Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       4/435    
(#9024) masTTertape válasza csíkosháTTú hozzászólására (#9022) Válasz Okt 2, 2012
Nincs mit. Személyesen már jóval nehezebb őket megtalálni.
(#9025) csíkosháTTú válasza jvnd hozzászólására (#9023) Válasz Okt 2, 2012
Stimmel!

És még egy dolgora hívnám fel az ABC fékezést ROCO TT modellekkel használók figyelmét! A ROCO TT-s modellekben a világítás bekötése az NEM651 aljzatra kicsit "érdekesen" van megoldva. Tök mindegy milyen dekoderrel - Lenz, Tran, Kühn - bekapcsolt világítás esetén a dekoder nem fogja érzékelni az ABC szakaszt! Ennek az az oka, hogy az egyik oldalon a világítás közös pólus a bal, a másikon a jobb sín. Sajnos ABC alkalmazás esetén bele kell nyúlni a ROCO mozdonyokba elektromos szinten, nem elég csak betenni a dekodert
(#9026) TTomasz válasza reszelozsir hozzászólására (#9015) Válasz Okt 2, 2012
Szia!
Hány mm-es parafát használtál és hol és mennyiért vetted?
A földszint hány mm-es rétegelt lemez?
Az emelkedés elején amikor a fölszintről indultál egyszerűen oda engedted az emelekedésért felelős falemezt? az átmenetet már lepróbáltad ?
Tomi
(#9027) TTomasz válasza reszelozsir hozzászólására (#9015) Válasz Okt 2, 2012
esetleg egy olyan képet amin nics ott a piros forrasztópáka , meg a papír
ha ide beraksz megköszönöm
(#9028) TTomasz hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
hogy ne vesszen el info
A Szergej izzós világítása kívánni valót hagyott maga után. Ha jól emlékszem Harcisün is így volt ezzel.
Én Jóska segítségét kértem így nem kellett az alvázba faragni , az smd led tulajdonképpen elvész a helyén.
A fényvezető műanyag is törött volt, de masTTertape szerzet nekem vadi újat: ezúton is köszönet érte!
A Roco Ludmilla is hasonló cipőben járt , de ott zárfény is van.
JVND iTT szívesen kommentál ,ha van kérdés!
Nekem Kánaán az eredmény mert az új Tillig/Roco SMD led világítású mozdonyaim közül már nem lógnak ki.

Hupsz csak 3db kép mehet egyszerre

belülről.jpg

Szergej1.jpg

Szergej3.jpg
 
(#9029) TTomasz hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
és belülről a Szergej és kívülről a Ludmilla

belülről2.jpg

Ludmilla1.jpg

Ludmilla2.jpg
 
(#9034) poiuyt hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Sziasztok! Én is iTT vagyok, köszönöm mindenkinek, aki elküldte eme fórum elérhetőségét és a szíves invitálást!

Továbbra is figyelek és tanulok!
(#9035) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#9024) Válasz Okt 2, 2012
Most már csak arra kéne valahogy rávenni a Mestert, hogy a Facebookra is regisztráljon valahogyan
(#9036) róbertke hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
(#9037) terkoz hozzászólása Válasz Okt 2, 2012
Hát ez szörnyű!
Egy pillanatra kiteszem a lábam az országból és máris eltűntök.
Köszi az infót csíkos! Köszi a helyet süni!
Szerbusztok jóbarátok!

A modulon a vágány nálam négy darabból van. 5cm-35cm-35cm-5cm. Az egyes szakaszok egymástól elszigeteltek és külön vezetékkel vannak az alul lévó sorkapocsba kötve. Ez a kialakítás nagyfokú rugalmasságot biztosít a modulon lévő vágánymező táplálására. Lehet összekötni alul és egy átmenő nyíltvonal lesz. Lehet a jelzőárokba jelzőt szúrni, alul a szakaszt külön táplálni a jelző függvényében, és ezt megtehetem az ellenkező irányból is. lehet fékező szakaszt alkalmazni. végül a két végén az 5cm a fizikai sérülés esetén praktikus.
Adeszkának még csak ideiglenes lába van de viszem csüt-re.
Egy kép a csomagolás egy lehetséges módjáról.
Remélem a TEMOFESZT-en, a Vasúttörténeti Parkban rendezett kiállításon, a hétvégén sokatokkal találkozhatok!
üdvgyuri

IMG_4172a.jpg

IMG_4173a.jpg

IMG_4183a.jpg
 
(#9039) masTTertape válasza róbertke hozzászólására (#9035) Válasz Okt 3, 2012
Ha még a FB-ra is rászoktatja magát, akkor egyáltalán nem lesz ideje a szervizzel foglalkozni. És akkor Csíkos kocka lesz:
(#9040) masTTertape válasza terkoz hozzászólására (#9037) Válasz Okt 3, 2012
Hát Gyuri bátyám! Sok jó ember új helyen is elfér. Üdv Neked iTT is!
(#9042) raaberbahner válasza csíkosháTTú hozzászólására (#9014) Válasz Okt 3, 2012

