Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Hangdekóderes mozdonyok
Hangdekóderes mozdonyok
Témaindító: Lokomotive, idő: Aug 21, 2013
Témakörök:

Lapozás       4/14    
(#27881) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Jan 10, 2014
Sziasztok!
Még mindig az M30-as!
Egy dolog már biztos:
A Zimo hangszóró dobozának 4,9mm-es magasságát nem kell rövidebbre venni!
Nem lesz kisebb a térfogata.
Átalakítást kell rajta csinálni itt-ott ,de a doboz térfogata megmaradhat (amúgy is ez a legkisebb),és szerintem ez fontos a hangzás szempontjából.
Valamiért a kedvenc hangulatjeleim nem működnek,
de azért :
Jó modellezést nektek!
(#28017) Fordítókorongos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#27881) Válasz Jan 12, 2014
Sziasztok!
Az M30-as hangosítása nagyon egyszerű feladat,ahhoz képest,hogy milyen kicsi a hely benne.
A Tran dekóder mérete:8,1 X 16,9 X 2,9 (!)
Ez a dekóder simán elfér a gyárilag kialakított helyén.
Átalakítás:
-A Dekódertartó lapka egyik lábát le kell vágni az alvázról ,
úgy ahogy azt már korábban megbeszéltük.
-Magát a dekódertartó lapot is fazonra kellett szabni egy kicsit, ettől még eredeti funkciója megmaradt.
-Végül a hangdobozon is alakítani kellett kívülről,három ponton is,de ez nem érintette a doboz belső térfogatát.
Elsőre ennyi,nézzétek:

Dekódertartó...jpg

Hangdoboz.jpg

Tran SL76D.jpg
 
(#28018) Fordítókorongos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28017) Válasz Jan 12, 2014
A láb a hangszórónak volt útjában.
A lapkát a hangszóró bekötése miatt kellett kikönnyíteni.
A hangdobozt meg azért kellett faragni,hogy szépen felfeküdjön az előkészítő panelen,minél kisebb legyen a magassága.
A dekódert és kábeleit szigetelő szalaggal rögzítettem,
nehogy becsípjem őket a kaszni felrakásakor.
Jó modellezést!

WP_20140110_...jpg
 
(#28035) dccvillanyos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28017) Válasz Jan 12, 2014
Hú! Az a dekóder méret egészen elképesztő!! Ilyenünk tuti nem lesz Kiváncsian várom a végeredményt!
Üdv. Zsolt.
(#28054) Fordítókorongos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28018) Válasz Jan 12, 2014
Sziasztok!
A kaszni szépen visszaült a helyére,nem feszült, úgy tűnt,hogy minden oké,de sajnos itt kezdődött el a szívós része a dolognak!
Próbajárat,elsőre hang nélkül:
Kontaktos lett az áramszedése a mozdonynak!
Gyárilag ez egy érintkező tüskével a panelon és az alatta elhelyezkedő rugózó lemezkével van megoldva,ami a kerékérintkezőből van kialakítva.
Ez menet közben azt eredményezte,hogy villódzott a világítás,funkciókimenet,és pattogott a hangszóró kikapcsolt hang esetén is.
A hangot itt már kipróbáltam,működött,de nem foglalkoztam vele.
A kontakt hibát elhárítottam a kerékérintkező lemez és az előkészítő panel összeforrasztásával.
Egy kis vezetékkel kötöttem össze:




