Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Szerszámok és segédeszközök
Szerszámok és segédeszközök
Témaindító: etwg, idő: Jan 31, 2013
Témakörök:

Lapozás       9/15    
(#40473) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#40471) Válasz Dec 20, 2014
Én egy hasonlo szerszámot fabrikáltam magam egy 30x30x15 mm zárt acél szelvényböl. Ennek az az elönye, hogy pl. nagyobb átméröjü kerekek nagyobb felültre tudnak felfeküdni, néha ez lényeges ( meg az is, hogy az embernek több van a fiokban igy a jobban illöt használhatja

:-d
(#40474) etwg válasza diginewl hozzászólására (#40472) Válasz Dec 20, 2014
Ezek is nagyon hangosak, igy nem uszod meg a feljelentést. A legkisebb 25 literes ( rá van irva).
Ha csendes kell, akkor a legjobb a hütökompresszor - aránylag könnyü hozzájutni. Ha igazan jot akarsz, akkor a barkácsboltban megveszed a legolcsobb/ legkisebb tartályos kompresszort. Otthon szépen leszereled rola a kompresszort ( kuka vagy garázs gumikat fujni) meghagyva minden egyébb berendezést ( nyomáskapcsolot, szabályzokat, manométert stb. )
Az eredeti kompi helyére odaszereled a hütökompresszort. Ezzel akár éjszaka a háloszobában is dolgozhatsz.
A legnagyobb kihivás az egész ügyben a barkácskompresszor szétszedése ( általában egy sereg igen nehezen szétszedhetö dolog van rajta - biztonsági okokból), de nem lehetetlen.
A barkácsboltban kapni mindenféle redukciokat az eredeti bajonett csatlakozokhoz, igy igen jol lehet akár airbrush-hoz is használni.
(#40476) diginewl válasza etwg hozzászólására (#40474) Válasz Dec 20, 2014
Nem egyről beszélünk!
Ez egy hordó/tartály/stb. Nem tudom linkelni, mert még máshol ilyent nem láttam.
Nincs rajta semmi kütyü/motor/stb, csak műszerek, és egy szelep.

Tehát felpumpálom napközben éjjel meg kieresztem.

Abban segítsetek, hogy egy ilyen 14l-es (elírtam az előbb nem 19l) felfújás kb mennyire elég? Van-e értelme erről légecsetet megtáplálni?

Hahám, megtaláltam végre!
Ez az! Tartály
9000Ft most a baumaxban
(#40477) etwg válasza diginewl hozzászólására (#40476) Válasz Dec 20, 2014
A légecsetre elég ( persze attól függ milyen). A single action sokkal több levegöt igényel. Nekem 10 literes a tartályom a kompresszer 10-15 percenként kapcsol be dual action ecsettel.
10 perc alatt be lehet fujni minden modellt.
(#40478) diginewl válasza etwg hozzászólására (#40477) Válasz Dec 20, 2014
Ok köszi!
Holnap nem gyalog megyek oda, hanem kocsival
(#40489) diginewl válasza diginewl hozzászólására (#40478) Válasz Dec 21, 2014
Megvettem ezt a nyomásálló "hordót".

Nagyon jó, nekem tetszik. Lehet hogy soha nem fogok festeni, de minden másra nagyon is jó lesz!
Be lehet állítani a kilépő nyomást. Így végre le tudtam fújatni a nejem origami munkáit is, amik most végre pormentesek lettek, de szépen egyben maradtak.

A víztelenítésére kell majd figyelni, ezt írja a leírás is.
(#40491) etwg válasza diginewl hozzászólására (#40489) Válasz Dec 22, 2014
Gratula!

Ez a viztelenités egy érdekes dolog, nekem a hajdani tartályom elrohadt ( igaz, hogy sohasem viztelenitettem ). Nem értem, miért nem festik be belülröl ezeket a hordokat valamilyen vizállo festékkel ( az autoipar már vagy 50 éve ismeri), vagy készitik aluminiumbol stb.
A nagy vonaton minden vagonon több légtartály is van, de eddig nem igen hallottam, hogy azokat rendszeresen viztelenitenék, holott a viz már okozott itt ott balhét amikor belefagyott a fékszelepekbe.
(#40495) reszelozsir válasza etwg hozzászólására (#40491) Válasz Dec 22, 2014
Nálunk vannak víztelenítő csapok pici gyűjtőtartállyal, kocsinként több is. Minden napi vizsgánál le kell üríteni őket (és így is el tudnak fagyni a szerelvények, ha nagyon hideg van).
(#40497) etwg válasza reszelozsir hozzászólására (#40495) Válasz Dec 22, 2014
Azt tudtam, csak azt nem, hogy ezt milyen rendszerességgel üritik.... Kösz!
(#40500) diginewl válasza etwg hozzászólására (#40491) Válasz Dec 22, 2014
Megfordítottam a palackot. Alul van rajta egy menetes valami, de nem csap. Teflonszerű szigetelővel van becsavarozva, olyan végdugó szerűség villáskulccsal kihajtható.

Végülis azt találtam ki, hogy fejjel lefelé ereszetek ki belőle egy adag levegőt néha, akkor kijön a víz is, aztán kész, akkor talán nem lyukad ki.
Nem iparszerűen lesz ez használva
(#40501) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#40500) Válasz Dec 22, 2014
Jó ötlet, majd a nyakánál kezd el rozsdásodni ....
(#40502) etwg válasza diginewl hozzászólására (#40500) Válasz Dec 22, 2014
Igen az viztelenitö csavar ( egy nagy imbuszkulccsal lehet kicsavarni). Igen gyakran nem kell havonta egyszer elég´
(#40518) HOTotya válasza diginewl hozzászólására (#40500) Válasz Dec 22, 2014
Így van ott a víztelenítő!!!! Amennyiben kis (3-4)a nyomás amit használsz akkor 2-3 hónapot is várhatsz!!!! 6-8 légkörnél sokkal több a víz így akkor hamarabb kell kinyitnod pandóra szelencéjét...
(#40525) diginewl válasza HOTotya hozzászólására (#40518) Válasz Dec 22, 2014
Tisztelt Szakemberek!
Én ezt nem értem

Adott a tartály. Felnyomom 3-4 szer 8 légkörig a levegőt benne, ezzel letakarítok mindent, amit kell. Utána elteszem úgy 2 hónapig.
A "hordó" tetején van egy nyílás ahol ki/be jár a levegő.
Ha az utolsó felpumpálás után fejjel lefelé tartva kifúvatom belőle a levegőt, akkor nem jön ki azzal együtt a víz is?
Úgy tárolnám, hogy nyomásmentesen az egyik szelepet nyitva hagyva.

Vagy vegyem ki az alsó leürítő dugót, és úgy tegyem el?

Szeretném sokáig használni, de csak ritkán.
(#40526) BR95 válasza diginewl hozzászólására (#40525) Válasz Dec 22, 2014
Az alsó dugó helyébe berakhatsz egy rugós légtelenítő szelepet (annó az IFA-kon és Skodákon volt ilyen), vagy egy jól záró golyóscsapot... Ez nagyban megkönnyítené a víztelenítést, de csak akkor, ha a nyílás tényleg a legalján van. Ugyanez a kritérium igaz a fejjel lefelé kiengedésre is, csak akkor működik jól, ha legalul van a nyílás.
(#40527) etwg válasza diginewl hozzászólására (#40525) Válasz Dec 22, 2014
Ki tudja, hogyan van a légcsap beszerelve. Elöfordulhat, hogy mélyen belenyul a tartályba mint a szodásüveg felszivocsöve, akkor a tartálybol fejreállitva soha nem fog itt viz kifolyni. Ezért van a viztalanito csavar, mert az a tartály legmélyebb pontján van.

Szoval nem kell elkapkodnod. Ha nyitva nagyod a csapot, akkor a viz elöbb utobb ugyis elpárolog ( föleg ha melegen tartod). Ha meg nem, elég félévente egyszer kicsavarni a csavart, és kiengedni a vizet.
(#40533) diginewl válasza etwg hozzászólására (#40527) Válasz Dec 22, 2014
Ok Így már értem! Köszönöm mindenkinek a választ!
(#40555) diginewl válasza etwg hozzászólására (#40527) Válasz Dec 23, 2014
Még egy észrevétel/kérdés ehhez a nagynyomású palackhoz:
Az alján hozzányúltam kézzel ehhez az izéhez. Befelé csavarodik, és akkor kinyit, azaz jön a palackból a levegő.
Ez kézzel nyitható zárható.
Ezt elegendő használat után kinyitnom, aztán nyitva hagyva eltenni?
Ez lenne a leeresztő csap?

PC230399.JPG
 
(#40560) róbertke válasza diginewl hozzászólására (#40555) Válasz Dec 23, 2014
Szerintem ne engedd ki teljesen a levegőt és csak zárd el azt a csapot, mert amíg belül nagyobb a nyomás mint kint, nem porosodik belülről a palack.
(#40566) etwg válasza diginewl hozzászólására (#40555) Válasz Dec 23, 2014
Ha a flakon alján van, akkor igen. Egy kicsit csodálkozom, hogy kézzel nyithato. De nem volt még a kezemben ilyen palack.
(#40831) HOTotya hozzászólása Válasz Dec 31, 2014
Minden kedves modellező társamnak Boldog Új Évet Kívánok!!
(#40843) HOTotya hozzászólása Válasz Dec 31, 2014
Üzenet Váltógyártó kollégának...
Itt várja egy nyákvágó kézi(gépi) készülék.......

20141231_143...jpg

20141231_143...jpg
 
(#40957) Csukló válasza HOTotya hozzászólására (#40843) Válasz Jan 2, 2015
Ötletes!
(#41950) DZolTTán hozzászólása Válasz Jan 30, 2015
Esetlegesen használ valaki közületek olyan fúróélezőt, ami bevált neki, és tudja ajánlani?
Ilyesmire gondolok, de látatlanban nem szeretnék belefutni valami jópofának tűnő, de használhatatlan holmiba:

Fúróélező.jpg
 
(#41954) HOTotya válasza DZolTTán hozzászólására (#41950) Válasz Jan 30, 2015
Húhhhh nem egy olcsó gép...........megéri???? 70.000.-Ft-ért Inkább egy kis általános köszörű.....és egy kis gyakorlás...
(#41955) etwg válasza DZolTTán hozzászólására (#41950) Válasz Jan 30, 2015
Igaza van HOTotyanak, finom köszörükö, jo szem és némi gyakorlat többet ér mint ezek a vackok. Én már 2 különbözöt kaptam, egyik sem jo....
(#41956) DZolTTán válasza HOTotya hozzászólására (#41954) Válasz Jan 30, 2015
Igen, ezt a verziót ismerem, csak ha nem olyan ügyes az ember?
Vagy nem csak éles fúrót szeretne, hanem tuti biztos központosra élezettet...
(#41957) DZolTTán válasza etwg hozzászólására (#41955) Válasz Jan 30, 2015
Na, az is segítség, ha megmondod, melyik ez a kettő, amit ezek szerint akkor kerülni kell...
(#41958) HOTotya válasza DZolTTán hozzászólására (#41956) Válasz Jan 30, 2015
Igazából az olcsóbb típusok nem tudnak több fúrót köszörülni(rézhez,alumíniumhoz vagy pl. lemezhez)szinte csak a vashoz jók(120 fok végett)Igaz a keresztéleket is tudnak,de..... A drágább gépek már tudják,de azok minimum 100000.-Ft-nál kezdődnek és a vége 1 milla!!! Ezért írtam egy kis gyakorlás és menni fog !!!
Én nem "pazarolnák" ennyi pénzt rá.....de ez csak az én véleményem a döntést neked kell meghozni!
(#41959) etwg válasza DZolTTán hozzászólására (#41957) Válasz Jan 30, 2015
Az egyiket a furogéppel kell meghajtani, a másikon meg lyukak vannak a furoknak. (3-10mm)
Az elsön az 5. furo után már láthato kopás van a kövön, azaz a beállitott szögek nem stimmelnek. ( azon nagyon hasonlo tokmánnyal kell a furok befogni a köszörüléshez).
A másik meg uj korától nem köszörül jol, a furo a köszörülés után nem "kap" az anyagba, s nincs rajta mit állitani.
Nem tudom, hogy még létezik-e, valamikor a Proxxonnak volt egy aránylag jo szerkezete a finom furokhoz - egész fémböl volt. Az egyik barátomnak van ilyen gépe amin 6 mm-s furokig egészen jol lehet köszörülni, igaz, hogy ö aktiv korában szerszámkészitö volt, és ö javitotta fel azt a köszörüt..
(#41960) Fordítókorongos válasza DZolTTán hozzászólására (#41957) Válasz Jan 30, 2015
Szia Zoli!
Szerintem is igaza van Totyáéknak!
Egy kis gyakorlás és menni fog a téma!!!!
A másik meg,hogy ezek a gépek nem tudják mit akarsz fúrni velük!
Minden anyaghoz más fúrót kell köszörülni....
nem olyan nagy dolog,gyakorolni kell és mindig próba furatokat csinálni, mielőtt élesben használnád. (Még egy tapasztalt embert is érnek meglepetések.)
Más és más fúró kell a vashoz,rézhez,műanyaghoz,lemezhez és még az sem mindegy hogy telibe fúrsz,vagy már egy kész furatot fúrsz fel egy nagyobb átmérővel.
Lehet pl. a névlegesnél nagyobb átmérőjű furatokat is készíteni...

Egy általános köszörű,jó minőségű kővel a lesz a legjobb választás!
(Általában a köszörűgéppel kapott kövek gyenge minőségűek.)
...és nem csak fúróköszörülésre lehet majd használni!
Majd menet közben simán ráérzel a témára,köszörülési segítséget meg kapsz hozzá itt !
Üdv.:Árpi

WP_20150130_...jpg
 
(#42932) Fordítókorongos válasza DZolTTán hozzászólására (#41950) Válasz Márc 5, 2015
Sziasztok!
~1 Hónapja beszéltünk a fúróélezésről!
Édesapám vett egyet 6000Ft.-ért !!!
Gyémántos köszörűtárcsája van nem kő!
Adnak hozzá tartalék tárcsát is.
Nem azt mondom,hogy egy precíziós gép,de azért általános fúrásra használható fúrót köszörül!
3-10-es átmérőjű fúrókhoz lehet használni,de szerintem simán lehetne valami adaptert csinálni hozzá,hogy megfogja a kisebbeket is...
A Lidl-nél lehet kapni,kipróbáltuk működik:
Fúróélező

F1.jpg

F2.jpg

F3.jpg
 
(#42957) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#42932) Válasz Márc 6, 2015
Arra kiváncsi leszek,hogy tudsz adaptert készíteni egy 0,4-s fúróhoz.....
(#42959) lakonti hozzászólása Válasz Márc 6, 2015
http://www.dolphincadcam.hu/IMG/HBM/HBM%20U-3%20%201.jpg
Egy normális szerszámélező itt kezdődik.
(#42968) róbertke válasza lakonti hozzászólására (#42959) Válasz Márc 6, 2015
Már megbocsáss, de egy ilyen gép árából még az unokáim számára is elegendő fúrószárat veszek ...
(#42969) lakonti válasza róbertke hozzászólására (#42968) Válasz Márc 6, 2015
Ettól függ mennyi fúrót törsz illetve koptatsz el.
(#42973) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#42957) Válasz Márc 6, 2015
Pedig tök egyszerű!!!
Beleereszted egy 3-mas szárba és azt már megfogja!!
Utána már ki is próbálhatod,hogy mi történik ha megélezed...
(#43082) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#42973) Válasz Márc 10, 2015
Megnéztem a én is azt a köszörű "gépet".... Inkább maradok a jól bevált köszörűnél és a gyémánt korongnál..... ja meg a luppénál(nagyító)... Erre pénzt nem adok ki!!!
(#43097) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#43082) Válasz Márc 11, 2015
Én is!
Viszont aki nem tud fúrót köszörülni,annak ez jó választás lehet....
ráadásul használható fúrót köszörül!!!
Szerintem nekik megéri azt a 6 rugót.
Nekem csak a 0,4-es csaposhoz kellene a lupé!
(#43154) STTaradder hozzászólása Válasz Márc 13, 2015
Én meg maradok annál, hogy egyszer veszek egy jó minőségi fúrószárat és nem kell köszörülni sem
Külön külön még nem is vészes az ára.
(#43165) Fordítókorongos válasza STTaradder hozzászólására (#43154) Válasz Márc 13, 2015
Ebben nem értünk egyet!
A jó minőségű fúrókat ugyanúgy meg kell időnként élezni,mint a silányat,csak ritkábban.

A fúrásokkal kapcsolatban ajánlanék egy olcsó és nagyon jó minőségű fúrótokmányt:
Optimum, kézi szorítású gyorstokmány,köszörült pofákkal,0-8mm-es átmérőig működik!
Befogtam egy 0,5-ös fúrót,így néz ki:

Gyorstokmány.jpg
 
(#43192) HOTotya hozzászólása Válasz Márc 14, 2015
A fúró köszörülését azért nem lehet egy perc alatt megtanulni...Másképp kell rézhez,vashoz,alumíniumhoz,műanyaghoz,lemezhez,stb.....Ott van még hogy ne féloldalasan köszörüld meg vagy ne "harapjon" esetleg nyomjon a fúró,stb... Ezek a köszörű gépek nem tudják mindezeket...(főleg az olcsók) DE mindegy,ha olcsó vagy drága fúrót köszörülsz!!
A gyakorlat az kell!! Főleg hogy a modellezésnél használatos pici fúrókkal dolgozunk 0,3-tól kb. 6.0-ig. A géppel csak imitálod a dolgot.....tökéletes nem lesz....
(#43193) etwg válasza HOTotya hozzászólására (#43192) Válasz Márc 14, 2015
Urak olyan pici lyukakhoz mint ami nekünk gyakran kell (< 1mm) sokkal egyszerübb és hatásosabb a primitiv furo ( cigányfuronak vagy ágyufuronak is csufolják-nem tudom miért). Ezt egy konikus acél varrotüböl szoktam köszörülni, ugy hogy a tüt elöször az egyik oldalán laposra köszörülöm, hogy az élek szép élesek legyenek. Ezzel aránylag könnyü néhány tized mm vastag rézlemezt átfurni, majd addig nyomni a lemezbe amig a megfelelö átméröt el nem éred ( könnyü filctollal megjelölni a tü oldalán).
Elvben ugyanugy müködik mint a dörzsár ( amit ha tudsz szerezni sokkal drágább.)
(#43196) lakonti válasza etwg hozzászólására (#43193) Válasz Márc 14, 2015
Ezt képpel tudod illusztrálni?
(#43197) etwg válasza lakonti hozzászólására (#43196) Válasz Márc 14, 2015
Ma már nem, talán holnap.
(#43199) lakonti válasza etwg hozzászólására (#43197) Válasz Márc 14, 2015
Oké. Köszi.
(#43209) róbertke válasza etwg hozzászólására (#43193) Válasz Márc 15, 2015
Cipész ár nem jó erre?
(#43210) etwg válasza róbertke hozzászólására (#43209) Válasz Márc 15, 2015
Az tul vastag ( legalábbis a többség -az enyém majdnem 3,5 mm).
A jo tü olyan, hogy a kúp fokozatosan vastagodik ( sajnos a modern tük nem mindig ilyenek, azoknak van egy rövid hegye majd átmegy egy sima henger alakba - ez nekünk nem jo).
A tü egyik oldalát legalább 10-20 mm hosszban leposra kell köszörülni ( a keresztmetszet félkör). Az utolso sliffet kézi köszörükövön egy nagy tokmányba, aminek az egyik oldala lapos ( suszter ár fogantyuja) fogva az asztallapon csusztatom. Igy a tü nem fordulhat el és elöre hátra tologatva élezem a lapos oldal sarkait.
Az igazi orás dörzsár gula alaku ( 4 oldal a keresztmetszet négyzet) a tü meg egy fél kup.
A lényeg az, hogy 5-10 mm hosszban növekedjen az átmérö néhány tized mm-t, igy könnyü beállitani a kivánt átméröjü lyukat.
(#43214) etwg válasza etwg hozzászólására (#43210) Válasz Márc 15, 2015
Megprobáltam lefényképezni ami nem olyan egyszerü.

Itt van az egyik képen el van 90 fokkal forditva a furo. Ezzel 0,6 mm-ig tudok furni. Van vékonyabb meg egy vastagabb is, de percek kérdése egy olyant késziteni ami kell ( ha van tartalék tü).

image.jpg

image.jpg
 
(#43217) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#43165) Válasz Márc 15, 2015
Idézet:
„A jó minőségű fúrókat ugyanúgy meg kell időnként élezni,mint a silányat,csak ritkábban.”

Ebben csak azért nem értek veled egyet, mert a jó minőségű nálam a titán-karbid/nitrid vagy wolfrám-karbidos bevonatú szerszámokat takarja.
Azokat meg csak egyszer köszörülöd meg és kuka!
Lapozás       9/15    
Frissek
  2024. Máj, 09. Csü
22:18:03
  Jelenleg 27 fő olvassa az oldalt
Hirdetés