Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Modellfotózás, tárgyfotózás
Modellfotózás, tárgyfotózás
Témaindító: sunocske, idő: Máj 20, 2014
Témakörök:

Lapozás       2/2
(#33550) UWH hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Sziasztok!
Az jutott az eszembe, ha már külön topikja is lett a fotózásnak, hogy nem lehetne esetleg ez a téma egy rövid előadásra és film felvételére ( a VM tévének ) a júniusi klubtalin. Láttam élőben ( is ) ahogy a Putz Művek vezérigazgatója matricáz, és a technikát ahogy Gábor rögzítette, és ott is páran kérdezgettek, hogy mit hogyan és miért, és de klassz.
Bocsi Gábor, hogy protezsállak, láttam múltkor is mennyi felszereléssel jöttél, és azt sem tudom, hogy ráérnél-e. Volt Neked egy régebbi cikked a modell fotózásról, de azt most nem találtam meg.
üdvözlettel
Laci
(#33551) SzerNoh hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Engem érdekel a téma! Figyelmesen olvasom majd azt leírtakat.
(#33553) Csukló hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Engem is érdekel!
(#33558) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Jó!
És ki, hogyan fotózza a modelleket jelenleg???
Telefonnal, iPad-del (pfúj, brrrr.-....), vagy?
Állványról, kézből?
Makró funkció be van kapcsolva?

Ha már indult a topic, akkor beszélgessünk is róla
(#33563) reszelozsir válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33558) Válasz Máj 20, 2014
Nem követendő példát írok
Fuji S1500 gépet használok, hol makró, hol éjszakai funkcióval, meg még egy csomó mindent lehet állítani rajta, amihez nem értek Állványom nincs és a szabad hely is egyre kevesebb (szerencsére) az asztalon, nem tudom később mi lesz. Világítás: a mellékelt képen látható a szobába illő lámpa, ha jól emlékszem 100W-os izzóval, egy asztali lámpa és egy ablak, ami sokszor púp a hátamon. Jó képet elég ritkán sikerül lőnöm és akkor sem tudom, hogyan.
Itt van pár kép: Link

DSCF0012.JPG
 
(#33565) baker6600 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33558) Válasz Máj 20, 2014
Elnézést kell kérnem, de nem feltétlenül értek egyet a telefonnal való fotózás ledegradálásával. Ma már elég komoly kütyüket is lehet kapni, amivel szinte profi képek is készülhetnek.
(#33568) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33558) Válasz Máj 20, 2014
Sziasztok!

Ne írjuk le egyből a mobiltelefonok fényképezőjét!
Szerintem sokunknak nincs fényképezője vagy videokamerája,viszont mobilja mindenkinek van.
Itt a fórumokon is nagyon sokszor találkozhatunk mobillal készített képekkel.Akadhat közöttük jó kép is.
Néhány évvel ezelőtt még igazat adtam volna Csíkosnak.
De ma már nem.
Vannak jó felbontású kamerával rendelkező,és jó képeket,videókat készítő mobiltelefonok.
Nekem nincs digitális fényképezőgépem/videókamerám külön,inkább a mobilomat használom.
Egyébként ma már nem nagy cucc egy full HD-s MP4videó felvételt készítő mobil,ami elfogadható felvételeket és képeket csinál.

(#33570) SzerNoh válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33558) Válasz Máj 20, 2014
Én egy Finepix S7000-sel fotózok, de állvány nélkül nem sokat ér, ha makrót szeretnék fotózni zárt térben (kiállítás).
(#33572) sunocske válasza SzerNoh hozzászólására (#33570) Válasz Máj 20, 2014
Nekem egy (talán) 7200-asom van, használtam vettem egy zaciban. Állvány nélkül kínszenvedés zárt térben jó képet készíteni vele. Általában nem is sikerül. A Gimp nevű ingyenes programot most tanulgatom, hogy a kevésbé rossz képeimet egy kicsit elviselhetőbbé tegyem.
(#33573) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#33568) Válasz Máj 20, 2014
Fél off:
Múlt héten jöttünk össze szülők, hogy a Csillagfény Gyermekkórus táborozásakor készült képeket megnézzük. A kísérő tanerőknél volt mobil eszköz is (nem írom le melyik, nem olcsó), de ugyanazt a témát fotózták párszor a nagyobbik fiammal, akinél ott volt a frissen vásárolt kis fotómasinája, egy Canon A1400. Ez jelenleg a legkisebb Canon gép, 23.000Ft-ot költött el rá a srác, ebben benne van egy tok, egy SD kártya és két akku is. Nincs egy súlycsoportban a nálánál sokkal drágább mobil eszközzel. Ja, a különbség a Canon A1400 javára van! Csak ezt a kis fotómasinát egy 11 éves kisfiú kezelte, aki ekkor használta először, a mobil eszközt meg egy tanult felnőtt...

Szóval, láttam én már "komoly" mobil cuccokat, de azt kell mondjam, hogy egy alapfokú kompakt fényképezőgéppel még egy gyerek is messze jobb képet készít. De ez csak akkor fog igazán kiütközni, ha egymás mellett nézzük meg a felvételeket. Önmagukban a mobil eszközök, lehet, hogy elég jól mutatnak. Csak ne kelljen versenyre kelniük egy alapfokú fényképezőgéppel, hogy a legkisebb Nikon vagy Canon tükörreflexes gépeket ne is említsem. Sajnos vannak a fizikának alap dolgai: egy szál lencsével, ami a mobil eszközökben van, soha nem lehet versenyezni egy rendes objektívvel.

Egyébként és jelenleg két gépet használok:
Ritkán egy Minolta Dynax7 filmes (analóg) gépet.
Sűrűbben egy Canon A800 kompakt kis masinát.

Videó kamerával:
Most igyekszem életet lehelni a Panasonic NV-MS1 kamerámba, van hozzá egy USB-s digi kártya, csak valahogy nem jön össze a Win7 oprendszerrel, de megoldom...
Amivel azok a felvételek készültek, ami itt is van a videók között, az egy szintén Panasonic, egy kis kompakt kamera, ami SD kártyára dolgozik. De sajnos mellélőttem vele. Eddig ugyanis nem találtam meg vele az összhangot, mert nem akaródzik vele egy rendes felvétel sikeredni. Ha a vakítónál egy kicsit is kisebb a fény, akkor már bajba kerül a képéleség és a kontraszt terén. Ebből a szempontból a múzeális SVHS gépem toronymagasan veri....

Utolsó módosítás ebben a hozzászólásban.
Ugye itt most a modellek, nevezetesen vasútmodellek fotózásáról van szó.
Tessék nekem felsorolni azokat a mobil eszközöket (telefon, tablet), amikben a következő dolgok benne vannak:
- 3-5x zoom,
- makro felvételi lehetőség,
- állványra lehet csavarozni (ez egy szabvány menet a cucc aljában),
- állítható blende és záridő, hogy mélységélessége is legyen a felvételnek.
Utóbbi nem feltétlen követelmény de az első három az feltétel nélküli. Várom a találatokat...
(#33576) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Nno.
Első kép: Canon A800, állványról, fénycsöves volt a világítás, a fehéregyensúly beállítását a gépre bíztam.
Második kép: Canon A540, kézből, a világítás a napfény, a makro funkción kívül minden automata.

