.img file -al megírt SIM kártyát. A mobilomra letöltöttem az Engine Driver-t. A WiFi vel a kapcsolatot felveszi a rendszer, de bármilyen mozdony címet állítva a sínre nem kerül ki a jel!
Ha nem teszek mozdonyt a sínre a Motor Shild sárga LED-jeinek akkor is (villognia)égni kellene? Hol és mit csinálok rosszul?
Segítségedet előre is köszönöm!
(#62030) Arctic37 válasza ati101 hozzászólására (#62028) Válasz Feb 9, 2020
Szerintem először próbáld ki, hogy közvetlenül RPi-ről vezérelve MŰKÖDIK-e.
A JMRI webszerverét elindítottad, vagy be van állítva automatikus indulásra?
(#62034) ati101 válasza Arctic37 hozzászólására (#62030) Válasz Feb 9, 2020
Most használok elsőre RPi-t. A fent említett filmet már sokszor megnéztem, ott megírják a SIM kártyát belehelyezik és kész. Naivan azt gondoltam, hogy a szoftver magától a SIM kártyáról betöltődik és fut. A közvetlen működés ellenőrzést hogyan kellene elvégeznem? Kössem össze USB-n a számítógéppel, amin egy prg. fut? ( pld. egyTrain Controller?)
Úgy gondoltam, hogy a JMRI webszerverét is a SIM kártyára írt programnak kellene kezelnie, hisz az egy boot programként viselkedik.
Hogyan tudom ellenőrizni, hogy egyáltalán elindult, és automatikusra van állítva? Elnézést a naiv kérdésekért, de most próbálkozom ezzel először, a hardware "megépítése" egyszerűbb volt.

(#62039) Arctic37 válasza ati101 hozzászólására (#62034) Válasz Feb 10, 2020
Sajnos nem, a videóból jónéhány fontos dolog kimaradt.
Nézd meg Ezt a videót , ebben minden benne van részletesen, ami kell az induláshoz.
(Egyébként én is JMRI&DCC++-t használok, csak Windowsról vezérelve)
(#62041) ati101 válasza Arctic37 hozzászólására (#62039) Válasz Feb 10, 2020
Köszönöm a mellékelt filmet, annak alapján csináltam mindent, de már azóta változhatott a dolog, mert voltak eltérések. Ezeket sikeresen kitaláltam, a vonat vezérelhető lett a Rbri -n és mobilon WiFi -n keresztül is! Sajnos egy dolog még tisztázatlan, kikapcsoltam a rendszert, majd újra bekapcsolva nem tudom mit kell elindítani, ( betölteni) hogy újra működjön?
Köszönettel ati101
(#62043) ati101 válasza ati101 hozzászólására (#62041) Válasz Feb 10, 2020
Csak megerősítést kérek, vagy helyesbítést. Úgy tudtam újból elindítani a prg-ot, hogy a JMRI / PanelPro / Execute (enter) Előtte még a tcp server elindítása automatikus jelölő négyzet bejelölve, elmentve.
(#62044) Arctic37 válasza ati101 hozzászólására (#62043) Válasz Feb 11, 2020
Ebben az esetben elvileg a webszerver automatikusan indul, amikor elindítod a JMRI-t. Tehát amint felállt a program, tudsz is csatlakozni hozzá mobilról.

OFF: Ha a terepasztal használata után az RPi-t kikapcsolod, akkor a routeren állíts be neki fix IP-címet, hogy ne kelljen mindig keresgélni csatlakozás előtt (DHCP miatt megtörténhet, hogy a router az RPi-nek nem a kikapcsolás előtti IP-jét adja újra, és ekkor keresheted, hogy melyik címen éred el)
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
7:24:55
  Jelenleg 4 fő olvassa az oldalt
Hirdetés