Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Modell közvilágítás
Modell közvilágítás
Témaindító: kzolt, idő: Jan 24, 2011
Témakörök:

Lapozás       2/3    
(#5025) Tapti válasza Antal Miklós hozzászólására (#5024) Válasz Feb 9, 2011
Műanyag szálban gondolkodtam, de az utcai lámpák LEDesek lesznek darabonként. Viszont mivel az elektronikában nem vagyok jártas az áram forrás tekintetében majd ha meg lesz a pontos mennyiség, biztosan fogok segítséget kérni.
Még a pultos visszajelzőt sem kezdtem el, nem jutottam odáig. Még sok a terep munka, nincsenek meg az épületek, stb.!
(#5026) Antal Miklós válasza Tapti hozzászólására (#5025) Válasz Feb 10, 2011
Müanyag szálat az tudok neked adni, abból van kb 2méterem. Üveg alapúból 0,6mm is kb 50cm.
Jó terepépitést, követem a példádat.
(#5030) Tapti válasza Antal Miklós hozzászólására (#5026) Válasz Feb 10, 2011
Igazán köszönöm, de egyenlőre nem élnék a felajánlásoddal. Egyrészt még messze van a világítás rendezése, másrészt anyagiak miatt lassítanom kell, harmadrészt lassan jön a jó idő és akkor jön vele az rc-modell mánia, megyek hajózni, készülök a versenyekre.
(#5032) Tapti válasza Tapti hozzászólására (#4985) Válasz Feb 10, 2011
Igaz a kép minősége háááttth....

De már festve, feketén.Lámpa
(#5033) kzolt válasza Tapti hozzászólására (#5022) Válasz Feb 10, 2011
Elkészült az első lámpa: injekciós tű+smd led+plexi test.
A festésen még javítani kell, és talán hosszabb tű sem ártana, bár ez már járda mellé, parkba elmegy, úttest mellé kicsit alacsony.

P1080255.JPG

P1080271.JPG

P1080280.JPG
 
(#5034) Tapti válasza kzolt hozzászólására (#5033) Válasz Feb 10, 2011
Baba! Milyen tűt, vezetéket használtál? (méretekre lennék kíváncsi! )
Ezek szerint te is csináltál hajlítót?
(#5035) Antal Miklós válasza kzolt hozzászólására (#5033) Válasz Feb 10, 2011
Szuper. Ha csak egy vezetéket füznél a tű belsejébe? A másik ér a tű teste lehetne.
A tű-t és minden rozsdamentest forrasztani > rozsdaoldóval lehet.
Használd mind forrasztóvizet. > foszforsav és maradék nélkül elpárolog a páka hőjétől.

(#5036) kzolt válasza Tapti hozzászólására (#5034) Válasz Feb 10, 2011
Sziasztok!

A tű egy injekciós tű 1,27mm külső átmérővel 0,8 belsővel. ebbe simán belefért két szál lakkozott rézhuzal (tekercshuzal) 0,35-ös átmérővel. Beleférne három is, ezért nem akartam bajlódni a rozsdamentes tű forrasztásával, meg így a ledet is könnyebb a két vezetékre forrasztani.(1-es kép). A hajlítás egyenlőre két laposfogóval történt gázláng fölött úgy, hogy a tűbe befűztem egy 0,7 es vasdrótot. Kicsit nehéz volt kicibálni hajlítás után, de sikerült. Ha elkezdem a sorozatgyártást akkor persze kitalálok valamilyen hajlítót, hogy egyformára sikerüljenek. A képen pedig maga a lámpatest látható 3mm-es plexiből kialakítva. 2,5-ös fúróval hosszirányú zsákfurat fúrva, ebbe toltam bele a ledet az oszloppal együtt és Uverapid 5-tel tömören beragasztottam (kiöntöttem).

