Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Hangdekóderes mozdonyok
Hangdekóderes mozdonyok
Témaindító: Lokomotive, idő: Aug 21, 2013
Témakörök:

Lapozás   1/14    
(#21349) Lokomotive hozzászólása Válasz Aug 21, 2013
Ebben a témabán ki lehet beszélni mindenféle hangdekóderes mozdonyt
(#21350) Lokomotive hozzászólása Válasz Aug 21, 2013
Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek ezt a két videót, amiket most készítettem két hangos mozdonyomról:

-Roco v200:
http://www.youtube.com/watch?v=bRqLoSHJCGQ

-Roco E94:
http://www.youtube.com/watch?v=p0tzxhkR3gA

Köszönöm

Üdv Lokomotive
(#21361) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Aug 21, 2013
Sziasztok!
Roco Szergejembe szeretnék 28mm-es hangszórót ültetni!
Az átmérőjével nincs gáz,de magasságban alig van hely benne!
A gyári műanyag hangszórótartó doboz magasságban nem fér el,ezért barkácsolni kellene egy dobozt hozzá !
Az lenne a legjobb ha lehetne venni valami hozzá valót ,de nem találtam,ezért elkezdtem csinálni egyet !
Még nem az igazi ,kicsit elmérhettem a dolgot mert,
magasságban még mindig nem fér el a kasznitető kúpossága miatt!
Ha még 2,5mm-t leveszek belőle akkor jónak kell lennie!
Mit szóltok hozzá?Valakinek tapasztalata?
Kíváncsi lennék,hogy egy Szergejbe való gyári doboz,hogy néz ki,mert nem találtam képet róla.
Jó modellezést!

201308214666...jpg

201308214667...jpg

201308214671.jpg
 
(#21363) Lokomotive válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21361) Válasz Aug 21, 2013
Szia!
Nagyon jó lett a doboz amit készítettél, szerintem ha a magasságából még le szedel egy kicsit akkor tökéletes lesz. Nekem van egy gyári hangos m62-esem, gyorsan csináltam róla pár képet, egyébként nagyon hasonlít a tiedhez a gyári:

P8110005.JPG

P8110006.JPG

P8110008.JPG
 
(#21364) Fordítókorongos válasza Lokomotive hozzászólására (#21363) Válasz Aug 21, 2013
Szia!
Köszönöm a gyors reakciót!
A te dobozod is belóg középen a kardántengely felé?
Mert a képeiden nem látszik.
Milyen széles a felső perem?
Mert én úgy számoltam,hogy 6,5mm már elfér,de ha meg tudnád nézni nekem az nagyon jó lenne!
Egyébként tetszenek a mozdonyaid!
Főleg a krokót irigylem!
Végül egy videó az én kedvenc SzergejemrőlM62 230
(#21365) Lokomotive válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21364) Válasz Aug 21, 2013
Szia!
Igen az én dobozom is belóg a kardántengely felé, de a képen látszik, hogy az aljának a kialakítása ilyen háromszög alakú. A flső perem 6mm-es a vékonyabb résznél, a vastagabb résznél pedig 11,5mm:
Mindez látható az alábi képeken:

Köszönöm, nekem is tetszik a te videód , nagyon szép hangja van a szergejnek


P8110012.JPG

P8110013.JPG

P8110015.JPG
 
(#21367) Fordítókorongos válasza Lokomotive hozzászólására (#21365) Válasz Aug 21, 2013
Hát igen...így még a rögzítése is meg van oldva,és hátul teljesen leül,hogy nagyobb legyen a térfogata!
Egy ilyen sokkal jobb lenne nekem is!
Milyen dekóderhez adták? ESU vagy ez már az új Zimo?
Köszönöm a segítséget!
Így már elsőre készre tudom csinálni!
Jó modellezést!
(#21369) Lokomotive válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21367) Válasz Aug 21, 2013
Ez gyárilag ugyan abba a Roco szergelybe volt benne ami a videódon van csak annak a hangos változatába. Az én mozdonyomba ESU hangdekóder van és ahhoz adták gyárilag ezt a dobozt, már benne volt a mozdonyba.

Nagyon szívesen

Köszönöm, neked is jó modellezést
(#21370) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21361) Válasz Aug 21, 2013
A régebbi ROCO M62-ben ESU LokSound3.5 van, gyárilag23mm-es hangszóróval. Ma már nem a világ teteje, 100Ohmos impedanciával dolgozik, ez meghatározza azt is, hogy mit lehet elvárni tőle. Ével óta lekőrözték a céget, csak LokSound V4-gyel ébredtek fel, csak kicsit későn.

Az új kiadású ROCO M62-esekben már Zimo MX640-es sorozatú dekóderek vannak, ezek már 4Ohm-osak, és a hangszórójuk is meglepően kicsi, mégis akkorát szólnak, mint a nagyágyú. (Nem beszélve arról, hogy az ESU "Szergej" hangjának köze sincs a valósághoz!)

Szóval: attól, hogy egy nagyobb átmérőjű hangszórót teszel be a modellbe, azzal nem mész sokra, mert a meghajtó teljesítményed a dekóderbe épített hangvégfok IC miatt - ami ráadásul 100Ohm-os beállításban üzemel - nem változik meg. Ráadásul ennek a nagyobb hangszórónak nagyobb "levegő udvar" is kell(ene) hátul, vagyis mélyebbre kéne vinned, amit nem tudsz megcsinálni. El kell vékonyítani a "vödröt", ezzel viszont hazavágod a hangszóró akusztikai teljesítményét. Vagyis sok munka árán oda jutsz majd, ahonnan elindultál.
(#21379) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21370) Válasz Aug 21, 2013
Szia!
Most egy 23mm-es,4Ohmos hangszóró van benne!
A probléma az volt,hogy hosszú kürtnél időnként betorzított a hangszóró,rövid kürtnél,motorhangoknál nem!
Gondoltam kipróbálok nagyobb hangszórókat!
A 28-as még belefér,ezért abból próbálnék ki egy 4 és egy8Ohmosat,hogy azokhoz mit szól!
Másik problémám az M41-es!
Abban elférne egy 23mm-es,csak ki kellene marni a helyét!
A gond az,hogy az alsó műanyag keretet nem tudom levenni a súlyról,mert félek,ha egyszer levettem,akkor már nem tudom rendesen visszatenni!
A súlyon át van vezetve egy műanyag csap(ami az engusz is volt) és a túloldalán el van olvasztva a vége!
Azért ciki,mert egy anyagból van az alvázzal!
Remélem van valami tuti megoldásod rá,mert én félve kezelem az ügyet!
Tisztelettel:korongos

201308214676.jpg
 
(#21380) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21379) Válasz Aug 21, 2013
Na lassan!
Milyen dekóder van a Szergejben?

M41: igen van rá megoldásom, úgy hívják, hogy Tran SL51-4D/S. Kétféle Csörgő hang közül lehet választani a műhelyben, a "frissen" kipofozott M41 2177, és a régi M41 2106 hangjával lehet kérni a dekódert. Simán beleesik mindenféle húkusz-pókusz nélkül Fuggerth M41-be, lagalábbis abba, amilyen Neked is van.
(#21383) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21380) Válasz Aug 21, 2013
Ez egy új dekóder,még nem kapható,de a gyártója szerint 4 és 8 Ohmos hangszórók is jók hozzá!
Bemutatáskor egy 4 Ohmos 28mm-es hangszóróval próbáltuk!
Az M41-hez mekkora hangszórót használsz ami elférne benne?
Úgy tudom,hogy a 652-es dugó fölé már nem sokkal mehet
magasságban!Egy 23mm-es doboza pedig 10mm magas!
Ezért akartam besüllyeszteni!
A reflektoros világításpanelod már kapható külön is?Mert érdekelne egy szett!
(#21384) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21383) Válasz Aug 21, 2013
Jaaa!

Nem hiszem, hogy ezen a hangszóró mérete segítene.

Ha a Szergej kürtnél torz a hang, annak látatlanban ezen okait tudom feltételezni:
- valahol szelel a hangszóró, vagyis nem zár tökéletesen a hangszóró mögötti vödör, jellemzően a hangszóró szélénél jön ki a fals hang.
- túl erős a kürt hang, és a túlzott elektromos teljesítmény miatt a hangszóró lengőtekercse a koppanáson túl is igykszik kitérni.
- eleve torz a felvett kürt hang (nagyon könnyű elszúrni a felvételt).

