Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » Kérdés
Kérdés
Témaindító: borsos, idő: Jan 1, 2015
Témakörök:

Lapozás   1/2    
(#40912) borsos hozzászólása Válasz Jan 1, 2015
Kérem segítsen valaki. Gyerekkorom tt vasútmodeljét akartam újra építeni a fiammal. Megpucoltam alkoholos fertőtlenítő folyadékkal a síneket. Összeraktuk és a vonat a takarított sínre ért megállt. Mit tudok csinálni vagy mit rontottam el a sínekkel. Kuka az egész?
előre is köszönöm Borsos Tamás
(#40929) zsolesz74 válasza borsos hozzászólására (#40912) Válasz Jan 1, 2015
Valószínűleg a mozdonyok áramszedését is rendbe kell tenni, kipucolni!
(#40932) enigma válasza borsos hozzászólására (#40912) Válasz Jan 1, 2015
Az alkoholos fertőtlenítő nagyon kevés, hathatósabb eszköz kell, valamint az átvezető tüskéket is ki kell szedni teljes felületen tisztítani. Írtam privátban.
(#45620) rendezget hozzászólása Válasz Júl 20, 2015
Hozzám került a képen látható mozdonyka azzal, hogy próbáljam eladni. Ehhez jó lenne kipróbálni. Tudomásom szerint ez a Marklin rendszer váltóárammal működik Fz1 trafóm van. Mi lenne a megoldás?

IMG_20150720...jpg

IMG_20150720...jpg
 
(#45621) etwg válasza rendezget hozzászólására (#45620) Válasz Júl 20, 2015
Ha van Märklin sined ( közepén kontaktusok) akkor akár az FZ1-l is megy ( az FZ1 kivezetéseit nem a sinekre hanem az egyik sinre meg a középsö kontaktusokra kell kötni). Csak irányt nem fogsz tudni váltani.
(#45623) rendezget hozzászólása Válasz Júl 20, 2015
köszi
(#60520) MagyarGábor hozzászólása Válasz Nov 27, 2018
Helló! Analóg vasút modelezésnél a nagy frekvenciás világítást mennyi pénzért lehet beszeezni? És honan lehet olyat szerezni? Válaszokat előre is köszönöm.
(#60522) csíkosháTTú válasza MagyarGábor hozzászólására (#60520) Válasz Nov 28, 2018
Szerintem ma már nem beszerezhető ilyen, legalábbis nincs tudomásom róla. Régen a hajdani PIKO árult ilyeneket, Lux-Constant néven. Meglehetősen problémás a használata, talán ezért is nem terjedt el széles körben.
(#60785) ulrichpeti hozzászólása Válasz Feb 28, 2019
Kedves modellező társak!
Segítségeteket kérném. Van egy sncf cc 7001 készülék aminek hajtását szeretném újra üzembe helyezni. A motor szénkeféje rugója és tekercsek hiányzik. Nem tudom milyen kell bele illetve honnan lehetne pótolni! Azt hiszem E44 a forgóváz.

Ha valaki tud bármi infót kérem írjon.
Köszönöm

IMG_20190225...jpg
 
(#60788) ZésZoli válasza ulrichpeti hozzászólására (#60785) Válasz Feb 28, 2019
Szia!

Van egy rakás E44-em. Ha tényleg az kell, szerintem találunk bonthatót!

Üdv.
(#60790) ulrichpeti válasza ZésZoli hozzászólására (#60788) Válasz Feb 28, 2019
Szia
Köszönöm a választ
Van akkor lehetőség?
Nekem hiányos a gép ezek vannak hozzá

IMG_20190228...jpg
 
(#60792) ZésZoli válasza ulrichpeti hozzászólására (#60790) Válasz Márc 1, 2019
Szia!

Igen! Légyszi írd meg, hogy hova küldjem!

Látom, el van törve a jobb oldali forgóvázmaszk hátsó része. Így elég nehézkes rögzíteni.

A meglévő motor működik?