Még sajnos sehogy, de már nagyon érik, hogy tényleg világítsanak.
Lehet hogy majd lesz rá idõm, ha a gyerek elmegy táborba (kb. 8 év múlva) vagy amikor nyugdíjba megyek (ennek idejét meg hadd ne találgassam... )
(#9044) róbertke válasza masTTertape hozzászólására (#9039) Válasz Okt 3, 2012
Nem fogja ...
(#9045) Uplink hozzászólása Válasz Okt 3, 2012
Vasarnap delelott jon/megy valaki a kiallitasra?
(#9046) sunocske válasza Uplink hozzászólására (#9045) Válasz Okt 3, 2012
Ha a Temofesztre gondolsz, akkor én pl. biztosan, terkoz Gyermekvasútjánál fogok segédkezni
(#9047) help-ez válasza terkoz hozzászólására (#9037) Válasz Okt 3, 2012
Ismét modul.

Már a modulozás elején rendeltünk Gashpy val modulvégre való nyáklapból martatott "talpfát". Persze mikor a modult csináltam akkor nem találtam--így a csavaros megoldást alkalmaztam...Viszont a napokban előkerültek,és rögtön fel is használtam.
Íme 2 kép(igaz ne m modulról,de az elv ua.).

CIMG8938.JPG

CIMG8948.JPG
 
(#9048) sunocske válasza terkoz hozzászólására (#9037) Válasz Okt 3, 2012
Hm... Azt hiszem, egy szépséges pillanatban újraépítem a vezetékezését a modulomnak, az első képen láthatók eléggé meggyőztek arról, hogy a "lengőkábel" ma már ódivatú (és amatőr)

A "védőcső" az valami speckó barkácsanyag, vagy közönséges szívószál (továbbgondolva: olcsóbb-e a szívószál)?
(#9049) help-ez válasza TTomasz hozzászólására (#9026) Válasz Okt 3, 2012
Tomi találtam 1 képet az Én spirálomról is-igaz csak egyszer megy körbe.nagyon biztonságos,még soha nem akadt szét a szerelvény az átmeneteknél.Az emelkedést Win track kal számoltam ki.



CIMG8928.JPG
 
(#9050) TTomasz válasza help-ez hozzászólására (#9049) Válasz Okt 3, 2012
köszi szépen!
Igazából az izgat, milyen az átmenet a vízszintes(földszint) és az emelkedés kezdetekor.
a Wintrack emelkedés számításával szerintem sem lehet gond
(Tetszik ITT lenni, mert a munkaheyemen is látom a képeket . )
Tervezem hogy teszek majd fel képet 3D metszetben a spirál részről , de nem vagyok egy ITis és ha otthon leülök a gép elé, az asszony rögtön talál 10 féle házimunkát amit azzonnal meg kell csinálni
(#9051) TTomasz válasza Uplink hozzászólására (#9045) Válasz Okt 3, 2012
Gyere szombat du. , akkor többen is ott leszünk
(#9052) masTTertape válasza TTomasz hozzászólására (#9050) Válasz Okt 3, 2012
"az asszony rögtön talál 10 féle házimunkát amit azzonnal meg kell csinálni"


Ez csak nevelés kérdése...
(#9053) sunocske válasza masTTertape hozzászólására (#9052) Válasz Okt 3, 2012
De még mennyire az! Engem már megnevelt, ha egy napot elcsúsztatom a mosogatást, bevállalom a szőnyeg porszívózását is
(#9054) tt73 válasza help-ez hozzászólására (#9047) Válasz Okt 3, 2012
Van arra valamilyen ajánlás, hogy a sínszálakhoz mekkora átmérőjű réz vezetékkel csatlakozunk? A fotó alapján elég "vastagnak" tűnik (jó, tudom, hogy ez nem műszaki kifejezés). Forrasztás Weller-jellegű pákával, vagy pillanatpákával történik? (nekem van egy amolyan 30-35 éves, KGST viszonylatú darabom)

Szakaszoláshoz mivel célszerű átvágni a sínszálat? Mondjuk ha már be van fűzve.
(#9056) hoTTo válasza TTomasz hozzászólására (#9050) Válasz Okt 3, 2012
Tetszik ITT lenni, mert a munkaheyemen is látom a képeket .
Ismerek ott pár rendszergazdát, szóljak az érdekedben?

vasuTTmodell team is szombatra tervezi a TEMOFESZT látogatást - ha érdekel valakit...
(#9057) sunocske válasza tt73 hozzászólására (#9054) Válasz Okt 3, 2012
Igazából a BTTB modulszabványban csak a megkerülő vezetéket rögzítettük. Én speciel telefonkábelből bontott vezetékeket forrasztottam a sín talpához "alulról".