A Tran dekóder hangszórója egy kis kocka, simán elfér az M41-ben, faragás nélkül. Csak mondjuk ahhoz kell egy-két szempontot figyelembe venni, de ez minden dekóderhez igaz:
- az M41 DCC előkészített verziójába a Fuggerth ugyanazt az elektoromos panelt szereli, mint a V43-ba. Ez csak azért baj, mert az M41 tetjén nincs egy belül üres doboz, mint a V43-én, és nehezen fér el pár dekóder csatlakozója. Konkrétan sehogy, mert pár tized milliméter hiányzik, hogy rendesen visszamenjen a kaszni. Ergo: ide nehéz bármit is betenni.
- le kell sűlyeszeteni a NEM652 csatlakozót a NYÁK lemez szintjére, és akkor nem lesz baj, mert van hely a tető felé.
- nem feltétlen szükséges két ménkű nagy elkót használni a LED világítás szűrésére, így itt is lehet helyet nyerni. A műhelyben hangosra épült M41-kben a komplett saját átszerelő készletemmel dolgozik együtt a Tran dekóder. A súlyba besűlyesztett helyre kerül a dekóder, a másik oldalra pedig a hangszóró. Marni, reszelni nem kell. Amúgy sem szerencsés a modell tömegét csökkenteni. 15*11*8mm.

(A műhely kapacitása egyelőre nagyon le van kötve, külön M41 világítást talán szeptemberben tudok majd adni, a következő szériából.)
(#21390) Lokomotive válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21370) Válasz Aug 22, 2013
Hát igen....Már volt szerencsém Zimo hangdekóderrel szerelt M62-esel is találkoznom és annak aztán tényleg nagyon szép hangja volt , nekem most ESU LokSound 3.5
-ös van a M62-esem be és az tényleg nem valami jó, de nekem egyelőre megfelel.

Amúgy Roco DB BR 181-es be van hangod, mert lehet, hogy majd kellene nekem?

Üdv Lokomotive


loco-elec-br...jpg
 
(#21393) csíkosháTTú válasza Lokomotive hozzászólására (#21390) Válasz Aug 22, 2013
Szia!
Van.
(#21519) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21384) Válasz Aug 24, 2013
Sziasztok!

A Fuggerth M41-es mozdonyom hangosításával haladtam egy keveset!
A súlyból nem faragtam le egy grammot sem, és a NEM652-es aljzatot is lesüllyesztettem a kardánalagútba,CsíkosháTTú mesterünk tanácsait betartva!
Most a panel legmagasabb pontja a 2db. zavarszűrő tekercs lett!
Így már remélhetőleg a mozdonykaszni is visszaül rendesen a helyére,már nem lesz útban a dekóder dugója!
A mozdonysúly egyik végére a dekóder kerül,a másik oldali besüllyesztett részre a négyzet alakú hangszóró lesz beültetve.
Így sikerült összehozni,nézzétek:

201308244687.jpg

201308244688.jpg

201308244690.jpg
 
(#21533) Fordítókorongos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21519) Válasz Aug 25, 2013
Működik a dolog!
A kaszni rendesen visszatehető a helyére,már nincs útban a dekóder dugója!
Még hangdekóderem nincs hozzá,de egy sima dekóderrel leteszteltem.
A felső fényszórót külön kapcsolhatóvá tettem,azzal később a 3 reflektor Ledet szeretném kapcsolni a sima előremeneti 3 Leden felül.
Lassú menete szuper,a fuggerth-es hajtás "előnyei" csak
középsebesség felett bontakoznak ki,azzal nem kívánok foglalkozni,olyan amilyen!
Itt egy videó a működésről:M41 digipanel
Jó modellezést!
(#21546) dccvillanyos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21383) Válasz Aug 25, 2013
Üdv!
Csíkos második tippje közelít a megoldáshoz. Ebben a dekóderben még analóg végfok IC dolgozik (TS4990), ami 1,2W-ot tud 8 ohm-on 1% torzítással. A hangminták szerkesztésekor igyekeztem úgy beállítani a jelszinteket, hogy azok legnagyobb hangerőn tényleg a max. teljesítményt hozzák ki a végfokból, a fenti feltételekkel. A 4 ohm-os hangszóró ennek az erősítőnek határeset, a disszipációja is majdnem a duplája! Ajánlatos a hangerőt lejjebb állítani, vagy 8 ohmos hangszóróra cserélni (nekem is az van és nem torzít). Vagy esetleg két 4 ohmos hangszóró sorbakötve?
Szerintem nem titok milyen dekóderről van szó, ez a DigiTools protó hangdekódere, az első darabja még 2010-ben készült.

