Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Négytengelyes vagon forgóváz
Négytengelyes vagon forgóváz
Témaindító: lidi, idő: Júl 7, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#525) lidi hozzászólása Válasz Júl 7, 2010
Üdv !

Adott egy régi 4 tengelyes, forgóvázas vagon. Ennek a forgóváza eléggé nehezen tudott csak elfordulni is, nem hogy bólintani, vagy csavarodni az alvázhoz képest. Ezért gondoltam hogy szétszedem megnézni, mit lehet tenni. Ugyanis hogy biztosabban fusson, pl emelkedőre fel/le szükséges hogy tudjon a forgóváz mozogni az alvázhoz képest kicsit.
Szétszedéskor derült ki, hogy egy lyukba dugott műanyag csap rögzítette az alvázhoz, de azt beragasztották, így kiszedéskor eltört. Ezt simán pótoltam egy csavarral és egy kis réz csővel, tehát ez nem gond. Viszont elég fura megoldást találtam, ami nem meglepő hogy nem működött: 3 ponton fekszik fel az alvázra a forgóváz, így csak elfordulni tud. Hogyan lehetne ezen javítani szerintetek ?

IMG_8693-w.jpg
 
(#527) hodbond hozzászólása Válasz Júl 7, 2010
Szia!

Az a 3 műanyag darab támasztja a forgóvázat, ha abból leszedsz pár milit csiszólópapírral, akkor váz már tud bólintani.
Szernitem mindenképpen le kell belőle majd csiszolnod. Megnéztem az egyik kocsimon úgy van, hogy a rögzítócsap feje és a forgóváz közé be van rakva egy rugó ami kb fél centis, az alváz és a forgóváz között pedig egy pár milis távtartó van ami gömb alakú.

Amúgy milyen kocsi?

Remélem tudtam segíteni.
(#528) lidi válasza hodbond hozzászólására (#527) Válasz Júl 7, 2010
Kép a vagonról: Bővebben: Link

Lehet hogy az lesz, hogy leszedek kicsit a buckákból, esetleg a 3. -at le is szedem teljesen, és egy kis szivacs karikát beteszek a forgóváz és az alváz közé, a csapra. Vagy esetleg golyóstoll rugóból egy darabkát. Az a gond, hogy csak 2mm hely van ott.

Tudnál esetleg képet felrakni a te kocsid megoldásáról ?
(#556) hodbond válasza lidi hozzászólására (#528) Válasz Júl 8, 2010
Szia!

Bocs, hogy csak most írok.
Mellékeltem egy ábrát és egy képet remélem érthető lesz.

100_1813.JPG

Névtelen.jpg
 
(#566) lidi válasza hodbond hozzászólására (#556) Válasz Júl 8, 2010
Ügyes megoldás. Gondolom a csap átmérőjénél kicsit bővebb furat van, hogy tudjon billenni.
(#567) hodbond hozzászólása Válasz Júl 8, 2010
Őszintén szólva nem tudom, mert látni nem látom hogy nagyobb lenne és nem is lötyög egy picit sem.
(#584) hodbond válasza lidi hozzászólására (#525) Válasz Júl 9, 2010
Ha sikerült megcsinálnod, írd le, hogy siekrült és ha lehet pár képet is küldesz mellé?
(#647) lidi válasza hodbond hozzászólására (#584) Válasz Júl 12, 2010
Leszedtem a 3. bütyköt teljesen, a másik kettőből is szedtem le, így lett egy kis függőleges játéka a forgóváznak. A csap lyukát is lekerekítettem, így tud rajta billenni, csavarodni. Betettem még egy rugót a forgóváz és az alváz közé. Tul.képen rugózik most mint az igazi. Elég erős persze a rugó, hogy ne essen lejjebb a vagon rugózós fele a fixebbik felénél. A másik oldalon csak a 3. bütyköt szedtem le, így az biztosítja hogy oldalra ne billegjen a vagon. De emelkedőre le/fel tud az a forgóváz is billenni.

IMG_9045-w.jpg
 
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
12:18:14
  Jelenleg 9 fő olvassa az oldalt
Hirdetés