kerékérintke...jpg

kerékérintke...jpg

kerékérinzke...jpg
 
(#28058) DZolTTán válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28054) Válasz Jan 12, 2014
Lehet ezért kattan néha az enyém is, akár be akár ki van kapcsolva a hang?
No majd megnézem...
(#28100) Fordítókorongos válasza DZolTTán hozzászólására (#28058) Válasz Jan 12, 2014
Igen,ezért.
Nekem Csíkos javasolta és igaza volt,mert megszűnt a hibajelenség.
DE azért furcsa egy kicsit,mert nekem eddig még semmilyen dekóder nem csinált ilyet.
Szerintem kicsi lehet a kondi a dekóderen,ha van egyáltalán.
(#28108) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Jan 12, 2014
Sziasztok!
Az érintkezési problémák(lámpavillanások,hangszóró pattogások) eltűntek,de a szívás folytatódott!
Kegyetlen torzan szólt a hangszóró!
Elsőre arra gondoltam,hogy a vezetőállás belseje rezonál,mert gyárilag elég lötyögősen van beletéve,nincs rendesen befeszítve.
Újra szétszedtem,beragasztottam az ablakokat,
vezetőállás belsejét,hogy ne tudjon semmi berezonálni.
Ezek után még mindig torzan szólt.
Próbáltam kaszni nélkül, úgy is nagyon torzan szólt.
Legalább kiderült,hogy a hangszóró.
A doboz rendesen rá volt téve a gyári ragasztójával!
A doboz és a hangszóró között van még egy kb.1mm vastag átlátszó műanyag távtartó,na ott esett szét mikor próbáltam szétszedni.
Ott nem lett volna szabad szétesnie,megörültem,hogy megvan a hiba,összeragasztottam,de még ezek után is torzan szólt!
Próbáltam összeszorítani,úgy is torz volt.
Végül felülről a fémes rész felől is leszigeteltem.
Úgy már nem torzított, viszont alig maradt valami hangja!
Most így állok vele:
Sehogy!

Azért,(hogy valami jót is írjak),elmondom,hogy a mozdonyvezetők Preiser figurák,egy fiatal és egy idősebb őszhajú krapekot ültettem bele, egy fehér 1206-os Led adja a világítást nekik.
Ezt még régebben csináltam,ilyen lett:

M30 1.jpg

M30 2.jpg

M30 3.jpg
 
(#28125) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28108) Válasz Jan 13, 2014
Hangszóró baj, megsérült a membránja, valószínű. Csaerélem, holnaptól vagyok.
(#28183) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#28125) Válasz Jan 13, 2014
Sziasztok!
Amíg várok Csíkos hangszórójára elkezdtem kísérletezni egy másikkal.

ESU 50326:
Egy témában jártas modellezőtársunk próbált lebeszélni róla.
Nincs értelme megvenni,gyengén szól,mondta.
Kicsit bosszankodtam a dolgon,nem árultam el neki,de akkor sajnos már késő volt,mert megvolt.
Mikor elsőre rákerestem,találtam 4 és 8 Ohmosat is belőle,de furcsállottam,hogy ugyanazon a cikkszámon!
Találtam egy bemutató videót is ,meggyőző volt,ezért vettem meg.
Érdekesnek találtam,hogy az ESU csomagolásán
a 4Ohmosnak mondott hangszóró kimérve 8Ohmos volt(!)
Ennek mondjuk örültem,mert akkor nem kell előtét ellenállást sorba kötnöm vele.
A hangszórónak gyárilag öntapadós az alja,hasonlóan mint a zimonál.
Sima felületre ragasztva,nem szól valami nagyot,de dobozzal próbálva,már egészen meggyőző volt!
2mm mély dobozzal próbáltam,a szűkös a hely miatt,magassága így 8mm-lett.
A befoglaló méretei pedig 14x12mm !
Így még elfér simán.
A Zimoval próbáltam összemérni,nem mutatott nagy hangerőkülönbséget,de úgy volna az igazi, ha ugyanolyan dekóder, ugyanolyan hangjával lehetne összehasonlítani.
Valószínűleg egy mélyebb dobozzal még jobban szólna,majd kipróbálom,
Itt is fontos lehet a légmentes dobozolás,mint a Zimó esetében.
Érdekes,hogy gyárilag semmilyen dobozt nem kapunk hozzá.
Erről van szó,nézzétek:

WP_20140113_...jpg
 
(#28186) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28183) Válasz Jan 13, 2014
De jó, hogy ezt próbáltad ki, mert egy ilyenen gondolkodtam a TT Szergejbe...