IMG_3016.JPG
 
(#21551) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21533) Válasz Aug 25, 2013
A hangbol nem hallani semmit.

(#21552) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#21551) Válasz Aug 25, 2013
Szia! A Csörgőnek még nincs hangja,mint ahogy írtam is: hangdekóderem nincs hozzá,ezért egy sima dekóderrel próbáltam ki a panelt! Hangja csak a fentebb bemutatott M62 230-nak van,ami a te futópadodon lett megjáratva!
(#21553) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21552) Válasz Aug 25, 2013
Ja ugy, akkor nem szoltam semmit.
(#21562) Fordítókorongos válasza dccvillanyos hozzászólására (#21546) Válasz Aug 25, 2013
Szia!
Idézet:
„ A 4 ohm-os hangszóró ennek az erősítőnek határeset, a disszipációja is majdnem a duplája! Ajánlatos a hangerőt lejjebb állítani, vagy 8 ohmos hangszóróra cserélni (nekem is az van és nem torzít).”
Na ezt nem tudtam!
Annyit tudtam,hogy 4 és 8 Ohmos hangszórókkal is működik!Mivel a 4Ohmos nagyobbat szól ezért meg sem fordult a fejemben,hogy 8Ohmosat vegyek!
Azóta már kipróbáltam egy 50mm-es 8Ohmos 1Wattossal is!
Na azzal hatalmasat szólt,és egyáltalán nem torzított!
Csak szívás, hogy nem fér bele a Szergejbe!
Az mondjuk érdekes dolog volt,hogy a 4Ohmossal sem mindig torzított,csak ha folyamatosan nyomtam neki a kürtöt,a menethangoknál nem torzított picit sem!
Próbálok hozzá egy 8Ohmosat beszerezni,de jelenleg sehol sem találtam!
További eredményes modellvasúti elektronika gyártást,
és fejlesztésükhöz kitartást kívánok!
Köszönettel:korongos
(#21595) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21519) Válasz Aug 27, 2013
(#21606) HOTotya válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21595) Válasz Aug 27, 2013
Én nem mertem írni neki,mert ...... ott van a kis előkészítő panelod ami mellé szinte minden elférne.......... még a hangszóró is..(talán)
(#21608) csíkosháTTú válasza HOTotya hozzászólására (#21606) Válasz Aug 27, 2013
Csak az nem ideális a Fuggerth M41-be.
(#21616) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#21606) Válasz Aug 27, 2013
Sziasztok!
Én ezt egy pénztakarékos megoldásnak szántam!
A CsíkosháTTú által felvetett NEM652-es dugóproblémát akartam megoldani vele!
Mindenem volt hozzá és rövid idő alatt össze lehetett rakni!
A lényeg,hogy teljesen ingyenes volt!
Működik rendesen,semmilyen magasságbeli problémám nem volt vele.
Könnyedén elfér a dekóder és a 15X11X8mm-es hangszóró is biztosan el fog férni benne!
(#21620) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21616) Válasz Aug 27, 2013
Elnézést,hogy bele....de én azt hallottam,hogy te ennél ügyesebb srác vagy ...(Lacitól) Én arra gondolok,hogy ez egy "demó" alkotás és hamarosan egy korrekten kinéző "alkotással " lepsz minket meg....Azért ,mert belül van és nem látni attól még szabad szépet "alkotnod"... A másik meg,hogy az István paneljét használtam minden mozdonyba ahol nem volt hely a csatinak ott direktbe forrasztottam(bár ez sokaknak nem tetszik,mert ha tönkre megy esetleg a dekóder könnyebb cserélni???) Szerintem az a dekóder nem megy olyan gyorsan tönkre........Sőt,ha volt csatid akkor,ha elhajlítod a tüskéket akkor is elfért volna......Bocsi csak......egy öreg észrevétele....
-----Nekem azt mondták az "öreg szakik" hogy ha egyszer elkezdesz valamit akkor azt csináld is meg rendesen-----
(#21624) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#21620) Válasz Aug 27, 2013
Igazad van!
Lehetett volna szebbet is csinálni,de úgy éreztem,hogy ez a dolog nem ér többet, le kell süllyeszteni a dugót minél egyszerűbben és kész!
Elsőre a Fuggerth panelt akartam átalakítani,de szétesett a nyáklap, a csatlakozó kiforrasztása közben.
Eleinte gondoltam rá,hogy vas-kloriddal kéne maratni,mert van otthon,de akkor nagyon sokáig tartana megrajzolni,megfesteni,és utána maratni.
Van egy másik fapados módszerem is nyáklapokra: berajzolás után fúrógépbe fogott kis fúróval az asztalon tologatva a nyáklapot, megcsinálom a szigeteléseket és utána fúrom ki az alkatrészek furatait.
Ezzel a vonalzó melletti karcolásos technikával szoktam megcsinálni a kocsivilágításaimat és a fordítókorong dekóderfoglalatát is így csináltam.
Elég durva mi?
Ebből is láthatod,hogy ehhez, egyáltalán nem értek!
Nem szégyenlem,ez van.
Csináltam én is közvetlen dekóder beforrasztást, egy gőzösömnél, mikor nem volt semmi hely,a dekóder is csak úgy fért el ,hogy belemartam a súlyba.
Azóta sem volt problémám vele,de ha ki akarnám venni ,akkor csak kiforrasztom és kész! Nem sokkal több meló mint kihúzni a dugót.
Szerintem Csíkos M41 panelja egyáltalán nem alap,
még csak nem is házilag készült,
az egy nyáküzemben gyártatott profi munka!
Azért a kardánalagútba süllyesztett dekóder aljzat jó ötlet volt?
Üdv.:korongos
(#21625) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21624) Válasz Aug 27, 2013
Figyelj! Én ezt nem cseszegetésnek írtam....spontán jött,hogy nem szép a panel tudsz ennél jobbat is!
Idézet:
„Lehetett volna szebbet is csinálni,de úgy éreztem,hogy ez a dolog nem ér többet, le kell süllyeszteni a dugót minél egyszerűbben és kész!”
Ilyet nem szabad leírnod...még akkor se,ha magadnak csináltad
Idézet:
„Elég durva mi?
Ebből is láthatod,hogy ehhez, egyáltalán nem értek!
Nem szégyenlem,ez van.”
igen durva ezért kiadom az új feledatot!! Holnapra(na jó péntekre) adok ídőt és csinálsz egy új szebb panelt különben a sarokba állítalak Nyákot készíthetsz a vasalós módszerrel,de azt gondolom ismered...
(#21628) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#21625) Válasz Aug 27, 2013
Nem ismerem a vasalós módszert(nincs is vasalóm),de kíváncsi vagyok rá!
Tudom,hogy nem csesztetésnek írtad,gondolom csak csípte a szemed, nem tetszett.
Mivel,hogy ilyen szépen kértél,elgondolkozom a dolgon,de hogy Péééntekreee...na az kicsit sem biztos!
És a csatlakozó marad a kardánalagútban(mert az nagyon tetszik)!
Idézet:
„...Sőt,ha volt csatid akkor,ha elhajlítod a tüskéket akkor is elfért volna....”
Na ezt sem értem!Mert elég törékeny az a vékony kis láb!
Itt a csatim képe:

201308274695.jpg
 
(#21629) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21628) Válasz Aug 27, 2013
Na kérem közeledik az álláspontunk....
A vasalós módszert megtalálod a neten,de én most meg nem tudom találni.. A csatiból meg létezik hajlított lábú is (nekem van ezért is írtam) Ja és a kardános felé jó a csati eltüntetés.. Látod most a kukoricát megúsztad Ne vedd komolyan csak hülyülök...
(#21630) HOTotya válasza HOTotya hozzászólására (#21629) Válasz Aug 27, 2013
(#21631) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21628) Válasz Aug 27, 2013
Szia,

a vasalásos módszer, hogy ne keresgéld, én így csináltam.
Veszel műnyomó papírt, kb 150g-ost, majd rányomtatsz lézer nyomtatóval egy NYÁK rajzot, amit pl áramkör szerkesztőben ki tudsz szerkeszteni.
A kép tükörkép lesz a vasalás után erre figyelj!
Majd fogod a vasalót, szűz NYÁK-ot és a rajzolatot ráteszed a panelre, nyomtatvánnyal a lemez felé és elkezded vasalni. Én a vasalómat maximumon járatom, és kb 10 perc alatt rátapad a műnyomó papírról a festék a rézre.
Előtte természetesen a réz felületet elő kell készíteni, tisztítani ,zsírtalanítani.

Vasalás kész, hagyod kihűni az összevasalt cuccot.
Vizet engedsz egy edénybe, beleteszed és vársz, amíg jól fel nem ázik a papír, aztán egy kis körömkefélés.
Készen vagy a tisztítással, mehet a sósav+hiperolos fürdőbe.
Kb mindennel együtt fél óra és kész a panel.

Üdv
Zsolti
(#21635) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21624) Válasz Aug 27, 2013
Viszont ha az egészet fordítva teszed be és alulra kerülnek a dolgok a panelen, senki meg nem mondja, hogy készült!
(#21639) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#21629) Válasz Aug 27, 2013
Közben megnéztem a kis előkészítő panelt!
Szép és kicsi,de hiányoltam egy dolgot: hol az Aux1-es funkciókimenet ?
Mert úgy láttam,hogy nincs rajta!
Mivel kapcsolod a reflektort,hogy teszel a kazánba tűzeffektet, vagy a vezérállásba világítást?Sehogy!
Akkor már annak is tuningolni kellene a zöld kivezetését,és még ára is van!
Az enyém csúnya,de van rajta!

Az M41-hez való az szuper,de túl drága!
üdv.:korongos
(#21640) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21624) Válasz Aug 27, 2013
Idézet:
„Szerintem Csíkos M41 panelja egyáltalán nem alap,
még csak nem is házilag készült,
az egy nyáküzemben gyártatott profi munka!”

Azért az első változata nem ilyen volt ám! Azt idehaza én fotóztam Positiv20-szal, illetve nem is ezzel, hanem a Wolf fotólakkal. Csak egy bizonyos darabszám felett már inkább elküldöm a .gbr fájlokat a NYÁK-üzemnek. Egyébként, ha valaki könnyen és gyorsan szeretne áramköröket tervezni, az keressen rá a "Sprint layout5" szavakra.
(#21641) HOTotya válasza zsolesz74 hozzászólására (#21635) Válasz Aug 27, 2013
Na most föladtuk szegény Fordítókorongosnak a labdát!! Szid is engem,mert "beszóltam"....
(#21644) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21639) Válasz Aug 27, 2013
Idézet:
„Az M41-hez való az szuper,de túl drága!”

Mihez képest?
Egy alappanel, amin szükség esetén függetlenül kapcsolhatóvá lehet tenni a zárfényeket az AUX1 és AUX2 funkciókkal? Meg még ehhez két 0,2mm "vastag" világítás panelke, rajta fényszórónként 1-1 fehér SMD LED, meg még 1-1 piros lámpánként a zárófényeknek? vagyis 3.500Ft-ért nem egyetlen NYÁK lap, hanem egy komplett készlet a Fuggerth M41-be? Ráadásul úgy, hogy a modellen fúrni-faragni-reszelni nem is kell semmit, csak a fényvezető prizmákat kell kicsit megbütykölni?
Lehet, elfogadom, hogy drága. Csak mindenki úgy osztja be az idejét, ahogy akarja
(#21651) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21644) Válasz Aug 27, 2013
Világítás panelok is vannak hozzá?!
Úgy visszavonom az árára tett kijelentésemet!

Én csak azért tartottam túl drágának,mert már a hangdekóder sem olcsó, még a panel is hozzájön,
számoljatok!
És mindezt egy Fuggerth mozdonyba!
Nem biztos,hogy van értelme, gondoltam,hogy a nem túl szép és jó gyári mozdonyt fel lehetne dobni vele és akkor még tetszene is.

Zsolti érthetően leírta a vasalós módszert köszönet érte!
De sajnos részemről több sebből vérzik a dolog:
Nincs vasalóm,nincs nyomtatóm(ezeket tudnék kérni) és a szerkesztő programokról nem tudok semmit!
Annyit még elárulok:
Idén január-február tájékán örököltem ezt a gépet amivel írok nektek,előtte nem volt saját gépem és nem is hiányzott,mert nem tudtam hogy ez milyen jó dolog tud lenni,egyszerűen nem érdekelt.
Ha valamiért kellett akkor a barátnőmet kértem meg,hogy segítsen.
Most meg sokszor előfordul,hogy hajnalig nézelődöm olvasgatok,utána meg alig bírok felkelni és dolgozni menni.
Na mindegy!
Jó modellezést nektek!
(#21652) zsolesz74 hozzászólása Válasz Aug 27, 2013
Árpi,
Teljesen jó a tesztpanel amit csináltál! Funkcionális és működik, ha meg sokat kell ilyet gyártani ráérsz gondolkodni mi legyen.
Totya meg úgyis mindig szívja a vérünket! De így szeretjük!
(#21657) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21651) Válasz Aug 27, 2013
Nézd, én, mint műhely, akkor kerülök képbe, amikor egy modellező elakad valamiben.

Na nézzük az elejét!
Ugye adva van egy M41-es, olyan, amilyen. Ebbe kéne belefaragni egy hangdekódert (pontosabban kombi dekódert!*). A mozdony értéke legyen 15.000Ft, de a dekóder is lesz legalább 20.000Ft hangszóróval, ha jól tévedek. Ugyan Zsolték 18.000-re próbálják tartani az árszintet, remélem sikerül is majd nekik. (Nézve a mai Ft/Euro árfolyamot azért nem vagyok optimista...). A kettő együtt 35ezer. Na ehhez képest, nem mindegy, hogy mennyi kell még rá. A műhelyem átszerelő készletével ennek 10%-a, és ekkor lesz valami pofája is belül a dolognak. Vagyis tartunk 38500Ft-nál.
Ha ebből lespóroljuk ezt a bizonyos 3500-at, és nekilátunk NYÁK-ot gyártani, akkor is lesznek költségek, ha nem számolom a munkaidőt, akkor is! Ugye maga a lemez, ha PnP transfer fólia helyett műnyomó papírt használunk akkor a papír, a festék a nyomtatóból, ha PnP fóliát, akkor a fólia, ha fotózunk, akkor a fotólakk, meg a vegyszerei, ha kézzel rajzoljuk, akkor a NYÁK-filc, vagy valami saválló vacak, stb, stb. Kb. ott leszünk így is. Igaz, a munka, az alkotás öröme ekkor a NYÁK gyártással kevesebb lesz. És most jön még egy érv: nem érdemel meg egy méregdrága dekóder valami kis elegánsabb körítést?

Ezzel véletlenül sem akartam, leszólni a munkádat! Sőt, örülök, hogy öszehoztad úgy, hogy nem kötöttél el semmit! Menni fog ez, csak kérdés, hogy érdemes-e mindig újra feltalálni a spanyol viaszt?

A NEM652mini panelkémről: eredetileg ez egy 0e méretű C50-modellhez készült. Csak nagyon össze kellett nyomni a méretét, tartalék funkciókra meg eleve nincs is szükség eredetileg. Csakúgy, mint azokban a H0 modellekben, amikhez ideálisnak bizonyult eddig is. (Jelenleg nincs, a készletem kifogyott, szeptember végére lesz belőle újra gyártatva.) Vagyis elve nem is számoltam a zöld, és a lila vezetékkel. Az M41-nél már más volt a helyzet, csakúgy, mint az M40-nél. Utóbbiról kép alább. Jól látható az "F2" felirat, ide kell forrasztani a dekóder lila vezetékét, hogy legyen tolatófénye a modellnek. A dekóder aljzat 3. lába meg eleve be van kötve (ez az AUX1, vagyis a zöld vezeték), ez kapcsolja a plusz LED-ket a lámpákban, ha a "vezér" reflektort kapcsol.

*: idehaza hangdekódernek hívjuk azokat a dekódereket, amik vezetik is a mozdonyt, meg hangot is adnak. De vigyázat, külhonban ugyanez alatt azokat a kiegészítő modulokat értik, amik nem vezetik a modellt, csak hangot adnak! Ilyen pl. a Tran GE75, vagy kerti vasakba a GE80. Amit mi értünk hangdekóder alatt, azt kint kombidekódernek híjvák, ilyenek pl. a Tran SL76, SL51-4D, ESU LokSound, Zimo MX640 sorozat, vagy a DigiTools is.

IMG_0613.jpg
 
(#21659) csíkosháTTú válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21657) Válasz Aug 27, 2013
Megtaláltam, az első változat fényképét. Én sem úgy szüleTTem ám, hogy a könyökből tervezek/gyártatok profi NYÁK-okat!

m41_panel.jpg
 
(#21661) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21657) Válasz Aug 28, 2013
Igaz!
A dekóder megérdemli az elegánsabb körítést!
Most,hogy kiderült, az előkészítő panelod tartalmazza a két reflektoros világításpanelt,már nem is mondható drágának!
Inkább azt mondanám,de csak halkannehogy Totya meghallja) szerintem ez a modell nem érdemli meg!
Ezzel a kidolgozottsággal,és főleg ezzel a hajtással,
futással, nem !
Ha egy 20éves Roco-ba menne,akkor nem tartanám luxusnak!
Én szeretem időnként megjáratni a modelleket,figyelni futásukat, a mozdonyvezető funkcióval gyorsulást-lassulást nézni, jó érzéssel tölt el figyelésük,sokat tudok gyönyörködni bennük!
Sajnos a Csörgő nagyon kilóg a sorból, röviden és finoman:
nagyon nem szép a futása!
Ezért gondoltam,hogy házilag megoldom a dolgot.

Nagyon jól sikerült az M40-es panelod,gratulálok hozzá!
Azért elég sarkos a különbség a proto típus és az új M40 panelja között ,gondolom évtizedes lehet a különbség köztük.
üdv.:korongos
(#21662) piltdownman válasza csíkosháTTú hozzászólására (#21657) Válasz Aug 28, 2013
Az ESU LocProgrammer-rel le lehet a hangfile-okból választani a headert, hogy az egy hang editorba (Goldwave,Audacity ) berántható legyen?
(#21677) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21661) Válasz Aug 28, 2013
A Manfrotto állványom az iTT van ugyan, már csak a kamerámat kell elhoznom a műhelybe. Majd csinálok egy videót az általam forgalmazott M41-ről.
Ez itt kerül összeszerelésre a műhelyben, a festett kaszni, meg a váz Fuggerth-től jön, a forgóvázak is, csak ki van kötve, hogy nekem ki rakja össze, az elektronikát azt én gyártom bele, a dekódere PLUX12-es Tran (DCX51-P12), a rézmaratott csecse-becséket meg jakoa barátom készíti. Csendben van, nem reszel, nem darál, nem ugrál a síneken, nyugodtan oda lehet tenni egy neves modellgyár terméke mellé. Ezt el lehet követni a régebbi Fugghert M41-kel is, csak anyagtól függően 4-7.000Ft a munkadíj.

Nem a hajtás konstrukciójával van a baj, hanem az összeszerelés, meg a meghajtás elemeinek a gyártási fegyelmével. Régen, a Renault 12 egy elég jó kis kocsi volt, francia létére megbízható és kényelmes. Aztán egyszer csak Dacia 1310TLX lett belőle.
(#21679) csíkosháTTú válasza piltdownman hozzászólására (#21662) Válasz Aug 28, 2013
Ha olyan számítógéped van, ami a saját rendszerhangjait is fel tudja venni, akkor igen. Vagyis felvételkor be kell állítani a virtuális keverőn, hogy ez a hang legyen rögzítve, elindítani a GW-t felvételre, és megnyomni a hangfájl lejátszást az ESU programján. (Célszerű a képernyőt ilyenkor megoszatni, egyik felén az ESU, a másikon a hangszerkesztő.)
Csak úgy simán nem tudod az ESU csomagból a .wav fájlokat kiszedni.
(#21891) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21628) Válasz Szept 1, 2013
Letelt az időd......... Nem látjuk a kész panelt...
(#21908) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#21891) Válasz Szept 1, 2013
Még nem lettem kész vele!
Holnap megfestem és maratom,de ne gondolj semmi extra dologra!
Másképp húztam a vonalakat és kész!
Az egyik végre kitolt aljzattal nehéz szebbet csinálni!
Talán beforrasztani,majd könnyebb lesz egy kicsikét!
De az is lehet,hogy nem sikerül megfesteni,és akkor semmi nem lesz belőle!
Viszont tegnap este kipróbáltam valami mást!
Majd figyeld a váltós rovatot!
Egyébként az idő nem számít,mert már van egy tuti panelem!
(#21930) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#21908) Válasz Szept 1, 2013
Idő az van legalábbis a modellezésre(hez) előbb utóbb csak sikerül az a szép új panel..
(#21942) zilahi hozzászólása Válasz Szept 1, 2013
Sziasztok!

Én gyorsan csak végigfutottam a témán, de én ha ajánlhatok valamit az a train hangdekóder beszerelése amit mi is a csíkosműhelyre bíztunk.
Teljesen meg vagyung vele elégedve.
Egyrészt a dekóder is és a hangszóró is nagyon kicsi.
Másrészt akkora hangja va, hogy a ESU elbújhat mellette.
Lehet más másképp látja, de nagyból lehet kicsit csinálni, de kicsiből nagyot nem!!!(mármint hangerőből)
Szinte minekünk ilyen csipp van mindem mozdonyba, de nincs bajunk velük.
Lapozás   1/14    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
17:37:52
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés