Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Automatikus vonatindítás
Automatikus vonatindítás
Témaindító: Zeusz, idő: Júl 4, 2010
Témakörök:

Lapozás   1/1
(#326) Zeusz hozzászólása Válasz Júl 4, 2010
Üdv!

A hobbielektronikán akartam megnyitni a problémámnak a kérdést, amikor nagy örömmel láttam, hogy új olldal van, ami ezzel foglalkozik! Gratulálok!

A feladat, amit meg akarok oldani, a következő: Van egy kétvágányos állomásom. Azt akarom, hogy amint az egyik vágányra vonat érkezett be, elengedje a másikat. De az pedig álljon meg.
Magyarul felváltva engedik el egymást, és állnak az állomáson amíg be nem érkezik a következő.

Ezt hogy tudom megoldani? Mivel mozdonyaim egyik ismerősömnél voltak, ott futottak, ő tett rá mágneseket. Vagyis reed relés megoldás szóba jöhet.
Ezt hogy lehet megoldani? Relékkel?

köszi mindenkinek a segítséget!
(#329) Topi válasza Zeusz hozzászólására (#326) Válasz Júl 4, 2010
Ezt bistabil relékkel könnyen meg lehet oldani. Négy Reed kontaktus kell hozzá. És a két sínhez kapcsolódó bistabil relé vezérlő kontaktusait kell csak megcserélni. Azaz egyik oldali húzza be a másik oldalit.
Ez megfelelő lenne? Rajzolok akkor hozzá rajzot ha gondolod.
(#330) balatonperes válasza Zeusz hozzászólására (#326) Válasz Júl 4, 2010
Üdv.
Először is a készítőknek: Gratulálok az oldalhoz!Sok sikert,kitartás hozzá.

'Zeusznak': amennyiben ezt komolyan gondolod, akkor egy 'fél-automatikus' vezérlésre lenne szükséged.

Egy régi 'Ezermester' újságban,ha jól emlékszem van ilyen, de,hogy mikori, azt nem tudom.

Bővebben: Link

Itt egy 'öreg barátom' oldala, aki az asztalán ilyen vezérlést használ. A weboldalon keresztül meg tudod keresni. Segíteni fog.
Majd írok neki,hogy figyeljen!

Üdv.
(#331) Zeusz válasza Topi hozzászólására (#329) Válasz Júl 4, 2010
Az milyen az a "bistabil relé"?
(#332) Topi válasza Zeusz hozzászólására (#331) Válasz Júl 4, 2010
Két tekercse van. Egyik tekercsre adott áram az egyik irányba váltja, és az áram megszűnésével itt is marad. Másik irányba pedig egy másik tekercs kapcsolja.
(#333) Zeusz válasza Topi hozzászólására (#332) Válasz Júl 4, 2010
Így már értem... Nagyjából el tudom képzelni akkor hogy működik. Már lerajzoltam papírra.
(#336) MUKI hozzászólása Válasz Júl 4, 2010
Én kicst primitívebben gondolnék megoldást igaz abba is van reed relé és jó pár relé!
(#337) Zeusz válasza MUKI hozzászólására (#336) Válasz Júl 4, 2010
Ehhez amit én kigondoltam, két ilyen relé kell csak, és maguk a reed relék.
Te mire gondolsz?
(#338) MUKI válasza Zeusz hozzászólására (#337) Válasz Júl 4, 2010
Hajduk
Az sokkal bonyolultabb!

Abban van 2 reed és vagy 6db 3 érintés relé no meg betáp!
A tied szerintem egyszerűbb és jobb!
(#380) városi szökőkút hozzászólása Válasz Júl 4, 2010

Üdvözlet a kérdezőnek.

Létezik ilyen automatikus vonat indítás.A vágányok száma bár mennyi lehet.Én több mint 15 éve használok ilyen vezérlést vala mikor a 60-as évek végén még a fekete-fehér
ezer mesterben jelent meg egy leírás a PIKÓ rendszerű vágány ki egészítőkkel és csúszó mágneses relékel.
Először a leírás szerint készítettem el úgy ,hogy a jelfogókat magam gyártottam le.Mivel meg felelő bronz lemezt nem tudtam beszerezni Így az elvet felhasználva telefon jelfogókkal készítettem el.EZ a rendszer nem csak a beérkező és ki induló vonatokat vezérli ha nem a bejárati és kijárati váltókat és fény jelzőket is vezérli.
Ha komolyan érdeklődöl e vezérlés felől írjál igyekszem a teljes vezérlést leírni.
Különbem ez év szeptember 17-18-19-n lesz Hatvanban vasútmodell kiállítás ahol működés közben az én rendszerem látható lesz.
U.i. A reed kapcsolók ennek de a többi rendszernek is csak egy kicsi de, fontos tartozéka.
(#414) városi szökőkút hozzászólása Válasz Júl 5, 2010
Kedves kérdező!

Tegnap írtam erre a témára egy általam használt és bevált
rendszerről. Ma aztán úgy döntöttem miután az eddigi
válaszokat többször elolvastam hogy konkrét megoldást
ajánlok .remélem érthető lesz amit küldök, de ha szüksége akkor segítek B.A.

Automatikus ...doc

img266.jpg
 
(#415) Zeusz válasza városi szökőkút hozzászólására (#414) Válasz Júl 5, 2010
Aztaa!

Hálásan köszönöm, álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen részletes segítséget kapok!

Ez úriemberre vall! Profi!

Köszönöm!
Bár csak én is tudnék valamiben segíteni.
(#583) hodbond válasza városi szökőkút hozzászólására (#414) Válasz Júl 9, 2010
Szia!

a reed relét le lehet cserélni mikrokapcsolóra? Elméletben ugye mindkettő ugyanazt a feladatot végzni.
(#585) Little válasza hodbond hozzászólására (#583) Válasz Júl 9, 2010
Ugyan nem nekem szolt a kerdes, de szerintem azert van a reed megoldas, hogy ne legyen fizikai kapcsolat a vonatok es a kapcsolo kozott.
(#586) hodbond válasza Little hozzászólására (#585) Válasz Júl 9, 2010
Igen, csak ha nem muszály nem szeretnék mágnest rakni a gépekbe, és talán a mikrokapcsoló tovább tarttja zárva az áramkört, ami például tolatásnál nem egy utolsó szempont.
(#588) városi szökőkút válasza hodbond hozzászólására (#586) Válasz Júl 9, 2010
A kérdésre ,hogy lehet e a reed kapcsolót mikrokapcsolóval
helyettesíteni a válaszom ebben az esetben NEM mert az automatikus rendszer meg szűnik.
(#589) városi szökőkút válasza városi szökőkút hozzászólására (#588) Válasz Júl 9, 2010
A reed kapcsolók helyet más meg oldást kell találni.
Pl. a vágány mellé telepített érintkező vagy
a vágányból kikel vágni egy15-20 mm szakaszt és ezt
kell kapcsolóként használni.A mikor a vonat első fémkereke
érinti a ki vágott szakaszt zárja az áramkört.
Mind két esetben a tápegység "0" pontját rákel kapcsolni
arra a sín szálra ahol a kimetszést végeztük.
Lehet még fotó cellás vezérlés de ez már komolyabb téma.
És nem utolsó sorban már kapható a precíziós mozgást érzékelő elektronikák.
(#591) Abs válasza városi szökőkút hozzászólására (#589) Válasz Júl 10, 2010
(#592) városi szökőkút válasza Abs hozzászólására (#591) Válasz Júl 10, 2010
Köszönöm a helyesbítést nem jutott eszembe sem a pontos megnevezés/reflexiós/vevő ,sem a cég web címe.
(#593) hodbond válasza városi szökőkút hozzászólására (#592) Válasz Júl 10, 2010
köszönöm a felvilágosítást!
Lapozás   1/1
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
11:43:15
  Jelenleg 2 fő olvassa az oldalt
Hirdetés