Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Modellfotózás, tárgyfotózás
Modellfotózás, tárgyfotózás
Témaindító: sunocske, idő: Máj 20, 2014
Témakörök:

Lapozás   1/2    
(#33432) Lezlinilzen válasza jvnd hozzászólására (#33428) Válasz Máj 16, 2014
Jól néz ki.

Folytatni akartam a tegnap elkezdett fényképezést, de a két 150 wattos halogénem közül az egyik kiégett, ( Gábor! Ne röhögj! ) így ebben a kriptafényben képtelenség élvezhető fotókat készíteni. Gondoltam éjszakai képeket készítek, de ahhoz meg a fényképezőgép hülye. ( meg én is )
Úgyhogy a megfáradt Kühn kocsikról majd később készítek képeket, ha a szél lefújja a terepasztal fölül a tetőt. Akkor lesz elég fény.
Addig a tegnapi eredmények megtekinthetők a fotóalbumom kb. 2/3-ától.
(#33448) terkoz válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33432) Válasz Máj 16, 2014
Szia Laci!
Zavarba ejtő képeket készítessz! Ha nem tudnám, hogy mi a fotóalany, el kéne gondolkodnom, hogy ez most valóság, vagy modell.
Egyetlen egy pici észrevételt, ha szabad: a hosszabb idő és kissebb rekesz beállítással növelni lehetne a mélységélességet, ami még realisztikusabbá tenné a képeket. (csak állvánnyal)
Nem egyszerű a feladat, sok modellfotón látható ez a probléma, mivel minnél kisebb a tárgytávolság, annál kisebb a mélységélesség is. De tudom, hogy Te megoldod!
Gratulálok az asztalhoz! Gödöllőn is megcsodáltam élőben, de így fotón is élmény nézegetni.
üdvgyuri
(#33453) Lezlinilzen válasza terkoz hozzászólására (#33448) Válasz Máj 17, 2014
Szia!

Megtisztelő, köszönöm!

A fotózáshoz sajnos "csak" három dolog hiányzik: egy jó gép, sok fény, és még több szakértelem.
Elég nevetségesen nézhetek ki, amikor egyik kezemben a halogénlámpával a másikban a fényképezőgéppel nyomorgok a 35 centis helyen a fal és az asztal között.
Próbálkozom, mint kiskutya az ugatással.
Szeretném felszerelni a szobát világítással, ebben szeretném is kikérni a tanácsotokat, milyen lámpákat és hogyan érdemes beszerelni.

Köszönettel : Laci
(#33454) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33453) Válasz Máj 17, 2014
Szia Laci

Barkácsolj a kamerádra egy körvilágitást - 6-8 fehér nagy fényerejü LED közvetlenül a lencse köré. Ha még szabályozhato lesz a fényerö akkor még jobb.
A kamerát állits önkioltásra (2-10 mp), egy plasztilinre vagy riszes zacskora téve állitsd optimális állásba majd a külsö halogénnel keresd meg az optimális fénybeállitást, ha ez megvan inditsd az önkioldot. Igy csak a lámpával kell szorakoznod (minél kisebb a kamera annál jobb, a blende ezeken általában automatikus, csakis a fényerötöl függ). A kis kamera mindehova odafér!

A szobavilágitás.

Mindenképpen olyat csinálj aminek állithato a fényreje. A fénycsöves jo fényt ad, de drága ha állithato a fényereje. A régi terepasztalomat 6 csö 3 körbe kötve világitotta meg.
Az alacsonyfeszültségü halogén lámpák jok, ha olyan trafot adnak hozzá ami dimmelhetö! Mindenképpen sok áramkörös legyen a világitás, hogy egyenként tudd kapcsolni, szabályozni.
Én most probálkozom a 12V-s halogén meg a LED szalagok kombináciojával. Ez utobbi elönye, hogy nagy felületen szort fényt ad és még a szinét is tudom szabályozni (naplemente, stb.).
Majd beszámolok hogyan sikerült.
(#33460) etwg válasza etwg hozzászólására (#33454) Válasz Máj 17, 2014
Igy néz ki az én kamerám.

image.jpg

image.jpg
 
(#33463) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33454) Válasz Máj 17, 2014
Köszönöm a tanácsokat!
Sajnos a gép letételének pontosan az apró részletek sokasága szab határt. Kevés az olyan hely az asztalon, ahová le tudnám tenni a gépet, a megfelelő helyre fókuszálna és ne törnék le vele semmit. Nem szeretem az állványt. Egyrészt az imént említettek miatt, másrészt szeretem olyan beállításokból fotózni a terepet, ahonnan a valóságból is tudnám. Ez meg ugye legtöbb esetben a talaj.
Jól jönne még egy háttér is, eléggé illúzióromboló a zöldre festett fal a háttérben. A háttérposzterek árát nézve azt hiszem ezt én magam fogom a "falra hányni".
(#33465) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33463) Válasz Máj 17, 2014
Én az uj modellezö helységben égszinkékre festettem a falat ( majd egyszer talán felhöket is festünk rá .... . )
Én is pont az általad emlitettek miatt vettem nagyon kis kamerát, amit aránylag könnyü letenni a terepre ( sinre stb.).
(#33467) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33454) Válasz Máj 18, 2014
Jó reggelt mindenkinek!

Etwg! Mi az a dimmelés?
(#33468) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33467) Válasz Máj 18, 2014
Szabályozhato fényerö ( halványitani a ledeket).
(Azért használtam a dimmelhetö szot, mert manapság ezt fogod találni a trafon vagy a modern világitotesteken - LED, neoncsö stb, mert nem mindegyiknek szabályozhato a fényereje).
A modellfotozásnál mindig kell, mert a közeli tárgyakat könnyü tulvilágitani, ami rossz kiégett képet ad.
Ilyen szimbolumokat keress:


image.jpg

image.jpg
 
(#33471) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33468) Válasz Máj 18, 2014
Köszönöm!
(#33479) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33454) Válasz Máj 19, 2014
Megint jó reggelt, és megint van egy kérdésem: csak gondolom, hogy inkább jobb a sok kisebb, sűrűn telepített fényforrás, mint pl. 5 fénycső az asztal fölé?
Tegnap kutattam a neten. Elszomorító árak vannak. Viszont fénycsöveket armatúrával együtt 1500,- ért találtam. Ezért is kérdezem.
(#33481) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33479) Válasz Máj 19, 2014
Gyakorlatilag mindegy, a fénycsötöl több és szortabb fényt kapsz, de bonyolult szabályozni a fényeröt. Legfeljebb az tudod tenni, hogy több körbe kötöd, és azokat egyenként kapcsolod. Igyekezz ugy szerelni a csöveket, hogy a legkevesebb is bevilágitsa az egész terepasztalt.
Egy barátomnál ugy van kialakitva, hogy egy-egy lámpatestben 4 csö van amik egyenként kapcsolhatok. Van köztük egy fekete fényü is különleges esti felvételekhez.
Ha sok kis spottal dolgozol, azok könnyen szabályozhatok igy aránylag egyszerüen lehet bármilyen fénymennyiséget kialakitani.

Mindenképpen viszont ugy kell kialakitani a mennyzetet, hogy a világitotestek ne nagyon látszanak. Ezt a legegyszerübben egy egyszerü lelogo kulisszával ( deszka, modern könnyü anyagok stb. ami eltakarja magát a fényforrást).
Én most egy uj világitással probálkozok. A világitotestek (LED-sorok) magán a terepasztal oldalán lesznek ( hátulján) és innen fogom megvilágitani a mennyzetet ( aránylag alacsony és srég - tetötér). A mennyzeten csak egy kb. 15 cm lelogo lap lesz ( hasonlo mint a függönytartok takaro deszkája, lambéria). Ennek a hátulján a látogatok számára láthatatlanul lesznek a további LED szalagok meg talán fénycsövek is a munkafénynek, ha a LED nem lenne elég.)

Itt egy Moricka-rajz, hogy kb. hogyan néz ki a világitás. A terepasztal még nem áll, a héten fejezzük be a padlot, igy majd csak késöbb tudok képeket küldeni. A piros maszatok a fényforrások.

image.jpg
 
(#33482) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33481) Válasz Máj 19, 2014
Úgy szeretném kialakítani, hogy - ha hívnak még egyeltalán - kiállításra is tudjam vinni. Viszonylag egyszerűen fel- és leszerelhető legyen, és kis helyet foglaljon. Ebben az esetben a kulissza nem szerencsés.
Bár a gödöllői kastélyban sokkal több fény volt, mint itthon, nem csak nekem volt gondom a fotózással.
(#33484) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33482) Válasz Máj 19, 2014
Én is hasonlo okokból szerelem a világitást egyenesen a terepasztalra, a kiállitásokra meg egy müplafont viszek (könnyü baldahin szerü szerkezet, amit a terepasztalhoz lehet csavarozni, és a kifeszitett fehér vagy égszinkék ferde felület adja majd a hátteret (meg veri vissza a fényt).
Sok angol, meg holland modellezö a terepasztalra karos lámpákat szerel (ezen is még gondolkodom, ha a visszavert fény nem elég).


Itt van egy egészen jo informácio gyüjtemény:
Világitás
(#33494) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33484) Válasz Máj 19, 2014
Én is az asztal fölé konzolokról belógatva és elforgathatóra gondoltam. Megpróbálom valahogyan majd csatolni a rajzot róla.
(#33495) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33494) Válasz Máj 19, 2014
Ha jol emlékszem az asztalod L alaku, igy lehet hogy a legegyszerübb egy-egy oszlopot csavarni a 4 rövidebb oldal közepére -arra felül 1-1 hosszanti tartot amire izzokat, vagy fénycsövet szerelhetsz könnyü burával eltakarva a vakitás ellen.
(#33496) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33495) Válasz Máj 19, 2014
Kérem véleményezni:
A mórickaábrák:

neon1.1.doc

neon1.2.doc
 
(#33498) rwirtz válasza etwg hozzászólására (#33495) Válasz Máj 19, 2014
Sziasztok!

Jó, hogy szóba került a világítás! Én is beszerelek valamit, mert ami most van, az édes kevés.

Esetleg tud valaki por mentesítés témában hozzászólni? Milyen megoldások vannak, hogy ne legyen por a helyiségben?

Robi
(#33499) Lezlinilzen válasza rwirtz hozzászólására (#33498) Válasz Máj 19, 2014
Csempézd ki, és zárd hermetikusan.
(#33500) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33496) Válasz Máj 19, 2014
Igy talán egyszerübb:
A lámpatestet (ha nem nehéz) akár egy acélsodronyra is akaszthatod, ha LED-eket használsz akkor két vezetékkel akár az áramot is odavezetheted, ami még jobban leegyszerüsíti a szerelést. miután keresztezik egymást a terepasztal magasabb részén pár cm-rel magassabbra teheted a huzalt, hogy ne okozzon különösebb gondot. Ha a fénycsövekböl kiszereled a nehéz részeket és azt lent hagyod a terepasztal alatt, akkor nagyon könnyü lehet a konstrukcio.

neon1.2.doc
 
(#33501) Lezlinilzen válasza rwirtz hozzászólására (#33498) Válasz Máj 19, 2014
Ennél jobb megoldást egyelőre nem tudok.

DSCN1090.JPG
 
(#33502) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33500) Válasz Máj 19, 2014
Nem kevés ez így? A frontoldal pont árnyékban marad, az erdőben meg "süt a nap".
LED-eket nem használok egyelőre, néztem az árakat. Hagyományos fénycső lesz, amíg nem gazdagodok meg. Szóval az elkövetkező 50 évben...
(#33503) terkoz válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33502) Válasz Máj 19, 2014
Szerintem a rengeteg kütyü árából vegyél néhány üveg jó bort, hívd meg a Gábort egy hétvégére és töltsétek el vidáman az időt.
A jó hangulatban a fotó is jó lesz!
(#33504) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33502) Válasz Máj 19, 2014
Elöbbre is huzhatod, sajnos a Wordben még rosszabbul tudok rajzolni mint a tableten....

Szoval igyekezni kell a fényt onnan sugározni, ahonnan a nézök (kamera) látja. A valoságban is igyekezünk a nappal háttal állni ha fényképezünk.
Az uj csövek már nagyon fényerösek, szerintem a 4 ha nincsenek tul magasan (pár cm-rel a fejek felett), akkor elég fényeröt fogsz kapni (a kiállitásokra mindenképpen).
(#33505) Lezlinilzen válasza terkoz hozzászólására (#33503) Válasz Máj 19, 2014
Jó bor van, Gáboréknak meg már egy ideje nyitva áll az ajtó, ( jól ki is hűlt a lakás... ) várja őket a körte is...
Fény meg kell, mert bosszantóan sötét van még dolgozni is abban a szobában, nem hogy fényképezni. Sokkal másabb színeket mutat az asztal, ha jól meg van világítva.
(#33506) zsolesz74 válasza rwirtz hozzászólására (#33498) Válasz Máj 19, 2014
Szia,

por ellen jó megoldás lehet, ha a kinti szűrt friss levegőt oda juttatod be. Túlnyomásos megoldás, kis gépészeti kivitelezés kell, viszont így nem oda fog beáramlani minden, hanem onnan elfelé ajtónyitáskor. Szőnyeg és egyéb porfogó természetesen nem lehet ilyen szobában.

Ennél részletesebb irodalmat a tisztatér technológiák között találsz. Bár az már nagyon komoly megoldásokat is tartalmaz.
(#33508) rwirtz válasza zsolesz74 hozzászólására (#33506) Válasz Máj 19, 2014
Kösz a kimerítő válaszokat! Azt gondolom, hogy figyelembe véve a helyiséget, ahol az asztalom található, Laci takarófóliás megoldása tűnin a legjobbnak...
(#33509) piltdownman válasza etwg hozzászólására (#33481) Válasz Máj 19, 2014
Idézet:
„Egy barátomnál ugy van kialakitva, hogy egy-egy lámpatestben 4 csö van amik egyenként kapcsolhatok. Van köztük egy fekete fényü is különleges esti felvételekhez.

Mi a fekete fény?
(#33511) zsolesz74 válasza piltdownman hozzászólására (#33509) Válasz Máj 19, 2014
Szerintem az UV-t hívják annak!
(#33512) zsolesz74 válasza rwirtz hozzászólására (#33508) Válasz Máj 19, 2014
Ha ott van, ahol láttam a télen, akkor az a változat. És biztosan olcsóbb is.
(#33515) csíkosháTTú válasza piltdownman hozzászólására (#33509) Válasz Máj 19, 2014
Komolytalanul:
Kapcsold le a villanyt a szobában, és megtudod. (A szőke nő meg megtalálja a fényt a hűtőben.)

Komolyan:
UV fényt ad. Csak az ugye kívül esik az emberi szem érzékelési tartományán, ezért nem látszik.
(#33518) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#33504) Válasz Máj 19, 2014
A fénycső remek lehetőség arra, hogy a fényképezőgépek bizonyos beállításoknál remegő, interferenciás képeket produkáljanak.
Nem javaslom!

Halogén izzó és kész. Ennyi.
(#33519) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#33460) Válasz Máj 19, 2014
GoPro-t, vagy bármilyen más action-cam-et csak bizonyos felvételekhez javaslok, amúgy a részletek feldolgozásához talán éppen nem a legmegfelelőbb eszköz.

Árban is sokkal jobb egy kis bridge, vagy alapgép, már csak a méretei miatt is.
(#33520) masTTertape válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33463) Válasz Máj 19, 2014
Laci,
Lehet kapni pár ezerért olyan lábat, amit lehet hajlítgatni. Kis felületen érintkezik az asztallal, be lehet "rogyasztani" rajta a kamerát és a legbénább helyekre oda lehet tenni.
Sokan ezt használják.
G.
(#33526) zsolesz74 válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33463) Válasz Máj 19, 2014
Valami ilyenre lesz szükséged.

Mini tripod néven találod és kb. egy ezresbe kerül.

images.jpg
 
(#33527) piltdownman válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33515) Válasz Máj 19, 2014
Lőn világosság, kigyulladt a fekete fény a fejemben.
(Ahhoz képest, hogy a NYÁK-os meg az EPROM napoztatós lámpát csak uv-snek hívtuk.)
(#33529) etwg válasza piltdownman hozzászólására (#33509) Válasz Máj 19, 2014
A diszkoban használt világitás amit nem, látsz de mégis sok minden láthato.
(#33531) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#33519) Válasz Máj 19, 2014
Ez igy van a GoProt video felvételekhez használom amihez még több fény kell. De már van ettöl is jobb, és kisebb kamerám, ami még az alagutba is befér....
(#33533) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#33518) Válasz Máj 19, 2014
Ha ocska fénycsövet veszel akkor valoban fenáll ennek a veszélye, de manapság már kapni nagyon jo fénycsöveket amik teljesen szürik a hálozat villogását, ráadásul ritkán tudsz olyan rövid ideig exponálni, hogy a villogás zavaro legyen ( a fényképezéshez). A videozás megint más.
Ami viszont fontos a fénycsöveknél, hogy ne sugározzanak ki UV fényt. Ha az nincs feltüntetve a csövön, akkor kapni müanyag csöveket vagy átlátszo boritást, ami szüri az UV fényt. Ha a terepasztal huzamosan ilyen fénynek van kitéve, akkor idövel kiszivja a terepasztal szineit ( akárcsak a napfény).
(#33534) zsolesz74 válasza etwg hozzászólására (#33533) Válasz Máj 19, 2014
Elektronikus előtétes fénycső! 20-30kHz a villogása, ahhoz már tényleg szem kell!
(#33535) etwg válasza rwirtz hozzászólására (#33498) Válasz Máj 19, 2014
Az alap, hogy ne legyen a helységben semmi ami felveri a port ( pl. szönyeg).
Igyekezni a nedvességtartalmat optimális értéken tartani - nen legyen tul száraz a levegö - akkor nagyságrenddel kevesebb a por. Az a kevés az meg csak jot tesz a terepasztalnak - természetes patinát a ad. Idövel - évenként egyszer érdemes ezt leporszivozni egy nylon harisnyán át, hogy a részletek ne tünjenek el a porszivo porzsákjában.
(#33536) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#33534) Válasz Máj 19, 2014
Igen már én is probáltam, de sajnos nem világit olyan jol mint a sima. De ha extra foszfor van benne, akkor majdnem mérhetetlen a villogása. (Ha kikapcsolod 1-2másodpercig meg világit)
(#33537) etwg válasza zsolesz74 hozzászólására (#33526) Válasz Máj 19, 2014
Nálam nem vált be ez a cucc. A modellfényképezéshez tul nagy és tul magas a kamera. Egy marék gyurma ( plasztilin) vagy egy kis tarisznya rizs jobb alapot ad a kamerának. Azt egyszerüen rányomom a megfelelö beállitásba - és ugy is marad.
(#33542) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33533) Válasz Máj 20, 2014
A "projektet" tegnap eldöntöttem. Fénycsövek lesznek.
A halogén izzók önmagukban sem olcsók, foglalatokkal, felszereléssel együtt meg pláne. Az élettartamuk meg tapasztalatom szerint szánalmasan rövid. A fénycsövek szórt fényéhez képest - szerintem - fókuszáltabban világít, tehát sok kell belőle. Erre jelenleg nincs pénzem. Viszont 1500,- forintért komplett egycsöves 150 cm-eres armatúrákat kapok fénycsövekkel együtt. Tegnap néztem egy szakkereskedésben a 120-as egycsöves 3400,- forint.
Sajnos a mai Magyar?országon az anyagiak határozzák meg az efféle lehetőségeket. Legalábbis a magamfajtának.
Aztán majd a fotókon meglátjuk, hogy rosszul döntöttem-e vagy sem.
Mindnyájatok segítségét és tanácsait nagyon köszönöm!

(#33543) Lezlinilzen válasza masTTertape hozzászólására (#33540) Válasz Máj 20, 2014
Ezt én is támogatom. Sokat lehetne tanulni belőle.
(#33544) masTTertape válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33542) Válasz Máj 20, 2014
Én továbbra is lebeszéllek róla.
Kb. az a hasonlat jut eszembe, hogy van mondjuk egy Rolls Royce-od és a nap végén beállsz vele a tipikusan ndk-s, lakótelepi sorgarázsba. Vagy akár az utcán takarod le mindennap azzal a randakék "rongygarázzsal".
A neonnal egy átlagosan színtelen, sápadt, szórt fényt fogsz elérni, ami hasonlatos az életben a felhős fényviszonyokhoz.
Erre sokkal többre érdemes az asztalod. Ha már amúgy is jelentős értékű anyag és munka van a művedben, akkor kár a végén elcseszni egy párezres megoldással.
A neon helyett az Obiban is kapható, ugyancsak néhány ezerből összehozható, halogén fényvetőket javasolnám. 120-150W per darab. Ha 15-ös zártszelvényből hegesztesz egy olyan keretet, ami L alakban az asztal fölé tud nyúlni, akkor arra 4-5 darab, állítható szögben felszerelt ilyen lámpa máris kellően meleg és intenzív fényt adhat az asztalnak, egyfajta napfény aspektusból.
Gondolom úgysem nyomatnád otthon egész nap ezt a fényt, tehát nem lenne sokkal több a fogyasztásod, az esetleges kiállításon meg ez legyen a minimum, hogy a hely elbír ennyit. Ilyen esetben még a látogatóid is elégedettebbek lesznek, mert nem egy sápadt neonfényben kell nekik fotózni.

Emlékezz vissza, hogy amikor az első fotókat készítettem az asztalodról, akkor melegfényű halogénekkel világítottam. Éltek is a színek a képeken. Azóta fénycsöves lámpáim vannak, de ezek speciális, meghatározott színhőmérsékletű lámpák, ezért jól ki tudják váltani az izzókat.
Eszembe jut, amikor a keszthelyi kiállításon forgattam. A helyi, savanyú, sápadt teremvilágításba bevarázsolták a napfényt a melegfényű halogénjeim.
Hidd el, rengeteget számít!
A neon varrodákba, munkásszállókba és pályaudvari restik mellékhelyiségébe való.
(#33545) csíkosháTTú válasza zsolesz74 hozzászólására (#33526) Válasz Máj 20, 2014
Ne haragudj Zsolti, de az kis mini tripod, amiket árulgatnak egy ezres körül egy kalap ... szóval nem jó, na. Hihetetelenül instabil, már egy kompakt kamera súlyától is kiveri a veríték (legalábbis az a pár darab, amit a gyerkőceim meg akartak vetetni velem). Én, meg a fiúk is, ha állványról fényképezünk, akkor egy Manfrotto statívot használunk, és eléggé magasra is tesszük az asztalt, amin a modelleket fényképezzük. Különben madártávlati képeket lehet csak csinálni. Igaz, hogy viccesen néz ki a Canon A800, vagy az A1400 egy ekkora kameraállványon, de hasznos. Ezeknél a kis tripodoknál az is jobb, ha makróba teszed a fényképezőgépet, és letámasztod egy szabad területre a modell előtt: pl. nem az első vágányon fényképezel, hanem a 3-ra teszed a modellt, és az elsőre a fotómasinát.

TT_halbi.jpg
 
(#33546) Csupaszem60 válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33542) Válasz Máj 20, 2014
Szia!
A MasTTertape által javasolthoz néhány ár, szerintem belefér a költségvetésedbe: Bővebben: Link

TTibi
(#33547) sunocske hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Mivel igény merült fel a téma önállósítására, így ezennel a topicot megnyitom
(#33549) Lezlinilzen válasza Csupaszem60 hozzászólására (#33546) Válasz Máj 20, 2014
Gábor! Ilyenekre gondoltál, mint amilyenek ezen az oldalon vannak?
Lapozás   1/2    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
19:13:58
  Jelenleg 19 fő olvassa az oldalt
Hirdetés