IMG_1286.jpg

IMG_5920.jpg
 
(#33579) etwg válasza sunocske hozzászólására (#33572) Válasz Máj 20, 2014
Egy kiállitáson nem lehet ( extra elökészületek nélkül) jo modellképet csinálni ( semmivel).
A kiállitásra nézni megyünk, nem fényképezni.
A modellfényképezés kézben tartott kamerával csak rossz képet fog adni ( beltérben).
Modellfényképezéshez mindig a legnagyobb blende kell ( legkisebb rekesz) sok kamerán ki sem lehet deriteni, hogy mennyi az annyi.....
A nagy blendéhez mindig hosszabb expozicios idö tartozik, ami alatt a kamera nem mozdulhat be.
Jo ha a kamerán vagy önkioldo, vagy még jobb, ha van hozzá távvezérlés ( föleg ha mozgo modellt akarunk elkapni).
A drága, nagy kamerák terepasztal fotozásra ma már majdnem alkalmatlanok a méreteik miatt ( szerencsére vannak jo kis digi kamerák).
A modellt igyekezni kell olyan helyröl fotozni mintha a valodi vonatot fotoznánk. Ehhez a kamerának nagyon alacsonyan kell lennie a modellhez képest - erre csak a kis kamerák alkalmasak vagy a terepasztal épitésekor gondoltak ilyesmire. Ne feledkezzünk meg a háttérröl.
Ami jo az egy nagyon kicsi állvány ( pl. az autoablakra szivathato kamera tarto, vagy akár barkácsolt dolog is) - lényeg, hogy a kamera ne legyen 2-3 cm-nél magasabb.
Én már évek ota otthon varrt kis tarisznyákat használok 2-3 méretben, amiket megtöltök rizzsel, vagy lencsével, vagy apro babbal stb vagy ami éppen van a környéken és erre rakom a kamerát, könnyü beállitani és üresen elférnek még a nadrágzsebben is.
A fény - ez mindig nagy kihivás, márpedig ez az alapja a "fény"- képezésnek. Ha nincs fény, nem lesz mit fényképezni. A szemünk majdnem egy millioszor érzékenyebb, mint a legjobb kamerák azaz amit mi látunk azt a kamera nem fogja látni!
Ne vegyünk példát a modern müvészfilmekröl, amikor feket háttér elött fekete ruhás modell van. Ehhez több technika kell, mint anno a holdra szálláshoz.
Minimum két fényforrás kell egy nagy fény, ami fedi a kép kivágást, meg egy spot arra a tárgyra, amit éppen fényképezni akarunk. A többi a szemen meg a tapasztalaton mulik ( nem eladó. )
A fényerö a távolság hatványával csökken, azaz ha a lámpa dupla olyan messze van a fény a 1/4-re csökken ( szemmel nem vehetö észre) és forditva. Lámpa a kamerán kiégeti a közeli tárgyak képét.
Egyes modern kis kamerák képét a WIFIn keresztül láthatjuk az okos telefonban, ez nagyon jo a beállitáshoz meg a pillanat rögzitéséhez a távirányitoval. Különben mindig bajban leszünk a kamera beállitásával a terepasztal valamelyik zugában.

Ennyit tölem.
(#33580) reszelozsir válasza reszelozsir hozzászólására (#33563) Válasz Máj 20, 2014
Érdekes, hogy a képet nem mutatja, megpróbálom megint, hátha...
Hurrá, sikerült

DSCF0012.JPG
 
(#33583) zsolesz74 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33545) Válasz Máj 20, 2014
Dehogy haragszom. Nekem nincs ilyen tripodom, csak valamelyik topiktárs feldobta én meg képet töltöttem fel.
Köszönöm szépen az infót!
(#33587) masTTertape válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33549) Válasz Máj 20, 2014
Igen!
A 120-as bőven jó. Ötször.
De folytatom a szaktopikon.
(#33588) masTTertape hozzászólása Válasz Máj 20, 2014
Üdv Mindenkinek iTT is!

Először a telefonokról.
Volt egy szlogen anno, hogy "cipőt a cipőboltból".
És ezzel minden elárultam. A telefonnal tessen telefonálni, tessen szelfizni, meg adott esetben ad-hoc valamit lefotózni, majd azt megosztani. De mint ahogy ráspollyal sem esünk neki N-es modellnek, úgy szerintem az oda illő eszközt használjuk a fotózáshoz is.
Sima fizika. Nézzük mekkora optika van egy telefonban és nézzük meg, hogy mekkora egy olcsó, kezdő kompakt gépé! Ég és föld.
Sose a felbontás, a zoom érték és a legnagyobb számok felé mozduljunk.
Egy 200 ezres Nikon belépő DSLR 24 Mpixeles, míg egy profinak mondható Canon 5D csupán 16 Mp. a maga 7-800 ezrével. Akkor hol itt az igazság?
A telefonok fényképezési tulajdonságai csak a harmadik mondatomban összefoglaltakra lett kifejlesztve. A tárgyfotózás, a makró beállítás már nem szokványos, napi felhasználói igény. És ide értem a pad-ek, meg minden smart holmi fotós kreativitását.
Egy kb 2-3 mm átmérőjű, fix blendés, auto iriszes, tehát elektronikusan kompenzált fényérzékenységű eszközzel nem lehet sohasem jó tárgyfotót készíteni.
Amíg nincs meg a lehetőségünk a kézi, gyűrűs élességállításra, addig csak az automatikára vagyunk rábízva, ami esetleges.
Ezen felül a fényképezés alapja a fény. Benne is van a nevében. Bármi, ami ettől eltér, csakis káros lehet és mindenféle elektronikákkal, szoftverekkel próbálják meg ellensúlyozni. Ilyenkor jön extrém helyzetben a zaj, a pixelezés és a rossz képdinamika.
És itt jön a képbe a szakmai alap. Bár itt elhangzottak "kell" szavakkal megtűzdelt mondatok is, de szerintem ilyen ma már nincs. Pl. egy modellfotózást is lehet kis blendével kezdeni, csak akkor tudni kell, hogy mi legyen éles és mi nem. Egyébként erre az esetre kifejezetten ajánlom a Helicon Focus programot. Pont olyanoknak való, aki nem tud belenyúlni a rekeszbe.
Tény, hogy a nagy blende, a jó világítás és az állvány elengedhetetlen az eredményes munkához.
Annak idején megjelent egy cikkem az alapokról ITT
Azóta sokban változott a véleményem és persze a technika.
Ma azt vallom, hogy a legjobb dolog fehér háttér előtt fotózni, persze, hogy le is védették Amerikában. De ehhez kellenek lámpák, jó fények.
Egy 160 ledes kameralámpa 10 ezer körül megvehető. Óriási és szabályozható fénye van, bárhova befér. Emellé egy 15-20 ezres alapgép kapásból kenterbe veri bármelyik okostelefont.
Lehet hinni a reklámfogásoknak, hogy pl a Bentley reklámját iPhone-nal forgatták. ÍME De nyilván profik álltak mögötte.

Szóval ami a lényeg. Ne higgyetek a számoknak! És próbálkozzon mindenki, amennyit csak tud!
(#33589) baker6600 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33573) Válasz Máj 20, 2014
Csak egy tipp a telefonra: Nokia Lumia 1020.
A szoftverét én is használom, igaz kisebb felbontású kamerával.
(#33590) enamessias válasza baker6600 hozzászólására (#33589) Válasz Máj 20, 2014
Samsung Galaxy S4 Zoom
(#33592) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33573) Válasz Máj 21, 2014
Szia Csíkos!
Idézet:
„Tessék nekem felsorolni azokat a mobil eszközöket (telefon, tablet), amikben a következő dolgok benne vannak:
- 3-5x zoom,
- makro felvételi lehetőség,
- állványra lehet csavarozni (ez egy szabvány menet a cucc aljában),
- állítható blende és záridő, hogy mélységélessége is legyen a felvételnek”
Kérted.
Hát,sorolni azt nem tudom,de legutóbb használt mobiljaim tudják a zömét:
3x zoom
Makro felvételi mód (mostani telómon Közeli a neve)
Állványra közvetlenül nem lehet csavarozni,de simán megoldható egy kis barkácsolással.
Blendéjüket nem lehet állítani,de
Manuális fókuszt(autofókuszt is tudják)
Zársebességet
Fényérzékenységet(ISO)
Expozíció korrekciót
Fehéregyensúlyt viszont igen.
Nem azt akarom mondani,hogy nincs igazad.
Egy Fényképezőgéppel jobb képeket lehet csinálni mint mobillal az biztos.
Csak úgy gondolom,hogy elfogadható minőségű képek akár mobillal is készülhetnek.
Az olcsó kisgépek szintjét tudják, felbontásban már le is hagyják őket.
Rendes objektív nincs rajtuk,mert az a vastagságuk rovására menne.Azzal jobbak is lehetnének.