És hol rejtegetted ezt a kis csodát? (V36)
(#28187) Fordítókorongos válasza zsolesz74 hozzászólására (#28186) Válasz Jan 13, 2014
Egy alsó fiókos fűtőházban.
Remélem van értelme leírni a tapasztalatokat.
Üdv.:korongos
(#28190) sunocske válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28108) Válasz Jan 14, 2014
Ez a két emberke pont úgy néz ki, mint Arnold és Ralph, az Oh, dr. Beeching! c. angol sorozat két masinisztája
(#28205) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28183) Válasz Jan 14, 2014
Ez ugyanannak a megszűnt gyárnak terméke.
(#28251) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Jan 15, 2014
Sziasztok!
Összemértem a mini ESU-t a Zimo hangszórójával.
A Zimo a saját 5mm-es dobozával szerepelt.

Az Esu-hoz csinálnom kellett dobozt.
Próbáltam 2mm és 5mm mély dobozzal is.
Túl nagy különbség nem volt a két doboz között,de azért jobb volt,mint doboz nélkül használva.
Itt lehet meghallgatni hogy szólnak:Minihahgszóró teszt
Ilyen dobozokat csináltam:

WP_20140114_...jpg
 
(#28351) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#28187) Válasz Jan 17, 2014
Van értelme, talán más nem szalad bele egy két olyan pofonba...
Üdv
Zsolti
(#28366) Fordítókorongos válasza zsolesz74 hozzászólására (#28351) Válasz Jan 17, 2014
Sziasztok!
Ha van értelme,akkor folytatom...
MÁV M30, Dízel-hidraulikus mozdony:
Összeraktam,minden szépen elfért benne.
A dekóder hanganyaga még egy kis javításra szorul ,
de azért már sikerült összehoznom néhány felvételt, a jól szóló hangokról.
Jópofa hangja van,már ennyiből is hallatszik:
M30 hangosan!
Jó mozdony hangosítást!

201305133666.jpg
 
(#29022) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Jan 29, 2014
Sziasztok!

Ez most nem mozdony,hanem egy sorompó hangmodul,de szerintem itt lehet a helye.
Egy modellvasutas barátomtól kaptam az ötletet és a kapcsolását,kíváncsi lettem rá ezért megcsináltam.
A Conrad elektronikája: "Akustisches Warnsignal"
névre hallgat,és közel 20 Euro(!) az ára.
3 potméter van rajta:Hangerő,hangszín,sebesség.
Házilag olcsón megépíthető,viszont nem valami nagy szám a hangja.
Videó a próbáról:Sorompó hang
(én egy csilingelősebb hangot vártam)
Ilyen lett:

sorompó hang...jpg

sorompó hang...jpg

sorompó hang...jpg
 
(#29029) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29022) Válasz Jan 30, 2014
Ez a decent hangu német sorompo ettöl ne is várj többet. Ez ilyen a valoságban is. Söt ujjonan már hangtalan.
(#29053) Fordítókorongos válasza etwg hozzászólására (#29029) Válasz Jan 30, 2014
Sziasztok!
Nem tudtam,hogy milyen hangja lesz,csak megépítettem.
Nagyon meglepődtem rajta, valahogy többet vártam ettől az elektronikától.
A német sorompóhangot eddig nem ismertem,de ha annak ilyen hangja van,akkor jó az elektronika.

Én inkább valami ilyesmi hangot vártam tőle:
Somogyvári sorompó
Egy ehhez hasonló hangú modult szívesen megépítenék,
ha esetleg lenne valakinek hasonlóról rajza,annak
nagyon örülnék.
Jó modellezést!
(#29057) etwg válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29053) Válasz Jan 30, 2014
A conradnak volt ilyen szemplerje, abba belemásolod és egyböl 1:1-ben kapod meg a hangot. Csak inditani kell.
(#29063) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29053) Válasz Jan 30, 2014
Árpi,
próbáld meg mechanikával megépíteni! Egy lassan forgó motor és egy kis kalapáccsal, ami fordulatonként üti a glockenspielt.
Élethűbb lesz a végeredményed és az asztal alatt el is férne!
Szerintem.
(#29486) Lokomotive hozzászólása Válasz Feb 8, 2014
Sziasztok
Csináltam két újabb videót:

-A Roco M62-esemről:
Bővebben: Link

-És egy német Br01-es a sok magyar gép közé:
Bővebben: Link
(#29490) Fordítókorongos válasza Lokomotive hozzászólására (#29486) Válasz Feb 8, 2014
Sziasztok!

Nem rossz!
Jó felvétel,jó hang!
Erről a Szergej-ről jutott eszembe a 100-as hangtompító nélküli!
Találtam egy videót,aminek a hangja nagyon hasonlít egy "csöves"Szergej hangjára:Ez milyen Szergej hang?
Ki ismeri ezt a hangot és milyen dekóder lehet benne?
Szerintem ez valamennyire hasonlít az igazira:Csöves Szergej
Mi a véleményetek?
Ez jó lehet a 100-as nak?(nekem jó lenne)
Lokomotive:
Kösz a videót!én örültem neki.
Gondolom,mindenki szívesen látja az új hangdekóderes videókat!
Jó modellezést!
(#29541) Frankye moderátori válasza Lokomotive hozzászólására (#29486) Válasz Feb 9, 2014
A linkeket valódi linkké alakítottam. Kérlek, legközelebb az "URL+Név" használatát ne mellőzd!
Köszönöm.
(#29602) Fordítókorongos válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29490) Válasz Feb 11, 2014
Sziasztok!
Sikerült felkutatnom az ismeretlen Szergej hang dekóderét és származását!
Nem valami sűrűn fordult elő a videóportálon,összesen csak 2 videóban találtam meg ezt a hangot.
A Dekóder Sound GT2 névre hallgat , Moszkvában egy Modelldepo nevű boltban kapható 3212Rubel-ért.
Modelldepo
Ezen a videón találtam meg a hang forrását:
Sound GT2 Dekóderes Szergej

Még senki nem mondott véleményt a hangról.
Főleg Csíkos véleményére lennék kíváncsi,mit gondol a dologról:ez jó lehetne a hangtompító nélküli Szergejbe,vagy tud ennél jobbat?
(Én úgy gondolom,hogy a hangtompítósok fütyülős hangja nem valami jó választás a 100-as Szergejbe)
Jó mozdony hangosítást!



(#29621) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29602) Válasz Feb 11, 2014
Hát az alapjárata az minden, csak nem Szergej. Akár hangtompítós, akár nem! A gyorsítás már jónak tűnik, meg a kürt is. Össze lett szedve a hangangyag, csak rosszul...
Valaki korábban belinkelt ide pár youtube-os felvétel, egy rigai Szergejről, össze lehet hasonlítani, vagy akár egy M62-es felvétellel. Köze nincs hozzá.
(#29629) Lokomotive hozzászólása Válasz Feb 11, 2014
Sziasztok
Köszönöm a véleményeket
Az igaz, hogy a mozdonyom hangjának nem sok köze van az igazihoz, de egyelőre nekem megfelel.
A hang benne gyári ESU hang, már így került hozzám, hogy benne volt, tudomásom szerint ez volt az első hangos Szergej amit a Roco csinált még 2005 körül, tehát ez már elég régi
Bővebben: Link
(#29635) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#29621) Válasz Feb 11, 2014
Szia Csíkos!
Szerintem az alapjárat is Szergej,csak megtévesztő a külön rákapcsolt hangfunkciótól,amitől másképp szól és magasabb a fordulata is.
Van ez a felvétel:Hangdekóder alapjárat ami tisztán,csak az alapjáratot hozza a videó elején.
És itt a 165-ös alapjárata:165-ös alapjárata
(ez egy jó felvétel,mert a hangtompítósok jellegzetes fütyülős hangja általában el szokta takarni az alapjáratot,de itt szépen hallatszik)
Ha úgy gondolod,hogy nem az igazi,akkor milyen hangot tudnál ajánlani,ami elmegy egy csöves Szergejbe.

M30/V36:
Sikerült megoldani a problémát,vagy megszerezni a hanganyagot?
Az enyém olyan,mintha a menethang Slot-oknak a fele hiányozna.

Megcsináltad már a 669-est?(Jó hangja van,egy felvételt megérdemel a dolog)

Lokomotiv:
Nem a te Szergejed hangjáról volt szó.
Viszont,ha lenne más mozdonyhangod is,akkor azt is szívesen látnánk,hallanánk.

Jó Mozdony hangosítást!
(#29657) csíkosháTTú válasza Lokomotive hozzászólására (#29629) Válasz Feb 12, 2014
Szia!
Nem a Te gépedről volt szó. Habár sajnos az ESU-nak ez a hangja sem stimmel.
(#29659) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29635) Válasz Feb 12, 2014
Stimmel az alapjárat??? Na neee... Ennyire ketyegős hangja egy kis hengerszámú, lassú fordulatú motornak van, a Szergejé nem ilyen, mégha kétütemű is.
A turbó fütyülése viszont a hangtompító nélküli Szergejnél egyáltalán nem hallatszik.
Példa iTT.

Ja, a V36!
Most építek át pont egy ilyet, és írom mi van, elsőre nem találom az okát, mert a Hübsch-féle hanganyag elvileg jónak kell legyen...

T669:
alakul, de dekóder bajom van, mert nincs gyártásban SL51-P22...
(#29660) Lokomotive válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29635) Válasz Feb 12, 2014
Ja akkor nem szóltam

Csak ez a négy mozdonyom van összesen, most egy terepasztal építését tervezem. De ha majd lesz újabb hangos mozdonyom akkor majd arról is csinálok videót

Egyébként a mozdonyaim megtekinthetők lesznek majd a márciusi miskolci Vasútmodell Kiállításon
Bővebben: Link

Jó mozdony hangosítást

(#29671) csíkosháTTú válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29635) Válasz Feb 12, 2014
Szia!
M30-ba ezt a CV listát programozd be!
Kivéve a CV7 és CV8-at, azokat ne bántsd!

Cv-e.dat
 
(#29690) Fordítókorongos válasza csíkosháTTú hozzászólására (#29671) Válasz Feb 12, 2014
Szia Csíkos!

A Cv adataidat nem sikerült megnyitni!
Mivel lehetne lejátszani?
Egyébként Cv állítgatásokkal sokat próbálkoztam ,
kísérleteztem ,jobb lett mint volt,de nem lett az igazi.
Szerintem Hang Slot-ok is hiányozhatnak az anyagból,vagy nagyon fapados.
Azért kíváncsi vagyok a beállításaidra.
Jó mesterkedést!
(#29691) enamessias válasza Fordítókorongos hozzászólására (#29690) Válasz Feb 12, 2014
Egyszerűen a jegyzettömbbel megnyitható, csak hozzá kell társítani.
(#29890) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Feb 16, 2014
Sziasztok!

Abban van valami igazság,hogy a gyári 130-as Szergej hangja valójában egy Ludmilláé?
Zimo dekóder van benne:
M62 130
Hasonló,de én nem tudtam eldönteni.
Mi a véleményetek?
(#29928) BR95 hozzászólása Válasz Feb 17, 2014
Csíkos mester!

A frissen hangosított BR84-esem, ha a hang be van kapcsolva, irányváltáskor (álló helyzetben, 0 sebességnél) kb. 30mm-t ugrik az új irányba. Ha a hang ki van kapcsolva, akkor nem bakkecskézik. Lehet ezt az ugrást minimalizálni, vagy megszüntetni?

JJ
(#29933) csíkosháTTú válasza BR95 hozzászólására (#29928) Válasz Feb 17, 2014

Nem tudom mi lehet az oka, hozd ki!
Vezérlőd az milyen?
(#29934) BR95 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#29933) Válasz Feb 17, 2014
ESU Navigator
Szerda-csütörtök a műhelyben vagy?
(#29942) csíkosháTTú válasza BR95 hozzászólására (#29934) Válasz Feb 17, 2014
Vagyok. (Csendben jegyzem meg, valami baj van az ESU Navigatorral - alias Bachmann Dinamis -, mert irányváltáskor is valami olyat ad ki, amit nem nagyon díjaznak a bonyolultabb hangdekóderek (az ESU 4. generáció sem!)
(#29947) BR95 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#29942) Válasz Feb 17, 2014
Jóvanna! Nem telik még a ZF5-re...

Akkor nem is a mozdonnyal van a baj?
(#29978) csíkosháTTú válasza BR95 hozzászólására (#29947) Válasz Feb 18, 2014
Azért kéne kihoznod, mert a nyomára kéne járni. Ennyi egyformán rossz, ráadásul eltérő gyártmányú dekóder nincs. Ott kezdődöTT a dolog, hogy egy Tran SL51-P22 dekóder egy Taurusban akkor is elkezd "szólmizálni", ha a mozdony áll, és CSAK menetirányt váltunk a Bachmann Dynamis*-on, de a sebesség parancs 0. Ez csak akkor lehetséges, ha menetirányváltáskor a központ, ha csak egy pillanatra is, de valamilyen sebességparancsot is kiküld. Egyelőre értetlenül állok a dolog előtt, nem tudom mire vélni, de a dekódert ellenőrizni kellene, biztos, ami biztos alapon.

(*: A Bachmann Dynamis vezérlő gyakorlatilag az ESU Navigator, ha bekapcsolod úgy is jelentkezik be a képernyő, hogy ESU.)
(#29980) BR95 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#29978) Válasz Feb 18, 2014
Mindenképpen kiviszem.
(#30094) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Feb 19, 2014
Sziasztok!

Sikerült szereznem dekódert a Ludmillába.
Eredetileg egy 130-as Szergejben volt.
Hangja szerintem nem hasonlít a Szergejére,beindítási hangjait inkább a Ludmillához hasonlítanám,de nem olyan mint az Esu-é.
Dekóder:
Zimo , MX645 , méretei(zsugorcsővel):31,6 X 16 X 4,8mm.
Érdekes,hogy 2db. hangszóróval kaptam.
Kíváncsi lennék,hogy ezt gyárilag is kettővel szerelik?
Párhuzamosan van bekötve:

Zimo MX645.jpg
 
(#30119) HOTotya válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30094) Válasz Feb 20, 2014
Pedig egyszerű!!! Az egyik a mély sugárzó a másik a közép és magas hangoknak....kérd el a hangváltó elektronikát,mert anélkül nem fog jól szólni...
(#30153) Fordítókorongos válasza HOTotya hozzászólására (#30119) Válasz Feb 20, 2014
Szia Totya!
Erre nem gondoltam!
Eltaláltad !
Nem vicc ,az egyik hangszóró doboza kétszer akkora mint a másiké, így nem is szólhat egyformán.
Csak az egyiket tettem bele a Ludmillába.
A Mélyládát.

Ügyes hajtást csináltál a mazsolának,élmény volt nézni.
(#30157) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Feb 20, 2014
Roco Ludmilla:

Hatalmas modell,mégis szívás hangosítani.
Klasszikus elrendezés:
Az előkészítő panel egyik oldalára a hangszóró ,
másik oldalára a dekóder megy, a mozdonysúly üregeibe süllyesztve.
Magasságban nem sok hely van az elavult világítás "száloptikás" fényvezetői miatt.
A Zimó hangszórónak csináltam egy felfogató szegletet,amit ráragasztottam a mozdonysúlyra,
hasonlóképpen mint a Nohabnál,ennyi még éppen elfért.
A Zimo dekóder hangja szerintem nagyon fullos!
Lehet hogy nem tökéletes a Ludmillába,de nem akármilyen Ludmilla hangra fogom csak lecserélni.
Majd csinálok felvételt is róla,de egyelőre még a funkció kimenetek beállításával szívok.
Így helyeztem el a Zimót:
Jó mozdony hangosítást!

WP_20140220_...jpg

WP_20140220_...jpg
 
(#30165) zsolesz74 válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30153) Válasz Feb 20, 2014
Király voltál! Ne hagyd magad!
(#30169) SzerNoh válasza Fordítókorongos hozzászólására (#30157) Válasz Feb 21, 2014
Várom a folytatást!
(#30176) Fordítókorongos hozzászólása Válasz Feb 21, 2014
Csíkos mester!

A Zimo 645R dekóder AUX2-es kimenetét nem sikerült
dimmerelni!
Ez a vezérállás belső világítása nekem.
Az F10-es billentyűre kapcsoltam,de sajnos Max.fényerővel világít.
Így nem jó.
Egy kis segítség jól jönne.

Üdv.:korongos
Lapozás       4/14    
Frissek
  2024. Máj, 17. Pé
1:58:09
  Jelenleg 8 fő olvassa az oldalt
Hirdetés