Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       27/434    
(#11369) DZolTTán válasza TTomi hozzászólására (#11367) Válasz Dec 8, 2012
Evergreen profilok náluk is vannak, csak most valamiért épp nem megy az oldal:
http://www.rocket-modell.hu/
(#11370) masTTertape válasza etwg hozzászólására (#11363) Válasz Dec 8, 2012
Jaj szegényeket ne terheld az SPDIF-fel!
Simán optikai audió kábelként vehető a boltokban.
A belső átmérő max. 1 mm, ezért TT-ben a legideálisabb a fényszórók modernizálásához.
Ha valaki van annyira ügyes, hogy meg tudja rajzolni a mozdony orrába való panelt smd alkatrészeknek, akkor a "fénykábellel" pont a ledektől viheti a fényt a kasztnin kialakított furathoz. Szerencsés esetben még maszkolni sem kell, mert ha jó a fizikai kontakt, akkor nem szór a led.
0603-as smd a legjobb a célra, főleg ha melegfehér színű.
(#11371) masTTertape válasza bcs szgab hozzászólására (#11364) Válasz Dec 8, 2012
Azért nem üvegszál, mert ripityomra törne, ha hajlítjuk.
Szerintem valami plexi, vagy acril alapú, húzott szál az.
(#11372) bcs szgab válasza masTTertape hozzászólására (#11371) Válasz Dec 8, 2012
Hát az is lehet, nem tudom pontosan miből van, fényvezetőszál ez az egy a biztos
(#11374) csíkosháTTú hozzászólása Válasz Dec 8, 2012
Breaking news!

Az imént kaptam e-mailt a gyárból, sajnos nem a legjobb azoknak, akik Thyrow-ból várnak hajtást, vagy modelleket!

A pmt karácsony előtt már nem szállít, a leadott megrendeléseket januártól teljesítik!

Sajnos ez van

csíkos
(#11375) TTomi válasza bcs szgab hozzászólására (#11368) Válasz Dec 8, 2012
Köszönöm!
Az evergreen-profilokra gondoltam.
(#11376) TTomi válasza DZolTTán hozzászólására (#11369) Válasz Dec 8, 2012
Köszi
(#11378) etwg válasza masTTertape hozzászólására (#11371) Válasz Dec 8, 2012
Az üvegszál sem törik annyira (föleg ha vékony).

Az egész világ be van hálozva nagy vékony üvegszálakkal.
Majdnem derékszögbe lehet hajlitani mielött eltörik....

De az tény, hogy a csillagos égbolthoz az ocskább de vastagabb polikarbonát szálakat használják.....
(#11382) Frankye válasza bcs szgab hozzászólására (#11364) Válasz Dec 9, 2012
Hálás köszönetem! A címet privátban küldöm.
(#11384) bcs szgab válasza Frankye hozzászólására (#11382) Válasz Dec 9, 2012
Köszi, a napokban postára adom. Üdv
(#11385) Frankye válasza bcs szgab hozzászólására (#11384) Válasz Dec 9, 2012
Én köszönöm!
(#11392) jenicel válasza HarciSün hozzászólására (#11331) Válasz Dec 10, 2012
Használaton kívüli kocsikat tárolhatsz az újdonsült negyedik vágányon is. De szerintem érdemes odaépíteni előre (irányítópult mellé) egy 5. és akár egy 6. csonka vágányt. Ezek a jobb oldali kitérőkörzethez csatlakozhatnának. Így aztán végképp sok tárolóvágány lesz, és az állomáson is jobban lehet tolatni a negyedik vágány segítségével.
Ugyanakkor kicsit elgondolkodtató, hogy a tárolt vagonok minden esetben kitakarják az állomás forgalmát. De talán ez nem olyan nagy probléma.
(#11394) BR95 válasza jenicel hozzászólására (#11392) Válasz Dec 10, 2012
Szerintem sokkal izgalmasabb, ha a vagonok nem csonkán vannak tárolva, hanem körüljárhatóak, így egy random kiválasztással igen komoly tolatóforgalmat lehet generálni. Csonkán legyen a javításra félrerakott vagon, vagy a segélyszerelvény/munkavonat. Szerintem.

Józsi
(#11395) HarciSün válasza jenicel hozzászólására (#11392) Válasz Dec 10, 2012
Háát, ma megrendeltük az új ágyat - ágyneműtartós 160x200 - úgyhogy megvárom míg megérkezik aztán lehet megint méricskélni... A "koncepció" biztos, hogy ilyesmi lesz!
(#11396) masTTertape hozzászólása Válasz Dec 11, 2012
NDK témához: lakóház-pár
és
DB vasúthoz remek kezdőszett karácsonyra:Tillig 01405
(#11408) teaház hozzászólása Válasz Dec 11, 2012
SzervuszTTok!
Elkészült ,hu.....
Pár kép.

IMG_1064.JPG

IMG_1066.JPG

IMG_1071.JPG
 
(#11409) teaház hozzászólása Válasz Dec 11, 2012
Még kép.

IMG_1069.JPG

IMG_1072.JPG

IMG_1073.JPG
 
(#11415) róbertke válasza teaház hozzászólására (#11409) Válasz Dec 12, 2012
Boldog Születésnapot !!
(#11420) maTTato hozzászólása Válasz Dec 13, 2012
Sziasztok!

Ugye jól gondolom, hogy a következő tali a világvége után januárban várható a túlélőknek?
(#11421) teaház válasza róbertke hozzászólására (#11415) Válasz Dec 13, 2012
Köszönöm (53 )
(#11422) Lezlinilzen válasza maTTato hozzászólására (#11420) Válasz Dec 13, 2012
A világvége érdeklődés hiányában elmarad.

Ha mégsem, akkor nálam lehet venni olyan gyufát, amelyik sötétben is meggyullad. Speciális. Csak 1000,-/ doboz.
A rajta található "Tesco gazdaságos" felirat ne tévesszen meg senkit.
(#11424) hoTTo válasza maTTato hozzászólására (#11420) Válasz Dec 13, 2012
Következő tali ma lesz. Nem?
(#11425) maTTato válasza hoTTo hozzászólására (#11424) Válasz Dec 13, 2012
Idézet:
„Következő tali ma lesz. Nem?”
De!
Mint kiderült, kb. tíz napja már meg lett hirdetve... Csak valahogy elsiklottam felette
(#11426) HarciSün hozzászólása Válasz Dec 13, 2012
Már megint én, és ha én akkor a terveim...

Az ágyunk immár darabokban ugyan (lapra szerelve jött) de a lakásban van, ezért méretet vettem róla és ezredszerre is átterveztem a leendő pályát...

Most már tényleg rányomnám a "végleges" pecsétet, hogy el lehessen kezdeni a faanyag beszerzését és a váz építését, úgyhogy kérem idejében szóljatok ha valami ordas hibát készülnék elkövetni...

Köszönöm!

egész.JPG

Vágányzat.JPG

váz-méretekk...jpg
 
(#11427) hoTTo válasza HarciSün hozzászólására (#11426) Válasz Dec 13, 2012
Idézet:
„Az ágyunk immár darabokban ugyan (lapra szerelve jött) de a lakásban van, ezért méretet vettem róla és ezredszerre is átterveztem a leendő pályát...”

Ahelyett, hogy összeraktad volna

Nekem tetszik a terv. Az íves hidat gondold át, gyárit nem fogsz kapni, ha jól tévesztek. Persze ha elkészíted magadnak, az más...
(#11428) HarciSün válasza hoTTo hozzászólására (#11427) Válasz Dec 13, 2012
Idézet:

Ahelyett, hogy összeraktad volna ”

Jóvanna - azt mondták, hogy át kell vennie a lakás hőjét úgyhogy nem rakhattam egyből össze. Majd ma ha hazaérek nekiesem... Egyébként is úgy lett választva az ágy, hogy be is férjen a szobába, stabil is legyen és még a pálya is alá férjen. Nem feltétlenül ez a sorrend volt a lényeg

Az íves híd nekem sem tetszik igazán de ahogy korábban mások is írták a tónak kell valami ami táplálja is a vizét - a merevítők miatt meg csak oda fér el... (pedig tényleg szép lenne egy fém dobozhíd)

Szerintetek ennyi merevítés elég? (5 cm vastag fenyő lenne a merevítő keret, és 8mm rétegelt bükkel lenne bevonva) Jó ez így?
(#11430) hoTTo válasza HarciSün hozzászólására (#11428) Válasz Dec 13, 2012
Én (is) javasoltam a tóhoz a befolyót.
Közben TTomasz felhívta a figyelmem, hogy van TT-s íves híd, Auhagenék gyártják. Auhagen íves TT hídja, klikk ide.
(#11433) etwg válasza HarciSün hozzászólására (#11426) Válasz Dec 13, 2012
Van valami oka annak, hogy egy ilyen teknöt akarsz oda épiteni?
Egy vadregényesebb szebb lenne, de még szebb lenne, ha egy folyót vezetné a job felsö sarokból (ahol most a hid van) a bal also sarokig. Egy sereg érdekes részletet adna ki.
Hidakat, akár vizesést is (az alagut felett) vagy aquaduktot - szoval lehetne egy ilyen vizzel sok minden kezdeni a teknön kivül....
(#11434) masTTertape hozzászólása Válasz Dec 13, 2012
Gyönyörűség!

m44_hf_01.jpg
 
(#11435) gaTTeros válasza masTTertape hozzászólására (#11434) Válasz Dec 13, 2012
Tényleg igy van! Fantasztikus!
Kicsit többet hol lehet megtudni róla?
(#11436) tt73 válasza masTTertape hozzászólására (#11434) Válasz Dec 14, 2012
(#11437) HarciSün válasza etwg hozzászólására (#11433) Válasz Dec 14, 2012
etwg: a teknő és az őt tápláló folyó alapja be lenne süllyesztve a merevítőlécek közé - egy hosszú patakot hogyan tudnék végigvinni a merevítők között? És az alagúton keresztbe?

masTTertape:
Ez valóban gyönyörűűű! Ki csinálja, hol lehet feliratkozni?
(#11439) maTTato hozzászólása Válasz Dec 14, 2012
Sziasztok!
Megtekinthetők a decemberi tali képei Bővebben: ITT
A "gyönyörűség" alkotója is felbukkan a képeken. Vajon ki Ő?
(#11440) etwg válasza HarciSün hozzászólására (#11437) Válasz Dec 14, 2012
Nem tudom miböl fogod majd a terepet épiteni, de hacsak nem akarsz valodi folyo vizet használni, minden más megoldható akár papirból is. Szoval az ne legyen akadály.

DSC07329.JPG
 
(#11441) masTTertape válasza gaTTeros hozzászólására (#11435) Válasz Dec 14, 2012
Hamarosan a szokott helyen.
(#11442) HarciSün válasza etwg hozzászólására (#11440) Válasz Dec 14, 2012
Nem, nem valódi folyóvizet akarok használni, inkább amolyan modelles szilárdra kötő "művizet" (még nem tudom, hogy hogyan, de több helyen láttam már és ahogyan olvastam itt a fórumon más is használta már)

A gond az, hogyha a patakon keresztben végigmegy egy léc, mint valami gát az eléggé lerontja a képet. A tó/patak medre a földszinten lenne, a merevítőlécek aljával egy szinten.
(#11443) BR95 válasza HarciSün hozzászólására (#11442) Válasz Dec 14, 2012
És ha kikönnyíted a léceket a megfelelő helyen? Nem is kell teljes mélységben, ha a lécek fölött kiszélesíted a medret, ott lehet a patak/folyó sekélyebb mint egy gázlónál. Hascsak nem akarsz rá hajókat is tenni...

Józsi
(#11444) etwg válasza HarciSün hozzászólására (#11442) Válasz Dec 14, 2012
Mar BR95-ös koléga is irta, kivághatsz egy kicsit a lécböl. De van sok más megoldás is (némelyik csaloka). Megemeled a talajt 1-2 cm-rel (az én patakom is mindössze 1,5-2cm mély). A sin pályát amugy is meg kell emelni (a lécek fölött) igy csak a talajt kell ahhoz "ducolni".
Söt, ha patak helyett csatornát tervezel, azon elvileg bárhol elöfordulhat gát, vizátemelö szerkezet (pumpaház), amivel az utban levö lecet is el lehet "tüntetni"....

Szoval én meggondolnám, de legalábbis nem csinálnák ilyen teknöszerü tavat - ha már nem akarod a patakot végighuzni az asztalon.
(#11445) csíkosháTTú válasza HarciSün hozzászólására (#11426) Válasz Dec 14, 2012
Egyetértve etwg barátommal, a következőket tanácsolnám:

Azt a "magaslati fürdőkádat" nem építeném meg, mert:
- kissé valószerűtlen az a tervezett domborzati viszonyok között pont ott egy tó kialakulhatna.
- sokkal szebb, valósághűbb lenne, ha egy kisebb patak, vagy folyó folyna egy innen nézve szép kanyarulattal, és két vasúti híd menne át felette. Egy ott, ahol most is van, egy meg ott, ahol amúgyis van egy bal/jobb ív a két vágányban, közötte az egyenes szakasz alatt. (Igazából azt a kjétvágányos állomást én elhangynám, és egy sima megállóhelyet tennék oda.)
(#11446) BR95 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#11445) Válasz Dec 14, 2012
Az csak azért nem lenne jó, mert a kolléga oda egy strandot álmodott, már az első rajzon is. Tehát legfeljebb egy kifolyása lehetne az általad megjelölt helyen.

Józsi
(#11447) etwg válasza BR95 hozzászólására (#11446) Válasz Dec 14, 2012
Ha ilyen tervei vannak (valahogy elfutottam e megjegyzés felett), akkor nem szoltam semmit. Legyen ott egy aguapark, habár manapság már azokat is inkább szbálytalanabb formákban épitik. Lehet vizisi park stb. Ugy elfogadható vagy esetleg egy soderbánya. Mindenképpen ki kell valamit hozzá találni, hogy indokolt legyen a helye és a formája.

(#11449) róbertke válasza etwg hozzászólására (#11447) Válasz Dec 14, 2012
Tengerszem??
(#11450) etwg válasza róbertke hozzászólására (#11449) Válasz Dec 15, 2012
Ezzel nem lenne gond, de a tengeszem sohasem teknöalaku, egyenes partokkal. A természetes vizek partjai mindig girbe-görbék, hiszen a viz kitölti a terep egyenetlenségeit.
Abban a pillanatban, amikor egyenes a part (stb.) már emberi kéz munkája van a dologban és azt illik hihetövé tenni még a modellen is (föleg ott, a valoságban ritkán jut az ilyesmi az eszünkbe - hiszen nem igen látjuk igy az egész vizet).
Egy tengerszem partjait a kutya sem fogja kiegyengetni.

Itt van topiktársunk tava..

BL670.jpg
 
(#11451) HarciSün válasza etwg hozzászólására (#11450) Válasz Dec 15, 2012
Na akkor szedjük ketté a problémát:

Ha csak a szögletes formával van a gond az még építés közben változhat mert "feltölteni" fel lehet girbe-gurbán a partot vagy akár szigetet is lehet kialakítani vagy bármi. A teknő azt a helyet jelöli ahol a rétegelt lemez nem felülről lenne a merevítő bordákra rátéve hanem az aljára, tehát a "maximális terület ahova víz kerülhet" jele.

Az, hogy tó vagy folyó az a másik kérdés - valóban mutatós lenne ha valahol balról is lenne befolyása a víznek, akár nagyobb vízszinttel és a végén egy gáton át jutna a tóba. Aztán, hogy a végén strand vagy horgásztó, vagy bármi más lesz belőle az szerintem majd akkor derül ki ha odaérek, de valóban eredetileg egy strandot képzeltem oda.

Ja, és félig off: össze van rakva az ágy! Nagyon jót aludtam a leendő pályám felett
(#11452) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Dec 15, 2012
Itt van topiktársunk tava..

Ami a bánya egykori víztározója, ülepítője akart lenni, manapság már csak a talaj-és esővíz gyűlik benne össze.
Például egy régi, felhagyott kőfejtő helyén alakították ki víztározónak. Tehát mesterséges, így is készült.
Amúgy meg ronda lett. Én sem értek a modellvíz készítéséhez, de ahogyan nézem a Faller sem...
(#11453) BR95 válasza HarciSün hozzászólására (#11426) Válasz Dec 15, 2012
Csak, hogy kötözködjek, de azt is csupa jószándékból!

Az állomás (alulról számolva) 1. és 2. vágányát közelebb tolnám egymáshoz, a 3. és 4. közé több hely kellene egy peronnak és az állomásépület az egyes mellé kellene kerüljön.

A középrészen a két vágányt közelebb tenném egymáshoz, így ott egy párhuzamos ellenforgalom jönne létre.

Felül pedig... Kell az a megelőzővágány? Ilyen hosszan?

Józsi
(#11454) reszelozsir válasza HarciSün hozzászólására (#11451) Válasz Dec 15, 2012
Csak, hogy biztassalak A tó egy karsztforrásból táplálkozik alulról, ezért simán jó, hogy csak kifolyása van.
A patak fölé könnyedén csinálhatsz a nagyobb fajta gyufából hidat.
Én a tavat először bele sem terveztem, de a lánykám a Temofeszten kiszúrt egyet, és azóta szeretne, így utólag találtam neki helyet. Mondjuk a mostanában olvasott művizes tapasztalatok alapján nem tudom milyen lesz... A lényeg, hogy nagy vonalakban találd ki, hogy hol legyen, aztán a formája olyan lesz, amilyen akkor éppen az eszedbe jut
(#11455) csíkosháTTú válasza HarciSün hozzászólására (#11451) Válasz Dec 15, 2012
Csendben, és halkan kérdezném meg, hogy egy hegyoldal közepén látott-e már valaki tavat?
(A kolontári 10-es tározó nem ér!)
(#11456) HarciSün válasza BR95 hozzászólására (#11453) Válasz Dec 15, 2012
BR95: Kötöszködj csak! (egyébként is köszönöm mindenkinek aki hozzászól!)

A hosszú kikerülővágányra szükség van - tudom, hogy szebb lenne egy hegy gyomrában de így egyszerűbb... Kell egy kis állomás "ahova megy a vonat" és megvárja a keresztet, hogy ne jöjjön egyből vissza az állomásra...

Próbaképp átrajzoltam: ilyesmire gondoltál? Viszont az állomásépületet kívülre nem lenne hova tenni, az csak a kihúzó és az átmenő vágányok közé fér - tehát akkor peron az 1.es (felső átmenő) és a 2.-3. közé mehet.

Az ellenirányú kétvágányú résszel meg csak az a baj, hogy a vonat egyszer helytelenben megy rajta mindenképp (bár ez nem gond)

Reszelőzsír: a teknőn belül lenne valahol a tó - aztán majd a többi jön amikor épp azt csinálom, de a besüllyesztett helyét eleve be akarom tenni az asztalba.

Csíkos: milyen hegyoldalban? Körben már vége az asztalnak az csak az ágy belső oldalfala (illetve oda csukódik az ágyrács)

ágy-alja 7-2.JPG
 
(#11457) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#11455) Válasz Dec 15, 2012
Krátertó?
Lapozás       27/434    
Frissek
  2024. Márc, 29. Pé
6:51:46
  Jelenleg 6 fő olvassa az oldalt
Hirdetés