test.JPG
 
(#5037) Tapti válasza kzolt hozzászólására (#5036) Válasz Feb 10, 2011
Holnap megyek tűt venni!
(#5038) kzolt válasza Tapti hozzászólására (#5037) Válasz Feb 10, 2011
Hajrá!!!
(#5039) nagy hoho hozzászólása Válasz Feb 10, 2011
Találtam egy oldalt ahol számtalan kandeláber fénykép és és műszaki rajz található.
Schreder Tungsram.hu
(#5040) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (#5039) Válasz Feb 11, 2011
(#5043) nagy hoho válasza Frankye hozzászólására (#5040) Válasz Feb 11, 2011
Én is így szerettem volna de nem tudtam.
Valószinűleg a kezembe akadt a világ legkisebb ledje, legalább is úgy éreztem míg ráforrasztottam a két drót. A fénysorompóban fog dolgozni.

led 001.jpg

led 002.jpg

led 003.jpg
 
(#9342) kzolt hozzászólása Válasz Okt 8, 2012
Sziasztok!

Ez ugyan nem közvilágítás, de lámpával kapcsolatos. Csatolom a filmet a majdnem kész fénysorompóról N-es méretben.

1.JPG

1.wmv
 
(#9362) crista.neuralis hozzászólása Válasz Okt 8, 2012
Sziasztok.
Gratulälok mindenkinek a maga ältal gyärtott közvillägitäshoz. Egy olyasmi kérdesem lenne, hogy optikai szälat hol lehet olcson venni (mindegy, hogy müanyag,vagy üveg)
Szeretnem kerdezni toväbbä tisztelt kzolt Urtol, hogy miböl, milyen technikäval csinälta a vasuti atkelö oszlopät
Elöre is köszönöm a välaszokat.
U.i.: bocsi a helyesiräsert, de nemet nyelvü gepen irtam nem otthonrol.
(#9365) etwg válasza crista.neuralis hozzászólására (#9362) Válasz Okt 8, 2012
Optikai szált bármelyik szerelötöl kapsz akár ingyen is, csak éppenséggel az üveg és nem sok mindenre használható (tul vékony, igy nagyon pontosan kell eltalálni a fényforrás helyét.).

Müanyag szálakat bolhapiacokon, kinai piacon kapsz. Gyakran árulnak világito virágcsokrokat, stb. amikben egy csomo jo szál van (és még olcso is - egy ilyen világito izé többnyire évekre elég).

Ha speciálisat akarsz, akkor jobb elektronikai boltokban árulnak SPDIF kábelt (vagy csak optikai kábelnek hivják), amivel erösitöt/DVD lejátszót/Beltérit lehet összekötni. Ezeknek van csatlakozo a végükön és általában müanyag szálat rejt a fekete kábel.
(#9394) Antal Miklós válasza crista.neuralis hozzászólására (#9362) Válasz Okt 8, 2012
Szia, optikai hirközlésben használatos optikai szálat (0,8mm átmérő) rövid darabokban 30-40cm tudok Neked adni. Irj.
(#9396) kzolt válasza crista.neuralis hozzászólására (#9362) Válasz Okt 8, 2012
Szia!

A jelző oszlopát injekciós tűből csináltam, a csatolt képen jobban látszik.

tű.JPG
 
(#9428) Frankye válasza kzolt hozzászólására (#9342) Válasz Okt 9, 2012
Jó lett, bár a felvételen jobb oldalra/ról közlekedve kicsit rövidebb(nek tűnik?) a nyitás-zárás, mint a bal oldalon. Lehet, hogy csak tévképzet, de így tűnik.
Amúgy a kivitel profi!
(#9450) kzolt válasza Frankye hozzászólására (#9428) Válasz Okt 9, 2012
Lehet, hogy a fényképezőgép lencséje torzítja el egy kicsit, de a távolságokat kimértem. Köszi az elismerést!
(#9474) Frankye válasza kzolt hozzászólására (#9450) Válasz Okt 9, 2012
Ebben az esetben nem szóltam, azt is halkan.
(#9483) kzolt hozzászólása Válasz Okt 9, 2012
Elkészültem egy sorozattal, az injekciós tű végére még alul rátoltam vastagítás miatt a fültisztító pálcika rúdját (csövét).

P1100961.JPG

P1100965.JPG

P1100967.JPG
 
(#9493) TTomi válasza kzolt hozzászólására (#9483) Válasz Okt 9, 2012
Ez nekem nagyon tetszik!!!
Kérünk egy világítós képet is!
(#9536) kzolt válasza TTomi hozzászólására (#9493) Válasz Okt 10, 2012
Tessék.
Nem a legjobb képek, kicsit nagy a fénye, de ezt könnyű orvosolni.

P1100969.JPG

P1100970.JPG

P1100971.JPG
 
(#9556) Frankye válasza kzolt hozzászólására (#9536) Válasz Okt 11, 2012
Ezek baromi jók!
Elismerésem.
(#9570) cs.csaby válasza kzolt hozzászólására (#9536) Válasz Okt 11, 2012
Nekem is nagyon tetszik! Gratula!
(#9573) kzolt hozzászólása Válasz Okt 11, 2012
Köszi!
(#9574) TTomi válasza kzolt hozzászólására (#9536) Válasz Okt 11, 2012
Nagyon király!
Köszi a "fényes" képeket.
(#10016) BR01TT hozzászólása Válasz Okt 24, 2012
Hali !
Nem tudtam el dönteni , hova soroljam ezeket a dolgokat.
De minek utána ez is világítás, igaz nem köz hanem ház.
Hát ide rakom.
Valamikor tavaly vettem a "tatombak" mestertől ház világítás kapcsolgató elektronikát.
Igaz ő panelházon demonstrálta a működést.
Nálam csak pár házból álló város részt fog működtetni. Ki se fogom használni a szerkezet kapacitását.
Tulajdon kép 15 szoba az amibe kapcsolgatva lesz a villany.
De még csak most jutottam odáig hogy a házakból ki lógnak a drótok.
Ami a képen van az a fele építmény + a elektronika.
Na majd a sok drótot,meg a kütyüt kell össze hoznom.

TT ház vill....jpg

TT Ház vill....jpg
 
(#10057) Frankye válasza BR01TT hozzászólására (#10016) Válasz Okt 25, 2012
Ha készen lesz, egy videót tégy fel légy szíves róla! Érdekel a dolog.
(#10059) BR01TT válasza Frankye hozzászólására (#10057) Válasz Okt 25, 2012
Ok.
Igaz csak a fényképezőgéppel tudok bizonyos szintű videót. De meg lesz.
(#10075) BR01TT válasza Frankye hozzászólására (#10057) Válasz Okt 25, 2012
Hali !

Meg is van, de még próba üzem. A minőség (kép) olyan -amilyen .Bocs.
1.15 és 0.57 nél kapcsoltam fel a villanyt, hogy ne csak a tök sötét legyen.
Ezt a tempót a rajta lévő potikkal majd csökkenteni kell. Itt a filmen demonstratív jelleggel jó.

Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#10119) Frankye válasza BR01TT hozzászólására (#10075) Válasz Okt 27, 2012
Köszönöm a videokat!
(A linkeket átalakítottam kattintóssá, utólagos engedelmeddel.)
Az első video vége felé lettem figyelmes a bal oldalon felül valamiféle "fényeffektre", amiről előbb azt hittem, hogy lángol a háttérben valami. Csak később (visszanézve) értettem meg, hogy mi az.
Viszont a jobb oldalon, a ház ablakánál, ha bekapcsolódik a világítás, valami "szellem" mászkál felfelé. (Lehet, hogy csak a felvételben van valami visszatükröződés... Mindenesetre érdekes.)
Jól láttam, hogy a második filmen, az épülő tetőszerkezetű házban (jobb szélen) is van világítás? Ez mintha nem lenne életszerű... Vagy tévedek?
(#10121) etwg válasza Frankye hozzászólására (#10119) Válasz Okt 27, 2012
Frankye

nem lehetne ama linkeket valhogyan jobban láthatóva tenni? Nagyon nehéz az oldalakon azonnal rábukkani a linkekre. (lehetnének esetleg más szinüek vagy vastag betükkel jelenhetnének meg).
(#10135) Frankye válasza etwg hozzászólására (#10121) Válasz Okt 27, 2012
Ezen én - sajnos - ugyancsak nem tudok segíteni, legfeljebb annyiban, hogy a beszúrt linket vastag betűsre alakítjátok. Ebben is Topi az egyedüli, aki tenni tud...
(#10141) TTomi válasza Tapti hozzászólására (#5032) Válasz Okt 27, 2012
Szia Tapti!
Megkérdezhetem, hogyan csináltad a lámpatestet?
(#10144) etwg válasza Frankye hozzászólására (#10135) Válasz Okt 27, 2012
Akkor jo volna, ha valaki összeirná, hogy mi mindent kellene változtatni, hogy ha egyszer nekifog, akkor ne maradjon ki (ezek mind aproságok.... )
(#10146) balatonperes hozzászólása Válasz Okt 27, 2012
Több,mint két éve 'szalad' az oldal, de nekünk eszünkbe sem jutott bármin is változtatni.........,minden, csak megszokás kérdése.
És indulásakor a HE 'alapjaira' épült......, arról nem is beszélve, hogy indulás előtt annyit teszteltük, amennyi időnkből erre szakítani tudtunk.......

(tessék szépen hozzászokni,nem annyira nehéz....9
Köszönöm
(#10148) TTomi válasza balatonperes hozzászólására (#10146) Válasz Okt 27, 2012
Tisztelt Mindenki!
Már jó ideje figyelem ezt a TT-s - Moderátor párbeszédözönt.
Én is TT kedvelő vagyok, de lassan kezd unalmassá válni ez a huzavona. Lassan kezdem azt hinni, hogy a TT fanatikusok akarják irányítani az oldalt, pedig őket fogadta be a Hobbivasút, és nem fordítva.
Persze ötleteket lehet adni hogy minél jobb legyen a Hobbivasút oldal, de ezt a témát hagyjuk kifejezetten a "Kérdések és üzenetek a moderátoroknak" című topikra. Javaslatom,addig tartsuk be a szabályokat amíg nem lesz meg a döntés, mert nem erről szeretnék olvasni minden topikban, minden nap.

Tisztelettel: M. Tamás
(#10149) etwg válasza balatonperes hozzászólására (#10146) Válasz Okt 27, 2012
Részben megszokás, részben áttekinthetöség.
A HE-t nemrégen éppen teljesen átirta Topi, valoszinüleg maga látta azokat a bajokat, ami miatt nekifogott. (Szvsz még mindig maradt sok minden javitani való, illetve nem egészen ugy sikerült ahogy sokan szerették volna .
Amit mi kérünk azok nem bonyolult dolgok (összehasonlitva azzal amit önszántából megváltoztatott pl. a HE-n), ezért szolunk elöre, hogy, ha egyszer majd nekifog, ezeket is vegye figyelembe.
(#10150) BR01TT válasza Frankye hozzászólására (#10119) Válasz Okt 27, 2012
Hali!

Jól tetted! Sajna még nem jöttem rá itt hogy tudok ilyesmit csinálni. Mert eddig egyszerű volt az életem , áthúztam és simán rá kattintós lett.

Van itt gond magával a felvétellel is, érdekes dolgokat vesz fel a dígi kamera. Olyanok vannak sokszor amit szabad szemmel nem is látsz.

Nem sikerült minden válasz fal tökéletesen és ezért lehet , hogy vannak átszűrődések. De ez nem is baj, az az éjjeli lámpa fénye.

Épülő ház! Hát legyen itt egy kis történet: A cimborám házát anno építettük vagy tíz éven keresztül. És ahogy a szuterén,vagy pince elkészült , oda be is költöztek, mert egyébként nem volt hol lakni. Évekig így éltek, fölül meg csinálgattuk ahogy volt rá idő és pénz.
Persze a mai világba ez már elképzelhetetlen.

A sor ház bal alsó szobájában, meg az van amire gondolsz. Esti torna nyitott ablaknál, nehogy kevés legyen a levegő.

A háttérbe meg az akvárium sarka az aranyhalakkal, mert még csak az asztal sarkán volt a próba üzem.
Még dolgozni kell a falun mire a helyére kerül.
(#10183) Frankye válasza BR01TT hozzászólására (#10150) Válasz Okt 28, 2012
Csak röviden, mert nem ide tartozik, szorosan:
A link beszúrása nem ördöngösség. A böngésző címsávjában kimásolod a linket tartalmazó sort (CTRL+C), a "http://www.akarmi.vmi"-t, majd a hozzászólás író ablakban, a szövegmező alatti "URL+Név"-re kattintasz. A feljövő kis ablakba beilleszted (CTRL+V), majd OK, utána a feljövő másik kisablakban a "Bővebben: Link"-et - ha akarod - felülírod, és ismét OK. Ennyi az egész, beszúrja a linket "kattintósra.


Amúgy tetszetős lett a világítás!
(#10205) BR01TT válasza Frankye hozzászólására (#10183) Válasz Okt 28, 2012
Ok. Köszönöm!
(#10208) BR01TT válasza Frankye hozzászólására (#10183) Válasz Okt 28, 2012
Azt hiszem siker!
A modellépítés részen gyakoroltam egy kicsit.
Ha van idő érdemes végig nézni , szép darab.
(#11388) BR01TT hozzászólása Válasz Dec 9, 2012
Hali Urak!

Na akkor a helyére került a lakópark a világításával együtt.
A terepen majd még ügyködni kell. Tatombak mester az elektronika gyártója, én csak a gubancot gyártottam alá. (mert drótból van bőven alatta)
Bővebben: Link

Kicsit unalmas végig nézni, de a lámpák kapcsolgatása a lényeg.

Lakópark vil...jpg

Lakópark vil...jpg

Lakópark vil...jpg
 
(#12866) BR01TT hozzászólása Válasz Jan 19, 2013
Hali !

Azt hiszem befejezettnek tekintem a világítási procedúrát.
Ilyen lett, de ilyen teljes lesötétítésben úgy sem vonatozom , gyakorlatilag soha. Ha valaki jön,.........na akkor ilyet is tud az asztal. Ennyi. Világítás a kocsikba nem igen van, egy-két kivételtől eltekintve.

Teljes világ...jpg

Teljes világ...jpg

Teljes világ...jpg
 
(#12867) BR01TT hozzászólása Válasz Jan 19, 2013
Na még három, és kész.

Teljes világ...jpg

Teljes világ...jpg

Teljes világ...jpg
 
(#12869) etwg válasza BR01TT hozzászólására (#12867) Válasz Jan 19, 2013
Egy kicsit túl világosnak tünik az utolsó 2 képen a fütöházak belseje (kékes fény) én inkább sárga LED-et raknék oda, és még tompitanám is.
Amugy nagyon szép!
(#12872) BR01TT válasza etwg hozzászólására (#12869) Válasz Jan 19, 2013
Hali!
Nagyon higganygőz.
Csak volt ahova sárga ledet raktam, az meg valahogy.................nagyon sárga volt. Lehet ezt kéne tompítani valahogy.

Ha nem tök sötétbe van , akkor.....talán? de lehet így is erős?! Na majd még ügyködök rajta valamit.

Teljes világ...jpg
 
(#12873) TTomi válasza BR01TT hozzászólására (#12867) Válasz Jan 19, 2013
Nekem is ez volt a legfőbb gondom a fehér ledekkel, hogy túl reflektor hatásúak. A meleg fehér ledekkel semmi gond ha megfelelő korlátozó ellenállásokat használsz hozzá. Nekem a fehér ledek kékes szín eltüntetésére, a 471-es barna üvegfesték vált be.
Lapozás       2/3    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
23:49:39
  Jelenleg 12 fő olvassa az oldalt
Hirdetés