(#33593) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#33592) Válasz Máj 21, 2014
Egyet ne keverjetek. Sokszor a zoom ( vagy amit annak hivnak a telokon stb.) az nem zoom hanem nagyitás. A zoom az az amikor a felbontás fix, de a tárgyat az optikával tudod közelebb hozni. Ilyen zoomok sem a telefonokon sem sok video- és fotokamerán nincsenek. Ezek csak azt csinálják, mint amikor te nagyitoval megnézed egy képeslap kiválasztitt részét.
(#33598) enamessias válasza etwg hozzászólására (#33593) Válasz Máj 21, 2014
A "Nagyítás" beceneve: digitális zoom. A többi úgy igaz ahogy írtad.
Tudtommal csak az általam megjelölt telefon típus rendelkezik ilyen optikával. Persze a noname kínai vackokat nem ismerem én se. A szabvány állvány csavar helye így is hiányzik.
(#33600) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Máj 21, 2014
A kérdés főként Gábornak szól a gondolatmenet folytatásaként, de várom a véleményeket :
a szomszéd topikban említett halogén fényvetők mellett fotóztam eddig is, kettővel, hárommal. Kénytelen voltam cipelni a fényvetőket, mert a háromnak a fénye ( egyenként 150 Watt ) sem volt elegendő ahhoz, hogy az egész asztalt bevilágítsa. A fotózni kívánt részlet ugyan szépen látszott, de a távolabb lévő táj sötét volt. A fotók gyakran sárgák lettek, ennek okát ma sem tudom.
Csak oktondi kérdés: ha keverném a fénycső megvilágítást és a halogén fényvetőket? A fénycső adná az a fényt, ami odakinn akkor is van, ha felhős van, hiszen akkor sincsen sötét, csak nincs napsugár. A halogén meg adná mellé a "süt a nap" érzetet? Így ott is világos lenne, ahová a fényvető nem ér el, ahová "nem süt a nap", mert ott felhő takarja el. Tessenek leugatni, ha nagy hülyeséget kérdeztem volna!
(#33601) csíkosháTTú válasza enamessias hozzászólására (#33598) Válasz Máj 21, 2014
Én arra gondolta, "zoom" címszó alatt, amit etwg barátom is írt, vagyis az optika intézi az ilyesmit a képalkotó eszköz ELŐTT, nem pedig arra, hogy szoftveresen nagyítunk a képalkotó eszköz mögött elektronikusan. Utóbbi nem sokat ér, csak ront a képen, és nagyon pixelesíti is.

Szinét etwg írta:
Idézet:
„A modellt igyekezni kell olyan helyröl fotozni mintha a valodi vonatot fotoznánk. Ehhez a kamerának nagyon alacsonyan kell lennie a modellhez képest...”

Szerintem ilyemire gondolhatott, mint a képeken van. De itt csalás van, nem a kamera került alacsonyra, hanem a Paksinuti barátom készítette "fotóplacc" trónolt két egymásra helyezett hokkedlin , mert az állvánnyal nem lehet ennyire alacsonyra menni...

IMG_1372.JPG

IMG_1373.JPG
 
(#33603) masTTertape hozzászólása Válasz Máj 21, 2014
Üdv ismét!

A digitális zoom valóban becsapás. Az egységnyi pixelméretet húzza fel, amit egyszerűen tudunk modellezni, ha egy sima fotót a gépünkön elkezdünk nagyítgatni. Egy idő után látjuk a pixelnégyzetet, majd szépen szétesik a kép. No ilyen pusztítást végez az alapoptika által látott képen az elektronika.
Szögezzük le, hogy ez nem zoom.

@Laci
Ezeknél a fényvetőknél valóban figyelni kell arra, hogy hogyan is vetik a fényt. Mivel a tükrük nem fotózásra lett kifejlesztve, ezért nem konstans a bevilágított terület, hanem ún. magja van a fénynek. Ha ezeket a magokat ügyesen át tudod fedni több lámpával, akkor megkaptad a végeredményt.
Talán segítség lehet, ha megfelelő diffúzort használsz a lámpák előtt. Ezek ugyan levesznek a fény erejéből, de szórják is azt.
A Te esetedben a fénycsövek max kulissza világításnak tudnék elképzelni, tehát ami Eugen rajzán a hátteret tolná meg alulról. Másra nem.

@Csíkos
Feri fotóplaccát úgy hívjuk, hogy tárgyemelő. Ott van a rahedli képem a honlapomon, ahol rendre a kis 30 centis áltöltésemet használtam. Egy ilyet akár rá is lehet rakni egy terepasztal nyíltabb szakaszára és máris a saját környezetében fotózható a modell.

Anno volt egy fotótechnikai eszköz, aminek most nem ugrik be a neve, egy tükrös objektív, amivel meg tudtuk hosszabbítani gépünk látását és méretarányos aspektusba tudtuk helyezni a nézőpontot. De egy ilyen elég drága és a kis kompaktokhoz nem passzintható.
Eugen rizses zsákja szerintem csak olyan helyen működik, ahol van hely lerakni. Ahol nincs, oda a korábban említett kis tripodot javaslom, aminek flexi lábai vannak. Egy trükk: álljon lefele az állványcsavar, a lábakat hajlítsuk vissza és fejjel lefelé rögzítsük a gépet. Így az a lehető legközelebb kerül a terephez, majd a fotót később egy editor programban meg tudjuk fordítani.
(#33604) etwg válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33601) Válasz Máj 21, 2014
Azért nem kell okvetlenül a pincébe menni ( vagy valamelyik frontról megmaradt lövészárokba), elég ha a kamera optikai tengelye a modell közepe vagy kicsit az alá kerül.....
(#33605) Lezlinilzen válasza masTTertape hozzászólására (#33603) Válasz Máj 21, 2014
Köszönöm! Már csak egy kérdésem maradt : milyen elosztásban helyezzem el a lámpákat?
(#33606) enamessias válasza csíkosháTTú hozzászólására (#33601) Válasz Máj 21, 2014
Ugyanarról beszélünk.
(#33607) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Máj 21, 2014
Milyen élethű lett...

IMG_20140521...jpg
 
(#33616) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33605) Válasz Máj 22, 2014
Ha a kamerádon meg tudsz jeleniteni valamilyen displayt ami mutatja a kamera állapotát ( blende exp idö) akkor állitsd állványra a kamerát irányitsd a megvilágitott felület közepére és jegyezd meg a számokat. Most irányitsd a kamerát a tervezett világitás szélére kb. 2 blendeszámmal kisebb fényerö lesz ( vagy dupla exp idö) ügyelj arra, hogy a kamera ugyanolyan meszze legyen a terapasztaltol. Ekkor kapcsold be a köv lámpát ha megkapod az eredeti számokat, akkor jo helyen van - és igy tovább.
Ez a leirtak miatt ( fényveszteség) innen nem határozhato meg pontosan, mert nem tudjuk milyen magasra rakod a lámpát, és milyen a fénymezeje ( megvilágitott felület).
(#33619) Lezlinilzen válasza etwg hozzászólására (#33616) Válasz Máj 22, 2014
Nos, akkor készítek valamilyen univerzális konzolokat a világításnak, és próbálkozom, mint sündisznó a drótkefén.
(#33623) Milos Grimasz hozzászólása Válasz Máj 22, 2014
Világításhoz olcsó megoldás.
Kell venni 2db 500W-os állványos reflektort és két fehér kínai esernyőt derítőnek, amit a reflektor lámpája elé kell rögzíteni.
(#33639) masTTertape válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33605) Válasz Máj 22, 2014
Lacikám, úgy hogy mindenhol egyenletes fényeloszlás legyen.
(#33643) etwg válasza Lezlinilzen hozzászólására (#33619) Válasz Máj 22, 2014
A kezdetnek elég odarakni valamilyen lecet -akár két létra közé- amire ideiglenesen felakasztod a lámpákat. Ha megtalálod a helyüket, akkor jöhet a végleges megoldás.
(#33661) Frankye moderátori hozzászólása Válasz Máj 23, 2014
Átpakoltam ide a vonatkozó hozzászólásokat a TT klubtopicból.
(#33918) rwirtz hozzászólása Válasz Jún 2, 2014
Sziasztok!

Én is épp a világítást tervezem az asztal fölé. Felmerült a halogén fényvető helyett led-es fényvető alkalmazása. Erről valami tapasztalat? Kicsit drágább, de ez az új technológia...

Robi
(#33921) HOTotya válasza rwirtz hozzászólására (#33918) Válasz Jún 2, 2014
Az nagyon jó dolog DE figyelni kell a ledek kiválasztásánál milyen tartományban "dolgoznak",mert van ahova a meleg és van ahova a hideg típusok jók! Nálam a hidegebb fényűek jobban "bejöttek",mert igaz fehérebb a fényük,de lehet jól látni!! Arra kell vigyáznod,hogy ezek a teljesítmény ledeket nagyon kell hűteni!!!!!!!

20130810_095...jpg
 
(#33927) masTTertape válasza rwirtz hozzászólására (#33918) Válasz Jún 2, 2014
Nálam két év alatt a negyedére csökkent a fényerő! Ez sem elhanyagolandó a választásnál.
(#33928) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#33927) Válasz Jún 2, 2014
Ilyesmi elöfordul. Nálunk is van 3 éjjeli fény ( 2 fénysor meg egy 4 ledes világitás. Valamennyi éjjel nappal megy a két ledsor bizony sokat gyengült a 2 év alatt a 4 nagyfényü led viszont semmit.
Pontosan ilyen okok miatt lefényképeztem és ma is ugyanaz a kamera ugyanazzal a rekesszel és idövel látja a fényt....
(#33929) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#33928) Válasz Jún 2, 2014
Igen ezek a szilikonba öntött nagyfényerejű ledsorok nem bírják. Éppen azért vettem, hogy a szerviz asztalom fölött jól beállítható és minden szögből elegendő fényt biztosító fényforrásaim legyenek. Most már a hagyományos foglalatba rakott halogén izzók adják a szükséges fényt, nincs kecmec.
(#37073) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Szept 2, 2014
Készül a terepasztal megvilágítása.
A fotókon csak a próba kedvéért összeállított szerkezet látható. A mellékelt fotókat egy fénycső működése mellett készítettem, ezen kívül még 5 darab lesz.

DSCN1203.JPG

DSCN1204.JPG

DSCN1206.JPG
 
(#37716) BaTTka hozzászólása Válasz Szept 22, 2014
Én is csináltam egy kis fotó sarkot magamnak. Most már csak egy izmosabb gép kellene

1.2.JPG

1.3 felső vi...jpg

1.5.JPG
 
(#37722) Frankye válasza BaTTka hozzászólására (#37716) Válasz Szept 23, 2014
Ennél izmosabb gép?! Mit akarsz láttatni: a levelek erezetét?
(#37723) etwg válasza Frankye hozzászólására (#37722) Válasz Szept 23, 2014
Biztos a levéltetüt, hogy tudjuk mikor kell permetezni....
(#37746) masTTertape válasza BaTTka hozzászólására (#37716) Válasz Szept 23, 2014
A jobb képek nem az izmosabb gépen múlnak.
Állvány, fények (lásd bttb előadás) és hosszú záridő, magas blende.
Ha művészkedni akarsz, akkor variálhatod ezeket az értékeket. Pl. teljesen nyitott blendével nagyon szépen be tudod ejteni homályba a hátteret. Ma divat is ráadásul.
(#37866) BaTTka válasza masTTertape hozzászólására (#37746) Válasz Szept 27, 2014
Rosszul fejeztem ki magamat Nem is annyira a pixelek hiányoznak, sokkal inkább egy rendesebb optika.
(#37868) masTTertape válasza BaTTka hozzászólására (#37866) Válasz Szept 27, 2014
Ebben van igazság.
Lapozás       2/2
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
22:25:16
  Jelenleg 18 fő olvassa az oldalt
Hirdetés