Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       3/435    
(#8963) BR95 válasza masTTertape hozzászólására (#8962) Válasz Okt 2, 2012
A reklám az reklám. Akik még odatévednek, azok legalább megtalálnak minket. Esetleg a honlapunkon kellene feltüntetni az új fórumelérhetőséget...

Józsi
(#8964) csíkosháTTú válasza BR95 hozzászólására (#8963) Válasz Okt 2, 2012
Ez igaz, csak oTT mi már pesona non grata-k lettünk. Nem csak én, hanem lassan mindenki. Értelmetlen, hogy ott van. Ugyanis akik létrehozták a klubot, már nincsenek ott, nyom nélkül törölték el őket, az általuk létrehozott nem kis mennyiségű szakmai tartalommal együtt.
(#8965) masTTertape válasza BR95 hozzászólására (#8963) Válasz Okt 2, 2012
BTTB Klub honlap
Dejszen ott van!
Még pár apróságot javítani kell, de azért igyekszem napra készen tartani.
(#8966) kaTTonai hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
SziaszTTok!
Én is megjöttem.

Üdv:Varga Miki (kaTTonai)
(#8969) hoTTo válasza BR95 hozzászólására (#8963) Válasz Okt 2, 2012
Reklám, de mégis kérted a régi helyen a törlést. Most akkor mi van?
A régi topicot meg kellene tartani "új ember szerző" helynek! Az indexen sok vasutas topic van, ahonnan rendszeresen áttévednek érdeklődők a "TT-be kezdtem"-re. Őket tovább kell valahogy terelni ide. S ha nem megy közvetlenül, mert mindenkit kivágnak aki csak megemlíti az új helyet, akkor a bttb.hu-n keresztül közvetítve mehetne...
(#8970) hoTTo válasza masTTertape hozzászólására (#8965) Válasz Okt 2, 2012
Kérlek javítsd ki "hobbyvasút"-ról "hobbivasút"-ra a hivatkozást.
(#8971) tt73 hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Mostantól én is itt.

OFF
Reméljük szépen újra a helyére rendeződnek a dolgok. Azért nem gondolt még véletlenül valaki arra, hogy írjon egy cikket valahol a történtekről?
ON

Akkor mostantól itt figyellek benneteket. Amikor időm van, próbálom az öreg (30 éves) asztalomat újraéleszteni, fogásokat gyakorolni rajta. Először le akartam bontani, de most rájöttem, hogy kipróbálhatok rajta néhány dolgot.
(#8972) csíkosháTTú válasza tt73 hozzászólására (#8971) Válasz Okt 2, 2012


Kaptam egy levelet, idéznék belőle, név nélkül:

"Akkor 64 éves voltam, és úgy döntöttem, hogy 30 év után visszatérek a vasútmodellezéshez.
A reményt-hogy képes lehetek a digitális modellezést is elsajátítani- az Ön tanácsai erősítették meg bennem.
Önnek, F. Tamásnak és V. Józsinak köszönhetem, hogy nem adtam fel, és ma már az asztalom
Digitális vezérlésének szerelését végzem"
(#8973) slogan hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok !

Én is itt ,bár itt nem tatombak ,hanem slogan a nick....

Üdv
(#8974) sunocske válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8972) Válasz Okt 2, 2012
Ez egy nagyon kedves kis történet

Egyébként meg mindig egyesével megnézem az itt megjelent új nickek adatlapját, a könnyebb beazonosítás végett...
(#8975) BR95 válasza hoTTo hozzászólására (#8969) Válasz Okt 2, 2012
Gábor felvetése volt. Azt hiszem Ő csinálta a kluboldalt is, így jogosan kérheti a hivatkozás eltávolítását. Első körben próbáltam meggyőzni, mint az olvasható kicsit lejjebb, de Csíkos is vele értett egyet. Két ontopicos profival meg nem szállok vitába .

Józsi

(Meg kíváncsi vagyok MI-ék reakciójára, ma egy bejegyzésemet már törölték ...)
(#8976) hoTTo válasza BR95 hozzászólására (#8975) Válasz Okt 2, 2012
Gondoltam, hogy háttér alku volt, ezért is írtam le a véleményemet, hogy beszéljük meg.
(#8977) TTomasz válasza slogan hozzászólására (#8973) Válasz Okt 2, 2012
Üdv, hogy megjöttél!
De a találmányaidat is tedd fel ide, mert nem biztos hogy amot én olvasom pl.
köszi
(#8978) TTomasz hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Nem tudom reszelozsir köztünk van e már iTT
Aki tudja elérhetőségét, ha írna neki megköszönöm .
De asztalának képével ide várom. Ha jól tudom ő is Wintrack program alapján épít....
Én most egy emelkedő spirálba kezdenék bele, menetes szár tartóval csak még mindig nem látom át hogy fog minden egymás fölött probléma nélkül futni .
u.i:
Uplink is jól jönne , hogy kell Wintrack 3d képet metszetben megjeleníteni
(#8979) Uplink hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok sracok.

Megerkeztem...

Udv,
Uplink
(#8980) Lezlinilzen hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Szép napot Uraim!
(#8981) Uplink válasza TTomasz hozzászólására (#8978) Válasz Okt 2, 2012
TTomasz, ha hasznalod a 3D reszet a Wintracknak, akkor ki fogja dobni, hogy OK-e a spiral.
Egyebkent otthon van egy ujsagom, amiben ilyen helix leiras van, ha rakeresen a neten tuti kidobja, hogy adott emelkedeshez, mekkora sugaru helix kell
(#8982) Uplink hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Tippek a helixhez:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#8983) TTomasz válasza BR95 hozzászólására (#8975) Válasz Okt 2, 2012
ha hivatkozól a fejlécben a BTTB.hu- ra ahol egy másik fórumra invesztálunk "mi húszan" ( hol is olvastam),akkor rögtön törlik a nick-ed, mert az ő szabályuk ellen vétesz.
ja és azért is törlik ha leírod hogy masTTertape vagy csíkosháTTú !!!!!
én meg inkább TT-zek, hát iTT ;meg mailben
(#8984) TTomasz válasza Uplink hozzászólására (#8981) Válasz Okt 2, 2012
Azt kidobja hogy a magasság ok, de a tartó oszlopok(esetemben menetesszár M10), hogy mindenhol elfér azt nem. Nem egy egyszerű Hélix, alatta is fut forgalom. A2. és 3. emeleten is van kijárat és nem egymás fölött. A belső sín tovább fut és a 3. emeleten jön ki a 2. emeleten kilépő külső sín fölé. De ezt kép nélkül leírni is bonyolult.
(#8985) hoTTo válasza TTomasz hozzászólására (#8983) Válasz Okt 2, 2012
A hozzászólás már eltűnt Onnan, de a topic fejléce még változatlan.
(#8986) arhviktor hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
sziasztok.

Bár nem voltam az index fórum aktív hozzászólója, rendszeresen olvastam. Itt is ezt fogom tenni.
Viktor
(#8987) Uplink válasza TTomasz hozzászólására (#8984) Válasz Okt 2, 2012
Kicsit osszezavart a leirasod, de szerintem, ha nem valtoztatod a helix sugarat, akkor vegig ugyanott lesz ugye a lyuk es a ha hagysz eleg helyet, hogy ne logjon bele az urszelvenybe, akkor mindenhol el fog ferni. Ha a szarakat cikk-cakkban rakod, akkor kivulrol es belulrol is tartani fogja az emelkedot...
(#8988) TTomasz válasza Uplink hozzászólására (#8981) Válasz Okt 2, 2012
Azt az újságot klubtalira elhozhatnád
csak megnézném
(#8989) TTomasz válasza Uplink hozzászólására (#8987) Válasz Okt 2, 2012
A gyári R353 és R396 ív fog futni egymás mellett. Így ha összeakad az űrszerelvény sírva fakadok, mert messzebb rakni egymástól a két tengelyközepet nem tudom. R310 meg szóba sem jöhet ! A szoknyás vagonjaimról az R310 miatt kellett a laprugókat levennem a forgóvázról és az új modwagenek teljesen összezáró kapcsolói is utálják ezt a szűk ívet, a BR01 -emről meg már nem is beszéljek. (ezért bontottam szét a régi asztalt)

Igen belül majdnem mindenhová elfér a menetesszár, de kérdés megtarja e a cuccot , ha pl kivűlre nem fér
(#8990) csíkosháTTú válasza hoTTo hozzászólására (#8976) Válasz Okt 2, 2012

Nem volt "háttéralku", nem beszéltem erről Gáborral. Más miaTT viszont várnám a műhelybe
(#8991) KicsiTT hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok!

Csatlakozva az új fórumhoz köszöntök mindenkit!!
Köszönet a tájékoztató meghvásért
(#8992) Uplink válasza TTomasz hozzászólására (#8988) Válasz Okt 2, 2012
Haat nem tudom, hogy mikor jutok el a topiktalira...
(#8993) buczimaci hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Egy kissé késve, de befutottam.
buczimaci, azaz Debreczeni Csaba /ROKAL megszálloTT/
(#8994) BR95 hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Ottó! Milyen nick-et vettél fel???
(#8995) hoTTo válasza BR95 hozzászólására (#8994) Válasz Okt 2, 2012
Gondoltam jobb levédeni, mint hogy arra nem érdemesek lecsapjanak rá
De lehet, hogy eladom
(#8996) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8990) Válasz Okt 2, 2012
Semmilyen háttéralku nem volt valóban. Az én kitiltásom aprócska porszem ahhoz képest, amit Csíkossal tettek. Az ő munkássága sokkal több időt és modellezőt érint, ezért jogos a felháborodottsága és felháborító a másik oldal csőlátása.

