Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Hangdekóderes mozdonyok
Hangdekóderes mozdonyok
Témaindító: Lokomotive, idő: Aug 21, 2013
Témakörök:

Lapozás       11/14    
(#46917) Fordítókorongos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#46712) Válasz Szept 17, 2015
Sziasztok!
Azóta már leesett a tantusz Esu programozás ügyben...
F7-esről átraktam az AUX2-t,az F22-es gombra:
CV32=3 , CV439=1 , CV442=8. (Ezután még a CV458-ba írtam egy 0-t,hogy az F7-ről leakasszam.)
Megszokható és használható dekóder,mindent be tudtam lőni rajta,
ahogy kellett,teszi a dolgát.
Más:
Újítottam egy Z21 központot!
Parádés játék,nagyon elvagyok vele,kicsit komolyabb is,mint a Bachmann Dynamis.
Egyszerűen beállítható rajta minden,de azért a mozdonyok állományba vétele körülményesebb,mint az egyszerűbb vezérlőkön.
A beüzemelése nem volt egyszerű sok hibára ráfutottam,mire összehangoltam a gépemmel,de ez inkább az én tudatlanságomnak,szerencsétlenkedésemnek volt köszönhető...
Egyenlőre Artol és az ingyenes Zimo hangok jöhetnek szóba,
még nem próbáltam ki,majd ha lesz dekóderem hozzá kipróbálom.
Elég béna vagyok az ilyesmihez,viszont komoly segítségem van,ha elakadnék a témával...
Beállítás közben még egy új funkciót is felfedeztem a Jacek dekódereken:
F19 - Menethangok nagy terheléssel / terhelés nélkül,
bekapcsolva másképp szólnak a mozdony fokozatváltásai.
Csináltam egy felvételt a kezelőfelületéről,nézzétek:Z21 Próba!

WP_20150916_...jpg
 
(#46954) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Szept 20, 2015
Sziasztok!
Sikerült egy Osztrák Herkulest hangosítanom!
A gyári 28mm-es extra lapos hangszóródobozát leváltottam egy saját zimo tartólemezre,amit a súly forgóvázüregébe kellett lesüllyesztenem,azért,hogy visszaüljön helyére a kaszni és ne érjen össze a hangszóróval.
A ventilátor rács alatt volt hely a hangszórónak, - ez más esetekben nagyon jó,de itt most szívás volt az emiatt kialakult helyszűke miatt.
(A ventilátor rács foglalata magasságban ~3mm levett a rendelkezésre álló helyből.)
A másik hangszóróval szerencsém volt,csak simán az előkészítő panelra lett feltéve.
Az előzményekből kiderül,hogy egy Esu Loksound V4.0-s dekódert
kapott.
Eleinte kicsit elégedetlen voltam az Esu hangjával,túl egyszerűnek tartottam,de azóta már megbarátkoztam vele,pont a felvételek rögzítése közben.
Ez az első Esu dekóder amivel dolgom volt,így szól,hallgassátok:
ÖBB 2016, a Hangos Herkules!



Hangszórók a...jpg

Herkules.jpg

Tartólemez h...jpg
 
(#47224) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Okt 4, 2015
Sziasztok!
Volt alkalmam kipróbálni egy új digisound Csörgő hangot!
A Hanganyag a 2150-es klasszik Csörgő felvételéről lett
dekóderre redukálva.
A hangszóró most csak 1db. Zimo kocka volt,így szól hallgassátok:
M41 2150,digisound

WP_20151003_...jpg
 
(#47319) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Okt 7, 2015
Sziasztok!
Van egy újabb Nohab hang Zimo dekóderre!
Ráadásul a MÁV szignált is lenyomják rajta!
Jacek követte el:Jacek Nohab !
sajnos elég gyenge a felvétel,de azért hallatszik rajta,hogy érdemes anyag...
Nem hinném,hogy sokan rendelnének tőle a (szállítással együtt) közel ~40ezres áron.
Szerintem a Digisound is van olyan,féláron...
(#47327) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#47319) Válasz Okt 8, 2015
Így jár az, aki olyan helyen veszi fel a mozdony hangját, ahol a mozdony felett tető van, vagy pedig ő és a mikrofonja felett van tető. Az indítás, és az alapjárat hangján nagyon hallatszik a jelenség, hogy a mikrofon két helyről kapja a hangot: a mozdonytól, meg a visszaverődést a tetőről.
A próbán kevés a fokozatok közötti , jellegzetes felmordulása az M61-nek, ebből a szempontból olyan, mint a régi ESU hang a 3.5 verzióra.
Muris, hogy a régi, felújítás előtt Bhv kocsik fékcsikorgása van fékezéskor. Az OK, hogy egy vonat megállásakor szinte soha nem halljuk magának a mozdonynak a fékhangját, de az M61-ek nem sok Bhv kocsit húztak.

bremsen_aus.wav
 
(#47471) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Okt 13, 2015
Sziasztok!
Sikerült hangot cserélnem egy Roco CKD770-es Dongón!
Artol 770-es Hangját kapta meg,működik a kódos rendszer és a Z21.
Korszerű modell,Plux22-es dekóder,vezetőállás világítás gyárilag,
2db.Zimo kocka az előkészítő panelra tűzve + felvette a munkát a mozdonyvezető is!
Artol hanganyagának érdekessége,hogy az F5-ös funkciógombbal át lehet váltani egy 2. verziójú menethang "készletre",ami szerintem a terhelt (vagy az üresjárati) mozdony gyorsító hangjait hozza,
olyankor halkabb a pöfögése.
Így szól,hallgassátok:Artol Dongója!
Jó Hangosítást!
korongos

2db. Zimo ko...jpg

Dongó5.jpg

Mozdonyvezet...jpg
 
(#48323) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Nov 18, 2015
Sziasztok!
Érdemes böngészni a Zimo hang gyűjteményét,rengeteg új hangot tettek fel,főleg az újabban kiadott Roco mozdonyok gyári hangjait,
elég sok hang ingyenesen felhasználható köztük:
Zimo hanggyűjtemény!
Tegnap az ingyenes Bardotka hangot és egy ÖBB 1245-ös villanygépét próbáltam ki.
A Bardotka a gyári Roco mozdonyokból már ismert volt nekem,
jó hangnak tartom,viszont az ÖBB 1245-ös egy nagyon kellemes "csalódás" volt.
Irányváltó puffogások,gyorsításkor-lassításkor fokozatváltó hangok,magától és funkcióval is kapcsolható ventilátor hang,hosszú és rövid gőzsíp.
Sajnos mozdonyom nem volt hozzá,de azért csináltam róla felvételt.
Így szól:Zimo ÖBB 1245
Korábban volt olyan kijelentésem,hogy nincs jó hang az ingyenes Zimo-k között...
most ezt visszavonom!


OEBB_1245.05.jpg
 
(#48333) hkrisz79 hozzászólása Válasz Nov 19, 2015
Sziasztok!

Szerintetek hogyan lehet megoldani, hogy motorindításkor hunyorogjanak a fényszórók? Iszonyatosan tetszik és tervben van egy ilyen mozdony beszerzése. Nem tudom vajon a gyári hangdekóderes tudja csak, vagy lehet ilyet CV-kel paraméterezni?

PIKO BR 101
(#48334) etwg válasza hkrisz79 hozzászólására (#48333) Válasz Nov 19, 2015
Pislogsz néhányat, ha felberreg a motor.


(#48336) Fordítókorongos válasza hkrisz79 hozzászólására (#48333) Válasz Nov 19, 2015
Szia!
Tényleg jópofa jelenség.
Elsőre felkapcsolta a lámpákat,világítottak rendesen,utána is csak addig hunyorogtak amíg az indítómotor forgatott...
olyan,mintha az indítómotor nagy áramfelvétele meglátszott volna a fényszórókon.
Szerintem ezt csak hangos dekóder tudhatja,valahogy az F0-hoz rendelt speciális világítás effekt lehet.
Ez Esu V4-es dekóder volt,én elég süket vagyok hozzá,szerintem kérdezd meg az Indexes fórumon a digitális modellezés rovatban,szívesen segítenek,ha tudnak,ott vannak Esu szakértők többen.
(#48338) hkrisz79 válasza etwg hozzászólására (#48334) Válasz Nov 20, 2015
Igen, ez az olcsó szittya megoldás!
(#48339) hkrisz79 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48336) Válasz Nov 20, 2015
Most nézem, hogy nem is éri meg külön bajlódni a dekóderrel meg a beállításokkal. Olcsóbb a hangos változat mint a sima + a dekóder. Viszont a technikai megoldás továbbra is érdekelne. Köszi a tippet, átírok az indexre!
(#48344) etwg válasza hkrisz79 hozzászólására (#48339) Válasz Nov 20, 2015
Gyakorlatilag pofon egyszerü a trükk, az inditási fázisban LED-ek hangdekoderral sorbakötött kis ellenállásrol vannak táplálva, azaz amikor a handekoder berreg ezen az ellenálláson némi feszültség esik, ami megvillogtatja a LED-ket.

Most már kiváncsi vagyok mennyire tudják ezt az alapötletet elbonyoloitani.
(#48502) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 2, 2015
Sziasztok!
Kipróbáltam a Zimo diesel TRAXX hangját!
Ezeket a gépeket,vagy 1db. nagy teljesítményű dízelmotorral szerelték,vagy 4db. kis teljesítményűvel.
Érdekesség,hogy a 4 darab dízelmotor külön-külön is működtethető, kisebb terhelés esetén nem az összes dízelmotor dolgozik benne.
Nem tudom,hogy Zimóék melyik mozdonyról csinálhatták a hanganyagot,viszont elég jól szól.
(Az alapzajt leszámítva.)
Hallgassátok:Zimo-diesel TRAXX

BR245(Bombar...jpg
 
(#48598) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 6, 2015
Sziasztok!
Volt szerencsém egy gyári hangos BR103-mashoz (V36,M30)!
A dekóder egy normál méretű MX645-ös Zimo,a hangszórója egy szokványos Zimo kocka.
A hangszóró dobozával okoskodtak Rocóék,hogy minden elférjen a szűk helyen.
A gyenge áramszedése miatt még egy kondenzátort is kapott,amit a hangszóró dobozába integráltak.
A hangszóró csatlakoztatását a panelon oldották meg,a nyolc pólusú(NEM652) aljzatot meg elfelejtették:


Roco V36 1.jpg

Roco V36 2.jpg

Roco V36 3.jpg
 
(#48667) hkrisz79 hozzászólása Válasz Dec 10, 2015
Üdvözlet!

Tudna valaki nekem segíteni ESU hangfeltötében? Van egy V4.0 Microm és szeretnék rá Traxx hangot. Viszonzásul vizesmatrica készítéssel tudnék segíteni.

Köszönöm
További mozdonyfüttyös szép napot kívánok!
Hkrisz79
(#48686) Fordítókorongos válasza hkrisz79 hozzászólására (#48667) Válasz Dec 10, 2015
Szia!
A Medikerben próbálkozhatsz,velem segítőkészek voltak.
Esetleg az Index "Digitális vasútmodellezés" rovatban kérj segítséget.
Szerencséd van, 2 Dízel és 3 Villany Traxx közül tudsz majd választani.
Üdv.:korongos
(#48688) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 10, 2015
Sziasztok!
Megmutatom a nagy nehezen másodszorra hangosított M30-asomat!
A dekódert csatlakozó nélkül,csak simán a helyére forrasztottam (mint,ahogy a gyári hangos modellben találtam),viszont én meghagytam az analóg üzemhez való szerelvényeket is,kicsit áthelyezve az útból,hátha később még jól jön...
A gyári 220mikrós kondi nekem nem fért el magasságban,ezért kiváltottam két smd-vel,így laposabb lett és legalább a kapacitást is megdupláztam.
Ezzel a 440 mikróval már áramellátási zavarok, lámpa villanások,hangszóró pattogások nem zavarják meg az üzemet.
A hangja elég egyszerű,alapjáraton felül,csak egy motorfokozat van benne,de azért jópofán szól.
Az Esu és a Tran hangjától is sokkal jobbnak tartom,ráadásul ez ingyenesen letölthető a Zimó hanggyűjteményéből.
Gondolom,az eredetijének hangja sem lehet sokkal érdekesebb:
A Hangos M30 !

M30 1.jpg

M30 2.jpg
 
(#48726) hkrisz79 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48686) Válasz Dec 12, 2015
Szia Korongos!

Köszönöm az infót! Igen, gondoltam hogy ott van az az összeg amiért tudnak feltölteni. Az üres dekóderek árát is úgy hirdetik hogy 1 feltöltés benne van, tehát a technika adott. Csak jobb lenne bartelezni, mert egyik cucc sem akad minden fán és legalább segítenénk is egymáson. Hátha jelentkezik még valaki...

Üdv.
Hkrisz79
(#48727) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 12, 2015
Sziasztok!
Sikerült dekódert szereznem a c50-esemhez!
Hangszórója sima Zimo kocka(11X15),egy dobozába integrált 220mikorós smd kondival.
Ezzel a "nagy" hangszóróval nem tudtam megoldani a világítás bekötését.
Majd szereznem kell hozzá egy Zimo kishangszórót (8X12),vagy valamilyen kisebb alkalmatosságot...

Most már van egy hangos H0e C50-es kisdízel:
Hangos H0e c50 !
A hangjára ne figyeljetek,mert még nincs megcsinálva (Köf hangja van).
Előbb,vagy utóbb világítani is fog!

c50 Dekóder ...jpg

c50 Dekóder ...jpg

Hangszóró 1.jpg
 
(#48728) Fordítókorongos válasza hkrisz79 hozzászólására (#48726) Válasz Dec 12, 2015
Szia Krisz!
Nyugodtan próbálj rá,nekem megcsinálták volna hozott dekóderen...
Akkor másképp alakult, egy sima V4-est vettem Herkules hanggal.
Elég sok modellezőnek van Esu programozója az idexen is,
kérj segítséget a "Digitális vasútmodellezés"rovatban.
(#48733) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48727) Válasz Dec 13, 2015
Végül csak össze jött..... várom a világítással együtt.. (majd akkor megdicsérlek.. )
(#48739) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#48733) Válasz Dec 13, 2015
Szia Totya!
Tessék!
Én végig úgy gondoltam,hogy megoldható.
Kicsit átrendeztem a cuccok helyzetét,a kondi előre került,a csiga fölé,kapott egy kisebb hangszórót és már beköthetővé vált a világítása is!
Az Esu 50326 hangszórója kicsit gyengébben szól,de majd szerzek hozzá egy pici Zimót.
Így üzemel: A Hangos H0e C50-es!

C50 kondi!.jpg

Esu 50326.jpg

Hangos C50 !.jpg
 
(#48745) SzerNoh válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48739) Válasz Dec 13, 2015
Gratulálok! Szép munka!
(#48779) dccvillanyos válasza hkrisz79 hozzászólására (#48726) Válasz Dec 15, 2015
Szia!
A digitools műhelyben van lokprogrammer. Én most megyek oda, ott leszek kb. délután háromig. Ha érdekel többit privátban megbeszélhetjük.
(#48782) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48739) Válasz Dec 15, 2015
Szia! Na jó van gyere megsimogatom a buksidat....... Ügyi vagy!!
(#48809) saetta válasza Fordítókorongos hozzászólására (#47471) Válasz Dec 15, 2015
Esküszöm nálam 1:20-ig csak forgott a korong meg a zene bömbölt...
Utána tényleg volt hang
(#48810) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#48782) Válasz Dec 16, 2015
Köszönöm Gyuri!
Biztos jó helyen voltam inas,majd valamikor lemegyek a tanműhelybe meglátogatni!
Saetta:
Jól hallottad!
Szeretem a zenét is,ezért mindig nyomatok egy keveset a videók elejére,amíg körbemutatom a mozdonyt,vagy csak azért,hogy szóljon valami.
Van aki értékeli és olyan is volt már akinek túl sok volt belőle,
de azért mindig a mozdonyok hangján van a lényeg....
SzerNoh:
Köszi!
Beüzemelhetnéd a kisvasúti szakaszokat,hogy legközelebb bejárhassuk!
(#48828) dccvillanyos hozzászólása Válasz Dec 16, 2015
Üdv!
Ma kipróbáltam a Posch Modell által gyártott Gigant hangszóró vödröt. Így végre megjöttek a mélyebb hangok is, a légsűrítő végre dohog, a szellőző "fújja" a levegőt. Az átszerelés gond nélkül ment, az új vödör tökéletesen beillik a régi helyére, a kardán fölé. Lesz majd egy ilyen volt, ilyen lett videó is.

IMG_1040.jpg

IMG_1048 cop...jpg

IMG_1049.JPG
 
(#48831) Fordítókorongos válasza dccvillanyos hozzászólására (#48828) Válasz Dec 16, 2015
Szia Villanyos!
Tök jó ez a hangszóró doboz,még a gyári Zimo doboztól is nagyobb térfogatúnak tűnik!
Ez a dobozuk passzol a Nohab-ba is??
(#48884) dccvillanyos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48831) Válasz Dec 19, 2015
Szia!
Sokkal nagyobb nem lehet, ha jól emlékszem a hangszóró adatlapja szerint 1cm3 lehet az ajánlott térfogat.
Szerintem a Nohabban másmilyen van.
A video:Bővebben: Link
(#48886) Fordítókorongos válasza dccvillanyos hozzászólására (#48884) Válasz Dec 19, 2015
Szia!
Érdemes volt megcsinálni,ezzel sokkal jobban szól,van benne erő!
A sima Zimohoz viszonyítva te hallasz különbséget?

Azóta már lecseréltem a c50-esem Esu-ját egy ilyenre,
sajnos a vödröt felezni kellett,de sokkal jobban szól még úgy is...

Azért gondoltam,hogy ez a hangszóró doboz jó lehet a Nohabba,mert az is a 23-mas Esu-ra van kialakítva gyárilag.
Kösz a felvételt,rendesen mutatja a változást.
Mikor árulod el a Tran hangszórópattanás megoldását???
(#48915) enamessias hozzászólása Válasz Dec 23, 2015
Valaki próbált már mobiltelefonból kiszerelt hangszórót illeszteni hangos dekoderhez? Nagyon apró méretből tudnak "nagy" teljesitményt kihozni a mobilok.
Én azt hittem, majd ez lesz a megoldás a c50-nél is. Gratula, hogy így is sikerült!
(#48916) etwg válasza enamessias hozzászólására (#48915) Válasz Dec 23, 2015
Ez igy csak részben igaz. A hangszoro maga valoban kicsi, de a jo hangu telefonokban több cm2-s hangcsatorna van. (Ez utobbi gyakran a telefonra van szabva igy elég idomtalan.....modellbe elég nehéz bekomponálni. (Zenélö tehervagonhoz természetesen ideális. )
(#48921) enamessias válasza etwg hozzászólására (#48916) Válasz Dec 23, 2015
Bedöglött a Samsung S4 Active telefonom. Ezeket szedtem ki belőle. A kicsi szolgált a telefonáláshoz, a "nagy" meg a kihangosításkor működött. hangvödörrel együtt sincs akkora mint egy százforintos. Befoglaló méretei: 15 x 17 x 4 mm. Telefonba építve egy rozsdamentes fémlap, néhány lyukkal rajta védte a külvilágtól. Az egészet meg eltakarta a hátlap, amin már csak egy pötty lyuk volt csak. Így is elég hangos volt, hogy rendesen lehessen hallani.

PC230135.jpg

PC230136.jpg
 
(#48922) etwg válasza enamessias hozzászólására (#48921) Válasz Dec 23, 2015
Igy néz ki egy másik telefon hangszoroja és hangdoboza.
A hangszoro mérete 12x3mm. Felül még egy akku is be van dolgozva a szerkezetbe. Ha szol akkor szépen bömböl.....


image.jpg
 
(#48930) andras76 hozzászólása Válasz Dec 24, 2015
Sziasztok !
Azt szeretném kérdezni hogy Piko digitális egységem van a Piko digi 1 és hogyan lehet vele a hangosítási a mozdonyban lévő hang dekódert ?
(#48963) Fordítókorongos válasza andras76 hozzászólására (#48930) Válasz Dec 27, 2015
Szia!
Nem ismerem a Piko központot,de szerintem azzal még nem tudsz hangot feltölteni a dekóderedre.
Első lépésben a CV8-at kellene kiolvas(tat)ni,hogy kiderüljön milyen dekóder van benne.
A mozdony gyártójából és cikkszámából is ki lehet deríteni a dekóder gyártóját,típusát feltéve hogy gyári hangos volt a mozdony...
Sajnos minden gyártóhoz külön programozókészülék szükséges,amivel majd a hangot tudod feltölteni.
(#48964) Fordítókorongos válasza enamessias hozzászólására (#48915) Válasz Dec 27, 2015
Köszi!
Régebben gondolkoztam a telefonhangszórókon,de amióta kipróbáltam a Zimo-féle kocka hangszórókat,már nem téma!
(Ezenkívül a hangszóró impedanciája is fontos szempont.)
A C50-esben 15x16x7,5mm-es hely van,ezért kicsit lemartam a hangszóródoboz magasságából és már bele is fért a nagyobbik Zimo kocka...
Jobb lett volna bele egy mini (8x12),de olyanom nem volt,egyébként létezik ezekből nagyobb,
13x18-as,vagy 15x25-ös méretű...
na azokat is szívesen kipróbálnám!!
A hagyományos,átmérős hangszórókhoz hasonlítva megdöbbentően jól szólnak ezek a kis mütyűrök.
(#48968) SzerNoh hozzászólása Válasz Dec 27, 2015
Sziasztok!

Idén sikerült hazahozni egy hangdekóderes Roco Ludmillát
A gyári hangerőn állítani kellett mert nagyon torzított.

DSCF4346.JPG
 
(#48970) Fordítókorongos válasza SzerNoh hozzászólására (#48968) Válasz Dec 27, 2015
Szia SzerNoh!
Roco-t vettél(?),tavaj még a Brawa-ra szavaztál...
Milyen dekóder van benne?
Sajnos az a kaszni nagyon torzít,rögzíteni kell benne a lötyögő alkatrészeket és sokkal jobb lesz.
Gratula!
Szívesen tennék futópróbát Csordakút Kisvasúti szakaszain,ha már befejeződtek a pályafenntartási munkálatok!
Üdv.:korongos
(#48972) SzerNoh válasza Fordítókorongos hozzászólására (#48970) Válasz Dec 27, 2015
Zimo dekóder van benne, én szivacsra gondoltam. De majd ha nem lesz új majd szétszedem.
Futópróbával kapcsolatosan még egyeztetek, de szerintem jövőre nem lesz akadálya.
(#48999) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Dec 31, 2015
Sziasztok!
Mostanában hangosítottam egy öreg Roco gőzöst.
Gyárilag nem előkészített modell volt,ezért ki kellett marnom a szerkocsiban a dekóder helyét.
Kapott füstölőt,külön felkapcsolható első-hátsó világítást, kazánfény effektet,ráadásul mindent a szerkocsiból kellett átvezetnem...
A hangszóró(sajnos csak egy darab) a "konyha" plafonjára került,
- máshol nem tudtam elhelyezni -,viszont nem torzít és rezonál tőle semmi,egész jól szól.
A hangja a zimo oldalról való CSD 555-ös, újonnan felkerült anyag.
Így szól:CSD 555,a Hangos Gőzös!
Boldog új évet és sok modellezést kívánok mindenkinek!


555 dekódere...jpg

555 dekódere...jpg

CSD 555.104.jpg
 
(#49042) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Jan 3, 2016
Sziasztok!
Néhány napja kaptam egy újabb Szergej hangot:
digisound: remot Szergej!
Szerintem nagyon-nagyon jól sikerült!
A digitools-os gyerekeknek gratulálok,tudom,hogy sok munkájuk van benne,(köszönöm,hogy hamar kipróbálhattam),viszont most már nekem is égető lett egy remot Szergej beszerzése.

WP_20160102_...jpg
 
(#49553) hkrisz79 hozzászólása Válasz Jan 31, 2016
Sziasztok!

Még újév környékén hangosítottam egy Piko Traxxot, csak most jutott rá időm hogy írjak ide.
A kivitelezésben az egyetlen nehézség a mozdony kaszniának levétele volt, de arról már írtam egy másik topikban. A zajokról egy ESU Loksound V4 Micro gondoskodik a vele adott gyári ESU kockával. A kisméretű dekóder szerencsés választás volt, nem mintha egy normál V4 nem férne bele de ennek panelja hajszálra olyan széles volt mint a gyári hangszóró helyén lévő négy kis rögzítő szemek közötti hely, így oda került. A hangszóró a panel másik végén lévő mélyedésbe került.
Valószínű szebben szólna lenne még egy hangvödör, de első verziónak ez született. Egyenlőre így marad nincs semmi vészes rezonancia, viszonylag jól szól.
Hallgassátok :
Bővebben: Link

Üdv
Hkrisz79

DPP_0004.jpg

DPP_0007.jpg

DPP_0011.jpg
 
(#49556) Fordítókorongos válasza hkrisz79 hozzászólására (#49553) Válasz Feb 1, 2016
Szia Krisz!
Köszönjük a leírást!
Meglepi volt,hogy már van az Esu-nak is "Zimo kockája".
Megtaláltam, 50321 a száma,újdonságként említik:Esu hangszórók
Jó ez a Micro dekóder,kis helyigényű,de ha elfér,akkor én inkább a sima V4-est tettem volna bele.
(Az nagyobb áramfelvételű motorokkal is használható.)
Nálam is régóta várja egy MÁV Traxx ,hogy megszólalhasson.
Ügyesen elhelyezted,jól szól,gratula a modellhez!
(#49565) csíkosháTTú válasza hkrisz79 hozzászólására (#49553) Válasz Feb 1, 2016
Kísérted a jóistent...

1: enamessias kollégának maga az ESU hívta fel a figyelmét anno, hogy a micro dekóderekhez 14V sínfeszültség dukál, nem magasabb.
2: Az ESU micro sorozatánk maximális motorárama 500mA, ez tartósan kevés lesz egy H0-ás PIKO TRAXX-hoz.
(#49566) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#49556) Válasz Feb 1, 2016
Egy kínai cég gyártja ezt a hangszórót. Amúgy először a TRAN dekóderekhez adott ilyet a gyár. Azóta használja a TAMS, a ZIMO, és felfedezte az ESU is, amióta már nem 100Ohm-os erősítőket használnak.
(#49576) hkrisz79 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#49565) Válasz Feb 1, 2016
Üdv Mester!

Először is köszönöm a jó tanácsot! Igen magam is töprengtem már azon hogy ez így vajon jó lesz-e, mivel ez a dekóder leginkább TT mérethez készült. A dekóder leírásában ez áll: Throttle: 0.75 A continuous load.
A sima V4-é 1.1A. Nem tudom ez a 350mA mennyire eget verő különbség és hogy ez "mibe kerülhet" hosszú távon. Az biztos hogy jelenleg szépen megy vele a mozdony. Mondjuk nincs semmi hirtelen mozdulat... Beállítottam a lassulást ill. gyorsulást szép fokozatosra, emelkedőn meg egyenlőre nem használtam.
(#49587) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#49565) Válasz Feb 2, 2016
A dekóder védelmében biztosítékot nem tudna tenni rá??
Nem értek hozzá,de vannak egészen kicsi smd típusok...
Lapozás       11/14    
Frissek
  2024. Máj, 17. Pé
8:30:29
  Jelenleg 19 fő olvassa az oldalt
Hirdetés