Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Fa készítés
Fa készítés
Témaindító: Frankye, idő: Nov 8, 2012
Témakörök:

Lapozás       12/17    
(#54982) gigantati válasza BLaci hozzászólására (#54979) Válasz Jan 20, 2017
Fenyőfánál lehet használni ugyanazt a szóróanyagot, mint a lombos fáknál, vagy ide van "tűlevél" szóróanyag?
(#54983) Frankye válasza Lazsi hozzászólására (#54981) Válasz Jan 20, 2017
Elsőre én is valami ilyesmire gondoltam. Ha így van, akkor viszont az előző hozzászólásom e tárgyban tárgytalan.
(#54984) BLaci válasza gigantati hozzászólására (#54982) Válasz Jan 20, 2017
"Fenyőfánál lehet használni ugyanazt a szóróanyagot, mint a lombos fáknál, vagy ide van "tűlevél" szóróanyag?"
- nem ugyan az! A búza korpa inkább nyújtott kerek forma festést követően, míg az akác fűrészpór mint a szálka.

"az üvegmosó kefe jut az eszembe"

Az "üvegmosó kefe" az alap test hisz valamire fel kell tennem a szóró anyagot. De lehet készítek egy fotosorozatot a teljes elkészítésről, bár a betett linken lévő videokon a teljes készítés folyamat látható. A törzseket még alap fa ragasztó+ 0,5mm akvárium homok szisztémával csináltam, de már készűl a folyékonyfás verzió is. Egyébként maga az üvegmosó test elkészítésére nagyon rá kell érezni mert nem egyszerű, a szálak mennének minden felé a tekeréskor.
A lomb: Noch 2,5 mm szórható fű. Az ötlet itt kezdődött aztán rájöttem mire hozzám kerül a duplájába fog kerülni. (futár költség) Aztán jött az ötlet a videókból: fűrészpor. Fűrészpor+ sötétzöld akrilfesték+ víz víz/ festék 1:1 arányban. Szárítás: sütőben kis lángon 3 percenként ellenőrizni. utána teaszűrőn szitálni, durva szemcsét kávé darálóban őrölni, újra szita. Akkor lesz jó ha kb 2-3 mm hosszú lesz a szemcse. Csak festett és szárazra kötöt fűrészport daráld más külömben nem lesz jó örleményed. A lombot higitott faragsztóval átfürdetni, majd megszórom a porral (nem fürdetni mert massza lesz belőle csak szórni) A végén Matt akryl lakk sprayval megfújom. Tervezem, hogy feldöcögök valamikor a börzére ott megtekinthető és talán elemek építési fázisaiból is viszek egy sorozatot, hogy látni lehessen a gyártás folyamatát kb 9-10 lépésből lesz kész Véleményem szerint így jobban tanítható, egy úttal láthatja a kedves vásárló, hogy mi az amit megfizet és nem azt mondja ez csak egy 10 perces munka.
1 db fa teljes elkészítési idelye kb 36 óra az összes kötési időt figyelembe véve. A másik fajta fa technológia a noch 240 ft fáira hasonlít. Azokat már nem szabad tű levelezni Ocsmányan dús lesz. Az a baj túltermelésbe estem és ki szorítanak a fák a pincéből Már a hajó modelljeimen is fák vannak
Remélem tudtam segíteni.
(#54989) etwg válasza BLaci hozzászólására (#54984) Válasz Jan 20, 2017
Azért ha megnézitek a valos fenyöket azok ágai egy kicsit mások és még az üvegmoso alak sincs tul messze tölük.

IMG_2310.JPG

IMG_2311.JPG
 
(#54999) BLaci hozzászólása Válasz Jan 21, 2017
Ezek is üvegmosó szisztémval készültek bróba képpen tekertem párat (2 db-ot) 7 cm átmérőjüek és 7-és 10 cm hosszú lombrésszel, a törzs még folyamatban.

DSC_0124.JPG

DSC_0125.JPG

DSC_0126.JPG
 
(#55079) olley válasza BLaci hozzászólására (#54865) Válasz Jan 24, 2017
Köszönöm az infót! Hasonlóban gondolkoztam én is, nem pont akvárium szűrőt, de (szerintem) hasonló anyagot sikerült találnom, amivel az alábbi hatást értem el. Sajnos még csak próba szinten ment a dolog, így kilóg még foltokban a szösz, de már készül a következő váz, és tanulva a hibákból, és felhasználva az itt olvasottakat, talán sikerül életszerűbbé varázsolni.

lombozott.jpg

nyers.jpg
 
(#55080) Frankye válasza olley hozzászólására (#55079) Válasz Jan 25, 2017
Szerintem ez egyáltalán nem rossz!
(#55081) Frankye válasza BLaci hozzászólására (#54999) Válasz Jan 25, 2017
Látom, az "üvegmosó" mindenkinek beégett.
Azért remélem, nem bántottalak meg vele! NNem volt szándékomban. Így viszont már értem a dolgot, ha az csak alap. (Az előzőekből nekem az jött le, hogy az a végleges verzió már, de a hiba nyilván bennem van, hogy félreértettelek.)
(#55087) BLaci hozzászólása Válasz Jan 25, 2017
Nem bántottál meg vele, itthon én is csak így hívom Üveg mosós fenyő fa, üveg mosós gömbölyded fa. Ugyan akkor ezzel a szisztémával készített gömbölyded formájú fák pár ember tetszését váltotta ki, -oly annyira, hogy miután a törzs is elkészült képet se tudtam róluk csinálni- amire nem gondoltam volna.

Talán a Nochnak van hasonló módon csinálva az erdős szériája csak jóval kisebb méretben.

A gerincet 0,75-ös vörösréz dróttal tekertem, egy kicsinek lágynak éreztem, nem volt elég merev, rá próbáltam 0,85 össel az viszont a seprű szálakat nem szereti valamiért, mondjuk már a tekerése is jóval maceránsabb kézi hajtánnyal.
Most egy G méretű nyírfácskának kell neki állnom kb 35-40 cm magas lesz. Kb 100 db 0,5-os sr réz elemi szálból kell tekergetnem. Ezért már a méhben is jó árat adnának
(#55100) olley válasza Frankye hozzászólására (#55080) Válasz Jan 25, 2017
Köszönöm!
(#55118) etwg válasza BLaci hozzászólására (#55087) Válasz Jan 26, 2017
A barkácsboltokban találsz olcso 0,4 - 0,5 mm vas kötözödrotot. Van zöld müanyaggal bevont is. Néhány szálat a rézdrotok közé fogva masszivabb törzset kapsz.
(#55119) BLaci válasza etwg hozzászólására (#55118) Válasz Jan 26, 2017
Ránéztem az Obiban találtam is az általad ajánlott drótot majdan lehet holnap rá is gerjedek.
Ma ismételten áttanulmányoztam a német fagyártó honlapot. Ott volt ki az alábbi fa típust gyártotta:
Fenyő
Sokáig agyaztam magán az anyagon amit használt mire beugrott a virágboltosok körcsokor készítésénél használják. Írány a bolt és 100 ft ért 0,5 m2-erre szert is tettem ( ha neten rendelem a 2,5 m2 -ért kértek volna 1500-at.

Én nem kifejezetten vagyok az eredménytől elragadtatva igaz ez csak 1 db próba ágacska:
Ez is az az anyagStatikus fűvel szórva
én fűrészporos verzióval csináltam, mivel fűvem lint igen csak le van fagyva.
és az eredmény (nem az enyém)

DSC_0127.JPG

DSC_0128.JPG

DSC_0129.JPG
 
(#55125) Frankye válasza BLaci hozzászólására (#55119) Válasz Jan 27, 2017
A fűrészporos verzió szerintem is messzemenően jobb, mint a statikus füves. Amúgy a végeredmény igazán tetszetős.
Kíváncsi leszek, hogy válik be a kötöződrót!
(#55532) olley hozzászólása Válasz Márc 6, 2017
Sziasztok!
Kicsit jobban ráértem, és hajtogattam egy "vén" fát. Azóta kicsit mattult a felülete, és erősen gondolkodóba estem, hogy kapjon-e lombot, mert elég sűrű lett, és szépen mutatna így is az asztalon.

Dio_1.jpg

Dio_2.jpg

Dio_3.jpg
 
(#55535) Frankye válasza olley hozzászólására (#55532) Válasz Márc 7, 2017
Tényleg nagyon mutatós, így, kopaszon is. Szerintem nem kellene rá lomb, elvégre is "öreg fa", vagyis száraz. Tehát lehet lombtalan. Élethűbbé teszi az asztalt. (Olyan, mint a járművek, épületek "koszolása"...)
(#55537) olley válasza Frankye hozzászólására (#55535) Válasz Márc 7, 2017
Köszönöm szépen! Ha lomb nélkül marad, akkor pár ágát még visszavágom, és kap egy kis "száraz" festést, plusz némileg zöldbe burkolom, hogy olyan legyen apránként, mintha megmászta volna a moha.
Van még egy egyenesebb szárú testvére, arra tervezek lombot, bár a korábbi szűrőanyag szálait kevésbé lehet kócolni, és gyakran síkban maradnak a szálak. Erre vonatkozóan nem találtam meg még az ideális anyagot, ami mind a levél-szóróanyagok, mind az aprított festett szivacsdarabkákhoz jó lenne. Láttam ugyan olyan videókat, ahol Noch anyagokat használnak ehhez, de ahogy a fórumot néztem, van annál elegánsabb megoldás is.
(#55648) JB01 hozzászólása Válasz Márc 22, 2017
Sziasztok!

Új vagyok, nem csak az oldalon, hanem az egész vasútmakettezés terén is. Gyerekkori vágyam egy saját asztal, aminek talán 4-5 év múlva hozzá is kezdek
De addig is a helyi vasutasklubban kezdem magamba szívni a tudást, mind elméleti, mind gyakorlati szinten.
Azt gondoltam, hogy én is, mint itt sokan mások, megpróbálok a lehető legolcsóbb módon megcsinálni bizonyos dolgokat. De nem csak az ár a döntő tényező, hanem maga a végtermék, amiről majd tudni fogom, hogy én csináltam meg a két kezemmel.
Sok minden van, amit meg kell majd tanulnom, de úgy gondoltam, hogy elkezdek fákat csinálni én is. Nemsokára töltök majd fel képeket a nyers, sodrott drótról, amit szeretném, ha véleményeznétek. Sokat számítana egy két javaslat, építő jellegű kritika!
Köszi nektek!
Bazsa
(#55655) Frankye válasza JB01 hozzászólására (#55648) Válasz Márc 23, 2017
Üdv az ápolttársak között, és az oldalon is.
Sok sikert, kitartást e nemes hobbihoz!
(Apróság, de nem vasútmakettezés, hanem vasútmodellezés.)
(#55657) JB01 válasza Frankye hozzászólására (#55655) Válasz Márc 23, 2017
Köszönöm! Igen, a hibát észrevettem, csak nem tudtam már javítani. Utólag lehet szerkeszteni?
Még egy kérdés: Milyen paraméterű képeket lehet feltölteni?
(#55659) Frankye válasza JB01 hozzászólására (#55657) Válasz Márc 23, 2017
Egy rövid ideig még tudod módosítani a hozzászólásodat, utána már nem. (Néhány perc.) Ha értelemzavaró, szólsz Topinak vagy nekem, és rendbe tesszük. Itt tudsz írni nekünk.
A képek jpg, png kiterjesztésűek lehetnek, legfeljebb 5 MB méretkotláttal. (Bmp-t nem enged feltölteni a fórum motor.)
(#55697) olley hozzászólása Válasz Márc 28, 2017
Sziasztok!
Amíg várom a korábbiak lombozódását, tekertem pár fenyő alapot. Ötletem már van, hogyan lehetne a lombját megvalósítani, de még egyelőre elméleti síkon vagyok vele, mert még nem érkezett meg minden hozzávalóm.

Fenyo_01.jpg

Fenyo_02.jpg
 
(#55715) olley hozzászólása Válasz Márc 30, 2017
Volt egy kávészünetem délelőtt, így belefért némi mohásítás a vén dión.
Kapóra jött a próbaanyag, és a színe is hajaz kicsit az eredetire. Legközelebb még apróbbra vágom a zöldet

Mohásítás_1.jpg

Mohásítás_2.jpg
 
(#55719) Frankye válasza olley hozzászólására (#55715) Válasz Márc 31, 2017
Ejha! Nem semmi ez a moha-bevonat! Nagyon életszerű lett a fa tőle!
(#55723) olley válasza Frankye hozzászólására (#55719) Válasz Márc 31, 2017
Köszönöm, igyekszem Bár ahogy elnézem a már szikkadt moha sárgásabb, nem ennyire élénk, de kezdetnek jó ez a zöld is, majd keverek mellé egy kis festéket, amivel megspékelem. Egyébként ez ha jól emlékszem Heki szóróanyag, és mivel elég apróra vágható, szépen mutat a fákon.
(#55737) BaTTka válasza olley hozzászólására (#55715) Válasz Ápr 2, 2017
Nincs ezzel baj. A moha annyiféle lehet hogy ez is simán belefér.
(#55738) BaTTka hozzászólása Válasz Ápr 2, 2017
Ha már fatörzs

1.1.JPG

1.4.JPG

2.1.JPG
 
(#55739) olley válasza BaTTka hozzászólására (#55737) Válasz Ápr 3, 2017
Köszönöm! Bár ahogy elnézem, még van mit gyakorolnom
(#55741) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#55738) Válasz Ápr 3, 2017
Aztamindenit! Ha nem látom a törzs tövét, simán valós fának néztem volna!
(#55742) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#55737) Válasz Ápr 3, 2017
Én is így gondolom. Nem tudom, a fénykép mennyiben csalóka (szín tekintetében; ide értve a monitor színhűségét is), de szerintem is simán belefér.
(#55744) JB01 hozzászólása Válasz Ápr 3, 2017
Lenne kérdésem a törzs kialakításával kapcsolatban: kézzel csavarjátok a drótot, vagy van valami gyorsabb megoldásotok is erre? (Láttam a fúrós módszert valahol.)
(#55745) JB01 válasza BaTTka hozzászólására (#55738) Válasz Ápr 3, 2017
Ha nem titkos, megkérdezhetem a fa méreteit? Igazán arra lennék kíváncsi, hogy ehhez a magassághoz milyen vastag törzset készítesz? Mármint a törzse alsó része, mert értelemszerűen ahogy magasodik, úgy vékonyodik...
(#55746) BaTTka válasza JB01 hozzászólására (#55745) Válasz Ápr 3, 2017
Minden fa más. Még egy adott fafajon belül se egyformák. Képeket kell nézegetni. Vagy elmenni kirándulni
(#55747) BaTTka válasza BaTTka hozzászólására (#55746) Válasz Ápr 3, 2017
Ja, én például kézzel készítem, van aki fúrógéppel. Ha ezen akarsz időt spórolni akkor rossz úton jársz Legalább is szerintem.
Pár N-es fa ...

1.3.JPG

1.4.JPG

1.5.JPG
 
(#55748) BaTTka válasza BaTTka hozzászólására (#55747) Válasz Ápr 3, 2017
És még egy adag.

1.6.JPG

1.7.JPG

1.8.JPG
 
(#55749) BaTTka válasza BaTTka hozzászólására (#55748) Válasz Ápr 3, 2017
Meg még egy utolsó.

1.1.JPG

1.10.JPG

1.9.JPG
 
(#55750) mTTamas hozzászólása Válasz Ápr 3, 2017
Ezt az oldalt láttátok már? Ők a modellfákat nem gyártják hanem termesztik. A cikk első fele az alapanyag termesztéséről, a második a feldolgozásáról szól.

modellfa-termesztés
(#55752) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#55749) Válasz Ápr 4, 2017
Áááá, Te csalsz! Ezeket a képeket a valós természetben készítetted.
(#55753) Frankye válasza mTTamas hozzászólására (#55750) Válasz Ápr 4, 2017
Hallottam már róla, illetve egyszer régebben (évekkel ezelőtt) olvastam is erről valahol, de a technikát most láttam első ízben. Tetszik az ötlet, hogy modellfákat termeszteni, de a sérülékenységük okán (kiszáradás után törékennyé válhatnak) nem tartom annyira megbízhatónak, mint az itteni fórumtársak által alkalmazott módszert. Hozzáteszem, hogy soha nem próbáltam ki, tehát lehet, hogy egyáltalán nem sérülékenyek, de azért ezt erőst kétlem.
Mindazonáltal tetszetősek.
(#55755) etwg válasza mTTamas hozzászólására (#55750) Válasz Ápr 4, 2017
Az ötlet nem rossz, valaha én is sokat használtam ilyen fát. A legujabb terepasztalra is van már eltéve néhány doboz száraz növény. Amivel az én technikám a leirtaktól különbözik az az, hogy én a növényeket impregnálom, amitöl "gumisak" lesznek, igy nem törnek és kevésbé vannak veszélyeztetve a terepasztalon.
Most még frissen készült fám nincs mutatoba, de majd egyszer talán azokra is sor kerül, és talán elérem BaTTka topiktárs minöségét.
(#55756) JB01 válasza BaTTka hozzászólására (#55747) Válasz Ápr 4, 2017
Időm van Nem sietek vele! Csak próbálom a legjobb megoldást megtalálni rá, hogy lehet a legegyszerűbben megcsinálni, de úgy, hogy ne menjen a minőség rovására. Én még kezdő vagyok, alig tekertem meg pár törzset (AZT HISZEM 6-nál tartok). Én mindenféle kiszuperált drótból csináltam eddig (tápkábel, riszatórendszer zsinór, karácsonyfaégő zsinór, stb). Kb 1,5 óra, mire a formájára tekerem, nem tudom, hogy mennyire számít gyorsnak vagy lassúnak.

Őszinte véleményt kérek, hogy mit gondoltok róla, tanulni szeretnék a hozzászólásaitokból! Köszi

FA.jpg
 
(#55767) JB01 hozzászólása Válasz Ápr 5, 2017
A kisebb (kb 10 cm-es) tekervényeim:

P4010101.JPG

P4010103.JPG

P4010106.JPG
 
(#55774) olley válasza mTTamas hozzászólására (#55750) Válasz Ápr 6, 2017
Ezek a növények hasonlítanak a youtube-os videókon is fellelhető Noch anyaghoz (lehet, hogy ugyanarról is van szó). Jópofa, és biztos, hogy az aratást követően gyorsabb egy-egy fa kivitelezése, bár a saját készítésű fáknál mindig ott a lehetőség, hogy felülmúld önmagad
(#55775) olley válasza BaTTka hozzászólására (#55749) Válasz Ápr 6, 2017
Elképesztően élethű a terep! A lombozat gyári vagy saját anyag? A VMC oldalán láttam Hekit, ami hasonló, mint amit használsz.
(#55777) olley válasza JB01 hozzászólására (#55756) Válasz Ápr 6, 2017
Szia! Én is még kezdő vagyok a történetben, a jelen fórum és pár videó segítségével jutok mindig kicsit közelebb a saját megoldásokhoz. Ahogy nézem, hasonlóan kezded az alapokat, mint én, és elég ügyes is a dróttekergetés. Annyit javasolnék, hogy egyszerre egy fát kivitelezz, hátha a soron következőhöz már más anyagokat használnál akár a törzs, akár a lomb kivitelezéséhez. Én most épp a lombbal kísérletezem, amihez kisebb ágakat tekertem, így nem vész oda egy egész fa, ha nem olyan lesz a végeredmény, mint vártam
(#55782) JB01 válasza olley hozzászólására (#55777) Válasz Ápr 6, 2017
Nem rossz gondolat... azért csináltam egyszerre több törzset, mert nem akartam csak egy db-ért koszolni, gondolok itt arra, hogy kenem ragasztóval, hogy fűrészporozzam.
Ki akarok majd próbálni más vastagságú drótot is majd.
(#55796) BaTTka válasza JB01 hozzászólására (#55756) Válasz Ápr 8, 2017
Ez a váz, amennyire látom akár még jó is lehet
Nem tudom mekkora ez a fa, én egy ilyesminek 10-15 perc alatt készítem el a drótvázát. De én célirányosan a saját lombozatomhoz igazítom a vázat. Persze a nagyobb fák tovább készülnek, egy ilyen 25 cm-es körüli terebélyesebb fa drótváza nálam is eltart több mint egy óráig.

1.2.JPG
 
(#55797) BaTTka válasza olley hozzászólására (#55775) Válasz Ápr 8, 2017
Köszönöm! Saját lombozat. A Hekihez annyiban hasonlít, hogy ez is zöld
(#55798) BaTTka hozzászólása Válasz Ápr 8, 2017
És ha már itt vagyok pár kép... Ezek elég nagyok 1/32-esek

1.1.JPG

1.4.JPG

1.8.JPG
 
(#55799) BaTTka válasza BaTTka hozzászólására (#55798) Válasz Ápr 8, 2017
Folytatás

2.2.JPG

2.6.JPG

2.9.JPG
 
(#55804) olley válasza BaTTka hozzászólására (#55797) Válasz Ápr 10, 2017
Egyszerűen mesés! Gyönyörű munkák!
Lapozás       12/17    
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
14:12:59
  Jelenleg 25 fő olvassa az oldalt
Hirdetés