Érdeklődtem egyébként és azt az infót kaptam, hogy az indexnek, mint tartalomszolgáltató portálnak egyáltalán nem érdeke a fórum fenntartása. Onnan semmilyen, vagy csak elenyésző bevételt szereznek, ezért az a társaság egyfajta önálló szervezeti rendbe tömörülve, a saját szabályai szerint működik. Voltaképpen egy leszakadt kolónia, ahol a saját maguk által épített falak között, a saját értékrendjüket képviselik és követelik el minden betérőtől.
Valahol a Stanfordi börtönkísérletre hasonlít, külön megköszönve Rigó Feri baráTTunknak ezt a párhuzamot.
(#9003) Gashpy válasza masTTertape hozzászólására (#8996) Válasz Okt 2, 2012
OFF
Lehet, hogy éppen ez a cél: érdektelenné tenni a bevételt nem hozó tevékenységet, majd amikor már nem forog, akkor meg lehet szüntetni. Analóg a mellékvonalakra...
ON
(#9005) róbertke válasza Gashpy hozzászólására (#9003) Válasz Okt 2, 2012
De akkor miért nem írják azt, hogy "Gazdasági megfontolásból az Index Fórum oldalak XY idő múlva be lesznek zárva, kérjük mentsék le maguknak a szükséges oldalakat" ???
(#9006) sunocske válasza róbertke hozzászólására (#9005) Válasz Okt 2, 2012
Mert abból lázadás és aláírásgyűjtés és "Mentsük meg az Index fórumot!" facebook-oldalak tömkelege lenne, és még többen regisztrálnának csak azért, hogy megmaradjon...
(#9007) róbertke hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Hurrá !!!! Most üzent PistaMester, hogy vissza lehet lopakodnia a Zindexre. Csak csendben, én már hozzá is kezdek az előbb irtakhoz.
(#9008) sunocske válasza róbertke hozzászólására (#9007) Válasz Okt 2, 2012
Szíved joga. De most már tényleg fejezzük be!
(#9009) róbertke válasza sunocske hozzászólására (#9008) Válasz Okt 2, 2012
(#9010) csíkosháTTú válasza róbertke hozzászólására (#9007) Válasz Okt 2, 2012
Urak!
1: mindenkinek köszönöm, aki mellém állt! (Meg masttertape mellé!!!)
2: az eredeti fórumra csak akkor lopakodjon szerintem bárki, ha valamit ott kell keresnie.
3: ha már iTT vagyunk, akkor maradjunk is iTT.

És most, innen kezdve noindex, csakis TT!
(#9011) raaberbahner hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok!
Én is megjöttem.
Üdv
zoli
(#9014) csíkosháTTú válasza raaberbahner hozzászólására (#9011) Válasz Okt 2, 2012

Lassan mindneki iTT van?

Hogy muzsikálnak a halbik?
(#9015) reszelozsir válasza TTomasz hozzászólására (#8978) Válasz Okt 2, 2012
Szervusztok!

Kis fáziskéséssel, de már iTT.
Tomi! Nálam nem spirál van, ezért csak simán egy emelkedést számíttattam vele és utána még egyenletessé tettem (amit a gép kalkulált automatikusan), és ez alapján készült az alátámasztás. Sajnos így hirtelen nem tudom jobban elmondani.
(#9016) TTmisi hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok!

Örülök, hogy újra lessz mit olvasnom minden nap.

TTmisi
(#9017) masTTertape hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Érdekes hír: az egykori medikeres stábból Lestár Csaba baráTTunk otthagyta a VMC modellboltot és átigazolt a ModellZónához.
Ez azért érdekes, mert ő nagy TT-s és neki volt köszönhető, hogy a medikernél kicsit fellendült ez a méret. A VMC-nél is ő építette fel a mostani kínálatot. Mit hoz a jövő...?
(#9018) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#9010) Válasz Okt 2, 2012
Én is köszönöm azt a rengeteg szimpátia levelet és telefont, amit az elmúlt hónapban kaptam. De ne rólunk szóljon ez a topik, hanem a TT-ről mindörökre!
(#9019) masTTertape válasza hoTTo hozzászólására (#8970) Válasz Okt 2, 2012
Javítva. Jelentem.
(#9020) csíkosháTTú válasza masTTertape hozzászólására (#9017) Válasz Okt 2, 2012

Mik vannak!
Ennek a ModellZónának van valami netes honlapja?
(#9021) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#9020) Válasz Okt 2, 2012
(#9022) csíkosháTTú válasza masTTertape hozzászólására (#9021) Válasz Okt 2, 2012
Kössz!
Mikor jössz?
(#9023) jvnd válasza csíkosháTTú hozzászólására (#8960) Válasz Okt 2, 2012
Egy dologra felhívnám a figyelmet az ABC -vel kapcsolatban. A Tran dekóderek (ha még Tran Úr nem javította volna ki a szoftvert) az ABC fékezést idő és nem út alapon számolják. Ez azt jelenti, hogy ha más sebessséggel hajtasz be a szakaszba, akkor más és más helyen áll meg a szerelvény. Automatikus üzemben ez nem nagy gond, mert a szoftver előre beprogramozott és tesztelt sebességen tartja a mozdonyt, de kézi játéknál érhetnek meglepetések.
(A leírtakat gyakorlati mérési tapasztalatok alapján szereztem (-tük). Más dekódereket is próbáltam.)
Lapozás       3/435    
Frissek
  2024. Ápr, 26. Pé
17:01:01
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés