Bejelentkezés
Felhasználónév:
Jelszó:
 
 
 
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Fórum témák
Fórum » TT klubtopic
TT klubtopic
Témaindító: sunocske, idő: Okt 1, 2012
Témakörök:

Lapozás       395/434    
(#60011) GABA TT hozzászólása Válasz Júl 9, 2018
Köszönöm! A jelölt fehér a motor
(#60105) masTTertape hozzászólása Válasz Júl 30, 2018
Dolgozunk az utánpótlás kinevelésén és érzékenyítésén.
Ilyen volt a második vasútmodellező tábor

Aki nem nézi a facebook-ot, azoknak itt is legyen hír: augusztus 6-tól ismét lesz vasútmodellező tábor Diósjenőn. Ugyan gyerekeknek szól a program, mégis a közösségi oldalon megmutatott filmet 35-44 éves férfiak nézték meg zömmel, így adja magát, hogy akár felnőttek is eljöhetnek. Viccen kívül: akinek kedve van akár csak pár órára is lejönni Diósjenőre, belenézni a tábor munkájába, esetleg hasznos ötletekkel ellátni a kis csapatot, őket nagy szeretettel várjuk. Előtte azért kérek egy jelzést, hogy számítsak a látogatásra.
(#60106) kaTTonai hozzászólása Válasz Júl 30, 2018
SziaszTTok!

Apróba tettem fel képeket eladósorba került BTTB gyártmányú tartályvagonokról.
Ha időtök engedi nézzetek rá légyszíves.

Üdv:Miki
(#60120) gumidani válasza róbertke hozzászólására (#59581) Válasz Aug 10, 2018
Szerintem ott van a vége a fogaslécnek. Onnan az adhéziós hajtással indult tovább.
(#60173) gmarc hozzászólása Válasz Aug 24, 2018
Sziasztok!
Terepasztal-építés kapcsán ismét rágni kezdtem a gittet, hogy mi is lenne jó, figyelembe véve azt, hogy a család, a hely, és az én igényeim erősen eltérnek...
a) Legyen modulos, a klasszikus értelemben, vagy
b) legyen az eredeti, kb. 1,25*2,5 méteres asztal, de elemekre szedhető
c) egyéb megoldás.

A gond leginkább a tárolás helye és a mobilizálhatóság.
b) verzió esetén mennyire üzembiztos a terep ilyetén felszabdalása? Gondolom elég bonyolult villamosan is megoldani.
Minden építő javaslatot szeretettel várok!

(#60174) róbertke válasza gmarc hozzászólására (#60173) Válasz Aug 24, 2018
Waldbahner ötletei
(#60176) hamel válasza gmarc hozzászólására (#60173) Válasz Aug 25, 2018
Szervusz ! Az én asztalom 1.25x2.25, Tervezéskor a kiindulás az volt, hogy a későbbiekben ne legyen kényszer, kötöttség a családban a terepasztal. Dupla kerettel szereltem és felhajtható lábakkal. Az évek során a negyedik helyiségben vagyok most a terepasztallal. Ahogy a családban változtak az igények a szobákra, úgy vonulgattam tovább. Nem szétszedhető, de hordozható .
(#60204) gmarc válasza hamel hozzászólására (#60176) Válasz Aug 29, 2018
Na igen, az én terveim méretei is hasonlóak, de a könnyebb tárolhatóság végett a szétszedhető verzióban gondolkodom.
(#60210) GABA TT hozzászólása Válasz Aug 29, 2018
Sziasztok!

A foró nyári napok termése a hűvös szobában! Borzasztó sok munka volt, de megérte!

20180826_124...jpg
 
(#60211) GABA TT hozzászólása Válasz Aug 29, 2018
Van itt egy kicsi kedvenc anyagomból készült is.

20180826_124...jpg
 
(#60216) hamel válasza GABA TT hozzászólására (#60210) Válasz Aug 30, 2018
Ezt most miért kellett ?? A szívem szakad meg !
(#60218) G.F. Rákoskeresztúr válasza GABA TT hozzászólására (#60211) Válasz Aug 30, 2018
Az amire gondolok, V40? Csinálsz nekem is egyet? Hajtással is megelégszem, a többit megoldom!
(#60219) GABA TT válasza hamel hozzászólására (#60216) Válasz Aug 30, 2018
Hát hadd szakadjon meg! ;) Ez a motorvonat több modellező barátunk több hónapos munkájával jött lérte: Aszódi László, Enyedi László, illetve szerény személyem..
(#60220) hamel válasza GABA TT hozzászólására (#60219) Válasz Aug 31, 2018
Szomoruságom oka, hogy évek óta vágyom egy MD után . ( Szu Csong herceg módra ) Enyedi Laci muszterja után volt több sejtetés, hogy rövidesen lehet MD, egy közösségi szervezés is elindult, ennek kb 6 éve . A remény hal meg utoljára.
(#60242) M298 hozzászólása Válasz Szept 2, 2018
Szeptember 13-án 16 órától tervezem nyitni az oktatótermet, aki tali céljából jönne várom. Ez lenne az első őszi alkalom, nyitány.
(#60246) GABA TT válasza G.F. Rákoskeresztúr hozzászólására (#60218) Válasz Szept 3, 2018
Persze megoldjuk!
(#60247) ModELiTT hozzászólása Válasz Szept 5, 2018
A legmélyebb tiszteletem minden fertőzöTT társamnak!
Ezek után már nem is merem,bemutatni az újabb elkövetésemet ...
Még nem teljes a modell, még akad rajta mit csinálni, de majd a TEMÓ-ra szeretném befejezni ...
Hamel barátom, én is nagyon sok mindent szeretnék még megcsinálni, csak az a nagy baj, hogy nem csak rajtam múlik. Pl. 1 éve adtam oda festeni és tamponozni az Eams kocsikat és a minap kaptam a telefont,hogy még hozzá sem kezdtek, akkor mit tehet a szegény ember? Nem akar senki dolgozni, csak a lóvét begyűjteni, ez a mostani tendencia majdnem mindenhol, SAJNOS! A LEO projekt is dugába dőlt, a megálmodója, már fél éve nem elérhető, se égen, se földön. Szerinted? Ja és azóta a donor mozdonyt
kivonták a forgalomból! Erről ennyit.
Az MDmot-tal kapcsolatban még annyit: megkértem egy modellező társunkat, aki igen ügyes, és szépen dolgozik, hogy közösen alkossunk egy szépet, de ő nem vállalta, mivel sok a munkája neki is. A modellezők alapelve a NAGY türelem!

RÁBA - BALAT...jpg

RÁBA - BALAT...jpg

RÁBA - BALAT...jpg
 
(#60248) róbertke válasza ModELiTT hozzászólására (#60247) Válasz Szept 5, 2018
(#60250) M298 válasza ModELiTT hozzászólására (#60247) Válasz Szept 6, 2018
Gratulálok, szép, igényes, olyan Enyedi-s. Mindenben egyetértek veled, annyival egészíteném ki, hogy még a múzsa csókja is kell a modell járműépítéshez. 13-án a talin láthatjuk közelebbről, homlokoldalról is?
(#60254) hamel válasza ModELiTT hozzászólására (#60247) Válasz Szept 7, 2018
Ej, de jó látni ! Szép !

IMG_0769-1.jpg
 
(#60255) róbertke válasza hamel hozzászólására (#60254) Válasz Szept 7, 2018
Itt láthatod eredetiben. Nézd tovább a filmet, a BoBo -nál talán megdöbbensz ....
(#60256) ModELiTT válasza róbertke hozzászólására (#60255) Válasz Szept 10, 2018
Bocsika,hogy bele szólok de az eredeti,namber wan festés,az ezüst-kék variáns volt 1950.-ben,eredeti fotón van a Győri Rába Vagon és Gépgyár gyári katalógusában...
A fehér-piros csíkkal,már a második festés variáció volt,de ez sem tartott sokáig,mert átkerült a GySEV-hez,és ott ismét átfestették,
pirosra-sárga csíkkal,ezek után megint átmaszatolták a REPCE színezésre,ez jelenleg a Füstiben található ...
Mivel csak kettő készült belőle + két betétkocsi,a másikat átfestették bordóra-fekete csíkkal,ami üzemképes is !

Ba mot 701 (...jpg

Bamot 701 (3...jpg

rába-balaton...jpg
 
(#60257) ModELiTT válasza ModELiTT hozzászólására (#60256) Válasz Szept 10, 2018
Ezek a képek már nem fértek fel az előző kommenthez !!

Ba 702 GySEV...jpg

Bamot 702.jpg
 
(#60258) Lazsi válasza ModELiTT hozzászólására (#60256) Válasz Szept 10, 2018
Jól látom, hogy az eredeti gyári képen a középső ablak kisebb, és alatta egy ajtó van a vezetőállásba?
Továbbá a "fehér-piros csíkkal" utáni variációknál középen, a tetőn lévő rácsba (légbeömlő nyílás?) beépítettek 3 db. lámpát?
(#60259) ModELiTT válasza Lazsi hozzászólására (#60258) Válasz Szept 11, 2018
Igen jól látod,az orr részben,jobb oldalon volt a vezető fülke,a bal oldalon,meg egy WC.volt csinálva,és a kettő között volt a nyitható ajtó amin átlehetett menni,a betét kocsiba !!
Ugyan is ez egy 4 részes szerelvényt képezett eredetileg !
A két motorkocsi 701 - 702 pályaszámmal,és közötte a két személykocsi,egy I.o. és egy II.o. ....
Az észrevételeiden kívül még sok átalakítást végeztek mind két motorkocsin,a vezetőállást átépítették,az egyik oldalon megszűnt
a toalett,kis oldal ablakot is eltüntették,lámpák mások lettek ...
Az I.o.kocsiból büfé-étterem lett,a II.o.kocsiból kiállítási tárgy lett,
a Ganz parkban,egyéb teherkocsival egyetemben ....
A két motorkocsi jelenleg a Nosztalgiánál van,a Parkban,és csak
a 702.-es bordó üzemképes,azt hiszem ...


Bamot 702 + ...jpg

MÁV.Bamot 70...jpg
 
(#60262) G.F. Rákoskeresztúr hozzászólása Válasz Szept 15, 2018
Szevasztok!
Akit érdekel netán, eladó V43-as az apróban!
(#60281) Arctic37 hozzászólása Válasz Szept 25, 2018
A gőzösöm felkerült az apróba
(#60287) RoninTT hozzászólása Válasz Szept 28, 2018
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van néhány eladó dolgom, de nem vagyok tisztában az árakkal.
Ha szívesen segítenél, akkor megadom a linket, ahol meg tudod nézni.

Köszönöm!
(#60308) Battman hozzászólása Válasz Okt 1, 2018
TiszTTel ápolt társak!

Tud valaki pontos méretekkel szolgálni MÁV félcsapórudas sorompóval kapcsolatban? Én a neten nem találtam semmi rajzot.

Előre is köszönöm
(#60310) hoTTo válasza Battman hozzászólására (#60308) Válasz Okt 1, 2018
Linzbauer könyv megvan? 121-125 oldalakon vannak sorompók. Mondjuk a méretezés nem teljes, de arányosítással talán megtudható minden ami lényeges...
(#60313) róbertke válasza Battman hozzászólására (#60308) Válasz Okt 2, 2018
Létezik az Index fórumok között egy Csapórudas sorompók csoport, érdeklődj ott is.
(#60319) Fz1 hozzászólása Válasz Okt 2, 2018
Sziasztok!

Sajnos új sineket kell vennem,mert a kalapos sineimnek vége.(TT)
Melyik weboldalt,boltot ajánlanátok ahol normális árak vannak?
Még egy kérdés:a régi BTB váltókat lehet csatlakoztatni az új sinekhez,ha igen milyen módon?
Nagyon köszönöm a válaszokat!
ÜdvMindenkinek!
(#60320) róbertke válasza Fz1 hozzászólására (#60319) Válasz Okt 3, 2018
Kattints ide balra az Információk, hasznos linkek oldalra, pár boltnak a neve fel van sorolva a (#53771) hozzászólásban. Rákattintasz a névre és már meg is nyitja a Webáruházat. Medikert vagy a Modell & Hobby boltokat javasolnám de akár a VMC is jó lehet neked.
(#60321) csíkosháTTú válasza Fz1 hozzászólására (#60319) Válasz Okt 3, 2018
Ha síneknek végük van, akkor a váltóknak is. Legalábbis nagy a valószínűsége. Van átmeneti sín, de a régi és az új geometria nem azonos, így a régi váltók házasítása az új Modellgleis-szel nem lesz probléma mentes.
Míg a régi váltók hajlásszöge 22,5°-os, és a kiágazó ívsugár 286mm, addig az újaké 15°, és 310mm.
Szerintem, ha cserélsz, akkor mindent cserélni kell.
Vannak egyébként kisebb költséggel, de sok munkával járó alternatívák is:
- Ha a sínek nem töröttek, és nem lettek rossz zsebkendő módjára összegyűrve, és nincs rajtuk rozsda (nem a fekete elszíneződés, az nem rozsda!), akkor menthetőek.
- Vagy páran megcsinálták azt, hogy a régi talpfarácsba behúzták az új sínszálakat. Ezek 1m-es hosszban kaphatóak.
(#60324) Battman válasza hoTTo hozzászólására (#60310) Válasz Okt 3, 2018
A könyv az meg van csak elég kevés a méret benne
(#60325) Battman válasza róbertke hozzászólására (#60313) Válasz Okt 3, 2018
Köszönöm
meg probálom ott is
(#60327) róbertke válasza Fz1 hozzászólására (#60319) Válasz Okt 3, 2018
Csíkos Mester ahogy írta, létezik egy átépítési megoldás.
KaTT ide: Átépítés
(#60329) Fz1 hozzászólása Válasz Okt 3, 2018
Köszönöm Mindenkinek a segitséget!!!!Elsösorban Battmann,róbertke.
(#60330) Fz1 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60321) Válasz Okt 3, 2018
Köszi a választ,elárulod,hogy lehet megmenteni?
Nem rozsdásak,szürkék.
Köszi!Üdv.
(#60331) M298 hozzászólása Válasz Okt 4, 2018
Mához egy hétre már megint tali, 11-én délután a Nyugatiban!
(#60332) csíkosháTTú válasza Fz1 hozzászólására (#60330) Válasz Okt 4, 2018
Akkor távolról sincs végük!
Most nem vagyok a műhelyben, majd fotózok, és felteszem ide a jövő héten, ha nem sürgős.
Addig is a hozzávalók: használt fogkefe, langyos, mosogatószeres víz, hajszárító, foltbenzin, konyhai papírtörlő, nagyon finom csiszoló szivacs, és laza, de határozott, óvatos műszerész kéz.
(#60334) róbertke válasza Fz1 hozzászólására (#60330) Válasz Okt 5, 2018
Smirglivel még csak hozzá se érj! Megsérted a gyári bevonatot, azonnal vége a sínszálnak. Ahogy Csíkos-Mester írta...
(#60336) Fz1 válasza csíkosháTTú hozzászólására (#60332) Válasz Okt 7, 2018
oké,köszi.
(#60337) Fz1 válasza róbertke hozzászólására (#60334) Válasz Okt 7, 2018
Milyen az a nagyon finom csiszoló szivacs?
Nyilván smirglivel nem lehet a legfinomabbal sem,hiszen az megsérti a gyári bevonatot,igaz?
A mosogató szivacs dörzsi része gondolom megfelel erre.
(#60338) Fz1 hozzászólása Válasz Okt 7, 2018
Még egy fontos kérdés:az igy megpucolt sinek alkalmasak digitális használatra?
Bocs,hogy ideöntök ezer kérdést.Lenne valakinek képei,vagy videója arról például:Mozdony megáll a jelzö elött,majd az miután átvált szép lassan elindul.Milyen elektronikai cuccok kellenek ehhez,hova kell tenni az érzékelöket stb.
Elég jól értek az elektronikához,a müködési elvvel is tisztában vagyok,gyakorlatban hogy lehet ezt megvalósitani.
A kapcsolási rajzon a fene sem tudja melyik panel micsoda.
Nagyon köszi.
(#60339) csíkosháTTú válasza Fz1 hozzászólására (#60338) Válasz Okt 7, 2018
Na, ha értesz hozzá, akkor tudhatnád, hogy az áramnak mindegy mi vezeti, csak vezesse rendesen, akár analóg, akár digitális a jelfolyam!
Lehet a régi "U" profilos sínekből is DCC pályát építeni, csak több munkával jár. Pláne, ha évtizedes kosztól kell őket egyenként megszabadítani. Ebből a szempontból mindegy, hogy analóg, vagy digitális pálya, a sínek üzembiztos áramvezetése elengedhetetlen követelmény mindkét rendszernél.

Kis olvasgatni való:
Tippek, trükkök.

Fékezésről.

Nem árt egy kis ismétlés!
(#60340) Fz1 hozzászólása Válasz Okt 7, 2018
Oké,köszi a segitséget
Ez egy király leirás a müködésröl.
A sinek miatt lehet,hogy kissé túlaggódom a dolgot,az hiszem a legjobb teszt az lesz,ha összerakom a pályát és egy tökéletes állapotú mozdonyt végigfuttatok.Igy majd látom,hol van gebasz
(#60347) Fz1 hozzászólása Válasz Okt 9, 2018
Mit tegyek a régi sinekkel.Nem rozsdásak.Fekete foltosak.
Szikrázik a mozdonyok kereke ha mennek rajta.
Mondjatok valami okosat,mert kidobok mindent
(#60351) M298 válasza Fz1 hozzászólására (#60347) Válasz Okt 10, 2018
Talán a régi műanyag kerékvázak nyomai vannak a sínen elkenődve, az nagyon jó szigetelőanyag. Oldószeres finom dörzsi szivacs segítségével, enyhe mechanikus mozdulatokkal talán eltávolítható.
(#60354) csíkosháTTú válasza Fz1 hozzászólására (#60347) Válasz Okt 11, 2018
Nos, a következőket lehet tenni ezekkel.

- Sajnos koszosabb vágánymezőt nem találtam idehaza.
- Régi fogkefe, és langyos, mosogatószeres víz, hadd menjen a por, meg, ami még ezzel lejön!
- Csak ne felejtsd el hajszárítóval alaposan megszárítani, hogy víz ne maradjon benne, mert akkor jön a rozsda!

koszos.JPG

mosogassunk.JPG

szárítkozik.JPG
 
Lapozás       395/434    
Frissek
  2024. Márc, 28. Csü
11:43:28
  Jelenleg 4 fő olvassa az oldalt
Hirdetés