Üdv.
(#60849) CSEPA.S hozzászólása Válasz Ápr 3, 2019
Üdvözletem mindenkinek!
Azt szeretném megkérdezni,hogy a plexit ( 2mm hobbiglas) milyen
ragasztóval lehet megbizhatóan ragasztani.
A választ, előre is köszönöm.
Sándor
(#60850) Frankye válasza CSEPA.S hozzászólására (#60849) Válasz Ápr 3, 2019
Plexit kizárólag kloroformmal lehet úgy ragasztani, hogy az tartós is legyen. Ami azért baj, mert a kloroform egyrészt veszélyes (a gőze belélegezve eszméletvesztést okozhat), másrészt ún. "méregengedély-köteles" anyag (épp a veszélyessége okán).
Meg lehet kísérelni cián-akrilát tartalmú pillanatragasztóval, de csak feldurvított felülettel, amitől a víztiszta voltát sajnálatosan elveszíti, és még így sem 100% a hatásossága.
(#60854) CSEPA.S hozzászólása Válasz Ápr 4, 2019
Köszönöm szépen a segítséget inkább lemondok a ragasztásos plexi használatról.
(#60855) tibi hozzászólása Válasz Ápr 4, 2019
plexit lehet ragasztani ecetsaval is, csak azt is hol lehet beszerezni?
(#60856) Frankye válasza tibi hozzászólására (#60855) Válasz Ápr 4, 2019
Elvileg a vegyszerboltokban kapható, de hogy nem engedélyköteles-e, azt nem tudom. A kloroformmal van tapasztalatom, az valóban jól ragasztja, az ecetsavat nem próbáltam, eddig nem is hallottam róla (mármint arról a tulajdonságáról, hogy plexi ragasztásra megfelel).
(#61004) szalpety hozzászólása Válasz Júl 16, 2019
Üdv Mindenki!

Régi Piko (60 éves) és azóta beszerzett mozdonyaim vannak. Lehet-e ezeket digitalizálni vmilyen módon (akár motorcserével, ha van rá mód), ill. mik a mozdonyba építendő modulok specifikációs adatai (feszültség, max áramfelvétel, megengedett induktivitás, pinkiosztás, stb.) vagy hol lehet ezeknek utána nézni?

Üdv: Szalay Péter
***
(#61010) csíkosháTTú válasza szalpety hozzászólására (#61004) Válasz Júl 16, 2019
Szervusz!
Alapvetően lehet, de nem mindet. A nagyon régi BR23, és BR50-es gőzösöket futtatni sem érdemes már, nemhogy dekódert beleépíteni.
A lábkiosztásnak utána tudsz nézni, NEM650 a szabvány száma. A többi kérdésedet nem igazán értem. Egyáltalán van már odahaza valami a digitális eszközökből, vagy még csak terv?
(#61012) róbertke válasza csíkosháTTú hozzászólására (#61010) Válasz Júl 16, 2019
Piko NOHAB -ról se felejtkezzünk meg!
(#61015) Frankye moderátori válasza szalpety hozzászólására (#61004) Válasz Júl 17, 2019
Szia, üdv a fórumban!
A saját érdekedben javaslom, hogy a telefonszámod, címed, egyéb személyes adatod ne írd ki nyilvánosan, mert a rossz szándékú emberek bár nem rendszeres látogatók erre, de az ördög szeme karikás (ti. nem alszik)!
A hozzászólásodból ezt töröltem.
(Megj.: A fórumban egyébként sem "illik" magán úton kérni a választ, lévén azért fórum, hogy a kérdések és válaszok megőrződjenek, ha később valaki keresné ugyan erre a kérdésre a választ...)
(#61052) ulrichpeti hozzászólása Válasz Aug 14, 2019
Üdv vasút barátok!
Lehetőségem lenne egy fuggerth csörgő vásárlására.
A probléma, hogy nem jó számomra a kuplungja. Nekem régi piko kapocs van.
Kérdésem lenne hozzátok, hogy cserélhető-e olyanra ami nekem van?
Köszönöm a válaszokat!

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Screenshot_2...png
 
(#61054) csíkosháTTú válasza ulrichpeti hozzászólására (#61052) Válasz Aug 22, 2019
A 3. képen belinkelt kocsikapcsoló az egy sima, H0, kengyeles, de valamilyen Mehano, vagy LIMA, vagy Jouef, vagy isten tudja milyen, semmi másra fel nem szerelhető verzió. Az M41-esen, legalábbis a képen látható példányon viszont nincs kocsikapcsoló, csak a befogó szerkezete látszik. Ebbe kell beletenni a ROCO 40281-et, de ez a Kurz kapcsolófej, a Neked kellő cikkszámot nem találom. Sajnos épp a műhelyben sincs hozzá ilyen.
(#61055) róbertke válasza ulrichpeti hozzászólására (#61052) Válasz Aug 22, 2019
Elnézéseteket kérem, hogy elfelejtettem eddig közölni veled, hogy a Zzemoki oldalán itt keresd >>> FUGgERth alkatrészek között ott a keresett kuplung. Szétszedhető!! A te általad vett gépben a kuplung hátsó része már bent van, NEM KELL A MOZDONYT SZÉTSZEDNED csak az 500 Forintos kuplungot.

falk64e_thum...jpg
 
(#61056) ulrichpeti hozzászólása Válasz Aug 22, 2019
Köszönöm a segítsêget
(#61083) Bushi hozzászólása Válasz Szept 6, 2019
Szép napot !
Kedves tagok !
Hasonló cipőben járok mint Borsos kollega.
Nálam a különbség csak annyi, hogy elindul a mozdony ám minden esetben csak a pálya feléig . Mi lehet a gond ?

Üdvözlettel,
Bushi
(#61088) csíkosháTTú válasza Bushi hozzászólására (#61083) Válasz Szept 10, 2019
Arra tudok gondolni, hogy a sínben nem folyamatos az áramellátás.
(#61393) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#60850) Válasz Dec 2, 2019
Idézet:
„Plexit kizárólag kloroformmal lehet úgy ragasztani, hogy az tartós is legyen.”

Plexivel soha sem dolgoztam, de nem lehetne heggeszteni, mint például a PP-t, PE-t, ECTFE-t, ABS-t stb-t (ilyenek heggesztésével van tapasztalatom)? Persze ehhez kell a megfelelő berendezés is, na meg ha a plexi olyan mint az ECTFE, akkor gázálarc is kell hozzá...

Csak úgy érdeklődésből kérdezem, van néhany 1/4" vastagságu plexi-lapom, gőzöm sincs, hogy mit kezdjek vele...

Mellékesen most gugliztam egyet a témán, és találtam egy olyat, hogy acetonnal is lehet plexit ragasztani... de azt nem láttam írva, hogy a szóban forgó plexi, lexan vagy acrylic volt.

Ha tényleg plexi a plexi ( poli(metil-metakrilát)/PMMA), akkor ezt a terméket találtam: Bővebben: IPS Weld-on 4 acrylic cement

Arra mérget vennék, hogy USA-ból Magyarországra nem lehet csak úgy szállítani postával, de azért gondolom hogy van ennek valami európai megfelelője is. Az is lehet, hogy Magyarországon illetve az EU-ban különleges szabályok alá esne, mivel diklórmetánt, metil-acetátot, és metil-metakrilátot tartalmaz...

Az oldalon lévő információ szerint, ha a "plexi" voltaképpen lexan, akkor is használható ez a ragasztó (azonkívül más polikarbonátokkal, polisztirollal, CAB-bal (=cellulose acetate butyrate, cellulóz-acetát-butirát), és PETG-vel is lehet használni.
(#61394) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61393) Válasz Dec 2, 2019
Nos, a kérdéseid nagyon jók, de - hogy őszinte legyek - nem igazán tudok rájuk felelni.
Összesen egyszer kísérleteztem a plexi ragasztásával. Szinte minden, kereskedelmi forgalomban kapható ragasztót kipróbáltam, de egyedül a kloroform volt hajlandó valóban hatékonyan összeragasztani.
Illetve egyszer kipróbáltam a teljesen átlátszó plexi lapokat lap-lap kötéssel ragasztani, azt valamelyik pillanatragasztó (sajnos, arra már nem emlékszem, melyik) elég hatékonyan megfogta, igaz, jó nagy felületeket kellett összeragasztani.
(#61396) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#61394) Válasz Dec 2, 2019
Aha, okay, akkor értem.

De szerintem az acetonos ötlet megérdemli a kisérletezést, aceton mindenütt van, habár nem tudom, hogy ami a közértben kapható, elég erős e...
(#61399) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61396) Válasz Dec 2, 2019
Ha már aceton, akkor célszerű a gyógyszertárban venni, "tiszta" acetont. (A "közértes", körömlakk lemosó, nem tiszta aceton.)
Nem tudom, Nálatok a drug store-okban kapható-e ilyen.
Természetesen egy próbát megér. Én - anno - megpróbálkoztam több ragasztóval is, de egyik sem igazán vált be - a kloroformot kivéve.
(#61400) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#61399) Válasz Dec 2, 2019
A drugstore-ban az talán nincs, de errefelé echte magyar Unicumot csak ott kapni. De a hardware store-ban (épszerbolt) lehet kapni tiszta acetont (sőt 31,45%-os sósavot is)...
(#61404) wesTTcoaster hozzászólása Válasz Dec 2, 2019
A fentrol.hu-n találtam egy képet 1982-ből, Rozsály felett készült. Nos ezen a képen a mellékelt látható.

Mit látunk itt?

A mozdonyról azt mondanám, hogy Szergej... amögött két E, és azután mi lehet az? Milyen teherkocsi van/volt, ami kb. ugyanolyan hosszú, mint egy M62-es?

Rozsály 1982.png
 
(#61405) kombi válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61404) Válasz Dec 2, 2019
Emlékeim szerint Szergej nem nagyon járt arra, gyenge hozzá a pálya.
Ha a vonat a képen jobbról halad balra, akkor
Szvsz. A sorrend balról jobbra nézve a következő:

Mozdony a rövid fekete árnyékból ítélve leginkább M 28 Mazsola vagy esetleg M 44 Bobó.
M 32 Gokart nem valószínű, mert annak szimmetrikusan, középen van a vezetőállása. Gőzös sem kizárt, az leginkább 275 vagy 376 sorozat, de itt nem igazán valószínű, mert akkor a kazán árnyéka jóval magasabban lenne , közelebb a vezetőállás tetejéhez, és akkor a mozdony után feltétlenül lenne egy rövid kéttengelyes kalauzkocsi is.
Szóval én inkább dízelre tippelek, mégpedig még a régi olajzöld festésű jószágra.

A mozdony után két hosszú Gags kocsi, azoknak voltak gabona rakodáshoz kör alakú felcsapható töltőnyílásai a tetőn.
Utána két üres kéttengelyes nyitott E(s) vagy valami hasonló.

Az utolsó előtti egy fedett kéttengelyes G kocsi.
A képen jobb szélső kocsival meg vagyok lőve, az talán valami rövid kéttengelyes tartálykocsi lehet.

De ez csak az én tippem.

(#61406) wesTTcoaster válasza kombi hozzászólására (#61405) Válasz Dec 2, 2019
Idézet:
„Ha a vonat a képen jobbról halad balra”

Erre nem gondoltam; nekem olyan benyomást adott a kép, hogy a vonat balról halad jobbra... és úgy véve, azt a kör alakú izét egy ventilátornak vettem, és tudtommal ilyen helyben ekkora ventilátor MÁV mozdonyon csak az M62-esen van. De most hogy mondod, látom: túl világos (tiszta!?), hogy az egy Szergej teteje legyen...

De mi lenne ha mégis jobbra felé halad, és az a kuriózum a szerelvény jobbsó végén egy M44-es lenne? (Vagy M31-es? Nem tudom, ezek jártak e egyáltalán arrafelé?)

Ezt azért gondolom még, mert valahogy az az árnyék a vonat balsó végén nekem túl kicsinek tünik, hogy mozdony legyen, még Mazsolának is...

A szerelvény többi részéről szerintem igazad van, jobbról balra G, E, E, Gags, Gags

1982-ben jártak még arra gőzösök is?

De most hogy másodszor is megnézem azt a lehetséges mozdonyt: az árnyékok balra felé állnak, azaz jobbról süt a nap... ami azt jelentheti, hogy az a két kis sötét foltocska egy középen lévő vezetőállás árnyéka lenne. Ami aztán azt jelentheti, hogy a vonatot egy Gokart vagy Dacia húzza...
(#61413) wesTTcoaster hozzászólása Válasz Dec 3, 2019
Még egy kérdésem volna...

Nem tudom hogy rendesen hogy hívják ezt magyarul, de hol lehetne megtalálni, hogy például a Nyíregyházai fűtőháznál melyik mozdonyok és motorkocsik vannak (voltak) állomásozva?

(Mellékesen ha akárkit érdekelne, 1931 és 1974 közöttröl az összes japán gőzmozdonynak a honállomását meg tudom mondani...)
(#61414) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61413) Válasz Dec 4, 2019
"Állomásítás" a szakkifejezés, de a kérdésedre érdemben sajnos nem tudok válaszolni.
(#61416) wesTTcoaster válasza Frankye hozzászólására (#61414) Válasz Dec 4, 2019
Köszönöm a választ, Frankye! Egyet gugliztam hogy "nyíregyháza mozdony állomásítás" és feljött egy nagyon jó találat: Bővebben: Link

Itt sok-sok évre visszamenőleg találhatóak az állomásítási adatok...
(#61417) Frankye válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61416) Válasz Dec 4, 2019
Örülök, ha a magam szerény módján hozzájárulhattam a sikerhez.
(#65508) Berci hozzászólása Válasz Nov 23, 2021
Sziasztok!
Már egészen egy napja böngészem a modellvasútak világát, abból a célból, hogy a 6 éves fiamnak (fiammal én) legyen olyan játéka ami nem gagyi...
Ja, meg hogyha érdekli, akkor lehet bővíteni, ha nem, akkor meg eladni.
Így már azt is megtudtam, hogy vannak egyéb méretek is...
Nézegettem kimondott vonat-játékot is (pl lego), de nem nyerte el a tetszésemet.
Őszintén! Mit tanácsolnátok?
Én (H0) PICO-ra gondoltam elsőként, valami kezdőcsomagra.
Hogy éri meg jobban? Szettben, vagy én válogassam össze?
A sínekről semmit sem tudok H0-án belül. Tudok erről olvasni röviden valahol? Kompatibilitás más gyártókkal? Vagy valaki leírná nekem a lényeget, hogy mire kell a későbbiekben figyelni?
Ha nem gyereknek való, nyugodtan lebeszélhettek!
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#65509) etwg válasza Berci hozzászólására (#65508) Válasz Nov 23, 2021
Egy kicsit még korai. Mindenképpen ne tul gagyi kezdőkészletet vegyél, és nem kell mindig a drágábbat. Ma sok minden van, ami nem éppen kezdőknek valo, mégha azoknak árulják.
Vannak méretek
A leggyakoribb a HO ( PIKO, ROCO, TRIX, MEHANO stb) ezek, általában kompatibilisek egymással, azután van a Märklin ami sajnos nem kompatibilis a többivel.
Valamivel kisebb a TT méret ( TILLIG, PIKO, ROCO, MTB)
Itt nincs kompatibilitás gond.
Még kisebb az N méret, elég ritka ( ROCO, PIKO, MINITRIX)
Meg van sima egyenaramu rendszer meg a drágább digitális (DCC).
Tanulmányozd az emlitett cégek katalogusait ( ott vannak a honlapokon), esetleg menj el egy jobb modellboltba megnézni a minőséget meg az árakat.
(#65510) csíkosháTTú válasza Berci hozzászólására (#65508) Válasz Nov 24, 2021
Üdv!
Mennyi helyet tudtok rászánni?
6 éves gyerkőccel már nem korai, de nem feltétlenül egy Gützold 600Euro-ba kerülő gőzössel kell kezdeni.
Habár vannak kivételek.

A legelterjedtebb építési nagyság a H0 (ejtsd: hánull, vagy hánulla), de a legtöbb helyet is ez igényli. Legnagyobb gyártók a hazai piacon: PIKO, ROCO, Trix, akiknél van kezdőszett is. A Mehano-t felejtsük el ezen a szinten.
Még elég nagyok a modellek, de kicsit kisebb a TT. Kezdő szettet a Tillig gyárt, ők a legnagyobbak.
Már kicsi az N méret, ide nagy odafigyelés kell. Minitrix, Fleischmann, Arnold, de kimondott kezdő készlet csak a két elsőnél van. Itt pontosítanám etwg barátomat, a ROCO már nem gyárt ebben a méretben, és a maradék alkatrészei jó részét is kiárulta már.

Szóval, helyfüggő, ha kicsi a felület, akkor nem feltétlenül érdemes a H0-ba belevágni.

Szóval, ha már "Kérdés" a topic címe, akkor erre várnánk egy választ, hogy mekkora helyet tudtok szánni a modellvasútra?

Még valami!
Ha esetleg ezt a könyvet fel tudod hajtani valahol
kezdőknek a biblia
akkor nagyos sok kérdésedre választ kapsz. Ha el tudsz jönni a műhelybe egy USB-vel, akkor ki tudom Neked másolni. Sajnos nem tudom e-mailben átzavarni, túl nagy.
(#65516) Berci válasza etwg hozzászólására (#65509) Válasz Nov 24, 2021
Köszönöm!
Anyagilag így fogom fel:
Tavaj Karácsonyra kapott -a feleségem nézte- egy akármilyet. Az is volt biztos 10000 Ft. A szenteste már tönkrement - csalódás.
Ha jól látom a Piko a legkedvezőbb árú. Abból egy kezdőkészlet 30000 Ft.
Ha nem érdekli, még később szerintem simán eladhatom húszért, és anyagilag ugyanott vagyok.
(#65517) Berci válasza csíkosháTTú hozzászólására (#65510) Válasz Nov 24, 2021
Nagyon köszönöm a válaszokat! Szerintem belevágok.
Modellezők biztosan nem leszünk, de nem is akarom, hogy a fiam a gép előtt üljön.
Nem elfogultság, de a fiam nem tör-zúz.
Amúgyis csak együtt játszanánk. Sajnos fix hely nincs, így szét kell szedegetni...
Ja, erről jut eszembe: Az "ágyazott" sín ebből a szempontból gyerekbarátabb? Jól gondolom?
Van egy 8 személyes étkezőasztalunk. Azt hiszem 100x200. Meg a szobák padlója, ha az kicsi lenne.
Én a H0-ban gondolkodom. Állítólag az a legelterjedtebb. Meg az esetleges bővíthetőség szempontjából is. Talán még nekem is volt valamilyen. Én 75-ös vagyok.
(#65518) csíkosháTTú válasza Berci hozzászólására (#65517) Válasz Nov 24, 2021
PIKO helyett nézd meg ezt:
Trix kezdőszett
Nem annyival drágább, mint amennyivel jobb, mint a PIKO.
(#65519) novakerno válasza Berci hozzászólására (#65517) Válasz Nov 24, 2021
Kedves Berci!
Talán segít az én esetem. Hasonló cipőben jártam, nem voltam benne biztos, hogy az unokák ráharapnak-e. Szőnyegvasutat semmiképpen nem akartam, mert macerás összerakni, szétszedni, nem is üzembiztos. Nálunk is a nappaliban a dohányzóasztal lett az "áldozat". Csináltattam egy 130x110 cm-es könnyű vázat, rajta 6 mm-es rétegelt lemezzel, ennek nem volt lába. A méretet az is meghatározta, hogy játék után a fal mellé állítva a TV mögött elfért. Ezen egy nagyon egyszerű pályát csináltam. Valamelyik régebbi bejegyzésemben találsz róla fényképet. Ezt raktuk a dohányzóasztalra amikor játszottunk. Szerencsére hamar kiderült, hogy nagyon élvezik, ekkor egy kicsit bővítettem széltében és hosszában és saját lábakat is kapott.
Üdv: Ernő
(#65520) novakerno válasza csíkosháTTú hozzászólására (#65510) Válasz Nov 24, 2021
Nagyméretű fájlok küldéséről.
Idézet:
„Még valami!
Ha esetleg ezt a könyvet fel tudod hajtani valahol
kezdőknek a biblia
akkor nagyos sok kérdésedre választ kapsz. Ha el tudsz jönni a műhelybe egy USB-vel, akkor ki tudom Neked másolni. Sajnos nem tudom e-mailben átzavarni, túl nagy.”
Nem saját ötlet, nekem is ajánlották, de jól működik. 2 GB-ig lehet ingyenesen fájlokat küldeni a wetransfer-rel ezen a linken, ami azért elég sok.
Bővebben: Link.
Nagyon jól működik, nekem bevált.
(#65530) sunocske válasza wesTTcoaster hozzászólására (#61406) Válasz Nov 26, 2021
Oké, hogy lassan két éves a sztori, de most megvizsgálva képet, nekem gyanús, hogy a mozdony a jobb alsó sarokban van és egy Gokart vagy Dacia, ahogy te is írod. Utána viszont szerintem nem G kocsi van, hanem valamilyen paklikocsi, még a kormos kéményt is látni vélem rajta.
(#65531) Frankye válasza sunocske hozzászólására (#65530) Válasz Nov 26, 2021
Igen, ha "feltételezzük", hogy a jobb alsó sarokban van a gép, akkor a következő jármű tetején valóban látszik ném füstösség (kormosság?).
(#65537) Berci hozzászólása Válasz Nov 26, 2021
Véleményeteket kérem: Ti használjátok a sín ágyazatot? A sín leválasztható róla? Fix terepasztal nélkül ajánlott? Kompatibilitás? (H0)
Ja, a H0-nál azért nem akarok kisebbet, mert mégis a fiamról van szó!
A helyet valahogy megoldjuk.
Lapozás   1/2    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
16:06:41
  Jelenleg 6 fő olvassa az oldalt
Hirdetés