Az, hogy milyen szerszámokat használsz, meg igazából azon múlik, hogy mi van otthon. Nekem pl. egy conrados "játék" forrasztóállomásom van (az 5000 forintos kategória, egyébként meg rájöttem hogy pénzkidobás volt, mert egy rakás sz...r).
(#9058) TTomasz válasza hoTTo hozzászólására (#9056) Válasz Okt 3, 2012
Inkább ne! Nem értenek a vasútmodellezéshez!

(#9059) masTTertape válasza hoTTo hozzászólására (#9056) Válasz Okt 3, 2012
És majd úgy lehet tőletek vásárolni, mint perecet a cirkuszban?
(#9061) Uplink válasza TTomasz hozzászólására (#9051) Válasz Okt 3, 2012
Mennek en szombaton csak csaladi szulinap lesz...
(#9062) hoTTo válasza masTTertape hozzászólására (#9059) Válasz Okt 3, 2012
Nem járok cirkuszba.
Csak látogatóba megyünk, terepasztalokat nézelődni + fotózgatni, befűtött Trumant csodálni. Ilyenek.
(#9063) Uplink válasza tt73 hozzászólására (#9054) Válasz Okt 3, 2012
Vezetekezes: Ha van otthon LAN kabeled, ami tomor, akkor az teljesen megfelel a sinbetaphoz. Elmeletileg ugy max egy mozdony es nemi vogon lehet lehet fent a szakaszon.

Forrasztani azzal forrassz, amivel jobban megy, de a talpfa eleg hamar megolvad...

Szakaszolashoz vagy valami vekony pengeju fureszt vagy vmi Dremel(szeru) vagot lehet hasznalni, ezekhez van olyan korong, ami 1 mm vastagsagu..
(#9064) tt73 válasza hoTTo hozzászólására (#9056) Válasz Okt 3, 2012
Akkor nem kísérlünk meg egy rögtönzött topic találkozót? Mi mondjuk 10 órára megyünk és nagyjából délig leszünk.
(#9065) tt73 válasza sunocske hozzászólására (#9057) Válasz Okt 3, 2012
Valami hasonló keresztmetszetű kábeleket használok én is, jelenleg maradék UTP (CAT6) kábelből származó érpárok bontásával.

Az alulról történő ráforrasztás jól hangzik, különösen a jól látható részeken (pl. állomási szakaszolás), de akkor ahhoz jól kell előre tervezni, vagyis ha már a vágányanyag beépült, akkor nem igazán bontható / javítható.
(#9066) sunocske válasza tt73 hozzászólására (#9065) Válasz Okt 3, 2012
Ez így van, de egy 80 centis, nyílegyenes modulnál én az elkövetkező 30 évben nem tervezek síncserét

Egyébként úgy csináltam, hogy először összeraktam a vágányt a sínekből és az egyenes talpfarácsból (+1 kis meglepiből, ami szerintem nagyon jól néz ki; remélem, hogy a klubtalin meg fogom tudni mutatni) összeraktam, majd az egyik illesztésnél széthúztam a rácsot. Ezután ráforrasztottam egy jó hosszú vezetékdarabot a sín talpára, majd ütközésig összenyomtam a talpfákat. Az így kapott táplálható vágányt ráhelyeztem a véglegesnek szánt helyére, majd bejelöltem az alépítményen a vezetékek helyét. Ahova esett a vezeték (nem egymással szemben, és teljesen véletlenszerűen választottam a helyet - ennek is megvan az oka), ott fúrtam neki lyukat. A lyukon a vezetéket áthúztam, a parafát bekentem ragasztóval, majd rögzítettem rajta a vágányt. Ezt követően a sínvégeket méretre szabtam (amit aztán jól el is szabtam, így a modul egyik végén van egy pár centis toldás - nem elegáns, de nem akartam elölről kezdeni az egészet).

Természetesen az első önálló építés egyenes hozománya az önálló (ön)szívatás, a szerzett tapasztalatokat levonva a második modul kicsit jobban átgondolt munka lesz.
(#9070) help-ez válasza tt73 hozzászólására (#9054) Válasz Okt 3, 2012
Idézet a Bttb modulszabványból:
"Az egyik modult a másikkal összeköt vezetékek, valamint a vontatási áramot az egész modulon átviv
megkerül-vezetékek keresztmetszete legalább 2,5 mm2 legyen. A vontatási áramot a megkerül-
vezetékeken kell átvezetni és nem a síneken."

Tehát jól mondták,csak a megkerülő vezeték keresztmetszete van meghatározva.És az is igaz,hogy néhány speciális esetet kivéve (pl.állomási modulok, fejpályaudvar/ok,2 vágányú modulok,stb)egyszerre csak 1 mozdony áramfelvételével kell számolni.+kocsivilágítások,zárfények.
A tartozékoknak külön kell biztosítani az áramot.

L.

(#9071) róbertke válasza róbertke hozzászólására (#9044) Válasz Okt 3, 2012
....viszont a szép képecskéidet ide is felrakhatnád (vagy akkor oda nem), hogy színesedjen ez a fórum oldal is )))
(#9072) reszelozsir válasza TTomasz hozzászólására (#9026) Válasz Okt 3, 2012
A Praktikerben vettem 2mm vastagságút, de már csak 5m-es tekercsben árulják ha jól emlékszem, így elég sok fog maradni, amit majd közkinccsé teszek. a webshopjukon azt hiszem ott van az ára. De az is lehet, hogy más multinál, de árban nincs nagy eltérés köztük. 6mm-es rétegeltlemezt használtam. A földszinti "indulásoknál az alaplemezbe vágtam bele és emeltem meg a végén azt a csíkot. egyenlőre még csak manuálisan próbáltam 3 kocsival és a kengyeles kapcsolóval, de nem volt semmi gond. A következő napokban tervezem a mellékvonal bekötését, hogy egy kicsit játszhassak is már. A fővonalon a híd építéséig vágányzár lesz buszos pótlással Készítek majd képet. és felteszem.
(#9073) reszelozsir válasza TTomasz hozzászólására (#9027) Válasz Okt 3, 2012
Akkor a képek. Igazából ahol gáz lehet, az az alátámasztásoknál van, amikor illeszted a két alapot. Nem árt reszelgetni egy kicsit, hogy egyenletes legyen az emelkedés.

DSCF0433.JPG

DSCF0434.JPG

DSCF0435.JPG
 
(#9074) terkoz válasza help-ez hozzászólására (#9047) Válasz Okt 3, 2012
Szia!
Jól néz ki! Mivel és hogyan van rögzítve?
Tetszik a vágánytengellyel szögben álló elemhatár!
A Gyermekvasút modulon (szegmens asztalon) csak ilyenek vannak.
üdvgyuri
u.i.: utánpótlásnevelés

Kép 078.jpg
 
(#9075) GABA TT hozzászólása Válasz Okt 3, 2012
Sziasztok!

Gábor 70 vagyok.
Köszönöm a meghívást CsíkosháTTú!
(#9076) terkoz válasza help-ez hozzászólására (#9070) Válasz Okt 3, 2012
Szia!
Attól tartok a 4 mm-es banándugóba nem fér be a 2,5 mm2-es vezeték. Nálam 1,5 mm2-es van beépítve.
A hosszú táplálási szakaszok veszteség nélküli táplálása miatt van ez az előírás.
A több pontos betáplálással segíthetünk a dilemmán?
üdvgyuri
(#9077) balatonperes válasza hoTTo hozzászólására (#9056) Válasz Okt 3, 2012
(akkor legyetek kedvesek 'odaköszönni hozzánk is'.......)
(#9078) BR01TT hozzászólása Válasz Okt 3, 2012
Egy kis próba, hogy is lehet képet feltenni.

Az első kert...jpg

Öreg vasak.JPG

TT mejöttem ...jpg
 
(#9079) BR01TT hozzászólása Válasz Okt 3, 2012
Az első kép alatti felírás csalóka.
A kép akkor készült amikor kerti vasutaztunk (is), és abban a képcsoportban szerepelt. Át kéne nevezni őket.
(#9080) reszelozsir válasza BR01TT hozzászólására (#9078) Válasz Okt 3, 2012
Szia! A harmadik kép hátterében lévő viaduktot Te készítetted? Ha igen, volt hozzá valami segédlet, vagy teljesen házilag?
(#9082) balatonperes válasza reszelozsir hozzászólására (#9072) Válasz Okt 3, 2012
Parafa ügyben egy kis segítség: Bővebben: Link

(#9088) balatonperes válasza balatonperes hozzászólására (#9082) Válasz Okt 3, 2012
(#9092) BR01TT válasza reszelozsir hozzászólására (#9080) Válasz Okt 3, 2012
Nem. Az a barátom készülő asztalán van és a teljesen saját kezű munkája.
Van itt egy teljesebb kép róla.

Kép vegyesen...jpg

Új kép7.JPG

Új kép8.JPG
 
(#9094) tt73 válasza BR01TT hozzászólására (#9092) Válasz Okt 3, 2012
Igényes munka, látszik hogy nem egy óra alatt dobta fel az asztalra!
(#9098) terkoz hozzászólása Válasz Okt 3, 2012
Mi történt a sorszámmal?
Lapozás       4/435    
Frissek
  2024. Máj, 07. Kedd
10:20:03
  Jelenleg 10 fő olvassa az oldalt
Hirdetés