Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT Terepasztal felfüggesztve a plafonra
TT Terepasztal felfüggesztve a plafonra
Témaindító: angyal.marci, idő: Júl 15, 2015
Témakörök:

Lapozás       2/3    
(#45805) HarciSün hozzászólása Válasz Júl 29, 2015
Minden jószándékkal mondom: én is újrakezdeném a tervet az elejétől. Nekem az a tapasztalatom, hogy a tervbeli és a valóságban kiadott ívek és méretek között simán lehet több cm különbség is, és ha már a terv is ilyen "erőltetve" jön csak ki az szinte biztos, hogy a valóságban méginkább torzulni fog - főleg ha szakaszonként építed ahogy írtad.
Állíts fel egy fontossági sorrendet, hogy mi Számodra a leginkább fontos:
- hosszú állomási vágányok?
- minél több átjárható állomási vágány?
- kanyargós nyomvonal?
- sok tolatási lehetőség?
- sok tárolási lehetőség?
stb...

Akár mindegyikre csinálj egy külön tervet, aztán ezt fésüld össze úgy, hogy minden tervből kiemeled a jól sikerült részeket.

Természetesen Te tudod, hogy valójában mit szeretnél, de hidd el, a kevesebb néha tényleg több!
(#45809) angyal.marci válasza HarciSün hozzászólására (#45805) Válasz Júl 29, 2015
Jogos az ötlet! Majd átnézem és jelentkezek.
(#46013) angyal.marci hozzászólása Válasz Aug 9, 2015
Itt valami készül

Valamiért el lett forgatva a kép, nem tudom miért.

20150809_201...jpg
 
(#46020) sunocske válasza angyal.marci hozzászólására (#46013) Válasz Aug 10, 2015
Mint valami pravoszláv vallási jelkép

(Bocsi!)
(#46023) angyal.marci válasza sunocske hozzászólására (#46020) Válasz Aug 10, 2015
Még nincs összeillesztve, te!
(#46030) angyal.marci válasza sunocske hozzászólására (#46020) Válasz Aug 10, 2015
Most viszont már szerkezetkész az alépítmény.

DSCF9649.JPG
 
(#46031) csíkosháTTú válasza angyal.marci hozzászólására (#46030) Válasz Aug 10, 2015
Jól látom, hogy lapjával raktad össze a léceket?
(#46032) angyal.marci válasza csíkosháTTú hozzászólására (#46031) Válasz Aug 10, 2015
Jól latod. De én meg pontatlanul fogalmaztam. Nem szerkezetkész, két hosszmerevìtő lesz még a két szélén. Ugyanúgy 5·3-as, csak élére állítva.
Az illesztések meg az OSB lapon keresztül csavarozva is lesznek, darabonként két csavarral. Plusz mindenütt máshol is ragasztva és csavarozva lesz.
(#46038) diginewl válasza angyal.marci hozzászólására (#46032) Válasz Aug 11, 2015
Nem akarok károgni, de egy kiegészítő biztosítást azért kössél rá. Akkor megtudod, hogy jól csináltad-e. Ha biztosító nem vállalja a szerződést, az neked legyen figyelmeztetés.
(#46041) csíkosháTTú válasza angyal.marci hozzászólására (#46032) Válasz Aug 11, 2015
Arany, Drága, Tündérbogaras Kertem!
Ezt a képet láttad?
A H0 klubtopicban, a retro asztal vázának egy része látszik. 50*20mm léc, de élére állítva! TetszeTT ellenőrizni, hogy mennyire hajlik? Mondjuk úgy, hogy megemeled az egyik sarkát? Az a két élére állított hosszmervítő annyival teszi merevebbé, hogy megnövekedett súly miatt a mostaninál jobban már ne hajlongjon!
(#46043) angyal.marci válasza csíkosháTTú hozzászólására (#46041) Válasz Aug 11, 2015
Rakhatok a két szélére is élire állított merevìtőt. De az hogy az össz merevites hogy fog hajlongani, az egy kérdés. Az egész mindenség már nem fog deformálódni. Megerősítik egymást.
(#46045) csíkosháTTú válasza angyal.marci hozzászólására (#46043) Válasz Aug 11, 2015
Most az egyszer hallgass rám!
Szedd szét, és szereld össze a keretet úgy, hogy az összes léc az élén álljon! Tudok zongorázni, de, ha a különbséget is le tudnám játszani, akár kottából is, akkor most nem a szervízemből élnék... Ha megduplázod a merevítéseket, akkor csak a súlyát növeled, de alaposan, és visszatérünk az eredeti kérdéshez: nem lesz túl nehéz?
(#46047) angyal.marci válasza csíkosháTTú hozzászólására (#46045) Válasz Aug 11, 2015
Oké, tegyük fel hogy szétszedem és élére rakom. Ezekből a lécekből, amiken már van bevágás? És ha élre rakom, akkor nem kell a két hosszmerevìtő pluszban?
(#46049) csíkosháTTú válasza angyal.marci hozzászólására (#46047) Válasz Aug 11, 2015
A kép forrása: Gerhard Trost: Vasútmodellezés. Műszaki könyvkiadó 1975.

vázak.jpg
 
(#46054) HOTotya válasza angyal.marci hozzászólására (#46047) Válasz Aug 11, 2015
Szia!
Figyelj! A legtöbben túl vannak az építésen és aki ad tanácsot az már megszenvedte ezt a problémát!! (többek közt én is) Hallgass rájuk!!! Meg kíméled magad hibáktól és az újra készítéstől!!!
Mindent meg lehet oldani......teszel oda sarok merevítőket és úgy szereld össze!! Mivel felhúzhatót szeretnél így minél több ki könnyítéssel old meg a pályát....a sok kicsi sokra megy elv a modellezésre is érvényes...... (hát még a pénztárcára)
(#46056) angyal.marci válasza HOTotya hozzászólására (#46054) Válasz Aug 11, 2015
Szia!
Hallgatok rájuk. Meg a magam fejére is
Viccet félretéve: ha ezt a. keretet szétszedem, és összerakom élire, akkor nem.lesz baj a sok mostani bevágás?
(#46057) HOTotya válasza angyal.marci hozzászólására (#46056) Válasz Aug 11, 2015
Már írtam,hogy sarok merevítőt teszel oda!! A Gugli nagyon hasznos "barát" sok dolgot találsz,ha ügyesen keresel.....DE ha kérdezel szvsz. akkor írnak is sokan 1-2 megoldást amiből csemegézhetsz...
(#46059) zsolesz74 válasza angyal.marci hozzászólására (#46030) Válasz Aug 11, 2015
Ez úgy rossz, ahogy van! Eszedbe ne jusson ebből bármit is csinálni.
Csíkos bemásolta a TROST könyvből a képet. Nekem az asztalom az alsó szisztéma szerint készült és át költöztettem a szomszéd házba! Tökéletesen túlél mindent.
Amit lefotóztál csak a földön lesz stabil.
Gyere át és nézd meg az asztalom. Meglátod a különbséget!
Többen jártak már ötletet lopni! Megéri!
(#46062) angyal.marci válasza zsolesz74 hozzászólására (#46059) Válasz Aug 11, 2015
Belátom, stabilabbnak tűnik. Majd megpróbálom megcsinálni, ha H0Totya verziója nem válik be. Akkor teszek bele sarokmerevítőt, minden négyszög sarkához, ha nem jó, akkor megyek újra a Bauhausba.
(#46068) Vova válasza angyal.marci hozzászólására (#46062) Válasz Aug 11, 2015
Szerintem csak ki akarnak babrálni veled. Ne foglalkozz velük, mert csak irigyek rád. Mindent csinálj úgy, ahogy elterveztél, jó lesz az!
(#46072) diginewl válasza Vova hozzászólására (#46068) Válasz Aug 12, 2015
Így van. Igazad van. Jó lesz az...
Hasonlításképp vegyük sorra a magyar IMS épületeket - ha már feszített szerkezet.
Ott is az eredeti szabványtól elérően gondolkodtak a magyar tervezők. Csak a magyar épületeket kellett megerősíteni, az egész világon máshol semmi gond. Igazad van Vova, igazad.

A léc ereje köbös a terhelésre egyező irányban - de ez ne zavarjon senkit. (valami szakitól hallottam, de biztos ő tévedett)
(#46073) angyal.marci válasza Vova hozzászólására (#46068) Válasz Aug 12, 2015
Én is látom már, hogy igazuk van, de a kérdés még mindig nyitott, hogy ha a léceket élire állítom, akkor nem okoz-e problémát a mostani állapothoz készült sok bevágás?
(#46074) sunocske válasza angyal.marci hozzászólására (#46073) Válasz Aug 12, 2015
A titok nyitja a tartó inerciája (másodlagos nyomaték, hajlítással szembeni ellenállás). A képlete ha jól emlékszem, b × h^3 ahol a b a tartó keresztmetszetének szélessége, a h a magassága. Egy 20×40 mm-es fenyőléc inerciája pl. fektetve 4 × 2^3 = 32 cm^4, míg állítva 2 × 4^3 = 128 cm^4. De ha van is benne egy 1 cm-es horony, még akkor is pontosan a duplája, mint fektetve.

De ha logikusan végiggondolod, az acélhidak I tartóit sem véletlenül építik be állítva. Különben ezt te is kipróbálhatod, ha az egyik lécedet fogod, és megpróbálod kézzel meghajlítani felfelé először lapjával, majd élére állítva.
(#46075) pinyo39 válasza angyal.marci hozzászólására (#46073) Válasz Aug 12, 2015
Kis darabokkal átfeded (kiváltod), amitől nem lesz szép (az alját gondolom lefeded a felhúzott állapot miatt), de az anyagot nem kell legalább kidobni. A kis darab lehet fából vagy alu vinkli. Én a keretet alu zártszelvényből készítettem, az durván stabil.
(#46076) angyal.marci válasza pinyo39 hozzászólására (#46075) Válasz Aug 12, 2015
Ezaz!! Köszönöm!
(#46077) angyal.marci válasza sunocske hozzászólására (#46074) Válasz Aug 12, 2015
Köszönöm! A számos része kissé érthetetlen volt, de itt nem az a lényeg.
(#46078) sunocske válasza angyal.marci hozzászólására (#46077) Válasz Aug 12, 2015
A h a harmadik hatványon van, tehát alap szorozva a magasság harmadik hatványával. A mértékegysége centiméter a negyediken (Janika meg a hatodikon lakik)

Egyébként amikor ezt a képletet tanultuk a szakközépben úgy 13 éve, nem hittem volna, hogy valaha is elő kell vennem majd...
(#46080) enigma válasza pinyo39 hozzászólására (#46075) Válasz Aug 12, 2015
Én is ezt javasoltam a legelején. Az alu zártszelvény ugyanazon keresztmetszet mellett sokkal stabilabb, és még könnyebb is mint a fenyőléc.
(#46082) DZolTTán válasza angyal.marci hozzászólására (#46073) Válasz Aug 12, 2015
Mielőtt nekiállsz az élére állított lécekkel összerakni, nézd meg, hogy tökéletesen egyenesek-e.
A fenyőlécnél eleve előfordul, hogy görbe, de a bevágások miatt erre most még nagyobb az esély.
Ha van benne valamennyi elk*rvulás, akkor ne csak aszerint mérlegelj, hogy ez a pár mm még szemre elmegy, hanem gondolj arra is, hogy egy magában álló vagon el fog indulni a sínen, ha az minimálisan is, de lejt valamerre.
Nekem egy 180x110cm-es próba asztalom van, ami gyakorlatilag két részből, egy 50 és egy 60cm széles, akár önállóan is felállítható darabból áll. Az alap 8mm rétegelt lemez, a merevítés hosszában 80x12mm, keresztben 80x10mm szintén rétegelt lemez (ez a fenyőléccel ellentétben egyenes, és az is marad). Ennek a merevsége már elfogadható, nem hajlik meg, de csavarodni még vígan tud. Ezért a másodiknak készült, 60cm-es rész aljába betettem még egy András keresztet merevítésnek, ez sokat segített a csavarodás ellen.

A.jpg
 
(#46085) angyal.marci válasza enigma hozzászólására (#46080) Válasz Aug 12, 2015
Lottót még nem nyertem, hogy Al-zártszelvényt használjak.
A lécek egyenesek, azzal gond nincs. Azaz hibahatáron belüli.
Látod, Sünöcske, az ember azt hiszi, hogy gimiben csupa felesleges dolgot tanul. De nem!
DZolTTan: a Zeuke-BTTB vagonok csak akkor mennek, ha igen durva a meredekség.
(#46086) DZolTTán válasza angyal.marci hozzászólására (#46085) Válasz Aug 12, 2015
Azért szerintem gondolj a jövőre is. Talán nem a jövő héten, de majd lesz azon még szép, új, Tillig vagy Roco vagon is!
És ne akkor kelljen a prés alá rakni a púpos gyereket
(#46087) angyal.marci válasza DZolTTán hozzászólására (#46086) Válasz Aug 12, 2015
Játék közben vízszintes lesz az asztal. Ezt most ígérem neked, nyakamat teszem rá. Ugyanis lesznek lábai, amiken állni fog, ha lent van. Fent meg nem lesz rajta vonat. Tervben van egy nem élethű, pusztán funkcionális tároló pu., ami a modulbemeneten csatlakozik az asztallal, tehát egy különálló "modul". A BTTB-seknek van egy ilyen fejállomasuk, ahol az àllomás rész folyton eltolható oldalirányban a megfelelő vágány kiválasztásahoz.

Rocoéktól eddig nincsen más cuccom, mint.sínfűrész, Tillig kocsijaim vannak, pl 6 magyar félegyházi meg néhány teherkocsi. A teherkocsik gerince jelenleg OT kocsi.
(#46100) maTTato válasza angyal.marci hozzászólására (#46085) Válasz Aug 12, 2015
Idézet:
„Zeuke-BTTB vagonok csak akkor mennek, ha igen durva a meredekség. ”
Jah...no meg ha kicseréled a kereket mondjuk Modmüllerre. Vigyáznom kell ha leteszem az íróasztalomra, mert azon a néhány mili lejtésen simán elgurul.
(#46106) angyal.marci válasza maTTato hozzászólására (#46100) Válasz Aug 13, 2015
Na mondjuk úgyis ki kell cserèlnem az összes műanyag kereket fémre, hogy működjön a biztber...
(#46107) sunocske válasza angyal.marci hozzászólására (#46087) Válasz Aug 13, 2015
Először is, az nem gimi, hanem szakközép!

Másodszor pedig te valószìnűleg Brechen tárolóállomást láthattad két éve a Temofeszten, azt meg a TT Club Bayern egyik tagja építette.

Vagy ha a mozgatható flexisìnesre gondolsz, azt meg Jörg és Nora Erfurtból
(#46108) angyal.marci válasza sunocske hozzászólására (#46107) Válasz Aug 13, 2015
Jó jó legyen szakközép...
Szerintem az első verzió az.
(#46109) sunocske válasza angyal.marci hozzászólására (#46108) Válasz Aug 13, 2015
Az nekem is nagyon tetszett, ügyes megoldás.
(#46110) angyal.marci válasza sunocske hozzászólására (#46109) Válasz Aug 13, 2015
Helytakarékos és praktikus.
(#46111) DZolTTán válasza sunocske hozzászólására (#46109) Válasz Aug 13, 2015
Van erről kép valahol?
(#46112) angyal.marci válasza DZolTTán hozzászólására (#46111) Válasz Aug 13, 2015
Ha mázlim van előkeresem.
(#46121) sunocske válasza DZolTTán hozzászólására (#46111) Válasz Aug 14, 2015
Az alábbi linken lévő galériában a negyedik kép. A vágányok fixen rögzítve vannak az alaplemezre, ami ha jól emlékszem egy görgős-sínes megoldáson (kb. mint a számítógép-asztaloknak) mozgatható a vágánytengelyre merőlegesen. A rögzítést két rézből készült retesszel lehet megoldani, melyek egyben a betápot is jelentik (tehát csak akkor van áram a sínben (és csak abban, amelyiket a kijárathoz rögzítettük), ha mindkét reteszt betoltuk a nekik kialakított szintén réz csőbe. Az illesztés elég szoros, de csak annyira, hogy a kontakt biztos legyen és még normális erővel lehessen a reteszrudakat mozgatni.

Bővebben: Link
(#46124) DZolTTán válasza sunocske hozzászólására (#46121) Válasz Aug 15, 2015
Köszi!
(#46132) FriTTz hozzászólása Válasz Aug 16, 2015
Üdv, ne sértődj meg, de bántotta a szemem és kicsit belepiszkáltam!

Terepasztalt...scarm
 
(#46133) angyal.marci válasza FriTTz hozzászólására (#46132) Válasz Aug 16, 2015
Hogy a fenébe sèrtődnék meg? Mindennemű segítséget köszönettel veszek.
(#46134) angyal.marci válasza angyal.marci hozzászólására (#46133) Válasz Aug 16, 2015
Jó kis terv, de félek a sok alagúttól és az alagútban levő váltóktól.
az alsó állomás vágánytervéből nehézkesen tudok engedni. Ugyanis Nekem kell a modulátmenet, de mondjuk a 4. vágány esetében csak csinálhatok nem 1 hanem 2 tárolót vágányvégenként.
A felső állomásom még képlékeny.

Köszönöm a "belekontárkodást", elgondolkozok rajta!
(#46199) FriTTz válasza angyal.marci hozzászólására (#46134) Válasz Aug 20, 2015
Jaa, hogy kell valami modulátmenet?
Áháá
(#46201) angyal.marci válasza FriTTz hozzászólására (#46199) Válasz Aug 20, 2015
Célszerű A BTTB klub szabványai alapján egy kétvágányú modulátmenet lesz mindkét végén az állomásnak.
És a tárolás tulajdonképpen meg van oldva. Ugyanis feljebb tárgyaltuk, hogy tolópados tárolóállomásom lesz. Mert ha a terepasztal mozgásban van, nem lehet rajta semmi. És mozgásban lesz, föl-le.
(#46205) FriTTz hozzászólása Válasz Aug 20, 2015
Na modullosítva.

modulilleszt...scarm
 
(#46206) FriTTz hozzászólása Válasz Aug 20, 2015
Valamiért nem tudok bitképet feltölteni.
(#46214) angyal.marci válasza FriTTz hozzászólására (#46206) Válasz Aug 20, 2015
Próbáld jpg-ben, úgy általában felengedi a képeket.

Határozottan tetszik! Bár nem maradéktalanul. Most látom csak, hogy te alul 5 átmenő vágányt csináltál. Ezt redukálnám négyre, hisz nekem kell a postacsonka. A vonatok tárolása meg azon a tolópados fejállomáson lesz megoldva. Azaz nem azon, hanem egy olyanon És akkor már kétvágányú modullal fogok odáig elmenni. A tervbe berajzolom, csak az a baj, hogy az íve miatt nem lehet szabványos. Csatlakoztatni lehet majd a ti moduljaitokhoz, csak túl éles a kanyar. A tolópadot meg nem rajzolom bele, mert bonyolult, majd odaképzeljük
Megcsináltam végül úgy, hogy maradt az 5 vágány + posta, de egyet mindenféleképpen el kell tüntetni (szerintem a 3. hosszút), hogy a középperon beférjen. Azt majd máskor tervezem bele. Fentre is csináltam csonkát, és eltávolítottam a kihúzókat. És most bánom, hiszen egy vegyi üzemet vagy egy olajkutat létesíthetnék oda, és akkor a tartálykocsikat be tudnám tolni. Tehát a külső két vágányt majd visszarakom. A falu közepébe meg nem kell vágány. A fenti állomás bal oldali két vágánya meg fűtőház lesz.

Köszönöm a munkádat!

modulilleszt...scarm
 
Lapozás       2/3    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
20:02:43
  Jelenleg 13 fő olvassa az oldalt
Hirdetés